Naujienos kraunasi...

V.Šulskis apie karjerą Libane: nuo milijonierių muštynių iki nuolat dingstančios elektros30-metis Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Vytautas Šulskis iki 2017-ų metų savo profesionalo karjeroje niekada nebuvo vilkėjęs jokios užsienio komandos marškinėlių, tačiau prieš dvejus metus priimtas sprendimas vilniečio karjerą paryškino įdomiu įrašu.

Tada po itin sėkmingo sezono Utenos „Juventus“ komandoje V. Šulskis pasirinko neįprastą ir krepšinio egzotika dvelkiantį kraštą – Libaną.

Lietuvis kartu su žmona Gabriele ramią Uteną iškeitė į daugiau nei 2 mln. gyventojų turintį ir niekada nemiegantį Beirutą. Taip prasidėjo kelionė, kurią V. Šulskis su šypsena visiems pasakoja dar iki šiol.

„Pirmi įspūdžiai buvo geri. Šiltas oras, gražu. Mus apgyvendino komplekse, kur yra ant stogo baseinas, sąlygos nebuvo prastos. Gyvenome už Beiruto, o jis – didžiulis. Galbūt buvo šiek tiek nepatogumų, nes be automobilio ten niekur nenuvažiuosi. Kai išvykdavau į treniruotę, tai žmona likdavo namie. Bet ji buvo nėščia, tai didelių problemų nebuvo.

Iš esmės, liko geri įspūdžiai. Buvau išsigandęs, nes visi sako, kad musulmonai apgaus, bet taip nebuvo. Žmonių šiltumas ir paslaugumas stebino. Jie tikrai buvo malonūs. Beirutas yra nemiegantis miestas. Ten visą savaitę vyksta vakarėliai, visokie naktiniai klubai, pilnos gatvės automobilių. Ten yra didelė problema su eismu. Man komandos draugai pasakojo, kad jei yra penkių asmenų šeima, kuri susitaria vykti vakarienės į miestą, tai visi būtinai vyks su savo automobiliais. Didelis eismas, gatvių užimtumas. Jei be eismo kai kur gali nuvykti per 15 minučių, su eismu užtruko pusantros valandos.

Libaniečiai yra šilti žmonės, kurie visada šypsosi ir pasisveikina. Maistas taip pat buvo visai kitoks. Negaliu sakyti, kad buvo didelis šokas. Tik buvo daug žalumynų, humusas, falafeliai, kurie Lietuvoje nėra labai populiarūs. Nustebino ir maisto kainos, kurios ten yra išties aukštos. Kai gamindavomės namie, vištiena kainavo žymiai daugiau nei jautiena, nors Lietuvoje yra atvirkščiai. Taip pat buvo ir elektros dingimai. Eini prekybos centre ir dingsta elektra. Visi gyvena lyg niekur nieko. Mes nesupratome, kas vyksta, bet ten elektra nėra gerai išvystyta. Libane tik 50-60 proc. gyventojų turi elektrą visą parą. Tai buvo keista, nes atrodė, kad Beirutas yra išsivystęs, didelis miestas su dangoraižiais, bet elektros klausimo negali susitvarkyti“, – tinklalapiui „bcpienozvaigzdes.lt“ pasakojo V. Šulskis.

Beiruto „First Sports“ komandoje nutūpusį vilnietį gerokai nustebti privertė ne tik jo akims svetimos keistenybės gatvėse. Krepšininkas pasakoja, kad bendraklubiai komandos rūbinėje jį kiek netikėtai priėmė šiltai, taigi adaptacinis V. Šulskio laikotarpis svetimoje aplinkoje neužtruko.

Lietuvis Libane vidutiniškai rinko po 14,4 taško ir atkovojo po 5,5 kamuolio bei tapo vienu svarbiausių šalies sostinės komandos žaidėjų. Tiesa, jei komandos draugai V. Šulskiui greitai tapo artimi, tai akimirkos už rūbinės durų vilnietį ne kartą vertė traukyti pečiais.

O tarp tokių – ir įvykiai, kėlę grėsmę netgi artimųjų sveikatai.

„Mane labiausiai nustebino jų neorganizuotumas. Čempionatas prasideda nežinia kada, baigiasi – nežinia kada. Atkrintamųjų sistema taip pat neaiški. Vis klausdavau, kada kitos rungtynės. Atsakydavo, kad atsiuntus tvarkaraštį bus aišku. Tada tai padaroma tik trys dienos prieš rungtynes. Ir turi žaisti. Buvo tokių įvykių, kai teisėjų nebūna. Klausiame, kodėl nėra teisėjų, sako, kad streikuoja, algų negavo. Po to jau teisėjauja, nes sumoka pinigus. Per rungtynes dingsta elektra, kyla riaušės, muštynės. Atrodo, mūsų komandos savininkai yra turtingi, milijonieriai, bet rungtynių metu jie praranda kontrolę.

Buvo toks įvykis, kai jie net šoko muštis su teisėjais. Vienas iš mūsų vadybininkų norėjo trenkti teisėjui, bet pataikė į sieną ir susilaužė ranką. Toks karštakošiškumas ir neorganizuotumas buvo didelis šokas. Nesupratau, kas vyksta, tik pamačiau, kad jie ten stumdosi. Aš tik greitai susidairiau, kur mano žmona ir rodžiau jai bėgti slėptis. Jie praranda šaltą protą, mėto daiktus į aikštę. Apsaugų jokių ten nėra, taigi tikrai baisu, kad kas neužgautų.

Per 4 mėnesius buvo 3-4 atvejai, kai žaidėme su stipresmėmis komandomis. Buvo 3 išreikšti lygos lyderiai, kurie turėjo karštas sirgalių bazes“, – įsimintinus įvykius Libane prisiminė V. Šulskis.

Nors Libano sostinė Beirutas pastaraisiais metais sulaukia vis didesnio įvairių šalių turistų susidomėjimo, saugumas šioje šalyje vis dar yra plačiai aptarinėjamas. To priežastis – karo nualinta kaimynė Sirija. Vis dėlto, kaip pasakoja V. Šulskis, gyvenant Libane, pagrindo abejoti saugumu nėra, o būtent dėl to jis ne kartą konsultavosi dar prieš atvykdamas į šalį.

Tiesa, vieną įvykį lietuvis krepšininkas prisimena iki šiol.

„Baimės buvo prieš išvykus, daug domėjausi, kalbėjau su žmonėmis. Prieš mane ten žaidė Gintarė Petronytė. Ji dirbo pas tą patį trenerį kaip ir mano. Ji patikino, kad ten nejausi jokio priešiškumo ar karo baimės. Matysi kareivius su automatais, bet tai yra tik dėl tavo saugumo. Jie pasiruošę, jei kažkas vyktų. Kai nuskridome, nieko tokio nejaučiau. Tiesa, buvo vienas įvykis. Netoli Libano yra Kipras, o per rinktinių langą turėjome tris laisvas dienas ten nuvykti. Mes grįžome į Libaną ir čia buvo didžiulis karinis paradas, kai pro mūsų namus praskrido gal aštuoni kariniai sraigtasparniai. Žmona dėl nėštumo buvo mini panikoje ir sakė, kad reikia dėtis daiktus, skristi iš čia. Susisiekiau su komandos vadovais ir jie pasakė, kad tai tiesiog yra jų nepriklausomybės diena su kariniu renginiu. Daugiau baimės dėl karo niekada nebuvo“, – teigė puolėjas.

V. Šulskio karjera Azijos valstybėje ilgai netruko. Puolėjas Libano čempionate spėjo sužaisti 11 susitikimų, o į tėvynę jis parskrido dar nesulaukus Naujųjų metų. Kaip pasakoja pats puolėjas, viena iš sugrįžimo priežasčių tapo ne tik susidomėjimas iš Lietuvos, bet ir keisti Libano komandų kontraktų sudarymo ypatumai.

„Pagrindinė priežastis buvo ta, kad ten kontraktai kitokie nei Europoje. Ten – mėnesiniai arba dieniniai kontraktai. Komandos draugas kanadietis centras turėjo mėnesnį kontraktą, kas reiškia, kad po kiekvieno mėnesio jį galėjo atleisti. Kitas vaikinas turėjo dieninį kontraktą, kai gaudavo pinigus už kiekvieną komandoje praleistą dieną. Mano agentui pavyko sutarti dėl 4 mėnesių sutarties. Kai praėjo tas laikotarpis, klubo vadovai norėjo, kad pasilikčiau, bet sutartį norėjo trumpinti iki mėnesinės ir sumažinti atlyginimą.

Su žmona apsvarstėme tai, tuo metu iškrito ir „Neptūno“ pasiūlymas. Nusprendėme geriau rinktis Lietuvą. Nebuvo apmaudo palikti ten tą šalį. 4 mėnesių pakako, visko prisižiūrėjau. Nebuvo aukščiausias ir krepšinio lygis ir buvo didelis neorganizuotumas. Tai man nepatiko, tai kai pasiūlo tokia komanda kaip „Neptūnas“, nebūna jokio apmaudo. Buvo džiaugsmas grįžti į tėvynę“, – dabar situaciją vertina krepšininkas.

Vasarą V. Šulskio karjeros rodyklė puolėjui nurodė dar vieną kryptį – į Pasvalį. Čia, sutikęs savo buvusį trenerį Gediminą Petrauską, vilnietis pasileido į naują žygį su „Pieno žvaigždžių“ komanda. Nors sezono Aukštaitijoje pradžia buvo vingiuota, dabar pergalių skonis pasvaliečiams jau tapo pažįstamas.

„Tikslų neiškėlė, nesakė, kad turime būti ketvertuke ar panašiai. Sakė, kad turime eiti ir kovoti dėl kiekvienos pergalės, ypač Pasvalyje. Žmonių čia nėra labai daug, reikia, kad jie norėtų ateiti, pamatytų gražų ir patrauklų krepšinį. Tai ir stengiamės daryti – iš visų jėgų kovoti dėl kiekvienos pergalės“, – tikino žaidėjas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Olympiacos" išsivežė pergalę iš Barselonos, buvę žalgiriečiai pasirodė silpnai
"Olympiacos" išsivežė pergalę iš Barselonos, buvę žalgiriečiai pasirodė silpnai
Užtikrintą pergalę Eurolygoje iškovojo po ilgosios pertraukos žaidimo kontrolę perėmęs Pirėjo "Olympiacos" (8/5) klubas, kuriame vyriausiojo trenerio Davido Blatto asistentu dirba
"Lietkabelis" namie nepasipriešino Izraelio vicečempionams (trenerio komentaras)
"Lietkabelis" namie nepasipriešino Izraelio vicečempionams (trenerio komentaras)
Pasirodymą FIBA Čempionų lygos C grupėje tęsia Panevėžio „Lietkabelis“ (3/6), namie 70:97 (26:26, 15:30, 16:24, 14:17) nusileidęs Jeruzalės „Hapoel“ (7/2) klubui
M.Kalnietis įnešė svarų indėlį į dramatišką pergalę Rusijoje
M.Kalnietis įnešė svarų indėlį į dramatišką pergalę Rusijoje
Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis ir toliau rungtyniauja stabiliai sėkmingai. Tuo tarpu jo atstovaujama Vilerbano "Asvel" (6/3) pasiekė dramatišką pergalę Rusijoje.Prancūzijos
"Anadolu Efes" nepadoriu skirtumu sumindė "Budučnost" krepšininkus
"Anadolu Efes" nepadoriu skirtumu sumindė "Budučnost" krepšininkus
Įspūdingą pergalę Eurolygoje pasiekė tris buvusius žalgiriečius savo gretose turinti Stambulo "Anadolu Efes" (9/4) komanda.Turkijos klubas namie net 38 taškų skirtumu 106:68 (29:20,
Žalgiriečiai vartė superherojų kalendorių ir smagiai šaipėsi iš komandos draugų
Žalgiriečiai vartė superherojų kalendorių ir smagiai šaipėsi iš komandos draugų
Kauno „Žalgirio“ klubas, pasitikdamas Naujuosius metus, sirgaliams paruošė ypatingą staigmeną – 2019 metų „Žalgirio“ komandos kalendorių, kuriame žalgiriečiai
Šventinėse LKL rungtynėse - netikėtos piršlybos, gyva muzika ir Kalėdų Senelis
Šventinėse LKL rungtynėse - netikėtos piršlybos, gyva muzika ir Kalėdų Senelis
Sekmadienį Kėdainių arenoje vykusios 14-ojo „Betsafe–LKL“ turo rungtynės tarp vietos „Nevėžio“ ir šalies čempionų titulą ginančio Kauno „Žalgirio“
Š.Jasikevičių neramina traumos: į Stambulą išvyko be dviejų starto penketo žaidėjų
Š.Jasikevičių neramina traumos: į Stambulą išvyko be dviejų starto penketo žaidėjų
Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ sutinka su nesibaigiančiais rūpesčiais dėl traumų. Praėjusią savaitę į Miuncheną Lietuvos čempionai išvyko be Nate‘o Wolterso
Reperis Lilas Wayne'as: atleisk Dieve, atleisk Jordanai, aš renkuosi Kobę
Reperis Lilas Wayne'as: atleisk Dieve, atleisk Jordanai, aš renkuosi Kobę
Garsus repo atlikėjas Lilas Wayne'as, žinomas kaip aistringas krepšinio aistruolis, buvo užspęstas į kampą gavęs klausimą, kuris krepšininkas geriausias visų laikų žaidėjas
Kinai traumuotą D.Motiejūną keičia amerikiečiu
Kinai traumuotą D.Motiejūną keičia amerikiečiu
Kaip jau rašėme, piršto traumą patyręs ir operuotas Donatas Motiejūnas, šiais metais nežais, todėl Šandongo "Golden Stars" komandos vadovai suskubo ieškoti
L.Kisieliaus reidas ir dėjimas - gražiausias savaitės momentas
L.Kisieliaus reidas ir dėjimas - gražiausias savaitės momentas
Vangiai sezoną pradėjęs Laimonas Kisielius pamažu įsivažiuoja. Klaipėdos „Neptūno“ puolėjas ne tik pagerino asmeninę statistiką, bet ir sukūrė gražiausią praėjusios savaitės
Sveikstantis "Ryto" talentas M.Normantas: turiu didelių tikslų ir neketinu jų atsisakyti
Sveikstantis "Ryto" talentas M.Normantas: turiu didelių tikslų ir neketinu jų atsisakyti
„Tai jau rimta, ne šiaip traumelė...“ – spėjo pagalvoti Vilniaus „Ryto“ krepšininkas Margiris Normantas. O, atrodo, tik žengė kiek nepatogų žingsnį. Teko
A.Lee tiko V.Šeškui - lieka Prienuose iki sezono pabaigos
A.Lee tiko V.Šeškui - lieka Prienuose iki sezono pabaigos
Dviejų savaičių bandomajam laikotarpiui prie Prienų „Skycop“ ekipos prisijungęs Anthony Lee lieka joje iki sezono pabaigos. Komandos vadovybė nusprendė pratęsti bendradarbiavimą su
NKL savaitės MVP - O.Kaminskis, tarp naudingiausiųjų - ir LKL blykstelėjęs žalgirietis
NKL savaitės MVP - O.Kaminskis, tarp naudingiausiųjų - ir LKL blykstelėjęs žalgirietis
Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos savaitės krepšininku antrą kartą šį sezoną tapo „Telšių“ krepšininkas Ovidijus Kaminskis.27-erių metų
P.Motiejūnas - apie galimybes išlaikyti Š.Jasikevičių kitais metais ir "Žalgirio" progresą
P.Motiejūnas - apie galimybes išlaikyti Š.Jasikevičių kitais metais ir "Žalgirio" progresą
Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas jau pradeda galvoti apie ateinantį sezoną. Žinoma, vienas esminių klausimų – ar prie ekipos vairo liks treneris Šarūnas
Paaiškėjo bausmė muštynes išprovokavusiam A.Gudaičiui
Paaiškėjo bausmė muštynes išprovokavusiam A.Gudaičiui
Artūras Gudaitis sekmadienį Italijos krepšinio čempionate surengė sėkmingą pasirodymą, tačiau po jo įsivėlė į muštynes, kurias išprovokavo pats.Lietuvis po Milano „Armani
Ch.Barkley: S.Curry nepatenka į geriausių NBA žaidėjų ketvertuką
Ch.Barkley: S.Curry nepatenka į geriausių NBA žaidėjų ketvertuką
Buvusi NBA žvaigždė, o dabar televizijos analitikas Charlesas Barkley išdėstė savo nuomonę apie geriauius dabar žaidžiančius lygos krepšininkus.Jo ketvertuke neatsirado vietos Ouklando
A.Toupane: "Žagiris" toks pat pavojingas ir geras, su jumis viskas bus tvarkoje
A.Toupane: "Žagiris" toks pat pavojingas ir geras, su jumis viskas bus tvarkoje
Praėjusį sezoną Kauno „Žalgirio“ spalvas gynęs Axelis Toupane tarpsezoniu papildė ambicingą sudėtį surinkusią Pirėjo „Olympiacos“ komandą.Buvęs žalgirietis šiame
LKL apžvalga: gilėjanti "Skycop" duobė bei aukštyn kylančios "Pieno žvaigždės"
LKL apžvalga: gilėjanti "Skycop" duobė bei aukštyn kylančios "Pieno žvaigždės"
Nesėkmėmis paženklintas Prienų „Skycop“ ruožas, į šeštąją vietą pakilusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“, blykstelėjęs Rokas Jokubaitis, drama Utenoje,
Rekordai Marijampolėje, šiurpi trauma ir netikėtas "Šilutės" legionieriaus sprendimas
Rekordai Marijampolėje, šiurpi trauma ir netikėtas "Šilutės" legionieriaus sprendimas
Nacionalinėje krepšinio lygoje 11-ąją savaitę pirmenybių lyderiai džiaugėsi pratęstomis pergalių serijomis. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ laimėjo septintąjį kartą iš
D.Sabonis sustiprino savo pozicijas NBA lyderių sąraše, "Pacers" pratęsė pergalių seriją
D.Sabonis sustiprino savo pozicijas NBA lyderių sąraše, "Pacers" pratęsė pergalių seriją
Ilgiausią savo šio sezono pergalių seriją NBA pirmenybėse pratęsė Indianos „Pacers“ (20-10) krepšininkai. Nate‘o McMillano auklėtiniai šiąnakt namuose 110:99
LKL savaitės MVP - vos antrą mačą po sugrįžimo į Lietuvą sužaidęs Ž.Skučas
LKL savaitės MVP - vos antrą mačą po sugrįžimo į Lietuvą sužaidęs Ž.Skučas
Naujajam Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgiui Žygimantui Skučui sugrįžimas į Lietuvos krepšinį didelių sunkumų nesukėlė.Antras rungtynes Pasvalio
Nukraujavę "Raptors" krito Denveryje, L.Dončičius neišgelbėjo "Mavericks"
Nukraujavę "Raptors" krito Denveryje, L.Dončičius neišgelbėjo "Mavericks"
Antrąją nesėkmę iš eilės NBA pirmenybėse patyrė lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23-9). Kanados klubas šiąnakt svečiuose 86:95 (23:23, 24:16, 25:29, 14:27) nusileido
"Ryto" treneris: aktyviai sportuojantiems kraujo donorams reikėtų įsidėmėti keletą dalykų
"Ryto" treneris: aktyviai sportuojantiems kraujo donorams reikėtų įsidėmėti keletą dalykų
„Kraujo donorystė ir profesionalus ar aktyvus sportas suderinama, jei abi šios veiklos yra planuojamos iš anksto. Paaukojus kraujo į treniruotes reikėtų grįžti palengva, nepervargti,
"Žalgiris" pasipriešinimo Kėdainiuose nesulaukė (video komentarai)
"Žalgiris" pasipriešinimo Kėdainiuose nesulaukė (video komentarai)
Gynyboje solidžiai rungtyniavęs Kauno „Žalgiris“ (13-1) po nesėkmės Eurolygoje reabilitavosi iškovodamas nesudėtingą pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.Šarūno
Be dviejų legionierių žaidęs "Lietkabelis" laimėjo Utenoje (video komentarai)
Be dviejų legionierių žaidęs "Lietkabelis" laimėjo Utenoje (video komentarai)
Dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) klubas, kuris išvykoje 76:70 (15:18, 21:18, 22:20, 18:14)
"Pieno žvaigždės" iš pergalių kelio vėl išmušė "Šiaulius" (video komentarai)
"Pieno žvaigždės" iš pergalių kelio vėl išmušė "Šiaulius" (video komentarai)
Solidžiai rungtynes pradėjusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (6-8) ekipa neatsipalaidavo iki finalinės sirenos bei „Betsafe-LKL“ čempionate šventė antrąją pergalę
"Nevėžį" paliks vyriausiasis treneris
"Nevėžį" paliks vyriausiasis treneris
Šiandien Kėdainių arenoje „Betsafe-LKL“ čempionato antrojo rato rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ „Nevėžio“ vyr. trenerį Ramūną Cvirką pakeis jo asistentas
"Grizzlies" strategas paragino nusivylusį auklėtinį imti pavyzdį iš D.Motiejūno
"Grizzlies" strategas paragino nusivylusį auklėtinį imti pavyzdį iš D.Motiejūno
Memfio „Grizzlies“ pateko į kuriozinę mainus atlikti sutrukdžiusią situaciją, kuri komandos vyriausiajam treneriui J.B. Bickerstaffui priminė Donatą Motiejūną.„Grizzlies“

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime