Naujienos kraunasi...

Į Vilnių grįžtantis Paliukėnas: "Ryto" fanai yra karščiausi, garsiausi, geriausi, ir visokiausiPirmasis Vilniaus „Ryto“ naujokas – Martynas Paliukėnas – į gimtąjį miestą sugrįžta po kiek daugiau nei 10 metų pertraukos. Krepšininkas sako, kad dėl grįžimo į gimtąjį miestą ir žaidimo „Ryte“ abejonių neturėjo. 

„Gyvensiu namuose ir visada bus šalia šeima. Gavus pasiūlymą atstovauti savo miesto komandą, LKL čempionus, dvejonių nebuvo. Reikia lipti iš komforto zonos ir priimti naujus iššūkius.“

 „Basketnews“ rengtoje apklausoje, M. Paliukėnas – antrus metus iš eilės „Betsafe-LKL“ žaidėjų nuomone geriausiai besiginantis lygos krepšininkas. Šį įvertinimą „Ryto“ naujokas pelnė ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijos lygoje, kur geriausiai besiginančiu krepšininku buvo pripažintas 2018 ir 2019 metais. Visgi, vilnietis sako, kad apie apdovanojimus negalvoja.

„Man patinka gintis, todėl bandau maksimaliai mėgautis krepšiniu, o apie apdovanojimus net negalvoju. Tiesiog žaidžiu savo krepšinį ir tiek.“ 

Pastarąjį sezoną Mažeikių „M Basket DELAMODE“ klube praleidęs krepšininkas į Lietuvos krepšinio pasaulį sugrįžo visai neseniai – 2022 m. Prieš tai 30-ies gynėjas savo karjerą tęsė Lenkijoje, Rumunijoje. Nors sezonai užsienyje tikrai nebuvo lengvi, vilnietis džiaugiasi ten išmoktomis pamokomis. 

„Turbūt didžiausia pamoka, kurią išmokau užsienyje ir kituose Lietuvos klubuose yra ta kova, širdis ir sunkus darbas. Tai tikrai atneša rezultatą. Esu pasiryžęs tai pademonstruoti savo gimtajame mieste.“

Trumpame interviu rytasvilnius.lt krepšininkas papasakojo savo pirmuosius prisiminimus apie „Rytą“, trumpai apžvelgė Mažeikiuose praleistą sezoną, pasidalino savo asmeniniais tikslais artėjančiam sezonui bei įvardino krepšininkus, kurių gynybos stilių laiko pavyzdžiu.

Esi tikras vilnietis. Koks yra tavo ryšys su Vilniumi ir Vilniaus „Rytu“?

Esu tikras grynakraujis vilnietis. Čia gimęs, užaugęs, išmokęs žaisti krepšinį ir dabar gyvenantis Vilniuje. Su „Rytu mano istorija prasidėjo dar kai buvau visiškas pyplys ir „Rytas“ žaidė sporto rūmuose. Tais laikais mama pardavinėjo ledus per „Ryto“ varžybas, pasiimdavo mane kartu į kiekvienas rungtynes, buvau didelis „Ryto“ fanas.

Į Lietuvos krepšinio pasaulį sugrįžai vos prieš keletą sezonų. Kaip jautiesi prisijungdamas prie savo gimtojo miesto komandos? Ar turėjai kokių nors abejonių dėl žaidimo „Ryte“?

Prie „Ryto“ prisijungęs jaučiuosi labai gerai, kadangi į Vilnių sugrįžau po 10 metų pertraukos. Gyvensiu namuose ir visada bus šalia šeima. Gavus pasiūlymą atstovauti savo miesto komandą, LKL čempionus, dvejonių nebuvo. Tai naujas lapas, naujas iššūkis mano gyvenime. Reikia lipti iš komforto zonos ir priimti iššūkius. 

Praėjusį sezoną atstovavai Mažeikių ekipai. Kaip vertini savo praėjusį sezoną „M Basket DELAMODE“ klube?

Praėjusį savo sezoną Mažeikiuose vertinu gerai, žinoma, nebuvo lengva – pasikeitė daug žaidėjų, komanda sezono eigoje pasikeitė kardinaliai, visi ieškojome savo tikrojo veido kaip komanda. Turėjau daug atsakomybės aikštelėje, bet visada yra kur dar tobulėti ir save dar labiau atskleisti. Esu pasiruošęs tai daryti. 

Kaip vertini „Ryto“ sezoną? Ar buvai nustebęs tokia sėkminga sezono pabaiga šalies krepšinio lygoje?

„Ryto“ sezoną vertinčiau kaip garvežį. Jis įsibėgėjo ir nesustojo iki paskutinio švilpuko. Visi buvo užsivedę, matėsi ta ugnelė akyse. Buvo tikrai gražu žiūrėti, todėl tokia sezono pabaiga nesu labai nustebęs. 

Vilniaus „Ryto“ sporto direktorius Artūras Jomantas yra tavo buvęs komandos draugas – kartu žaidėte Alytaus „Dzūkijoje“, praėjusį sezoną kartu, nors ir trumpai, kamuoliu dalinotės Mažeikių ekipoje. Kaip gerai pažįstate vienas kitą? 

Su Artūru susipažinome ir kartu žaidėme Alytaus „Dzūkijoje“, o pernai Mažeikiuose jis buvo mano komandos sporto direktorius bei komandos draugas. Smagu, kad komandoje yra žmogus, su kuriuo jau yra tekę profesionaliai dirbti. Jis reiklus, darbštus žmogus. Puikus pavyzdys jaunimui. 

Nemažai laiko praleidai žaisdamas užsienyje. Kaip manai, kokias užsienio patirtis ir patirtis kitose Lietuvos klubuose galėsi pritaikyti žaisdamas Vilniuje? 

Turbūt didžiausia pamoka, kurią išmokau užsienyje ir kituose Lietuvos klubuose yra ta kova, širdis ir sunkus darbas. Tai tikrai atneša rezultatą. Esu pasiryžęs tai pademonstruoti savo gimtajame mieste.

Pastaruosius du sezonus LKL žaidėjų nuomone buvai geriausiai besiginantis lygos krepšininkas, šiemet - ir kovingiausias. Krepšinio sirgaliai taip pat tave vadina tikru gynybos specialistu. Ką tau reiškia būti pripažintam geriausiu tokiose kategorijose? 

Man patinka gintis, todėl bandau maksimaliai mėgautis krepšiniu, o apie apdovanojimus net negalvoju. Tiesiog žaidžiu savo krepšinį ir tiek.

Kokie pagrindiniai faktoriai lemia tavo sėkmę gynyboje?  Ar yra kokie nors krepšininkai, kurių gynybos stilių laikai pavyzdžiu?

Turbūt tas noras įrodyti, kad esu geresnis. O pavyzdžius tikrai kelis turiu: tas pats Artūras Jomantas, Omaras Cookas. Stebėjau juos žaidžiant. Asmeninėje gynyboje jie abu, manau, buvo Europos elite.

Kokie yra tavo asmeniniai tikslai ir lūkesčiai artėjančiam sezonui?

Ateinu į čempionų komandą, todėl dabar mano pagrindinis tikslas yra susipažinti su visa „Ryto“ šeima ir palikti už ją širdį aikštelėje. „Ryto“ fanai yra karščiausi, garsiausi, geriausi, ir visokiausi, ką galima pasakyti apie fanus. Tokie fanai priverčia širdį plakti greičiau ir užkuria energiją aikštelėje. Manau „Rytas“ tikrai turi šeštą žaidėją, kuris prisideda prie pergalių. „Rytas“ praėjusį sezoną už tai padovanojo jiems auksą. Labai smagu už fanus, norisi būti to dalimi, žaisti už kiekvieną palaikančią širdį. 

Jei galėtum duoti vieną patarimą sau praeityje, kaip skambėtų tas patarimas? 

Turiu sau vieną patarimą, kurį taikau gyvenime ir dabar: mėgaukis šiuo žaidimu ir padaryk viską, kas tavo rankose, kad vėliau nesigailėtum.

Komentuoti
antasulc2024-06-23 11:49:13 Cituoti
Užmiršo bičas, kokią komandą stebėjo vaikystėje.:)
Puslapiai: 1
Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Vėl dėjimais stebinęs Jokubaitis – vienas "Knicks" lyderių paskutinėse rungtynėse
Vėl dėjimais stebinęs Jokubaitis – vienas "Knicks" lyderių paskutinėse rungtynėse
Pasirodymą 2024 metų NBA vasaros lygoje Rokas Jokubaitis pabaigė sėkmingu žaidimu. 23-ejų lietuvio spindesys padėjo Niujorko „Knicks“ (2-3) komandai 90:82 (18:21, 25:17, 24:22, 23:22)
Buzelis efektingai baigė prisistatymą NBA vasaros lygoje
Buzelis efektingai baigė prisistatymą NBA vasaros lygoje
Čikagos „Bulls“ sirgalius džiuginantis Matas Buzelis prisistatymą NBA vasaros lygoje Las Vegase baigė dar vienu solidžiu pasirodymu, ašo Krepšinis.lt.Lietuvis buvo vienas
JAV žvaigždynas tik paskutinėmis sekundėmis palaužė sudaniečius
JAV žvaigždynas tik paskutinėmis sekundėmis palaužė sudaniečius
Iš pirmo ryškumo NBA žvaigždžių suburta JAV krepšinio rinktinė netikėtai susidūrė su didelėmis problemomis žaidžiant draugiškas rungtynes prieš Pietų Sudaną,
Milaknis sėkmingai debiutavo naujajame amplua – pateko į atkrintamąsias
Milaknis sėkmingai debiutavo naujajame amplua – pateko į atkrintamąsias
Trijulių krepšinyje save nusprendęs išbandyti Artūras Milaknis sėkmingai debiutavo tarptautiniame turnyre Kosove. 38-erių snaiperis su Marijampolės „Mantinga“ pasiekė „Pristina
Vienas Serbijos rinktinės bei "Partizan" lyderių keliasi į Rusiją
Vienas Serbijos rinktinės bei "Partizan" lyderių keliasi į Rusiją
Sugebėjimais gynyboje pastaraisiais metais sublizgėjęs Aleksa Avramovičius nutarė iškeisti žaidimą Eurolygoje į kruvinus milijonus okupantų šalyje, rašo Krepšinis.lt.Serbijos
Milaknis dar nekabina sportbačių ant vinies
Milaknis dar nekabina sportbačių ant vinies
Jau šį savaitgalį Prištinoje (Kosovas) Lietuvos 3x3 krepšinio aistruolių laukia ypatingas įvykis. Trijulių krepšinyje debiutuos legendinis snaiperis Artūras Milaknis.
Buzelis džiugino įspūdingais dėjimais, Jokubaitis solidžiai skirstė perdavimus
Buzelis džiugino įspūdingais dėjimais, Jokubaitis solidžiai skirstė perdavimus
Šių metų NBA naujoko Mato Buzelio atstovaujamas Čikagos „Bulls“ klubas vasaros lygoje pasiekė antrąją pergalę. Lietuvio ekipa po pratęsimo 103:99 (24:17, 34:25, 18:26, 20:28,
"Žalgirio" vyrams teks sunkiai lenkti nugaras – laukia NBA maratonui prilygstantis sezonas
"Žalgirio" vyrams teks sunkiai lenkti nugaras – laukia NBA maratonui prilygstantis sezonas
„Mūsų noras – mažinti rungtynių skaičių. Deja, nesame labai girdimi, nes mūsų balsas LKL valdyboje tik vienas ir daug įtakos neturime“, – dar prieš penkerius metus
"Neptūnui" į Europos turnyrą teks brautis per Ispanijos klubą
"Neptūnui" į Europos turnyrą teks brautis per Ispanijos klubą
Praėjusį sezoną šeštą vietą LKL čempionate užėmęs Klaipėdos „Neptūnas“ šį rudenį bandys prasibrauti į FIBA Europos taurės turnyrą.Uostamiesčio atstovai
"Šiauliuose" – rezervinės rinktinės narys, "Žalgirio" sistemos auklėtinis
"Šiauliuose" – rezervinės rinktinės narys, "Žalgirio" sistemos auklėtinis
„Šiaulių“ marškinėlius apsivilks iš Aukštaitijos atvykstantis 25-erių metų gynėjas Marius Valinskas. Su rezervinėjė Lietuvos rinktinėje šiemet rungtyniavusiu
"Real" pratęsė kontraktą su kapitonu
"Real" pratęsė kontraktą su kapitonu
Madrido "Real" klubas paskelbė apie kontrakto pratęsimą su komandos legenda jau tapusiu Sergio Llullu.Ispanijos čempionai su 36-erių veteranu sudarė dar dvejų metų trukmės sutartį.Ispanas
"Crvena Zvezda" su Giedraičiu žais draugiškame turnyre Rusijoje
"Crvena Zvezda" su Giedraičiu žais draugiškame turnyre Rusijoje
Į rinktinės dvyliktuką nepatekęs Rokas Giedraitis pratęsė sutartį su Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipa, su kuria Eurolygos sezonui ruošis Maskvoje, rašo Krepšinis.lt.Serbijos
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos biure lankėsi vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis. Po susitikimo su LKF vadovais, treneriui padėkota už darbą trijų
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino serbas
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino serbas
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ pasirašė sutartį su 211 cm ūgio vidurio puolėju Dimitrije Nikoličius. Paskutinius tris sezonus 26-erių metų amžiaus aukštaūgis praleido
NBA vasarotojai iš Lietuvos žaidė rezultatyviai ir vylėsi užsilikti
NBA vasarotojai iš Lietuvos žaidė rezultatyviai ir vylėsi užsilikti
Rokas Jokubaitis ir Mantas Rubštavičius sužaidė geriausias savo rungtynes NBA Vasaros lygoje ir dviženkliu rezultatyvumu prisidėjo prie komandų pergalių, rašo Krepšinis.lt.Niujorko
"Žalgirio" agentas: kodėl buvo pakviestas Dunstonas?
"Žalgirio" agentas: kodėl buvo pakviestas Dunstonas?
Kauno „Žalgirio“ klubas trečiadienį oficialiai paskelbė apie pasirašytą sezono trukmės sutartį su dukart Eurolygos čempionu Bryantu Dunstonu.Apie aukštaūgio prisijungimo
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Trečią pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle prieš olimpinių žaidynių krepšinio turnyrą pasiekė pagrindinė favoritė JAV rinktinė, rašo Krepšinis.lt.Steve’o
"Žalgirį" palikęs Hayesas liks rungtyniauti Eurolygoje
"Žalgirį" palikęs Hayesas liks rungtyniauti Eurolygoje
Kaip jau rašėme, Kauno "Žalgirio" gretose Kevarriusą Hayesą keičia dukart Eurolygos čempionas Bryantas Dunstonas.Tačiau dvejus metus Lietuvoje praleidęs amerikietis ir toliau rungtyniaus
Netikėtos permainos "Žalgiryje": Hayesą keičia dukart Eurolygos čempionas
Netikėtos permainos "Žalgiryje": Hayesą keičia dukart Eurolygos čempionas
Kauno „Žalgirio“ klubas atliko pokyčius priekinėje linijoje. Žaliai baltų gretas kitą sezoną sustiprins 38 metų 203 cm ūgio amerikietis Bryantas Dunstonas, su kuriuo pasirašyta
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
Klaipėdos „Neptūno” komandą stiprina Nathanas Johnsonas jaunesnysis, su kuriuo sudarytas kontraktas vieneriems metams. Uostamiesčio klubas baigė komplektaciją gynėjų grandyje. 2023-2024
Dar vieno klubo netekusi LKL patvirtino kito sezono čempionato formatą
Dar vieno klubo netekusi LKL patvirtino kito sezono čempionato formatą
Trečiadienį įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdis, kuriame buvo svarstomi „Betsafe-LKL“ čempionato sistemos pokyčiai, iš lygos pasitraukus Pasvalio „Pieno
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas ir toliau lipdo komandą artėjančio sezono kovoms. Aukštaitijos klubą papildė 198 cm ūgio puolėjas Dominicas Greenas. „Uniclub
Jokubaitis sukūrė du įspūdingus momentus, Buzelis – vėl rezultatyviausias
Jokubaitis sukūrė du įspūdingus momentus, Buzelis – vėl rezultatyviausias
Toliau puikų žaidimą NBA vasaros lygoje demonstruoja Matas Buzelis. „Bulls“ (1-2) naujokas tapo rezultatyviausiu komandoje, bet Čikagos klubas 77:85 (31:17, 13:21, 20:24, 13:23) nusileido
Su Puerto Riku vargę graikai: nenuostabu, kad jie įveikė Lietuvą
Su Puerto Riku vargę graikai: nenuostabu, kad jie įveikė Lietuvą
Po sunkios pergalės prieš Puerto Riką, Graikijos rinktinės strategas Vassilis Spanoulis išreiškė pagarbą varžovui bei teigė, jog šie neatsitiktinai žais olimpinėse
NBA veteranas Beverley persikelia į Tel Avivą
NBA veteranas Beverley persikelia į Tel Avivą
Į Europą atvyksta dar vienas NBA veteranas. Šįkart legionieriumi stiprinasi Tel Avivo „Hapoel“ klubas, kuris pasirašė dvejų metų kontraktą su gynėju Patricku Beverley,
Jasikevičiaus auklėtinis keliasi į kitą Eurolygos klubą
Jasikevičiaus auklėtinis keliasi į kitą Eurolygos klubą
Su Stambulo „Fenerbahče“ Turkijos čempionu tapęs Yamas Madaras karjerą tęs Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) gretose, rašo Krepšinis.lt.23-ejų įžaidėjas iš
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Margiris Normantas dar bent vienerius metus gins Vilniaus „Ryto“ komandos garbę. Iki liepos mėnesio vidurio turėjęs galimybę išvykti į kitą krepšinio klubą, 27-erių gynėjas
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ tęsia komandos komplektacijos darbus. Aukštaitijos klubą papildė praėjusį sezoną Lietuvoje rungtyniavęs L.J. Thorpe‘as. Utenos

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime