Naujienos kraunasi...

D.Adomaitis apie Sidnėjaus bronzos šventimą: visko negaliu pasakoti

Autorius: Rytis Sabas.
D.Adomaitis apie Sidnėjaus bronzos šventimą: visko negaliu pasakoti
FIBA nuotr.
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) naujienas apie šią sporto šaką nuo šiol pateikia ir žurnale „Krepšinio namai“. Kartą į ketvirtį leidžiamame leidinyje yra apžvelgiamos Lietuvos rinktinių naujienos, LKF organizuojami projektai, dėmesys  skiriamas krepšinio lygų aktualijoms bei šios sporto šakos asmenybėms.

Antrajame žurnalo numeryje buvo pristatyta Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio 2019 metų veiklos ataskaita, prisimintos vyrų, moterų ir jaunimo rinktinių vasaros stovyklos bei „Hoptrans“ 3×3“ turnyras.  Savo mintimis apie jį dalinosi šios sporto šakos debiutantas Jonas Mačiulis, o dar negirdėtais pasakojimais apie Sidnėjaus olimpiadą nustebino tuometinis rinktinės narys Dainius Adomaitis. Pateikiame jo interviu, o pilną žurnalo versiją galite rasti čia.

Šį rugsėjį sukanka 20 metų, kai naujos kartos Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Sidnėjaus olimpiadoje iškovojo bronzą ir pusfinalyje vos nenukovė trečiosios JAV „Svajonių komandos” su ryškiausiomis NBA žvaigždėmis. Prisiminti tuos įvykius susitikome su Dainiumi Adomaičiu, kuris žaidė toje rinktinėje, o visai neseniai pats vedė ją į mūšius būdamas vyriausiuoju treneriu.

„Visko negali pasakoti“, – su šypsena ištaria Dainius lauko restorane sostinės. Užupyje. Ir pasineria į prisiminimus.

Man klausimų beveik nereikia uždavinėti – tiesiog palaikyti pokalbį.

Kaip ir kiekvienam sportininkui, olimpinės žaidynės yra maksimumas, kurio visi siekia. O pakliūti į Lietuvos rinktinę ir dalyvauti su ja olimpiadoje – svajonių išsipildymas kiekvienam.

Kiekvienas labai aiškiai žinojome, ką galime duoti, kuo galime būti naudingi. Kiekvienas savo vaidmenį stengėmės atlikti kuo geriau. Komanda jau pribrendusi kažkokiam laimėjimui. Prieš tai buvo keletas nepasisekusių turnyrų, tokių kaip 1999 m. Europos čempionatas (Lietuva apmaudžiai pralaimėjo ketvirtfinalį prieš Ispaniją 72:74 – Red. past.). Visi tikrai tikėjome tuo, ką darome.

Dieną prieš išvykstant Marijonas Mikutavičius paskambino susitikti ir perdavė tik ką į diską MP3 formatu įrašytus „Tris milijonus”. Klausėme per kompiuterį. Dar ir dabar su Marijonu prisimename tai kaip labai fun įvykį, tą dainą, kuri tapo visų laikų Lietuvos hitu.

Kelionė į Sidnėjų buvo labai ilga, su tais nusileidimais, persėdimais Singapūre. Skridome kelias savaites prieš olimpines žaidynes, kad galėtume aklimatizuotis. Žaidėme nemažai kontrolinių rungtynių. Buvo didelis šokas, kai po kelių kontrolinių rungtynių Europoje žaidėme su Australijos komandomis, kurios, teisėjaujant vietos arbitrams, pasirodo žaidė visai kitokį krepšinį. Įsivaizdavome, kad Europoje žaidėme gerą fizinį krepšinį, o atvykę į Australiją supratome, kad ten krepšinis visai kitoks – arti regbio. Ir treneris Jonas Kazlauskas, ir visi žaidėjai buvome priblokšti. Buvo ir pralaimėtų rungtynių. Po to mėginome atsakyti tuo pačiu, pasipylė traumos. Viskas buvo labai gerai suplanuota, tačiau virto savotišku išgąsčiu.

Kaip atrodė kasdienybė olimpiadoje?

Olimpiniame kaimelyje buvome su begale žvaigždžių, kurias matei per televizorių, o jos ten vaikščiojo aplink. Ir sprinteris Maurice‘as Greenas, ir tenisininkės seserys Williams…

Tokiose varžybose visuomet didelę įtaką turi tai, kad neturi salės tiek, kiek nori. Penkiasdešimt minučių arba valanda penkiolika – visas laikas, kurį turėdavome salėje treniruotei. Treniruotės ne tik pagrindinėje salėje, tačiau ir pagalbinėse. Treneriams visuomet būdavo iššūkis sudėlioti tuos planus, kad galėtum siekti geriausio įmanomo rezultato.

Režimas buvo daugmaž toks pat, kaip visada. Olimpiniame kaimelyje turėjome gerą treniruoklių salę. Į krepšinio treniruotes jau reikėdavo važiuoti. Laukti rungtynių būdavo labiausiai erzinantis dalykas.

Tada jau buvo analizuojami varžovai, turėdavome vaizdo peržiūras – jau ne kasetėse, kaip anksčiau, o įrašai DVD ir kompaktiniuose diskuose. Gyvenome visi viename name kaimelyje, pirmajame aukšte turėjome vieną susitikimų kambarį. Su Sauliumi Štombergu gyvenome šalia jo. Skaitydami knygą arba klausydamiesi muzikos girdėdavome, kaip tariasi treneriai. Labai daug duodavo Donnie Nelsonas (JAV treneris, padėjęs Lietuvos rinktinei tris olimpiadas ir siekiant Europos aukso 2003 m., dabartinis NBA „Dallas Mavericks” vadovas – Red. past.). Visas rungtynes jis stebėdavo gyvai. O vaizdo peržiūrų metu treneriai sudėliodavo planą, daugiausia gynybos, ir viskas.

Koks planas buvo prieš amerikiečius?

Tada su amerikiečiais visiems būdavo vienintelis variantas žaisti – privalai susispausti baudos aikštelėje, eliminuoti jų taškus greitame puolime nedarant klaidų patiems. O jei jie pataikys tritaškius, tada bus blogai. Mūsų šansas bus, jei jie nepataikys tų tritaškių.

Koks jausmas buvo po tų pusfinalio rungtynių, per kurias lietuviai buvo arti istorinės pergalės?

Dvejopas. Kai turi kažkokį šansą ir jo neišnaudoji. Į kiekvienas rungtynes eini nusiteikęs laimėti. Ir tada žinojome, ką turime daryti. Kai tai žinai ir padarai gerai – turi savo šansų. Galvoje turi ne rungtynių pabaigą, o pradžią. Supranti, kad negali jų paleisti 10-15 taškų į priekį, nes tada jiems atsiriša rankos. Turėjome būti susikaupę ir tikėti. Ir visi tikėjome. O po rungtynių… Sunku džiaugtis kuo nors, kai turi šansą laimėti, tačiau pralaimi. Džiaugsmo nebuvo jokio.

2000 m. rugsėjo 29-ąją istorinį pusfinalį prieš JAV lietuviai pralaimėjo 83:85, nors Šarūnas Jasikevičius baigiantis rungtynėms turėjo galimybę tritaškiu išplėšti pergalę.  Pirmąjį kėlinį (tada buvo žaidžiami du kėliniai) Lietuva pralaimėjo 36:48, o antrąjį laimėjo 47:37. Š. Jasikevičius buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, įmetęs 27 taškus (5/11 tritaškių, 3/5 dvitaškių, 6/6 baudų metimų). JAV ekipoje daugiausia taškų pelnė Vince‘as Carteris – 18.

Tai reiškė, kad mažajame finale Lietuva kovos su šeimininkais australais, kurie pusfinalyje nusileido Prancūzijai 52:76 (29:44).

Australai tuomet labai tikėjosi, kad iškovos medalius. Jie buvo tikri, kad pusfinalyje įveiks prancūzus. Australai buvo labia stiprūs, nors tai buvo ir „nueinanti” karta su Andrew Gaze‘u priekyje. (Be šio legendinio Australijos krepšininko, rinktinėje dar žaidė Chris Anstey („Chicago Bulls”), Lucas Longley („Chicago Bulls”), Shane’as Healas („Minnesota Timberwolves”, „San Antonio Spurs”), Markas Bradtke („Philadelphia 76ers”), Ricky Grace’as („Atlanta Hawks”) – Red. past.).

Per rungtynes dėl bronzos Lietuva susitvarkė su Australija 89:71 (51:35). Lietuvius į priekį vedė Saulius Štombergas (28 taškai) ir Š. Jasikevičius (22).

Lietuviai gausiai ateidavo į mūsų rungtynes. Ir per bronzinį finalą, nors australų tribūnose buvo dauguma, galėjome girdėti lietuviškus palaikymo šūksnius.

Kaip šventė pergalę rinktinė?

Visa komanda nuvažiavome į užsakytą restoraną. Tik ankstų kitos dienos rytą laukė skrydis namo. Tai laiko švęsti buvo mažai.

Beje, tos išvykos metu nutiko ir linksmas dalykas. Ėjome į tą restoraną ir pakeliui prie iš vieno viešbučio išėjo daug žmonių. Vienas jų praeidamas pečiu užkabino Darių Maskoliūną. Darius atsisuko ir lietuviškai šūktelėjo: „Bliamba, kai kalčiau tam…”. Ir pamatome, kad iš viešbučio išeina Mike‘as Tysonas (sunkiasvoris pasaulio bokso čempionas – Red. past.) su visa savo palyda. Mes kelioms sekundėms sustingome. „Rimtai? Duotum?”, – juokdamiesi paklausėme Dariaus. „Nu, ne”, – atsakė jis. Žvengėme visi garsiai.

O restorane visi pasėdėjome, pavalgėme, pašventėme kažkiek. Ir važiavome atgal į olimpinį kaimelį, nes ryte laukė užsakomasis reisas drauge su Lenkijos delegacijos dalimi.

Kelionė atgal kai kam buvo smagesnė nei kelionė į priekį, kai kam nelabai… (juokiasi). Tačiau tikrai įdomi. Toliau pasakoti negaliu… (vėl juokiasi).

Po Sidnėjaus išvykau į Vroclavą. Įdomu, kad po olimpiados atvykome dviese – su Naujosios Zelandijos lyderiu Seanu Marksu. Olimpiadoje teko žaisti prieš jį, o dabar atsidūrėme vienoje komandoje. (D. Adomaitis ir S. Marksas tarpusavio mače Sidnėjuje buvo rezultatyviausi savo rinktinių krepšininkai. Lietuva laimėjo 85:75, D. Adomaitis įmetė 20 taškų, o S. Marksas – 21. – Red. past.)

Labai smagu prisiminti tuos įvykius.

Žaidėjas Ūgis Gimimo data Gimimo vieta

Šarūnas Jasikevičius 192cm 1976-03-05 Kaunas

Kęstutis Marčiulionis 188cm 1976-03-24 Kaunas

Mindaugas Timinskas 200cm 1974-03-28 Šilutė

Saulius Štombergas 202cm1 973-12-14 Klaipėda

Ramūnas Šiškauskas 198cm 1978-09-10 Kaišiadorys

Andrius Giedraitis 196cm 1973-07-23 Marijampolė

Dainius Adomaitis 202cm 1974-01-19 Šakiai

Eurelijus Žukauskas 218cm 1973-08-22 Klaipėdos raj.

Tomas Masiulis 205cm 1975-09-19 Kaunas

Darius Maskoliūnas 195cm 1971-01-06 Jonava

Gintaras Einikis 207cm 1969-09-30 Kretinga

Darius Songaila 204cm 1978-02-14 Marijampolė

___

Žurnalas krepšinio bendruomenei bus nemokamas ir LKF nariai jį gaus paštu. Internete taip pat bus publikuojama elektroninė jo versija.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Adomaičio atleidimas "Hapoel" nepadėjo – nepasipriešinta čempionams
Adomaičio atleidimas "Hapoel" nepadėjo – nepasipriešinta čempionams
Praėjusią savaitę iš Jeruzalės "Hapoel" (13-9) vyriausiojo trenerio posto atleidus Dainių Adomaitį komandos į pergalių kelią nesugrąžino – Izraelio pirmenybėse triuškinamai
Neužtruko: Adomaitis atleistas iš "Hapoel" klubo
Neužtruko: Adomaitis atleistas iš "Hapoel" klubo
Mažiau nei tris mėnesius Jeruzalės „Hapoel“ ekipos žaidimui dirigavęs Dainius Adomaitis vėl liko be darbo. Izraelio klubas penktadienį išsiskyrė su buvusiu Lietuvos rinktinės
Po skaudžios nesėkmės – Adomaičio mintys apie atsistatydinimą
Po skaudžios nesėkmės – Adomaičio mintys apie atsistatydinimą
Po skaudžios nesėkmės Jeruzalės „Hapoel“ vadovaujantis Dainius Adomaitis neatmetė galimybės trauktis iš vyriausiojo trenerio posto.Lietuvio vadovaujama Jeruzalės ekipa svečiuose
Adomaičio kariaunai - sumindymas Izraelyje
Adomaičio kariaunai - sumindymas Izraelyje
Triuškinančią nesėkmę Izraelio pirmenybėse patyrė Dainiaus Adomaičio auklėtiniai.Jeruzalės "Hapoel" (13-8) išvykoje 67:98 (18:23, 20:24, 17:19, 12:32) net nepasipriešino
Prieš Europos čempionato burtus atverstos dar dvi kortos, kurios nebegresia Lietuvai
Prieš Europos čempionato burtus atverstos dar dvi kortos, kurios nebegresia Lietuvai
Visos keturios 2022 metų Europos vyrų krepšinio čempionato šeimininkės pasinaudojo teise prieš burtų traukimo ceremoniją pakviesti į savo grupę po vieną rinktinę. Paskutiniosios
Kalnietis – apie rusiškas pirtis, rinktinę išgelbėjusį bloką ir Jankūno greitį
Kalnietis – apie rusiškas pirtis, rinktinę išgelbėjusį bloką ir Jankūno greitį
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonui ir Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ klubo įžaidėjui Mantui Kalniečiui šis pandemijos paženklintas sezonas karjeroje yra išskirtinis
Adomaičio auklėtiniai iškovojo sunkią pergalę Izraelyje
Adomaičio auklėtiniai iškovojo sunkią pergalę Izraelyje
Sunkią pergalę Izraelio pirmenybėse iškovojo solidžią persvarą sugebėję išbarstyti Dainiaus Adomaičio auklėtiniai.Jeruzalės "Hapoel" (13-7) išvykoje po permainingos
Aiškios septynios komandos, kurių Lietuvos rinktinė išvengs Europos čempionato grupių etape
Aiškios septynios komandos, kurių Lietuvos rinktinė išvengs Europos čempionato grupių etape
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) paskelbė 2022 metų Europos vyrų krepšinio čempionato pirmo etapo burtų krepšelius.Lietuviai pateko į antrą pagal pajėgumą krepšelį
Adomaičio kariauna išvengė sutriuškinimo, tenkinosi paprastu pralaimėjimu
Adomaičio kariauna išvengė sutriuškinimo, tenkinosi paprastu pralaimėjimu
Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvengė sutriuškinimo, tačiau patyrė dar vieną nesėkmę Izraelio pirmenybėse.Pirmadienį Jeruzalės "Hapoel" (12-7) namie 89:95 (18:35, 18:22,
Karnišovo prisiminimai apie 1996 m. olimpinę bronzą: pasitikėjimas ir lietuviškos dainos Atlantoje
Karnišovo prisiminimai apie 1996 m. olimpinę bronzą: pasitikėjimas ir lietuviškos dainos Atlantoje
Prieš ketvirtį amžiaus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrą kartą iš eilės iškovojo olimpinę bronzą. Tai buvo paskutinė olimpiada, kurioje žaidė legendinė Lietuvos
Adomaičio kariauna pralaimėjo svarbią kovą vietiniame čempionate
Adomaičio kariauna pralaimėjo svarbią kovą vietiniame čempionate
Jeruzalės "Hapoel" (12/6) klubas, kurį treniruoja Dainius Adomaitis demonstravo tragišką gynybą ir patyrė dar vieną pralaimėjimą Izraelio krepšinio lygos pirmenybėse.Turnyrinės
Rezervinei šalies rinktinei vadovaus Urbonas
Rezervinei šalies rinktinei vadovaus Urbonas
Antradienį, vaizdo konferencijos būdu vyko Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu buvo patvirtintas studentų rinktinės treneris, Lietuvos 3×3 čempionato nuostatai
Adomaičio treniruojamoje komandoje – NBA ir Eurolygoje žaidęs amerikietis
Adomaičio treniruojamoje komandoje – NBA ir Eurolygoje žaidęs amerikietis
Dainiaus Adomaičio treniruojama Jeruzalės „Hapoel“ ekipa iki sezono pabaigos pasirašė sutartį su 29 metų įžaidėju Ray McCallumu. Apie tai klubas paskelbė pirmadienį, rašo
Ne laiku sustoję Adomaičio auklėtiniai vis dėlto finišavo pergalingai
Ne laiku sustoję Adomaičio auklėtiniai vis dėlto finišavo pergalingai
Dvyliktąją pergalę Izraelio krepšinio lygos čempionate iškovojo Dainiaus Adomaičio vadovaujama Jeruzalės "Hapoel" (12/5) komanda.Ji išvykoje 88:80 (28:14, 22:20,
Oficialu: rinktinė Europos čempionato rungtynes žais Vokietijoje (Sabonio komentaras)
Oficialu: rinktinė Europos čempionato rungtynes žais Vokietijoje (Sabonio komentaras)
Likus daugiau nei mėnesiui iki „FIBA EuroBasket 2022“ burtų traukimo ceremonijos paaiškėjo, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato grupės rungtynes žais
Aiškėja miestas ir pirmasis Lietuvos rinktinės varžovas Europos čempionate (komentarai)
Aiškėja miestas ir pirmasis Lietuvos rinktinės varžovas Europos čempionate (komentarai)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato grupės rungtynes tūrėtų žaisti Vokietijoje, Kelno mieste. FIBA tai tūrėtų patvirtinti penktadienį vyksiančio posėdžio metu.Šiandien
Per vėlai nubudę Adomaičio auklėtiniai pralaimėjo savo aikštėje
Per vėlai nubudę Adomaičio auklėtiniai pralaimėjo savo aikštėje
Dar vieną nesėkmę Izraelio pirmenybėse patyrė Dainiaus Adomaičio auklėtiniai, šį kartą – savo tvirtovėje.Jeruzalės "Hapoel"  po permainingos kovos 87:100 (13:26,
Reakcija į Nepriklausomybės atkūrimą: Ispanijos žiniasklaidoje – itin drąsūs Sabonio ir Chomičiaus žodžiai
Reakcija į Nepriklausomybės atkūrimą: Ispanijos žiniasklaidoje – itin drąsūs Sabonio ir Chomičiaus žodžiai
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas 1990-ųjų kovo 11-ąją užbaigė ir beveik penkis dešimtmečius trukusią mūsų šalies sportininkų atstovavimo sovietinės imperijos rinktinėms
Adomaičio auklėtiniai atsirevanšavo taurės varžybų skriaudikams
Adomaičio auklėtiniai atsirevanšavo taurės varžybų skriaudikams
Užtikrintą bei principinę pergalę Izraelio pirmenybėse šeštadienį iškovojo Dainiaus Adomaičio auklėtiniai.Jeruzalės "Hapoel" (11-4) klubas namie 97:84 (27:11, 29:30,
Atnaujintame FIBA reitinge vyrų rinktinė išlaikė turėtą poziciją
Atnaujintame FIBA reitinge vyrų rinktinė išlaikė turėtą poziciją
FIBA atnaujino pasaulio krepšinio rinktinių reitingą po trečiojo FIBA ​​žemyninės taurės kvalifikacinių varžybų lango. JAV išlaikė aukščiausią vietą reitinge, o į
Adomaičio auklėtiniai turėjo vargo su absoliučiais Izraelio lygos autsaideriais
Adomaičio auklėtiniai turėjo vargo su absoliučiais Izraelio lygos autsaideriais
Nelengvą pergalę prieš absoliučius lygos autsaiderius Izraelio pirmenybėse iškovojo Dainiaus Adomaičio auklėtiniai.Jeruzalės "Hapoel" (10-4) po atkaklios kovos 87:80 (18:18,
Olimpinio krepšinio turnyro tvarkaraštis: Lietuva žaistų anksti ryte
Olimpinio krepšinio turnyro tvarkaraštis: Lietuva žaistų anksti ryte
Pirmadienį buvo paskelbtas FIBA olimpinio turnyro Tokijo žaidynėse tvarkaraštis.Tokijo olimpinėse žaidynėse aiškios 8 dalyvės: JAV, Ispanija, Argentina, Prancūzija, Australija, Iranas,
Rinktinės kančias dėl kelialapio į EČ stebėjo net trečdalis Lietuvos
Rinktinės kančias dėl kelialapio į EČ stebėjo net trečdalis Lietuvos
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynes, transliuotas per TV3 vasario 20 ir 22 d., kuriose lietuviai susirungė su Čekija ir Danija, pasižiūrėjo beveik 900 tūkst. žiūrovų,
Kalniečio blokas padėjo išvengti Lietuvos rinktinės kracho (komentarai)
Kalniečio blokas padėjo išvengti Lietuvos rinktinės kracho (komentarai)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vasario 22 d. (pirmadienį) Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje žaidė 2022 metų Europos čempionato atrankos etapo C grupės paskutiniojo –
Rinktinė paskelbė žaidėjus, kurie nerungtyniaus prieš Daniją
Rinktinė paskelbė žaidėjus, kurie nerungtyniaus prieš Daniją
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai išsirinko sudėtį lemiamoms Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynėms su Danijos rinktine.Trenerių sprendimu šiose rungtynėse
Itin taikliai atakavę lietuviai nepaliko vilčių čekams (video komentarai)
Itin taikliai atakavę lietuviai nepaliko vilčių čekams (video komentarai)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vasario 20 d. (šeštadienį) Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje žaidė 2022 metų Europos čempionato atrankos etapo C grupės penktojo
Prieš dvikovą su čekais Miniotui teko siūti nosies žaizdą
Prieš dvikovą su čekais Miniotui teko siūti nosies žaizdą
Penktadienio vakarinės treniruotės metu traumą patyrusiame Regimantui Miniotui operatyvią pagalbą suteikė rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas.⁣Jis viešbučio kambaryje susiuvo krepšininkui
Maskoliūnas paskelbė, kurie krepšininkai nežais prieš Čekiją
Maskoliūnas paskelbė, kurie krepšininkai nežais prieš Čekiją
Po penktadienio vakarinės treniruotės, Lietuvos rinktinės vyr. treneris Darius Maskoliūnas paskelbė krepšininkų sąrašą, kurie bus registruojami šeštadienio dvikovai

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime