Naujienos kraunasi...

D.Bičkauskis: jei sunkiai nedirbčiau kiekvieną vasarą, tektų tai daryti statyboseAntrąjį sezoną Utenoje rungtyniaujantis ir „Juventus“ komandoje jau virš 100 rungtynių sužaidęs Dovis Bičkauskis iš paprasto rotacijos žaidėjo tapo vienu komandos lyderių.

2016-aisiais paskutinį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipoje sužaidęs ir šios lygos čempionu tapęs gynėjas jaučiasi apsipratęs aukštesniame lygyje ir džiaugiasi sulaukęs didelio „Juventus“ vyr. trenerio Žydrūno Urbono pasitikėjimo, kuris jam leidžia atsiskleisti. UtenosJuventus.lt pristato pokalbį su universiados auksą Lietuvai atvežusiu ir svarbia figūra uteniškių komandos žaidime tapusiu D. Bičkauskiu.

- Kokie buvo tavo pirmieji žingsniai krepšinyje? Kas paskatino išbandyti šį žaidimą?
- Žaisti paskatino tėtis, kuris, berods, kai buvau šešerių ar septynerių, jau skiepijo man krepšinį. Na, o pirmieji žingsniai buvo kieme. Dar dabar puikiai prisimenu, kai mečiau pirmąjį savo metimą, kamuolys nelietė lanko ir apsiverkiau. Taigi, pirmasis bandymas nebuvo labai sėkmingas, tačiau galiausiai tėtis vis tiek mane sudomino šiuo žaidimu. Neilgai trukus mokytis krepšinio pagrindų pradėjau Radviliškyje. Šio miesto sporto mokykloje prakaitą liejau iki penkiolikos metų.

- Kuris treneris padarė didžiausią įtaką tavo, kaip jauno krepšininko, tobulėjimui?
- Mano pirmasis krepšinio treneris buvo Stasys Kruša, jis mane išmokė krepšinio pagrindų, todėl sakyčiau, kad jis yra tas žmogus, kurį norėčiau išskirti kaip man padariusį didelę įtaką. Paskui aš dirbau su daug trenerių, iš kurių pasisėmiau skirtingų elementų, po dalelę iš kiekvieno.

- Jau antrąjį sezoną žaidi Utenos „Juventus“ komandoje. Lietuvos krepšinio lygoje turi galimybę varžytis su pajėgiausiomis Lietuvos komandomis, FIBA Čempionų lygoje - su aukšto lygio Europos komandomis. Ką tau tai reiškia?
- Šis sezonas man jau antrasis. Pirmaisiais metais apšilau kojas, o šiemet, manau, jau rodau kokybiškesnį ir pastovesnį krepšinį. Jeigu prisiminčiau pirmąjį sezoną „Juventus“ klube, tai po atvykimo iš NKL čempionato žaidimas LKL ir FIBA Čempionų lygoje buvo kaip kosmosas, tačiau po pirmųjų mėnesių šiek tiek apsipratau, atsipalaidavau, nebebuvo tokio didelio suvaržymo, įtampos. O antrame sezone jau jaučiuosi ir brandžiau, ir nebėra jokios panikos.

- Lyginant su praėjusiu sezonu, padarei milžinišką pažangą. Tai ypatingai išryškėjo dabar, kai „Juventus“ komandą pradėjo persekioti traumos – ėmeisi lyderio vaidmens ir tas pasiteisino su kaupu. Sulaukei ir LKL pripažinimo, pirmą kartą tapdamas naudingiausiu savaitės žaidėju. Kas lėmė tokį spartų tobulėjimą?
- Iš tikrųjų aš sunkiai dirbu kiekvieną vasarą, nes jeigu to nedaryčiau, manau, tektų eiti dirbti statybose. Mano manymu, aš talento labai mažai turiu, viską ką šiai dienai esu pasiekęs - darbo rezultatas. Nežinau, ar čia giriuosi, ar ne, tačiau taip yra. Kiekvieną vasarą vis labiau didinu krūvius, dirbu individualiai su treneriais, turiu iš kitų LKL komandų gerų draugų, su kuriais stengiuosi tiek salėje, tiek su fizinio rengimo treneriu dirbti. Sakyčiau, kad būtent tai mane labai stipriai pastūmėjo į priekį. Kaip jau minėjau, pirmenybę aš teikiu darbo etikai, nes be jos, ne tik krepšinyje, bet ir visur neįmanoma nieko pasiekti. Tiesą pasakius, šį sezoną man dar nemažai davė ir pasitikėjimas, nes sulaukiu vis daugiau trenerio Žydrūno Urbono gerų žodžių. Aš pats daugiau savimi pasitikiu ir kas be ko, man daug žaidybinės praktikos davė vasarą vykusi universiada.

- „Juventus“ komandoje šiame sezone traumos ir ligos - dažnas reiškinys, tačiau nepaisant to, sveiki krepšininkai atiduodami visą save demonstruoja fantastišką kovingumą. Kartais tenka rungtyniauti ir beveik be keitimų, ar tau asmeniškai sunku atlaikyti tokį krūvį?
-  Iš tiesų jaunas ar ne, vis tiek žaidžiant aukšto lygio krepšinį nuovargis pasijaučia. Kai tu žaidi - to nejauti, esi užsivedęs, užvaldytas emocijų, viskas tvarkoje, ypač jeigu laimi, atrodo, po tų varžybų gali žaisti dar vienas  rungtynes, bet kai grįžti namo, pavalgai, atsipalaiduoji - jauti, kad jėgos dingsta ir viskas, ko norisi, tai eiti miegoti. Žinoma, esu gerai pasiruošęs fiziškai, kaip jau sakiau, vasarą dirbau, sezono eigoje su fizinio rengimo treneriu dirbame ir tas, manau, duoda daug naudos ir atlaikyti tokius krūvius galiu ne tik aš, bet ir visi kiti komandos draugai.

- Rungtynių metu pasižiūrėjus į atsarginių žaidėjų suolelį iš šono, galima pasakyti, kad komandos variklis - vienybė. Kaip tu pats apibūdintum „Juventus“ krepšininkų tarpusavio santykius?
- Viso sezono metu su komandos draugais sutardavome gerai, tačiau kažko trūko. Eigoje tapome vienu kumščiu, nežinau, galbūt mus tos traumos suvienijo. Belieka tikėtis, kad tokia atmosfera komandoje išsilaikys ir su tokiu užsivedimu būdami vienas kumštis eisime šį sezoną dar toli, nepaisant nesėkmingo sezono starto.

- Kiekvienas krepšininkas turi savo idealą. Į kokį krepšininką lygiavaisi ar tebesilygiuoji?
- Iš tikrųjų Eurolygoje turiu ne vieną mėgstamą krepšininką, vienas tokių Vassilis Spanoulis, kuris savo karjeros pike išdarinėdavo fantastiškus dalykus ir iki šiol tą gali padaryti, patinka jo drąsa, jis nebijo imtis iniciatyvos. Taip pat Sergio Rodriguezas visada patikdavo, tas pats Sergio Lullas ir Nickas Calathesas, kuris dabar turi įspūdingą sezoną ir demonstruoja žvėrišką žaidimą.

- Kokia tavo nuomonė apie „Juventus“ sirgalius? Ar norėtųsi iš jų pusės sulaukti aktyvesnio palaikymo?
- Visada kuo daugiau - tuo smagiau, bet toks palaikymas, koks buvo per kelias paskutines rungtynes – nerealus. Per šiuos du sezonus, tai buvo vienas geriausių palaikymų. Esu labai patenkintas tokiu sirgalių aktyvumu ir tikiuosi, kad jie mūsų neapleis ir ateityje.

- Ką mėgsti veikti laisvalaikiu, kai reikia atitrūkti nuo krepšinio kamuolio?
- Laisvalaikiu mėgstu grįžti į sodybą ir kartu su savo šuniu keliauti į gamtą. Kadangi mano sodybą yra miškingų vietovių apsuptyje, galima daug kur pasivaikščioti, tai leidžia  atitrūkti ne tik nuo krepšinio, bet ir nuo tos visos gyvenimo kasdienybės.

- Utena nėra itin didelis miestas, ką veiki po treniruočių, per laisvas dienas šiame mieste?
- Tiesą pasakius, to laisvalaikio nėra itin daug, dažniausiai nuvažiuoju pavalgyti. Mėgstame su komandos draugais karts nuo karto nuvykti pažaisti boulingą ar biliardą. Prie viso to, laisvu laiku išeinu pasivaikščioti aplink Dauniškio ežerą.

Kokiomis sporto šakomis, be krepšinio, dar domiesi?
Domiuosi tenisu, nes mano šešiolikmetis brolis jį žaidžia, ir greitai metu taps profesionaliu žaidėju.

- Ar baigęs krepšininko karjerą rimtai apsvarstytum galimybę tapti krepšinio treneriu?
- Taip toli į priekį dar negalvoju, bet greičiausiai nelabai mane sudomintų toks darbas. Tiesą sakant neįsivaizduočiau savęs kaip trenerio. Šiuo metu esu susikoncentravęs į žaidimą ir tikiuosi kuo ilgiau žaisti krepšinį.

- Sekmadienį laukia rungtynės su turnyro lentelės kaimyne Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa. Kaip apibūdintum šią dvikovą?
- Šiuo metu yra tokia atkarpa, kurioje kiekvienas mačas yra labai svarbus, o artėjanti dvikova su „Pieno žvaigždėmis“ - ypatingos svarbos. Su šia komanda turnyro lentelėje žygiuojame koja kojon. Mus skiria tik viena pergalė, todėl nusimato sunkios rungtynės, tačiau su tokiu komandos užsivedimu ir gausiu sirgalių palaikymu galime įveikti Pasvalį ir aš tikiuosi, kad taip bus. Kovosime iš visų jėgų ir stengsimės atnešti gerą nuotaiką uteniškiams.

„Juventus“ sekmadienį 17:05 val. savoje arenoje priims buvusio uteniškių vyr. trenerio treniruojamą Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą. Tuos, kurie dar neturi bilieto į šias rungtynes, kviečiame apsilankyti www.tiketa.lt ir tą padaryti kuo greičiau.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Prie "Pieno žvaigždžių" vairo grįžta M.Šernius
Prie "Pieno žvaigždžių" vairo grįžta M.Šernius
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ artėjantį sezoną pasitiks su nauju vyriausiuoju treneriu.Pasvalio klubas į vyriausiojo trenerio kėdę pasikvietė Mantą Šernių. Su strategu pasirašyta
"Žalgiris" turi dar vieną naujoką – dėjimais ir blokais išsiskyrusį centrą
"Žalgiris" turi dar vieną naujoką – dėjimais ir blokais išsiskyrusį centrą
Kauno „Žalgirio“ priekinę liniją naujajame sezone sustiprins galingai Izraelio lygoje rungtyniavęs aukštaūgis. Lietuvos čempionai pagal formulę „1+1“ pasirašė
Į "Žalgirį" grįžta VTB lygos MVP bei Lietuvos rinktinės įžaidėjas Kalnietis
Į "Žalgirį" grįžta VTB lygos MVP bei Lietuvos rinktinės įžaidėjas Kalnietis
Sudėties komplektavimo darbus tęsiantis Kauno „Žalgirio“ klubas turi dar vieną naujieną – komandos marškinėlius ir vėl užsivilks Mantas Kalnietis. Su 34-erių kauniečiu
"Žalgirio" kapitonu liekantis Jankūnas: kartais turi visus suburti neoficialioje aplinkoje
"Žalgirio" kapitonu liekantis Jankūnas: kartais turi visus suburti neoficialioje aplinkoje
Kauno „Žalgirio“ simboliu per daugybę sezonų tapęs puolėjas Paulius Jankūnas ne tik sunkiai galėtų suskaičiuoti visus su komanda iškovotus titulus, bet ir metus, kai užima
"Nevėžio" vyr. treneriu tapo "Pieno žvaigždžių" vairą palikęs Petrauskas
"Nevėžio" vyr. treneriu tapo "Pieno žvaigždžių" vairą palikęs Petrauskas
Po beveik dešimties metų pertraukos prie Kėdainių miesto komandos vairo grįžta 36-erių metų specialistas Gediminas Petrauskas. Paskutinius tris su pusę sezono kaunietis buvo Pasvalio
"Žalgiris" pristatė ir antrą naujoką legionierių
"Žalgiris" pristatė ir antrą naujoką legionierių
Kauno „Žalgirio“ ekipa tęsia komandos komplektavimo darbus. Lietuvos čempionų garbę naujajame sezone gins puolėjas Nielsas Giffey. Su neseniai 30-metį atšventusiu 200 cm ūgio
Agentūra kontratakuoja: neigia supykdyto Echodo teiginius
Agentūra kontratakuoja: neigia supykdyto Echodo teiginius
Ketvirtadienį Martynas Echodas prabilo apie karčią bendradarbiavimo patirtį su buvusiu agentu Šarūnu Broga, o penktadienį iš „East Players“ agentūros gautas atsakymas,
Iš Echodo lūpų – įspėjimas kolegoms: pataria neprasidėti su buvusiu agentu
Iš Echodo lūpų – įspėjimas kolegoms: pataria neprasidėti su buvusiu agentu
Martynas Echodas prabilo apie karčią bendradarbiavimo patirtį su buvusiu agentu Šarūnu Broga.Anot aukštaūgio, jam atstovavęs agentas jį terorizavo absurdiškais prašymais
Prie "Ryto" vairo liekantis Žibėnas: sezono metu "B tribūna" suorganizavo kelis siurprizus
Prie "Ryto" vairo liekantis Žibėnas: sezono metu "B tribūna" suorganizavo kelis siurprizus
Pasibaigus Vilniaus „Ryto“ krepšinio sezonui, paskutiniame „Iš arti“ epizode sostinės ekipos nariai atvirai papasakojo apie per šiuos metus išmoktas
Panevėžio savivaldybė pasveikino "Lietkabelį" bei įteikė čekį
Panevėžio savivaldybė pasveikino "Lietkabelį" bei įteikė čekį
Ketvirtadienį Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė „Lietkabelio“ klubo krepšininkus, trenerius bei vadovus, padėkojo už puikius rezultatus ir miesto bendruomenės vardu
"Žalgirio" amerikiečiai linksmai susikovė "Legionierių teste"
"Žalgirio" amerikiečiai linksmai susikovė "Legionierių teste"
LKL TV rubrikoje „Legionierių testas“ susirungė du Kauno „Žalgirio“ užsieniečiai – Augustine'as Rubitas bei ryškų pėdsaką Kaune palikęs ir su komanda
Kaip ir buvo spėjama: Marčiulionis palieka "Rytą" ir keliasi į NCAA
Kaip ir buvo spėjama: Marčiulionis palieka "Rytą" ir keliasi į NCAA
Nuo mažens Vilniuje augęs ir „Ryto“ krepšinio sistemoje tobulėjęs Augustas Marčiulionis priėmė sprendimą kelti sparnus už Atlanto. Ateinantį sezoną 19-metis krepšininkas
"Juventus" direktorius mano, kad be žaidėjų netekčių sezonas galėjo baigtis kitaip (interviu)
"Juventus" direktorius mano, kad be žaidėjų netekčių sezonas galėjo baigtis kitaip (interviu)
Utenos „Juventus“ komanda pasibaigusiame „Betsafe-LKL“ sezone užėmė ketvirtąją vietą, o Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) turnyre iškovojo bronzos medalius.Reguliariajame
Čanakas lieka prie "Lietkabelio" vairo, įvardinti ir sutartis su Panevėžio klubu turintys žaidėjai
Čanakas lieka prie "Lietkabelio" vairo, įvardinti ir sutartis su Panevėžio klubu turintys žaidėjai
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas vasaros darbus pradeda nuo sutarties pratęsimo su vyriausiuoju treneriu Nenadu Čanaku, kuris komandai vadovaus dar mažiausiai vienerius metus.N.Čanakas
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
Kauno „Žalgirio“ klubas turi pirmą sezono naujoką. Nuo kito sezono žaliai baltų garbę gins amerikietis Tyleris Cavanaugh, su kuriuo Lietuvos čempionai pasirašė sutartį pagal
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
„Bzz! Pokalbiai“ rubrikoje Paulius Vaitiekūnas šįkart „CityBee“ automobiliu vežė Panevėžio „Lietkabelio“ gynėją Paulių Valinską.Pokalbio pradžioje
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
Pirmąjį sezoną Kauno „Žalgirio“ gretose pergalingai užbaigęs vyriausiasis treneris Martinas Schilleris džiaugiasi iškovotais trofėjais ir jau pasinėrė į pelnytų atostogų
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone sužaistos paskutinės rungtynės.Įdomioje mažojo finalo serijoje triumfavo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris namuose 84:63
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
Trejus metus Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs amerikietis Thomasas Walkupas savo karjeros etapą užbaigė susižerdamas naudingiausio LKL finalo serijos žaidėjo laurus ir palikdamas Kauną
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas baigiasi. Penktadienio vakarą Panevėžyje bus sužaistos paskutinės sezono rungtynės, kuriose paaiškės trečiąją vietą iškovojusi
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
Vykusiame „Betsafe-LKL“ finale Kauno „Žalgiris“ įveikė Vilniaus „Rytą“ ir 11-ąjį kartą iš eilės tapo „Betsafe-LKL“ čmpionais.Tuo, kad
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu (4)
Šią savaitę Kauno „Žalgirio“ klubas čempionišku akcentu užbaigė sezoną, per kurį virš žalgiriečių galvų visą laiką kybojo COVID-19 ligos grėsmė. Išskirtinio
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Trečiame kėlinyje švarką aikštėje palikęs Žydrūnas Urbonas juokavo per likusį rungtynių laiką, kurį praleido jau rūbinėje, spėjęs išsirengti nuogai.Bene įsimintiniausiose
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažasis finalas tapo tikru intriguojančiu trileriu.Ketvirtosiose serijos rungtynėse Utenos „Juventus“ liko be trenerio Žydrūno
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris išties neturi pagrindo liūdėti: laimėti visi titulai vietiniame fronte, o Eurolygoje klubas iki paskutinių turų kovojo dėl vietos
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
Vos pasibaigus „Betsafe–LKL“ finalo serijai, kurioje dar kartą triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, buvo pratęsta sutartis su dar vienu šio sezono žalgiriečiu.Kiek
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
Tiesioginės feisbuko transliacijos metu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius ir Šiaulių miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas
Efektingai "Rytą" sutikę sirgaliai: jei reikės, titulo lauksime dar 11 metų
Efektingai "Rytą" sutikę sirgaliai: jei reikės, titulo lauksime dar 11 metų
Į sostinę po pasibaigusios „Betsafe-LKL“ finalo serijos grįžę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sulaukė geros šimtinės sirgalių palaikymo. „B Tribūna“

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime