Naujienos kraunasi...

"Dzūkijos" virtuvę atskleidęs klubo vadovas: apie kovą su "Rytu" dėl S.Babrausko bei NBA talentus Alytuje

"Dzūkijos" virtuvę atskleidęs klubo vadovas: apie kovą su "Rytu" dėl S.Babrausko bei NBA talentus Alytuje
Alytaus „Dzūkija“ yra viena iš trijų „Betsafe–LKL“ komandų, nedelegavusių žaidėjų į nacionalines komandas FIBA rinktinių langui.

Septintoje vietoje čempionate žengiantys dzūkai pertrauką paskyrė atsistatymui – pirmiausia krepšininkams buvo skirtos keturios dienos poilsio, tuomet savaitė praleista reabilitacijos sanatorijoje Druskininkuose, kur žaidėjai gydėsi įvairias mikro traumas ir negalavimus.

„Dzūkija“ antradienį sužaidė draugišką mačą su Kėdainių „Nevėžiu“, su kuriuo jėgomis tikrinsis ir rytoj.

Tuomet prasidės pasiruošimas Prienų „Skycop“ komandai. Svarbi dvikova su lentelės kaimyne vyks kovo 2-ąją.

„Tai bus dar vienos dvigubo taško rungtynės mums, – tinklalapiui LKL.lt sakė „Dzūkijos“ vadovas Antanas Sakavickas. – Mes ruošiamės įtemptai, nes norime kilti į viršų.“

Tinklalapiui LKL.lt: išsamus „Dzūkijos“ vadovo interviu apie banguojantį komandos sezoną, pritapusius ir nepritapusius žaidėjus, NBA ir Eurolygos potencialo krepšininkus Alytuje.

– Ar „Dzūkiją“ tenkina dabartinė 7-oji vieta „Betsafe–LKL“ čempionate?
– Kiekvienas kareivis nori tapti generolu. Dzūkai nori tapti čempionais, mes būsime patenkinti tuomet, kada laimėsime čempionatą. Žinoma, mes turime išsikėlę tikslus, bet juos pasilaikysime sau.

– Sezoną pradėjote gerai, bet vėliau pakliuvote į duobę. Kas nutiko?
– Praradome vidurio puolėją Waverly Austiną, išvažiavo ir Kendrickas Brownas, o naujų žaidėjų paieška užsitęsė. Būdami nepilnos sudėties mes kovėmės ir stengėmės, bet rezultatas yra toks, koks yra.

Mes prieš sezoną su K. Brownu buvome sudarę kontraktą iki gruodžio 31-osios. Buvo viltis, kad jei jis negaus gerai apmoko darbo, grįš į Alytų. Vis dėlto toks žaidėjas ilgai laisvas rinkoje negali būti. Taip ir įvyko, jį įsigijo Permės komanda, davė geresnį finansiškai pasiūlymą.

– Svarbūs žaidėjai „Dzūkiją“ viduryje sezono paliko ir per praėjusius sezonus. Ar klubui sudėtinga išlaikyti naudingus krepšininkus?
– Jeigu yra galimybė gauti išpirką už žaidėją, tai kodėl jo negauti? Už išpirką išvažiavo W. Austinas, pernai išpirkas gavome už Alejandro Hernandezą ir Katiną Reinhardtą. Tuščia vieta nebūna, į jų vietą atvažiavo neprastesnio lygio žaidėjai. Dėl gautos išpirkos mes galime išleisti daugiau pinigų naujokų, pakviesti kokybiškesnį krepšininką.

Nemanau, kad Keremas Kanteris yra blogas pakeitimas W. Austinui, kuris išvažiavo į Iraną.

– Kaip pavyko gauti tokį krepšininką, kaip K. Keremas, kuris iškart ėmė žibėti lygoje? Kokį potencialą jame matote?
– Paieškos buvo užsitęsusios. Ieškojome žmogaus, kuris būtų galėjęs deramai pakeisti W. Austiną, duoti gerą rezultatą. Neieškojome bet ko, kad tik užpildytume skylę. Mes norime kilti lentelėje į viršų.

Tai dar tik K. Kanterio karjeros pradžia, tačiau jis turi milžinišką potencialą, ypatingai puolime. Gynybą krepšininkas sprendžia ir tvarko su treneriu A. Urlepu.

Tas pats ir su Elijah Brownu – jie abu su K. Kanteriu yra naujokai Europoje. Turko netenkino tas trumpas etapas Prancūzijoje, kurį praleido šio sezono pradžioje – minučių skaičius, rolė. Jis pats nutraukė kontraktą. „Betsafe–LKL“ čempionatas ir „Dzūkijos“ klubas jam yra šansas tapti Eurolygos žaidėju.

– Kaip Elijah Brownui sekasi pritapti „Dzūkijoje“, kokį įspūdį jis Jums palieka?
– Elijah galvoja, kad yra NBA žaidėjas. Jo tėtis, Mike‘as Brownas, yra triskart NBA čempionas. Žaidėjui reikalinga patirtis, žaidimo laikas, pasitikėjimas. Supratimas gynyboje ir puolime, kad nedarytų skubotų sprendimų, kuriuos darė per pirmąsias dvejas rungtynes.

Tikimės, kad E. Brownas subręs ir taps pagrindiniu komandos įžaidėju ir ramsčiu. Tikimės labai daug, jis turi milžinišką potencialą puldamas. Jam reikia suprasti europietišką gynybą, ties tuo mes ir dirbame. Džiaugiamės, kad turime galimybę tokio aukšto meistriškumo žaidėją turėti Alytuje.

Tai yra A. Urlepo meistriškumas, kad jis iš tokių žaidėjų gali išspausti maksimumą. Juos išmokyti žaisti tą krepšinį, kuris padės dzūkams iškovoti pergales.

– Ar nėra adaptacijos problemų, kai krepšininkas pirmą sezoną rungtyniauja Europoje?
– Prieš pasirašant sutartį krepšininko tėtis M. Brownas kalbėjo su A. Urlepu. Mes kalbėjomės, išaiškinome: kokios žaidybinės funkcijos jo laukia Alytuje, koks krepšininko charakteris ir t.t. Kuomet supratome, kad tai tas žmogus, kurio mums reikia, jis atvažiavo į „Dzūkiją“.

– Kas nutiko su Devante‘u Wallace‘u, kuris įsigijote ir paleidote dar prieš sezoną?
– Matote, imdami žaidėją mes juo tikime ir žiūrime, kad tai būtų derama komandos dalis. Mūsų ekipa tarsi vienas kumštis, tarsi viena šeima. Jei žaidėjas iškrenta iš bendro orkestro, tuomet jis yra atleidžiamas.

Tas pats ir su Devante‘u, kuris pats paprašė būti paleidžiamas, nes pamatė, kad „Betsafe–LKL“ lygis jam yra aukštas ir per sunkus. Jis dabar sėkmingai rungtyniauja Čekijoje, kur lygis yra gerokai žemesnis.

– D. Wallace‘ą pakeitė Matas Jogėla, ar tikėjotės tokio staigaus indėlio iš jaunojo krepšininko?
– Su Mato potencialu jis yra būsima NBA žvaigždė. Jis turi tokį potencialą, kokį sunku surasti tarp Lietuvos krepšininkų, jis yra Lietuvos krepšinio ateitis. M. Jogėla D. Wallace‘ą pakeitė 200 proc.

Mūsų jo žaidimas nestebina, bet žinojome žaidėją, žinojome, ką kviečiame. Dėkojome Pauliui Motiejūnui ir Robertui Javtokui, kurie pasitikėjo su mūsų komanda ir treneriais, leido, kad tas žaidėjas Alytuje priaugtų „Žalgirio“ marškinėlius.

Aš neabejoju, kad kitais metais Matas bus tikras žalgirietis. Jei nebus, tai mes su malonumu jį pasiliksime dar vienam sezonui, išauginsime jį.

– Ką komandai davė sezono eigoje prisijungęs Steponas Babrauskas. Ar tiesa, kad dėl jo parašo konkuravote su Panevėžio „Lietkabeliu“?
– Konkuravome ne tik su „Lietkabeliu“, Stepo norėjo ir Vilniaus „Rytas“. Jiems reikėjo legendinio klubui veterano, kai buvo problemų ekipos rūbinėje.

Dzūkijoje oras yra gryniausias, miestas žaliausias, todėl Stepas pasirinko Alytų. Mes esame patenkinti tiek juo, tiek kitais „Dzūkijos“ krepšininkais. Komanda kaip viena šeima – nė vienas žaidėjas neišpuola iš orkestro. Tai yra dzūkai.

– K. Brownas ir W. Austinas sezono metu komandą paliko dėl išpirkų, o kas nutiko su Gediminu Navicku?
– Jis labai protingas žaidėjas, puikiai supratęs, kad būdamas ant suolo kitąmet nebegaus darbo. Jis pasirinko Marijampolę, finansiškai nenukentėjo, o ten gauna žaidybinio laiko. Mes linkime jam, kad karjera prasitęstų dar bent metams.

– Praėjusį sezoną „Dzūkijoje“ treneriai keitėsi dažnai, tačiau, atrodo, kad sugrįžęs A. Urlepas turi tvirtą vietą komandoje. Ar tai tiesa?
– Rezultatai kalba patys už save. Mes esame mažiausio biudžeto komanda lygoje, bet tikrai nesame paskutiniai.

– Ar dar turite minčių koreguoti sudėtį, ar komanda su esamais žaidėjais užbaigs sezoną?
– Viskas priklausys nuo to, kaip adaptuosis žaidėjai, kaip jausis komanda. Visada norisi turėti dar vieną Michaelą Jordaną ar LeBroną Jamesą. Esama sudėtimi ir rodoma žaidimo kokybe mes esame patenkinti.

– Kaip klubas vertina tai, kad „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurėje neperžengė aštuntfinalio barjero?
– Mes esame realistai, suprantame, kad komandos, kurios kovojo finalo ketverte, yra daug kartų finansiškai pajėgesnės. Mums pernai tikrai pasisekė, didžiuojamės tuo rezultatu, kad patekome į finalo ketvertą.

Ten yra tik keturios vietos, mums reikia ir sėkmės. Atkrintamosios yra toks dalykas – laimėjome išvykoje, bet pralaimėjome namie. Dėl tam tikrų objektyvių ir subjektyvių priežasčių iki tol buvome laimėję tris kartus prieš „Skycop“, įskaitant ir draugiškas ir rungtynes. Tą dieną nepasisekė ir iškritome.

– Vyksta diskusijos, ar reikalinga kova KMT turnyre dėl trečios vietos, kokia Jūsų nuomonė apie tai?
– Žinoma, kad dvikova dėl trečios vietos yra reikalinga. Net ir „Neptūnas su „Lietkabeliu“ nėra pasisotinę pergalėmis. Kiekviena iškovota trečia vieta yra didelis laimėjimas klubui. Pirmos dvi vietos yra daugiau mažiau rezervuotos tiek laikinosios sostinės, tiek sostinės komandoms. Toks formatas ir rungtynės dėl trečios vietos yra tikrai reikalingos.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Į "Žalgirį" grįžta VTB lygos MVP bei Lietuvos rinktinės įžaidėjas Kalnietis
Į "Žalgirį" grįžta VTB lygos MVP bei Lietuvos rinktinės įžaidėjas Kalnietis
Sudėties komplektavimo darbus tęsiantis Kauno „Žalgirio“ klubas turi dar vieną naujieną – komandos marškinėlius ir vėl užsivilks Mantas Kalnietis. Su 34-erių kauniečiu
"Žalgirio" kapitonu liekantis Jankūnas: kartais turi visus suburti neoficialioje aplinkoje
"Žalgirio" kapitonu liekantis Jankūnas: kartais turi visus suburti neoficialioje aplinkoje
Kauno „Žalgirio“ simboliu per daugybę sezonų tapęs puolėjas Paulius Jankūnas ne tik sunkiai galėtų suskaičiuoti visus su komanda iškovotus titulus, bet ir metus, kai užima
"Nevėžio" vyr. treneriu tapo "Pieno žvaigždžių" vairą palikęs Petrauskas
"Nevėžio" vyr. treneriu tapo "Pieno žvaigždžių" vairą palikęs Petrauskas
Po beveik dešimties metų pertraukos prie Kėdainių miesto komandos vairo grįžta 36-erių metų specialistas Gediminas Petrauskas. Paskutinius tris su pusę sezono kaunietis buvo Pasvalio
"Žalgiris" pristatė ir antrą naujoką legionierių
"Žalgiris" pristatė ir antrą naujoką legionierių
Kauno „Žalgirio“ ekipa tęsia komandos komplektavimo darbus. Lietuvos čempionų garbę naujajame sezone gins puolėjas Nielsas Giffey. Su neseniai 30-metį atšventusiu 200 cm ūgio
Agentūra kontratakuoja: neigia supykdyto Echodo teiginius
Agentūra kontratakuoja: neigia supykdyto Echodo teiginius
Ketvirtadienį Martynas Echodas prabilo apie karčią bendradarbiavimo patirtį su buvusiu agentu Šarūnu Broga, o penktadienį iš „East Players“ agentūros gautas atsakymas,
Iš Echodo lūpų – įspėjimas kolegoms: pataria neprasidėti su buvusiu agentu
Iš Echodo lūpų – įspėjimas kolegoms: pataria neprasidėti su buvusiu agentu
Martynas Echodas prabilo apie karčią bendradarbiavimo patirtį su buvusiu agentu Šarūnu Broga.Anot aukštaūgio, jam atstovavęs agentas jį terorizavo absurdiškais prašymais
Prie "Ryto" vairo liekantis Žibėnas: sezono metu "B tribūna" suorganizavo kelis siurprizus
Prie "Ryto" vairo liekantis Žibėnas: sezono metu "B tribūna" suorganizavo kelis siurprizus
Pasibaigus Vilniaus „Ryto“ krepšinio sezonui, paskutiniame „Iš arti“ epizode sostinės ekipos nariai atvirai papasakojo apie per šiuos metus išmoktas
Panevėžio savivaldybė pasveikino "Lietkabelį" bei įteikė čekį
Panevėžio savivaldybė pasveikino "Lietkabelį" bei įteikė čekį
Ketvirtadienį Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė „Lietkabelio“ klubo krepšininkus, trenerius bei vadovus, padėkojo už puikius rezultatus ir miesto bendruomenės vardu
"Žalgirio" amerikiečiai linksmai susikovė "Legionierių teste"
"Žalgirio" amerikiečiai linksmai susikovė "Legionierių teste"
LKL TV rubrikoje „Legionierių testas“ susirungė du Kauno „Žalgirio“ užsieniečiai – Augustine'as Rubitas bei ryškų pėdsaką Kaune palikęs ir su komanda
Kaip ir buvo spėjama: Marčiulionis palieka "Rytą" ir keliasi į NCAA
Kaip ir buvo spėjama: Marčiulionis palieka "Rytą" ir keliasi į NCAA
Nuo mažens Vilniuje augęs ir „Ryto“ krepšinio sistemoje tobulėjęs Augustas Marčiulionis priėmė sprendimą kelti sparnus už Atlanto. Ateinantį sezoną 19-metis krepšininkas
"Juventus" direktorius mano, kad be žaidėjų netekčių sezonas galėjo baigtis kitaip (interviu)
"Juventus" direktorius mano, kad be žaidėjų netekčių sezonas galėjo baigtis kitaip (interviu)
Utenos „Juventus“ komanda pasibaigusiame „Betsafe-LKL“ sezone užėmė ketvirtąją vietą, o Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) turnyre iškovojo bronzos medalius.Reguliariajame
Čanakas lieka prie "Lietkabelio" vairo, įvardinti ir sutartis su Panevėžio klubu turintys žaidėjai
Čanakas lieka prie "Lietkabelio" vairo, įvardinti ir sutartis su Panevėžio klubu turintys žaidėjai
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas vasaros darbus pradeda nuo sutarties pratęsimo su vyriausiuoju treneriu Nenadu Čanaku, kuris komandai vadovaus dar mažiausiai vienerius metus.N.Čanakas
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
Kauno „Žalgirio“ klubas turi pirmą sezono naujoką. Nuo kito sezono žaliai baltų garbę gins amerikietis Tyleris Cavanaugh, su kuriuo Lietuvos čempionai pasirašė sutartį pagal
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
„Bzz! Pokalbiai“ rubrikoje Paulius Vaitiekūnas šįkart „CityBee“ automobiliu vežė Panevėžio „Lietkabelio“ gynėją Paulių Valinską.Pokalbio pradžioje
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
Pirmąjį sezoną Kauno „Žalgirio“ gretose pergalingai užbaigęs vyriausiasis treneris Martinas Schilleris džiaugiasi iškovotais trofėjais ir jau pasinėrė į pelnytų atostogų
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone sužaistos paskutinės rungtynės.Įdomioje mažojo finalo serijoje triumfavo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris namuose 84:63
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
Trejus metus Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs amerikietis Thomasas Walkupas savo karjeros etapą užbaigė susižerdamas naudingiausio LKL finalo serijos žaidėjo laurus ir palikdamas Kauną
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas baigiasi. Penktadienio vakarą Panevėžyje bus sužaistos paskutinės sezono rungtynės, kuriose paaiškės trečiąją vietą iškovojusi
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
Vykusiame „Betsafe-LKL“ finale Kauno „Žalgiris“ įveikė Vilniaus „Rytą“ ir 11-ąjį kartą iš eilės tapo „Betsafe-LKL“ čmpionais.Tuo, kad
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu (4)
Šią savaitę Kauno „Žalgirio“ klubas čempionišku akcentu užbaigė sezoną, per kurį virš žalgiriečių galvų visą laiką kybojo COVID-19 ligos grėsmė. Išskirtinio
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Trečiame kėlinyje švarką aikštėje palikęs Žydrūnas Urbonas juokavo per likusį rungtynių laiką, kurį praleido jau rūbinėje, spėjęs išsirengti nuogai.Bene įsimintiniausiose
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažasis finalas tapo tikru intriguojančiu trileriu.Ketvirtosiose serijos rungtynėse Utenos „Juventus“ liko be trenerio Žydrūno
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris išties neturi pagrindo liūdėti: laimėti visi titulai vietiniame fronte, o Eurolygoje klubas iki paskutinių turų kovojo dėl vietos
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
Vos pasibaigus „Betsafe–LKL“ finalo serijai, kurioje dar kartą triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, buvo pratęsta sutartis su dar vienu šio sezono žalgiriečiu.Kiek
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
Tiesioginės feisbuko transliacijos metu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius ir Šiaulių miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas
Efektingai "Rytą" sutikę sirgaliai: jei reikės, titulo lauksime dar 11 metų
Efektingai "Rytą" sutikę sirgaliai: jei reikės, titulo lauksime dar 11 metų
Į sostinę po pasibaigusios „Betsafe-LKL“ finalo serijos grįžę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sulaukė geros šimtinės sirgalių palaikymo. „B Tribūna“
Triumfuojantys žalgiriečiai: Grigonio linkėjimai "Rytui", Blaževičiaus padėka ir jūra sirgalių
Triumfuojantys žalgiriečiai: Grigonio linkėjimai "Rytui", Blaževičiaus padėka ir jūra sirgalių
„Sezonas buvo sunkus, bet dar sunkesnis jums, nes jūsų nebuvo arenoje. Ši iškovota taurė jūsų! Jūs suteikiate jėgų ir esate tai, dėl ko mes žaidžiame, ačiū!“, –
Su Kaunu atsisveikinantis Hayesas: laikas čia buvo nuostabus
Su Kaunu atsisveikinantis Hayesas: laikas čia buvo nuostabus
Nigelas Hayesas pirmadienio vakarą, komandos draugams švenčiant „Betsafe–LKL“ čempionų titulą, rūbinėje ramiai šypsojosi į ūsą. Antrą sezoną Lietuvoje užbaigęs

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime