Naujienos kraunasi...

"Ryto" naujokas Ivanauskas – apie gyvenimo svajonės išsipildymą bei žalgirietį Hayesą

"Ryto" naujokas Ivanauskas – apie gyvenimo svajonės išsipildymą bei žalgirietį Hayesą
"Ryto" nuotr.
Nenuspėjamas ir permainų kupinas Vilniaus „Ryto“ sezonas į Lietuvos krepšinio lygą („Betsafe-LKL“) įveda vis daugiau naujų, vietiniams krepšinio sirgaliams iki šiol nepažintų, bet talentingų veidų. „Ryto“ permainų vėjai į Lietuvą atpūtė ir į gimtinę sugrąžino jaunąjį talentą Rapolą Ivanauską.

Neseniai 23 gimtadienį paminėjęs R. Ivanauskas bendrai Lietuvoje yra tik trečią kartą gyvenime.

Būsimas krepšininkas 1998 metais gimė Kaune, po trejų metų kartu su šeima pakilo Čikagos (JAV) link, o į Lietuvą trumpam buvo grįžęs tik prieš penkerius metus – trijų savaičių trukmės atostogoms.

R. Ivanauskas augo ir subrendo JAV, kur visą jo gyvenimą lydėjo būtent krepšinis. Laisvalaikio praleidimo būdas palaipsniui peraugo į stiprų norą vieną dieną tapti profesionaliu krepšininku.

Kaunietis nuolat vilkėjo savo vidurinės, vėliau aukštosios mokyklos ir koledžo krepšinio komandos marškinėlius, kol atėjo laikas baigti mokslus ir priimti sunkų, bet, kaip jau aišku dabar, sėkmingą sprendimą – nerti į profesionalaus krepšinio vandenis.

Dar būdamas paaugliu R. Ivanauskas matė tik NBA ir NCAA krepšinį – svajonės krypo būtent šia linkme, rimtų minčių apie rungtyniavimą Europoje ir Lietuvoje nebuvo.

Vis dėlto, viskas pasikeitė prieš maždaug dvejus metus, kai R. Ivanauskas stipriai pradėjo domėtis Eurolyga, stebėti Kauno „Žalgirio“ rungtynes ir Vilniaus „Ryto“ pasirodymus tarptautiniuose turnyruose.

„Aš žinojau, kad noriu žaisti profesionaliai, žinojau, kad reikės daug ką patirti, todėl pradėjau žvalgytis ir į Europą, Lietuvą“, – kalbėdamas su LKL.lt prisiminė krepšininkas.

Vos Rapolas baigė mokslus JAV, agentas jam ištarė gyvenimą keičiančius žodžius: „Yra pasiūlymas iš Lietuvos, turime spręsti, ką darome“, – tą dieną sakė jis.

Tas pasiūlymas atkeliavo iš pastiprinimo puolėjų grandyje ieškojusio „Ryto“. O ir su pačia sostinės komanda R. Ivanauską sieja ne tik noro žaisti, bet ir giminystės ryšiai.

Savo profesionalią karjerą kadaise, 2012 metais, tuometiniame „Lietuvos Ryte“ pradėjo Rapolo pusbrolis Deividas Dulkys.

„Tikrai nežinojau, kad mano karjera prasidės būtent Lietuvoje – agentas sutarė su „Rytu“ ir ilgai negalvojęs prisijungiau. Į šį sandorį susidėjo labai daug gerų dalykų – esu Vilniuje, čia turiu savo šeimą, suprantu kalbą, pažįstu kultūrą, man patinka treneris, patinka komandos draugai. Žinote, čia tikrai yra vieta, kurioje aš ir turiu būti“, – šyptelėjo į sostinę tik antrą kartą gyvenime sugrįžęs R. Ivanauskas.

Jaunąjį Rapolą dar būnant JAV kaip reikiant įkvėpė ir žalgirietis Nigelis Hayesas. Vienas prieš kitą jie ne kartą rungtyniavo koledžų turnyruose, o suvokimas, kokį lygį jau dabar pasiekė šis amerikietis, pačiam lietuviui suteikė dar daugiau vilčių siekti savo svajonės – profesionalaus krepšinio.

„Dar būnant JAV teko žaisti prieš Nigelį – jis žaidė Viskonsine, patekdavome į tą pačią konferenciją. Buvo gera jį pamatyti „Žalgiryje“ – tai man tapo papildoma motyvacija, nes pamačiau, kokiu geru žaidėju jis tapo, kai buvome panašiame lygyje“, – dėstė R. Ivanauskas.

Ir nors Rapolas net pats save juokaudamas vadina „amerikonu“, jis jau per kelias savaites gimtinėje spėjo suprasti, kur yra tikrieji jo namai – kaip sako krepšininkas, turbūt laimingesnis dabar jis net negalėtų būti.

– Rapolai, visų pirma, koks jausmas buvo sugrįžti po tiek metų į Lietuvą?

– Tikrai esu laimingas. Jaučiu gerą energiją komandoje, man patinka ir treneris. Taip, man viskas čia nauja, prie visko turiu priprasti, bet tikrai esu labai laimingas, jaučiuosi čia puikiai. Turbūt atrodau kaip amerikonas. Bet aš gimiau Kaune, čia mano šaknys, čia visada gera sugrįžti. Iš Lietuvos mano šeima išvyko kai man buvo berods treji metai. Nuo to laiko Lietuvoje teko pabuvoti tik vieną kartą – prieš maždaug penkerius metus.

– Akivaizdu, kad lietuvių kalbos nepamiršote. Kur lavindavote gimtosios kalbos įgūdžius?

– Mes namie kalbamės lietuviškai. Aš turiu akcentą, turiu problemų komunikuojant, bet tikrai visą gyvenimą palaikau lietuvišką bendravimą – čia gyvena mano seneliai, tikrai turiu nemažai šeimos narių čia Lietuvoje.

– Kaip atrodė jūsų krepšinio karjera JAV, kiek skirtingų pakopų teko perlipti?

– Žaidžiau krepšinį JAV lygiai taip pat, kaip ten daro visi talentingi žaidėjai – perėjau vidurinės mokyklos, aukštosios mokyklos ir koledžų krepšinį. Ten įprasta tokia eiga.

– O būdamas JAV ar domėjotės europietišku, lietuvišku krepšiniu?

– Kai buvau jaunesnis, žiūrėjau tik NBA krepšinį. Bet maždaug prieš dvejus ar trejus metus pradėjau stipriai domėtis Eurolyga: pradėjau sekti Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Ryto“ rungtynes. Man buvo įdomu. Aš žinojau, kad noriu žaisti profesionaliai, žinojau, kad reikės daug ką patirti, todėl pradėjau žvalgytis ir į Europą, Lietuvą.

– Jūsų akimis, kaip stipriai skiriasi krepšinio kultūra JAV ir Lietuvoje?

– Tikrai yra labai daug skirtumų, man dar reikia laiko priprasti. Lietuvoje daugiau fiziškumo, daugiau kovos. JAV viskas paremta greičiu ir atletiškumu. Ten turi būti labai greitas ir turėti gerą šuolį. Čia gali būti ir lėtesnis, bet užimti svarbų vaidmenį komandoje. Adaptacija užtrunka, bet tai labai įdomu. Abu krepšinio stiliai yra sunkūs, bet man, panašu, lengviau žaisti Lietuvoje. JAV man sekėsi gerai, bet aš esu truputį lėtesnis, tai būdavo tikrai sunku žaisti prieš labai atletiškus varžovus.

– O tikėjotės, kad jūsų profesionali karjera prasidės būtent Lietuvoje?

– Žiūrėdavau „Žalgirio“ ir „Ryto“ rungtynes ir galvodavau, kad čia yra aukštas lygis, kad aš noriu čia būti. Svarbiausia man buvo žaisti profesionaliai. Tikrai nežinojau, kad tai bus Lietuvoje – agentas sutarė su „Rytu“ ir ilgai negalvojęs prisijungiau. Į šį sandorį susidėjo labai daug gerų dalykų – esu Vilniuje, čia turiu savo šeimą, suprantu kalbą, pažįstu kultūrą, man patinka treneris, patinka komandos draugai. Manau, kad čia būti kur kas geriau, nei pavyzdžiui Turkijoje, kur nieko nepažinočiau.

– Kiek draugysčių ir vakarėlių teko paaukoti dėl profesionalaus krepšinio?

– Koledže tikrai būdavo visko, turi atsispirti pagundoms. Tu turi susitarti su savimi ir nuspręsti, kuo tu nori būti. Aš pasakiau sau, kad noriu žaisti krepšinį, noriu iš krepšinio gyventi. Kai pilnai nusprendi, viskas tampa paprasčiau – visi vakarėliai ir kitos pagundos liko kažkur šone. Aš žinojau, ką noriu daryti.

– Sakote, pagundų netrūko. O nebuvo minčių viską mesti ir išbandyti save kitur?

– Buvo momentų, kai pagalvodavau, kad nieko nebus, krepšininku nebūsiu. Tikrai teko pereiti šį etapą. Bet tada vėl sau atsakai, koks iš tiesų yra didžiausias tavo tikslas. O mano tikslas vienareikšmiškai buvo pasiekti profesionalų lygį.

– Kokį Vilnių po penkerių metų pertraukos pamatėte, ką naujo čia radote?

– Daug visko pamatyti nespėjau – dienas leidžiu treniruočių salėje arba savo bute. Bet buvau senamiestyje, pasivaikščiojau. Niekada nesu buvęs Lietuvoje žiemą, tai labai įdomu. Oras čia primena Čikagą, būtent Čikagoje ir gyvenau. Bendrai man nėra didelio kultūrinio šoko – juk pažįstu Lietuvos kultūrą, žmones. Žinote, čia tikrai yra vieta, kurioje aš ir turiu būti. Aš labai laimingas.

– Jau spėjote sužaisti kelias rungtynes „Betsafe-LKL“ čempionate. Kaip bendrai vertintumėte čempionato lygį?

– Tikrai galvoju, kad čia aukštas lygis. Pats dar nespėjau sužaisti daug rungtynių, todėl sunku vertinti, bet tai tikrai labai didelis skirtumas nuo to, ką aš žaidžiau JAV. Čia žaidžiame protingiau, patys žaidėjai žymiai protingesni. Nors atakos ir trunka ilgiau, bet tam yra aiškių priežasčių – visi nori sužaisti protingiau. Spėjau sužaisti dvejas rungtynes, tai buvo puikus jausmas, jei kalbėtume apie patį krepšinį.

– Būdamas JAV turbūt turėjote ir pažįstamų, kurie papasakodavo apie krepšinį Lietuvoje. Kas jus motyvuodavo?

– Mano pusbrolis Deividas Dulkys žaidė tuometiniame „Lietuvos Ryte“. Jo pirma komanda buvo „Lietuvos Rytas“. Jis man labai padeda su adaptacija, daug kalbamės apie europietišką krepšinį. Dar būnant JAV teko žaisti prieš Nigelį Hayesą – jis žaidė Viskonsine, patekdavome į tą pačią konferenciją. Buvo gera jį pamatyti „Žalgiryje“ – tai man tapo papilodma motyvacija, nes pamačiau, kokiu geru žaidėju jis tapo, kai buvome panašiame lygyje.

– Ar turite labiausiai įsiminusį patarimą gyvenimą, kuriuo vadovaujatės?

– Turbūt labiausiai įsimena patarimai iš šeimos – man visą gyvenimą daug pataria tėvas, taip pat pusbrolis. Kalbamės apie mitybą, miego rėžimą, profesionalių krepšininkų veiklą. Aš noriu daryti viską, kas krepšiniui yra geriausia. Noriu suteikti sau šansą sklandžiai ir sėkmingai eiti šiuo keliu.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Po koronaviruso protrūkio "Dzūkijos" klube nukeliamos trejos rungtynės
Po koronaviruso protrūkio "Dzūkijos" klube nukeliamos trejos rungtynės
Alytaus „Dzūkijos“ ekipoje užfiksuoti penki teigiami COVID-19 ligos atvejai. Visi susirgę žaidėjai buvo įgiję COVID-19 imunitetą, t.y. buvo persirgę arba
"Šiauliai" išrašė Šeškaus kariaunai antrąjį pralaimėjimą
"Šiauliai" išrašė Šeškaus kariaunai antrąjį pralaimėjimą
Traumų išretinta Jonavos „Cbet“ (4-2) komanda patyrė antrąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir svečiuose 87:93 (21:27, 17:18, 25:21,
Rezultatyvių perdavimų rekordininku tapęs Janavičius: dar gerinsiu, o vėliau stebėsiu
Rezultatyvių perdavimų rekordininku tapęs Janavičius: dar gerinsiu, o vėliau stebėsiu
Pastaraisiais metais Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sirgaliai galėjo įprasti, kad į įvairių rekordų lyderio poziciją vis įžengdavo Mindaugas Lukauskis, tačiau vienu
"Lietkabelis" tritaškiais uždaužė Millerio vedamus svečius iš Utenos
"Lietkabelis" tritaškiais uždaužė Millerio vedamus svečius iš Utenos
Panevėžio „Lietkabelis“ (4-3) sekmadienio vakarą iškovojo ketvirtąją pergalę šio sezono „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.Nenado Čanako auklėtiniai namuose
Petrilevičius: su Žygiu esu žaidęs "Atlete", su Pauliuku – "Jazz", visi pažįstami
Petrilevičius: su Žygiu esu žaidęs "Atlete", su Pauliuku – "Jazz", visi pažįstami
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ sunkiai pradėjo Betsafe-LKL sezoną, o pergalė Prienuose prieš vietos „Labas GAS“ buvo pirmoji po penkių pralaimėjimų iš eilės.Vis
Maldūnas: kiekvienas mūšis su "Juventus" yra principinis; Matulis: galime disponuoti aukšta sudėtimi
Maldūnas: kiekvienas mūšis su "Juventus" yra principinis; Matulis: galime disponuoti aukšta sudėtimi
Jau šį sekmadienį „Betsafe-LKL“ aistruolių laukia tikras desertas.Tai – praėjusio sezono mažojo finalo pakartojimas, kuriame ginklus „Cido“ arenoje surems Panevėžio
"Žalgirio" puolimo mašina pervažiavo "Nevėžį"
"Žalgirio" puolimo mašina pervažiavo "Nevėžį"
Kauno „Žalgiris“ (7-0) pataikė daugiau nei pusę savo tolimų metimų ir „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo užtikrintą pergalę.Jure Zdovco auklėtiniai namuose be didesnio
"Rytas" paliko be pergalių Prienų ekipą
"Rytas" paliko be pergalių Prienų ekipą
Vilniaus „Rytas“ (5-1) papildė pergalių sąskaitą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir svečiuose 82:68 (16:7, 23:17, 18:22, 25:22) palaužė Prienų „Labas
"Žalgiryje" debiutavęs Sargiūnas: atsirado drąsos, turiu visus vytis visose srityse
"Žalgiryje" debiutavęs Sargiūnas: atsirado drąsos, turiu visus vytis visose srityse
Kauno „Žalgirio“ komandos jau šeštadienį laukia „Betsafe–LKL“ namų rungtynės su Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ ekipa.Prieš dvigubą Eurolygos
Vyresnysis "Lietkabelio" Giedraitis: apie pergalę Lenkijoje, mačą su "Juventus" ir savo formą
Vyresnysis "Lietkabelio" Giedraitis: apie pergalę Lenkijoje, mačą su "Juventus" ir savo formą
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pakiliomis nuotaikomis sugrįžo iš pirmosios viešnagės svetur šiame sezone, nes Europos taurės sezoną pradėjo pergale Vroclave 70:59
"Neptūnas" panaikino dviženklį deficitą ir dramatiškai laimėjo Jonavoje
"Neptūnas" panaikino dviženklį deficitą ir dramatiškai laimėjo Jonavoje
Dramatišką pergalę Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) pasiekė Klaipėdos „Neptūnas“ (3-1), kuris A grupėje palaužė Jonavos „CBet“ (2-2).Ilgą laiką dviženklį
Dominavę prieniečiai sutriuškino svečius iš Kėdainių
Dominavę prieniečiai sutriuškino svečius iš Kėdainių
Citadele Karaliaus Mindaugo (Citadele KMT) turnyre įspūdingą pergalę pasiekė Prienų „Labas GAS“ komanda. Namuose žaidusi Prienų ekipa nepaliko jokių vilčių Kėdainių „Nevėžio-Optibet“
LKL siautėjantis Milleris – apie Urboną, Uteną ir ko trūksta, kad būtų nesustabdomas
LKL siautėjantis Milleris – apie Urboną, Uteną ir ko trūksta, kad būtų nesustabdomas
2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas jau įsibėgėjo, o kartu ima ryškėti ir stipriausios komandos bei individualiai stipriausi šio sezono žaidėjai. Vienas tokių
Tragiškai pradėję uteniškiai paskutinėmis sekundėmis palaužė "Pieno žvaigždes"
Tragiškai pradėję uteniškiai paskutinėmis sekundėmis palaužė "Pieno žvaigždes"
Utenos „Uniclub Casino - Juventus“ (4-0) ekipa ir toliau neklumpa Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) grupių etape.Žydrūno Urbono auklėtiniai trečiadienio vakarą namuose
Neįtikėtinai atsitiesę šiauliečiai krito per pratęsimą
Neįtikėtinai atsitiesę šiauliečiai krito per pratęsimą
„Šiaulių-7bet“ (1-3) ekipa atsiliko triuškinamai, tačiau ketvirtajame kėlinyje grįžo į rungtynes, išplėšė pratęsimą ir tik jame patyrė pralaimėjimą.Citadele
"Šiaulius" toliau persekioja traumos – šį kartą neteko gynėjo
"Šiaulius" toliau persekioja traumos – šį kartą neteko gynėjo
„Šiaulių-7bet“ komandos įžaidėjas Ernestas Jonkus be krepšinio turės praleisti mažiausiai dvi savaites. Savaitgalį vykusių rungtynių su Kauno „Žalgiriu“
Įspūdingiausią LKL savaitės momentą sukūrė Jonavos komandos aukštaūgiai
Įspūdingiausią LKL savaitės momentą sukūrė Jonavos komandos aukštaūgiai
Lietuvos krepšinio lyga ("Betsafe LKL") pristatė praėjusią savaitę sužaistų rungtynių gražiausių epizodų penketuką.Rinkinį pradėjo "Šiaulių" gynėjo Donato
"Rytas" nukovė FIBA Čempionų lygos laimėtoją (Žibėno, Normanto, Tabako komentarai)
"Rytas" nukovė FIBA Čempionų lygos laimėtoją (Žibėno, Normanto, Tabako komentarai)
Antradienį Vilniaus „Rytas“ (1-1) pergalingai sugrįžo į ASG areną ir FIBA Čempionų lygos antrame ture 87:69 (22:17, 27:13, 17:22, 21:17) įveikė nugalėtojų titulą ginančią Burgoso
Kokie varžovai žalgiriečių laukia lapkritį (vienintelį kartą sezone atvyks "Rytas")
Kokie varžovai žalgiriečių laukia lapkritį (vienintelį kartą sezone atvyks "Rytas")
Lapkritis krepšinio gerbėjams padovanos 5 aukščiausio lygio krepšinio dvikovas „Žalgirio“ arenoje. Į trejas Eurolygos ir dvejas „Betsafe–LKL“ rungtynes,
Šeškaus kariauna susitvarkė ir su svečiais iš Kėdainių
Šeškaus kariauna susitvarkė ir su svečiais iš Kėdainių
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) debiutantė Jonavos „CBet“ (4-1) siekia įsitvirtinti lyderių ketveriukėje.Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose
LKF prezidentas: Kaunas liks vyrų krepšinio centru, o Vilnius – galbūt moterų
LKF prezidentas: Kaunas liks vyrų krepšinio centru, o Vilnius – galbūt moterų
Lietuvos krepšinio ateitis šviesi – dviračio išradinėti nereikia, apokaliptinės nuotaikos nepagrįstos“, – mano federacijos prezidentas Vydas Gedvilas.–
Tėčio laime besidžiaugiantis Šeškus: mano tikslas – sukurti šventę jonaviečiams
Tėčio laime besidžiaugiantis Šeškus: mano tikslas – sukurti šventę jonaviečiams
Jonavos „CBet“ (3-1) ekipa per pirmąjį istorijoje klubo mėnesį „Betsafe-LKL“ jau suspėjo garsiai pareikšti apie save visai Lietuvos krepšinio bendruomenei. Debiutiniame
Žibėnas prieš Čempionų lygos antrą turą: turėsime išeiti iš savo komforto zonos
Žibėnas prieš Čempionų lygos antrą turą: turėsime išeiti iš savo komforto zonos
Antradienį savo arenoje Vilniaus „Ryto“ krepšininkai žais antras FIBA Čempionų lygos rungtynes. Sostinės klubo varžovas – Burgoso „San Pablo“ iš Ispanijos,
Prienų ekipos trenerį supykdė teisėjų nepagarba: jis negali atsisukęs mane "tujinti"
Prienų ekipos trenerį supykdė teisėjų nepagarba: jis negali atsisukęs mane "tujinti"
„Manau, kad tai didžiulė nepagarba ir to neturėtų būti aukščiausio lygio Lietuvos krepšinio lygoje“, – po gautos techninės pražangos ir penkto pralaimėjimo „Betsafe–LKL“
Problemų prispaustas Zdovcas sunerimęs: neturime pakankamai žaidėjų net treniruotėms
Problemų prispaustas Zdovcas sunerimęs: neturime pakankamai žaidėjų net treniruotėms
Naujasis Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Jure Zdovcas iškovojo pirmąją savo pergalę naujose pareigose. Slovėno vadovaujami kauniečiai 97:64 sutriuškino „Šiaulius-7bet“,
"Žalgiris" sutriuškino "Šiaulius", bet prarado Mudiay
"Žalgiris" sutriuškino "Šiaulius", bet prarado Mudiay
Penktadienį geriausias karjeros Eurolygoje rungtynes sužaidęs Emmanuelis Mudiay galingai startavo ir „Betsafe-LKL“ rungtynėse Šiauliuose, tačiau žalgirietį sustabdė trauma.Jau
Įspūdingai lemiamame kėlinyje spurtavę pasvaliečiai iškovojo pirmąją pergalę
Įspūdingai lemiamame kėlinyje spurtavę pasvaliečiai iškovojo pirmąją pergalę
Sekmadienį Prienuose vykusioje „Betsafe-LKL“ čempionato dvikovoje, aikštės šeimininkai priėmė svečius iš Pasvalio.Manto Šerniaus vadovaujama Pasvalio „Pieno
"Neptūnui" pastabą davęs Žibėnas atsargus dėl Ndouro: nenoriu sakyti "op" neperšokęs griovio
"Neptūnui" pastabą davęs Žibėnas atsargus dėl Ndouro: nenoriu sakyti "op" neperšokęs griovio
Vilniaus „Rytas“ šeštadienį po permainingos kovos svečiuose 89:81 palaužė Klaipėdos „Neptūną“, o nugalėtojų treneris po rungtynių davė pastabą emocijų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime