Naujienos kraunasi...

"Kibirkšties" vadovas: apie darbą su žmona, klubo biudžetą ir "susimetimą" Eurolygai

"Kibirkšties" vadovas: apie darbą su žmona, klubo biudžetą ir "susimetimą" Eurolygai
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos vadovas Dainius Virbickas sostinės klube pradėjo jau šeštą sezoną. Buvęs ilgų nuotolių bėgikas, kuris dalyvavo ir 1996 m. Atlantos olimpinėse žaidynėse, pripažįsta, kad per tą laiką buvo ir itin džiugų, ir sunkių momentų.

Tiesa, į dabar prasidėjusį sezoną, D.Virbickas žiūri optimistiškai. 46-erių metų vyras nori, kad Vilniaus klubas sugrįžtų į Lietuvos čempionato – „MultiGyn“ moterų lygos – viršūnę, kurioje paskutinį kartą buvo 2013-2014 metų sezone.

„Sportiniai tikslai patys aukščiausi, norime grįžti į pirmą poziciją, – sakė D.Virbickas. – O bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate norime žaisti finale ir įkąsti Rygos TTT. Tačiau toks mūsų visos komandos tikslas, man merginoms ir treneriams to nereikės priminti.“

„Kibirkšties“ klubas vadovas tikina, kad šiuo metu visam šalies moterų krepšiniui yra ganėtinai sunki padėtis, o pats Vilniaus klubas be savivaldybės pagalbos sunkiai išgyventų.

„Labiausiai trūksta generalinio rėmėjo, į kurį galėtume atsiremti. O be savivaldybės paramos keliautume tiesiai į moterų lygos B divizioną, todėl jos parama mums labai svarbi. Šių kalendorinių metų „Kibirkšties“ biudžetas yra apie 230 tūkstančių eurų, o kaip bus toliau žiūrėsime. Norint nebūti statistais ir sėkmingai rungtyniauti Europos taurėje, reiktų turėti apie pusės milijono eurų biudžetą“, – teigė D.Virbickas.

„Kibirkšties“ komanda po penkerių metų pertraukos į pergalę veda naujas treneris. Europos čempionę Jurgitą Štreimikytę-Virbickienę pakeitė Valdas Gecevičius. Išsamiame interviu D.Virbickas pasakojo apie klubo trenerę ir žmoną viename vaidmenyje, ekipos komplektaciją, situaciją moterų krepšinyje, džiaugsmus ir problemas.

– Dainiau, sezonas prasidėjo, ar gyventi tapo ramiau?, – bckibirkstis.lt paklausė D.Virbicko.

– Pasiruošimą pradėjome anksti, sužaidėme 6 draugiškas rungtynes ir pagaliau pradėjome oficialų sezoną, žaidėme trejas rungtynes Europos moterų lygoje (EWBL) ir dvi „MultiGyn“ čempionate. Išvadas kol kas daryti anksti. Žinoma, prieš sezoną buvo daugiau darbo, ypač, organizacinio. Dabar, kai viskas įsivažiavo, truputį ramiau, bet darbų yra visada. Kai tik atrodo, kad viskas padaryta, ima ir atsiranda netikėtumų: užlietas krepšininkės butas, autoįvykis, žaidėjų traumos ar ligos, operacijos, padidėję salės nuomos kaštai.

– Koks tarpsezonis buvo „Kibirkšties“ komandai?

– Mums jis buvo įprastas, viskas gerai, todėl ačiū Vilniaus miesto savivaldybei.

– Kokiems darbams buvo prioritetas ir kaip juos pavyko atlikti?

– Svarbiausias buvo komandos suformavimas, kad ji būtų ne tik stipriausia Lietuvoje, bet ir konkurencinga bendrame Baltijos šalių čempionate ir EWBL. Yra noras būti daugiau matomiems ir žinomiems, dirbame, ne viskas pavyksta, bet stengiamės kiekvienam sezonui sugalvoti ką nors naujo ir eiti į priekį.

– Vienas iš didžiausių pakeitimų – trenerių pasikeitimas?

– J.Štreimikytė-Virbickienė pastaruosius 8 metus dirbo klubiniame krepšinyje, o paskutinius penkis „Kibirkšties“ vyriausia trenere. Vasaromis laukdavo įvairaus amžiaus jaunimo rinktinės, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės asistentės pareigos. Akivaizdu, kad ji norėjo poilsio, o man, kaip vadovui, norėjosi pokyčių tiek treniruočių procese, tiek rungtyniaujant.

– Ar V.Gecevičius buvo pirmasis pasirinkimas?

– Taip, pirmas. Yra ir daugiau trenerių apie kuriuos galvojau, bet norėjosi komandą formuoti nuo vyriausiojo trenerio, nesiblaškiau, juolab, kad V.Gecevičius jau trejus metus buvo asistentas, tai jam viskas puikiai žinoma.

– J.Štreimikytė-Virbickienė buvo vyr. trenerė, jūs – komandos vadovas. Ar daug reikalų tekdavo iš darbo parsinešti namo?

– Jeigu atvirai, tai be krepšinio temų retai pavykdavo pakalbėti ir, manau, tai beveik viską pasako. Dabar namuose ramiau.

– Ar sunku būnant valdovu išsakyti kritiką treneriams, kai viena iš trenerių yra jūsų žmona?

– Jeigu nori kritikuoti, tai reikia būti geru krepšinio ekspertu. Žinoma turiu savo nuomonę tam tikrais klausimais, bet stengiuosi kalbėtis su treneriais, jei kas man neaišku arba kodėl daroma taip.

– Ar dabar sulaukiate patarimų iš Jurgitos?

– Jei ji stebi „Kibirkšties“ rungtynes, tai visada paklausiu nuomonės, kuri man yra labai svarbi. Tačiau dabar turime du trenerius, kurie mato žaidėjas kiekvieną dieną treniruotėse, formuoja komandos žaidimo braižą, pasitaria.

– Vasarą komandoje nepavyko išlaikyti lyderių: L.Juškaitės, L.Jurčiūtės, Sh. Landry. Kaip pavyko jas pakeisti?

– Man asmeniškai labai norėtus L.Juškaitę matyti kiekvienais metais komandoje, tačiau toks yra sportas. Jos netektis jaučiama labiausiai. Atvykusios naujokės tikrai gali pakeisti išvykusiais, tik joms dar reikia šiek tiek laiko.

– Į ką daugiausiai kreipėte dėmesį rinkdami naujokes?

– Visus sprendimus priėmėme kartu su treneriu. Žiūrėjome pagal pozicijas, bet tiek treneriui, tiek man svarbu ir žaidėjų žmogiškosios savybės. V.Gecevičius turi tokią komandą, kokios ir norėjo.

– Kokią iš viso dabar matote situaciją Lietuvos moterų krepšinyje?

– Situacija ganėtinai prasta, rinktinė 2 kartus iš eilės nepateko į Europos čempionatą, čempionato lygis kritęs, mažai komandų. Mažėja gyventojų skaičius šalyje, mažėja studenčių universitetuose, mažėja mergaičių lankančių krepšinį. Tačiau labai tikiuosi, kad visi bendru darbu šią situaciją pagerinsime.

– Atėjo nauja „MultiGyn“ moterų lygos valdžia. Ko tikitės iš jos ir bendro projekto su Latvijos krepšinio lyga?

– Iš valdžios nieko nereikia laukti. Reikia dirbti savo darbą ir bendradarbiauti. Malonų įspūdį paliko tiek lygos prezidentė, tiek naujas direktorius Giedrius Gustas. Jis daug dirba, kalbasi su klubų atstovais, jam daug kas nauja. Iš bendros lygos tikimės tarptautinės patirties, kuri mūsų komandą darytų stipresne. Daug naudos gausime vien žaidžiant su Rygos TTT, kuri šiais metais iškovojo vietą moterų Eurolygoje.

– Kokius tikslus esate iškėlęs „Kibirkšties“ komandai?

Sportiniai tikslai patys aukščiausi, norime grįžti į pirmą poziciją. O bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate norime žaisti finale ir įkąsti Rygos TTT. Tačiau toks mūsų visos komandos tikslas, man merginoms ir treneriams to nereikės priminti

– Su kokiomis didžiausiomis problemomis susiduria Vilniaus moterų krepšinio klubas?

– Žinome, kad visame Vilniuje yra labai opi krepšinio aikštelių problema, o mes patys tikimės, kad kada nors turėsime ir savo namus. Dabar treniruojamės M.Romerio universiteto sporto salėje, o beveik visos rungtynės vyks „Ryto“ arenoje, už tai esame labai dėkingi „Ryto“ klubui ir Vilniaus miesto savivaldybei.

– Ar sunku rasti rėmėjų?

– Labiausiai trūksta generalinio rėmėjo, į kurį galėtume atsiremti. O be savivaldybės paramos keliautume tiesiai į moterų lygos B divizioną, todėl jos parama mums labai svarbi. Šių kalendorinių metų „Kibirkšties“ biudžetas yra apie 230 tūkstančių eurų, o kaip bus toliau žiūrėsime. Norint nebūti statistais ir sėkmingai rungtyniauti Europos taurėje, reiktų turėti apie pusės milijono eurų biudžetą.

– O kas labiausiai džiugina?

– Tai man jau šeštasis sezonas šioje komandoje. Sunkiausi buvo pirmi dveji metai, bet džiaugsmingi tikrai visi. Teko daug patirti, ypač, kai atėjau tiesiai į Eurolygos klubą, o finansiniai reikalai nebuvo geri. Būdavo, kad prieš Eurolygos rungtynes net tekdavo susimesti, kad galėtume gerai joms pasiruošti. Aš, žmona, fizinio rengimo treneris ir dar finansininkę „nuskriausdavau“… Džiugu, kad tuo metu komanda garbingai atstovavo Vilniui, o žaidėjos neišsilakstė, laimėjo Baltijos lygą, taurės varžybas ir Lietuvos čempionatą. Kitais metais komandą buvo dar sunkiau surinkti, bet surinkome ir dalyvavo Europos taurėje, o starto penkete žaidė net trys aštuoniolikmetės. Kiekvieni metai buvo ypatingi.

– Komanda ir toliau turi dublerių ekipa. Kiek šiuo projektu esate patenkinti?

– Dublerių komanda sudaryta Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinių pagrindu ir dalyvauja žemesniame divizione, kuriame pagrindinis tikslas yra tobulėti. Kiekvienais metais pagrindinę sudėtį papildo kelios dublerės. Visada norisi, kad būtų geriau tiek pagrindinėje komandoje, tiek dublerių, o dabar džiugina, kad pagrindinėje komandoje turime net 8 vilnietes.

– Kaip po įtempto darbo krepšinyje pailsite?

– Gyvenu gražiame gamtos kampelyje Trakų rajone, aplink ežerai, miškas. Jei tik atsiranda galimybė, tai lekiu pasivaikščioti, mėgstu fotografuoti, jei nepasiimu fotoaparato, tai būtinai telefonu kokį nors vaizdą nufotografuoju. Gamtoje pabuvus ramiau. Reiktų atnaujinti ir bėgimo treniruotes, per kurias prasivalo galva, kyla minčių, pagerėja savijauta. Labai pykstu ant savęs, kad vis neprisiverčiu.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Rima Daunienė: krepšinis teka mano gyslomis (interviu)
Rima Daunienė: krepšinis teka mano gyslomis (interviu)
Gimtajame Panevėžyje moterų krepšinį puoselėjanti Rima Daunienė su pasididžiavimu stebi po „Huawei Moterų lygos“ žemėlapį pasklidusias auklėtines. Šį sezoną dėmesys
"Neptūno" pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta "Kibirkštis-MRU" (komentarai)
"Neptūno" pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta "Kibirkštis-MRU" (komentarai)
Klaipėdos „Neptūno“ sezono pasaka tęsiasi. Andros Gabalytės vadovaujamas uostamiesčio klubas „Huawei Moterų lygos“ pirmose finalo rungtynėse Vilniuje 72:69 (20:8, 14:24,
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Kai Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda 2014-aisiais paskutinį kartą į viršų kėlė Lietuvos čempionių trofėjų, dabartinis jos strategas Gitautas Kievinas buvo ką tik
Jocytės komanda Eurolygos ketvirtfinalį pradėjo triuškinamu pralaimėjimu
Jocytės komanda Eurolygos ketvirtfinalį pradėjo triuškinamu pralaimėjimu
Pirmose moterų Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse skaudžiai nudegė Vilerbano „LDLC ASVEL Feminin“ komanda, kuriai atstovauja Justė Jocytė.Valery Demory auklėtinės trečiadienį Vengrijoje
"Neptūnas" sensacingai eliminavo kaunietes – Moterų lyga turės naujas čempiones
"Neptūnas" sensacingai eliminavo kaunietes – Moterų lyga turės naujas čempiones
„Huawei Moterų lyga“ turės naujas čempiones. Klaipėdos „Neptūnas“ antrose pusfinalio rungtynėse savo aikštėje 73:59 (28:17, 13:15, 20:20, 12:7) pranoko Kauno
Karalienės taurės finalo dramoje – įspūdingas vilniečių triumfas (komentarai)
Karalienės taurės finalo dramoje – įspūdingas vilniečių triumfas (komentarai)
Beprotiškame Karalienės taurės finale – Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ triumfas.Justina Miknaitė dramatiškame mūšyje tritaškiu išvedė Gitauto
Prieš Karalienės taurės finalą – trenerių psichologiniai žaidimai
Prieš Karalienės taurės finalą – trenerių psichologiniai žaidimai
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ ir Kauno „Aistės-LSMU“ pasitinka mūšį dėl pirmojo sezono trofėjaus. „Huawei Moterų lygos“ stipriausios ekipos šeštadienį
Kartu su "Neptūnu" kylanti Gabalytė – žaidžiančios vyr. trenerės discipliną ir įkvepiančius rezultatus
Kartu su "Neptūnu" kylanti Gabalytė – žaidžiančios vyr. trenerės discipliną ir įkvepiančius rezultatus
Pakilimą „Huawei Moterų lygoje“ fiksuojantis Klaipėdos „Neptūnas“ pagreitį įgavo vyr. trenerio postą sukrėtus permainoms. Komandai iš pradžių suspendavus, o vėliau
Renginio išvakarėse nukeltas Karalienės taurės finalas (Gusto komentaras)
Renginio išvakarėse nukeltas Karalienės taurės finalas (Gusto komentaras)
Šeštadienį planuotas Karalienės taurės finalas tarp Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ ir Kauno „Aisčių-LSMU“ – suspenduotas.Prieš Citadele KMT finalo
"Šiaulių" amerikietė - gruodžio mėnesio MVP
"Šiaulių" amerikietė - gruodžio mėnesio MVP
Sėkmingai „Huawei Moterų lygos“ mėnesio atkarpą su „Šiaulių“ klubu įveikusi Davida Dale sulaukė asmeninio pripažinimo. 23-ejų amerikietė tapo naudingiausia gruodžio
Fantastiškas ispanų legendos perdavimas lietuvei supjaustė latvių gynybą
Fantastiškas ispanų legendos perdavimas lietuvei supjaustė latvių gynybą
Naujame moterų FIBA Eurolygos sezone sunkią pergalę į savo sąskaitą įsirašė Žironos „Spar“ komanda, kuriai atstovauja lietuvė Giedrė Labuckienė.Katalonijos regiono krepšininkės
Jocytė su ASVEL Eurolygoje startavo triuškinančia pergale
Jocytė su ASVEL Eurolygoje startavo triuškinančia pergale
Triuškinančia pergale FIBA moterų Eurolygoje startavo Justės Jocytės atstovaujama Liono ASVEL (1/0) komanda.Antradienį Prancūzijos klubas namie 89:57 (25:14, 23:22, 25:12, 16:9) nepaliko vilčių
Lietuvos krepšinyje – istorinis įvykis: pirmąkart rungtynėms teisėjavo moterų trijulė
Lietuvos krepšinyje – istorinis įvykis: pirmąkart rungtynėms teisėjavo moterų trijulė
„Huawei Moterų lygoje“ užfiksuotas neeilinis įvykis Lietuvos krepšinio raidoje. Pirmąkart šalies istorijoje aukščiausios lygos rungtynėms teisėjavo tik iš
"Kibirkšties-MRU" meksikietė pasidalijo įspūdžiais apie Vilnių
"Kibirkšties-MRU" meksikietė pasidalijo įspūdžiais apie Vilnių
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ stovykloje tarpsezoniu nutūpusi Jacqueline Luna-Castro jau pirmąjį „Huawei Moterų lygos“ sezono mėnesį tapo viena iš sostinės klubo
M.Šernius: rinktinė turi būti pasiruošusi "gyvenk arba mirk" rungtynėms su Serbija
M.Šernius: rinktinė turi būti pasiruošusi "gyvenk arba mirk" rungtynėms su Serbija
Stambule (Turkija) viešinti ir Europos moterų krepšinio čempionato atrankos rungtynėms besiruošianti Lietuvos rinktinė šiandien sužinojo visų narių COVID-19 testų rezultatus.
Moterų lygos spalio mėnesio MVP tapo meksikietė
Moterų lygos spalio mėnesio MVP tapo meksikietė
Stabiliai „Huawei Moterų lygoje“ startavusi Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ legionierė Jaqueline Luna-Castro tapo naudingiausia A diviziono mėnesio žaidėja.27-erių meksikietė
Klaipėdos derbyje – Donskichytė karjeros rungtynės ir užtikrinta "Neptūno" pergalė
Klaipėdos derbyje – Donskichytė karjeros rungtynės ir užtikrinta "Neptūno" pergalė
Antrąją pergalę „Huawei Moterų lygos“ čempionate iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ (2-1) krepšininkės.Daliaus Ubarto auklėtinės 83:63 (22:14, 26:18,
COVID-19 persirgęs "Kibirkšties" treneris papasakojo apie ligos simptomus
COVID-19 persirgęs "Kibirkšties" treneris papasakojo apie ligos simptomus
Koronavirusą įveikęs Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ specialistas Gitautas Kievinas savaitgalį pasitiko džiugia nuotaika. Prieš pat jį baigėsi saviizoliacijos laikotarpis, tiek
A.Zdanevičiūtė: šiemet tarp "Ryto" ir "Žalgirio" bus dar įdomesnė kova (interviu)
A.Zdanevičiūtė: šiemet tarp "Ryto" ir "Žalgirio" bus dar įdomesnė kova (interviu)
Veržlumas, organizuotumas, tikslumas. Tokiomis savybėmis savo žaidimą grindžia viena didžiausių Lietuvos moterų krepšinio vilčių Audronė Zdanevičiūtė. Vilniaus krepšinio mokyklos
Moterų krepšinis Lietuvoje – istorija ir dabartis
Moterų krepšinis Lietuvoje – istorija ir dabartis
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) naujienas apie šią sporto šaką nuo šiol pateikia ir žurnale „Krepšinio namai“. Kartą į ketvirtį leidžiamame leidinyje
G.Gustas - apie Eurolygos lygio klubą Vilniuje (interviu)
G.Gustas - apie Eurolygos lygio klubą Vilniuje (interviu)
Moterų lygos šeimoje – nauji nariai. Prie A diviziono prisijungė antra Klaipėdos komanda – LCC tarptautinis universitetas, o prie B diviziono – Kauno LSMU
Sudėtį pristačiusioje "Kibirkšties-VKM" komandoje – keturios naujokės
Sudėtį pristačiusioje "Kibirkšties-VKM" komandoje – keturios naujokės
Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ pristatė sudėtį artėjančiam Moterų lygos A diviziono sezonui.Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės komandą tarpsezoniu papildė keturios naujokės
"Kibirkšties" vadovas: Vilniaus klubas turėtų dalyvauti Eurolygoje
"Kibirkšties" vadovas: Vilniaus klubas turėtų dalyvauti Eurolygoje
Balandžio mėnesio pabaigoje Justas Jankauskas perėmė Vilniaus „Kibirkšties–MRU“ direktoriaus pareigas iš Dainiaus Virbicko bei pradėjo savo kelionę moterų krepšinyje.J.
Geros žinios: žiūrovų skaičius renginiuose nebus ribojamas, bet su viena sąlyga
Geros žinios: žiūrovų skaičius renginiuose nebus ribojamas, bet su viena sąlyga
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubai bei kitų sporto ir kultūros renginių organizatoriai gali kiek lengviau atsikvėpti.Trečiadienį Vyriausybėje patvirtintas sprendimas nuo rugsėjo 1-os
"Ryto" vykdančiuoju direktoriumi paskirtas "Kibirkšties" vadovas
"Ryto" vykdančiuoju direktoriumi paskirtas "Kibirkšties" vadovas
Vilniaus „Ryto“ klubą papildė Justas Jankauskas, kuris vykdančio direktoriaus pareigose pakeis Julių Sarapiną. Jis bus atsakingas už efektyvaus biuro valdymo procesus, finansų valdymą
Viena Lietuvos rinktinės lyderių karjerą tęs Ispanijoje, Eurolygos klube
Viena Lietuvos rinktinės lyderių karjerą tęs Ispanijoje, Eurolygos klube
Viena Lietuvos moterų krepšinio rinktinės lyderių Laura Juškaitė karjerą tęs Ispanijos aukščiausioje lygoje.Vilnietė pasirašė vienerių metų kontraktą su Valensijos
Po septynerių metų vadovavimo Lietuvos čempionių klubą paliko D.Virbickas
Po septynerių metų vadovavimo Lietuvos čempionių klubą paliko D.Virbickas
Šią savaitę darbą baigia ilgametis Vilniaus moterų krepšinio klubo „Kibirkštis-MRU“ vadovas Dainius Virbickas. Klubo dalininkai dėkoja direktoriui už darbą bei už
Lietuvos moterų krepšinio situacija: apsišarvuokime kantrybe (Paulausko, Gusto, Čerškaus komentarai)
Lietuvos moterų krepšinio situacija: apsišarvuokime kantrybe (Paulausko, Gusto, Čerškaus komentarai)
Lietuvos moterų krepšinis – gilioje duobėje. Atsigavimo požymių beveik nematyti. Mūsų šalies elitinėje lygoje žaidžia tik penkios komandos, iš kurių dvi – Vilniaus

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime