D.Sabonis sužaidė geriausią karjeros mačą, M.Kuzminskas vėl nežaidė (rezultatai)

Autorius: DELFI NBA.

Įspūdingą pergalę NBA pirmenybėse iškovojo Indianos „Pacers“ (3-3), namuose po atkaklios kovos rezultatu 97:94 (26:24, 27:24, 15:16, 29:30) privertę pasiduoti vienus iš Vakarų konferencijos lyderių San Antonijaus „Spurs“ (4-2).

Pagrindiam „Pacers“ vidurio puolėjui Mylesui Turneriui dėl kaklo traumos bei smegenų sutrenkimo praleidus penktąsias rungtynes iš eilės, starto penkete pradėtų susitikimų seriją pratęsė Domantas Sabonis, užtikrintai reabilitavęsis po nesėkmingo pasirodymo Oklahomoje, rašo DELFI NBA.

Nuo pirmųjų minučių agresyviai rungtyniavęs lietuvis pirmame kėlinyje dviem dvitaškiais įžiebė šeimininkų spurtą 9:0, privertusį „Spurs“ trenerį Gregga Popovičių prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės.

Visgi žaidybinė pauzė nesustabdė įsibėgėjusių Indianos krepšininkų, greitu puolimu pratęsusių sėkmingą atkarpą iki 20:3. Šeimininkų domiavimą pristabdė antroji rezultatyviausio komandos krepšininko Victoro Oladipo pražanga, o po kelių akimirkų identiško likimo sulaukus ir Domantui svečiai iš Teksaso pamažu perėmė iniciatyvą.

Likusią kėlinio dalį „Spurs“ laimėjo rezultatu 15:6 ir po pirmųjų dvylikos minučių atsiliko tik dviem taškais, tačiau antram rungtynių ketvirtyje prabilo sezoną nesėkmingai pradėjęs kroatas Bojanas Bodanovičius. Europiečio tritaškiai padėjo „Pacers“ po pirmos rungtynių pusės turėti penkių taškų persvarą.

Pirmoje rungtynių pusėje nepriekaištingai žaidęs D. Sabonis surinko 11 taškų (5/5 met., 1/1 trit.), 7 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir po vieną perimtą kamuolį bei bloką.

Po ilgosios rungtynių pertraukos Domas kiek sumažino rezultatyvumo apsukas, tačiau jau trečio kėlinuko viduryje užbaigė kelionę link trečiojo „Pacers“ gretose užfiksuoto dvigubo dublio. Per visą praėjusį sezoną „Thunder“ atstovaudamas lietuvis dviženklius skaičius pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių kategorijose surinko tik du kartus.

Nors trečiame ketvirtyje šeimininkai sugebėjo išlaikyti trapią persvarą, spurtą „Spurs“ surengė lemiamo kėlinuko pirmoje pusėje. Varžovus klysti privertę San Antonijaus krepšininkai atkarpą laimėjo 18:5 ir susikrovė devynių taškų pranašumą.

Nepaisant galingo svečių žaidimo „Pacers“ sugebėjo stabilizuoti rungtynių eigą, o penkios paskutinės minutės tapo tikru trileriu „Banker's Life Fieldhouse“ arenoje. Svarbiausią rungtynių metimą likus dešimčiai sekundžių ir šeimininkams atsiliekant dviejų taškų skirtumu pataikė Victoras Oladipo, įspūdingu tolimu šūviu persvėręs rezultatą „Pacers“ naudai.

Atsakomojoje atakoje LaMarcusas Aldridge'as prametė iš vidutinio nuotolio, o kamuolį po savuoju krepšiu atkovojo buvęs „Spurs“ įžaidėjas Cory Josephas. Svečiai nedelsdami prasižengė prieš kanadietį, sumetusį abu baudos metimus ir suteikusį „Pacers“ trijų taškų persvarą.

Paskutinio San Antonijaus krepšininkų išpuolio metu kamuolys atsidūrė australo Patty Millso rankose, tačiau po jo metimo per D. Sabonio rankas kamuolys net nelietė lanko, o finalinė sirena užfiksavo įsimintiną šeimininkų pergalę.

Jaunasis lietuvis šiąnakt sužaidė įspūdingiausias rungtynes savo NBA karjeroje ir per 33 minutes viso surinko 22 taškus (9/9 met., 1/1 trit., 3 /4 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir po vieną klaidą, bloką ir perimtą kamuolį.

Ankstesnį rezultatyvumo rekordą Domas buvo pasiekęs praėjusių metų gruodžio 23-iąją, kai Bostone į „Celtics“ krepšį sumetė 20 taškų. Nauju karjeros rekordu tapo ir devyni lietuvio iš žaidimo pataikyti metimai, o šio pasiekimo įspūdį dar labiau sustiprina nepriekaištingas aukštaūgio taiklumas.

Negana to, Domantas pakartojo ir šiais metais užfiksuotą geriausią karjeros rezultatą kovoje po lentomis. Pirmą sykį 12 atkovotų kamuolių skaičių aukštaūgis užfiksavo trečiose šio sezono rungtynėse su Majamio „Heat“ ekipa.

Tuo pačiu 21-erių metų D. Sabonis tapo trečiu jauniausiu krepšininku NBA istorijoje, per rungtynes šimtaprocentiniu taiklumu sumetusiu bent 9 metimus iš žaidimo. Būdami jaunesni už Domą tokį rezultatą užfiksuoti sugebėjo tik J. J. Hicksonas (2009-ais) ir Dwightas Howardas (2007-ais metais).

„Pacers“ gretose lietuvis kol kas per rungtynes vidutiniškai renka po 13 taškų ir 10,1 atkovoto kamuolio.

Indianos komanda tarpusavio susitikimuose su „Spurs“ iškovojo tik trečią pergalę per pastarąsias dvidešimt rungtynių.

„Pacers“: Victoras Oladipo 23, Domantas Sabonis 22 (12 atk. kam.), Bojanas Bogdanovičius 15, Thaddeusas Youngas 12 taškų.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 26, Pau Gasolis 17 (5 blk.), Danny Greenas, Rudy Gay ir Patty Millsas po 10 taškų.

Tęsiasi pastarųjų trijų sezonų Rytų konferencijos nugalėtojų Klivlando „Cavaliers“ (3-4) nesėkmių ruožas. 2016-ųjų metų lygos čempionai patyrė dar vieną skaudų pralaimėjimą, namuose 95:114 (19:29, 35:33, 21:30, 20:22) nesugebėję pasipriešinti Niujorko „Knicks“ (2-3) ekipai.

Vyriausiajam svečių komandos treneriui vis dar rungtynėms neregistruojant Mindaugo Kuzminsko baltų garbę už du šiąnakt apgynė latvis Kristapas Porzingis. Iš Liepojos kilęs aukštaūgis jau ketvirtą kartą šiame sezone pasiekė 30-ies pelnytų taškų ribą, o šių metų pirmenybėse vidutiniškai renka po 27,6 taško per rungtynes.

Solidžius sportinės formos atgavimo ženklus pademonstravo atakuojantis gynėjas Timas Hardaway'us. Iki šios nakties tik 5 iš 22 tritaškių pataikęs žaidėjas susitikime su „Cavaliers“ sugebėjo padvigubinti per sezoną pataikytų tolimų metimų skaičių.

Arenos šeimininkai patyrė jau ketvirtąjį pralaimėjimą per paskutiniąsias penkerias rungtynes. „Magic“, „Nets“, „Pelicans“ ir „Knicks“ nusileidę Tyronno Lue auklėtiniai šiuos susitikimus pralaimėjo bendru 67 taškų skirtumu.

Abi komandos šiąnakt sulaukė pastiprinimo įžaidėjų grandyje – į aikštę grįžo dėl čiurnos traumų rungtyniauti negalėję Derrickas Rose'as ir Frankas Ntilikina. Buvęs „Knicks“ narys tapo vienu iš rezulttyviausių pralaimėjusiųjų gretose, o jaunasis prancūzas per 16 minučių surinko 5 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Cavaliers“: Kevinas Love'as 22 (11 atk. kam.), LeBronas Jamesas 16 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Derrickas Rose'as 15 (6/14 met.), Kyle'as Korveris 13, J. R. Smithas 11 taškų.

„Knicks“: Timas Hardaway'us 34 (11/19 met., 5/10 trit., 8 rez. perd.), Kristapas Porzingis 32 (12 atk. kam.), Enesas Kanteris 18 (12 atk. kam.), Courtney Lee 15 taškų.

Pralaimėjimą patyrė ir kiti pastarųjų trijų NBA superfinalų dalyviai „Golden State Warriors“ (4-3), namuose kiek netikėtai 107:115 (35:27, 22:25, 24:30, 26:33) nusileidę Detroito „Pistons“ (5-2).

Detroito krepšininkai per pastarąsias dvejas dienas iškovojo jau antrą pergalę. Šeštadienio naktį „Pistons“ taip pat svečiuose palaužė Los Andželo „Clippers“ krepšininkus.

Svečiai atitrūko ketvirto kėlinio pradžioje, kai susikrovė dviženklį pranašumą, tačiau Kevino Duranto aštuoni paeiliui pelnyti taškai ir rezultatyvus perdavimas Klay'aus Thompsono tritaškiui leido šeimininkams spurtuoti 11:2 ir priartino „Warriors“ iki keturių taškų.

Visgu rungtynių pabaigoje Ouklando krepšininkams koją pakišo pasipylusios klaidos. Steve'o Kerro auklėtiniai viso šiąnakt prarado net 25 kamuolius, iš kurių net 22 varžovams padovanojo starto penketo žaidėjai.

„Warriors“: Klay'us Thompsonas 29 (12/19 met.), Kevinas Durantas 28 (10/14 met.), Stephenas Curry 27 taškai (8 rez. perd., 5 kl.).

„Pistons“: Avery Bradley 23 (5/7 trit.), Reggie Jacksonas 22, Tobias Harrisas ir Ishas Smithas po 16, Stanley Johnsonas 15 taškų.

Rytų konferencijos lyderių statusą prarado Orlando „Magic“ (4-2) komanda. Geru sezono startu nustebinę Franko Vogelio auklėtiniai svečiuose 113:120 (24:27, 25:34, 37:32, 27:27) nusileido diviziono varžovams Šarlotės „Hornets“ (3-3) krepšininkams.

Trečiame kėlinyje šešiolikos taškų deficitą turėję svečiai sugebėjo pasivyti savo varžovus, tačiau lemiamame ketvirtyje puikiai rungtyniavęs Širšių įžaidėjas Kemba Walkeris padėjo „Hornets“ atitrūkti saugesniu atstumu.

Likus kiek daugiau nei keturiasdešimčiai sekundžių Orlando ekipa dar kartą privertė varžovus sunerimti priartėdama iki septynių taškų skirtumo. Perėmę kamuolį svečiai turėjo galimybę atkurti dar didesnę intrigą, bet lemiamą žodį tarė Šarlotės komandos krašto puolėjas Marvinas Williamsas, blokavęs Terrence'o Rosso mestą tritaškį.

Steve'o Cliffordo vadovaujami „Hornets“ namuose pasiekė trečiąją pergalę per ketverias žaistas rungtynes.

„Hornets“: Kemba Walkeris 34 (10 rez. perd.), Dwightas Howardas 22 (10 atk. kam.), Jeremy Lambas 20, Marvinas Williamsas 13 (11 atk. kam.), Michaelas Kidd-Gilchristas 10 taškų.

„Magic“: Evanas Fournier 23, Aaronas Gordonas ir Terrence'as Rossas po 17, Nikola Vučevičius 15 (11 atk. kam.), Shelvinas Mackas 10 taškų.

Antrąją pergalę iš eilės iškovojo lietuviškasis Denverio „Nuggets“ (3-3) klubas. Kolorado valstijos krepšininkai svečiuose 124:111 (29:36, 31:27, 40:21, 24:27) nepalikę vilčių Bruklino „Nets“ (3-4) ekipai.

Svečių gretose net septyni žaidėjai surinko dviženklį penytų taškų skaičių, o sezono išvakarėse skeptiškai vertinas įžaidėjų Jamalo Murray ir Emmanuelio Mudiay duetas pasižymėjo 41 tašku.

Be Demarre Carrollo įr Quincy Acy šiąnakt verstis turėjusi Bruklino komanda „Barclay's Center“ arenoje patyrė pirmąį pralaimėjimą per ketverias šio sezono rungtynes.

„Nets“: Spenceris Dinwiddie 22 , Rondae Hollis-Jeffersonas 18, Joe Harrisas 16 (4/8 trit.), D'Angelo Russellas 12 taškų (8 rez. perd.).

„Nuggets“: Jamalas Murray 26, Nikola Jokičius 21 (14 atk. kam.), Wilsonas Chandleris 18, Emmanuelis Mudiay 15, Gary Harrisas 14, Paulas Millsapas 13 (11 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blk.), Masonas Plumlee 10 taškų.

Daugiau nei užtikrintą pergalę iš Kalifornijos išsivežė Vašingtono „Wizards“ (4-2), rezultatu 110:83 (35:16, 28:16, 25:28, 22:23) sutriuškinę Sakramento „Kings“ (1-5) krepšininkus. Nė akimirkos savo pranašumu suabejoti neleidusi JAV sostinės ekipa nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją.

Jau pačioje rungtynių pradžioje tris tritaškius pataikęs Johnas Wallas padėjo savo komandai startuoti 13:0, o ilgosios pertraukos metu „Wizards“ turėjo net 31 taško pranašumą. Nuaidėjus finalinei sirenai komandas skyrę 27 taškai tapo mažiausiu „Kings“ deficitu per visą antrą rungtynių pusę.

„Kings“: Bogdanas Bogdanovičius 15 (7/9 met., 4 per.kam.), Frankas Masonas 11, Skalas Labissiere'as ir Malachi Richardsonas po 10 taškų.

„Wizards“: Johnas Wallas 19 (5/6 trit., 9 rez. perd.), Otto Porteris 16, Bradley Bealas 15, Mike'as Scottas 13, Jodie Meeksas 11 taškų.

Trinchieri gyrė geriausią versiją demonstruojančius dizaineriius bei užsiminė apie Šmito situaciją
Ketvirtadienį Eurolygos 32 ture Kauno „Žalgiris“ (13-18) namuose priims turnyro lentelės kaimynę Milano „Olimpia“ (14-17), kurią žalgiriečiai įveikė pirmame rate, rašo
"Žalgiris" – pagrindinis kandidatas prisivilioti Jokubaitį?
Kauno "Žalgiris" kitą sezoną gali susigrąžinti karjerą gimtojo miesto komandoje pradėjusį Roką Jokubaitį.Krepšinio apžvalgininkas Alessandro Luigi Magi skelbia, kad Lietuvos
Solidus Sabonio pasirodymas neišgelbėjo nuo pralaimėjimo "Mavs", Valančiūnas gavo kuklias minutes
NBA čempionate antradienį naktį Sakramento „Kings“ (42-30) namuose net 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36) neprilygo Dalaso „Mavericks“ ekipai (43-29), rašo Krepšinis.lt.Domantas
Evansas – apie nustebinusią Trichieri mintį ir didžiausią pamoką "Žalgiryje"
Kauno „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas jau antrą sezoną Eurolygoje žiba vilkėdamas žaliai baltus marškinėlius.Amerikietis prieš dar vieną išbandymą Eurolygoje
NBA slenkstį minančio Buzelio pažadas Lietuvai: kai aš ateisiu, mes laimėsime viską
Pirmą profesionalo karjeros sezoną NBA plėtojimosi lygoje baigiantis Matas Buzelis jau po kelių mėnesių išgirs savo pavardę NBA naujokų biržoje, o jo galvoje – mintys ne tik apie
Kol "Olympiakos" neigia, graikai jau aptarinėja milžinišką Evanso atlyginimą Pirėjuje
Antradienį ryte Graikijos žiniasklaida paskelbė apie Pirėjo „Olympiakos“ ir Kauno „Žalgirio“ lyderio Keenano Evanso susitarimą. Nors klubas suskubo neigti pasirodžiusią
LKL Drausmės komisija nepatenkino Viliaus apeliacijos
Kovo 16 d. vykusiose Vilniaus „Ryto“ – Klaipėdos „Neptūno“ rungtynėse dirbę teisėjai ketvirto kėlinio pabaigoje suklydo, neužfiksuodami „Ryto“ komandos
Net penkios išeivijos lietuvės yra ant merginų rinktinės slenksčio
Savaitės trukmės treniruočių stovyklai į Lietuvą atvykusios penkios išeivijos lietuvaitės padarė gerą įspūdį Lietuvos rinktinės treneriams ir turi realių šansų kovoti dėl
"Wolves" laukia medikų uždegtos žalios šviesos Žagaro sugrįžimui
Reabilitaciją po sunkios traumos tęsiantis Vilniaus „Wolves“ legionierius iš Latvijos Artūras Žagaras nekantrauja prisijungti prie komandos treniruočių. Vis tik, kovo mėnesio
Daugybės sveikinimų sulaukęs Sabonis atviras: nuostabu, bet džiaugiuosi, kad tai baigėsi
NBA rekordą pagerinęs Domantas Sabonis sulaukė daugybės sveikinimų ir pagyrų, bet pats sako besidžiaugiantis, kad pagaliau ši tema bus baigta, rašo Krepšinis.lt.Praėjusią
Istorinis pasiekimas: Sabonis pagerino NBA rekordą ir įsirašė į išskirtinę kompaniją
Domantas Sabonis pagerino visų laikų NBA rekordą, o Sakramento „Kings“ (42-29) nutraukė prakeiksmą ir iškovojo ilgai lauktą pergalę, rašo Krepšinis.lt.Lietuvio ekipa
Graikijos žiniasklaida skelbia, kad Evansas jau turi susitarimą su OLY, klubas tai neigia
Graikijos žiniasklaida skelbia, kad Kauno „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas pasiekė susitarimą su Pirėjo „Olympiakos“ ekipa kitam sezonui, rašo Krepšinis.lt.Ši
Buzelis itin netaikliai šaudė iš toli, bet vis tiek buvo tarp rezultatyviausių
Pro šalį iš toli šaudęs, tačiau rezultatyviai žaidęs Matas Buzelis NBA G lygos mače nepadėjo savo atstovaujamai komandai pasidžiaugti reta pergale."G League Ignite"
"Mavericks" toliau nepaleidžia Sabonio ir "Kings", bet kitoje aikštėje – palankus rezultatas
Luka Dončičius surinko trigubą dublį, o slovėno Dalaso „Mavericks“ (42-29) toliau kaunasi dėl tiesioginės vietos NBA atkrintamosiose varžybose, rašo Krepšinis.lt.Dalaso
"Celtics" krito iššvaistę 30 taškų persvarą, "Knicks" gynėjas pagerino tritaškių rekordą
Atlantos „Hawks“ (32-39) panaikino 30 taškų deficitą ir patiesė geriausią NBA reguliaraus sezono komandą, o Niujorko „Knicks“ (43-28) gynėjas pasiekė klubo tritaškių
Tobulą kovo mėnesį "Neptūnas" užbaigė nutrauktu Utenos prakeiksmu
Klaipėdos „Neptūnas“ (10-12) tobulai užbaigė kovo mėnesį „Betsafe-LKL“ čempionate.Georgios Vovoro auklėtiniai išvykoje 96:83 (22:16, 29:21, 18:30, 27:16)
Kurtinaitis ir Čeponis: apie "Žalgirio" viltį, "Ryto" sudorotus "Vilkus" ir Eurolygos lietuvius
„Delfi TV“ laidoje „Krepšinio zona“ treneris Rimas Kurtinaitis ir komentatorius Vaidas Čeponis dalinasi mintimis apie naujausias aktualijas bei aptariamas temas.Šį
"Betsafe Mic'd Up": Vovoro emocijos ir pergalė prieš "Rytą"
Praėjusį savaitgalį Vilniaus „Rytas“ po dramatiškos kovos namie 83:84 krito prieš Klaipėdos „Neptūną“.„Neptūnui“ tai buvo trečioji pergalė paeiliui,
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Fanams nusilenkęs Žibėnas pagarsino svarbiausią sezono tikslą ir iškėlė retorinį klausimą
LKL vicečempionai Vilniaus „Ryto“ (17-4) krepšininkai atsikvošėjo po dviejų nesėkmių iš eilės prieš Kauno „Žalgirį“ ir Klaipėdos „Neptūną“
Pakeliui į pergalę Valančiūnas žaidė efektyviai, o Williamsonas – nesustabdomai
Dar vieną pergalę į savo sąskaitą įsirašė penktoje NBA Vakarų konferencijos vietoje skriejantys Naujojo Orleano „Pelicans“ (44-27) krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.Luizianos
"Lietkabelis" pranoko Šeškaus karius
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susidūrė dvi savo pozicijas pagerinti nusiteikusios ekipos. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (13-8) namie 90:80 (15:14, 22:21,
Karštame Viniaus derbyje – "Ryto" pergalė
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko trečiasis sostinės derbis. Jame sudėtingą pergalę pasiekė Vilniaus „Rytas“ (17-4), kuris 99:83 (27:19, 23:25, 19:25,
Paskutiniame kėlinyje atitrūkęs "Žalgiris" iš Šiaulių išsivežė triuškinančią pergalę
Kauno „Žalgiris“ (20-2) turėjo pavargti, tačiau Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) trečiąkart nugalėjo „Šiaulių“ (5-17) ekipą.Andrea Trinchieri
"Žalgiris" Dubajuje jau iškovojo vieną trofėjų – dėjimų konkurse triumfavo prancūzas
Prieš Dubajuje vykstančio Eurolygos jaunimo (U 18) turnyro finalą, kuriame Kauno "Žalgiris" susitinka su Ulmo "Ratiopharm", kauniečiau jau spėjo iškovoti trofėjų.Talentų
Suspenduotas teisėjas Vilius pateikė apeliaciją LKL drausmės komisijai
Wembanyamą tenkintų tik olimpinis auksas
Victoras Wembanyama dar nėra dalyvavęs nė viename didžiajame krepšinio turnyre, bet (o gal – dėl to) pačiame svarbiausiame iš jų jau kelia savo komandai nekuklius tikslus, rašo
Sabonis pakartojo NBA šio amžiaus rekordą ir su "Kings" išplėšė pergalę (rezultatai)
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Floridoje vykusios NBA reguliariojo sezono rungtynės tapo istorinėmis Domantui Saboniui – lietuvis pakartojo šio amžiaus lygos