Naujienos kraunasi...

Šilalės pažibą Lietuvos rinktinėje suformavo gatvės krepšinis (straipsnis)

Autorius: Mindaugas Augustis, specialiai DELFI iš Lilio.


Kadaise kamuolio bumpsėjimas iki išnaktų trikdė aplink lauko krepšinio aikštelę gyvenančius kaimynus, o dabar naktinėti verčia 15 tūkst. žiūrovų talpinančios „Žalgirio“ arenos sargus.

Iš niekur per vienerius metus į Lietuvos krepšinio rinktinę įnėręs Lukas Lekavičius nuo mažumės buvo žaidimo fanatikas. Ir galbūt jis nebūtų toks akiplėša ant parketo, jei ne aršūs kiemo turnyrai gimtojoje Šilalėje.

Žvaigždes palieka ištįsusiais veidais Regis, L. Lekavičiui nėra skirtumo, kas prieš jį stovi: ar Sergio Rodriguezas, ar Nickas Calathesas, ar bičiulis iš mokyklos laikų. Bet kuris iš jų gali išsižioti iš nuostabos po įžūlaus 180 cm ūgio gynėjo reido ar metimo iš vidutinio nuotolio. 21-erių vaikinui didžiausias autoritetas krepšinio aikštėje – ne visame pasaulyje garsios įžymybės, o 9 metais vyresnis brolis Linas, ateinančiame sezone atstovausiantis Prienų-Birštono „Vytautui“. Ir kiti kraštiečiai, pasukę profesionalaus krepšininko keliu.

„Marijonas Petravičius, Jonas Elvikis – yra Šilalėje tų krepšininkų. Mažas miestelis, tad kur čia jų nežinosi“, – kalbėdamas su DELFI, vardija L. Lekavičius.

Pastaruosius metus jo tobulėjimu rūpinosi pats žaidimo du prieš du karalius Šarūnas Jasikevičius. Bet L. Lekavičius nemažiau dėkingas treneriui Gedučiui Kukujevui, kadaise Šilalėje priėmusiam jį į vyresnių auklėtinių treniruotes.

Galiausiai, net ir pirmą kartą gyvenime apsivilkęs Lietuvos rinktinės aprangą, įžaidėjas kartais pamiršta viską pasaulyje ir rungtyniauja taip drąsiai, tarsi gainiotų kamuolį draugų būryje gimtinėje.

L. Lekavičiaus žaidimo stilius ir pase įrašyta gimimo data galbūt nėra artima Jono Kazlausko krepšinio filosofijai, bet net ir konservatyvusis specialistas prieš Europos čempionato startą Rygoje turėjo pripažinti: vertesnių galutinės komandos sudėties už jaunąjį šilališkį tiesiog nėra.

Tiesa, Senojo žemyno pirmenybėse L. Lekavičius rungtyniavo epizodiškai, o atėjus atkrintamosioms varžyboms apskritai įstrigo ant lietuvių atsarginių suolo. Vis dėlto tai nesunku paaiškinti, nes lemiamose rungtynėse žaidėjų rotaciją apriboja ir visą atsakomybę ant patikrintų lyderių pečių užkrauna net pačios stipriausios komandos.

L. Lekavičiaus ateityje laukia dar ne vienas čempionatas, kuriuose jis galės atskleisti savitą žaidimo braižą. Tokį, kokio išmoko Šilalėje su draugais diena iš dienos mėtydamas kamuolį į krepšį.

Save atrado lauko aikštelėje

Net ir šiandien grįžęs į gimtąjį miestelį, turintį vos 5 tūkst. gyventojų, L. Lekavičius nevengia pasivaržyti su bičiuliais.

„Būna, susibėgame, smagiai pažaidžiame krepšinį trise prieš tris. Mokančių žaisti Šilalėje tikrai yra“, – pasakoja gynėjas.

Patį L. Lekavičių krepšinio taisyklių vaikystėje išmokė brolis. Vienas iš dviejų – antrasis Aurimas baigė mokslus JAV ir krepšinį žaidžia tik savo malonumui. Tuo tarpu L. Lekavičiaus tėvai Gintaras ir Irena su populiariausia šalyje sporto šaka neturi nieko bendra.

„Tėvai – paprasti žmonės, dirba įprastus darbus. Iš kur aš toks gimiau – krepšininkas, nežinau“, – juokiasi rinktinės debiutantas. Daužyti kamuolį kieme Lukas pradėjo, kuomet buvo vos už jį didesnis. Ir paskui retai kada bepaleisdavo iš rankų.

„Būdavo dienų, kai aikštelėje prabūdavau po dvylika valandų, grįždavau vidurnaktį. Nors jau krepšio nesimatydavo, vis tiek žaisdavome. Įvairiai: ir penkiese prieš penkis, ir trise prieš tris. Susirinkdavo keturios komandos, vykdavo labai atkaklios kovos. Galbūt ten aš ir užaugau kaip krepšininkas“, – vaikystę prisimena L. Lekavičius.

Ar galima sakyti, kad gynėjo veiksmuose iki šiol išlikę žaidimo elementų, susiformavusių lauko aikštelėje?

„Gatvės krepšinis paremtas žaidimu vienas prieš vieną, o tuo aš galbūt nesu labai stiprus. Kita vertus, greitą žaidimą tikrai labiau mėgstu už pozicinį, kuris man nelabai priimtinas“, – svarsto pats žaidėjas.

Karjerą lėmė atsitiktinumas

Improvizuoti Šilalės turnyrai L. Lekavičiui baigėsi, kuomet jį pastebėjo ir keltis į Kauną pakvietė A. Sabonio krepšinio mokyklos treneris Arūnas Visockas.

L. Lekavičius pradėjo žaisti Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipoje ir šalies jaunimo rinktinėse. Po kelių sezonų Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) lygiai prieš metus laukė ir debiutas aukščiausiame divizione. Tik viskas pasisuko ne taip, kaip planavo pats krepšininkas.

Sezoną praėjusį rudenį jis turėjo pradėti paskolintas Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubui. Bet kada kelio skausmų nukamuotas „Žalgirio“ legionierius Maalikas Waynsas ryžosi nutraukti sutartį ir išvyko namo, Lietuvos čempionai pajuto įžaidėjų stygių ir pakvietė L. Lekavičių prisijungti prie pagrindinės komandos.

O tuomet ir prasidėjo: debiutas Eurolygoje, uzurpuotas pagrindinio ekipos atakų organizatoriaus vaidmuo, kvietimas į Lietuvos rinktinės stovyklą susipažinti su jos virtuve ir galiausiai draugiškų rungtynių ciklas, kurio metu L. Lekavičius netikėtai nukonkuravo labiau patyrusius Adą Juškevičių ir Žygimantą Janavičių.

„Turėjau dvi svajones: žaisti „Žalgiryje“ ir patekti į rinktinę. Abi išsipildė per vienerius metus. Nerealu. Nesitikėjau tokio didelio šuolio, galvojau, sužaisiu porą sezoną Pasvalyje, paskui galbūt „Žalgiris“ pakvies. Bet išėjo, kaip išėjo, ir labai tuo džiaugiuosi“, – už likimo dovanas dėkingas nacionalinės komandos naujokas.

Pasitiki savo imunitetu

Tiesa, mažakalbiui debiutantui ir visai Lietuvos rinktinei Europos čempionato pradžioje džiaugsmo buvo maža.

„Prasčiausia nuotaika buvo po rungtynių su Estija. Belgams pralaimėjome, bet tada dar viskas buvo mūsų rankose, o mačas su estais mums tikrai buvo baisus“, – prisiminė L. Lekavičius.

Tačiau kuo toliau, tuo mažiau erškėčių painiojosi lietuvių kelyje, atvedusiame ant apdovanojimų pakylos. Belieka tik sekmadienį Europos pirmenybių finale su Ispanija išsiaiškinti medalių spalvą.

L. Lekavičius žino, koks saldus būna jų skonis – su 16-mečių ir 18-mečių rinktinėmis jis yra laimėjęs Europos čempionatų sidabrą, o žaisdamas 19-mečių nacionalinėje ekipoje pelnė ir pasaulio pirmenybių bronzą.

„Jausmas iškovojus medalį – nerealus. Juk dėl tos trumpos akimirkos sportuojame visą vasarą. Net nežinau, su kuo tai palyginti. Netgi jaunimo rinktinėse pelnius apdovanojimą savijauta būdavo nepaprasta. O ką jau bekalbėti apie vyrus... Turime užsikabinti už šios progos“, – nekantrauja L. Lekavičius.

Vis dėlto L. Lekavičius gerai supranta vieną dalyką: kad ir į kurią pusę pasisuktų lietuvių reikalai Lilyje, jis pats skųstis neturi teisės.

„Ar pastaruosius metus gyvenu kaip filme? Tikrai taip!“, – nusijuokia krepšininkas.

Prieš metus vienos Šilalės mėgėjų komandos internetinė svetainė jį pavadino Žemaitijos miestelio krepšinio vunderkindu. Dabar įvairios liaupsės skamba ne tik visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Problema tik ta, kad ne vienam staiga šokus į padebesius galvą apsukdavo išretėjęs oras. Tačiau L. Lekavičius įsitikinęs, kad turi imunitetą žvaigždžių ligai.

„Nemanau, kad man tai gresia. Aišku, dėmesio dabar sulaukiu daugiau, bet labai abejoju, ar tokie dalykai man gali nutikti“, – ranka numoja žaidėjas, per pastaruosius metus suradęs ir širdies draugę.

Ir jei L. Lekavičius šio pažado nepamirš, Šilalė tikrai turės kuo didžiuotis.

Kasdien atnaujinamus pranešimus iš Europos čempionato galite rasti http://www.delfi.lt/sportas/eurobasket, vaizdo medžiagą - http://www.delfi.lt/video/sportas/krepsinis

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Jokičius nebuvo patenkintas, kai per jį kamuolį sugrūdo komandos draugas
Jokičius nebuvo patenkintas, kai per jį kamuolį sugrūdo komandos draugas
Vienas iš pagrindinių pretendentų į šios NBA sezono naudingiausio žaidėjo (MVP) titulą Nikola Jokičius nuolat patenka į kuriozines situacijas. Vienoje tokių sekmadienį serbas nukentėjo
Buvęs LeBrono bendraklubis: jo lygoje niekas nebijo, su Jordanu buvo kitaip
Buvęs LeBrono bendraklubis: jo lygoje niekas nebijo, su Jordanu buvo kitaip
Buvęs Los Andželo "Lakers" lyderio LeBrono Jameso bendraklubis Majamio "Heat" komandoje Mario Chalmersas pasisakė apie po 4 kartus NBA čempioną bei lygos MVP."Brono niekas
"Kovo beprotybėje" nebeliko lietuvių – krito ir Marčiulionio komanda
"Kovo beprotybėje" nebeliko lietuvių – krito ir Marčiulionio komanda
Po Augusto Marčiulionio atstovaujamos komandos pralaimėjimo Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) atkrintamosiose varžybose nebeliko Lietuvos atstovų.Morago Saint Mary's universiteto
Antetokounmpo: aš ne toks talentingas kaip Durantas ar Curry, tiesiog esu apsėstas
Antetokounmpo: aš ne toks talentingas kaip Durantas ar Curry, tiesiog esu apsėstas
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) supežvaigždė bei Milvokio "Bucks" ir Graikijos rinktinės lyderis Giannis Antetokounmpo paaiškino, kodėl savęs nelaiko talentingu
Valančiūnas siautėjo baudos aikštelėje – "Pelicans" pasiekė revanšą Hjustone (rezultatai)
Valančiūnas siautėjo baudos aikštelėje – "Pelicans" pasiekė revanšą Hjustone (rezultatai)
Antrose rungtynėse Hjustone iš eilės Naujojo Orleano „Pelicans“ (34-37) revanšavosi NBA Vakarų konferencijos dugne esantiems „Rockets“ (18-53) krepšininkams,
Sirvydis prieš savo buvusią komandą blykstelėjo universalumu
Sirvydis prieš savo buvusią komandą blykstelėjo universalumu
Deividas Sirvydis blykstelėjo universalumu Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) G lygoje, tačiau jo atstovaujama komnda patyrė nesėkmę.Viskonsino "Herd" (9-21) išvykoje
"Baskonia" su rezultatyviu Giedraičiu triumfavo Madride
"Baskonia" su rezultatyviu Giedraičiu triumfavo Madride
Eurolygos atstovų dvikovoje Ispanijos pirmenybėse triumfavo Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (19-4).Baskai išvykoje po atkaklios kovos 95:88 (15:27,
Dviženklį deficitą lemiamame kėlinyje panaikinęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Dviženklį deficitą lemiamame kėlinyje panaikinęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tris kėlinius intrigos pateikė namie lyderius priėmęs Klaipėdos „Neptūnas“ (10-13). Uostamiesčio atstovai tik po
"Nevėžio" gretas sutiprino amerikietis įžaidėjas
"Nevėžio" gretas sutiprino amerikietis įžaidėjas
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ komandoje –pastiprinimas gynėjų grandyje. Prie ekipos jungiasi 25 metų 188 cm ūgio įžaidėjas Aaronas Cookas.„Jau kurį laiką ieškojome
Sabonio žaidimas Vašingtone stulbino trenerį: absurdiška, kaip jis tai padaro? (rezultatai)
Sabonio žaidimas Vašingtone stulbino trenerį: absurdiška, kaip jis tai padaro? (rezultatai)
Septintą pergalę iš eilės išvykose nuskynė Sakramento „Kings“ (43/27), rezultatu 132:118 (37:33, 34:27, 33:32, 28:26) nugalėję Vašingtono „Wizards“ (32/39)
Embiidas: jei užsigeisčiau tapti įžaidėju, galėčiau tai padaryti
Embiidas: jei užsigeisčiau tapti įžaidėju, galėčiau tai padaryti
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superžvaigždė bei Filadelfijos "76ers" vdlys Joelis Embiidas po pergalės prieš Indianos "Pacers" (141:121) pareiškė,
Prieš dvikovą su "Žalgiriu" – monstriškas Hayeso pasirodymas ir užtikrinta "Fenerbahče" pergalė
Prieš dvikovą su "Žalgiriu" – monstriškas Hayeso pasirodymas ir užtikrinta "Fenerbahče" pergalė
Sezono pasirodymą surengęs buvęs žalgirietis Nigelas Hayesas-Davisas nukalė Stambulo "Fenerbahče" (18-13) pergalę Turkijos pirmenybėse.Čempionų titulą ginantys Dimitrio Itoudžio auklėtiniai
Netikėtumas LKL: autsaideris "Labas Gas" triumfavo Utenoje
Netikėtumas LKL: autsaideris "Labas Gas" triumfavo Utenoje
Retą ir labai svarbią pergalę „Betsafe-LKL“ iškovojo Prienų „Labas GAS“ (3-20) komanda, kuri svečiuose 90:86 (24:25, 18:25, 21:20, 27:16) palaužė Utenos „Uniclub
Prieš lemiamą Čempionų lygos mačą "Rytas" pasiautėjo Pasvalyje
Prieš lemiamą Čempionų lygos mačą "Rytas" pasiautėjo Pasvalyje
Vilniaus „Rytas“ (17-5) ir be pajėgiausios sudėties papildė pergalių kraitį „Betsafe-LKL“ ir svečiuose 104:75 (27:17, 21:20, 28:15, 28:23) susitvarkė su Pasvalio „Pieno
Jokubaitį išskyręs Jasikevičius prabilo apie beprotišką sezono etapą – įvardino "Barcos" tikslą
Jokubaitį išskyręs Jasikevičius prabilo apie beprotišką sezono etapą – įvardino "Barcos" tikslą
„Gerai buvo grįžti namo ir laimėti po dviejų nesėkmių išvykoje. Aišku, kad mūsų varžovai yra itin pajėgi komanda, neturinti, ko prarasti. Visos rungtynės bus tokios sunkios,
Įspūdingą Valančiūno pasirodymą aptemdė varžovo tritaškis paskutinę sekundę (rezultatai)
Įspūdingą Valančiūno pasirodymą aptemdė varžovo tritaškis paskutinę sekundę (rezultatai)
Jono Valančiūno autstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (33-37) komanda tolsta nuo atkrintamųjų varžybų – penktadienį išvykoje 112:114 (26:31, 28:18, 36:31, 22:34) dramatiškai
Stebint Gianniui – tuščias Sirvydis bei dramatiška pergalė
Stebint Gianniui – tuščias Sirvydis bei dramatiška pergalė
Deividas Sirvydis pasirodė itin blankiai, o jo komanda šventė dramatišką pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) G lygoje.Viskonsino "Herd" (10-19) savo aikštėje
Karjeros rekordą pagerinęs Jokubaitis padėjo palaužti svečius iš Serbijos
Karjeros rekordą pagerinęs Jokubaitis padėjo palaužti svečius iš Serbijos
Karjeros rezulltatyvių perdavimų asmeninį rekordą pagerinęs Rokas Jokubaitis svariai prisidėjo prie nelengvos Barselonos "Barcelona" (19-10) pergalės.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai
Vokietijos grandų mūšyje Miunchene dramatišką pergalę dėjimu išplėšė ALBA
Vokietijos grandų mūšyje Miunchene dramatišką pergalę dėjimu išplėšė ALBA
Vokietijos krepšinio grandų mūšyje Eurolygoje dramatišką pergalę šventė šalies čempionė Berlyno ALBA (8-21).Israelio Gonzalezo auklėtiniai išvykoje po
Marčiulionis svariai prisidėjo įveikiant pirmąjį "Kovo beprotybės" barjerą
Marčiulionis svariai prisidėjo įveikiant pirmąjį "Kovo beprotybės" barjerą
Vienintelis Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) "Kovo beprotybėje" pasirodymą tęsiantis Augustas Marčiulionis ir jo komanda neiškrito iš grumtynių dėl titulo.Morago
Pangosas ir vėl iškrito iš rikiuotės
Pangosas ir vėl iškrito iš rikiuotės
Milano "Emporio Armani" komandos atakų organizatorių Keviną Pangosą toliau stabdo problemos su sveikata.Pranešama, kad kanadietis pasitempė pilvo raumenis mače prieš Madrido
"Žalgiris Backstage": persirengiančios "Žalgirio" šokėjos ir Walkupo bei Jankūno draugystė
"Žalgiris Backstage": persirengiančios "Žalgirio" šokėjos ir Walkupo bei Jankūno draugystė
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje išgyveno tikrą dramą aikštelėje susitikime su Pirėjo „Olympiacos“
Kita skaudaus pralaimėjimo pusė: galima kautis su visais Eurolygos varžovais
Kita skaudaus pralaimėjimo pusė: galima kautis su visais Eurolygos varžovais
Tomas Dimša rūbinėje purtė galvą sunkiai priimdamas faktą, kad „Žalgiris“ tik paskutinėmis sekundėmis krito prieš Eurolygos lyderius ir neiškovojo ypač brangaus
Adrijos lyga griežtai nubaudė "Partizan" mušeiką
Adrijos lyga griežtai nubaudė "Partizan" mušeiką
Adrijos lyga skyrė solidžią nuobaudą muštynes po Serbijos krepšinio grandų dvikovos sukėlusiam Belgrado "Partizan" centrui Mathiasui Lessortui.Oficialiai pskelbta, kad prancūzas
Į Kauną dar grįžti nusiteikęs Bartzokas išdėstė, kas slypi už Eurolygos MVP statistikos
Į Kauną dar grįžti nusiteikęs Bartzokas išdėstė, kas slypi už Eurolygos MVP statistikos
Saša Vezenkovas atėmė pergalę iš Kauno „Žalgirio“ žudikišku paskutiniu metimu per Tomo Dimšos rankas ir visas rungtynes skriaudė šeimininkus, sukaupęs
"Žalgirio" kapitonas nesiryžo vertinti arbitrų tylos: pačiam klausimų daug
"Žalgirio" kapitonas nesiryžo vertinti arbitrų tylos: pačiam klausimų daug
Edgaras Ulanovas skėsčiojo rankomis žvelgdamas į teisėjus po paskutinio savo metimo Eurolygos 29-ame ture, kuriame Kauno „Žalgiris“ 72:74 nusileido geriausiai turnyro komandai Pirėjo
Legendinis Jordanas kratosi "Hornets" savininko vardo – parduoda akcijas
Legendinis Jordanas kratosi "Hornets" savininko vardo – parduoda akcijas
Šarlotės „Hornets“ savininkas, 60-ies metų NBA legenda Michaelas Jordanas veda rimtas derybas dėl kontrolinio klubo akcijų paketo pardavimo, rašo Krepšinis.lt.Kaip
Nuvylė net prezidentą: Tubeliui "Kovo beprotybė" baigėsi vos prasidėjusi
Nuvylė net prezidentą: Tubeliui "Kovo beprotybė" baigėsi vos prasidėjusi
Antrą reitingą JAV studentų krepšinio pirmenybių (NCAA) finaliniame etape Pietuose turėjusi Arizonos universiteto komanda sensacingai suklupo jau pirmame etape, rašo Krepšinis.lt.Vienus

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (175) 02.16 20:51
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime