Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" klubo esporto padalinio metai: laimėjimai ir sukaupta patirtis

"Žalgirio" klubo esporto padalinio metai: laimėjimai ir sukaupta patirtis
Kauno „Žalgiris“ buvo pirmasis sporto klubas, kuris prieš metus pristatė naujovę ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse: atidarė naują – elektroninio sporto arba esporto – padalinį. Tuomet buvo teigiama, kad tai natūralu, nes spartus esporto augimas vis dažniau sulaukia dėmesio ir tarp tradicinių sporto organizacijų – esporto padalinius turi tokie garsūs klubai kaip „Paris Saint Germain“, „FC Schalke 04“, „Valencia“, „Baskonia“.

Su Laura Baltkojyte, „Žalgirio“ esporto verslo vystytoja, apžvelgiame šio padalinio metų veiklą ir rezultatus.

– Lietuvoje yra nemažai žmonių, manau, ir tarp „Verslo žinių“ skaitytojų, kuriems nėra aišku, kas yra esportas, kas jame dalyvauja, kokie žaidimai žaidžiami?
– Esportas (elektroninis sportas) – tai sporto šaka, kurios erdvė yra vaizdo žaidimai realiu laiku (angl. online). Jie žaidžiami esportininkams buriantis į komandas ir kaunantis profesionaliose varžybose dėl pagrindinio piniginio prizo.

Esporte dalyvauja esportininkai – profesionalūs video žaidimų žaidėjai, kurie į žaidimus investuoja daugybę savo laiko įgūdžiams tobulinti.

Lietuvoje populiariausi esporto žaidimai – „League of Legends“, „Counter-Strike: Global Offensive“, „PlayerUnknown‘s Battlegrounds“, „Fortnite“, „Hearthstone“.

– Kokių tikslų siekė „Žalgirio“ sporto klubas nusprendęs įkurti esporto padalinį? Ką per metus jis davė klubui?
– „Žalgirio“ esporto padalinys buvo įkurtas paskatinus Eurolygai – ji planavo kurti esporto lygą, buriant esporto komandas, kurios veiktų šalia Eurolygos krepšinio komandų. Tačiau Eurolygos planai vystant projektą keitėsi ir šiuo metu lygos neturime. Vis dėlto Kauno „Žalgirio“ esporto padalinio įkūrimas Kauno „Žalgiriui“ padėjo įgyti esporto vadybos praktikos, taip pat tapome pirmu sporto klubu, investavusiu į esportą, o tai esporto bendruomenei tapo dideliu įvykiu ir suteikė vilties, kad ir kiti sporto klubai bei galbūt įmonės investuos į esportą Lietuvoje.

– Kokius esporto padalinio pasiekimus įvertintumėte kaip geriausius?
– Džiaugiamės savo sportiniais pasiekimais, kurių pasiekėme ne vieną. Taip pat džiaugiamės sukaupę esporto komandų valdymo vadybinės praktikos, suorganizavome 6 viešus renginius esporto gerbėjams. Dauguma renginių vyko „Žalgirio“ arenos erdvėse: „Bare 11“, pramogų zonoje prieš Kauno „Žalgirio“ Eurolygos rungtynes ir t. t.

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais teko susidurti, kaip juos įveikėte?
– Teisinės bazės bei finansų apskaitos praktikos esporte trūkumas buvo vienas iš didžiausių iššūkių vertinant „Žalgirio“ esporto projektą iš vadybinės pusės. Esportas Lietuvoje dar nėra oficialiai reglamentuotas kaip sporto šaka, nors tokia praktika kai kuriose Europos šalyse yra taikoma, pvz., Danijoje, Ispanijoje.

Iš sportinės pusės – Lietuvoje ganėtinai sunku rasti profesionalių esporto žaidėjų, trūksta užauginamų naujų talentų, nes šalyje nėra esporto infrastruktūros – esporto mokyklų ar akademijų, visai neseniai susikūrė oficiali Baltijos esporto lyga (BEL) – tik 2018 m.

– Pristatykite turimas esporto komandas, jų pasiekimus.
– Šiuo metu turime dvi esporto komandas: „League of Legends“ ir „Hearthstone“.

Pirmąją sudaro 6 nariai: Dalius „Smacl3r“ Žukauskas, Artūras „ReaL“ Stefanovic, Ernestas „Rimtuolis“ Labanauskas, Redas „Frexey“ Pakalnis, Einoras „Afting“ Laskis ir Domantas „Trufier“ Laskis. Nors tai jauni žaidėjai, bet ši komanda ypač daug laiko skiria treniruotėms ir savo darbu sugebėjo tapti viena iš stipriausių komandų Lietuvoje bei pelnyti daugybę trofėjų, pvz., BESL 2018 Ryga ir BEL 2019 Vilnius – 2-os vietos.

„Hearthstone“ komandoje 3 geriausi Lietuvos ir Baltijos regiono žaidėjai: Džiugas „S8ris“ Martinkėnas, Tomas „Tomas“ Dailidonis, Šarūnas „Sir Vilgaudas“ Urbanavičius. Tarp jų laimėjimų, pvz., Europos „Hearthstone“ čempionatas – 2019 m. „S8ris“ – TOP32, 2018 m. „Tomas“ – TOP27.

– Minėjote, kad per metus sukaupėte esporto komandų vadybos patirties. Kuo ypatinga esporto klubų vadyba, kuo ji skiriasi nuo fizinio klubo vadybos?
– Bendravimas su esporto žaidėjais dažniausiai vyksta socialinėmis medijomis, online. Esporto treniruotės taip pat dažniausiai vyksta online, jas stebi ir analizuoja mūsų esporto vadybininkė Eglė Morkūnaitė, kurios pareigų funkcijos labai panašias kaip klasikinio sporto komandos vadybininko – priežiūra treniruotėse ir išvykų metu, bilietu pirkimai, rūpinimasis esportininkais ir t. t.

Taip pat prieš esporto turnyrų finalus organizuojame treniruočių stovyklas, kurios vyksta „Žalgirio“ arenoje, esportininkams fiziškai susirinkus į Kauną, nes ne visi žaidėjai yra kauniečiai. Treniruočių stovyklos paprastai trunka 2–3 dienas, jų metu dažniausiai stengiamės susiorganizuoti ir susitikimą su psichologu ar dietologe, kurie konsultuoja esportinininkus.

Mano, kaip esporto verslo vystytojos, pareigybė apima ir rėmėjų paiešką bei veiklas su jais. Dažnai potencialiems partneriams kuriame išskirtinius rėmimo pasiūlymus su specifinėmis reklamos pozicijomis, pvz., logotipo integracija į tiesiogines „Twitch“ transliacijas, kada „streamina“ mūsų žaidėjai savo žaidimą, arba siūlome padėti surengti esporto mini turnyrą potencialaus rėmėjo vardu, kuris pritraukia esporto entuziastus iš visos Lietuvos.

– Kai kalbame apie krepšinio ar kito „fizinio“ klubo trenerį, aišku, kam jis reikalingas ir kokia jo reikšmė. Bet esporto komandos trenerio darbas ne visiems suprantamas. Koks jis, kaip treniruoja esporto komandos žaidėjus? Kaip treniruojasi patys žaidėjai, kokias savybes jie turi išlavinti?
– „Žalgirio“ esporto projekte trenerį turi „League of Legends“ (LoL‘o) komanda. Sezono metu esportininkai treniruojasi kelis kartus per savaitę kartu su treneriu online. Treneris stebi LoL‘o komandos žaidimą, strategijų pritaikymą, kai „Žalgirio“ esporto „League of Legends“ komanda žaidžia su kita komanda online. Žaidimui pasibaigus vyksta jo vaizdo peržiūra, per ją taip pat vykdoma žaidėjų asmeninių rezultatų analizė, pliusų ir minusų aptarimas, treneris duoda patarimų, kaip žaisti, ką keisti ir pan. Per esporto turnyrų finalus, pvz., per paskutinį BEL finalą, trenerį buvome atsiskraidinę iš Serbijos (nes tuo metu turėjome serbų trenerį), jis žaidėjams patarinėjo būdamas renginio vietoje, po kiekvieno mačo aptariant tolesnes strategijas.

Be to laiko, kai esportininkai treniruojasi su treneriu, jie taip pat tobulinasi ir žaisdami pavieniui, t. y. solo žaidimuose. Esportininkas žaisdamas dažnai praleidžia panašiai laiko, kiek trunka pilna darbo diena.

Esportininkų savybės, kurias reikia tobulinti, priklauso nuo žaidžiamo žaidimo. Pvz., „League of Legends“ žaidėjams svarbu greita, ištobulinta reakcija, koordinacija bei, kadangi žaidžiama komandoje, – komandinio darbo įgūdžiai, reikia išmanyti strategijas ir derinius, kurie bus atliekami žaidime. O kadangi „Hearthstone“ žaidimas yra kortų žaidimas, jis daugiau loginis, kaip, pvz., šachmatai. Šiam žaidimui svarbiau susikaupimas ir protinė veikla bei išlikti šaltų nervų, žaidimo metu priimti logiškus sprendimus.

– Ar esporto komandos, pvz., „Žalgirio“ klubo, turi rėmėjų? Kokiam verslui esporto klubų ir veiklos rėmimas turėtų būti ypač patrauklus?
– „Žalgirio“ esporto pagrindinis partneris šiuo metu yra „Topo centras“. Esportas dažniausiai yra įdomus technikos įmonėms, konkrečiau – pardavinėjančioms kompiuterinę žaidimų techniką. Taip pat IT įmonėms, vaisvandenių ir energetinių gėrimų bei užkandžių įmonėms. Dažniausiai esportą visoje Europoje remia įmonės, kurių pagrindinis segmentas yra vyrai nuo 18 iki 30 metų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris išties neturi pagrindo liūdėti: laimėti visi titulai vietiniame fronte, o Eurolygoje klubas iki paskutinių turų kovojo dėl vietos
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
Vos pasibaigus „Betsafe–LKL“ finalo serijai, kurioje dar kartą triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, buvo pratęsta sutartis su dar vienu šio sezono žalgiriečiu.Kiek
Itoudis – apie M.Jamesą, šaltą halę, lažybas su R.Javtoku ir "Žalgirį"
Itoudis – apie M.Jamesą, šaltą halę, lažybas su R.Javtoku ir "Žalgirį"
Kalbai pasisukus apie geriausius krepšinio trenerius Europoje, Dimitrio Itoudžio pavardė sąrašo viršuje atsiranda greitai. Dukart Eurolygos čempionas su Maskvos CSKA klubu ir nuolatinis
Triumfuojantys žalgiriečiai: Grigonio linkėjimai "Rytui", Blaževičiaus padėka ir jūra sirgalių
Triumfuojantys žalgiriečiai: Grigonio linkėjimai "Rytui", Blaževičiaus padėka ir jūra sirgalių
„Sezonas buvo sunkus, bet dar sunkesnis jums, nes jūsų nebuvo arenoje. Ši iškovota taurė jūsų! Jūs suteikiate jėgų ir esate tai, dėl ko mes žaidžiame, ačiū!“, –
Su Kaunu atsisveikinantis Hayesas: laikas čia buvo nuostabus
Su Kaunu atsisveikinantis Hayesas: laikas čia buvo nuostabus
Nigelas Hayesas pirmadienio vakarą, komandos draugams švenčiant „Betsafe–LKL“ čempionų titulą, rūbinėje ramiai šypsojosi į ūsą. Antrą sezoną Lietuvoje užbaigęs
Nieko netikėto: Lietuvos čempionu vėl tapo "Žalgiris"
Nieko netikėto: Lietuvos čempionu vėl tapo "Žalgiris"
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ finalo serijoje pasiekė trečią pergalę ir iškovojo jau vienuoliktą Lietuvos čempionų titulą iš eilės.
LKL finalo MVP – "Žalgirio" atakų organizatorius
LKL finalo MVP – "Žalgirio" atakų organizatorius
Trečiosiose „Betsafe-LKL“ finalo serijos rungtynėse Kauno „Žalgiriui“ įveikus Vilniaus „Rytą“ ir uždarius finalo seriją rezultatu 3:0, paaiškėjo ir naudingiausias
Praėjusį sezoną prisiminęs Motiejūnas: būtume šimtu procentų suorganizavę "burbulą"
Praėjusį sezoną prisiminęs Motiejūnas: būtume šimtu procentų suorganizavę "burbulą"
Jau šią savaitę „Žalgiris Insider“ platformoje įvyks visą šį, pandeminį, sezoną filmuoto dokumentinio filmo „New reality“ („Naujoji realybė“ –
"Rytą" Vilniuje sutriuškinęs "Žalgiris" – per žingsnį nuo titulo apgynimo
"Rytą" Vilniuje sutriuškinęs "Žalgiris" – per žingsnį nuo titulo apgynimo
„Betsafe-LKL“ finalo serijoje dar kartą užtikrintai triumfavusį Kauno „Žalgirį“ nuo 11-ojo iš eilės čempionų titulo skiria tik viena pergalė. Martino Schillerio
Žalgiriečiai nusileido ir ASVEL jaunimui
Žalgiriečiai nusileido ir ASVEL jaunimui
Kauno „Žalgirio“ jaunimas nesėkmingai užbaigė savo pasirodymą Eurolygos jaunimo turnyre. Paskutinėse rungtynėse jaunieji žalgiriečiai rezultatu 82:84 (23:23, 15:13, 17:28, 27:20) pralaimėjo
Žalgiriečiai paskutinėmis sekundėmis nusileido "Crvena Zvezda" jaunimui
Žalgiriečiai paskutinėmis sekundėmis nusileido "Crvena Zvezda" jaunimui
Penktadienį Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda sužaidė antrąsias rungtynes Eurolygos jaunimo turnyre. Jaunieji žalgiriečiai rezultatu 63:65 (11:14, 11:19, 25:17, 16:15) nusileido Belgrado
"Ryto" sporto direktoriui Zavackui LKL skyrė baudą už nepagarbų elgesį
"Ryto" sporto direktoriui Zavackui LKL skyrė baudą už nepagarbų elgesį
Lietuvos krepšinio lyga Vilniaus „Ryto“ klubo sporto direktoriui Donatui Zavackui skyrė 500 eurų piniginę baudą už rungtynių metu reikštą nepasitenkinimą įžeidinėjant
Žalgiriečiai Eurolygos jaunimo turnyro starte nusileido favoritams
Žalgiriečiai Eurolygos jaunimo turnyro starte nusileido favoritams
Ketvirtadienį Valensijoje prasidėjo aštuonių geriausių Eurolygos jaunimo komandų turnyras. Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai pirmajame A grupės mače susitiko su viso
"Žalgiris" nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo pirmajame finalo mače
"Žalgiris" nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo pirmajame finalo mače
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) startavo finalo serija.Kauno „Žalgirio“ ekipa namuose 90:75 (23:23, 28:12, 20:24, 19:16) neturėjo didelių problemų su Vilniaus
"Žalgirį" papildys Schilleriui pažįstamas ALBA puolėjas
"Žalgirį" papildys Schilleriui pažįstamas ALBA puolėjas
Kauno „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su Berlyno ALBA komandos puolėju, Vokietijos rinktinės nariu Nielsu Giffey.Apie tai pranešė 24sek.lt tinklalapio žurnalistas Donatas Urbonas.29-erių
Geriausiai besiginančiu pripažintas Walkupas: esu įsimylėjęs "Žalgirį"
Geriausiai besiginančiu pripažintas Walkupas: esu įsimylėjęs "Žalgirį"
2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas pasiekė didžiausią kulminaciją – kovoje dėl Lietuvos čempionų vardo liko tik du stipriausi klubai Kauno „Žalgiris“ ir
Finalo seriją "Žalgiris" pasitiks atnaujinęs marškinėlius (Motiejūno komentaras)
Finalo seriją "Žalgiris" pasitiks atnaujinęs marškinėlius (Motiejūno komentaras)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienio vakarą pradės kovą jau dėl 28-ojo „Betsafe–LKL“ čempionų titulo. Pirmąsias finalo serijos rungtynes „Žalgirio“
"Žalgiryje" Grigonį pakeis NBA patirties turintis CSKA amerikietis?
"Žalgiryje" Grigonį pakeis NBA patirties turintis CSKA amerikietis?
Kauno "Žalgiris" jau ieško pamainos komandą veikiausiai paliksiančiam lyderiui Mariui Grigoniui, o 15min.lt skelbia, kad juo gali tapti Darrunas Hilliardas.NBA patirties turintis amerikietis
M.Pocius – apie sugrįžimą į aikštelę, Jokičiaus fenomeną ir žalgiriečių sezoną
M.Pocius – apie sugrįžimą į aikštelę, Jokičiaus fenomeną ir žalgiriečių sezoną
Įspūdingas šuolis, taiklūs metimai ir aukštas krepšinio IQ – tokiomis savybėmis per profesionalo karjerą pasižymėjęs buvęs žalgirietis Martynas Pocius jau ne vienerius
Į kovą dėl Jokubaičio jungiasi dar vienas Eurolygos sunkiasvoris
Į kovą dėl Jokubaičio jungiasi dar vienas Eurolygos sunkiasvoris
Ispanų „Mundo Deportivo“ portalo žurnalistas Jose Ignacio Huguetas tvirtina, jog dėl žalgiriečio Roko Jokubaičio į kovą stojo Maskvos CSKA, rašo Krepšinis.lt.„Atrodė,
Paaiškėjo LKL didžiojo ir mažojo finalų datos
Paaiškėjo LKL didžiojo ir mažojo finalų datos
Po to, kai Vilniaus „Rytas“ sekmadienį įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ ir pusfinalio serijoje triumfavo 3:0, paaiškėjo kitą savaitę prasidėsiančių „Betsafe-LKL“
"Žalgiris" vėl nesulaukė pasipriešinimo ir žengė į finalą
"Žalgiris" vėl nesulaukė pasipriešinimo ir žengė į finalą
Kauno „Žalgiris“ – „Betsafe-LKL“ finale. Daugkartiniai šalies čempionai be didesnio vargo eliminavo nukraujavusią Utenos „Juventus“ ekipą.Martino Schillerio
Grigonis – apie Eurolygos finalo ketverto favoritus ir šio sezono "Žalgirio" MVP
Grigonis – apie Eurolygos finalo ketverto favoritus ir šio sezono "Žalgirio" MVP
Penktadienio vakare Kelne keturios geriausios šio sezono Eurolygos komandos pradės kovą dėl čempionų trofėjaus, kurio likimas bus nuspręstas sekmadienį. Pirmajame pusfinalio mače susirems
Jasikevičius: "Barca" ar "Žalgiris" – finalo ketverte nebėra skirtumo
Jasikevičius: "Barca" ar "Žalgiris" – finalo ketverte nebėra skirtumo
Eurolygos finalo ketverto išvakarėse Šarūnas Jasikevičius tvirtina jaučiantis lygiai tokį patį spaudimą kaip 2018-aisiais, kai dėl titulo kovojo su Kauno „Žalgiriu“.Penktadienį
Milaknis į svajonių penketą įtraukė vien "Žalgirio" legendas, su kuriomis teko žaisti
Milaknis į svajonių penketą įtraukė vien "Žalgirio" legendas, su kuriomis teko žaisti
Rubrikoje #MyStartingFive, kurią pristato „Žalgiris TV“, savo eilės sulaukė ir ilgametis komandos narys Artūras Milaknis.Simboliška, bet į snaiperio penketuką pateko keturi lietuviai
"Žalgiris" pagerino LKL sezono rezultatyvumo rekordą bei užtikrintai laimėjo antrąjį pusfinalio mačą
"Žalgiris" pagerino LKL sezono rezultatyvumo rekordą bei užtikrintai laimėjo antrąjį pusfinalio mačą
Kauno „Žalgirį“ nuo „Betsafe-LKL“ pirmenybių finalo galimai skiria 40 minučių. Dabartiniai čempionai pusfinalyje iškovojo antrą triuškinančią pergalę.Martino
Žalia šviesa: olimpinę atranką arenoje galės stebėti tūkstančiai Lietuvos aistruolių
Žalia šviesa: olimpinę atranką arenoje galės stebėti tūkstančiai Lietuvos aistruolių
Po trečiadienį įvykusio Vyriausybės posėdžio paaiškėjo, jog birželio pabaigoje Kaune vyksiančiame olimpinės atrankos krepšinio turnyre Lietuvos rinktinę arenoje galės palaikyti
Hermannssonas: lietuviai ir islandai turi tam tikrą ryšį, pavyzdžiui, mes su Giedraičiu
Hermannssonas: lietuviai ir islandai turi tam tikrą ryšį, pavyzdžiui, mes su Giedraičiu
Islandijos ir Lietuvos krepšinis niekada neturėjo daug bendrų paralelių: vienoje šalyje oranžinio kamuolio virusas tik skinasi kelią tarp kitų sporto šakų, o lietuviai didžiuojasi

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime