Naujienos kraunasi...

D.Gudelis apie kritiką dėl paleidžiamų talentų: Mareko pavyzdys – pamoka visiems

Autorius: Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt.
D.Gudelis apie kritiką dėl paleidžiamų talentų: Mareko pavyzdys – pamoka visiems
Kai 2014 metais Darius Gudelis tapo Vilniaus „Ryto“ dalininku, klubas buvo sužaidęs paskutinį sezoną Eurolygoje. Praėjus šešeriems metams „Ryto“ sezonas klostosi kaip niekada sunkiai – vilniečiai neišėjo iš grupės FIBA čempionų lygoje ir jau baigė kovą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Didžiausias Vilniaus klubo dalininkas pripažįsta, kad savaitė jam buvo sudėtinga, rašo LRT.lt.

Sostinės ekipai iškritus iš dviejų turnyrų, ištikimiausi sirgaliai reikalavo ne tik trenerio Donaldo Kairio, bet ir paties D. Gudelio atsakomybės. Prieš dvejus metus iš generalinio direktoriaus pareigų pasitraukęs D. Gudelis vis dar priima svarbiausius sprendimus klube. Jis neigia sklandančius gandus, kad klubas sulaukė verslininko Gedimino Žiemelio pasiūlymų pirkti jam priklausančias klubo dalis, bet atskleidė sulaukęs pasiūlymo dalyvauti VTB Vieningoje lygoje.

– Kaip apibūdintumėte pastarąją savaitę?

– Tikrai sunki savaitė ir sunkus laikotarpis. Jis nebuvo lengvas nuo pat sezono pradžios, bet tam buvo objektyvių priežasčių. Iš tikrųjų, toks nusivylimas, bet ir noras spręsti situaciją, susikaupti ir susivienyti ir išeiti iš tos blogos situacijos.

– Kada buvo priimtas sprendimas atsisveikinti su Donaldu Kairiu?

– Jau prieš sezoną buvo aiškiai formuluojami tikslai komandai ir mes juos aptarėme su treneriu. Pristatėme jam biudžetą, kurio rėmuose buvo galima komplektuoti komandą. Tiek tikslai šį sezoną buvo pakankamai realūs ir pasiekiami. Deja, dviejų tikslų jau esame nepasiekę ir natūralu, kad tie pokalbiai vyko jau ne paskutinę dieną. Bet galutinis pokalbis su treneriu ir galutinis sprendimas įvyko iš karto po rungtynių.

– Kiek klubui kainavo skyrybos su D. Kairiu, su kuriuo buvo pasirašytas ilgalaikis kontraktas?

– Vasarą pasirašydami sutartį su Donaldu mes matėme jį kaip ašį ilgalaikėje klubo vizijoje. Natūralu, kad norėjome su juo eiti ir į kitą ciklą bei parodėme pasitikėjimą juo, todėl buvo sudaryta ilgalaikė sutartis. Kontrakto nutraukimas priimtas abipusiu susitarimu. Manau, kad toje pačioje dvasioje kaip sudarėme sutartį, iš jos ir išeisime. Šiandien dar nėra galutinio sprendimo. Viskas priklauso nuo to, kada treneriui pavyks susirasti kitą darbą.

– Ar Giedrius Žibėnas vadovaus komandai iki sezono pabaigos?

– Iškart po rungtynių sėdome kalbėtis su asistentais. Iš jų pusės buvo didelis noras ir ryžtas įrodyti, kad su šia komanda jie pasiruošę dirbti toliau. Bendravome ir su kapitonu, kitais vedančiais žaidėjais ir jie tiki šiuo treneriu. Dabar iki FIBA rinktinių lango mes turime šešerias rungtynes, tai yra pakankamas laikas įrodyti, kad pokyčiai, kurie buvo reikalingi, duoda rezultatą. Mes tikime, kad tai pasiteisins iki pat sezono galo.

– Ar galima sakyti, kad D. Kairys prarado žaidėjų pasitikėjimą?

– Kiek mes bendravome su žaidėjais, buvo tam tikrų neaiškumų, psichologinių ir motyvacinių dalykų... Mes buvome priversti reaguoti ir spręsti tai.

– Kaip vyksta naujo sporto direktoriaus paieškos?

– Svarbiausia yra tinkamai pasirinkti. Mes dar lapkričio mėnesį susiformulavome, kokio žmogaus norime. Nuo sausio mėnesio mes aktyviai gauname pasiūlymus iš žmonių, su patirtimi Europoje ir čia Lietuvoje. Šiuo metu turime išplėstinį, dešimties žmonių sąrašą. Tai yra labai svarbi ir atsakinga pozicija. Manau, kad paieškos neužtruks, jau pradėjome interviu su kandidatais.

– Ar nemanote, kad Vilniaus „Ryto“ per anksti praranda savo užaugintus talentus?

– Vilniuje užauga talentai ir tai patvirtina, kad sistema ir piramidė veikia. Jie yra integruojami į pagrindinę komandą. Mes nesame klubas su Europos grandų biudžetu ir mes negalime konkuruoti su NBA klubais. Žaidėjų agentai kontraktuose numato galimybes išvykti į kitus klubus dėl geresnių finansinių sąlygų. Taip, galbūt jie išvyksta per anksti. Tarkime dėl Mareko yra nuomonių, ar jam pačiam, kaip žaidėjui, buvo laikas jau pereiti į kitą lygį. Ar jis tikrai buvo tam subrendęs? Galbūt šį sezoną Vilniuje jis būtų dar geriau atsiskleidęs, žaidęs daugiau minučių. Čia pamoka ir jam, ir klausimas visiems kitiems mūsų jauniems žaidėjams. Priimant sprendimą, reikia vadovautis ne tik greitu rezultatu siekimu, bet ir žiūrėti, ko tu nori po trejų ar penkerių metų ir kokia tavo karjera.

– Prieš sezoną paskelbėte apie perteklinį biudžetą ir žadėjote dengti susikaupusias skolas. Kaip sekasi tai vykdyti?

– Turėjome valdybos susirinkimą, kuriame administracijos direktorius pristatė pirmojo pusmečio finansinę ataskaitą. Per jį mes gražinome 180 tūkstančių eurų ankstesnių įsipareigojimų. Per metus esame suplanavę padengti 340 tūkst., tai pirmasis pusmetis klostosi pagal planą. Aišku, pandeminė situacija atsiliepia, nes bilietų mes neparduodame ir reklamos užsakovų nedaugėja. Todėl negalime sparčiau atiduoti skolų, kurios susidarė dar prie ankstesnių dalininkų, bet tendencijos leidžia tikėtis, kad susitvarkysime.

– Ar nepagalvojote apie galimybę perleisti savo dalis ir palikti klubą? To reikalavo ir kai kurie sirgaliai.

– Aš esu vienas iš šešių klubo dalininkų. Kartu su savivaldybe esame didžiausi dalininkai, bet niekas neturi daugiau nei 50 proc. akcijų ir negali priimti vienašališko sprendimo. Ne kartą esame sakę, kad visi dalininkai yra atviri investuotojams. Tai yra normalus procesas pritraukiant pinigus. Pardavę savo dalis uždirbtume ne mes patys, dalininkai, o pritrauktume investicijas į klubą ir jo augimą.

– Ar esate sulaukęs Gedimino Žiemelio pasiūlymo perimti klubą?

– Kol kas per pastaruosius keletą metų klubas nėra sulaukęs nė vieno pasiūlymo dėl dalių pardavimo. Vienintelis pasiūlymas, kuris buvo, tai žaisti VTB lygoje, tai yra Rusijos čempionate ir gauti už tai pusę milijono eurų. Mes tą pasiūlymą apsvarstėme ir atmetėme, nes Vilniaus ir apskritai Lietuvos klubai, mano nuomone, neturėtų žaisti Rusijos čempionate.

– Ar galima dar tikėtis permainų klube iki sezono pabaigos?

– Buvusio trenerio iniciatyva mes pasirašėme trumpalaikę sutartį su Keithu Bensonu. Ta sutartis baigsis sausio 31 dieną ir tuomet spręsime dėl šio žaidėjo. Turime tvirtą lietuvišką branduolį, rinktinės žaidėjus, kuriais mes ir remsimės iki sezono pabaigos. Nesulaukėme jokių pasiūlymų dėl Martyno Echodo ar Arno Butkevičiaus. Su žaidėjais nuolat kalbamės ir jie neturi minčių išvykti.

– Koks klubo tikslas Lietuvos krepšinio lygoje?

– Tikslai nesikeičia – turime eiti kautis kiekvienose rungtynėse, siekti rezultato ir išlipti iš psichologinės duobės. Vasarą suformuluotas tikslas buvo kautis LKL finale. Viščiukus skaičiuosime pavasarį. Dabar mūsų tikslas išgyventi trenerio pasikeitimą ir eiti į kiekvienas rungtynes kaip į paskutines.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Europos čempiono Žukausko sūnus – apie tėtį, debiutą LKL prieš "Žalgirį" bei siekį laimėti MKL
Europos čempiono Žukausko sūnus – apie tėtį, debiutą LKL prieš "Žalgirį" bei siekį laimėti MKL
Moksleivių krepšinio lyga („LIDL–MKL“) savo tinklalaidėje „MKL Inside“ vėl kviečia pažvelgti į būsimąsias Lietuvos krepšinio žvaigždes.Šįkart
Įspūdingai rungtynes pradėjęs "Juventus" vos neprisižaidė Šiauliuose
Įspūdingai rungtynes pradėjęs "Juventus" vos neprisižaidė Šiauliuose
Pirmadienį į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate dramatiškai sugrįžo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (12-5) ekipa.Nė akimirkos varžovams pirmauti
Svarbią pergalę pasiekę "Gargždai" įklampino "Pieno žvaigždes" į dar gilesnį liūną
Svarbią pergalę pasiekę "Gargždai" įklampino "Pieno žvaigždes" į dar gilesnį liūną
„Gargždų“ (3-14) ekipa pavyzdingai uždarė trečią kėlinį, vėliau sulaukė Aurimo Urbono lyderystės ir taip dėjo pamatus retai pergalei Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Namuose
"Wolves" naujokas Buckneris – apie norą grįžti į aukštesnį lygį, vaikystės idealus bei repą
"Wolves" naujokas Buckneris – apie norą grįžti į aukštesnį lygį, vaikystės idealus bei repą
Po Naujųjų į Lietuvą atvykęs amerikietis Ericas Buckneris tapo paskutine trūkstama „Wolves“ krepšinio komandos priekinės linijos dalimi. Stokojęs jėgos po krepšiu Alytaus
"Šiaulių" gretose – RKL siautėjęs gynėjas (Sireikos komentaras)
"Šiaulių" gretose – RKL siautėjęs gynėjas (Sireikos komentaras)
Į pagrindinę „Šiaulių“ krepšinio klubo vyrų komandos sudėtį įtraukiamas 18-metis gynėjas Jokūbas Stropus.197 cm ūgio plungiškis rungtyniauja Regionų krepšinio
Pasiūlymų treniruoti jau sulaukęs Kalnietis turi kategorišką nuomonę dėl vietos palubėse (Maksvyčio, Šaškaus komentarai)
Pasiūlymų treniruoti jau sulaukęs Kalnietis turi kategorišką nuomonę dėl vietos palubėse (Maksvyčio, Šaškaus komentarai)
Ne vieną vakarą Lietuva stingo prie televizorių ekranų, akimis rydama Manto Kalniečio paleistą kamuolį, kurio skrydis lemdavo laimę arba prapultį visai šaliai. Ilgai nedvejojęs paskutinį
Kalniečio atsisveikinimo mače – pralaimėjimas Šeškaus kariaunai
Kalniečio atsisveikinimo mače – pralaimėjimas Šeškaus kariaunai
Sekmadienio vakarą Kaune vykusį atsisveikinimą su legendiniu šalies krepšininku Mantu Kalniečiu sensacingai sugadino Jonavos „CBet“ (10-6).Virginijaus Šeškaus
"Wolves" savo aikštėje neturėjo vargo su "Nevėžiu"
"Wolves" savo aikštėje neturėjo vargo su "Nevėžiu"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susitiko du pastaruoju metu gerėjančią formą demonstruojantys klubai. „Wolves“ (12-5) Alytuje palaužė Kėdainių
Kalniečio reakcija į karjeros epizodus – nuo dėjimų iki "Ant tėvo dalgio ašmenų"
Kalniečio reakcija į karjeros epizodus – nuo dėjimų iki "Ant tėvo dalgio ašmenų"
Ilgametis Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės atakų organizatorius Mantas Kalnietis sekmadienio vakarą padės tašką įspūdingoje profesionalo karjeroje.Prieš
Sensacija LKL: prieniškiai pirmąją sezono pergalę iškovojo Panevėžyje, Čanakas – išvytas
Sensacija LKL: prieniškiai pirmąją sezono pergalę iškovojo Panevėžyje, Čanakas – išvytas
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ledus pagaliau pralaužė Prienų „Labas GAS“ (1-16) ekipa.Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai pirmąją sezono pergalę netikėtai
"Rytas" po permainingos kovos laimėjo Klaipėdoje
"Rytas" po permainingos kovos laimėjo Klaipėdoje
Klaipėdos „Neptūno“ (7-9) puolimas užstrigo trečiame kėlinyje, vilniečiai paleido kelis tritaškius ir taip dėjo pagrindus pergalei Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Vilniaus
Prisegtas mikrofonas paviešino Kurtinaičio emocijas dvikovoje prieš "Žalgirį"
Prisegtas mikrofonas paviešino Kurtinaičio emocijas dvikovoje prieš "Žalgirį"
Iki Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto liko mažiau nei mėnesis. Jame dėl čempionų taurės kovos keturios ekipos: Vilniaus „Rytas“, Jonavos
"Nevėžio" latvis – apie tobulėjimą, įspūdingą pasirodymą bei savo šalies rinktinę
"Nevėžio" latvis – apie tobulėjimą, įspūdingą pasirodymą bei savo šalies rinktinę
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ žaidėjas Artūras Žagaras šį sezoną yra vienas labiausiai pastebimų legionierių „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.16,7 taško,
Šiauliuose – galimybė pasigrožėti KMT trofėjumi
Šiauliuose – galimybė pasigrožėti KMT trofėjumi
Iki Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto likus vos kelioms savaitėms, turnyro trofėjus jau atkeliauja į Šiaulius.Citadele KMT taurė nuo sausio 27 d. iki vasario
"Wolves" išsiskyrė su prancūzu, kuris tapo Soroko bendraklubiu Italijoje
"Wolves" išsiskyrė su prancūzu, kuris tapo Soroko bendraklubiu Italijoje
Krašto puolėjas iš Prancūzijos Hugo Invernizzi palieka „Wolves“ komandą. Vasarą pasirašyta metų trukmės sutartis buvo nutraukta abipusiu susitarimu.Į Lietuvą iš
Staniulis – apie, karjeros pradžią Vilniuje ir sprendimus, dėl kurių gailisi
Staniulis – apie, karjeros pradžią Vilniuje ir sprendimus, dėl kurių gailisi
Betsafe-LKL TV interviu rubrikoje – pokalbis su „Gargždų“ lyderiu Giedriumi Staniuliu.Įdomus faktas pašnekovo CV – be Lietuvos klubų jame galima matyti tik vienos kitos
Lyderystę Jonavoje pajutęs Watsonas – apie Šeškaus emocijas ir bičiulystę su Websteriu
Lyderystę Jonavoje pajutęs Watsonas – apie Šeškaus emocijas ir bičiulystę su Websteriu
Glynnas Watsonas vos prieš kelias savaites leidosi į netolimą kelionę Sopotas – Jonava. Sezoną pradėjęs „Trefl“ klube ir ten atrodęs solidžiai jis sulaukė Virginijaus
Kapitonų balsas: garbingiausias lygos žaidėjas – Girdžiūnas
Kapitonų balsas: garbingiausias lygos žaidėjas – Girdžiūnas
Įpusėjus „Betsafe-LKL“ reguliariajam sezonui, lyga, bendradarbiaudama kartu su „Volfas Engelman“ bravoru, skelbia dar vieną krepšininką, kuriam atitenka Fair Play apdovanojimas,
Antausis TOP 16 starte – "Rytas" pralaimėjo Ispanijos lygos autsaideriams
Antausis TOP 16 starte – "Rytas" pralaimėjo Ispanijos lygos autsaideriams
Vilniaus „Rytas“ antradienį pradėjo kovas FIBA Čempionų lygoje „TOP 16“ etape. Pirmose J grupės rungtynėse Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose be didesnės intrigos
Paaiškėjo KMT finalo ketverto tvarkaraštis
Paaiškėjo KMT finalo ketverto tvarkaraštis
Paaiškėjo vasario 18-19 dienomis Šiaulių arenoje vyksiančio Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto rungtynių laikai. Vasario 18-ąją (šeštadienį)
"Žalgirio" ir "Ryto" dvikova įvyks anksčiau, nei buvo numatyta
"Žalgirio" ir "Ryto" dvikova įvyks anksčiau, nei buvo numatyta
„Betsafe-LKL“ čempionato tvarkaraštyje įvyko korekcijos. Pasikeitė kovo mėnesį „Žalgirio“ arenoje įvyksiančių rungtynių su Vilniaus „Rytu“ data.Kovo
Žibėnas: pirmą kartą žaisime prieš taip greitai puolančią komandą
Žibėnas: pirmą kartą žaisime prieš taip greitai puolančią komandą
Du išlikimo mūšius praėjusią savaitę laimėjęs Vilniaus „Rytas“ pradeda naują lemiamų mūšių ciklą. FIBA Čempionų lygos Top-16 etape sostinės ekipa startuos
Lipkevičius prisiminė, kaip "Žalgirio" legionieriai senas rūbines šildė garais
Lipkevičius prisiminė, kaip "Žalgirio" legionieriai senas rūbines šildė garais
Betsafe-LKL TV krepšinio aistruoliams pateikia pokalbį su dar vienu lygos krepšininku – Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.Pokalbio pradžioje
Naujajam "Žalgirio" atakų organizatoriui Taylorui įplyšo raumuo
Naujajam "Žalgirio" atakų organizatoriui Taylorui įplyšo raumuo
Kauno „Žalgiris“ sekmadienį žengė į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą, bet ketvirtfinalio serijos antrosiose rungtynėse dėl traumos prarado Isaiah Taylorą.Įžaidėjas ketvirtajame
Maksvytis nerimavo dėl Tayloro: šypsojosi jis gal dėl šoko; Kurtinaitis prisiminė Kalnietį
Maksvytis nerimavo dėl Tayloro: šypsojosi jis gal dėl šoko; Kurtinaitis prisiminė Kalnietį
„Noriu pasveikinti savo komandą, fanus. Ačiū komandai, kuri rimtai nusiteikė šioms rungtynėms. Nėra lengva po kelių parų vėl žaisti, išlaikyti koncentraciją ir fiziškumą.
"Žalgiris" į KMT finalo ketvertą pateko ir antrą kartą sudorojęs Kurtinaičio kariauną
"Žalgiris" į KMT finalo ketvertą pateko ir antrą kartą sudorojęs Kurtinaičio kariauną
Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) aiškūs jau visi finalo ketverto dalyviai. Prie stipriausiųjų ketverto prisijungė Kauno „Žalgiris“, savo arenoje 91:72 (22:14,
Rekordiškai tritaškiais prapliupę panevėžiečiai su trenksmu žengė į KMT finalo ketvertą
Rekordiškai tritaškiais prapliupę panevėžiečiai su trenksmu žengė į KMT finalo ketvertą
Sekmadienį Panevėžyje paaiškėjo dar vienas Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto dalyvis – juo tapo Panevėžio „7bet-Lietkabelis“.Nenado Čanako
Į Panevėžį grįžęs Orelikas – apie psichologines bėdas, karčią patirtį Stambule ir pokyčius "Lietkabelyje"
Į Panevėžį grįžęs Orelikas – apie psichologines bėdas, karčią patirtį Stambule ir pokyčius "Lietkabelyje"
Solidų praeitą Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezoną sužaidęs Gediminas Orelikas vėl buvo nusprendęs išbandyti laimę Turkijoje. Šalyje, iš kurios

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (158) 01.30 12:03
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime