Naujienos kraunasi...

"Lietkabelio" krepšinio kovos persikėlė į teismą (straipsnis)

Autorius: Inga Kontrimavičiūtė, "Sekundė".
"Lietkabelio" krepšinio kovos persikėlė į teismą (straipsnis)
Mantas Ignatavičius
Šimtatūkstantines dotacijas iš Panevėžio biudžeto gaunantis ir akivaizdžią krizę išgyvenantis krepšinio klubas „Lietkabelis“ įdomus tampa jau nebe dėl žaidimo aikštelėje, o dėl dalininkų keliamų aistrų klubo viduje. Vieną paskui kitą pralaimėjimus net mažesnį biudžetą ir potencialą turinčioms komandoms patiriančio „Lietkabelio“ kovos keliasi į teismo salę.

Vienas iš klubo dalininkų, neseniai savo akcijas Panevėžio savivaldybei siūlęsis padovanoti Marius Ignatavičius, pateikė ieškinį teismui prašydamas jam iš klubo priteisti 67 tūkst. eurų skolą. „Lietkabelis“ pinigų ieškančiam dalininkui atsirevanšavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) dėmesiu.

Iš krepšinio klubo solidžią sumą bandantis susigrąžinti M. Ignatavičius dėl skolos priteisimo Panevėžio apylinkės teismui buvo pateikęs net du ieškinius. Juos į vieną bylą sujungęs teismas, įvertinęs sumos dydį, ieškinį gruodžio antroje pusėje persiuntė nagrinėti aukštesnės instancijos Panevėžio apygardos teismui.

O prieš savaitę teisėjus pasiekė dar vienas prašymas. Šį kartą – jau paties „Lietkabelio“ klubo. Jo direktorius Martynas Purlys prašo sustabdyti bylą dėl skolos priteisimo, iki bus užbaigtas FNTT gruodžio 19-ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas paties M. Ignatavičiaus atžvilgiu. Tyrėjai aiškinasi dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, kai M. Ignatavičius vadovavo klubui.

Apie tai, kokie mūšiai vyksta „Lietkabelio“ viduje, dabartinis klubo vadovas M. Purlys nepanoro kalbėti. Direktorius atsitvėrė tylos siena.

„Aš, kaip klubo vadovas, visų pirma norėčiau, kad bet kokie dalykai, vykstantys klube, neišeitų į viešumą ir nekenktų klubui. Todėl nenorėčiau komentuoti“, – pareiškė M. Purlys.

Kaltina piktybiškumu

Pats M. Ignatavičius teigė siekiantis susigrąžinti tik tai, ką yra paskolinęs „Lietkabeliui“.

„Teismas yra kraštutinė priemonė išsiaiškinti, kas teisus“, – tvirtino vienas iš klubo smulkiųjų dalininkų. Jis teigė skolinęs pinigus klubo veiklai, kai šiam reikėjo finansinės pagalbos. „Kai klube būdavo prastesnė finansinė situacija, reikėdavo pagelbėti. Yra dokumentai, įrodantys mano skolą. Nenoriu kenkti klubui, tik noriu, kad būtų teisybė“, – aiškino M. Ignatavičius.

Apie FNTT atliekamą tyrimą jis tvirtina nesąs informuotas. M. Ignatavičius teigė atsidūręs absurdiškoje situacijoje – nors jam priklauso 10 proc. akcijų, nuo liepos pabaigos, kai pasitraukė iš direktoriaus pareigų, nebegauna jokios informacijos apie klubo veiklą.

„Po mano atsistatydinimo iš direktoriaus pareigų man piktybiškai neteikiama informacija. Esu išsiuntęs raštiškus prašymus teikti man informaciją, susijusią tiek su klubo finansine veikla, tiek su pasirašomomis sutartimis. Jei teigiamo atsakymo nebus, teliks kreiptis į atsakingas institucijas, siekiant apginti ir viešąjį, ir mano, kaip dalininko, interesą“, – sakė M. Ignatavičius.

Dalininkas teigė net nežinąs, koks suformuotas šio sezono „Lietkabelio“ biudžetas ir kaip jo laikomasi. Anot jo, apie tai, kas vyksta klube, jis sužino tik iš viešojoje erdvėje pasklindančios informacijos.

„Matau, kad klubas išgyvena sunkius laikus, bet dabar nelabai kuo galiu prisidėti. Tikiuosi, tie žmonės, kurie prisiėmė atsakomybę, valdymą ir įsipareigojimus, garbingai juos ir įvykdys. Yra valdybos nariai, tarp kurių ir klubo prezidentas. Jie priima sprendimus kartu su klubo direktoriumi. Tegul ir sprendžia susikaupusias problemas, kurių patys ir padarė“, – teigė M. Ignatavičius.

Bando atsikratyti akcijomis

Panevėžio savivaldybės šimtatūkstantinėmis sumomis remiamas „Lietkabelio“ klubas šį sezoną garsėja ne pergalėmis, o klubo viduje verdančiomis intrigomis. Prieš prasidedant sezonui iš klubo valdymo pasitraukę trys smulkieji dalininkai – M. Ignatavičius, buvęs valdybos narys Irmantas Aukštikalnis ir buvęs sporto direktorius Rokas Mickevičius – nesėkmingai bando atsikratyti ir akcijomis.

Visi trys Panevėžio savivaldybei prieš porą mėnesių įteikė raštą, kuriuo siūlosi jai dovanoti savo dalis – iš viso 30 proc. krepšinio klubą valdančios viešosios įstaigos akcijų. Sprendimą visiškai pasitraukti iš „Lietkabelio“ valdymo M. Ignatavičius motyvavo tuo, jog su kitais klubo dalininkais ir prezidentu Alvydu Bieliausku nesutapo požiūriai.

„Išsiskyrė požiūriai dėl komandos komplektavimo, dėl vizijos, tikslų siekimo. Prieš trejus metus buvo pasirinkta viena kryptis, dabar ji keičiasi. Aš truputį kitaip įsivaizdavau. Kadangi mūsų požiūriai nelabai sutampa, užleidžiu vietą pasireikšti kitiems“, – „Sekundei“ anksčiau kalbėjo buvęs klubo direktorius.

M. Ignatavičius teigė iš savivaldybės iki šiol nesulaukęs jokio – nei neigiamo, nei teigiamo – atsakymo.

Svarstys dėl dovanos

„Lietkabelis“ – Panevėžio reprezentacinė komanda. Su mielu noru padovanosiu savivaldybei akcijas vien tam, kad išliktų klubas tokio lygmens, kokio buvo iki šių metų“, – aiškino M. Ignatavičius.

Panevėžio savivaldybė tebesvarsto dėl jai brukamos tokios dovanos. Administracijos direktoriaus Rimanto Paužos teigimu, šis klausimas kitą savaitę bus teikiamas svarstyti Tarybos frakcijų pirmininkams.

Panevėžio savivaldybė yra pagrindinė „Lietkabelio“ rėmėja. Pastaruosius trejus metus klubas iš miesto kišenės sulaukdavo šimtatūkstantinių injekcijų. 2016-aisiais „Lietkabeliui“ skirta 100 tūkst. eurų, 2017 m. – 200 tūkst. eurų. Rekordinė suma – 300 tūkst. eurų – „Lietkabeliui“ atseikėta 2018-iesiems, tai yra daugiau nei pusė visiems mieste sporto projektams numatytos sumos – visoms sporto šakoms kartu sudėjus Panevėžyje padalyta iš viso 500 tūkst. eurų.

Keičia strategiją

Savivaldybei iš šalies tyliai stebint „Lietkabelio“ griūtį, klubo dalininkai tarsi nevykę žaidėjai vieną paskui kitą dėlioja nepasiteisinančias valdymo strategijas. Spalio pabaigoje „Lietkabelio“ administraciją papildė Jonas Vainauskas. Jis tapo ne tik sporto direktoriumi, bet ir vienu iš klubo dalininkų.

„Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas tąkart viešai kalbėjo pastarajam netgi dovanojęs dalį savo akcijų, nors nedetalizavo, kokią. J. Vainauskui buvo suteikta visiška laisvė formuoti komandą. „Lietkabelis“ pakeitė vyriausiąjį trenerį, išvyko šeši krepšininkai, o juos pakeitė keturi naujokai.

Nepaisant permainų, krepšininkų rezultatai vis prastėjo. Vos po dviejų mėnesių darbo iš sporto direktoriaus pareigų klubas atleido ir patį J. Vainauską.

Kvepia kriminalu

Apie krepšinio gerbėjams kol kas nuostabą keliančią ir efektyvių rezultatų aikštelėje neatnešusią „Lietkabelio“ strategiją su klubo prezidentu A. Bieliausku pasikalbėti nepavyko. Mobiliuoju telefonu atsiliepęs prezidentas teigė negalintis kalbėti, nes esąs prie vairo. Atsiradusią takoskyrą tarp smulkiųjų klubo dalininkų kiek anksčiau A. Bieliauskas mįslingai įvardijo vidiniais klubo dalykais.

„Labai mūsų požiūriai neišsiskyrė, tik nenoriu apie tai kalbėti, nes truputį čia kvepia kriminalu. Yra audito išvados, dėl kai kurių dalykų dar vyksta svarstymai, nepadėti taškai“, – „Sekundei“ prieš porą mėnesių kalbėjo A. Bieliauskas. Tąkart jis piktinosi, jog iš smulkiųjų dalininkų klubas negavo jokios finansinės naudos.

„Vienas kažkada prisidėjo, iki 2015 m., o anie du iš viso nieko. Dar jie ir algas gaudavo. Tuo metu aš nudirbdavau liūto dalį, rėmėjų pritraukdavau, o algos niekada net nesvajojau gauti, kad tik išlaikytume komandą“, – aiškino A. Bieliauskas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
Kauno „Žalgirio“ klubas turi pirmą sezono naujoką. Nuo kito sezono žaliai baltų garbę gins amerikietis Tyleris Cavanaugh, su kuriuo Lietuvos čempionai pasirašė sutartį pagal
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
„Bzz! Pokalbiai“ rubrikoje Paulius Vaitiekūnas šįkart „CityBee“ automobiliu vežė Panevėžio „Lietkabelio“ gynėją Paulių Valinską.Pokalbio pradžioje
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
Pirmąjį sezoną Kauno „Žalgirio“ gretose pergalingai užbaigęs vyriausiasis treneris Martinas Schilleris džiaugiasi iškovotais trofėjais ir jau pasinėrė į pelnytų atostogų
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone sužaistos paskutinės rungtynės.Įdomioje mažojo finalo serijoje triumfavo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris namuose 84:63
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
Trejus metus Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs amerikietis Thomasas Walkupas savo karjeros etapą užbaigė susižerdamas naudingiausio LKL finalo serijos žaidėjo laurus ir palikdamas Kauną
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas baigiasi. Penktadienio vakarą Panevėžyje bus sužaistos paskutinės sezono rungtynės, kuriose paaiškės trečiąją vietą iškovojusi
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
Vykusiame „Betsafe-LKL“ finale Kauno „Žalgiris“ įveikė Vilniaus „Rytą“ ir 11-ąjį kartą iš eilės tapo „Betsafe-LKL“ čmpionais.Tuo, kad
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu (2)
Šią savaitę Kauno „Žalgirio“ klubas čempionišku akcentu užbaigė sezoną, per kurį virš žalgiriečių galvų visą laiką kybojo COVID-19 ligos grėsmė. Išskirtinio
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Trečiame kėlinyje švarką aikštėje palikęs Žydrūnas Urbonas juokavo per likusį rungtynių laiką, kurį praleido jau rūbinėje, spėjęs išsirengti nuogai.Bene įsimintiniausiose
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažasis finalas tapo tikru intriguojančiu trileriu.Ketvirtosiose serijos rungtynėse Utenos „Juventus“ liko be trenerio Žydrūno
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris išties neturi pagrindo liūdėti: laimėti visi titulai vietiniame fronte, o Eurolygoje klubas iki paskutinių turų kovojo dėl vietos
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
Vos pasibaigus „Betsafe–LKL“ finalo serijai, kurioje dar kartą triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, buvo pratęsta sutartis su dar vienu šio sezono žalgiriečiu.Kiek
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
Tiesioginės feisbuko transliacijos metu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius ir Šiaulių miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas
Efektingai "Rytą" sutikę sirgaliai: jei reikės, titulo lauksime dar 11 metų
Efektingai "Rytą" sutikę sirgaliai: jei reikės, titulo lauksime dar 11 metų
Į sostinę po pasibaigusios „Betsafe-LKL“ finalo serijos grįžę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sulaukė geros šimtinės sirgalių palaikymo. „B Tribūna“
Triumfuojantys žalgiriečiai: Grigonio linkėjimai "Rytui", Blaževičiaus padėka ir jūra sirgalių
Triumfuojantys žalgiriečiai: Grigonio linkėjimai "Rytui", Blaževičiaus padėka ir jūra sirgalių
„Sezonas buvo sunkus, bet dar sunkesnis jums, nes jūsų nebuvo arenoje. Ši iškovota taurė jūsų! Jūs suteikiate jėgų ir esate tai, dėl ko mes žaidžiame, ačiū!“, –
Su Kaunu atsisveikinantis Hayesas: laikas čia buvo nuostabus
Su Kaunu atsisveikinantis Hayesas: laikas čia buvo nuostabus
Nigelas Hayesas pirmadienio vakarą, komandos draugams švenčiant „Betsafe–LKL“ čempionų titulą, rūbinėje ramiai šypsojosi į ūsą. Antrą sezoną Lietuvoje užbaigęs
Apie kito sezono planus prabilęs Schilleris paminėjo ir Kalnietį; Žibėnas: sezonas buvo "wow"
Apie kito sezono planus prabilęs Schilleris paminėjo ir Kalnietį; Žibėnas: sezonas buvo "wow"
Kauno „Žagirio“ klubas vienuoliktą kartą iš eilės iškovojo „Betsafe-LKL“ čempionų titulą. Serijoje iki trijų pergalių sausu rezultatu 3:0 žalgiriečiai įveikė
Nieko netikėto: Lietuvos čempionu vėl tapo "Žalgiris"
Nieko netikėto: Lietuvos čempionu vėl tapo "Žalgiris"
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ finalo serijoje pasiekė trečią pergalę ir iškovojo jau vienuoliktą Lietuvos čempionų titulą iš eilės.
LKL finalo MVP – "Žalgirio" atakų organizatorius
LKL finalo MVP – "Žalgirio" atakų organizatorius
Trečiosiose „Betsafe-LKL“ finalo serijos rungtynėse Kauno „Žalgiriui“ įveikus Vilniaus „Rytą“ ir uždarius finalo seriją rezultatu 3:0, paaiškėjo ir naudingiausias
"Lietkabelis" sutriuškino "Juventus" ir priartėjo prie LKL bronzos
"Lietkabelis" sutriuškino "Juventus" ir priartėjo prie LKL bronzos
Sekmadienio vakarą Panevėžyje vykusiose rungtynėse, aikštės šeimininkai iškovojo svarbią pergalę mažajame „Betsafe-LKL“ čempionato finale.Kovoje dėl bronzos Nenado
Jokių šansų neturėjęs Urbonas: akimis ieškojau autobuso vairuotojo – norėjau važiuoti namo
Jokių šansų neturėjęs Urbonas: akimis ieškojau autobuso vairuotojo – norėjau važiuoti namo
Utenos „Juventus“ krepšininkams nepavyko ne tik persverti LKL mažojo finalo serijos rezultato savo naudai, bet apskritai bent kiek garbingiau pasipriešinti Panevėžio „Lietkabeliui“.Uteniškiai
Žibėnas tikėjosi daugiau iš savo žaidėjų, žalgiriečiai nori greičiau užbaigti seriją
Žibėnas tikėjosi daugiau iš savo žaidėjų, žalgiriečiai nori greičiau užbaigti seriją
Vilniaus „Rytas“ antrose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) Superfinalo rungtynėse nerado priešnuodžių Kauno „Žalgirio“ žaidimui ir savo aikštėjė pralaimėjo
"Rytą" Vilniuje sutriuškinęs "Žalgiris" – per žingsnį nuo titulo apgynimo
"Rytą" Vilniuje sutriuškinęs "Žalgiris" – per žingsnį nuo titulo apgynimo
„Betsafe-LKL“ finalo serijoje dar kartą užtikrintai triumfavusį Kauno „Žalgirį“ nuo 11-ojo iš eilės čempionų titulo skiria tik viena pergalė. Martino Schillerio
Metų džentelmenu išrinktam "Ryto" kapitonui ir antroji dvikova su "Žalgiriu" – "gyvenk arba mirk"
Metų džentelmenu išrinktam "Ryto" kapitonui ir antroji dvikova su "Žalgiriu" – "gyvenk arba mirk"
„Betsafe-LKL“ šiemet bus įteiktas kiek neįprastas, metų džentelmeno, apdovanojimas, kurį gavęs krepšininkas bus įvertintas ne už įspūdingą, o garbingą žaidimą.Šiuo
"Juventus" palaužė "Lietkabelį" ir išlygino mažojo finalo rezultatą
"Juventus" palaužė "Lietkabelį" ir išlygino mažojo finalo rezultatą
Visos iki šiol atkrintamųjų serijos Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) baigėsi „sausai“, tačiau bent vienoje jau taip tikrai nenutiks.Mažajame finale Utenos
Įspūdingas Blaževičiaus blokas Echodui – LKL metų epizodas
Įspūdingas Blaževičiaus blokas Echodui – LKL metų epizodas
„Betsafe-LKL“ sirgaliai tarė savo žodį ir išrinko gražiausią 2020-21 m. sezono epizodą.Generalinio lygos rėmėjo „Citadele“ puslapyje krepšinio aistruoliai
Milakniu ir Jankūnu tapę "Žalgirio" amerikiečiai įvertino komandos draugų stilių
Milakniu ir Jankūnu tapę "Žalgirio" amerikiečiai įvertino komandos draugų stilių
Kauno „Žalgirio“ amerikiečių duetas Thomasas Walkupas ir Nigelas Hayesas grįžta su laida „Ball Fondlers“ („Kamuolių suvaldytojai“), kurioje krepšininkai
"Ryto" sporto direktoriui Zavackui LKL skyrė baudą už nepagarbų elgesį
"Ryto" sporto direktoriui Zavackui LKL skyrė baudą už nepagarbų elgesį
Lietuvos krepšinio lyga Vilniaus „Ryto“ klubo sporto direktoriui Donatui Zavackui skyrė 500 eurų piniginę baudą už rungtynių metu reikštą nepasitenkinimą įžeidinėjant

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime