Naujienos kraunasi...

"Wolves" klubo biudžetą atskleidęs klubo direktorius: suprantame situaciją blaiviai„Wolves“ komandos direktoriumi tapęs Andrius Žiauberis atskleidė, su kokiu biudžetu artėjantį sezoną pasitinka komanda.

„Jau ne kartą apie jį kalbėjome. Niekas nesikeičia. Mūsų planuojamas pirmo sezono biudžetas yra apie 3,5 milijono eurų. Keliame sau tikslus jį dar pasididinti, vertindami tai, kad tam tikros mūsų pajamos priklauso nuo to, kaip mes pasirodysime. Natūralu, kad nėra lengva pardavinėti rėmimo paketus, kol klubas nėra sužaidęs nė vienų oficialių rungtynių.

Keldamiesi ambicingus sportinius tikslus mes puikiai suprantame, kad šalia to atsiranda galimybė pardavinėti ir rėmimo paketus. Suprantame situaciją blaiviai – kol kažko neįrodėme aikštėje, komunikacijoje ir rinkodaroje, kas užtruks, pradedame su 3,5 milijono. Tikiu, kad tai nėra galutinis mūsų klubo biudžetas ir kad jis dar turi galimybių paaugti net ir pirmo sezono metu“, – teigė Žiauberis.

Išsamiame interviu „Wolves“ vadovas Žiauberis pristatė ilgalaikę klubo viziją, atskleidė žaidėjų komplektacijos procesus, klubo valdymo struktūrą, krepšinio bendruomenės būrimo veiklas ir iššūkius kuriant naują klubą.

– Kokie iššūkiai kurti naują krepšinio klubą?
– Ta pradžia buvo tokia ganėtinai netikėta. Kai verslą įsigijo Gediminas Žiemelis, aš buvau tiek „Tiketos“, tiek arenos vadovas, bet taip jau atsitiko, kad „Tiketą“ mes šitame laikotarpyje pardavėme ir atsirado tokia niša, kur galėčiau save realizuoti. Esu dėkingas Gediminui, kad jis pasiūlė man galimybę prisidėti prie klubo kūrimo. Iššūkis... Aš jį dėl to ir vadinu iššūkiu, nes tai nebuvo paprastas ir lengvas dalykas. Visada žmogui lengviau daryti tuos darbus, kuriuos tu pažįsti, su kuriais tu esi susipažinęs, kažkokias sėkmės istorijas turi.

Čia buvo toks ganėtinai visiškai naujas dalykas. Kita vertus, būdamas renginių versle nuo 2008 metų ir dirbdamas jame daugiau negu 10 metų, atrodo, viską žinai apie pramogas, kurios vyksta Lietuvoje. Prie to paties krepšinio tekdavo prisidėti dirbant „Tiketos“ vadovu. Kartu su komercijos skyriumi mes padėdavome ir federacijai kainodaros strategijas dėlioti, ir tuometiniame „Lietuvos Ryte“ buvome įsitraukę į visų strategijų kūrimą, kainodarų kūrimą.

Atrodo, tų patirčių yra, bet nė velnio. Būti klubo viduje, jau tikrai viduje, ir tik patarinėti – yra du visiškai skirtingi dalykai. Todėl aš tikrai drąsiai galiu pasakyti, kad tai tikrai yra iššūkis, bet beprotiškai įdomus.

– Ar yra jaučiamas spaudimas komandos sudėčiai, įvertimus klubo turimas ambicijas?
– Psichologiškai tikrai esame pasiruošę. Kiek kitaip vertinčiau tą spaudimą ar nesuspėjimą su terminais. Natūralu, tai yra padidintas dėmesys, klubas kelia sau dideles ambicijas, jos niekur nedingo, ir tai tada asocijuojasi su tam tikru noru kai kuriose vietose kažką pabrėžti, kažkur įkąsti. Mano galva, mes susikomplektavome ne ką vėliau negu didieji ir jau seniai rinkoje esantys krepšinio klubai.

Labai džiaugiuosi, kad mūsų komandoje yra tiek Rimantas Kaukėnas, tiek Algimantas Bružas, kurie į komplektaciją žiūrėjo ne per bėgimo prizmę. Mes visada žiūrime į kokybę. Dėliodamiesi komplektaciją, labai didelį dėmesį skyrėme žaidėjų vaidmenims, vertinamės žaidėjus ne per vieną jų poziciją, o galbūt tam tikras dengiamąsias, kitas pozicijas. Aš tikrai labai džiaugiuosi, kaip profesionaliai į visą šitą procesą įsitraukė tiek Algimantas, tiek Rimantas.

Kitas labai svarbus aspektas komplektacijoje buvo pačių žmonių charakterio savybės. Toje vietoje, matydamas tam tikrą treniruočių procesą, dalyvaudamas keliose draugiškose rungtynėse, aš matau, kad komanda yra kaip vienas kumštis. Ta psichologinė sveikata, santykis rūbinėje bent jau kol kas mus visus džiugina. Visi vienodai suprantame, kur esame ir ko mes norime.

Ambicija niekur nedingo – ką pozicionuojame, to ir norime. Komandą kuriame tam, kad laimėtume. Suprantame, kad tai gali būti ne pirmą sezoną. Tos ambicijos, kurios skambėjo ir spaudoje, ypatingai klubo kūrimosi pradžioje, kad turime viską laimėti, kad biudžetas 20 milijonų – čia kalbame apie ilgalaikius tikslus. Labai daug kompanijų ir šalių ganėtinai ilgai projektuoja savo ateitį tiek laiko, kiek patys negyvena. Yra tokių kompanijų, kurios projektuoja savo ateitį 100 ar 200 metų į priekį, suprasdamos, kad jos pačios nenugyvens iki to laikotarpio.

Tas dalykas mums svarbus. Turime ilgalaikius tikslus, bet mes suprantame, kad norint pasiekti ilgalaikius tikslus, reikia pradėti daryti pirmuosius žingsnius, o jie yra sukurti ambicingą komandą tiek vadybos prasme, tiek krepšininkų prasme, pradėti pirmą sezoną, kurio tikslas tikrai išlieka ambicingas – žaisti finale. Mes tikime, kad tą galime pasiekti su ta komanda, kurią surinkome. Jeigu sporte neturi ambicijos, tai geriau nereikėtų nieko pradėti kurti. Tai link to ir einame.

– Laukia FIBA Europos taurės atrankos etapas. Kokie tikslai keliami šiam turnyrui?
– Šis atrankos etapas klubui svarbus tiek, kad mes norime jį laimėti ir tikime, kad tai galime padaryti. Kol kas pagrindinis procesas yra koncentruotas į fizinį pasiruošimą. treniruotės intensyvios, ilgos, turbūt krepšinio bendruomenė žino Rimo Kurtinaičio treniruočių principus. Visi suprantame, vardan ko mes tai darome. Aš labai tikiu, kad išskridę į atrankos turnyrą mes jį laimėsime. Pergalė bet kokiame turnyre grūdina ir motyvuoja krepšininkus. Puikiai suprantame, kad turėdami Europą, turėsime intensyvesnį tvarkaraštį. Lengviau mums bus ir patį krepšinį eksportuoti, apie kurį mes jau ne vieną kartą kalbėjome. Ir tas tikslas yra vienas iš mūsų pagrindinių tikslų – eksportuoti krepšinį. O tai padaryti žaidžiant Europoje yra lengviau.

– Kur gyvens komandos krepšininkai sezono metu?
– Mums svarbu, kad krepšininkai gautų komfortabilias sąlygas ir galėtų susikoncentruoti į rezultatą aikštelėje. Suprantame, kad esame naujas klubas. Mums reikėjo įdėti pastangų, įkalbinėjant krepšininkus prie mūsų prisijungti. Dabar kalbėtis lengviau, nes klubas įgyja konkretų kūną. Atsiranda komunikacija, stabilus naujienų srautas. Bet pačioje pradžioje, kalbant su pirmaisiais krepšininkais, mes tikrai turėjome įdėti daugiau pastangų. Dėkoju Rimantui ir Algimantui už tai.

Mums vienas iš svarbiausių dalykų yra užtikrinti fantastišką infrastruktūrą krepšininkams, ką dabar ir stengiamės padaryti. Pačio sezono metu komandos namų arena bus Alytaus arena, o krepšininkams suteikėme galimybę pasirinkti, kur jie gali gyventi. Dalis jų gyvens Kaune, o kita dalis – Birštone. Treniruotis planuojame vienoje iš Birštono salių. Tokiu būdu leisime krepšininkams pasirinkti, galbūt kažkas nori arčiau šeimos gyventi. Taip pat ir legionieriams, atvykusiems iš didelių miestų, galbūt reikia šiek tiek didesnės infrastruktūros ir laisvalaikio praleidimo formų, kurių negali suteikti mažesni miestai. Didžioji dalis bazuosis arčiau arenos – Birštonas, tas pats Alytus.

–  Ar sklandus arenos rekonstrukcijos procesas?
– Viskas vyksta taip, kaip ir planavome. Mūsų tikslas – užbaigti rekonstrukciją iki 2023 metų pavasario pabaigos. Viskam esame pasiruošę. Tik tam tikrame pasiruošimo procese yra tai, kad ne viskas priklauso nuo mūsų. Tam tikrų pakeitimų, kuriuos norime padaryti, atiduoti duoklę miestiečiams ir pačiam miestui, negalime padaryti be tam tikrų leidimų. Viduje esame viską pasiruošę, jau pradėjome pasiruošiamuosius darbus ir labai tikimės, kad viskas sklandžiai įvyks.

Net neabejoju, kad tam tikri procesai, į kuriuos įsitraukia Vilniaus miesto savivaldybė, įvyks sklandžiai ir mes spėsime laiku pasibaigti rekonstrukciją. Šiuo metu didesnę koncentraciją dedame į technologinį arenos atsinaujinimą, patogumą žiūrovui ir organizatoriui. Kad organizatorius norėtų pas mus ateiti į areną daryti renginius. Arenai renginys yra karalius, nes jei jo neturi, tai nei viena tarnyba neturi darbo, o jei turi – visos tarnybos iš karto įdarbinamos.

– Užsiminėte apie ilgalaikę klubo viziją. Koki ji?
– Ilgalaikę klubo viziją mes siejame su krepšinio eksportu. Kaip arenai svarbus organizatorius ir renginys, taip klubui svarbus turinys. Turinio didžiąją dalį sudaro sportiniai rezultatai, bet nemaža krepšinio klubų dalis būtent čia ir susikoncentruoja. Aš šiek tiek padalinčiau ir prie sportinių rezultatų pridėčiau šalia vykstančio turinio kūrimą. Logiška, kad būnant tokioje mažoje rinkoje, kaip Lietuva, ir keliant sau ambicingus tikslus, mums nebeužtenka tos rinkos. Todėl savo tikslus dėliojame taip, kad esame numatę eksportuoti krepšinį į mūsų pasirinktas tikslines rinkas. Norime eiti į tas rinkas, kur yra nemažai lietuvių išeivių arba tas rinkas, kurios stipriai domisi krepšiniu, myli krepšinį, bet neturi komandų, savo šalių, kurios galėtų reprezentuoti kažkokiame aukšto lygio Europos turnyre.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
KMT ketvirtfinalio poros: „Žalgiris“ dėl vietos finalo ketverte kovos su „Wolves“
KMT ketvirtfinalio poros: „Žalgiris“ dėl vietos finalo ketverte kovos su „Wolves“
Penktadienį kartu su Citadele banko valdybos nariu Vaidu Žagūniu ištraukus burtus, paaiškėjo visos keturios Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalio etapo poros.Dėl
Šiauliečių nepasigailėję V. Šeškaus auklėtiniai – Citadele KMT ketvirtfinalyje
Šiauliečių nepasigailėję V. Šeškaus auklėtiniai – Citadele KMT ketvirtfinalyje
Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) baigėsi grupių etapas.Užtikrintą pergalę namuose pasiekė Jonavos „CBet“ (4-2), kuri 82:65 (27:16, 26:16, 21:17, 8:16) susitvarkė su
20 taškų persvarą išbarsčiusios "Pieno žvaigždės" iškovojo garbės pergalę
20 taškų persvarą išbarsčiusios "Pieno žvaigždės" iškovojo garbės pergalę
Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje („Citadele KMT“) savo žygį baigė Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (1-5). Ramūno Cvirkos ekipa savo arenoje 86:85 (20:14, 30:23, 27:24,
Geresnio pasiūlymo sulaukęs Petrilevičius paliko Kėdainius
Geresnio pasiūlymo sulaukęs Petrilevičius paliko Kėdainius
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ liko be savo kapitono Pauliaus Petrilevičiaus.31-erių vidurio puolėjas pasinaudojo sutartyje numatyta galimybe ir, sulaukęs geresnio kitos komandos pasiūlymo,
Uteniškius nugalėjęs "Neptūnas" - KMT A grupės nugalėtojas (komentarai)
Uteniškius nugalėjęs "Neptūnas" - KMT A grupės nugalėtojas (komentarai)
Klaipėdos „Neptūnas“ (5-1) pergale užbaigė Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) grupių etapo kovas ir užsitikrino pirmąją vietą A grupėje.Mindaugo Brazio auklėtiniai
Prienuose triumfavusi "Wolves" - KMT ketvirtfinalyje (komentarai)
Prienuose triumfavusi "Wolves" - KMT ketvirtfinalyje (komentarai)
Trečiadienio vakarą itin svarbią pergalę Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyro grupių etape iškovojo Alytaus „Wolves“ (4-2) komanda. Rimo Kurtinaičio
Kaip išvykose gyvena žalgiriečiai: A.Butkevičiaus viešbučio kambario turas bei puolėjo rutina
Kaip išvykose gyvena žalgiriečiai: A.Butkevičiaus viešbučio kambario turas bei puolėjo rutina
Praėjusią savaitę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmą kartą šiame sezone abejas dvigubos Eurolygos savaitės rungtynes žaidė išvykoje. Žalgiriečiai iš
Žibėnas prieš išvyką į Atėnus įspėjo: bus tikrai daug provokacijų
Žibėnas prieš išvyką į Atėnus įspėjo: bus tikrai daug provokacijų
Vilniaus "Ryto" (1/2) krepšininkai sekmadienį turėję nelengvą dvikovą vietiniame fronte Šiauliuose, jau ruošiasi naujam iššūkiui - svarbioms rungtynėms
"Žalgirio" ir "Wolves" akistata - antra žiūrimiausia transliacija šį sezoną
"Žalgirio" ir "Wolves" akistata - antra žiūrimiausia transliacija šį sezoną
Pirmadienio vakarą Alytaus „Wolves“ ekipa metė rimtą iššūkį Kauno „Žalgiriui“, tačiau „Betsafe-LKL“ rungtynių pabaigoje pranašumą
Prienų ekipą papildė Tarvydas
Prienų ekipą papildė Tarvydas
Prienų „Labas GAS” ir toliau stiprina pozicijas. Prie komandos jungiasi 31-erių metų, 199 cm ūgio puolėjas Darius Tarvydas.Praėjusį sezoną pradėjęs Prancūzijoje, vėliau pratęsęs
Jonavos ekipa susitvarkė su Staniulio vedamais "Gargždais"
Jonavos ekipa susitvarkė su Staniulio vedamais "Gargždais"
Jonavos „CBet“ (8-2) komanda neturėjo lengvo gyvenimo, tačiau grįžo į pergalių kelią Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), kur namuose 92:85 (26:17, 22:15, 25:26,
Dramatiškoje kovoje "Žalgiris" palaužė "Wolves"
Dramatiškoje kovoje "Žalgiris" palaužė "Wolves"
Alytaus „Wolves“ (6-4) ekipa metė rimtą iššūkį Kauno „Žalgiriui“ (9-1), tačiau „Betsafe-LKL“ rungtynių pabaigoje pranašumą įrodė Kazio
"7bet-Lietkabelis" pranoko klaipėdiečius
"7bet-Lietkabelis" pranoko klaipėdiečius
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalingų įpročių neatsisako Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (8-2). Panevėžio klubas savo arenoje 80:73 (13:19, 24:22,
Brazdeikis: turime būti pasiruošę dar vienam ispaniško stiliaus žaidimui
Brazdeikis: turime būti pasiruošę dar vienam ispaniško stiliaus žaidimui
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio vakarą žais dešimtąsias šio sezono rungtynes Eurolygoje. Valensijoje žalgiriečiai pratęs šios savaitės dvikovų
 Jocytės amžių sužinojęs Ukrainos treneris prakalbo apie Gutausko skulptūrą
Jocytės amžių sužinojęs Ukrainos treneris prakalbo apie Gutausko skulptūrą
Būrys tautiečių tribūnoje, viena milžiniška ir daugybė įprasto dydžio šalies vėliavų, visos arenos traukiama skanduotė „Slava Ukraini!“, ukrainietiškos dainos
Prienų ekipą palikęs T. Sargiūnas papildė "Nevėžį-Optibet"
Prienų ekipą palikęs T. Sargiūnas papildė "Nevėžį-Optibet"
Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ papildė kitame „Betsafe-LKL“ klube – Prienų „Labas GAS“ – sezoną pradėjęs krepšininkas – Titas Sargiūnas.19-metis
Lekūnas pripažino negalėjęs atsisakyti "Ryto" pasiūlymo
Lekūnas pripažino negalėjęs atsisakyti "Ryto" pasiūlymo
Ant „Jeep“ arenos parketo – atviras vienas prieš vieną pokalbis su Vilniaus „Ryto“ puolėju Tomu Lekūnu ir Pauliumi Ambrazevičiumi. Išsamiame interviu
Maksvytis: sužaidėme prasčiausią antrąją dalį; Ulanovas: per gerai apie save galvojome
Maksvytis: sužaidėme prasčiausią antrąją dalį; Ulanovas: per gerai apie save galvojome
Po pralaimėjimo Vitorijoje Kauno „Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis liejo apmaudą, kad rungtynėms pradėjus slysti iš rankų žaidėjai nesugebėjo išlikti komanda. „Dar
Netoli trigubo dublio likusio Sabonio neužteko – nutrūko ilga "Kings"serija (rezultatai)
Netoli trigubo dublio likusio Sabonio neužteko – nutrūko ilga "Kings"serija (rezultatai)
Domantui Saboniui iki trigubo dublio pritrūko 3 rezultatyvių perdavimų, tačiau pergalingas Sakramento „Kings“ (10-7) žygis baigėsi. Trečiadienį „karaliai“ išvykoje
Snaiperį savyje pažadinęs Valančiūnas triumfavo San Antonijuje
Snaiperį savyje pažadinęs Valančiūnas triumfavo San Antonijuje
Keturis tritaškius įsūdęs Jonas Valančiūnas surinko dvigubą dublį, o jo atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (11-7) trečiadienį San Antonijuje 129:110 (29:19, 37:28, 38:38,
"Žalgiriis" Baskonijoje patyrė didžiausią pralaimėjimą šį sezoną
"Žalgiriis" Baskonijoje patyrė didžiausią pralaimėjimą šį sezoną
Kauno „Žalgiris“ (5/4) dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo nesėkmingai. Ispanijoje viešintys žalgiriečiai 73:93 (20:21, 24:21, 14:22, 15:29) turėjo pripažinti Vitorijos „Baskonia“
Kulboka itin solidžiai prisidėjo prie įsimintinos pergalės Europos taurėje
Kulboka itin solidžiai prisidėjo prie įsimintinos pergalės Europos taurėje
Europos taurės B grupėje sėkmingas rungtynes sužaidė Arnoldas Kulboka, o marijampoliečio atstovaujama Patrų „Promitheas“ (4/1) ekipa po išvykoje sužaisto itin sėkmingo paskutinio
Pratęsimo pareikalavusiame mače Šiauliuose kėdainiečiai užsitikrino vietą KMT ketvirtfinalyje
Pratęsimo pareikalavusiame mače Šiauliuose kėdainiečiai užsitikrino vietą KMT ketvirtfinalyje
Trečiadienio vakarą vietą Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalyje užsitikrino Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (4-1) ekipa.Gedimino Petrausko auklėtiniai
Lietuvių širdis sudaužęs 1995-ųjų finalas – Marčiulionis nepamiršo Nelsono žodžių
Lietuvių širdis sudaužęs 1995-ųjų finalas – Marčiulionis nepamiršo Nelsono žodžių
Lietuvos krepšinio gimimo metai – 1922-ieji, o 1995-ieji prisimenami kaip pirmas realus šansas mūsų vyrams vėl laimėti Europos pirmenybes, tik šįsyk – jau po Nepriklausomybės
Po beviltiško pralaimėjimo Messina neatmeta galimybės palikti Milano ekipos vairą
Po beviltiško pralaimėjimo Messina neatmeta galimybės palikti Milano ekipos vairą
Po dar vieno skaudaus pralaimėjimo Milano „Olimpia“ (3/6) strategas Ettore Messina neatmeta sprendimo trauktis iš vyriausiojo trenerio pareigų, rašo Krepšinis.lt.„Dizaineriai“
Jocytės kartos Europos merginų čempionatas vyks Lietuvoje
Jocytės kartos Europos merginų čempionatas vyks Lietuvoje
Pirmadienį Paryžiuje posėdžiavusi FIBA Europos padalinio valdyba tarp kitų klausimų sprendė ir Europos jaunimo čempionatų organizatorių kandidatūras.Lietuvos krepšinio federacija (LKF)
Krivo skrydis bei dėjimas per Birutį – LKl savaitės epizodų rinkinyje
Krivo skrydis bei dėjimas per Birutį – LKl savaitės epizodų rinkinyje
Lietuvos krepšinio lyga ("Bertsafe LKL") pristatė aštuntąją savaitę vykusių rungtynių gražiausių epizodų penketuką.Jame galime išvysti Kauno "Žalgirio"
"Shaqtin' A Fool": sveikatai pavojingas interviu bei neįtikėtinai apsikvailinęs australas
"Shaqtin' A Fool": sveikatai pavojingas interviu bei neįtikėtinai apsikvailinęs australas
NBA legenda Shaquille'as O'Nealas pristatė tradicinę rubriką "Shaqtin' A Fool", kurioje išrenkami juokingiausi lygos savaitės epizodai.Rinkinuką pradėjo perdavimą rungtynių

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (2075) 11.13 14:23
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime