Žalgiriečiai laimėjo ir atsisveikinę su lyderiu, "Ryto" dubleriai sutriuškinti Šilutėje (rezultatai)

Dainiaus Lukštos nuotr.
Dvikovos pabaigoje spurtavusi Kauno „Žalgirio-2“ (6-4) komanda VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse iškovojo nelengvą pergalę. Pusantros minutės atkarpą 8:0 laimėjusi Arvydo Gronskio vadovaujama ekipa namų rungtynėse 91:90 (25:24, 21:22, 24:18, 21:26) palaužė charakterį demonstravusį „Gargždų“ (4-6) klubą.

Jonui Dumašiui pataikius dvitaškį, likus rungtyniauti 96 sekundes, „Gargždai“ dar buvo priekyje 85:83, bet tuomet tris atakas paeiliui užbaigė netaikliais metimais.

Tuo pasinaudoję šeimininkai surinko aštuonis taškus be atsako ir likus žaisti 12 sekundžių turėjo iniciatyvą savo rankose – 91:85.

Visgi rankų nenuleidę gargždiškiai paliko į lemiamą šturmą, kurį pradėjo taiklus Manto Ruikio tritaškis, perpus sumažinęs jų atsilikimą – 88:91.

Po minutės pertraukės Justas Ramanauskas suklydo, J. Dumašius perėmė kamuolį ir M. Ruikis dviem taškais užbaigė svečių išpuolį – 90:91. Tiesa, per likusias tris sekundes „Gargždams“ nepavyko dar sykį perimti kamuolio ir namuose nugalėjo jaunieji žalgiriečiai.

Rezultatyviausiai jų gretose rungtyniavęs J. Ramanauskas per 26 minutes įmetė 25 taškus (9/10 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 5 sykius suklydo.

„Žalgiris-2“: Justinas Ramanauskas 25, Erikas Venskus 19, Karolis Babušis 14, Vitalijus Kozys 13 (8 atk. kam.).

„Gargždai“: Mantas Ruikis 21 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Jonas Dumašius 18, Laurynas Mikalauskas 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Ernestas Jonkus 11.

Tris kėlinius tolusi „Šilutė“ namuose nepagailėjo „Perlo“

Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) pasiekė „Šilutės“ (7-3) krepšininkai, kurie namuose 108:81 (30:23, 23:18, 32:13, 23:27) nugalėjo Vilniaus „Perlo“ (5-5) komandą.

Šilutiškiai laimėjo pirmuosius tris kėlinius, o trečiojo ketvirčio pabaigoje netgi buvo pasiekę 31 taško pranašumą – 85:54.

Paskutines dešimt minučių „Perlas“ laimėjo, tačiau galutinio fakto tai nepakeitė – „Šilutė“ šventė septintąją pergalę.

„Šilutę“ į pergalę vedė įspūdingą pasirodymą surengęs Byronas Sanfordas. Krepšininkas per 26 minutes pelnė 22 taškus (8/9 dvit., 1/1 trit., 3/5 baud. met.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas, pats sykį pažeidė taisykles bei kartą suklydo, taip surinkdamas 35 naudingumo balus.

„Šilutė“: Andrius Gaidys 25 (7 rez. perd., 6 per kam., 5 atk. kam., 33 naud. bal.), Byronas Sanfordas 22 (8/9 dvit., 6 atk. kam., 6 išprov. praž., 35 naud. bal.), Omaras Alstonas 15 (6 atk. kam.), Kemalas Canbolatas 12 (5 atk. kam.), Vytautas Jakubaitis 10.

„Perlas“: Simas Jarumbauskas 18, Adas Šimonis 12 (5 atk. kam.), Einaras Tubutis 11 (5 atk. kam.), Augustas Marčiulionis (5 per. kam.) ir Ernestas Naruševičius po 10.

Vos neprisižaidusi „Sūduva-Mantinga“ grįžo į pergalių kelią

Po dviejų nesėkmių VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse paeiliui Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (8-2) grįžo į pergalių kelią.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 83:78 (22:25, 15:9, 26:20, 20:24) pranoko Mažeikių „Erelius“ (2-8), kuriems tai buvo jau šeštoji nesėkmė paeiliui.

Po pirmųjų dviejų kėlinių šeimininkai turėjo viso labo 3 taškų persvarą (37:34), tačiau marijampoliečiai iššovė po ilgosios pertraukos.

Edvinas Jezukevičius surinko 5 taškus paeiliui, Justinas Jogminas pridėjo dvitaškį ir jau po pirmųjų dviejų trečiojo kėlinio minučių „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas išaugo iki 8 taškų (47:39).

Neilgai trukus Gintautas Matulis atseikėjo tritaškį, dar vieną taiklų metimą realizavo J. Jogminas ir ketvirčio viduryje marijampoliečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 52:42.

Šeimininkai panašų pranašumą laikė viso ketvirtojo kėlinio metu, tačiau Augustinas Venckus pataikė iš toli, o kitoje atakoje pridėjo dvitaškį ir, likus kiek daugiau nei 2 minutėms, iš marijampoliečių persvaros teliko 5 taškai (77:72).

Svečiai surengė dar vieną sėkmingą išpuolį, tačiau likus 32,3 sekundės G. Matulis paleido tolimą bombą ir uždarė rungtynes – „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 80:74.

Vis tik Rokas Stankevičius atsakė taškais su pražanga, o likus 19,6 sekundės, marijampoliečiai prarado kamuolį. Šeimininkai varžovams laikyti kamuolio iki finalinės sirenos neleido ir tyčia prasižengė prieš A. Venckų, kuris realizavo vieną baudos metimą ir marijampoliečiams liko 2 taškų pranašumas (80:78).

Kitoje aikštelės pusėje J. Jogminas atsakė tuo pačiu, tačiau Mantvydas Staniulis, besivarydamas kamuolį, sužingsniavo ir po taiklių Šarūno Beniušio baudų metimų tapo aišku, jog pergalę švęs „Sūduva-Mantinga“ (83:78).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs G. Matulis pelnė 22 taškus (4/6 dvit., 4/7 trit., 2/3 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 ir atkovojo 1 kamuolį, blokavo metimą bei triskart suklydo.

Komandai šį vakarą vis dar padėti negalėjo Tomas Galeckas, besigydantis čiurnos traumą.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 22 (4/6 dvit., 4/7 trit.), Justinas Jogminas 17 (4/7 dvit.), Šarūnas Beniušis 14 (6/7 dvit.).

„Ereliai“: Rokas Stankevičius 19 (7/9 dvit., 0/5 trit., 9 atk. kam.), Augustinas Venckus 13 (2/6 trit.), Mantvydas Staniulis 10 (7 kld.).

Tritaškių nepataikęs „Neptūnas-Akvaservis“ nusileido „Delikatesui“

Išvykos rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (8-3) patyrė trečiąjį sezono pralaimėjimą, nusileisdami Joniškio „Delikateso“ (5-6) ekipai 54:63 (14:18, 12:15, 15:16, 13:14).

Komandos rungtynes pradėjo apylygiai, tačiau jau pirmojo kėlinio viduryje po „Delikateso“ krepšininko Airido Giedraičio taiklaus tritaškio metimo, šeimininkai išsiveržė į priekį 10:6.

Kitoje atakoje Herkus Kumpys atsakė taip pat taikliu tritaškiu ir atsilikimas sumažėjo iki minimalaus skirtumo. Toli pabėgti šeimininkams neleidę klaipėdiečiai pirmąjį kėlinį vis dėlto pralaimėjo 14:18.

Antrasis kėlinys prasidėjo „Neptūno-Akvaservis“ klaida ir Aisčio Pilausko perimtu kamuoliu ir taikliu dvitaškiu metimu. Pirmuosius kėlinio taškus klaipėdiečiai pelnė tik prasidėjus trečiajai kėlinio minutei, po taiklaus Deivido Rasio dvitaškio metimo (16:20).

Atkakli kova vyko visą kėlinį, tačiau „Delikatesas“ į rūbinę išsinešė 7 taškų pranašumą (33:26).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Nojaus Mineikio tritaškiui metimui skrodžiant tinklelį, tačiau jau kitoje atakoje Eimantas Stankevičius atsakė taikliu dvitaškiu, po kurio sekė dar du taiklūs šeimininkų tritaškiai ir jie pradėjo tolti (41:29).

Pranašumą Joniškio komanda išlaikė ir po trijų kėlinių (49:41). Ketvirtąjį rungtynių kėlinį vyko atkakli kova, tačiau klaipėdiečiams nepavyko sumažinti šeimininkų susikrauto pranašumo ir jiems teko pripažinti pralaimėjimą.

Šiose rungtynėse „Neptūnas-Akvaservis“ pataikė tik 4 tritaškius iš 26 (15 proc.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 14, Klaidas Metrikis 11, Deividas Rasys 7.

„Delikatesas“: Andrius Globys 13, Airidas Giedraitis 12, Eimantas Stankevičius 9.

Sezono rekordą pasiekęs „Vytis“ tritaškiais užmėtė tauragiškius

Aštuoni iš dešimties Šakių „Vyčio“ (5-6) krepšininkų pataikė bent vieną tritaškį, klubas pasiekė sezono rekordą ir iškovojo ketvirtąją pergalę per pastarąsias penkerias rungtynes.

Iš viso 20 tolimų metimų iš 39 bandymų (51 proc.) sumetę Eriko Kučiausko auklėtiniai savo aikštėje 109:96 (27:24, 34:20, 16:25, 32:27) susitvarkė su Tauragės klubo (4-6) žaidėjais, kuriems tai buvo penktasis pralaimėjimas iš eilės.

Marijus Užupis iš toli įmetė 5 iš 7 tritaškių, Gabrielius Čelka – 4 iš 5, Markas Užukauskas pridėjo 3 iš 5, o Karolis Kokoška, Domantas Vilys ir Justas Sakalauskas pridėjo po 2 taiklius tolimus metimus.

Paulius Semaška, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, kartu su Šarūnu Vingeliu realizavo po vieną tritaškį.

Tauragiškiai nuo šios atžymos pataikė 9 metimus iš 21 (42 proc.).

Šeimininkai į priekį nurūko antrajame ketvirtyje, kurį laimėjo net 34:20, o į rūbinę išėjo pirmaudami 61:44.

Praėjusį sezoną „Vytis“ NKL rekordą pasiekė pataikydamas 22 tritaškius.

„Vytis“: Justas Sakalauskas 23, Marijus Užupis 21 (5/7 trit.), Gabrielius Čelka 17, Domantas Vilys 11.

Tauragės klubas: Rytis Biliartas 22, Deividas Keburys 20, Ernestas Serkevičius 19.

Įspūdingą pasirodymą surengęs I. Lukošius atvedė „Ežerūną“ į pergalę Jonavoje

Pralaimėjimą rungtynėse namuose Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) patyrė „Jonavos“ (2-8) krepšininkai, rezultatu 72:80 (17:19, 18:22, 10:19, 27:20) nusileidę Molėtų „Ežerūnui“ (5-6).

Įspūdingą pasirodymą „Ežerūno“ gretose surengė Ignas Lukošius. Krepšininkas per 34 minutes pelnė 22 taškus (8/12 dvit., 6/7 baud. met.), atkovojo 14 ir perėmė vieną kamuolį, blokavo 6 metimus bei surinko 36 naudingumo balus.

Po Martyno Pacevičiaus dvitaškio trečiajame rungtynių kėlinyje „Jonava“ atsiliko trimis taškais – 40:43.

Visgi netrukus svečiai pelnė 13 taškų be atsako ir susikrovė dviženklį pranašumą – 56:40. Panašią persvarą „Ežerūnas“ išlaikė iki kėlinio pabaigos – 60:45.

Ketvirtajame ketvirtyje po Nojaus Pankratjevo tritaškio ir M. Pacevičiaus taškų jonaviečiai buvo priartėję – 60:68. Visgi per likusį laiką „Ežerūnas“ išlaikė pranašumą ir šventė pergalę.

„Jonava“: Modestas Žaunieriūnas 15, Kahlilas Thomasas 12, Justas Vazalis ir Nojus Pankratjevas po 10, Martynas Pacevičius ir Juozas Balčiūnas po 9.

„Ežerūnas“: Ignas Lukošius 22 (14 atk. kam., 6 blok., 36 naud. bal.), Rokas Junonis 19, Mantas Šerkšnas 16.

I. Razučio vedami „Telšiai“ palaužė palangiškius

Pergalę Nacionalinės krepšinio lygos („VIKINGLOTTO-NKL“) susitikime namuose pasiekė „Telšių“ (9-1) klubas, kuris namuose 73:66 (21:11, 14:24, 23:21, 15:10) nugalėjo „Palangos Kuršių“ (4-6) krepšininkus.

Likus 19 sekundžių komandas skyrė vos 4 taškai (70:66), tačiau Ignas Razutis išprovokavo pražangą ir realizavo du baudų metimus – 72:66.

Aidas Viskontas kitoje „Kuršių“ atakoje prarado kamuolį, o Ovidijus Kaminskis išprovokavo pražangą ir pataikė vieną baudą, taip įtvirtindamas „Telšių“ pergalę.

Naudingiausiai „Telšių“ gretose rungtyniavo I. Razutis, kuris per 35 minutes pelnė 8 taškus (2/4 trit., 2/2 baud. met.), atliko 11 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 8 ir perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas bei surinko 30 naudingumo balų.

„Telšiai“: Gytis Sirutavičius 20, Laurynas Kaveckis 15, Ovidijus Kaminskis 13, Ignas Razutis (11 rez. perd., 8 atk. kam., 30 naud. bal.) ir Mindaugas Norkus po 8.

„Kuršiai“: Quincy Tayloras 24, Taurantas Tamošiūnas (5 atk. kam.) ir Karolis Sapiega po 9.

78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Per pratęsimą "Atletą" patiesęs "Perlas" pirmą kartą žais ketvirtfinalyje
Išlikimo rungtynėse paskutinį bilietą į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį pačiupo Vilkaviškio „Perlas“. Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje
Dviženklį pranašumą išbarstę žalgiriečiai itin apmaudžiai baigė pasirodymą NKL
Įspūdingą charakterį parodžiusi ir veteranų vedama „Kretinga“ eliminavo praėjusio sezono „7bet-NKL“ čempionus. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 87:83 (25:21,
"Delikatesas" dramatiškai iškopė į ketvirtfinalį, "Perlas" išlygino serijos su "Atletu" rezultatą
Joniškio „Delikatesas“ dramatiškai įšoko į „7bet-NKL“ ketvirtfinalio traukinį. Žilvino Petraičio auklėtiniai svečiuose 81:80 (22:15, 25:23, 18:18, 16:24)