Velykinis J.Valančiūno dvigubas dublis neišgelbėjo "Raptors" (rezultatai)

Autorius: DELFI NBA.

NBA pirmenybėse nerimą savo gerbėjams ir toliau neša sezono pabaigoje banguotą žaidimą demonstruojantys Rytų konferencijos lyderiai Toronto „Raptors“ (55-21). Kanados klubas šiąnakt svečiuose po nesėkmingo ketvirtojo kėlinio 99:110 (33:31, 22:22, 29:29, 15:28) nusileido turnyrinės lentelės kaimynams Bostono „Celtics“ (53-23).

Nusivylimą Toronto sirgaliams atnešti turėjo ne tik pralaimėjimas, bet ir itin nuspėjamas komandos žaidimas lemiamame susitikimo ketvirtyje, rašo Krepšinis.lt.

Taškas į tašką vykusiose rungtynėse „Celtics“ gynyba absoliučiai uždusino svečių komandos žaidimą, o tuo pasinaudoję Brado Stevenso auklėtiniai antroje kėlinuko pusėje spurtavo net 14:2.

Puikiai oponentų žaidimą išanalizavusi Bostono komanda šiąnakt eliminavo visus „Raptors“ stiprybėmis šiame sezone laikomus žaidimo komponentus. Svečiai šiąnakt pataikė vos 8 iš 35 mestų tritaškių, prarado dešimčia kamuolių daugiau (15 prieš 5) ir nusileido šeimininkams atsarginių žaidėjų pelnytų taškų lenktynėse rezultatu 20:35.

Viso susitikimo metu sumaniai Toronto ekipos žaidimo skyles išnaudoję „Celtics“ apsunkino gyvenimą ir dvigubą dublį surinkusiam Jonui Valančiūnui. Per 25 aikštėje praleistas minutes uteniškis surinko 13 taškų (6/12 met., 0/1 trit., 1/2 baud.) ir 11 atkovotų kamuolių bei blokavo vieną varžovo metimą.

Nors JV pelnė pirmuosius rungtynių taškus, netikėtu blykstelėjimu puolime jam atsakyti sugebėjo tiesioginis lietuvio oponentas Aronas Baynesas.

Pirmąjį metimą iš vidutinio nuotolio pataikęs australas neužilgo pridėjo dar du tokios pat vertės šūvius, o padrąsintas savo sėkmės į „Raptors“ krepšį įsmeigė ir du tritaškius bei jau pirmame kėlinyje pelnė 12 taškų.

Iki šios nakties tik vieną tolimą metimą per šešis NBA lygoje praleistus sezonus pataikęs aukštaūgis po galingos pradžios iki pat finalinės sirenos taip ir nepapildė savo taškų skaičiaus. Dviejų buvusių Vilniaus „Lietuvos Ryto“ krepšininkų dvikovoje netrūko šiurkščios fizinės kovos, tačiau Jonas ir Aronas spėjo ir ne kartą draugiškai pasišnekučiuoti atokvėpio akimirkų metu.

Su rimtesnėmis problemomis Valančiūnas susidūrė „Celtics“ ėmus remtis žemo ir mobilaus penketo žaidimu. Marcuso Morriso nesugaudęs lietuvis antro kėlinio pabaigoje leido varžovui pelnyti penkis taškus iš eilės, o ketvirtame kėlinyje nespėjo sutrukdyti itin svarbiam oponento tritaškiui.

Po šio epizodo „Raptors“ strategas Dwane'as Casey pasodino Joną ant suolo ir į aikštę jį grąžino tik tiksint paskutinei minutei ir svečiams turint dviženklį deficitą.

Su intensyvia šeimininkų gynyba susidūrę Kanados krepšininkai antroje susitikimo pusėje siekė išnaudoti rezultatyviausią savo krepšininką DeMarą DeRozaną, surinkusį 19 iš 44 po ilgosios pertraukos Toronto ekipos pelnytų taškų.

Visgi agresyvus „Celtics“ spaudimas absoliučiai išjungė likusius svečių krepšininkus ir tapo svarbios bei skambios pergalės pamatu. Bostono klubas šiąnakt vertėsi be Kyrie Irvingo, Marcuso Smarto, Danielo Theiso, Gordono Haywardo ir Shane'o Larkino pagalbos.

Košmariškas rungtynes sužaidė svečių snaiperis C. J. Milesas, prametęs visus šešis iš žaidimo atliktus metimus. Iki susitikimo pabaigos likus kiek mažiau nei dviem minutėm, jo mestas kamuolys nelietė lanko ir arbitrai ryžosi peržiūrėti epizodą, siekdami išsiaiškinti ar Alas Horfordas blokavo krašto puolėjo metimą.

Kelis kartus iš eilės didžiajame „TD Garden“ arenos ekrane kartotas epizodas su kiekvienu sykiu kėlė vis didesnį Bostono aistruolių džiaugsmą – Horfordas kamuolio nelietė, Milesas tiesiog atakavo tragiškai netiksliai.

Paskutinių rungtynių sekundžių metu antrą techninę pražangą užsidirbo Morrisas, už šį incidentą išvarytas iš aikštės. Puikiai pasirodęs krašto puolėjas į rūbinę iškeliavo skambant audringoms sirgalių ovacijoms.

Toronto ekipa jau trečiadienį turės galimybę namuose atsirevanšuoti „Celtics“ krepšininkams ir sustiprinti savo pozicijas kovoje dėl reguliariojo sezono Rytų konferencijos nugalėtojų vardo.

„Celtics“: Marcusas Morrisas 25 (9 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 24 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Terry Rozier 21 (7 rez. perd.), Alas Horfordas 14, Aronas Baynesas 12 taškų.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 32 (12/19 met., 0/5 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Serge'as Ibaka 15 (3/3 trit., 10 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 13 (11 atk. kam.), Kyle'as Lowry (2/10 trit., 9 rez. perd.) ir Fredas VanVleetas po 11 taškų.

Artimiausias rungtynes Toronto krepšininkai žais paskutiniojo mačo su „Celtics“ išvakarėse – antradienio naktį „Raptors“ laukia išvyka į Klivlandą ir mūšis su LeBrono Jameso vedama „Cavaliers“ ekipa.

Ilgai lauktas pastiprinimas pagaliau pasiekė Vašingtono „Wizards“ (42-34) ekipą. JAV sostinės klubo atakoms po dviejų mėnesių pertraukos vėl vadovavo aikštės generolas Johnas Wallas, o įkvėpti jo sugrįžimo namie žaidę Scotto Brookso auklėtiniai 107:93 (30:27, 20:24, 37:23, 20:19) pranoko Šarlotės „Hornets“ (34-43).

Pergalė leido Vašingtono klubui užsitikrinti dalyvavimą šių metų atkrintamosiose varžybose, o komandos strategas Brooksas grįžusį Wallą po rungtynių palygino su „Ferrari“.

65 dienas dėl kelio operacijos praleidęs įžaidėjas „Wizards“ sirgalius pradžiugino pataikydamas jau pirmąjį savo metimą ir žaibiškai įsirašydamas tris taškus, o susitikimą užbaigė surinkęs solidų dvigubą dublį.

Tragišką pramestų tritaškių seriją šiąnakt nutraukė šeimininkų krašto puolėjas Kelly Oubre. Iki šios nakties net 21 tolimą metimą paeiliui prametęs žaidėjas pagaliau sugebėjo pataikyti iš toli, tačiau ir šiąnakt pasižymėjo tik vienu taikliu tritaškiu iš devynių bandymų.

Šarlotės klubo gretose sėkmingiausiai pasirodė vidurio puolėjas Dwightas Howardas, dėl pralaimėjimo apkaltinęs didelį „Hornets“ klaidų skaičių. Viena patikimiausiai kamuolį saugančių lygos komandų šiąnakt suklydo 17 kartų.

„Wizards“: Otto Porteris 26 (6/10 trit., 11 atk. kam.), Bradley Bealas 22 (6/8 trit.), Johnas Wallas (14 rez. perd.) ir Mike'as Scottas po 15 taškų.

„Hornets“: Dwightas Howardas 22 (4/11 baud., 13 atk. kam.), Malikas Monkas 17 (7/17 met.), Willy Hernangomezas 11 (9 atk. kam.), Marvinas Williamsas ir Michaelas Kidd-Gilchristas po 10 taškų.

Matematines galimybes iškopti į atkrintamąsias varžybas išsaugojo Detroito „Pistons“ (36-40) krepšininkai, svečiuose 115:109 (30:27, 26:27, 29:30, 30:25) įveikę Niujorko „Knicks“ (27-50) ekipą.

Be čiurną susižeiudsio Blake'o Griffino rungtyniavusius svečius į priekį vedė 22 taškus pelnęs Andre Drummondas, kuriam efektyviausiai talkino traumuoto lyderio vietą starto penkete užėmęs veteranas Anthony Tolliveris ir įžaidėjas Reggie Jacksonas.

Nesėkmę patyrę šeimininkai ketvirtame sezone iš eilės pralaimėjo bent 50 susitikimų. Tai ilgiausia tokia „Knicks“ klubo serija nuo 1961-64 metų.

„Knicks“: Michaelas Beasley 32, Timas Hardaway'us ir Trey'us Burke'as (15 rez. perd.) po 18, Troy'us Williamsas 11 taškų.

„Pistons“: Andre Drummondas 22 (17 atk. kam.), Reggie Jacksonas (5 rez. perd.) ir Anthony Tolliveris (4/8 trit.) po 17, Reggie Bullockas 16, Stanley Johnsonas 10 taškų.

Galimybe užsitikrinti vietą pirmajame galutinės Rytų konferencijos rikiuotės aštuonete nepasinaudojo Majamio „Heat“ (41-36), namuose po pratęsimo 109:110 (32:22, 23:26, 21:32, 25:21, 8:9) nusileidę Bruklino „Nets“ (25-51) ekipai.

Puolime atkovotų kamuolių dėka šeimininkai turėjo visą eilę galimybių išplėšti pergalę, tačiau du Dwyane'o Wade'o dvitaškiai ir Josho Richardsono tolimas metimas buvo netikslūs.

Pergalingo metimu autoriumi tapo likus pusei minutės iki pratęsimo pabaigos rezultatą „Nets“ naudai persvėręs Caris LeVertas.

Vieną blogiausių rezultatų visoje lygoje šiame sezone fiksuojantys Bruklino krepšininkai, kiek netikėtai, laimėjo reguliariojo sezono seriją prieš „Heat“ rezultatu 3:1.

Vos kiek mažiau nei septynias minutes aikštėje tepraleido svečių komandos įžaidėjas D'Angelo Russellas. Starto penkete susitikimą pradėjęs krepšininkas per šį laikotarpį prametė visus penkis metimus ir prarado du kamuolius.

„Heat“: Jamesas Johnsonas (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Goranas Dragičius (8 atk. kam.) po 18, Kelly Olynykas 16, Hassanas Whiteside'as 14, Joshas Richardsonas (6/15 met.) ir Dwayne'as Wade'as (5/16 met.) po 13, Justise'as Winslow 11 taškų.

„Nets“: Rondae Hollis-Jeffersonas 20 (14 atk. kam.), Caris LeVertas 19 (12 atk. kam., 8 rez. perd.), Quincy Acy ir Joe Harrisas po 13, Jarrettas Allenas ir Spenceris Dinwiddie (12 rez. perd.) po 12, Allenas Crabbe'as 10 taškų.

Vėlyviausiose nakties rungtynėse vieni iš lygos autsaiderių Sakramento „Kings“ (24-52) namuose priėmė čempionus „Golden State Warriors“ (55-21). Pergalę rezultatu 96:112 (25:28, 24:29, 20:36, 27:19) be didesnio vargo iškovojo svečiai iš Ouklando, pasveikinę po traumos sugrįžusį Klay Thompsoną.

Visgi geras naujienas Steve'o Kerro auklėtinių stovykloje netruko pakeisti dar viena liūdna žinia. Verždamasis link krepšio po kontakto su Vince'u Carteriu ant parketo krito atakuojantis gynėjas Patrickas McCaw, patyręs itin skausmingą stuburo traumą įr aikštę palikęs ant neštuvų.

„Kings“: Buddy Hieldas 19 (4/5 trit.), De'Aaronas Foxas 15 (8 rez. perd.), Willie Cauley-Steinas ir Bogdanas Bogdanovičius po 12 taškų.

„Warriors“: Kevinas Durantas 27 (8/16 met., 9/11 baud., 10 atk. kam., 5 rez. perd.), Klay Thompsonas 25, Quinnas Cookas 10 taškų.

J.Hardeno vedami "Rockets" užbaigė "Jazz" pasirodymą atkrintamosiose
NBA Vakarų konferencijoje paaiškėjo antrieji konferencijos pusfinalio dalyviai. Jais tapo Hjustono „Rockets“ krepšininkai, šiąnakt namuose rezultatu 100:93 (20:20, 26:22,
Liūdniau nei "Žalgiriui": katalonai sutrypti savo pačių tvirtovėje
„Barcelona“ tapo penktąja komanda, pralaimėjusia Eurolygos atkrintamųjų varžybų dvikovą daugiau nei 30 taškų skirtumu.Katalonijos sostinėje trečiadienį šeimininkavo
Įspūdingai žaidęs N.De Colo nustūmė baskus ant prarajos krašto
Eurolygos finalo ketvertas šį sezoną gali likti be šeimininkų. Tado Sedekerskio atstovaujamas Vitorijos "Baskonia" klubas namie 77:84 (18:28, 21:18, 20:16, 18:22) nusileido Maskvos
Dviženklį deficitą panaikinęs "Rytas" palaužė "Pieno žvaigždes" (komentarai)
Vilniaus „Ryto“ (24/8) ekipai teko gerokai pavargti, kad reabilituotųsi po netikėto pralaimėjimo Kėdainių „Nevėžiui“. Jau pirmajame kėlinyje dviženklį deficitą turėję
"Žalgirio" arenoje - Sabonio prisiminimai, Kazlausko pagerbimas, Valančiūno ir Skvernelio apsilankymas
Antradienį Eurolygos atkrintamųjų kovos vėl žaliai nudažė visą Kauno „Žalgirio“ areną. Nors žalgiriečiai kovingose trečiosiose serijos rungtynėse nusileido Stambulo „Fenerbahce“
J.Embiidas geriausiai besiginančiu NBA žaidėju įvardijo save
NBA žvaigždė ir vienas Filadelfijos "76ers" lyderių Joelas Embiidas įvardijo save geriausiai besiginančiu lygos žaidėjo, po to, kai jo komanda 122:100 įveikė Bruklino "Nets"
J.Timma nori likti R.Kurtinaičio treniruojamoje "Chimki", bet ne viskas priklauso nuo jo
Rimo Kurtinaičio treniruojamas "Chimki" klubas ir Janis tImma yra suinteresuoti tęsti bendradarbiavimą ir kitame sezone.Latvis į Rusijos vicečempionų komandą atvyko kovo viduryje. Krepšininką
Eurolygos čempionų pagerbimo šventėje J.Kazlausko marškinėliai pakilo į "Žalgirio" arenos palubes
Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahce“ rungtynių ilgosios pertraukos metu buvo pagerbta 1999 metų Eurolygos čempionų komanda, o ekipos vyriausiojo trenerio Jono Kazlausko
Žaliai pasipuošęs J.Valančiūnas - apie "Žalgirio" sirgalius, sukrėtusią žinią ir ateitį Memfyje
Brandonui Daviesui prisirinkus pražangų, Antanui Kavaliauskui niekaip neįsipaišant į komandos žaidimą, o Deonui Thompsonui vis pasigendant tų kelių centimetrų, Šarūnas Jasikevičius
Jaunieji talentai žinių sėmėsi Ukmergėje
Prieš didžiausią pavasario šventę, Šv.Velykas, jaunieji krepšinio talentai vėl rinkosi į tradicinę „Talentų karta“ projekto stovyklą. Šį kartą ji
D.Lillardas neįtikėtinu lemiamu metimu eliminavo "Thunder"
NBA atkrintamosiose varžybose nepamirštamą pasirodymą surengė Portlando „Trail Blazers“ lyderis Damianas Lillardas, kurio vedami Oregono valstijos krepšininkai namuose po
"Spurs" ir D.Motiejūno sezonas pakibo ant plauko, Rytuose paaiškėjo pusfinalio dalyviai
Skaudžią nesėkmę NBA atkrintamosiose varžybose patyrė San Antonijaus „Spurs“ krepšininkai. Teksaso klubas šiąnakt svečiuose rezultatu 90:108 (19:26, 23:27, 21:32, 27:23)
Nugalėti, bet nepalaužti: žalgiriečiai oponentams žada kovą nagais ir dantimis
Pademonstravę pasakišką puolimą per pirmuosius tris kėlinius antrajame Eurolygos ketvirtfinalio mače Stambule, žalgiriečiai antradienio vakarą Kaune ir vėl prisiminė jiems pirmosiose serijos
"Žalgiris" po permainingos kovos nusileido "Fenerbahče"
Kauno "Žalgiriui" nepavyko persverti Eurolygos serijos rezultato. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po atkaklios ir permainingos kovos pilnutėlėje "Žalgirio" arenoje 57:66
Kalbėti apie teisėjų darbą nenorėjęs Š.Jasikevičius: tokio žaidimo per maža, kad laimėtume
Trečiąjį krepšinio protų – Šarūno Jasikevičiaus ir Željko Obradovičiaus – mūšį laimėjo serbas. Klampiose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse Kauno „Žalgirį“
"Real" - pirmasis Eurolygos Finalo ketverto dalyvis
Eurolygos čempionai Madrido "Real" krepšininkai tiesiausiu keliu nužingsniavo į Vitorijoje vyksiantį Eurolygos Finalo ketverto turnyrą.Antradienį Ispanijos klubas išvykoje
Įspūdingiausių LKL savaitės epizodų penketuke - K.Gaineso siautėjimas
Kenny Gainesą galima pamilti ne tik dėl jo naudingo žaidimo ar emocijų. Utenos „Juventus“ amerikietis yra vienas efektingiausių lygos krepšininkų, o tai įrodė ir praėjusią
LKL: "Ryto" dovanėle pasinaudojęs "Neptūnas", deganti "Juventus" bei sustojusios "Pieno žvaigždės"
Netikėtas Vilniaus „Ryto“ kluptelėjimas, į antrąją vietą sugrįžęs Klaipėdos „Neptūnas“, vis labiau gilėjanti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ duobė, varžovus
J.Repeša paliko "Budučnost" vyriausiojo trenerio postą
Sekmadienį Adrijos lygos lemiamose penktosiose finalo rungtynėse Podgoricos "Budučnost" komanda triuškinamai 54:97 nusileido Belgrado "Crvena zvezda" ekipai ir seriją pralaimėjo
LKF prezidento A.Sabonio ataskaita už 2018 metus
Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) metinė-ataskaitinė konferencija. Jos metu Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis pristatė savo veiklos
Š.Jasikevičius: laukiame paties geriausio "Fenerio", to paties lygio žaidimo neužteks
Kauno "Žalgirio" vyriausiasis treneris prieš trečiąją Eurolygos ketvirtfinalio dvikovą "Žalgirio" arenoje teigė, kad Stambulo "Fenerbahče" viską suprato po
"Žalgiriui" priklausantis "Juventus" aukštaūgis - LKL savaitės MVP
Pastaroji savaitė Utenos „Juventus“ krepšininkams buvo ypatingai sėkminga – iškovotos dvi pergalės triuškinamais skirtumais bei išsaugotos viltys reguliaraus
"Bucks" laimėjo pirmą atkrintamųjų seriją nuo 2001-ųjų, "Jazz" pirmąkart įveikė "Rockets"
NBA reguliariojo sezono laimėtojai Milvokio „Bucks“ krepšininkai nutraukė beveik du dešimtmečius užsitęsusį ir nesėkmingą periodą atkrintamosiose varžybose.Giannio Antetokounmpo
"Crvena zvezda" nepaliko vilčių "Budučnost" ir grįžta į Eurolygą, prieš mačą įvyko incidentas
Belgrado pragaras grįžta į Eurolygą. "Crvena zvezda" krepšininkai po metų pertraukos susigrąžino Adrijos lygos čempionų titulą bei vietą stipriausiame Senojo žemyno krepšinio
C.J.McCollumas: negalėsiu atvykti į Europą stebėti brolio žaidimo, nes žaisiu pats
Portlando "Trail Blazers" klubas sekmadienį 111:98 įveikė Oklahomos "Thunder" ekipą ir NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:1.Puikiai
Ch.Barkley įvardijo geriausių dabar žaidžiančių NBA krepšininkų penketuką
Krepšinio Šlovės muziejaus narys Charlesas Barkley tiesioginiame laidos "NBA on TNT" eteryje įvardijo penkis geriausius šiuo metu žaidžiančius lygos krepšininkus.Į
K.Thompsonas: man padėjo persikrauti šuolis į Ramųjį vandenyną
NBA čempionai Ouklando "GoldenState Warriors" krepšininkai sekmadienį Los Andžele 113:105 įveikė "Clippers" ekipą ir Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių
Liūdna rezultatyviai žaidusio Sabonio sezono pabaiga: "Celtics" eliminavo "Pacers" klubą
Savo pasirodymą NBA atkrintamosiose varžybose baigė Indianos „Pacers“ ekipa. Penktą vietą Rytų konferencijoje užėmę Indianapolio krepšininkai Šventų Velykų vakarą