Naujienos kraunasi...

Vijo iš šalies, o dabar laiko herojumi: G.Antetokounmpo Graikijoje augo neturėdamas pilietybės

Autorius: Alfa.lt.


Šeštą sezoną NBA lygoje žaidžiantis ir šiemet vienu iš dviejų realiausių kandidatų į naudingiausio lygos žaidėjo trofėjų tapęs Giannis Antetokounmpo gimtojoje Graikijoje užsitarnavo nacionalinio herojaus statusą. Neeilinių fizinių gabumų krepšininkas per kelerius metus tapo šalies veidu ir daugelio augančių berniukų ir mergaičių idealu. Visgi tik ne daug kas žino, kad dar vaikystėje ir paauglystėje G. Antetokounmpo Graikijoje nė nebuvo laikomas vietiniu, rašo ALFA.LT.

Imigrantų iš Afrikos šeimoje augęs Giannis nuolatos patirdavo rasistinius išpuolius, kuriuos tik dar labiau pablogindavo grasinimai apie išsiuntimą į Nigeriją – šalį, kurioje G. Antetokounmpo nė nėra buvęs, rašo puolėjo gimtinėje apsilankęs „New York Times“ žurnalistas Peteris Goodmanas.

Geriausias geriausios NBA ekipos Milvokio „Bucks“ krepšininkas šiuo metu veda beveik pusę amžiaus lygos viršūnėje nebuvusią komandą link finalo, o Graikijos imigrantai iš Afrikos sulaikę kvapą laukia vieno iš jų sėkmės už Atlanto. Giannio – paauglio, kuris vos mokėjo varytis kamuolio, tačiau galiausiai tapo vienu labiausiai dominuojančių krepšininkų NBA lygoje – istorija įkvepia ir džiugina daugelį su juo susitapatinti siekiančių jaunuolių.

Visgi dar jo augimo metu vyravusi diskriminacija Graikijoje niekur nedingo, o daugelis net pripažįsta, kad G. Antetokounmpo sėkmės istorija tapo lyg pagrindu istorijoms apie pasakišką gyvenimą Graikijoje. Be abejo, su iškarpytomis detalėmis apie nelengvą dabartinės NBA žvaigždės įsiliejimą į visuomenę.

Dar ne per seniausiai net ir Afrikos imigrantų vaikai, kurie gimė ir augo Graikijoje, sunkiai galėdavo gauti legalaus rezidento statusą, nekalbant jau apie Graikijos pilietybę. Gimdavę jie tapdavo piliečiais be pilietybės, kurie nepretenduodavo į sveikatos apsaugą, viešuosius darbus ir sporto mokyklas. Lygiai taip pat augo ir dabar NBA arenų lankus laužantis G. Antetokounmpo – Graikijos pilietybę jis gavo tik prieš šešerius metus, kai jau rengėsi vykti į Niujorką, kur vyko NBA naujokų biržos renginys.

„Graikijos pilietybė jam buvo duota vien todėl, kad į Niujorką jis nevyktų kaip nigerietis, o būtų laikomas graiku“, – kalbėdamas su „New York Times“ sakė antrosios kartos Graikijos imigrantams padedančios agentūros įkūrėjas Nikos Odubitanas.

Jis pripažįsta, kad Giannio statusas jo gimtojoje šalyje pastaraisiais metais pasikeitė kardinaliai. Nuo eilinio mirtingojo, į kurį žvelgta kaip į nelegalą, tapęs krepšinio žvaigžde jis gavo ir savotišką „Graikijos ambasadoriaus“ statusą.

„Be abejo, mes visi didžiuojamės dėl to, kaip jam sekasi. Bet tai neturėtų būti kelias, kaip tapti Graikijos piliečiu. Turime daugybę talentingų inžinierių, gydytojų ir kitų sričių profesionalų, tačiau Graikijos visuomenė jų nevertina. Kodėl būtinai reikia tapti krepšinio žvaigžde?“, – retoriškai klausė N. Odubitanas.

„Tikrieji“ Graikijos piliečiai šiuo metu šlovina G. Antetokounmpo. Jis dabar jau pripažįstamas vienu iš jų, o šio žaidėjo pasiekimai tapo pagrįsta priežastimi griebti į rankas šalies vėliavą ir mojuoti ja iš pasididžiavimo.

„Jie jį užkėlė ant pjedestalo, tačiau tie patys žmonės gatvėje gali mane iškeikti bjauriausiais žodžiais, – tikino Graikijoje gimusi imigrantų iš Afrikos duktė Jackie Abhulimen. – Gyvendama čia dažnai vis dar jaučiuosi nematoma ir ignoruojama – kartais atrodo, lyg neegzistuočiau.“

Ją, kaip ir kitus Graikijoje gyvenančius imigrantų vaikus, kiek nuvilia ir paties G. Antetokounmpo deklaruojama pozicija. Pasak J. Abhulimen, krepšininkas primiršo savo kilmę ir neidentifikuoja savęs kaip juodaodžio graiko.

„Esu kiek nusivylusi, jog kai kurios istorijos ir gyvenimo detalės yra pamirštamos“, – sakė 27-erių moteris.

Tiesa, jai turėjo patikti Giannio reakcija praėjusį lapkritį po to, kai Graikijoje kilo skandalas dėl vyresnio krepšininko brolio Thanasio. Atėnų „Panathinaikos“ klubo garbę ginantis puolėjas vienos graikų televizijos komentatoriaus eterio metu buvo išvadintas „beždžione“, o į tai sureagavęs NBA krepšininkas pasmerkė komentatoriaus elgesį bei prabilo apie savo ir savo šeimos kilmę.

„Aš, kaip ir mano broliai, esu pusiau graikas, pusiau nigerietis. Jeigu kam nors tai nepatinka, tai jau jų problemos“, – rašė G. Antetokounmpo.

Kartu su juo vaikystėje krepšinį Akropolio papėdėje žaidęs Chrisas Iliopoulos Odoemelamas prisimena, kad šis žaidimas Gianniui buvo tik atitrūkimas nuo realybės, nors žaisti jam nesisekė labai gerai – aukštas, tačiau labai liesas vaikinas neturėjo stiprių įgūdžių varantis kamuolį ar metant jį į krepšį.

Tačiau dabar aikštelė, kurioje kamuolį gainiojo imigrantų iš Afrikos vaikai, papuošta „Bucks“ aprangą dėvinčio G. Antetokounmpo atvaizdu – vienas geriausių pasaulio krepšininkų pavaizduotas besirengiąs savo eiliniam triuškinančiam dėjimui į krepšį.

Už aštuonių tūkstančių kilometrų, greta Mičigano ežero įsikūrusiame Milvokyje, G. Antetokounmpo įtvirtino savo žvaigždės statusą, o šiemet užkėlė komandą ant reguliariojo sezono nugalėtojų pjedestalo. Būdamas 211 cm ūgio, puolėjas pasižymi įžaidėjams būdingais kamuolio varymo įgūdžiais bei sprogstamąja jėga, kurią turi nebent stipriausi lygos vidurio puolėjai. Nuo vidurio linijos iki baudos aikštelės jis patenka padėjęs vos kelis milžiniškus žingsnius, o aikštėje kartais susidaro įspūdis, kad Giannis žaidžia ne prieš vienus geriausių pasaulio atletų, o prieš tokius pačius vaikus, kokiu jis buvo toje dabar jo atvaizdu papuoštoje aikštelėje Atėnų širdyje.

C. I. Odoemelamas bando palyginti tą vaikį, kurį dar pats apstumdydavo žaisdamas krepšinį, su žvėrimi, kurį dabar mato „Youtube“ klipuose.

„Jis buvo tiesiog gatvės alkanas ir maisto ieškantis gatvės vaikis, – tikino 24-metis vaikinas, patikinęs, kad siekdamas užsidirbti sau ir savo šeimai Giannis nuo mažumės turistams pardavinėdavo DVD diskus ir akinius nuo saulės. – Jis nieko neturėjo. Net ir krepšinio batelių porą jis turėjo dalintis su savo broliais. O dabar jis jau milijonierius – tai beprotiška.“

Nors kai kurie panašaus likimo imigrantų vaikai norėtų, jog Giannis garsiau kalbėtų apie jį kamavusias, o daugelį žmonių vis dar tebekamuojančias problemas, iš Afrikos kilusiems ir Graikijoje gyvenantiems žmonėms jis vis tiek lieka išsivadavimo pavyzdžiu.

„Didžiuojamės juo. Kiekvienas afrikietis bando semtis iš jo patirties ir tapti tokiu, kaip Giannis. Visi nori juo būti, ypač berniukai. Jo pasiekimai jį motyvuoja“, – kalbėjo imigrantų iš Nigerijos dukra Justina, kalbėjusi su „New York Times“ žurnalistu greta krepšinio aikštelės, kurioje plušėjo jos 10-metis sūnus.

Giannio sėkmė netiesiogiai gali padėti ir jam – iki tol juodaodžiams krepšininkams prasimušti Graikijoje buvo be galo sunku, tačiau dabar situacija keičiasi. Talentų ieškančios komandos prisimena žymiausios graikų žvaigždės pavyzdį, o daugelis seka Spiroso Velliniačio pramintu taku – būtent šis graikas vertinamas už tai, kad pirmasis pastebėjo neribotą G. Antetokounmpo potencialą.

„Bandžiau įžvelgti potencialą jų akyse. Ar jie aktyvūs ir pasiruošę dirbti, ar nori siekti aukštumų? Tai buvo mano būdas „skautinti“ žaidėjus“, – prisimena S. Velliniatis, prieš gerą dešimtmetį ėmęs klajoti po Atėnų apylinkes, kuriose gyvena imigrantai, ir ieškojęs potencialų krepšinio žaidėjų.

Būtent taip jis atrado ir Giannį. Atėjęs į minėtąją aikštelę Akropolio pašonėje graikas pastebėjo 13-metį, atitikusį visus jo nustatytus parametrus. Giannis kartu su dviem savo broliais vaikėsi vienas kitą ir prikaustė treneriu anksčiau dirbusio S. Velliniačio dėmesį.

„Pamačiau, kad Giannis gali itin greitai keisti savo judėjimo kryptį. Jis turėjo didžiules rankas ir sudėjimą, kuris buvo tobulas krepšininko vystymuisi. Kai jį pamačiau, į mane tarsi trenkė žaibas. Galite laikyti mane išprotėjusiu, bet tuomet net pasikalbėjau su dievu. Klausiau jo, ar tai, ką matau, yra realybė ir gavau atsakymą, kad taip“, – pasakojo graikas.

S. Velliniatis laiko negaišo – iš karto paprašė Giannio, kad suvestų jį su savo mama, o šiai atvykus pateikė pasiūlymą: abiem Giannio tėvams jis pažadėjo surasti darbus, kuriuose jie uždirbtų bent po 800 eurų, jei tik šie leis savo sūnui treniruotis pas jį.

„Žinojau, kad nigeriečiams krepšinis nerūpi – jie yra pamišę dėl futbolo. Turi juos papirkti, kitaip jie tavimi nesusidomės, – tikino treneris. Paklaustas, ar tai legalu, jis tik patraukliojo pečiais. – Graikijoje viskas yra ir legalu, ir nelegalu. Viskas priklauso nuo to, kaip tai pateiksi.“

Kai Giannis atvyko į pirmąją treniruotę, kitų jaunuolių tėvams teliko užjausti S. Velliniatį – būsimoji NBA žvaigždė vargiai galėjo pasivaryti kamuolį bei nepataikydavo net iš po krepšio. Be to, jis komandoje buvo vienintelis juodaodis.

„Jis net nebuvo toks didžiulis. Giannis atrodė kaip eilinis žmogus, užsiimantis kažkuo nauju. Nemačiau jame nieko ypatingo“, – prisimena tuometis jaunimo komandos kapitonas Chritoforos Kelaidis.

Visgi net ir be vėliau atsiradusio fiziškumo Giannis turėjo kažką, kuo papirko savo naujuosius komandos draugus. Itin kovingas žaidėjas net ir neturėdamas pagrindinių įgūdžių aikštėje kovėsi lyg pasiutęs ir nenorėjo nusileisti niekam, taip žavėdamas geriau už jį žaidusius bendraamžius.

Talentą G. Antetokounmpo asmenyje įžvelgęs S. Velliniatis pasistengė iš šio jaunuolio paruošti įvairiapusį žaidėją. Graikas vedė treniruotes, skirtas lavinti visų pozicijų įgūdžius – žaidėjai bėgiodavo ratais mušinėdami penkis ar šešis kamuolius, atlikdavo perdavimo tik viena ranka, mokydavosi varytis kamuolį bėgdami visu greičiu ir pan.

Nuo bendraamžių atsilikti nenorėjęs G. Antetokounmpo dirbo daugiau už kitus – salėje jis užsilikdavo kone iki vidurnakčio, o iš baimės namo grįžti tamsoje pasilikdavo miegoti ant mankštų pratimų kilimėlio. Bijojo Giannis ne šiaip sau iš vaikiško naivumo – fašizmą ir neo-nacizmą išpažįstančios grupuotės tuo metu puldinėjo kaimynystėje gyvenančius imigrantus.

Vos po kelerių metų, jam esant 16-os, G. Antetokounmpo jau žaidė antrojoje Graikijos lygoje ir buvo vienas talentingiausių, jei ne geriausių, šalies žaidėjų. Netrukus į jį pasižiūrėti pradėjo vykti NBA skautai, o 2013-aisiais Giannį 15-uoju šaukimu pakvietė NBA naujokų biržoje.

Tą vasarą į kitą Atlanto pusę išvykęs kaip vos prieš kelis mėnesius Graikijos pilietybę gavęs ir vietos visuomenėje iki galo dar neradęs jaunuolis, dabar Giannis vasaromis į Atėnus sugrįžta lyg didvyris. Žmonės jį nuolatos apsupa norėdami nusifotografuoti ar gauti autografą, tačiau pats žaidėjas, per artimiausius tris sezonus uždirbsiantis daugiau nei 77 mln. JAV dolerių, pirmiausia skuba į kavinę prie pirmosios savo krepšinio aikštelės.

Ten jam ir jo broliams kavinės savininkas Giannis Tsiggas nuolatos duodavo sumuštinių ir sulčių žinodamas, jog šie neturi už ką nusipirkti pavalgyti ir krepšinį žaidžia alkani. Nors už tai G. Tsiggas susilaukdavo kreivų žvilgsnių iš aplinkinių, dabar jis gali didžiuotis tuo, kad iki šiol palaiko ryšį su vienu žymiausių ne tik Graikijos, bet ir viso pasaulio krepšininku. Ant jo kavinės sienos yra ir Giannio dovana – 2018-aisiais per NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes jo vilkėti marškinėliai.

G. Tsiggas įsitikinęs – sėkmė nepakeitė G. Antetokounmpo, tačiau ji pakeitė diskursą, supantį iš Afrikos kilusių imigrantų bendruomenę Graikijoje.

„Tai – nuostabus dalykas, nutikęs Graikijai. Visi mes didžiuojamės Gianniu. Visi sakome, kad jis – mūsų vaikas, o tai kartoja net ir tie, kurie dar prieš kelerius metus kratėsi sąsajų su juodaodžiais“, – pakiliai pokalbį užbaigė kavinės savininkas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
NBA numatė naujokų biržos datą
NBA numatė naujokų biržos datą
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) 2020 metų naujokų biržą ketina surengti rugsėjo 25 dieną - lygiai trim mėnesiais vėliau, nei buvo suplanuota.Kaip jau rašėme, lygos komisaras
E.Kanteris: jei įvardinsiu superžvaigždes, kurios nenori NBA sezono pratęsimo, išprotėsite
E.Kanteris: jei įvardinsiu superžvaigždes, kurios nenori NBA sezono pratęsimo, išprotėsite
Bostono "Celtics" komandos centras Enesas Kanteris pareiškė, kad NBA yra daug garsių krepšininkų, kurie prieš sezono atnaujinimą.Lyga dėl koronaviruso pandemijos pristabdė
"Žalgiris" domisi NBA ir Eurolygos patirties turinčiu amerikiečiu?
"Žalgiris" domisi NBA ir Eurolygos patirties turinčiu amerikiečiu?
Kaip skelbia užsienio žiniasklaida, Kauno "Žalgirio" taikiklyje atsidūrė NBA ir Eurolygos patirties turintis Wade'as Baldwinas.Amerikietis praėjusią vasarą pirmą kartą nusprendė
"Celtics" ketina J.Tatumui siūlyti maksimalų kontraktą
"Celtics" ketina J.Tatumui siūlyti maksimalų kontraktą
Bostono "Celtics" klubas ketina lyderiu tapusiam Jasonui Tatumui po šio sezono pasiūlyti maksimalų kontraktą, praneša krepšinio apžvalgininkas Brianas Windhorstas."Keltai"
T.Bulotas: kaip naktį Hartenšteiną gelbėjo, kaip Gudaitis iš Kauno į Vilnių persikėlė ir kita
T.Bulotas: kaip naktį Hartenšteiną gelbėjo, kaip Gudaitis iš Kauno į Vilnių persikėlė ir kita
Savo tėčio, taip pat žymaus krepšinio agento Virginijaus Buloto, pėdomis sekantis Tadas apsilankė DELFI TV laidoje „Iš rūbinės“, kurioje kalbėjosi su Lietuvos krepšinio
"Jazz" australas jau "išsiuntė" E.Udoh į CSKA
"Jazz" australas jau "išsiuntė" E.Udoh į CSKA
Jutos "Jazz" komandos australas Joe Inglesas savo "Twitteryje" paskelbė, kad jo buvęs bendraklubis Ekpe Udoh keliasi į Maskvos CSKA.Tiesa, pats nigerietis parašė, kad neturi
E.Mockevičius neteko darbo Ispanijos klube
E.Mockevičius neteko darbo Ispanijos klube
Nors Egidijus Mockevičius turėjo dar metus galiojusį kontraktą su Fuenlabrados "Montakit" klubu, ispanai nutarė pasinaudoti sutartyje numatyta galimybe ir ją nutraukti.Ispanijos pirmenybėse
Keisto likimo herojus priminė A.Sabonio kančias ir jėgą: amerikiečiai jo bijojo
Keisto likimo herojus priminė A.Sabonio kančias ir jėgą: amerikiečiai jo bijojo
Buvusio ilgamečio Madrido „Real“ komandos krepšininko Jose Biriukovo istorija – neįprasta. Ko vertas vien faktas, kad šiam žaidėjui yra tekę ginti ir Sovietų Sąjungos,
Po CSKA simbolio atvykimo A.Gudaičiui neliko vietos Milane
Po CSKA simbolio atvykimo A.Gudaičiui neliko vietos Milane
Artūras Gudaitis turi sutartį su Milano „Armani“ dar vienam sezonui, tačiau panašu, kad šioje komandoje lietuvis kitą sezoną veikiausiai nežais, rašo „Sportando“.26
NBA vadovas paskelbė numatomą NBA sezono atnaujinimo datą
NBA vadovas paskelbė numatomą NBA sezono atnaujinimo datą
Penktadienį vykusioje Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) vykdytojų tarybos konferencijoje lygos komisaras Adamas Silveris paskelbė, kad 2019-2020 metų sezono atnaujinimas numatytas liepos
"Ryto" dublerių gretose - kaunietis vidurio puolėjas
"Ryto" dublerių gretose - kaunietis vidurio puolėjas
Vilniaus „Ryto“ sistemoje – naujas veidas. Prie Vilniaus „Perlo“ jaunimo komandos jungiasi Nacionalinės krepšinio lygos patirties turintis vidurio puolėjas Martynas
JAV vis labiau aptarinėjama J.Hardeno merginos neištikimybė su K.Oubre
JAV vis labiau aptarinėjama J.Hardeno merginos neištikimybė su K.Oubre
JAV žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose vis labiau aptarinėjamas skandalas, susijęs su NBA superžvaigždės ir Hjustono "Rockets" lyderio Jameso Hardeno mergina.Tokį dėmesį sukėlė
"Olympiakos" į Graikijos elito divizioną nesugrįš
"Olympiakos" į Graikijos elito divizioną nesugrįš
Graikijos krepšinio federacija penktadienį paskelbė, kad Eurolygos dalyvis Pirėjo „Olympiakos“ klubas ir kitą sezoną žais tik antrame pagal pajėgumą šalies divizione.Į
S.Kerras pasijuokė iš D.Trumpo konflikto su "Twitter"
S.Kerras pasijuokė iš D.Trumpo konflikto su "Twitter"
San Fransisko "Golden State Warriors" vyriausiasis treneris Srteve'as Kerras pasijuokė iš JAV prezidento Donaldo Trumpo dėl jo konflikto su socialiniu tinklu "Twitter".D.Trumpas
S.Dinwiddie: 80 proc. pasveikęs Durantas - tai Nowitzki
S.Dinwiddie: 80 proc. pasveikęs Durantas - tai Nowitzki
Vienas Bruklino "Nets" lyderių Spenceris Dinwiddie pasamprotavo, kad jei žvaigždėtasis komandos naujokas Kevinas Durantas visgi spėtų sužaisti atnaujintame NBA lygos sezone, jis demonstruotų
"Wizards" strategas: Bealas - vienas geriausių NBA žaidėjų ir nusipelnė "Visų žvaigždžių" rungtynių
"Wizards" strategas: Bealas - vienas geriausių NBA žaidėjų ir nusipelnė "Visų žvaigždžių" rungtynių
Vašingtono "Wizards" vyriausiasis treneris Scottas Brooksas aukštai įvertinoi komandos lyderio Bradley Bealo potencialą.Strategas kreipėsi retoriniu klausimu į savo kolegas
G.Arenasas: pagal IQ esu visų laikų "Top 5", jūs norėtumėte žaisti su manimi, o ne su Kyrie
G.Arenasas: pagal IQ esu visų laikų "Top 5", jūs norėtumėte žaisti su manimi, o ne su Kyrie
Buvusi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždė Gilbertas Arenasas pareiškė, kad puikiai atrodytų varžydanmasis su dabartiniais lygos žvaigždėtaisiais įžaidėjais."Agent
NBA gali atverti laisvųjų agentų rinkos duris prieš naujokų biržą
NBA gali atverti laisvųjų agentų rinkos duris prieš naujokų biržą
Nacionalinė krepšinio asociaciją (NBA) laisvųjų agentų rinkos duris gali atveti prieš įvykstant naujokų biržai.Toks pakeitimas bus svarstomas penktadienį lygos vykdančiųjų direktorių
Ch.Broussardas: jei "Lakers" šiemet netaps čempionais, tai bus tragedija
Ch.Broussardas: jei "Lakers" šiemet netaps čempionais, tai bus tragedija
Garsus krepšinio analitikas Chrisas Broussardas mano, kad bet koks rezultatas šį sezoną, išskyrus NBA čempionų titulą, LeBrono Jameso ir Anthony Daviso vedamam Los Andželo "Lakers"
Oficialu: "Real" supersnaiperis pratęsė kontraktą
Oficialu: "Real" supersnaiperis pratęsė kontraktą
Kaip jau rašėme, Madrido "Real" veteranas Jaycee Carrollas buvo informavęs komandos vadovybę, kad šis sezonas - paskutinis jo karjeroje.Tačiau ketvirtadienį oficialiai paskelbta
S.Curry taip pat pasipiktino juodaodžio nužudymu: tam policininkui jis nebuvo žmogus
S.Curry taip pat pasipiktino juodaodžio nužudymu: tam policininkui jis nebuvo žmogus
NBA lygos superžvaigždė ir San Fransisko "Golden State Warriors" lyderis Stephenas Curry taip pat pakomentavo policininkų nužudyto George'o Floydo situaciją, kuri sukėlė milžinišką
F.VanVleetas: "Raptors" turi puikias galimybes apginti titulą
F.VanVleetas: "Raptors" turi puikias galimybes apginti titulą
Vienas Tironto "Raptors" lyderių Fredas VanVleetas mano, kad Kanados klubas gali tapti NBA čempionu antrus metus iš eilės."Pernai mes pradėjo atkrintamąsias varžybas būdami
NBA teisėjai apie iššūkius tuščioje arenoje: nesinorėtų, kad visi girdėtų, apie ką kalbame
NBA teisėjai apie iššūkius tuščioje arenoje: nesinorėtų, kad visi girdėtų, apie ką kalbame
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) teisėjas Scottas Fosteris papasakojo, ko tikisi iš atnaujinto 2019-2020 metų sezono.Dėl koronaviruso pandemijos NBA rungtynės vyks be žiūrovų,
Rugsėjį pasirodys knyga "Įsiminkite jo vardą: Kobe Bryanto skrydis"
Rugsėjį pasirodys knyga "Įsiminkite jo vardą: Kobe Bryanto skrydis"
"Philadelphia Inquirer" paskelbė, kad 2021 metų rugsėjį bus išleista knyga apie tragiškai žuvusią Los Andželo "Lakers" legendą Kobe Bryantą.Mike'o Sielski
C.Drexleris apie M.Jordano žodžius jo atžvilgiu: kai tampi vyresnis, reikia turėti daugiau pagarbos
C.Drexleris apie M.Jordano žodžius jo atžvilgiu: kai tampi vyresnis, reikia turėti daugiau pagarbos
Šlovės muziejaus narys Clyde'as Drexleris pakomentavo Čikagos "Bulls" legendos Michaelo Jordano žodžius dokumentiniame seriale "Paskutinis šokis".Geriausiu visų
NBA klubų medžiojamas T.Thibodeau - pagrindinis kandidatas stoti prie "Knicks" vairo
NBA klubų medžiojamas T.Thibodeau - pagrindinis kandidatas stoti prie "Knicks" vairo
Niujorko "Knicks" klubas įvykdė nemažai pakeitimų vadovybėje bei ėmėsi vyriausiojo trenerio paieškų, kurių užtrukimo terminas bus nustatytas, kai paaiškės šio
NBA sezono atnaujinimas gali būti nukeltas į rugpjūtį
NBA sezono atnaujinimas gali būti nukeltas į rugpjūtį
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono atnaujinimas gali įvykti vėliau, nei buvo prognozuojama.Anksčiau buvo pranešimų, kad varžybos gali prasidėti liepą, tačiau žinomas
L.Jamesas – sukrėstas žiauraus JAV policininkų elgesio
L.Jamesas – sukrėstas žiauraus JAV policininkų elgesio
NBA superžvaigždė LeBronas Jamesas socialiniuose tinkluose išreiškė savo emocijas, susijusias su Mineapolio gatvėje įvykusiu tragišku ir rasizmu persmelktu incidentu.Keturi Mineapolio

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime