Naujienos kraunasi...

Ekspertų žvilgsnis: šviežias kraujas atgaivins rinktinę

Autorius: Vaidas Čeponis, "Olimpinė panorama".
Ekspertų žvilgsnis: šviežias kraujas atgaivins rinktinę
Krepšinio specialistai prognozuoja, kad Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio komanda, nors ir buksavusi Europos čempionato atrankoje, pateks į olimpines žaidynes.

Visa Lietuva lengviau atsikvėpė. Mūsų šalies vyrų krepšinio rinktinė prasibrovė į 2022 m. Europos čempionatą. Vasario 22 d. lemiamose žemyno pirmenybių atrankos rungtynėse Vilniuje lietuviai tik vieno taško (77:76) skirtumu įveikė potencialiai silpnesnę Danijos komandą, kuriai pernai rudenį buvo pralaimėję 76:80.

Į finalo etapą pateko dvi pajėgiausios C grupės rinktinės – Belgija (4 pergalės ir 2 pralaimėjimai) bei Lietuva. Taip pat Čekija (2 ir 4), kuri yra viena būsimojo čempionato šeimininkių. Danai (2 ir 4) liko už borto.

Aukštas atrankos barjeras

Vasarą mūsiškių laukia naujas iššūkis: birželio 29 – liepos 4 d. Kaune vyksiantis olimpinis atrankos turnyras. Jame žais šešios rinktinės, o norint prasimušti į šių metų olimpines žaidynes būtina užimti pirmąją vietą. Lietuvos krepšinio federacija vyrų rinktinei kelia tikslą patekti į olimpines žaidynes ir jose atsidurti tarp aštuonių geriausiųjų.

Lietuvos nacionalinė ekipa dalyvavo visose olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Į jas vėl iškovoti kelialapį šįkart tikriausiai bus nelengva.

Pagrindinis varžovas turėtų būti Europos čempionė Slovėnija su NBA superžvaigžde Luka Dončičiumi priešakyje. Tikėtina, jog pusfinalyje lauktų lenkai, kurie irgi yra grėsmingi oponentai. Ši rinktinė pateko tarp aštuonių pajėgiausių praėjusio pasaulio čempionato komandų.

Ekspertai – optimistai

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) žurnalo „Olimpinė panorama“ kalbinti krepšinio specialistai Sergejus Jovaiša ir Rūtenis Paulauskas mano, jog mūsiškiai, kurie šiose varžybose žais kur kas stipresnės sudėties nei Europos čempionato atrankoje, pelnys bilietą į Tokiją.

Pašnekovai savo prognozę pirmiausia grindžia tuo, kad mūsų komanda turi gerokai aukštesnio lygio priekinės linijos žaidėjų nei slovėnai. Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas turėtų būti labai sunkiai įkandami jų tiesioginiams oponentams.

Jei varžovai dvigubintų gynybą, atsirastų daugiau laisvės kitiems Lietuvos rinktinės žaidėjams. Be D.Sabonio ir J.Valančiūno, ekipą gali patempti Eurolygos krepšininkai – Marius Grigonis, Rokas Giedraitis, Artūras Gudaitis, Lukas Lekavičius.

Tiesa, gali nutikti taip, jog olimpiniame atrankos turnyre NBA krepšininkų neišvysime arba atvyks tik kai kurie iš jų. Stipriausios pasaulio krepšinio lygos atkrintamosios varžybos vyks gegužės 22 – liepos 6 d. Finalo serija startuos liepos 8-ąją.

Jei Indianos „Pacers“ (D.Sabonis), Memfio „Grizzlies“ (J.Valančiūnas), Dalaso „Mavericks“ (L.Dončičius) pateks į atkrintamąsias ir jose po pirmojo etapo neiškris, šių krepšinio žvaigždžių Kaune turbūt nebus.

Pasak R.Paulausko ir S.Jovaišos, dėl to panikuoti nereikėtų. R.Paulauskas netgi mano, kad jei atrankos turnyre nežais abu pagrindiniai lietuvių bokštai bei L.Dončičius, didesnį nuostolį patirtų Slovėnijos rinktinė. Trenerio teigimu, su šiuo krepšininku slovėnai yra dvigubai stipresni nei be jo.

Tuo tarpu D.Sabonio ir J.Valančiūno galimą netektį šeimininkai iš dalies galėtų kompensuoti solidžiai Eurolygoje žaidžiančiu A.Gudaičiu ir Kinijoje blizgančiu Donatu Motiejūnu.

„Duočiau 70 proc. tikimybę, kad į olimpines žaidynes pateks lietuviai, ir 30 proc., kad slovėnai“, – samprotauja R.Paulauskas.

V.Kariniausko svarba

Abu pašnekovai neabejoja, kad mūsų šalies rinktinė per olimpinį atrankos turnyrą bus daug stipresnė nei per Senojo žemyno pirmenybių atranką. Joje dėl FIBA politikos iš esmės neturėjo galimybės žaisti NBA ir Eurolygos krepšininkai.

Iš tos sudėties, kuri dalyvavo paskutiniame 2022 m. Europos čempionato atrankos lange Vilniuje, į pajėgiausią komandos dvyliktuką turėtų patekti tik keletas žaidėjų. Realiausia, kad tai bus Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas. Olimpiniame atrankos turnyre turi galimybių žaisti ir Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Vaidas Kariniauskas, Jonas Mačiulis. Visų kitų, vasario 20 ir 22 d. rungtyniavusių Vilniuje, šansai patekti į smogiamąjį komandos dvyliktuką gana menki.

Europos čempionato atrankoje Lietuvos ekipos treneriai išbandė net 21 žaidėją.

„Mano galva, tai buvo klaida. Kai bandoma tokia daugybė krepšininkų, kai vieną kartą jie yra kviečiami, o kitą ne, atsiranda nepasitikėjimas savo jėgomis, trūksta susižaidimo. Tarkime, V.Kariniauskas atsirado rinktinėje tik dabar, bet jis jau tikrai galėjo būti nacionalinėje komandoje ir per praėjusį atrankos langą, kai blizgėjo Kėdainių „Nevėžyje“. Norėtųsi, kad prieš olimpinį atrankos turnyrą būtų išsirinktas komandos branduolys“, – dėsto R.Paulauskas.

Per paskutinį Europos pirmenybių atrankos etapą būtent įžaidėjas V.Kariniauskas, į nacionalinę komandą grįžęs po penkerių metų pertraukos, tapo tikru atradimu. Jis davė daug naudos ir mače su Danija, ir ypač su Čekija. „Jei Vaido tose abejose rungtynėse nebūtų buvę, tikėtina, kad nebūtume patekę į Europos čempionatą“, –  priduria R.Paulauskas.

Ar jis pateks į tą rinktinę, kuri kovos dėl kelialapio į olimpiadą? S.Jovaišos manymu, jis yra rimtas kandidatas į dvyliktuką. „Gaila, kad Vaidas ilgą laiką buvo pamirštas ir nebuvo kviečiamas į rinktinę. Taip, jis nėra stabilus metikas, taip, jis dažnokai klysta atlikdamas rizikingus perdavimus, tačiau V.Kariniauskas yra labai talentingas krepšininkas. Jis geras kūrėjas. Mano nuomone, rinktinei reikėtų žaisti laisvesnį krepšinį, pasitelkti daugiau improvizacijos. Dabar viskas per daug įsprausta į rėmus“, – mano S.Jovaiša.

Anksčiau įžaidėjai buvo Lietuvos nacionalinės komandos galvos skausmas, bet dabar turime M.Kalnietį, L.Lekavičių, Roką Jokubaitį. Taigi visiškai neaišku, ar vyriausiajam treneriui Dariui Maskoliūnui reikės dar vieno atakų organizatoriaus. Kita vertus, visi jie, išskyrus L.Lekavičių, gali žaisti ir kaip atakuojantieji gynėjai.

Kas pateks į dvyliktuką?

S.Jovaiša pabandė paprognozuoti ir išvardyti visus krepšininkus, kurie padės Lietuvai siekti olimpinio kelialapio. Tai visi keturi minėti įžaidėjai, taip pat M.Grigonis, R.Giedraitis, M.Kuzminskas, Edgaras Ulanovas, D.Sabonis, J.Valančiūnas, A.Gudaitis. Kas galėtų tapti tas dvyliktasis, pašnekovas dar nėra apsisprendęs.

R.Paulauskas abejoja dėl V.Kariniausko galimybių patekti į pagrindinę sudėtį, bet mato joje veteraną J.Mačiulį. Abu specialistai neranda vietos komandoje D.Motiejūnui. Nebent į turnyrą neatvyktų D.Sabonis ir J.Valančiūnas.

S.Jovaiša skeptiškai vertina Tomo Dimšos galimybes. R.Paulauskas šiuo klausimu nėra toks kategoriškas. Jis, kaip ir S.Jovaiša, į pagrindinę rinktinę nekviestų E.Bendžiaus.

Abu specialistai neatmeta galimybės, kad rinktinės aprangą vėl apsivilks Paulius Jankūnas, ypač jei negalės padėti komandai NBA „centrai“. Kauno „Žalgirio“ kapitonas vis dar gali efektyviai sužaisti trumpas atkarpas, be to, gali duoti naudingų patarimų jaunimui, padėti sukurti puikią atmosferą ekipoje. R.Paulauskas nenurašo ir Gyčio Masiulio.

Palaiko D.Maskoliūną

Europos čempionato atrankos varžybose nemažai kritikos strėlių smigo į trenerį D.Maskoliūną. Lietuviai turnyro starte triuškinamai pralaimėjo belgams, paskui nusileido danams, o antrojoje tarpusavio akistatoje juos palaužė tik per plauką.

Tačiau ir S.Jovaiša, ir R.Paulauskas nemano, kad vyriausiasis strategas yra kalčiausias dėl banguoto ir kai kuriose dvikovose labai prasto žaidimo. Tiesiog būrys krepšininkų tinkamai nenusiteikė svarbiems mačams. Be to, daliai žaidėjų trūko meistriškumo, rinktinėje neatsirado tikro lyderio, kuris svarbiais momentais patrauktų komandą. 

„Negalima kaltinti D.Maskoliūno, kai mūsų komandoje stinga asmenybių. Treneris gali nubraižyti labai efektyvių derinių, bet kas iš to, jei nėra tinkamų žaidėjų jiems atlikti. Nepamirškime, kad treneris turėdavo vos keletą dieną paruošti rinktinę atrankos langams.

Lietuvoje nemažai sirgalių nepagrįstai yra linkę pliekti trenerius. Tarkime, dauguma puolė Dainių Adomaitį, kuris puikiai pasirodė ankstesnėse atrankos varžybose, o pasaulio čempionate jo vadovaujami mūsiškiai tik po dramatiškos kovos pralaimėjo labai pajėgiems australams ir prancūzams“, – trenerių pusėn stoja S.Jovaiša.

R.Paulauskas neabejoja, kad D.Maskoliūnas turi itin turtingą žinių bagažą, nes  pats žaidė aukštu lygiu, o kaip treneris dirbo su labai garsiais specialistais: „Taip, Dariui nelengva ilgą laiką dirbus asistentu tapti vyriausiuoju treneriu. Tam reikia laiko. Strategui ypač svarbu rungtynių metu atsikratyti įtampos, kad ji nepersiduotų žaidėjams. Taip pat būtina mačo metu priimti savalaikius teisingus sprendimus.“

Atranka ir tikslai

Vyrų krepšinio olimpiniame atrankos turnyre kovos 24 šalių rinktinės ir tik keturios iš jų pateks į Tokijo žaidynes. Šios varžybos vyks Kanadoje, Kroatijoje, Serbijoje ir Lietuvoje.

Kaune turnyras bus surengtas birželio 29 – liepos 4 d. A grupėje žais Lietuva, Pietų Korėja ir Venesuela, B – Slovėnija, Lenkija ir Angola. Į kitą etapą, pusfinalį, pateks po dvi geriausias grupių komandas. Į olimpiadą prasibraus tik viena iš Kaune rungtyniausiančių ekipų.

Lietuvos krepšinio federacija vyrų rinktinei kelia tikslą patekti į olimpines žaidynes, o jose užimti ne žemesnę kaip aštuntą vietą.

Lygiai toks pat tikslas iškeltas ir 3×3 krepšinio vyrų rinktinei. Ji olimpinį atrankos turnyrą pradės gegužės 26 d.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
40-metis Scola dar nenusprendė dėl karjeros pabaigos
40-metis Scola dar nenusprendė dėl karjeros pabaigos
40-metis veteranas Louisas Scola papasakojo, kad dar nėra apsisprendčęs, ar tęs karjerą kitame sezone.Šiuo metu argentinietis vilki Varezės "Openjobmetis" marškinėlius ir
Prieš Europos čempionato burtus atverstos dar dvi kortos, kurios nebegresia Lietuvai
Prieš Europos čempionato burtus atverstos dar dvi kortos, kurios nebegresia Lietuvai
Visos keturios 2022 metų Europos vyrų krepšinio čempionato šeimininkės pasinaudojo teise prieš burtų traukimo ceremoniją pakviesti į savo grupę po vieną rinktinę. Paskutiniosios
JAV rinktinės vadovo poste Colangelo pakeis buvusi NBA žvaigždė
JAV rinktinės vadovo poste Colangelo pakeis buvusi NBA žvaigždė (4)
Po Tokijo Olimpinių žaidynių JAV vyrų krepšinio rinktinės naujuoju generaliniu vadybininku taps Grantas Hillas.Septyniskart NBA "Visų žvaigždžių" rungtynių dalyvis šiame
Aiškios septynios komandos, kurių Lietuvos rinktinė išvengs Europos čempionato grupių etape
Aiškios septynios komandos, kurių Lietuvos rinktinė išvengs Europos čempionato grupių etape
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) paskelbė 2022 metų Europos vyrų krepšinio čempionato pirmo etapo burtų krepšelius.Lietuviai pateko į antrą pagal pajėgumą krepšelį
Į Tokijo žaidynes sirgaliai iš užsienio įleidžiami nebus
Į Tokijo žaidynes sirgaliai iš užsienio įleidžiami nebus
Šeštadienį oficialiai patvirtinta, kad į varžybas Tokijo olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse sirgaliai iš užsienio įleidžiami nebus. Sprendimas priimtas siekiant užtikrinti
Oficialu: rinktinė Europos čempionato rungtynes žais Vokietijoje (Sabonio komentaras)
Oficialu: rinktinė Europos čempionato rungtynes žais Vokietijoje (Sabonio komentaras)
Likus daugiau nei mėnesiui iki „FIBA EuroBasket 2022“ burtų traukimo ceremonijos paaiškėjo, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato grupės rungtynes žais
Aiškėja miestas ir pirmasis Lietuvos rinktinės varžovas Europos čempionate (komentarai)
Aiškėja miestas ir pirmasis Lietuvos rinktinės varžovas Europos čempionate (komentarai)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato grupės rungtynes tūrėtų žaisti Vokietijoje, Kelno mieste. FIBA tai tūrėtų patvirtinti penktadienį vyksiančio posėdžio metu.Šiandien
Messina trečią kartą kviečiamas stoti prie Italijos rinktinės vairo
Messina trečią kartą kviečiamas stoti prie Italijos rinktinės vairo
61 metų Ettore Messina turėtų tapti Italijos nacionalinės ekipos vyriausiuoju treneriu ir vadovauti jai po olimpinės atrankos turnyro Belgrade ir Tokijo olimpinių žaidynių, jei italams pavyks ten
Ekspertų žvilgsnis: šviežias kraujas atgaivins rinktinę
Ekspertų žvilgsnis: šviežias kraujas atgaivins rinktinę
Krepšinio specialistai prognozuoja, kad Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio komanda, nors ir buksavusi Europos čempionato atrankoje, pateks į olimpines žaidynes.Visa Lietuva lengviau
Atnaujintame FIBA reitinge vyrų rinktinė išlaikė turėtą poziciją
Atnaujintame FIBA reitinge vyrų rinktinė išlaikė turėtą poziciją
FIBA atnaujino pasaulio krepšinio rinktinių reitingą po trečiojo FIBA ​​žemyninės taurės kvalifikacinių varžybų lango. JAV išlaikė aukščiausią vietą reitinge, o į
Olimpinio krepšinio turnyro tvarkaraštis: Lietuva žaistų anksti ryte
Olimpinio krepšinio turnyro tvarkaraštis: Lietuva žaistų anksti ryte
Pirmadienį buvo paskelbtas FIBA olimpinio turnyro Tokijo žaidynėse tvarkaraštis.Tokijo olimpinėse žaidynėse aiškios 8 dalyvės: JAV, Ispanija, Argentina, Prancūzija, Australija, Iranas,
Netikėtas sprendimas: Naujoji Zelandija savo noru traukiasi iš olimpinės atrankos
Netikėtas sprendimas: Naujoji Zelandija savo noru traukiasi iš olimpinės atrankos
Naujosios Zelandijos vyrų krepšinio rinktinė atsisakė kovos dėl olimpinio kelialapio ateinančią vasarą Belgrade (Serbija) vyksiančiame atrankos turnyre.Tokį sprendimą šios šalies
Rinktinės kančias dėl kelialapio į EČ stebėjo net trečdalis Lietuvos
Rinktinės kančias dėl kelialapio į EČ stebėjo net trečdalis Lietuvos
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynes, transliuotas per TV3 vasario 20 ir 22 d., kuriose lietuviai susirungė su Čekija ir Danija, pasižiūrėjo beveik 900 tūkst. žiūrovų,
Kirilenka apgailestauja dėl Eurolygos užsispyrimo: būtų idealu, jei rinktinėse žaistų geriausieji
Kirilenka apgailestauja dėl Eurolygos užsispyrimo: būtų idealu, jei rinktinėse žaistų geriausieji
Rusijos krepšinio federacijos prezidentas Andrejus Kirilenka pasidžiaugė savo šalies nacionalinės ekipos sėkme atrankoje į 2022 metų Europos čempionatą, tačiau atkreipė dėmesį,
Kalniečio blokas – gražiausias atrankos paskutinio turo momentas (epizodo komentarai)
Kalniečio blokas – gražiausias atrankos paskutinio turo momentas (epizodo komentarai)
Galbūt danai nesutiks, bet Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) Manto Kalniečio bloką Adamai Darboe lemiamų C grupės rungtynių kulminacijoje išrinko gražiausiu paskutinio Europos
Atrankos lange – skirtingi aštuonių "Betsafe-LKL" žaidėjų pasirodymai
Atrankos lange – skirtingi aštuonių "Betsafe-LKL" žaidėjų pasirodymai
Vakar baigėsi paskutinysis atrankos į 2022-ųjų Europos čempionatą „langas“. Prieš žaidėjams sugrįžtant į savo klubus, LKL.lt apžvelgia, kaip savo rinktinėms sekėsi atstovauti
Kaip ir tikėtasi: po latvių fiasko Štelmaheris paliko rinktinės vairą
Kaip ir tikėtasi: po latvių fiasko Štelmaheris paliko rinktinės vairą
Fiasko atrankoje į Europos čempionatą patyrusiai Latvijos rinktinei (FIBA 27) nepavyko trinktelėti durimis – paskutinėse H grupės rungtynėse latviai Rygoje 94:97 po pratęsimo nusileido ir
Kalniečio blokas padėjo išvengti Lietuvos rinktinės kracho (komentarai)
Kalniečio blokas padėjo išvengti Lietuvos rinktinės kracho (komentarai)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vasario 22 d. (pirmadienį) Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje žaidė 2022 metų Europos čempionato atrankos etapo C grupės paskutiniojo –
Latviams nepavyko trinktelėti durimis – po pratęsimo nusileista graikams
Latviams nepavyko trinktelėti durimis – po pratęsimo nusileista graikams
Jau anksčiau galimybę patekti į "Eurobasket 2022" praradusiai Latvijos (1-5) rinktinei nepavyko trinktelėti durimis Rygoje vykusiose H grupės "burbulo" varžybose.Roberto Štelmaherio
Prancūzai patyrė gėdingą sutriuškinimą
Prancūzai patyrė gėdingą sutriuškinimą
Kiek nelauktą antausį atrankoje į "Eurobasket 2022" patyrė Prancūzijos rinktinė (4/2) paskutiniajame G grupės mače.Pasaulio čempionato bronzos medalių laimėtojai Podgoricos "burbule" 73:94
Estai pralaimėjo, bet patekimui į Europos čempionatą pakako ir dviejų pergalų
Estai pralaimėjo, bet patekimui į Europos čempionatą pakako ir dviejų pergalų
Vos dvi pergales iškovojusi Estijos (2-4) nacionalinė komanda užėmė trečią vietą B grupėje ir pateko į "Eurobasket 2022".Pirmadienį Jukkos Toijalos auklėtiniai Permėje 84:86
Rinktinė paskelbė žaidėjus, kurie nerungtyniaus prieš Daniją
Rinktinė paskelbė žaidėjus, kurie nerungtyniaus prieš Daniją
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai išsirinko sudėtį lemiamoms Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynėms su Danijos rinktine.Trenerių sprendimu šiose rungtynėse
Kirilenka – apie Švedo grįžimą į Rusijos rinktinę: labai myliu Liošą, bet nieko neįkalbinėsime
Kirilenka – apie Švedo grįžimą į Rusijos rinktinę: labai myliu Liošą, bet nieko neįkalbinėsime
Rusijos krepšinio federacijos prezidentas, buvęs Jutos "Jazz" ir Minesotos "Timberwolves" puolėjas Andrejus Kirilenka papasakojo, su kuriais komandos draugais jam labiausiai
Ispanai tik po atkaklios kovos pasiekė revanšą prieš Izraelį
Ispanai tik po atkaklios kovos pasiekė revanšą prieš Izraelį
Kelialapį į "Eurobasket 2022" jau turinti Ispanijos krepšinio rinktinė (4/2) pasiekė revanšą atrankos A grupėje.Europos čempionai namuose tik po permainingos ir atkaklios
Rusai sutriuškino estus, Suomija įveikė Gruziją
Rusai sutriuškino estus, Suomija įveikė Gruziją
Bilietą į "Eurobasket 2022" jau anksčiau iškovojusi Rusijos (4-2) nacionalinė komandoje Permės burbule 75:52 (17:15, 16:12, 20:18, 22:7) sutriuškino Estijos (2-3) krepšininkus.Sergejui
20-mečio vedami serbai sunkiai palaužė šveicarus, italai nusileido makedonams
20-mečio vedami serbai sunkiai palaužė šveicarus, italai nusileido makedonams
Netikėto pralaimėjimo paskutiniame atrankos į "Eurobasket 2022" mače išvengė Serbijos (4-2) nacionalinė komanda.E grupės burbule Tbilisyje Igorio Kokoškovo auklėtiniai 88:81
Štelmaheris prisiima atsakomybę už latvių fiasko, save peikia ir žaidėjai
Štelmaheris prisiima atsakomybę už latvių fiasko, save peikia ir žaidėjai
Latvijos rinktinės vyriausiasis treneris Robertas Štelmaheris po Europos čempionato atrankos varžybose patirto fiasko svarstys galimybę trauktis iš užimamų pareigų. Latvių krepšininkai
Itin taikliai atakavę lietuviai nepaliko vilčių čekams (video komentarai)
Itin taikliai atakavę lietuviai nepaliko vilčių čekams (video komentarai)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vasario 20 d. (šeštadienį) Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje žaidė 2022 metų Europos čempionato atrankos etapo C grupės penktojo

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime