Naujienos kraunasi...

"Perlo" lyderiu tapęs Pacevičius - apie norą žaisti "Ryte" bei užsisėdėjimą Jonavoje

"Perlo" lyderiu tapęs Pacevičius - apie norą žaisti "Ryte" bei užsisėdėjimą Jonavoje
Dainiaus Lukštos nuotr.
Šeštąjį sezoną NKL – VIKINGLOTTO pradėjęs 23-ejų 205 cm ūgio Martynas Pacevičius Vilniaus „Perlo Energijos“ klube ėmė demonstruoti geriausią žaidimą savo karjeroje.

Per pirmąsias 11 rungtynių krepšininkas vidutiniškai žaidžia po 32 minutes ir pelno po 18,5 taško (61 proc. dvit., 37,5 proc. trit.), atkovoja po 8 kamuolius, atlieka po 2,2 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 21,9 naudingumo balo.

Tiek pagal pelnomus taškus, tiek ir pagal naudingumo balus M. Pacevičius NKL – VIKINGLOTTO užima trečiąsias vietas, o pagal atkovojamus kamuolius aukštaūgis žengia ketvirtoje pozicijoje. Palyginimui, iki šio sezono jis lygoje daugiausiai fiksavo 11,4 taško vidurkį.

Kaunietis savo karjerą NKL – VIKINGLOTTO pradėjo dar 2015 metais, kuomet grįžo iš JAV vidurinės mokyklos ir būdamas 18 metų debiutavo Šakių „Vyčio“ komandoje. Antrąjį sezoną jis žaidė Marijampolėje, kitus tris – Jonavoje, o šeštajam sezonui išvyko į sostinę.

Šiandien M. Pacevičius NKL – VIKINGLOTTO savaitės rungtynėse susitiks su Kauno „Žalgiriu-2“, o mačą iš Vilniaus nuo 19.30 val. tiesiogiai transliuos Info TV.

Prieš šį mačą M. Pacevičius svetainei „nklyga.lt“ papasakojo apie ilgai užtrukusį karjeros etapą Jonavoje, persikėlimą į „Perlą Energiją“, karjeros sezoną ir tikslą persikelti į Vilniaus „Ryto“ pagrindinę komandą.

– Martynai, prieš tai trejus metus žaidėte Jonavoje, o šią vasarą persikėlėte į Vilniaus „Perlą-Energiją“, kurioje įprastai žaidžia jaunuoliai. Ar pats nustebote dėl tokio „Perlo Energijos“ pasiūlymo?
– Jau praėjusio sezono metu agentas minėjo, kad manimi domisi „Perlas Energija“, tad nebuvo labai didelio siurprizo. Praėjusį sezoną man nepavyko persikelti į „Perlą Energiją“, per tuos trejus metus man ne kartą nepavyko išeiti iš Jonavos klubo, nors turėjau eilę pasiūlymų. Persikėlimą į Vilniaus klubą įvertinau kaip gerą galimybę augti ir tobulėti, todėl ilgai negalvojau.

– Ar per tuos trejus metus Jonavos klube jautėtės užsisėdėjęs vienoje vietoje?
– Taip, bet kai su Jonavos komanda pasirašiau sutartį trejiems metams, tuomet NKL – VIKINGLOTTO neturėjau jokios statistikos, buvau rungtyniavęs tik „Vyčio“ ir „Sūduvos-Mantingos“ ekipose, kuriose nelabai gaudavau minučių. Prieš pasirašant sutartį su Jonavos klubu ir agento dar neturėjau, tai tiesiog pasirašiau trejų metų sutartį, nes žinojau, kad šiai dienai man visai niekas nesiūlo sutarties ir neturiu kito varianto. Paprasčiausiai niekas nesidomėjo ir kažką reikėjo daryti.

– Kokių turėjote pasiūlymų žaidžianti Jonavoje?
– Po pirmų metų turėjau pasiūlymą grįžti į „Sūduvą-Mantingą“, o po antro sezono gavau pasiūlymą iš „Lietkabelio“. Buvo skaudu, kai nepavyko išeiti. Bet nieko, ėjau, žaidžiau, toliau dirbau ir visada save guodžiau ta mintimi, kad gyvenime niekas nevyksta be priežasties.

– Tapote „Perlo Energijos“ kapitonu, ar dėl to turite papildomų pareigų?
– Pareigų nėra, tiesiog esu vyriausias, dar ir kapitonas, todėl pats jaučiu pareigą būti pavyzdžiu jaunesniems žaidėjams, parodyti, ką reiškia būti profesionaliu krepšininku. Jie yra atėję iš Moksleivių krepšinio lygos ir gal kartais jiems trūksta nusiteikimo, gal krūvis demotyvuoja, pavargsta. Aš stengiuosi rodyti pavyzdį, kaip reikia save vesti į priekį.

Jonavoje būdavo vyresnių už mane, bet niekada nebuvau engiamas kaip jaunas žaidėjas, kaip būna kitur. Vertinu tai, kad Jonavoje vyresni žaidėjai su manimi gerai elgėsi, stengėsi tiesiog patarti, o ne, pavyzdžiui, šūkauti. Toks pats stengiuosi būti ir „Perlo Energijos“ komandoje su jaunais žaidėjais. Tai, ką jau moku, stengiuosi perduoti.

– Šis sezonas jums yra geriausias karjeroje. Ar jaučiatės, kad esate geriausiai išnaudojamas?
– Tikrai esu išnaudojamas visai kitaip, esu gavęs lyderio vaidmenį. Treneris Edvinas Justa manimi labai pasitiki, su manimi labai daug dirba įvairiais klausimais – tiek psichologiškai, tiek mano krepšinio lygio kėlimu. Iš Kauno į Vilnių persikėliau birželio viduryje ir nuo tada su komanda pradėjome ruoštis sezonui. Nuo tada nebuvo pertraukos nuo krepšinio. Rugpjūčio mėnesį pasirengimo sezonui stovyklai prisijungiau prie „Ryto“ komandos, tai irgi davė daug naudos. Dabar irgi su jais tenka jau antrą savaitę sportuoti, nes jų gretos yra išretėjusios. Daug ruoštasi, skirta daug dėmesio silpnybių tobulinimui, ir tiek. Manau, kad visa tai susidėjo.

– Kaip skiriasi jūsų išnaudojimas aikštėje nuo ankstesnių sezonų?
– Komandoje esu vyriausias ir fiziškai stipriausias, yra derinių, kurie skirti būtent man. Turiu didelį trenerio ir komandos draugų pasitikėjimą, todėl galiu kartais paėmęs kamuolį pabandyti pats užbaigti taškais, nebūtinai iš derinio.

– Šį sezoną per rungtynes vidutiniškai išmetate po 2,2 tritaškio ir pataikote 37,5 proc. metimų. Anksčiau iš trijų taškų zonos atakuodavote kur kas rečiau, ar esate patobulinęs metimą?
– Nuo birželio tobulinau silpnesnes vietas, tai viską ir lėmė. Labai daug dirbome ties kamuolio driblingu, žaidimu veidu į krepšį ir tritaškiu. Aš dabar tritaškius metu geriau nei iš vidutinio nuotolio. Anksčiau, kai žaisdavau dar JAV vidurinėje mokykloje, mesdavau tritaškius, man leisdavo tai daryti, o aš pasitikėdavau savimi ir pataikydavau.

Po to gavosi taip, kad papuldavau pas trenerius, kurie to nelabai norėjo, buvo kiti, kas mesdavo tritaškius. Jie norėjo, kad atlikčiau tipinį centro vaidmenį. Tuomet nemečiau, o dabar man apskritai laikas konvertuotis į žemesnę poziciją, jau penktu numeriu beveik nebežaidžiu, žaidžiu sunkiuoju krašto puolėju, o žiūrint į ateitį, galbūt man reikėtų net į trečią poziciją slinktis. Iki tol savo karjeroje visada žaidžiau vidurio puolėjo pozicijoje.

– Kaip jums sekasi „Ryto“ treniruotėse ir kiek dažnai jose lankotės?
– Dar ir šiandien eisiu (interviu vyko penktadienį ryte – aut. past.), pradžioje į treniruotę su „Rytu“, o po to – su „Perlu Energija“. Aišku, tokiose situacijose „Perlo Energijos“ treniruotėse mums tą krūvį nuima, nes įsivaizduoju, kad nelabai kas atlaikytų. Reikia dar ir rungtynėse sužaisti. Manau, kad man „Ryto“ treniruotėse sekasi gerai, aišku, kartais būna sunku suprasti visas detales, kurių prašo treneris, nes vis tiek šiek tiek skiriasi tam tikri taktiniai dalykai nuo „Perlo Energijos“. Reikia kelių dienų tam, kad persiorientuotum prie to, kaip viskas veikia „Ryte“. O dabar jau antrą savaitę kasdien sportuojame su „Rytu“, viską jau perpratau, iš savo pusės dedu 100 proc. pastangų, kad tobulėčiau. Manau, kad tose treniruotėse sekasi neblogai.

– Turite tikslą patekti į pagrindinę „Ryto“ sudėtį?
– Taip. Tikslas yra kuo geriau žaisti „Perle Energijoje“, padėti iškovoti kuo daugiau pergalių, kad galbūt galėčiau persikelti į „Rytą“. Aišku, čia ne nuo manęs priklauso, bet geras žaidimas gali tai lemti.

Dabar „Ryte“ yra sudėtinga situacija, tai kažkas traumą gauna, tai kažkas išvažiuoja. Manau, kad jiems ir patiems labai sunku kažką konkrečiai pasakyti. Tiesiog man reikia sunkiai dirbti ir anksčiau ar vėliau aš išlauksiu šanso.

– Šiandien, šeštadienį, jūsų laukia rungtynės su Kauno „Žalgiriu-2“, kurias nuo 19.30 val. transliuos Info TV. Kokių laukiate rungtynių?
– Treneris akcentuoja didelę energiją, didelį fiziškumą. Tikiuosi geros kovos, bet, jeigu atvirai, labai stipriai rungtynių nesureikšminu. Aišku, tai yra Vilnius prieš Kauną, bet aš galvoju, kad mums reikia eiti su tokiu nusiteikimu, kaip ir į bet kurias kitas rungtynes. Turime daryti tai, ko prašo treneris.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Kučiauskas lieka prie "Vyčio" vairo
Kučiauskas lieka prie "Vyčio" vairo
Šakių „Vyčio“ komandai ir toliau vadovaus Erikas Kučiauskas. Klubas oficialiai paskelbė, jog specialistas lieka prie ekipos vairo ketvirtajam sezonui iš eilės.49-erių trenerio
Pabaigoje iššovęs Normantas atvedė "Rytą" į sunkią pergalę Pasvalyje
Pabaigoje iššovęs Normantas atvedė "Rytą" į sunkią pergalę Pasvalyje
Naujasis „Betsafe-LKL“ sezonas prasidėjo. Vilniaus „Ryto“ (1-0) krepšininkai klampiame pirmenybių starte sugebėjo išvengti netikėto antausio.Giedriaus Žibėno
Ivanovas: "Žalgiriui" buvo liepta pasitraukti iš VTB lygos ir nežaisti su priešiška valstybe
Ivanovas: "Žalgiriui" buvo liepta pasitraukti iš VTB lygos ir nežaisti su priešiška valstybe
VTB Vieningosios lygos garbės prezidentas Sergejus Ivanovas paisakė dėl Kauno "Žalgirio" ir kitų Lietuvos klubų pasitraukimo iš turnyro."Mums labai gaila, kad lygą paliko "Žalgiris"
"Mažeikiai" į peržiūrą pasikvietė du krepšininkus
"Mažeikiai" į peržiūrą pasikvietė du krepšininkus
„Mažeikių“ klubas tęsia komplektaciją artėjančiam sezonui ir dabar į peržiūrą pasikvietė du žaidėjus.Žemaitijos ekipa paskelbė, jog šiuo metu peržiūroje dalyvauja Romeo
"Vytis" išsaugojo branduolį, brolių Lavrinovičių sudėtyje nėra
"Vytis" išsaugojo branduolį, brolių Lavrinovičių sudėtyje nėra
Dešimtąjį sezoną paeiliui „7bet-NKL“ pirmenybėse besivaržysiantis Šakių „Vytis“ išsaugojo praėjusių metų komandos branduolį.Klubas pranešė,
"Žalgirio" dubleriai draugiškas rungtynes baigė draugiškai
"Žalgirio" dubleriai draugiškas rungtynes baigė draugiškai
Kauno „Žalgiris-2“ sužaidė dar vieną kontrolinį susitikimą. Šį kartą rungtynės su Kauno rajono „Atleto“ komanda baigėsi lygiosiomis 77:77 (23:15, 15:20, 18:19,
"Ryto" legionierius Williamsas: manau, kad 100 proc. būsiu pasiruošęs atkrintamosioms
"Ryto" legionierius Williamsas: manau, kad 100 proc. būsiu pasiruošęs atkrintamosioms
Vilniaus „Rytas“ pristato antrąjį šio sezono „Iš arti“ epizodą. Klubo gyvenimą fiksuojančioje dokumentikoje šįkart apžvelgiama kelionė į Lenkiją,
Mažeikiuose – antroji "Telšių" pergalė pasiruošimo cikle
Mažeikiuose – antroji "Telšių" pergalė pasiruošimo cikle
Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL“) sezono kovoms besiruošiantys „Telšiai“ (2-0) iškovojo antrąją pergalę.Telšiškiai išvykoje
Žalgiriečiui atlikta pirmoji tokio tipo pėdos operacija Lietuvoje
Žalgiriečiui atlikta pirmoji tokio tipo pėdos operacija Lietuvoje
Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandos gynėjui Dominykui Stenioniui trečiadienį ,,Gijos Klinikoseˮ Kaune atlikta sudėtinga pėdos operacija. Operacijos prireikė dėl stresinio padikaulio
Prieš LKL sezono startą "Dzūkija" pralaimėjo Lekavičiaus vedamai NKL ekipai
Prieš LKL sezono startą "Dzūkija" pralaimėjo Lekavičiaus vedamai NKL ekipai
Jau sekmadienį Alytaus "Dzūkija" startuos LKL čempionate namų rungtynėmis prieš Šiaulių "Šiauliai-7bet", o paskutiniame kontroliniame mače sustikiko su NKL
LKL sezoną pasitinkantis "Rytas": ar sostinės ekipa mes iššūkį čempionams?
LKL sezoną pasitinkantis "Rytas": ar sostinės ekipa mes iššūkį čempionams?
Nenumaldomai artėjant pirmajam 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ sezono ginčo kamuoliui, LKL.lt tęsia pirmenybių ekipų vasaros darbų apžvalgą. Liko vos kelios komandos.Šįkart sirgalius
"Atletą" papildė iš Vokietijos grįžęs Babkauskas ir dar trys gynėjai – iš NCAA, LKL ir NKL
"Atletą" papildė iš Vokietijos grįžęs Babkauskas ir dar trys gynėjai – iš NCAA, LKL ir NKL
Naujajam „7bet-NKL“ sezonui besiruošianti Kauno rajono „Atleto“ komanda pristatė pirmuosius savo žaidėjus.Klubas feisbuke skelbia, jog į „Atletą“ atvyksta
Iš "Ryto" dublerių į "Mažeikių" klubą keliasi puolėjas
Iš "Ryto" dublerių į "Mažeikių" klubą keliasi puolėjas
Vilniaus "Ryto" dublerių "Perlo-Energijos" gretose nepritapęs Robertas Subotkevičius keliasi į Mažeikius."Mažeikių" komanda pirmadienį oficialiai pranešė apie
"Rytas" ieško kito gynėjo – T.J.Starksas netiko
"Rytas" ieško kito gynėjo – T.J.Starksas netiko
Į Vilniaus "Ryto" peržiūrą praėjusią savaitę atvykęs T.J. Starksas ilgiau sostinės komandoje nerungtyniaus.Lietuvos vicečempionai nusprendė nepasirašyti sutarties su tiesiai
"Rytui" VEF – neįkandamas riešutas, latviai laimėjo turnyrą Vilniuje
"Rytui" VEF – neįkandamas riešutas, latviai laimėjo turnyrą Vilniuje
Vilniaus „Rytas“ neapgynė namų sienų tarptautinio šešių komandų kontrolinio turnyro „Vikinglotto taurė 2021“ finale. Lietuvos vicečempionai prarado turėtą
Su "Žalgiriu" ilgalaikę sutartį sudaręs Vokietijos talentas: Kaune yra daug puikių dalykų
Su "Žalgiriu" ilgalaikę sutartį sudaręs Vokietijos talentas: Kaune yra daug puikių dalykų
Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniausiančioje Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje šiemet bus ir vienas legionierius – vasarą ilgalaikę sutartį su klubu
"Rytas" sutriuškino Estijos čempionus ir pateko į turnyro Latvijoje finalą
"Rytas" sutriuškino Estijos čempionus ir pateko į turnyro Latvijoje finalą
„Vikinglotto taurės 2021“ turnyre sostinėje – antroji „Ryto“ krepšininkų pergalė iš eilės. Giedriaus Žibėno auklėtiniai antradienį vakare 103:86 (24:24,
Atsinaujinę ir alkani – kaip vyksta "Žalgirio" dublerių pasirengimas sezonui
Atsinaujinę ir alkani – kaip vyksta "Žalgirio" dublerių pasirengimas sezonui
Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) Kauno „Žalgirio-2“ komandos laukia išbandymų kupinas sezonas. Stipriai atsinaujinę ir dalį lyderių į Lietuvos krepšinio lygos
Švedų pasipriešinimo sulaukęs "Rytas" pranašumą įrodė rungtynių pabaigoje
Švedų pasipriešinimo sulaukęs "Rytas" pranašumą įrodė rungtynių pabaigoje
 Pirmadienį Vilniuje prasidėjusiame turnyre „Vikinglotto taurė 2021“ sostinės „Rytas“ 104:85 (28:20, 23:17, 22:30, 31:18) pranoko Noršiopingo „Doplhins“
Butkevičius ir Kariniauskas – apie sirgalius bei "Ryto" viziją
Butkevičius ir Kariniauskas – apie sirgalius bei "Ryto" viziją
Praėjusį savaitgalį Vilniaus krepšinis atidarė naują sezoną. Prie Baltojo tilto daugiau kaip 70 komandų rungėsi „3x3 VILNIUS VISIEMS 2021“ turnyre, o renginyje apsilankė „Ryto“
"Mažeikių" vairas pereina iš olimpinio prizininko į M.Janiškos rankas
"Mažeikių" vairas pereina iš olimpinio prizininko į M.Janiškos rankas
Prie istorinio pavadinimo grįžęs Mažeikių "Mažeikiai" klubas pakeitė ir komandos vairininką.Vyriausiojo trenerio poste 1992 m. Barselonos olimpinį prizininką Darių Dimavičių pakeis
"Ryto" peržiūroje - studijas JAV baigęs amerikietis
"Ryto" peržiūroje - studijas JAV baigęs amerikietis
Gynėjų linijoje naujoko ieškantis Vilniaus „Rytas“ į peržiūrą pasikvietė 22-ejų metų 188 cm ūgio amerikietį TJ Starksą. Krepšininkas sostinėje treniruosis ir galės
Pranašumo neišsaugoję "Žalgirio" dubleriai nusileido dar vienam LKL klubui
Pranašumo neišsaugoję "Žalgirio" dubleriai nusileido dar vienam LKL klubui
Kauno „Žalgiris-2“ sužaidė dar vienerias kontrolines rungtynes su LKL klubu. Šį kartą jaunieji žalgiriečiai rezultatu 56:67 (16:13, 11:14, 17:23, 12:17) nusileido Alytaus „Dzūkijai“.Kauniečiai
Prieniškiai nepasigailėjo "Ryto" dublerių
Prieniškiai nepasigailėjo "Ryto" dublerių
Triuškinančią pergalę antrosiose ikisezoninėse rungtynėse iškovojo Vilniaus "Ryto" dublerių nepasigailėjęs Prienų "Labas Gas" klubas.Mariaus Leonavičiaus auklėtiniai
Traumas patyrė į "Žalgirio" pagrindinę sudėtį įtrauktas Rubštavičius bei Stenionis
Traumas patyrė į "Žalgirio" pagrindinę sudėtį įtrauktas Rubštavičius bei Stenionis
Kauno „Žalgirio“ pagrindinė ir jaunimo komandos kuriam laikui prarado du perspektyvius gynėjus. Kartu su pagrindinės komandos krepšininkais pasiruošimą sezonui pradėję
"Ryto" direktorius Zavackas – apie Williamso traumą ir komplektacijos klausimus
"Ryto" direktorius Zavackas – apie Williamso traumą ir komplektacijos klausimus
Vilniaus "Ryto" planus sujaukė kontrolinio mačo Lenkijoje metu patirta Jarvio Williamso trauma, dėl kurios aukštaūgis iš rikiuotės iškrito maždaug pusmečiui."Situacija
"Rytas" be kelių svarbių žaidėjų palaužė Danijos čempionus
"Rytas" be kelių svarbių žaidėjų palaužė Danijos čempionus
Naujajam sezonui besirengiantis Vilniaus "Rytas" iškovojo trečią pergalę iš tiek pat galimų kontrolinėse rungtynėse.Giedriaus Žibėno auklėtiniai namie  95:90 (21:26,
Jaunieji žalgiriečiai nepasipriešino LKL klubui
Jaunieji žalgiriečiai nepasipriešino LKL klubui
Kauno „Žalgiris-2“ pasirengimo cikle patyrė nesėkmę prieš LKL rungtyniaujantį Kėdainių „Nevėžį-Optibrt“. Jaunieji žalgiriečiai išvykoje pralaimėjo rezultatu

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime