Žalgiriečiai laimėjo paskutinę sekundę, "Ryto" dublerius palaužė "Neptūno" jaunimas

Dainiaus Lukštos nuotr., NKL
Justinas Ramanauskas paskutinę rungtynių sekundę pataikė baudos metimą Kauno „Žalgiriui-2“ (17-7) NKL – VIKINGLOTTO išplėšė pergalę namuose 91:90 (27:30, 16:6, 21:24, 27:30) prieš Šilalės „Lūšį“ (2-22).

Iki mačo pabaigos likus 80 sekundžių „Žalgiris-2“ dar atsiliko 5 taškais (82:87), bet Mantas Rubštavičius pelnė dvitaškį, o Ignas Daukšys užsidirbo ne tik pražangą puolime, bet ir techninę nuobaudą.

Tuo pasinaudojo Justinas Ramanauskas, kuris įmėtė baudos metimą, pridėjo dvitaškį su pražanga ir likus 40 sekundžių „Žalgirį-2“ išvedė į priekį 88:87.

Laimonas Remeikis prarado kamuolį, o tuomet „Lūšis“ buvo priverta pažeisti taisykles. Justinas Ramanauskas pataikė abi baudas ir likus 16 sek. kauniečiai pirmavo 3 taškais (90:87).

Likus 7 sek. Mindaugas Čepauskas smeigė tritaškį ir rezultatą išlygino, o Arvydas Gronskis paprašė pertraukėlės.

Lemiamoje atakoje J. Ramanauskas nepataikė dvitaškio, tačiau pats sugriebė kamuolį ir likus 0,7 sek. išprovokavo Osvaldo Mačernio pražangą. Gynėjas pataikė vieną baudą ir išplėšė pergalę „Žalgiriui-2“.

Kauno komandai Giedrius Bergaudas per 27 minutes pelnė 24 taškus (9/13 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Šilalės ekipos gretose išsiskyrė Laimonas Remeikis, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 21 taškas (3/6 dvitaškiai, 15/16 baudų), 3 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 32 naudingumo balai.

„Žalgiris-2“: Giedrius Bergaudas 24 (9/13 dvit., 2/3 trit., 10 atk. kam., 30 naud. bal.), Justinas Ramanauskas 19 (5/9 dvit., 6/7 baud., 6 rez. perd.), Mantas Rubštavičius 10, Paulius Murauskas 9 (4/5 dvit.), Karolis Babušis 8 (2/11 trit.), Liutauras Lelevičius 7 (5 atk. kam.).

„Lūšis“: Laimonas Remeikis 21 (15/16 baud., 4 rez. perd., 32 naud. bal.), Ignas Daukšys 19 (7/14 dvit., 4 kld.), Osvaldas Mačernis 18 (4/4 dvit., 2/2 trit., 7 atk. kam., 5 per. kam., 30 naud. bal.), Justas Košys 12 (4/7 dvit., 6 atk. kam.).

Klaipėdos ir Vilniaus jaunimo mūšyje – „Neptūno-Akvaservis“ pergalė

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (9-13) NKL – VIKINGLOTTO mače namuose po atkaklios kovos rezultatu 71:70 (17:15, 16:10, 19:20, 19:23) nugalėjo Vilniaus „Perlą-Energija“ (9-13) ir iškovojo 4 pergalę iš eilės.

Lemiamame ketvirtyje „Neptūnas-Akvaservis“ po Mintauto Mockaus dėjimo įgijo dviženklį pranašumą (60:50), tačiau rankų nesudėjęs „Perlas-Energija“ likus žaisti pusę minutės sumažino atsilikimą iki 6 taškų.

Vilniečiai likus žaisti 16 sekundžių po taiklaus tritaškio sumažino atsilikimą iki 3 taškų, Nojus Mineikis realizavo tik vieną baudos metimą, o tuo pasinaudoję vilniečiai atsakė greitu tritaškiu ir skirtumas tarp komandų buvo vienas taškas.

Per likusias 11 sekundžių komandoms nepavyko užpulti ir „Neptūnas-Akvaservis“ šventė sunkią pergalę.

Vilniaus ekipos gretose pasižymėjo Rokas Jocius, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo dvigubas dublis – 14 taškų (4/7 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), 10 atkovotų kamuolių ir 4 blokai.

„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 12 (4/9 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam.), Adomas Sidarevičius 11, Petras Piekus (4/7 dvit.), Dovydas Romančenko (4/6 dvit., 5 atk. kam.), Gabrielius Mažeika (4/7 dvit.), Matas Vaitkus (5 rez. perd.) ir Lukas Kreišmontas (6/9 baud., 7 atk. kam., 4 per. kam.) po 8.

„Perlas-Energija“: Jokūbas Rubinas 21 (7/10 dvit., 2/5 trit., 4 rez. perd.), Rokas Jocius 14 (4/7 dvit., 2/4 trit., 10 atk. kam., 4 bl.), Pijus Rimkus 12 (4/6 trit.), Andreas Kalogiros 9 (6 atk. kam.), Arnas Adomavičius 8 (2/6 trit.).

Antrajame kėlinyje nurūkęs „Ežerūnas-Atletas“ patiesė „Kuršius“

Užtikrintą pergalę NKL – VIKINGLOTTO iškovojo ir dviejų nesėkmių seriją nutraukė Molėtų „Ežerūnas-Atletas“ (8-15), kuris namuose 82:72 (20:18, 29:13, 21:20, 12:21) susitvarkė su Palangos „Kuršiais“ (11-10).

Molėtiškiai į priekį šovė antrajame kėlinyje, kurį laimėjo 29:13 ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo jau 49:31.

Šeimininkai išlaikė persvarą iki pat rungtynių pabaigos, o likus 2 minutėms ir 48 sekundėms „Ežerūnas-Atletas“ pirmavo 82:63 ir nugalėtojas buvo aiškus.

Nugalėtojų komandoje naudingiausiai žaidė 17 taškų pelnęs (2/2 dvit., 2/3 trit., 7/7 baudų), 2 kamuolius atkovojęs, 2 rezultatyvius perdavimus atlikęs ir 21 efektyvumo balą surinkęs Airidas Giedraitis.

Pralaimėjusių neišgelbėjo Chase'as Harleris, kuris per 32 minutes pelnė 26 taškus (8/11 dvit., 2/5 trit., 4/4 baudų).

„Ežerūnas-Atletas“: Airidas Giedraitis 17 (2/3 trit., 7/7 baud.), Ignas Juškevičius 15 (7/10 dvit.), Modestas Žaunieriūnas 11 (2/5 trit.), Laurynas Samėnas 10 (2/5 trit., 5 rez. perd.), Evaldas Džiaugys (7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.) ir Ernestas Serkevičius (2/4 trit., 4 kld.) po 8.

„Kuršiai“: Chase'as Harleris 29 (8/11 dvit., 3/6 trit., 4 per. kam., 28 naud.), Laurynas Lučinskas 12 (8/9 baud., 7 atk. kam.), Ginas Mulevičius 11 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Mantvydas Žukauskas 9 (3/7 dvit., 3/8 baud., 4 rez. perd.).

Šturmą atlaikiusi „Sūduva-Mantinga“ iškovojo ketvirtąją pergalę paeiliui

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (17-6) pratęsė pergalingą seriją NKL – VIKINGLOTTO pirmenybėse.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 83:73 (20:13, 19:18, 22:26, 22:16) pranoko Vilkaviškio „Perlą“ (10-12) ir įsirašė ketvirtąją pergalę paeiliui.

Šeimininkai sėkmingą atkarpą sužaidė jau pirmajame kėlinyje. Justas Nausėdas realizavo baudas bei smeigė tritaškį, Jonas Zakas įkrovė iš viršaus, o „Sūduva-Mantinga“ spurtavo 9:0 ir įgijo 7 taškų persvarą – 18:11.

Antrajame ketvirtyje Edvinas Jezukevičius surinko 4 taškus paeiliui, Jonas Zakas pridėjo dvitaškį bei tritaškį ir marijampoliečių pranašumas tapo dviženklis – 29:16.

Vis tik „Sūduva-Mantinga“ turėtą pranašumą išbarstė antroje mačo dalyje. Mantas Šerkšnas realizavo baudas ir atseikėjo tritaškį, Edgaras Stanionis taip pat pataikė tolimą metimą ir „Perlo“ deficitas sumenko iki 4 taškų – 57:61.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Julius Liesis bei Povilas Gaidys pataikė po dvitaškį ir rezultatas tapo lygus – 61:61.

Vis dėlto J. Zakas surinko 5 taškus paeiliui, Rokas Stankevičius pelnė taškus su pražanga ir įpusėjus ketvirčiui „Sūduva-Mantinga“ atstatė saugų pranašumą – 72:64. Vilkaviškio ekipa atsako į tokią marijampoliečių atkarpą nebesurengė ir „Sūduva-Mantinga“ šventė pergalę.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs J. Zakas per 26 minutes surinko 25 taškus (4/6 dvit., 4/7 trit., 5/7 baud.), 4 rezultatyvius perdavimus, po 1 atkovotą ir perimtą kamuolį, 4 išprovokuotas pražangas bei 26 naudingumo balus.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs J. Nausėdas prie pergalės pridėjo 19 taškų (4/6 dvit., 2/3 trit., 5/6 baud.), 4 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 4 išprovokuotas pražangas, 1 klaidą bei 21 naudingumo balą.

„Sūduva-Mantinga“: Jonas Zakas 25 (4/6 dvit., 4/7 trit.), Justas Nausėdas 19 (4/6 dvit.), Šarūnas Beniušis 12 (5/8 dvit., 8 atk. kam.).

„Perlas“: Edgaras Stanionis 24 (3/8 dvit., 5/6 trit.), Povilas Gaidys 12 (2/4 dvit., 1/4 trit., 16 atk. kam.), Martynas Linkevičius 11 (3/7 dvit., 0/5 trit.), Mantas Šerkšnas 10 (1/4 dvit., 2/5 trit.).

Vainauskas ketinimus parduoti Palangos klubą vadina "veiklos tęstinumu"
„Situacija pasikeitė ir tai yra reakcija į ją“, – taip Jonas Vainauskas aiškino pasiūlymą Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai perimti „Olimpo“ klubo
Kretingoje šeimininkavę ir šturmą atlaikę jurbarkiečiai išlygino finalo seriją
Iš sausakimšo Kretingos sporto centro pergalę išsivežė „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio kariai išvykoje 84:76 (23:18, 31:21, 18:21, 12:16) atlaikė „Kretingos“
Marijampoliečiai dramatiškai palaužė "Olimpą" ir išlygino bronzinės serijos rezultatą
Netekčių pažymėtose „7bet-NKL“ mažojo finalo rungtynėse triumfavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, kurie namų tvirtovėje 83:81 (23:20, 20:15, 22:25,
Jurbarke vos neprisižaidusi "Kretinga" finalą pradėjo pergale
Prasidėjusiame „7bet-NKL“ didžiajame finale plonu ledu vaikščiojusi „Kretinga“ įsirašė pirmąją pergalę. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 87:78
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė