"Žalgiris-2" palaužė vienus iš NKL lyderių (kiti rezultatai)

Mantas Šernius pasiekė pirmąją pergalę vadovaudamas Kauno „Žalgiris-2“ ekipai, kuri šeštadienį namuose 89:85 (22:22, 22:27, 19:17, 26:19) palaužė vienus iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių Palangos „Kuršius“.

Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, kauniečiai atsiliko 63:66, tačiau Arnas Adomavičius pataikė iš toli, Rokas Jokubaitis prasiveržė link krepšio, o Erikas Venskus pridėjo dar du taškus ir „Žalgiris-2“ įgijo 6 taškų persvarą (76:70).

Vis tik Aurimo Majausko vedami „Kuršiai“ išliko rungtynėse. Puolėjas surinko 4 taškus iš eilės, Jalenas Riley atliko reidą į baudos aikštelę ir paskutinę mačo minutę palangiškių deficitas siekė 4 taškus (81:85). Vis tik A.Adomavičius mačo pabaigoje pataikė 4 baudų metimus iš eilės ir taip įtvirtino jaunųjų žalgiriečių pergalę.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs A.Adomavičius pelnė 21 tašką (1/1 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiris-2“: Arnas Adomavičius 21 (5/8 trit.), Rokas Jokubaitis 10 (2/7 dvit.), Modestas Kancleris ir Vitalijus Kozys (4/13 metimų) po 9.

„Kuršiai“: Aurimas Majauskas 20 (7/9 dvit., 8 atk. kam., 30 naud. bal.), Jalenas Riley 18 (3/10 trit.), Matas Jucikas 14 (6/7 dvit., 11 atk. kam., 29 naud. bal.), Aidas Viskontas ir Grantas Vasiliauskas po 10.

Karolis Lukošiūnas pakartojo savo karjeros rezultatyvumo rekordą, tačiau Joniškio „Delikatesą“ (11-5) išgelbėjo Mantvydas Žukauskas, po kurio metimo Roberto Giedraičio auklėtiniai namuose 90:88 (26:27, 24:19, 24:16, 16:26) palaužė Gargždų SC (8-9) ekipą.

Sėkmingą atkarpą sužaidę Roberto Giedraičio auklėtiniai savo persvarą trečiajame kėlinyje buvo padidinę iki 18 taškų (68:50), tačiau į tai atsakė ir svečiai. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Rokas Šimkevičius pataikė iš vidutinio nuotolio, tritaškį pridėjo Arvydas Eitutavičius, o dar du taškus pelnė Tadas Poška ir Gargždų SC deficitas sumažėjo iki 8 (71:79).

Rankų ir toliau nenuleidę svečiai sudavė dar vieną smūgį. Simonas Serapinas smeigė tritaškį, Laurynas Mikalauskas pridėjo dar 4 taškus paeiliui ir iki mačo pabaigos likus pusei minutės, Gargždų ekipa rezultatą išlygino – 88:88.

Vis tik „Delikateso“ gelbėtoju tapo Mantvydas Žukauskas, kuris rungtynių pabaigoje atliko sėkmingą reidą krepšio link ir taip išplėšė pergalę savo komandai (90:88).

Šeimininkai savo šturmą surengė trečiajame kėlinyje. K. Lukošiūnas surinko 5 taškus iš eilės, Mantvydas Žukauskas atliko sėkmingą reidą, o pirmasis pataikė dar vieną tritaškį ir 10:2 spurtavęs „Delikatesas“ susikrovė 13 taškų pranašumą (63:50).

K. Lukošiūnas per 32 minutes pelnė 31 tašką (4/5 dvitaškių, 7/14 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Delikatesas“: Karolis Lukošiūnas 31 (7/14 trit.), Mantvydas Žukauskas 10 (5/5 dvit.), Šarūnas Beniušis 9 (6 atk. kam.).

Garžgdų SC: Laurynas Mikalauskas 26 (9/16 dvit., 13 atk. kam., 34 naud. bal.), Simonas Serapinas 18 (5/10 trit.), Vaidotas Pečiukas ir Tadas Poška (4/4 metimų) po 10.

Šakių „Vytis“ (11-6) savo sirgalių akivaizdoje pagaliau nutraukė dvejų nesėkmingų rungtynių ruožą ir vėl šventė pergalę.

„Vytis“ savo sirgalių akivaizdoje 88:77 (28:21, 21:18, 25:20, 14:18) pranoko „Telšių“ (9-8) krepšininkus.

Tuo metu Žemaitijos krepšininkams tai buvo trečioji nesėkmė paeiliui.

Dviženklį pranašumą Šakių krepšininkai krautis pradėjo dar antrojo kėlinio pabaigoje, kai po Karolio Brusoko dvitaškio skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki dviženklio (49:39).

Vėliau „Vytis“ rungtynių kontrolės iš savo rankų nebepaleido – šakiečiai išsaugojo pranašumą ir pergalę.

Būtent K. Brusokas ir buvo sėkmingiausias šių rungtynių žaidėjas. „Vyčio“ centras per 25 minutes spėjo atkovoti 19 kamuolių, o tai yra geriausias rezultatas NKL ne tik šį sezoną, bet ir per pastaruosius trejus metus.

Taip pat K. Brusokas pelnė 18 taškų (6/9 dvit., 6/10 baud. met.), blokavo 2 metimus, išprovokavo 10 pražangų ir surinko net 40 naudingumo balų.

Tiesa, pastarasis centro rodiklis jo karjeroje nėra rekordinis. 2016-aisiais atstovaudamas „Vyčiui“, K. Brusokas žaidė prieš tuometinę „Palangos“ komandą ir fiksavo 47 balų naudingumą.

Karjeros NKL rezultatyvumo rekordą pakartojo ir „Telšių“ atstovas Mindaugas Motuzas, pelnęs 28 taškus (11/14 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud. met.). Anksčiau tokį patį rezultatyvumą jis demonstravo rungtyniaudamas Kauno KTU gretose.

„Vytis“: Karolis Brusokas 18 (19 atk. kam.), Marijus Užupis ir Šarūnas Vingelis po 15, Paulius Beliavičius 14.

„Telšiai“: Mindaugas Motuzas 28, Juozas Balčiūnas 13, Ernestas Bružas 11.

Haroldas Saprykinas pataikė pusę komandos tritaškių, o jo vedami Mažeikių „Ereliai“ namuose 92:88(21:19, 27:16, 16:28, 28:25) įveikė Minsko „Cmoki-2“.

Didžiąją dalį ketvirtojo kėlinio besivejančių vaidmenyje buvę „Ereliai“ iniciatyvą perėmė svarbiausiu metu. Ignas Fiodorovas pataikė baudos metimą ir rezultatą išlygino (82:82), o H. Saprykinas prie metimų linijos neklydo ir rezultatą persvėrė, o po šio epizodo kamuolį iškart perėmė Mantvydas Staniulis ir šeimininkai įgijp 4 taškų persvarą (86:82).

Iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės, Andrejus Stabrouskis sumetė abi baudas ir rungtynėse dar kartą atstatė pusiausvyrą, tačiau kitos atakos metu Ronaldas McGhee užbaigė ataką dėjimų bei prasidėjus paskutinei minutei, „Ereliai“ vėl buvo priekyje (88:86).

Nesėkmingai ataką surengusi Minsko ekipa prarado kamuolį ir buvo priversta taikyti tyčinių pražangų taktiką, bet baudas sėkmingai realizavę „Ereliai“ išsaugojo persvarą bei šventė pergalę.

Nugalėtojams H. Saprykinas pelnė 24 taškus (3/5 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 9/10 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 26 naudingumo balus.

„Ereliai“: Haroldas Saprykinas 24 (3/5 trit.), Ronaldas McGhee 19 (7/9 dvit.), Ignas Fiodorovas 12 (4/5 dvit.), Quintonas Campbellas 10.

„Cmoki-2“: Andrejus Stabrouskis 27 (7/11 dvit.), Antonas Vaškevičius 19 (7/11 dvit.), Kirilas Chumakou 15 (7 atk. kam.), Vladislavas Blizniukas 10.

Lapkričio mėnesio MVP tapęs Evaldas Džiaugys ir vėl sužaidė puikias rungtynes, o jo vedama Šilutės „Šilutė“ (8-9) namuose po atkaklios kovos 82:78 (16:19, 15:27, 29:13, 22:19) palaužė Tauragės krepšinio klubo (6-11) pasipriešinimą.

Po dviejų kėlinių šeimininkai atsiliko 31:46, tačiau dėka galingai sužaisto trečiojo kėlinio „Šilutė“ grįžo į rungtynes ir prieš ketvirtą kėlinį jau turėjo 1 taško persvarą (60:59).

Lemiamas ketvirtis vyko taškas į tašką, tačiau pačioje mačo pabaigoje sėkmingesnę atkarpą sužaidė šilutiškiai. Evaldas Džiaugys pelnė du taškus, tritaškį pataikė Mantas Šerkšnas ir prasidėjus paskutinei minutei, šeimininkai turėjo 5 taškų persvarą (76:71).

Mindaugas Sebežiovas dar sumažino „Tauragės“ atsilikimą iki 3 taškų, tačiau prie baudų metimų linijos neklydę šeimininkai išsaugojo turėtą persvarą ir šventė pergalę.

Nugalėtojų gretose ir vėl galingai rungtyniavęs E. Džiaugys pelnė 21 tašką (8/12 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 5/7 baudų metimų), atkovojo 12 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 8 pražangas bei surinko 33 naudingumo balus.

„Šilutė“: Mantas Šerkšnas 23 (4/7 dvit., 3/11 trit.), Evaldas Džiaugys 21 (8/12 dvit., 12 atk. kam., 33 naud. bal.), Jeffery Perkinsas 12 (4/13 metimų), Andrius Gaidys 11 (0/9 dvit., 3/5 trit., 9 atk. kam.).

Tauragės krepšinio klubas: Raidas Nacius 22 (3/7 trit., 7 atk. kam.), Mindaugas Stašys 21 (4/10 dvit.), Tadas Sebežiovas 12 (4/5 dvit.).

Kostas Jonuška sužaidė geriausias savo karjeros rungtynes, o jo atstovaujamas Molėtų „Ežerūno“ (6-11) klubas sugrįžo į pergalių kelią.

Molėtiškiai savo aistruolių akivaizdoje 70:66 (10:19, 23:10, 16:12, 21:25) nugalėjo Kauno KTU (3-14) klubą.

Kauno KTU krepšininkams tai buvo jau 12-oji nesėkmė iš eilės. Klubas ir toliau lieka absoliutus NKL autsaideris.

Tuo metu žibėjęs K. Jonuška pelnė 30 taškų (9/13 dvit., 2/4 trit., 6/9 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 40 naudingumo balų. Pastarasis rodiklis – geriausias jo karjeroje.

Pralaimėjimas keturių taškų skirtumu reiškia, kad KTU klubas buvo arčiausiai pergalės nuo spalio 20-osios, kai tokiu pačiu deficitu nusileido „Tauragės“ komandai (81:85).

Iki susitikimo pabaigos dar likus 19 sek., Matas Ragauskas sumetė tris baudas iš tiek pat galimų ir KTU klubą priartino iki minimalaus deficito (68:69).

Netrukus kauniečiai dar gavo šansą, kai kitoje aikštelės pusėje Arnas Beručka pataikė tik vieną baudą, tačiau KTU netrukus suklydo ir galimybe triumfuoti nepasinaudojo.

„Ežerūnas“: Kostas Jonuška 30 (11 atk. kam.), Arnas Beručka 16, Hubertas Pivočius 12, Remigijus Sugintas 6.

KTU: Matas Ragauskas 19, Dominykas Ratkus 12, Karolis Sapiega 10.

Vainauskas ketinimus parduoti Palangos klubą vadina "veiklos tęstinumu"
„Situacija pasikeitė ir tai yra reakcija į ją“, – taip Jonas Vainauskas aiškino pasiūlymą Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai perimti „Olimpo“ klubo
Kretingoje šeimininkavę ir šturmą atlaikę jurbarkiečiai išlygino finalo seriją
Iš sausakimšo Kretingos sporto centro pergalę išsivežė „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio kariai išvykoje 84:76 (23:18, 31:21, 18:21, 12:16) atlaikė „Kretingos“
Marijampoliečiai dramatiškai palaužė "Olimpą" ir išlygino bronzinės serijos rezultatą
Netekčių pažymėtose „7bet-NKL“ mažojo finalo rungtynėse triumfavo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai, kurie namų tvirtovėje 83:81 (23:20, 20:15, 22:25,
Jurbarke vos neprisižaidusi "Kretinga" finalą pradėjo pergale
Prasidėjusiame „7bet-NKL“ didžiajame finale plonu ledu vaikščiojusi „Kretinga“ įsirašė pirmąją pergalę. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 87:78
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė