Naujienos kraunasi...

Įspūdingą seriją tęsiantis Žibėnas: to ir tikėjomės, o su "Ryto" žaidėjų charakteriu viskas labai okayKai Giedrius Žibėnas vasaros pabaigoje prisijungė prie Donaldo Kairio formuojamo trenerių štabo Vilniaus „Ryto“ komandoje, niekas – nei pats treneris, nei sirgaliai – negalėjo tikėtis, kad vos po pusmečio reikalai sostinėje susiklostys būtent taip, kaip yra dabar.

G. Žibėnas pačioje 2021 metų pradžioje priėmė bene skambiausią karjeros iššūkį ir, sulaukęs klubo vadovų ir žaidėjų pasitikėjimo, tapo „Ryto“ vyriausiuoju treneriu. Specialistui teko tikrai neeilinė užduotis – kuo skubiau gelbėti kaip reikiant apdaužytą ir skęstantį sostinės ekipos laivą.

Vis dėlto, turbūt net ir patys ištikimiausi „Ryto“ sirgaliai negalėjo prognozuoti, kad G. Žibėnas vos per du mėnesius stipriai aptalžytą Vilniaus klubą pavers „karščiausia“ komanda „Betsafe-LKL“ čempionate.

36 metų specialistas sostinėje dirbdamas vyr. treneriu dar nespėjo pajausti pralaimėjimo skonio. Vienuolika pergalių ir nulis pralaimėjimų – tokia iškalbinga yra G. Žibėno statistika vadovaujant „Rytui“.

Ir nors G. Žibėnas į Vilnių sugrąžino viltį ir tikėjimą pagrindine miesto komanda, nei pasidžiaugti pergalėmis, nei bendrai įvertinti atsinaujinusio karjeros statuso, kaip sako pats treneris, tiesiog dar nebuvo kada.

„Kai atvykau į „Rytą“, kai buvo tokia pralaimėjimų serija, jau buvau bet kam pasiruošęs. Save nusistatai taip, kad esi viskam pasiruošęs. Kai paskyrė vyr. treneriu, tiesiog reikėjo greitai imtis darbo ir net nebuvo laiko papildomo galvoti apie emocijas“, – LKL.lt pasakojo treneris.

Vos tapęs pagrindiniu komandos vairininku G. Žibėnas sostinėje įvedė, kaip sako pats, rezultatus pakeitusią naujovę – stipriai sumažino treniruočių apimtį ir krūvį.

„Gal pradėkime nuo treniruočių – mes dramatiškai sumažinome treniruočių apimtį, dėl to automatiškai keičiasi mūsų braižas gynyboje, mes galime žymiai energingiau dirbti gynyboje. Tas, manau, atsispindi rezultatuose“, – drąsiai dėstė specialistas.

Bendrai G. Žibėnas yra išskirintė figūra Lietuvos krepšinyje – treneriu jis dirba lygiai pusę savo gyvenimo, o pirmuosius nurodymus auklėtiniams jis pradėjo skirstyti vos sulaukęs pilnametystės.

– Treneri, visų pirma, jūsų vadovaujamas „Rytas“ kol kas laimi viską. Ar tikėjotės tokios geros pradžios?

– Aišku, kad tikėjomės. Tiek pergalių iš eilės pasiekti nėra lengva bet kurioje lygoje. Norime tą seriją tęsti, nes tikrai mentalitetą kažkiek išsiugdę jau esame, norime žiūrėti tik į artimiausias rungtynes. Stengiamės praėjusias rungtynes pamiršti ir žiūrėti tik į priekį.

– Prabėgo beveik du mėnesiai, kaip esate vyr. treneris. Galbūt jau pastebite, kaip keičiasi žaidėjų charakteris?

– Šitoje komandoje charakteris... Kai atvykau čia rugpjūčio mėnesį, iškart matėsi, kad žaidėjų charakteris yra teisingas. Čia yra visų pirma, ką norėčiau paminėti. Antras dalykas – treneris profesionalioje komandoje per daug charakterio nepakeis. Taip, galbūt formuojantis asmenybei, vaikų amžiuje, tu gali turėti tam įtakos, bet profesionaliam sporte charakterio tu neištreniruosi. O su „Ryto“ žaidėjų charakteriu viskas yra labai okay. Čia mes problemų neturėjome visą sezoną.

– Charakterio, kaip sakote, nepakeisite. Bet galite pakeisti komandos braižą. Jis keičiasi?

– Gal pradėkime nuo treniruočių – mes dramatiškai sumažinome treniruočių apimtį, dėl ko automatiškai keičiasi mūsų braižas gynyboje, mes galime žymiai energingiau dirbti gynyboje. Tas, manau, atsispindi rezultatuose. Kol kas gal nėra to pastovumo, tokio, kokio norėtųsi, bet jo mes ieškome.

– Kas buvo sunkiausia perimant sunkią atkarpą išgyvenusios komandos vairą?

– Sunku nebuvo. Sąžiningai galiu pasakyti, nes žaidėjai priėmė labai pozityviai, iškart jaučiau palaikymą iš jų. Tiek iš žaidėjų, tiek iš administracijos, tiek iš klubo vadybos. Todėl buvo lengva. Taip pat labai greitai susidirbome su visais treneriais, labai didelę įtaką šitam rezultatui duoda Georgios, taip pat Gustas ir Tadas. Labai lengvai mes su jais susidirbome, dėl to ir turime dabar tokį rezultatą.

Sunkiausias buvo momentas, kai pirmas rungtynes žaidėme su „Neptūnu“, nepilnos sudėties, toli gražu nepilnos sudėties. Ir dar antrą rungtynių minutę traumą gavo pagrindinis didelis – Martynas Echodas. Tai sunkiausia buvo tos pirmos kelios savaitės, kai norisi kažkokią naujovę įdėti, bet tu neturi pilnos sudėties ir mes esame labai limituoti žaidžiant ne savo pozicijose.

– O jūs pats tikėjotės, kad tapsite vyr. treneriu?

– Galbūt labiau netikėta buvo gauti pasiūlymą grįžti atgal į Lietuvą prieš sezoną. Kai atvyksti į „Rytą“, kai buvo tokia pralaimėjimų serija, jau tu buvai bet kam pasiruošęs. Save nusistatai taip, kad tu esi viskam pasiruošęs, žinai, kad kaip bus – taip. Kai paskyrė vyr. treneriu, tiesiog reikėjo greitai imtis darbo ir net nebuvo laiko papildomo galvoti apie emocijas.

– Per savo karjerą išmaišėte daug skirtingų šalių: Lenkiją, Estiją, Daniją, Italiją, Iraną, Indoneziją. Kuri paliko geriausią, ir kuri – blogiausią įspūdį?

– Apie šalį, kaip apie šalį, aš negaliu sakyti blogai apie nė vieną, nes kiekviena yra išskirtinė. Bet blogiausios sąlygos buvo Danijoje, nes ten gyvenimo ir transporto sąlygos buvo silpnesnės. Bet nieko blogo negaliu pasakyti apie pačią šalį, juk tai yra viena laimingiausių tautų pasaulyje. Geriausias gyvenimo sąlygas tikrai vienareikšmiškai turėjau Indonezijoje, o didžiausią įspūdį palikusi šalis iki pat šių dienų, neslepiu, draugai mano artimi žino, kad tai yra Italija. Džiaugiuosi, kad teko ten padirbėti sezoną, ypač dėl to, kad tai buvo Pietų Italija, kas tikrai skiriasi nuo Šiaurės. Lėtas gyvenimo stilius, maistas, kultūra... Žmonės labai atviri, šilti ir pozityvūs. Tas paliko neišdildomus įspūdžius, o visos kitos šalys yra savitos – tame pačiame Irane gamta yra nuostabi, atmosfera irgi, viskas yra labai gerai. Lenkija irgi, atrodo netoli nuo mūsų, bet vis tiek kitaip. Estija paliko irgi gerą įspūdį, apie šalis visas galiu tik teigiamai atsiliepti.

– O jūsų karjeroje buvo tokių žaidėjų, su kuriais niekaip nerasdavote bendros kalbos? Kaip spręsdavote konfliktus?

– Jeigu toks žaidėjas yra komandoje, kurio ego yra aukščiau negu komanda, tu turi paprasčiausiai su juo išsiskirti. Teko tokius žaidėjus kelis turėti. Jei kalbėti iš patirties, tai reikėjo su jais išsiskirti žymiai greičiau. Mano nuomone, vienas žaidėjas suburti komandos negali, bet vienas žaidėjas gali komandą sugriauti. Tas yra faktas. Džiaugiuosi turėjęs tokią patirtį ir stengiuosi to išvengti ateityje.

– Kokias jūsų sakomas frazes dažniausiai treniruočių metu girdi jūsų auklėtiniai?

– Gynyboje turbūt būtų: „To neužteks“, tą tikrai dažnai sakau, arba „Aktyvios rankos“. O puolime turbūt: „Ekstra pasas“ arba „Ėjimas ant lentos“.

– Treneriu dirbate pusę savo gyvenimo. Kaip aštuoniolikmetis G. Žibėnas tapo krepšinio treneriu?

– Buvo meilė krepšiniui, buvo pirmas mano studijavimo sezonas Kūno kultūros akademijoje tuometinėje, ten aš sutikau vieną iš savo lektorių, kuris anksčiau buvo mano krepšinio treneris. Jis pasiūlė man prisijungti darbuojantis su vaikais, nes pats visko nebespėjo. Taip ir prasidėjo viskas – nuo vaikų.

– Kokia jūsų, kaip trenerio, didžiausia svajonė?

– Svajonės visada būna, bet kai taip mane mėto gyvenimas ir kai taip klostosi karjeros vingiai, labai sunku prognozuoti. Tu net nežinai, kas vyks už pusės metų, kas vyks už metų. Taip, mano artimiausi draugai puikiai žino, svajonė yra, bet nenoriu jos labai plačiai išplėsti. Svajonės link reikia eiti labai mažais žingsniais, reikia ja tikėti, bet neišduoti.

– Kokią sezono pabaigą su „Ryto“ komanda matote?

– Galime kalbėti apie tai, ką mes galime patys kontroliuoti čia ir dabar, tai yra artėjančias rungtynes. Turime joms pasiruošti kiek įmanoma geriau ir iškovoti pergale. O vėliau galvosime apie kitas rungtynes. Aš nežinau, ar mes būsime traumuoti atkrintamųjų etape, ar varžovai bus kitokie, tą labai sunku sukontroliuoti, todėl norisi būti atsakingam už tai, ką tu gali kontroliuoti.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Paaiškėjo LKL atkrintamųjų tvarkaraštis
Paaiškėjo LKL atkrintamųjų tvarkaraštis
„Betsafe-LKL“ reguliarusis sezone liko žaisti mažiau nei savaitę – jau gegužės 10-ąją bus aiškios visos atkrintamųjų varžybų poros, o dar po dviejų dienų komandos
Chomičius: kad krepšinis patiktų žmonėms, turi būti šou elementų
Chomičius: kad krepšinis patiktų žmonėms, turi būti šou elementų
LKL TV laidoje „Krepšinis su Rimvydu Valatka“ ant pašnekovo kėdės šįkart atsidūrė legendinis Lietuvos krepšininkas.„Suunto 7“ – sportui ir
Th.Walkupo tritaškis išgelbėjo "Žalgirį" nuo pralaimėjimo "Lietkabeliui"
Th.Walkupo tritaškis išgelbėjo "Žalgirį" nuo pralaimėjimo "Lietkabeliui"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Kauno „Žalgiriui“ (31/3) šis mačas nereiškė nieko, o Panevėžio „Lietkabeliui“ (21/13) reiškė
Staiga pakrikusi Messinos kariauna žaidė su ugnimi, bet pasiekė finalo ketvertą
Staiga pakrikusi Messinos kariauna žaidė su ugnimi, bet pasiekė finalo ketvertą
Milano „Olimpia“ pergalingai užbaigė Eurolygos ketvirtfinalį ir laimėjo seriją prieš Miuncheno „Bayern“ 3-2, bet nuo savo trenerio Ettore Messinos gaus pylos dėl nesuvokiamų
Jasikevičiaus atokvėpis: "Barca" surakino "Zenit" puolimą ir laimėjo seriją
Jasikevičiaus atokvėpis: "Barca" surakino "Zenit" puolimą ir laimėjo seriją
Per kančias – į žvaigždes. Tokiu maršrutu Eurolygos ketvirtfinalio seriją įveikė favoritė „Barcelona“, lemiamose penktosiose rungtynėse nepalikusi vilčių Sankt Peterburgo
Echodo rekordas padėjo nutraukti pergalingą "Neptūno" seriją
Echodo rekordas padėjo nutraukti pergalingą "Neptūno" seriją
Klaipėdos „Neptūnui“ (13/22) buvo labai reikalinga pergalė, norint dar pakilti „Betsafe-LKL“ turnyro lentelėje, bet jos pasiekti nepavyko.Vilniuje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai
"Dzūkija" toliau kabinasi į atkrintamąsias
"Dzūkija" toliau kabinasi į atkrintamąsias
Itin svarbią pergalę prieš tiesioginius varžovus dėl patekimo į atkrintamąsias antradienį „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo Alytaus „Dzūkija“ (11/23).Nikola
Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinusi "Juventus" nugalėjo "Šiaulius"
Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinusi "Juventus" nugalėjo "Šiaulius"
Utenos „Juventus“ (22-13) ekipa išsaugojo šansus iškovoti trečiąją vietą „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone.Žydrūno Urbono auklėtiniai
Gražiausias balandžio momentas - vadovėlinė "Šiaulių" ataka
Gražiausias balandžio momentas - vadovėlinė "Šiaulių" ataka
„Betsafe-LKL“ pirmenybėse prabėgo paskutinis pilnas reguliariojo sezono mėnuo – balandis, o jau netrukus komandos startuos atkrintamosiose varžybose. Tačiau prieš tai LKL.lt
Mėnesio MVP tapęs Kupšas: vis dar turiu rezervų
Mėnesio MVP tapęs Kupšas: vis dar turiu rezervų
2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ reguliarusis sezonas artėja link finišo, o lemiamai jo stadijai ruošiasi ir vis įspūdingesnius skaičius čempionate renkantis Utenos „Juventus“
Itin svarbiame mūšyje - prieniškių pergalė Pasvalyje
Itin svarbiame mūšyje - prieniškių pergalė Pasvalyje
Prienų „Cbet“ (14/20) komanda „Betsafe-LKL“ mače parodė charakterį, surengė puikią atkarpą ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir taip dėjo pamatus pergalei.Manto Šerniaus auklėtiniai
Kaune - užtikrinta "Žalgirio" pergalė
Kaune - užtikrinta "Žalgirio" pergalė
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė dar vieną užtikrintą pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate. Šį kartą „Žalgirio“ arenoje kauniečiai rezultatu
"Rytas" nepaliko šansų "Šiauliams"
"Rytas" nepaliko šansų "Šiauliams"
Sekmadienį Vilniaus „Rytas“ (25/7) pasiekė pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse ir gali būti ramus dėl likusios reguliaraus sezono dalies.Sostinės ekipa namuose 104:68 (22:15,
Vaikystę prisiminęs N.Giga: mama visada būdavo šalia
Vaikystę prisiminęs N.Giga: mama visada būdavo šalia
LKL TV Motinos dienos proga parengė reportažą su Klaipėdos „Neptūno“ aukštaūgiu Norbertu Giga.Krepšininkas interviu pasakojo apie savo ryšį su mama ir labiausiai
"Lietkabelį" įveikęs "Neptūnas" pateko į atkrintamąsias
"Lietkabelį" įveikęs "Neptūnas" pateko į atkrintamąsias
Klaipėdos „Neptūnas“ (13/21) užsitikrino vietą „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 83:73 (16:17, 25:19, 24:19, 18:18) palaužė
Pralaimėjimų seriją "Juventus" nutraukė įveikdama "Dzūkiją"
Pralaimėjimų seriją "Juventus" nutraukė įveikdama "Dzūkiją"
Šeštadienį Utenoje aikštės šeimininkai iškovojo 21-ąją pergalę šio sezono „Betsafe-LKL“ čempionate.Žydrūno Urbono vadovaujami Utenos „Juventus“
Iki paskutinių sekundžių kovojusi "Bayern" atvedė seriją į lemiamą mūšį
Iki paskutinių sekundžių kovojusi "Bayern" atvedė seriją į lemiamą mūšį
Dar vienoje Eurolygos ketvirtfinalio serijoje prireiks lemiamų, penktųjų rungtynių.Miuncheno "Bayern" krepšininkai ketvirtose serijos rungtynėse namuose po atkaklios kovos 85:82 (23:19,
"Zenit" išlygino ketvirtfinalio seriją, lemiamas mačas - Barselonoje
"Zenit" išlygino ketvirtfinalio seriją, lemiamas mačas - Barselonoje
Tarp komandų, kurios Eurolygos reguliariajame sezone užėmė 1 ir 8 vietas ketvirtfinalio serijoje prireiks lemiamų, penktųjų serijos rungtynių.Tai paaiškėjo po to, kai Sankt Peterburge "Zenit"
Fatališku spurtu prieniškius sulaužęs "Rytas" pasiekė sezono rekordą
Fatališku spurtu prieniškius sulaužęs "Rytas" pasiekė sezono rekordą
Vilniaus „Rytas“ (24/7) pralaimėjo principinę dvikovą prieš Kauno „Žalgirį“, tačiau netruko reabiliuotis.Lietuvos vicečempionai namuose 99:63 (21:18, 18:14,
"Žalgiris" užsitikrino LKL reguliaraus sezono nugalėtojo vardą
"Žalgiris" užsitikrino LKL reguliaraus sezono nugalėtojo vardą
Kauno „Žalgiris“ (29/3) pasiekė eilinę pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir taip galutinai įsitvirtino pirmoje turnyro lentelės vietoje.Martino Schillerio
Gecevičius patyrė traumą
Gecevičius patyrė traumą
Utenos „Juventus“ ekipa paskelbė, kad traumą patyrė ir iš rikiuotės iškrito Martynas Gecevičius. Žaidėjui įplyšo blauzdos raumuo, o dėl šios traumos žaidėjas
Lietuvos rinktinė sužinojo varžovus 2022 metų Europos čempionate
Lietuvos rinktinė sužinojo varžovus 2022 metų Europos čempionate
Ketvirtadienį Berlyne ištraukti 2022 metų Europos krepšinio čempionato burtai. Dariaus Maskoliūno treniruojama Lietuvos rinktinė pateko į B grupę, kur žais su Vokietijos, Prancūzijos,
"Neptūno" sąskaitoje - labai svarbi pergalė Alytuje
"Neptūno" sąskaitoje - labai svarbi pergalė Alytuje
Klaipėdos „Neptūnui“ (12/21) labai svarbios pergalės, norint įsitvirtinti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamųjų aštuonete.Tai pavyko padaryti
Jogėla - apie karjeros pradžią, ankstyvą pažintį su traumomis ir "Neptūno" sezoną
Jogėla - apie karjeros pradžią, ankstyvą pažintį su traumomis ir "Neptūno" sezoną
LKL TV interviu rubrikoje žiūrovų šįkart laukia trumpas pašnekėsys su Klaipėdos „Neptūno“ puolėju Matu Jogėla.Atletiškumo nestokojančiam uostamiesčio krepšininkui
Šukiui trumpinamas diskvalifikacijos terminas
Šukiui trumpinamas diskvalifikacijos terminas
Kovo 29 d. Lietuvos krepšinio lyga nusprendė, kad vykusiose „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse tarp „Ryto“ ir Juventus“ komandų, teisėjai suklydo blogai įvertindami
Po pertraukos smogęs "Žalgiris" pasiekė revanšą prieš "Rytą"
Po pertraukos smogęs "Žalgiris" pasiekė revanšą prieš "Rytą"
Kauno „Žalgiris“ (28/3) beveik užsitikrino pirmąją poziciją „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone. Lietuvos čempionai išvykoje 90:81 (21:22, 25:21, 25:20, 19:16)
Kovoje dėl 3 vietos "Lietkabelis" užtikrintai įveikė "Juventus"
Kovoje dėl 3 vietos "Lietkabelis" užtikrintai įveikė "Juventus"
Svarbią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelis“ (21/11), kuris namuose 98:86 (22:13, 20:23, 28:20, 28:20) susitvarkė su turnyro
"Vienas ant vieno" - "Neptūno" žaidėjai spėliojo vienas kito statistiką
"Vienas ant vieno" - "Neptūno" žaidėjai spėliojo vienas kito statistiką
LKL TV rubrikoje „Vienas ant vieno“ sudalyvavo Klaipėdos „Neptūno“ duetas – Benas Griciūnas ir Džiugas Slavinskas.Jiedu spėliojo, kuris iš jų yra surinkęs didesnius

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime