"Clippers" perrašė NBA istoriją, "76ers" išsigelbėjo

Autorius: Krepšinis.lt.

NBA Vakarų konferencijos pusfinalio šeštose rungtynėse Los Andželo „Clippers“ savo arenoje 131:119 (31:33, 19:39, 41:22, 40:25) įveikė Jutos „Jazz“ ekipą ir seriją iki 4 pergalių laimėjo 4:2.

Po dviejų kėlinių svečiai iš Jutos turėjo 22 taškų pranašumą, bet antroje rungtynių dalyje net 81 tašką pelniusi „Clippers“ ekipa į šipulius sudaužė geriausios NBA reguliaraus sezono komandos gynybą ir iškovojo istorinę pergalę, rašo Krepšinis.lt.

„Clippers“ gelbėtoju tapo traumuotą Kawhi Leonardą startiniame penkete pakeitęs Terance'as Mannas. 24 metų krepšininkas per pirmas penkerias konferencijos pusfinalio rungtynes buvo iš viso pelnęs 25 taškus, tačiau šeštose įmetė net 39 taškus.

Būtent jo ir Reggie Jacksono taiklūs metimai lėmė, kad trečio kėlinio viduryje 85:64 pirmavusi „Jazz“ ekipa, baigiantis kėliniui turėjo vos 2 taškų (90:88) pranašumą.

Nors „Jazz“ krepšininkai ketvirtame kėlinyje mėgino sugrįžti į žaidimą, bet audringai savų žiūrovų palaikomi šeimininkai siuntė į svečių krepšį vieną taiklų metimą po kito ir nuosekliai didino savo pranašumą. Ketvirtame kėlinyje sužaidus 3 min. 40 sek. prancūzas Nicolas Batumas tritaškiu padidino „Clippers“ pranašumą iki 7 taškų (107:100).

Tiesa, netrukus Bojanas Bogdanovičius dviem tolimais metimais sumažino „Jazz“ atsikimą iki minimumo, bet tai buvo paskutinis „džiazmenų“ pasispardymas. Paulas George'as ir T. Mannas organizavo šeimininkų spurtą 9:0 ir šią persvarą „Clippers“ išsaugojo iki rungtynių pabaigos.

„Clippers“: Terance'as Mannas 39, Paulas George'as 28, Reggie Jacksonas 27 (10 rez.perd.), Nicolas Batumas 16.

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 39 (9 atk. kam.., 9 rez.perd.), Jordanas Clarksonas ir Royce'as O'Neale'as (10 atk. kam.) po 21, Bojanas Bogdanovičius 14, (9/17 tritaškiai), 21, Rudy Gobertas 12 (10 atk.k.).

„Clippers“ į NBA konferencijos finalą pateko pirmą kartą per savo 51 metų istoriją. Vakarų konferencijos finale jų laukia akistata su Finikso „Suns“ komanda.

Tuo metu, Rytų konferencijos pusfinalyje Filadelfijos „76ers“ sugebėjo išvengti „Jazz“ likimo. NBA reguliariame sezone Rytų konferencijoje pirmą vietą užėmusi Filadelfijos komanda penktadienį Atlantoje 104:99 (22:29, 25:22, 33:25, 24:23) įveikė vietos „Hawks“ ir išlygino serijos iki 4 pergalių rezultatą 3:3.

Užtikrintai rungtynes pradėję „Hawks“ krepšininkai pirmame kėlinyje turėjo 12 taškų persvarą, o po dviejų kėlinių pirmavo 51:47. Tačiau po pertraukos įsijungė „76ers“ toliašaudė artilerija. Šeimininkai pataikė keturis tritaškius iš eilės, laimėjo atkarpą 14:0 ir išsiveržė į priekį 61:51.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui po Joelio Embiido dvitaškio „76ers“ pirmavo 92:84, bet „Hawks“ krepšininkai nepasidavė. Likus žaisti 1 min. 59 sek. Trae Youngas tolimu metimu sumažino atsilikimą iki minimumo (93:94), tačiau Filadelfijos ekipa atsakė J. Embiido dvitaškiu, o pergalę įtvirtino taikliais baudų metimais.

„Hawks“: Trae Youngas 34 (12 rez.perd.), Kevinas Huerteras 17 (11 atk.k.), Danilo Gallinari 16, Clintas Capela 14.

„76ers“: Sethas Curry ir Tobias Harris po 24, Joelis Embiidas 22 (13 atk.k.), Tyrese Maxey 16.

Lemiamos – septintosios šios serijos rungtynės vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį Filadelfijoje.

Kroatų žvaigždė neįsivaizduoja NBA siautėjančių Šaro ar Željko: greitai gautų po smūgį ir būtų atleisti
Kazanės UNIKS ekipai atstovaujantis ir vienu iš jos lyderių Eurolygoje šį sezoną tapęs kroatas Mario Hezonja vargiai įsivaizduoja Željko Obradovičiaus ir Šarūno Jasikevičiaus
Šaro kariauną papildė visą karjerą NBA praleidęs Australijos rinktinės gynėjas
Traumoms išretinus Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos Barselonos "Barcelona" ekipos gynėjų grandį, katalonai suskubo ieškoti pastiprinimo.Antradienį pranešta,
Irvingas pasirengęs skiepytis, tačiau skiepas turi būti augalinės kilmės
Kaip jau rašėme, kai Bruklino "Nets" galutinai atsibodo istorija su NBA lygos superžvaigždės ir komandos pagrindinio atakų organizatoriaus Kyrie Irvingo kategorišku atsisakymu
"Raptors" į namų rungtynes nevakcinuotų krepšininkų nepriims
Netrukus nepaskiepyti nuo COVID-19 Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjai negalės žaisti Toronto "Raptors" namų rungtynėse.Kanados vyriausybės reikalavimu, visi į šalį
Komandos draugų pasiilgęs Lauvergne atskleidė, kada tikisi grįžti į aikštelę
Praėjusią savaitę „Žalgirio“ rūbinėje po daugiau nei mėnesio pertraukos vėl skardėjo aukštaūgio Joffrey Lauvergne balsas – krepšininkas po Prancūzijoje atliktos
Iškritus lyderiui "Grizzlies" ne tik laimėjo 5 mačus paeiliui, bet ir neleido varžovams nė karto pirmauti
Šiąnakt Memfio "Grizzlies" (14-10) svečiuose 105:90 įveikė Majamio "Heat" (14-11) ir laimėjo jau net penktą kartą iš eilės.Svarbu pažymėti, kad pergalingos serijos
Nurkičius smūgiu alkūne buvusį žalgirietį pasiuntė į nokdauną
Portlando "Trail Blazers" vidurio puolėjas Jusufas Nurkičius labai šiurkščiai sužaidė prieš Los Andželo "Clippers" centrą Isaiah Hartensteiną.Bosnis alkūne
Mitchellas – apie susitikimą su Rubio: visada malonu pamatyti Jėzų
Vienas Jutos "Jazz" lyderių Donovanas Mitchellas patalpino nuotrauką su bendraklubiais bei buvusiu komandos draugu, Ispanijos krepšinio žvaigžde Ricky Rubio."Visada malonu pamatyti
LeBronas: Bronny svajoja apie NBA, o aš mąstau, kaip vieną dieną žaisime kartu
Los Andželo "Lakers" superžvaigždė LeBronas Jamesas po apsilankymo vyriausiojo sūnaus Bronny rungtynėse pareiškė, kad jie abu svajoja vienu metu žaisti NBA lygoje."Iki šiol
Sabonis vilko "Pacers" į principinę pergalę; Brazdeikis neišsiskyrė (rezultatai)
Domantas Sabonis buvo rezultatyviausias, naudingiausias, daugiausiai žaidęs ir labiausiai prie pergalės komandą priartinęs Indianos „Pacers“ (10/16) žaidėjas akistatoje su Vašingtono
NBA Top 10: 19-mečio dėjimas per Drummondą bei Curry šūvis iš aikštės vidurio
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pirmadienį įvyko dešimt susitikimų, po lygiai pergalių pasidalijo aikščių šeimininkai ir svečiai.Lyga pristatė gruodžio
Petrauskas nusilenkė karjeros rungtynes sužaidusiam Lukauskiui: negalėjome jo apibėgti
Mindaugas Lukauskis per du su puse kėlinio surinko 25 taškus ir iš viso pelnęs 33 taškus pagerino dar 2001 metais fiksuotą savo karjeros rezultatyvumo rekordą. Vis dėlto, vienas
"Bulls" ir "Jazz" žvaigždės – NBA savaitės žaidėjai
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė septintosios sezono savaitės naudingiausius žaidėjus.Jai tapo Čikagos "Bulls" puolėjas DeMaras DeRozanas bei Jutos "Jazz"
Žalgiriečių triumfas derbyje, pratęsimas Kaune, "Šilutės" žvėris ir tritaškių vakarėlis Joniškyje
Devintąją „7bet-NKL“ sezono savaitę buvo sužaista 14 susitikimų, o per ją nutiko daug įdomybių, kurias skubame jums nušviesti.Tinklalapis nklyga.lt pristato savaitės įvykių
Ispanijos krepšinio žvaigždė Rubio: anksčiau buvau egoistas
Ispanijos krepšinio žvaigždė bei "Cavaliers" atakų organizatorius Ricky Rubio interviu "The Athletic" pripažino, kad pirmiausia buvo nuliūdintas žinios, kad yra išmainytas
Motiejūno klubas Kaune rungtyniaus be savo lyderio
Keturias nesėkmes iš eilės Eurolygoje patyrusi Donato Motiejūno atstovaujama turnyro debiutantė Monako "AS Monaco" komanda pralaimėjimų ruožą bandys nutraukti be ryškiausios
Blaževičius – apie ilgai lauktą šansą, Tutį bei treniruoti galinčius Kalnietį ir Milaknį
#ŽalgirisOnAir tinklalaidė šį kartą į svečius pasikvietė Mareką Blaževičių. 20-metis vidurio puolėjas šiame sezone sulaukia vis daugiau galimybių Kauno „Žalgirio“
JAV su Buzeliu bendravęs Chomičius: unikalus žaidėjas, laukiame jo vasarą Lietuvoje
Centrinėje Dana Barros krepšinio klubo komplekso aikštelėje šeštadienį vyko Mato Buzelio komandos rungtynės.Komandos žaidė du kėlinius po 20 minučių. Naujojo Hempšyro
Šaras: kai kurie dar atostogauja; Giedraitis: sureagavome į pastabas po pralaimėjimo "Žalgiriui"
Eurolygoje įveikusi čempionų titulą ginančią Stambulo „Anadolu Efes“ komandą „Barcelona“ sekmadienį vietiniame fronte sugriuvo dvikovoje su Vitorijos „Baskonia“.Katalonų
NBA tritaškių dalis nuo bendro metimų skaičiaus išaugo nuo 16 iki 40 proc. nuo 2000 m.
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjai per pastarąjį dešimtmetį smarkiai pakeitė savo metimo šuolyje distancijos pasirinkimą.2000-2001 metų sezone didžioji dalis
"Pelicans" lyderio Williamsono fizinė forma nenudžiugino gerbėjų
Jono Valančiūno atstovaujamo Naujojo Orleano "Pelicans" klubo žvaigždė Zionas Williamsonas pasirodė šios nakties mače prieš Hjustono "Rockets" (108:118).Savo nuolatinėmis
Valančiūno komandos draugo siautėjimo neužteko – "raketos" kilo aukščiau (rezultatai)
NBA Vakarų konferencijos autsaiderių dvikovoje sekmadienį Naujojo Orleano „Pelicans“ (7-19) su Jonu Valančiūnu svečiuose 108:118 (26:28, 23:29, 36:37, 23:24) turėjo pripažinti Hiustono
Tubelis prie pergalės prisidėjo ir galingu dėjimu
Brolių dvynių Ąžuolo ir Tautvilo Tubelių atstovaujama komanda iškovojo triuškinančią pergalę NCAA čempionate.Arizonos "Wildcats" (7-0) išvykoje 90:65 (44:36, 46:29)
Monstriški Goberto, Martino ir Collinso dėjimai – įspūdingiausi NBA nakties momentai
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) sekmadienį įvyko vos keturi susitikimai, po dvi pergales pasidalijo šeimininkai ir svečiai.Lyga pristatė gruodžio 5 dieną sužaistų rungtynių
Kaune kritusi lietuviškoji "Baskonia" Barselonoje užtikrintai nukovė Šaro kariauną
Ispanijos pirmenybėse sekmadienį susidūrė dvi "lietuviškos" Eurolygos komandos, o rezultatas buvo netikėtas.Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia"
Būdamas vos 32-ejų napilin iškeliavo buvęs "Ryto" legionierius iš Serbijos
Atėnų AEK krepšinio klubas sekmadienio vakarą pranešė tragišką žinią. Būdamas 32-ejų metų amžiaus anapilin iškeliavo Serbijos krepšininkas Stevanas Jelovacas.
Strelnieko, Ulanovo ir Minioto vedamas "Žalgiris" nukovė "Lietkabelį"
Sekmadienį „Betsafe-LKL“ čempionate Jure Zdovco vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ (10-1) rezultatu 84:70 (18:15, 19:16, 28:20, 19:19) įveikė Panevėžio „Lietkabelio“
"Rytas" su grįžusiais Kariniausku ir Leissneriu bei snaiperiu tapusiu Butkevičiumi sutriuškino "Neptūną"
Po rinktinių pertraukos į kovas grįžęs Klaipėdos „Neptūnas“ (2-6) nesugebėjo mesti rimtesnio iššūkio Vilniaus „Rytui“ (9-1) jų tvirtovėje.Traumas išsigydžiusių