Naujienos kraunasi...

E.Ulanovas: "Ryto" trenerio pasisakymai dar labiau motyvuoja kauniečius

E.Ulanovas: "Ryto" trenerio pasisakymai dar labiau motyvuoja kauniečius
euroleague.net
Jau šį savaitgalį „Betsafe-LKL“ čempionate įvyks viena laukiamiausių viso sezono dvikovų. Sostinėje ginklus surems amžinieji priešininkai – Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai

Visgi šįkart grandų dvikovą abi komandos pasitinka kardinaliai atsinaujinusios.

Tai bus neįprastas vakaras ir vienam žaidėjui, kuris kaip niekas kitas supranta principinių varžovų mūšio svarbą, nes per pastaruosius šešerius metus atstovaudamas „Žalgiriui“ pats dešimtis kartų tai patyrė. Tai – legionieriaus karjerą pradėjęs Edgaras Ulanovas.

Žaliai baltas gimtojo miesto spalvas šiemet iškeitęs į geltonai mėlynus Stambulo „Fenerbahce“ marškinėlius, puolėjas jau spėjo priprasti prie gyvenimo ritmo daugiamilijoniniame Stambulo mieste.

„Jaučiasi, kad čia gyvena daug žmonių. Skiriasi jų mentalitetas, gyvenimo greitis ir judėjimas. Kas liečia komandos draugus, darbuotojus – visi gerai priėmė. Jaučiuosi kaip savas ir didelių skirtumų nejaučiu. Aišku, šeimą ir draugus, kurie liko Lietuvoje dabar man atstoja žmona, dukra ir komandos draugai, kurie yra šalia“, – pirmųjų mėnesių patirtį Turkijoje apibūdino E. Ulanovas.

Visgi kaunietis, net ir žaisdamas kitoje šalyje, nepamiršta sekti ir „Betsafe-LKL“ aktualijų, o pro jo akis neprasprūs ir visus intriguojanti turnyrinės lentelės lyderių akistata šį sekmadienį.

„Žinoma, stebėsiu šias rungtynes kaip ir visus iki šiol vykusius žalgiriečių mačus. Pats grįšiu po savo rungtynių ir būtinai įsijungsiu transliaciją, palaikysiu kauniečius“, – teigė krepšininkas.

Apie naują karjeros etapą, vakarus su „Betsafe-LKL“ ir svarbiausius artėjančio sekmadienio dvikovos akcentus E. Ulanovas kalbėjo su LKL.lt.

– Kaip praėjo pirmieji mėnesiai naujajame jūsų karjeros etape?

– Viskas klostosi gerai, sklandžiai. Kažko naujo nepamačiau, daugiau ar mažiau viskas vyksta kaip ir tikėjausi. Eurolygoje paskutinė savaitė buvo nesėkminga, bet asmeniškai esu patenkintas, kad turiu pasitikėjimą, žaidžiu. Kaip komanda mes dar turime padirbėti ir pataisyti kai kuriuos dalykus, pagerinti komandinį žaidimą, suprasti ir pasitikėti vieni kitais labiau, bet tai tik pradžia ir net neabejoju, kad tie dalykai pagerės. Komanda yra nauja, branduolys naujas.

– Tai pirmasis sezonas, kai nežaidžiate Lietuvoje. Kiek laiko randate „Betsafe-LKL“ stebėjimui, kokį įspūdį kol kas palieka sezonas?

– Žinoma, seku visas naujienas, žiūriu rungtynes. Dažniausiai turiu laisvus vakarus, tad po rytinės treniruotės visada galiu pažiūrėti rungtynes, o jei nepavyksta jų pamatyti, atsiverčiu protokolus. Pačioje pradžioje buvo nemažai staigmenų, o tai labai intriguoja.

Sezono eigoje favoritai išryškėja, „Žalgiris“ rodo gerą žaidimą, rungtynės su „Juventus“ buvo solidžios. Įdomu sekti Kėdainių komandą, jie stebina ne vieną žmogų ir smagiai žiūrisi. Taip pat ir „Lietkabelis“, kuris žaidžia Europos taurėje, surinko įdomią sudėtį. Tų pačių „Šiaulių“ komplektacija intriguoja, bet kol kas jie neranda savojo žaidimo.

– Kiek pavyksta palaikyti ryšį su buvusiais komandos draugais Lietuvoje?

– Grigonis ir Milaknis yra tie žmonės, teko ir su Jankūnu susisiekti. Įdomu sužinoti, kaip jiems sekasi. Žinoma, yra ir daugiau draugų nei tik Kauno komandoje – Kėdainiuose žaidžia geras mano draugas Vaidas Kariniauskas. Su visais, kuriuos pažįstu, palaikau ryšį, o su žalgiriečiais kalbame dažnai – tiek jiems žaidžiant geriau, tiek prasčiau, tai yra normalu.

– „Žalgiris“ kol kas sezone patyrė tik vieną nesėkmę – prieš Panevėžio „Lietkabelį“. Kaip vertinate per pirmąjį mėnesį kauniečių demonstruotą žaidimą?

– Tas pralaimėjimas, mano akimis, nebuvo dėl taktinių sprendimų. Manau, kad varžovas buvo neįvertintas – pasiruošime buvo laimėta prieš panevėžiečius, o jie ir tuo metu nerodė gero žaidimo ir „pasigavo“ kauniečius tada, kai jie atsipalaidavo. Po to buvo padarytos geros išvados ir dabar Eurolygoje „Žalgiris“ dar nėra pralaimėjęs.

Gal viskas išėjo į naudą, nes sujudino trenerių štabą ir žaidėjus, jie suprato, kad reikia daryti permainas, pasimokyti iš klaidų, jų nekartoti ir dabar viskas gaunasi neblogai. Pastaruoju metu gražu žiūrėti į jų žaidimą – branduolys puikiai supranta vieni kitus, o naujokai irgi įdeda savo indėlį. Jie nenori iškart atėję rodyti savo ego, o sutinka eiti komandos kryptimi, o tai puikiai matosi.

– Visgi Vilniaus „Rytas“ šiuo metu atrodo taip pat rimtai nusiteikęs, kokį įspūdį palieka vilniečių žaidimas ir surinkta komanda?

– Pradedant kompletacija, ji yra labai įdomi, pavardės girdėtos ir gerai žinomos Europoje. Paskutinis pirkinys (Maurice‘as Ndouras, – aut. past.) irgi matęs aukšto lygio krepšinio. Tokios dvikovos visada intriguoja.

Bus įdomu, tai yra pirmos tokios rungtynės šį sezoną, vieni kitus išbandys. Priešprieša yra likusi, prie to prisideda ir trenerio Donaldo Kairio pasisakymai, kad norima įkąsti „Žalgiriui“, tai kauniečius dar labiau motyvuoja. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad tikrai smagu žaisti priešininkų aikštėje, kur motyvacija yra didelė, o kai dar atvažiuoja palaikymas, žaisti tampa dar įdomiau.

– Jums pačiam tokiose dvikovose tekdavo žaisti ne vienerius metus. Ką jums reiškė šios dvikovos ir kaip joms ruošdavotės?

– Pasiruošimą rungtynėms galima prilyginti Eurolygai, nes susitikimai su šiuo varžovu turi ilgą istoriją. Tai yra labai svarbu sirgaliams, o klubui iškovoti pergalę prieš šiuos varžovus irgi be galo svarbu ir smagu. Pasiruošimas visad būna aukšto lygio, jau kitą dieną po paskutinių Eurolygos rungtynių tenka tam ruoštis. Prie visko prisideda istorija bei užkulisiniai dalykai – žiniasklaida, žaidėjai, treneriai, sirgaliai. Tai visus jaudina, bet tuo pačiu ir yra labai sveikintina – dėl šių priežasčių labai smagu žiūrėti tokias rungtynes ir pačiam jose dalyvauti.

– Kokio tikitės mačo? Kas gali tapti lemiamais faktoriais?

– „Rytas“ turėtų pradėti labai agresyviai, nes dar nežaidžia Europos turnyre, o „Žalgiris“ bus po sunkių rungtynių. Vilniečiai turi visą savaitę pasiruošimui, tad nuo pat pirmųjų minučių turėtų bandyti energingai žaisti ir tuo naudotis. Po Eurolygos rungtynių kauniečiai gali būti išsekę, tą teko patirti ir pačiam, dabar žinau, kaip tai yra sunku. „Rytas“ turi atletiškų žaidėjų, kurie mėgsta žaisti agresyviai, tad gynyba bus labai svarbus dalykas.

Iš kauniečių pusės bus svarbu sustabdyti pagrindinius varžovų žaidėjus, jų greitą puolimą, diktuoti savo sąlygas ir rodyti savo žaidimą – komandinį, kantrų, ieškant geriausio įmanomo varianto atakuoti. Pergalę prognozuočiau kauniečiams, nes žaidimas, kurį jie demonstruoja šiuo metu, yra vienas geriausių Europoje ir su ta gera banga jie turėtų laimėti.

– Kalbant apie visą „Betsafe-LKL“ sezoną, kokia jo pabaiga šiuo metu atrodo labiausiai tikėtina? Ar „Rytas“ gali pamėginti įkąsti „Žalgiriui“?

– Jeigu išlaikys sudėtį, vilniečiai turėtų patekti į finalą, nematau, kad kažkas galėtų jiems mesti didesnį iššūkį, bet tai yra sezono pradžia. Sunku prognozuoti, bet žiūrint iš šios dienos perspektyvos, finalas turėtų būti toks. Pačiame finale kiekvienos rungtynės labai svarbios, o intriga ir spaudimas jaučiasi visada, nesvarbu, su kuo žaidi. Taip pat bus ir šiemet – paleidus vienas rungtynes per atsipalaidavimą, viskas gali greitai keistis.

– Šiuo metu esate paskutinis tiek „Betsafe-LKL“ finalo serijos, tiek Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto MVP. Kas galėtų perimti iš jūsų svarbiausio lemiamų mačų žaidėjo etiketę?

– „Žalgiris“, kaip ir „Rytas“, turi daug ginklų. Finalo serijoje tokiais matyčiau Grigonį arba Lekavičių. Jie gali tempti komandą į priekį ir perimti tą estafetę. Šios dvi pavardės mano sąraše yra pirmos.

 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Th.Walkupo tritaškis išgelbėjo "Žalgirį" nuo pralaimėjimo "Lietkabeliui"
Th.Walkupo tritaškis išgelbėjo "Žalgirį" nuo pralaimėjimo "Lietkabeliui"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Kauno „Žalgiriui“ (31/3) šis mačas nereiškė nieko, o Panevėžio „Lietkabeliui“ (21/13) reiškė
Kaune - užtikrinta "Žalgirio" pergalė
Kaune - užtikrinta "Žalgirio" pergalė
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė dar vieną užtikrintą pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate. Šį kartą „Žalgirio“ arenoje kauniečiai rezultatu
"Rytas" nepaliko šansų "Šiauliams"
"Rytas" nepaliko šansų "Šiauliams"
Sekmadienį Vilniaus „Rytas“ (25/7) pasiekė pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse ir gali būti ramus dėl likusios reguliaraus sezono dalies.Sostinės ekipa namuose 104:68 (22:15,
Vaikystę prisiminęs N.Giga: mama visada būdavo šalia
Vaikystę prisiminęs N.Giga: mama visada būdavo šalia
LKL TV Motinos dienos proga parengė reportažą su Klaipėdos „Neptūno“ aukštaūgiu Norbertu Giga.Krepšininkas interviu pasakojo apie savo ryšį su mama ir labiausiai
"Lietkabelį" įveikęs "Neptūnas" pateko į atkrintamąsias
"Lietkabelį" įveikęs "Neptūnas" pateko į atkrintamąsias
Klaipėdos „Neptūnas“ (13/21) užsitikrino vietą „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 83:73 (16:17, 25:19, 24:19, 18:18) palaužė
Fatališku spurtu prieniškius sulaužęs "Rytas" pasiekė sezono rekordą
Fatališku spurtu prieniškius sulaužęs "Rytas" pasiekė sezono rekordą
Vilniaus „Rytas“ (24/7) pralaimėjo principinę dvikovą prieš Kauno „Žalgirį“, tačiau netruko reabiliuotis.Lietuvos vicečempionai namuose 99:63 (21:18, 18:14,
"Žalgiris" užsitikrino LKL reguliaraus sezono nugalėtojo vardą
"Žalgiris" užsitikrino LKL reguliaraus sezono nugalėtojo vardą
Kauno „Žalgiris“ (29/3) pasiekė eilinę pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir taip galutinai įsitvirtino pirmoje turnyro lentelės vietoje.Martino Schillerio
"Neptūno" sąskaitoje - labai svarbi pergalė Alytuje
"Neptūno" sąskaitoje - labai svarbi pergalė Alytuje
Klaipėdos „Neptūnui“ (12/21) labai svarbios pergalės, norint įsitvirtinti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamųjų aštuonete.Tai pavyko padaryti
Jogėla - apie karjeros pradžią, ankstyvą pažintį su traumomis ir "Neptūno" sezoną
Jogėla - apie karjeros pradžią, ankstyvą pažintį su traumomis ir "Neptūno" sezoną
LKL TV interviu rubrikoje žiūrovų šįkart laukia trumpas pašnekėsys su Klaipėdos „Neptūno“ puolėju Matu Jogėla.Atletiškumo nestokojančiam uostamiesčio krepšininkui
Po pertraukos smogęs "Žalgiris" pasiekė revanšą prieš "Rytą"
Po pertraukos smogęs "Žalgiris" pasiekė revanšą prieš "Rytą"
Kauno „Žalgiris“ (28/3) beveik užsitikrino pirmąją poziciją „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone. Lietuvos čempionai išvykoje 90:81 (21:22, 25:21, 25:20, 19:16)
Visas rungtynes pirmavę "Šiauliai" nugalėjo Kėdainių ekipą
Visas rungtynes pirmavę "Šiauliai" nugalėjo Kėdainių ekipą
Trečiadienį Šiauliuose vykusiose rungtynėse, aikštės šeimininkai iškovojo 12-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Antano Sireikos vadovaujami Šiaulių
LKL valdyba nubalsavo - kitą sezoną čempionate rungtyniaus 11 komandų
LKL valdyba nubalsavo - kitą sezoną čempionate rungtyniaus 11 komandų
Antradienį paaiškėjo, kad „Betsafe-LKL“ čempionate kitą sezoną rungtyniaus vienuolika komandų.Taip buvo nuspręsta LKL valdybos balsavime, kuriame svarstytas kito sezono čempionate
"Šiaulių" skrajūnas Furmanavičius - apie žaidimą JAV, Sireiką ir programavimą
"Šiaulių" skrajūnas Furmanavičius - apie žaidimą JAV, Sireiką ir programavimą
Pirmadienį „Betsafe-LKL“ aistruoliai lygos „Facebook“ paskyroje galėjo užduoti savo klausimus „Šiaulių“ krepšininkui Justui Furmanavičiui.Jis
Namų sienų neapgynę "Juventus" turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą
Namų sienų neapgynę "Juventus" turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą
Šeštadienį Utenoje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Vilniaus iškovojo 23-čiąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Vilniaus „Ryto“ (23/6)
Lenktynės dėl LKL atkrintamųjų: savo spėjimus pateikė žurnalistai
Lenktynės dėl LKL atkrintamųjų: savo spėjimus pateikė žurnalistai
„Betsafe-LKL“ čempionate artėja lemiamų reguliariojo sezono kovų metas.Kol kas vietą ketvirtfinalyje užsitikrino tik keturi  klubai – Kauno „Žalgiris“ (26-3),
Milaknio sugrįžimo mače - lengva "Žalgirio" pergalė prieš dzūkus
Milaknio sugrįžimo mače - lengva "Žalgirio" pergalė prieš dzūkus
Artūras Milaknis sugrįžo į rikiuotę, o Kauno „Žalgirio“ (26/3) komanda tai pažymėjo lengva pergale Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Martino Schillerio auklėtiniai
Iš rikiuotės iškritusį Kariniauską "Juventus" gretose pakeis Paliukėnas
Iš rikiuotės iškritusį Kariniauską "Juventus" gretose pakeis Paliukėnas
Utenos „Juventus“ klubas iki šio sezono pabaigos sudarė sutartį su 195 cm ūgio gynėju Martynu Paliukėnu. 27-erių vilnietis komandoje užpildys praretėjusią gynėjų grandį.„Visada
Dominavęs "Žalgiris" apkartino skaudžią netektį išgyvenusios "Juventus" nuotaiką
Dominavęs "Žalgiris" apkartino skaudžią netektį išgyvenusios "Juventus" nuotaiką
Utenos „Juventus“ (20/11) komanda dar rungtynių pradžioje prarado Vaidą Kariniauską, o vėliau rimtesnio iššūkio Kauno „Žalgiriui“ (25/3) nemetė.Martino Schillerio
Sirgalių sugrįžimo mače - svarbi "Dzūkijos" pergalė
Sirgalių sugrįžimo mače - svarbi "Dzūkijos" pergalė
Itin svarbią pergalę prieš tiesioginius varžovus dėl patekimo į atkrintamąsias antradienį „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo Alytaus „Dzūkija“ (10-19).Nikolos
Schilleris: jei nepriimčiau "Žalgirio" pasiūlymo, būčiau visiškas bailys, negalėčiau gerbti savęs
Schilleris: jei nepriimčiau "Žalgirio" pasiūlymo, būčiau visiškas bailys, negalėčiau gerbti savęs
Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Martinas Schilleris pastaraisiais mėnesiais laikė ne vieną sunkų debiutinio sezono Eurolygoje egzaminą. 38-erių austras praėjusią vasarą priėmė
Ilgai be tritaškių gyvenęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Ilgai be tritaškių gyvenęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Kauno „Žalgirio“ (24/3) komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ketvirtąkart sezone 88:72 (17:16, 21:15, 26:20, 24:21) svečiuose įveikė Klaipėdos „Neptūną“
"Žalgiris" pateikė pasiūlyma Walkupui, gynėją vilioja dar du Eurolygos klubai
"Žalgiris" pateikė pasiūlyma Walkupui, gynėją vilioja dar du Eurolygos klubai
Kauno "Žalgiris" pateikė pasiūlymą vienam lyderių Thomasui Walkupui. Kaip praneša 15min.lt žurnalistas Donatas Urbonas, Lietuvos čempionų vyriausiasis treneris Martinas Schilleris
"Žalgiris" sutriuškino svečius iš Prienų
"Žalgiris" sutriuškino svečius iš Prienų
Kauno „Žalgirio“ (23-3) komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) turėjo paplušėti tris kėlinius, tačiau galiausiai parodė jėgą ir užtikrintai namuose
"Olympiacos" oficialiai pateikė pasiūlymą buvusiam žalgiriečiui Landale'ui
"Olympiacos" oficialiai pateikė pasiūlymą buvusiam žalgiriečiui Landale'ui
Prioritetą NBA lygai vis dar teikiantį buvusį žalgirietį Jocką Landale'ą vilioja Pirėjo "Olympiacos" klubas.Pranešama, kad Graikijos krepšinio grandai Australijos rinktinės
Žiūrovams šansas sugrįžti į "Žalgirio" areną – startuoja bilietų prekyba į dvejas rungtynes
Žiūrovams šansas sugrįžti į "Žalgirio" areną – startuoja bilietų prekyba į dvejas rungtynes
Po daugiau nei 5 mėnesių pertraukos į „Žalgirio“ areną galės sugrįžti žiūrovai. Krepšinio išsiilgę aistruoliai „Žalgirio“ arenoje galės apsilankyti jau
Paaiškėjo, kas galės patekti į "Lietkabelio" rungtynes su "Rytu"
Paaiškėjo, kas galės patekti į "Lietkabelio" rungtynes su "Rytu"
Vyriausybei nutarus nuo pirmadienio leisti sporto renginiuose dalyvauti žiūrovams, kitą savaitę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse „Cido“ arenoje tarp
Atėnuose kritikos sulaukęs Eurolygos vadovas rengia atsakomąjį žingsnį ("Barca" nuo įvykių "atsižegnojo")
Atėnuose kritikos sulaukęs Eurolygos vadovas rengia atsakomąjį žingsnį ("Barca" nuo įvykių "atsižegnojo")
Viešai pasklidus žinioms apie tai, kad Atėnuose praėjusį savaitgalį susirinko Eurolygos turnyro organizavimo niuansais nepatenkintų klubų atstovai, į situaciją sureagavo ir pats organizacijos
Grigonis naujojoje "Žalgirio" rubrikoje pasvarstė apie lemiamas akimirkas
Grigonis naujojoje "Žalgirio" rubrikoje pasvarstė apie lemiamas akimirkas
Marius Grigonis šį sezoną sužibėjo kaip vienas geriausiai lemiamomis akimirkomis Eurolygos rungtynėse žaidusių krepšininkų.Pergalingi krepšininko metimai dvikovose su Miuncheno

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime