Naujienos kraunasi...

V.Šulskis apie karjerą Libane: nuo milijonierių muštynių iki nuolat dingstančios elektros30-metis Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Vytautas Šulskis iki 2017-ų metų savo profesionalo karjeroje niekada nebuvo vilkėjęs jokios užsienio komandos marškinėlių, tačiau prieš dvejus metus priimtas sprendimas vilniečio karjerą paryškino įdomiu įrašu.

Tada po itin sėkmingo sezono Utenos „Juventus“ komandoje V. Šulskis pasirinko neįprastą ir krepšinio egzotika dvelkiantį kraštą – Libaną.

Lietuvis kartu su žmona Gabriele ramią Uteną iškeitė į daugiau nei 2 mln. gyventojų turintį ir niekada nemiegantį Beirutą. Taip prasidėjo kelionė, kurią V. Šulskis su šypsena visiems pasakoja dar iki šiol.

„Pirmi įspūdžiai buvo geri. Šiltas oras, gražu. Mus apgyvendino komplekse, kur yra ant stogo baseinas, sąlygos nebuvo prastos. Gyvenome už Beiruto, o jis – didžiulis. Galbūt buvo šiek tiek nepatogumų, nes be automobilio ten niekur nenuvažiuosi. Kai išvykdavau į treniruotę, tai žmona likdavo namie. Bet ji buvo nėščia, tai didelių problemų nebuvo.

Iš esmės, liko geri įspūdžiai. Buvau išsigandęs, nes visi sako, kad musulmonai apgaus, bet taip nebuvo. Žmonių šiltumas ir paslaugumas stebino. Jie tikrai buvo malonūs. Beirutas yra nemiegantis miestas. Ten visą savaitę vyksta vakarėliai, visokie naktiniai klubai, pilnos gatvės automobilių. Ten yra didelė problema su eismu. Man komandos draugai pasakojo, kad jei yra penkių asmenų šeima, kuri susitaria vykti vakarienės į miestą, tai visi būtinai vyks su savo automobiliais. Didelis eismas, gatvių užimtumas. Jei be eismo kai kur gali nuvykti per 15 minučių, su eismu užtruko pusantros valandos.

Libaniečiai yra šilti žmonės, kurie visada šypsosi ir pasisveikina. Maistas taip pat buvo visai kitoks. Negaliu sakyti, kad buvo didelis šokas. Tik buvo daug žalumynų, humusas, falafeliai, kurie Lietuvoje nėra labai populiarūs. Nustebino ir maisto kainos, kurios ten yra išties aukštos. Kai gamindavomės namie, vištiena kainavo žymiai daugiau nei jautiena, nors Lietuvoje yra atvirkščiai. Taip pat buvo ir elektros dingimai. Eini prekybos centre ir dingsta elektra. Visi gyvena lyg niekur nieko. Mes nesupratome, kas vyksta, bet ten elektra nėra gerai išvystyta. Libane tik 50-60 proc. gyventojų turi elektrą visą parą. Tai buvo keista, nes atrodė, kad Beirutas yra išsivystęs, didelis miestas su dangoraižiais, bet elektros klausimo negali susitvarkyti“, – tinklalapiui „bcpienozvaigzdes.lt“ pasakojo V. Šulskis.

Beiruto „First Sports“ komandoje nutūpusį vilnietį gerokai nustebti privertė ne tik jo akims svetimos keistenybės gatvėse. Krepšininkas pasakoja, kad bendraklubiai komandos rūbinėje jį kiek netikėtai priėmė šiltai, taigi adaptacinis V. Šulskio laikotarpis svetimoje aplinkoje neužtruko.

Lietuvis Libane vidutiniškai rinko po 14,4 taško ir atkovojo po 5,5 kamuolio bei tapo vienu svarbiausių šalies sostinės komandos žaidėjų. Tiesa, jei komandos draugai V. Šulskiui greitai tapo artimi, tai akimirkos už rūbinės durų vilnietį ne kartą vertė traukyti pečiais.

O tarp tokių – ir įvykiai, kėlę grėsmę netgi artimųjų sveikatai.

„Mane labiausiai nustebino jų neorganizuotumas. Čempionatas prasideda nežinia kada, baigiasi – nežinia kada. Atkrintamųjų sistema taip pat neaiški. Vis klausdavau, kada kitos rungtynės. Atsakydavo, kad atsiuntus tvarkaraštį bus aišku. Tada tai padaroma tik trys dienos prieš rungtynes. Ir turi žaisti. Buvo tokių įvykių, kai teisėjų nebūna. Klausiame, kodėl nėra teisėjų, sako, kad streikuoja, algų negavo. Po to jau teisėjauja, nes sumoka pinigus. Per rungtynes dingsta elektra, kyla riaušės, muštynės. Atrodo, mūsų komandos savininkai yra turtingi, milijonieriai, bet rungtynių metu jie praranda kontrolę.

Buvo toks įvykis, kai jie net šoko muštis su teisėjais. Vienas iš mūsų vadybininkų norėjo trenkti teisėjui, bet pataikė į sieną ir susilaužė ranką. Toks karštakošiškumas ir neorganizuotumas buvo didelis šokas. Nesupratau, kas vyksta, tik pamačiau, kad jie ten stumdosi. Aš tik greitai susidairiau, kur mano žmona ir rodžiau jai bėgti slėptis. Jie praranda šaltą protą, mėto daiktus į aikštę. Apsaugų jokių ten nėra, taigi tikrai baisu, kad kas neužgautų.

Per 4 mėnesius buvo 3-4 atvejai, kai žaidėme su stipresmėmis komandomis. Buvo 3 išreikšti lygos lyderiai, kurie turėjo karštas sirgalių bazes“, – įsimintinus įvykius Libane prisiminė V. Šulskis.

Nors Libano sostinė Beirutas pastaraisiais metais sulaukia vis didesnio įvairių šalių turistų susidomėjimo, saugumas šioje šalyje vis dar yra plačiai aptarinėjamas. To priežastis – karo nualinta kaimynė Sirija. Vis dėlto, kaip pasakoja V. Šulskis, gyvenant Libane, pagrindo abejoti saugumu nėra, o būtent dėl to jis ne kartą konsultavosi dar prieš atvykdamas į šalį.

Tiesa, vieną įvykį lietuvis krepšininkas prisimena iki šiol.

„Baimės buvo prieš išvykus, daug domėjausi, kalbėjau su žmonėmis. Prieš mane ten žaidė Gintarė Petronytė. Ji dirbo pas tą patį trenerį kaip ir mano. Ji patikino, kad ten nejausi jokio priešiškumo ar karo baimės. Matysi kareivius su automatais, bet tai yra tik dėl tavo saugumo. Jie pasiruošę, jei kažkas vyktų. Kai nuskridome, nieko tokio nejaučiau. Tiesa, buvo vienas įvykis. Netoli Libano yra Kipras, o per rinktinių langą turėjome tris laisvas dienas ten nuvykti. Mes grįžome į Libaną ir čia buvo didžiulis karinis paradas, kai pro mūsų namus praskrido gal aštuoni kariniai sraigtasparniai. Žmona dėl nėštumo buvo mini panikoje ir sakė, kad reikia dėtis daiktus, skristi iš čia. Susisiekiau su komandos vadovais ir jie pasakė, kad tai tiesiog yra jų nepriklausomybės diena su kariniu renginiu. Daugiau baimės dėl karo niekada nebuvo“, – teigė puolėjas.

V. Šulskio karjera Azijos valstybėje ilgai netruko. Puolėjas Libano čempionate spėjo sužaisti 11 susitikimų, o į tėvynę jis parskrido dar nesulaukus Naujųjų metų. Kaip pasakoja pats puolėjas, viena iš sugrįžimo priežasčių tapo ne tik susidomėjimas iš Lietuvos, bet ir keisti Libano komandų kontraktų sudarymo ypatumai.

„Pagrindinė priežastis buvo ta, kad ten kontraktai kitokie nei Europoje. Ten – mėnesiniai arba dieniniai kontraktai. Komandos draugas kanadietis centras turėjo mėnesnį kontraktą, kas reiškia, kad po kiekvieno mėnesio jį galėjo atleisti. Kitas vaikinas turėjo dieninį kontraktą, kai gaudavo pinigus už kiekvieną komandoje praleistą dieną. Mano agentui pavyko sutarti dėl 4 mėnesių sutarties. Kai praėjo tas laikotarpis, klubo vadovai norėjo, kad pasilikčiau, bet sutartį norėjo trumpinti iki mėnesinės ir sumažinti atlyginimą.

Su žmona apsvarstėme tai, tuo metu iškrito ir „Neptūno“ pasiūlymas. Nusprendėme geriau rinktis Lietuvą. Nebuvo apmaudo palikti ten tą šalį. 4 mėnesių pakako, visko prisižiūrėjau. Nebuvo aukščiausias ir krepšinio lygis ir buvo didelis neorganizuotumas. Tai man nepatiko, tai kai pasiūlo tokia komanda kaip „Neptūnas“, nebūna jokio apmaudo. Buvo džiaugsmas grįžti į tėvynę“, – dabar situaciją vertina krepšininkas.

Vasarą V. Šulskio karjeros rodyklė puolėjui nurodė dar vieną kryptį – į Pasvalį. Čia, sutikęs savo buvusį trenerį Gediminą Petrauską, vilnietis pasileido į naują žygį su „Pieno žvaigždžių“ komanda. Nors sezono Aukštaitijoje pradžia buvo vingiuota, dabar pergalių skonis pasvaliečiams jau tapo pažįstamas.

„Tikslų neiškėlė, nesakė, kad turime būti ketvertuke ar panašiai. Sakė, kad turime eiti ir kovoti dėl kiekvienos pergalės, ypač Pasvalyje. Žmonių čia nėra labai daug, reikia, kad jie norėtų ateiti, pamatytų gražų ir patrauklų krepšinį. Tai ir stengiamės daryti – iš visų jėgų kovoti dėl kiekvienos pergalės“, – tikino žaidėjas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Teisėjo švilpuke" - 5 epizodai iš KMT ketvirtfinalio rungtynių
"Teisėjo švilpuke" - 5 epizodai iš KMT ketvirtfinalio rungtynių
Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria
A.Milaknis: nemanau, kad svetima arena turės įtakos rezultatui
A.Milaknis: nemanau, kad svetima arena turės įtakos rezultatui
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau šeštadienį pradės kovas „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Žalgiriečių pusfinalyje laukia rungtynės su
"Shaqtin A Fool": "galingas" R.Westbrooko dėjimas bei prieš baudos metimą nesugebantys išsirikiuoti žaidėjai
"Shaqtin A Fool": "galingas" R.Westbrooko dėjimas bei prieš baudos metimą nesugebantys išsirikiuoti žaidėjai
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda bei TNT apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas pristatė savo tradicinę rubriką "Shaqtin' A Fool", kurioje parodomi juokingiausi
NBA: Westbrooko rekordo nepakako - nusileista Davisą praradusiems "Pelicans", "Knicks" nutraukė gėdingą seriją
NBA: Westbrooko rekordo nepakako - nusileista Davisą praradusiems "Pelicans", "Knicks" nutraukė gėdingą seriją
Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį NBA čempionate sužaisti trys susitikimai, pergalių seriją pratęsė Orlando „Magic“, Naujojo Orleano „Pelicans“ įveikė Oklahomos
KMT renginyje - ašarą priversiantis nubraukti pasirodymas
KMT renginyje - ašarą priversiantis nubraukti pasirodymas
„Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyras kasmet padovanoja įspūdingų pasirodymų žiūrovams, o šių metų renginys bus ypatingas – gyvenimo pasirodymo laukia žmonės
L.Westermannas: kontrakto pasirašymas su "Žalgiriu" buvo ypatinga akimirka
L.Westermannas: kontrakto pasirašymas su "Žalgiriu" buvo ypatinga akimirka
Į Kauno „Žalgirį“ po sezono pertraukos sugrįžęs prancūzas Leo Westermannas mėgaujasi dar vieneriais metais Lietuvoje. Pirmąsyk rungtyniauti į Kauną 2016–2017 m. atvykęs gynėjas,
"Olympiakos" ultimatumas – nuo šiol su "Panathinaikos" žais tik su viena sąlyga
"Olympiakos" ultimatumas – nuo šiol su "Panathinaikos" žais tik su viena sąlyga
Po skandalingai nutrauktų Graikijos krepšinio taurės pusfinalio rungtynių Pirėjo „Olympiakos“ klubas ketvirtadienį paskelbė, kad daugiau neketina žaisti su principiniu savo varžovu
NKL savaitės MVP: nedaug pašoku, dėl to ir neatlieku daug blokų
NKL savaitės MVP: nedaug pašoku, dėl to ir neatlieku daug blokų
Jonavos „Sintek-Jonava“ Nacionalinės krepšinio lygos sezoną pradėjo sunkiai rinkdama pergales, todėl šiuo metu išgyvena žūtbūtinę atkarpą.Iki reguliaraus sezono
"Lietkabelis" tapo paskutiniuoju KMT finalo ketverto dalyviu
"Lietkabelis" tapo paskutiniuoju KMT finalo ketverto dalyviu
Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa atsakomajame „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio mače dar kartą įrodė pranašumą prieš Pasvsalio „Pieno
Dar sykį "Šiaulius" sutriuškinęs "Žalgiris" - KMT pusfinalyje (komentarai)
Dar sykį "Šiaulius" sutriuškinęs "Žalgiris" - KMT pusfinalyje (komentarai)
Kauno „Žalgirio“ ekipa išsprendė formalumus ir žengė į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalinį ketvertą. Prieš atsakomąsias rungtynes 43 taškų
"Šiauliai" rado naują įžaidėją
"Šiauliai" rado naują įžaidėją
Pajėgaus įžaidėjo niekaip nerandanti Šiaulių "Šiaulių" komanda dar kartą užmetė meškerę tikėdamiesi sugauti stambią žuvį."Sportando" šaltinių
"Neptūnas" tapo pirmuoju Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto dalyviu
"Neptūnas" tapo pirmuoju Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto dalyviu
Klaipėdos „Neptūno“ komanda ilgai vargo su svečiais iš Prienų, tačiau galų gale iškovojo pergalę ir po dvejų metų pertraukos iškopė į „Kidy Tour“
E.Ulanovas – apie bendravimą su sirgaliais, bičiulius katinus ir virtualią barzdą
E.Ulanovas – apie bendravimą su sirgaliais, bičiulius katinus ir virtualią barzdą
Šį sezoną „Žalgiris TV“ pristatė naują laidų rubriką pavadinimu #FollowMeŽalgiris. Laidų metu žalgiriečiai pasakoja apie savo įpročius socialiniuose tinkluose. Naujausiame
Kova prasideda iš naujo: kas taps pirmosiomis Karaliaus Mindaugo taurės dalyvėmis
Kova prasideda iš naujo: kas taps pirmosiomis Karaliaus Mindaugo taurės dalyvėmis
Šį vakarą paaiškės pirmosios dvi komandos, kurios artėjantį savaitgalį Vilniuje „Siemens“ arenoje sieks pirmojo sezono trofėjaus „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo
"Neptūno" ataka - gražiausių LKL savaitės epizodų penketuko viršūnėje
"Neptūno" ataka - gražiausių LKL savaitės epizodų penketuko viršūnėje
Jubiliejinę 20-ąją „Betsafe–LKL“ savaitę daugiausia dėmesio vertų epizodų buvo sukurta Kėdainiuose – čia buvo dalijami blokai ir dėliojama į krepšius.Tačiau įspūdingiausias momentas sukurtas
"Skycop" problemos tęsiasi: su "Neptūnu" žais be dviejų žaidėjų
"Skycop" problemos tęsiasi: su "Neptūnu" žais be dviejų žaidėjų
Banguojantis Prienų „Skycop“ klubas neišbrenda iš nesėkmių ruožo – rytoj per atsakomąsias „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rungtynes Klaipėdoje
"Snaiperio" konkurse taikliausias - G.Radzevičius, daugiausiai pataikantis - M.Gecevičius
"Snaiperio" konkurse taikliausias - G.Radzevičius, daugiausiai pataikantis - M.Gecevičius
Vieni LKL krepšininkai rengiasi atsakomosioms „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėms, kiti jau gali treniruotis sekmadienį vyksiančiam LKL „Snaiperio“
M.Grigonis: po metų su Š.Jasikevičiumi vėliau nelabai kas gali tave išgąsdinti
M.Grigonis: po metų su Š.Jasikevičiumi vėliau nelabai kas gali tave išgąsdinti
Kaunietis Marius Grigonis praėjusią vasarą pasirašė kontraktą su Kauno „Žalgirio“ klubu. Sudaręs sutartį su gimtojo miesto ekipa gynėjas grįžo į organizaciją, kurioje pradėjo
Tritaškiais varžovus žudęs L.Westermannas - LKL savaitės MVP
Tritaškiais varžovus žudęs L.Westermannas - LKL savaitės MVP
Kauno „Žalgiris“ dar visai neseniai turėjo rimtų problemų su traumuotais žaidėjais, tačiau pastaruoju metu situacija gerėja ir krepšininkai sklandžiai įsilieja į komandos
A.Jomantas perkopė 600 perimtų kamuolių ribą
A.Jomantas perkopė 600 perimtų kamuolių ribą
Artūras Jomantas tapo šeštu krepšininku Lietuvos krepšinio lygos istorijoje, perėmusiu 600 kamuolių.Alytaus „Dzūkijos“ puolėjas šią ribą peržengė
"Žalgiris" nesustabdė K.Kanterio, bet parbloškė "Dzūkiją" tritaškiais (komentarai)
"Žalgiris" nesustabdė K.Kanterio, bet parbloškė "Dzūkiją" tritaškiais (komentarai)
Sezono tritaškių rekordą pagerinęs Kauno „Žalgiris“ (20-2) iškovojo penktąją pergalę iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate. Tris kėlinius vargę Šarūno
"Lietkabelis" neturėjo problemų su "Skycop" (komentarai)
"Lietkabelis" neturėjo problemų su "Skycop" (komentarai)
Užtikrintai rungtyniavęs ir tritaškių ginklą naudojęs Panevėžio „Lietkabelis“ (13/8) pasiekė trečią pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“.Nenado Čanako
Po šalto dušo atsitiesęs "Neptūnas" triumfavo Utenoje (komentarai)
Po šalto dušo atsitiesęs "Neptūnas" triumfavo Utenoje (komentarai)
Banguojantis Klaipėdos „Neptūnas“ (17-5) dramatiškai grįžo į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate. 17 taškų deficitą panaikinę Kazio Maksvyčio auklėtiniai
"Pieno žvaigždės" po pertraukos "surakino" šiauliečius
"Pieno žvaigždės" po pertraukos "surakino" šiauliečius
Nesulaikomai rungtyniaujančios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (13/9) iškovojo jau šeštąją pergalę paeiliui. Dviženklį deficitą prieš „Šiaulių“
LKL prognozė: banguojantis "Neptūnas" į pergalių kelią sugrįš Utenoje
LKL prognozė: banguojantis "Neptūnas" į pergalių kelią sugrįš Utenoje
Utenos „Juventus“ ekipa tęsia sudėtingų rungtynių atkarpą – per pastarąsias dvi savaites jėgomis pasitikrinę su Kauno „Žalgiriu“ ir Vilniaus „Rytu“, šį
"Rytas" tik per plauką išsigelbėjo Kėdainiuose (komentarai)
"Rytas" tik per plauką išsigelbėjo Kėdainiuose (komentarai)
„Betsafe–LKL“ pirmenybėse Vilniaus „Rytas“ (16/5) iškovojo sudėtingą pergalę ir svečiuose 75:74 (19:16, 14:16, 25:20, 17:22) atsilaikė prieš Kėdainių
R.Kurtinaičio auklėtiniai pasiekė svarbią pergalę Juodkalnijoje
R.Kurtinaičio auklėtiniai pasiekė svarbią pergalę Juodkalnijoje
Maskvos srities "Chimki" (9/13) klubas, prie kurio vairo stovi Rimas Kurtinaitis Eurolygos reguliariajame sezone pasiekė labai svarbią pergalę leidžiančią išlikti lenktynėse dėl
Pasikartojęs scenarijus: "Žalgiris" sustojo ketvirtajame kėlinyje ir nusileido katalonams
Pasikartojęs scenarijus: "Žalgiris" sustojo ketvirtajame kėlinyje ir nusileido katalonams
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 22-ajame ture Barselonoje rimtai kibo į atlapus „FC Barcelona“ krepšininkams, tačiau lemiamu metu užstrigo ir patyrė nesėkmę

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime