Naujienos kraunasi...

Galingas iš naujo: "Žalgiris" – didžiausią progresą padaręs Eurolygos klubas

Autorius: Gediminas Inčiūra, Krepšinis.lt.


Vienu mažiausių biudžetų tarp visų Eurolygos klubų disponuojantis Kauno „Žalgiris“ toliau įrodinėja, kad aikštelėje žaidžia ne pinigai ir ne milijoninės sutartys, o pirmiausia – valia, kovingumas ir komandinė dvasia, rašo Krepšinis.lt.

Daugelio nuostabai teigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą (9-8) turintys žalgiriečiai įpusėjus reguliariajam sezonui ne tik žengia koja kojon su dukart iš eilės turnyro čempionu Stambulo „Anadolu Efes“, bet ir kol kas laikosi didžiajame aštuonete.

Bet bene iškalbingiausias yra tas faktas, kad per visą aną sezoną, kuris buvo kiek trumpesnis dėl vasarį suspenduotos, o pavasarį iš turnyro išmestos trijulės iš agresorės ir okupantės Rusijos, „Žalgiris“ (8-24) nuraškė mažiau pergalių nei per pusę šio.

Maža to, vertindamas pirmąjį ratą kauniečių treneris Kazys Maksvytis jo idealiu nevadina, nes iš rankų išslydo dar mažiausiai trys pergalės: taškas į tašką vykusių rungtynių su Tel Avivo „Maccabi“ (83:84), Belgrado „Crvena Zvezda“ (73:77) ir „Monaco“ (82:84) pabaigose žaliai-balti nesugebėjo atlikti metimo turėdami teisę į paskutinę ataką.

Jeigu tie lemiami išpuoliai būtų pakrypę kitaip, „Žalgiris“ pirmąjį kaip niekada konkurencingos Eurolygos ratą galėjo baigti pačioje turnyro lentelės viršūnėje – pirmoje vietoje.

Tačiau ir dabartinė aštunta pozicija yra pribloškiančiai gera, ypač atsižvelgus į tai, kur tokioje sezono stadijoje Kauno ekipa buvo pernai ir kokie lūkesčiai jai buvo keliami naujais metais.

„Smagu dėl „Žalgirio“, kad jis taip užtikrintai sužaidė pirmą sezono pusę. Yra keletas dalykų, dėl ko taip viskas sekasi. Palyginti su pernai metais komplektacija yra tikrai solidesnė – geriau parinkti žaidėjai, daugiau pagalbos iš vietinių. Labai juntamas būtent tas pirmos linijos lietuvių pastiprinimas, kuris duoda naudos gal ne tiek puolime, bet apskritai“, – „Delfi TV“ laidoje Krepšinio zonasakė buvęs žalgirietis, krepšinio agentas Povilas Butkevičius.

Komentatorius Vaidas Čeponis atkreipė dėmesį ir į pagarbos vertą K. Maksvyčio darbą bei tobulėjimą.

„K. Maksvytis dirba gerai. Žaidėjams yra suteikiama laisvės, nėra galbūt tiek daug derinių ir tokios įtampos kaip prie Šarūno Jasikevičiaus, kuris labiau mėgsta griežtai struktūrizuotą žaidimą, pagal schemas. Kaip prie Kazio sužydėjo Edgaras Ulanovas, kuris anksčiau būdavo susikaustęs! K. Maksvytis yra vadinamas žaidėjų treneriu, nors ir pašaukia, parėkia ant jų, bet tas jo pyktis nėra destruktyvus, neišmuša iš pusiausvyros.

Šis „Žalgiris“ sukomplektuotas taip, kad pasižymi išskirtiniu kovingumu. Yra daugiau žaidėjų, kurie gerai besigina ir kietai grumiasi – Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas, Arnas Butkevičius“, – teigė ekspertas.

V. Čeponis tik kiek nerimauja dėl to, kaip stipriai komandą paveiks sunkią traumą patyrusio lyderio Keenano Evanso netektis. Amerikietis iki nelaimingo atsitikimo vidutiniškai rinko po daugiau nei 18 taškų per mačą, tritaškius laidydamas net 46 procentų taiklumu.

„Nuostolis didelis. Matėme, koks K. Evansas universalus, veržlus ir puikiai pataikantis iš toli, kūrybingas ir gerai įtraukiantis komandos draugus. Pamatysime, ar Isaiah Taylorui pavyks bent iš dalies atstoti Keenaną“, – gūžčiojo pečiais krepšinio specialistas.

Vienas „Players Group“ agentūros, kuriai atstovauja P. Butkevičius, klientų yra ir Mantas Kalnietis. Ko gero, paskutinį sezoną žaidžiantis 36-erių metų veteranas šiemet Eurolygoje vaidina epizodinį vaidmenį – ant parketo buvo išbėgęs tik dviejuose susitikimuose, kuriuose per 12 minučių spėjo pasižymėti 3 rezultatyviais perdavimais.

„Visi mes matome, kad jam nėra lengva. Ta trauma, patirta dar žaidžiant Krasnodaro „Lokomotiv“ gretose, atsiliepia iki šiol. Buvo padaryta pakartotinė operacija, praeita ilga reabilitacija, bet tiesiog turbūt amžius daro savo ir jam jau tikrai yra sudėtinga žaisti aukščiausiame lygyje“, – neslėpė jo agentas.

Nepaisant visko, „Žalgiris“ – didžiausią progresą, t. y. žingsnį į priekį, per metus padaręs Eurolygos klubas. 2022-ųjų pradžioje Jures Zdovco vadovaujami žalgiriečiai su vos 3 laimėjimais iš 17 galimų murkdėsi pačiame lentelės dugne, buvo 18-i. Jie nuo pirmaujančios „Barcelonos“ (15-2) atsiliko net 12 pergalių.

Dabar gi kauniečius, iškovojusius net 6 pergalėmis daugiau nei per pusę praėjusio sezono, nuo pirmojo laiptelio, kurį dalinasi penki kolektyvai (visi po 11-6), skiria tik du laimėjimai.

Įspūdingas ir taškų skirtumo pokytis: jei pernai tokiu metu „Žalgirio“ vyrai turėjo net minus 156, tai dabartiniu momentu turi minus 10 taškų.

Pagal per metus atliktą kokybinį šuolį lygintis su Lietuvos atstovu gali tik Vitorijos „Baskonia“ (11-6). Penkiomis pergalėmis savo Eurolygos pusiaujo rezultatą pagerinę baskai iš 15 vietos (buvo 6-11) užsiropštė net iki 3-ios, o įmestų ir praleistų taškų skirtumą nuo minus 134 pataisė iki plius 81.

Aukštai į viršų palypėjo ir „Monaco“ su Donatu Motiejūnu: jei praėjusiais metais jie po 17 turų težengė 14-i (6-11), įpusėjus naujam sezonui jie rikuojasi 5-i (11-6).

Savo ruožtu didžiausią nuopuolį – iš 4-os (11-6) į net 15-ą poziciją (6-11)– patyrė Milano „Olimpia“.

Pastebimai žemyn – iš 9-os į 17-ą vietą – nudardėjo ir Vilerbano ASVEL.

O koks bus antrasis Eurolygos ratas? Ir ar „Žalgiriui“ pavyks išlaikyti savo apsukas? Atsakymų užuominų į šiuos klausimus dalybos prasidės jau antradienio vakarą, kai startuos 18-asis reguliariojo sezono turas. Jame žaliai-baltą aprangą jau vilkės abu naujokai – I. Tayloras ir Achille Polonara.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Jakučioniui vasaros lyga baigėsi ant suolelio, "Heat" didvyriu tapo rusas
Jakučioniui vasaros lyga baigėsi ant suolelio, "Heat" didvyriu tapo rusas
Kasparas Jakučionis nebuvo registruotas, o jo atstovaujama Majamio „Heat“ (2-3) komanda NBA vasaros lygą baigė dramatiška pergale, rašo Krepšinis.lt.Floridos ekipa paskutinėmis
Dėdė Dunstonas – "Panathinaikos" taikiklyje
Dėdė Dunstonas – "Panathinaikos" taikiklyje
Atėnų „Panathinaikos“, kuriame rungtyniauja ir 31-erių lietuvis Marius Grigonis, dairosi pastiprinimo priekinėje linijoje. Kaip skelbia Eurohoops, graikų grandas siekia prisivilioti 39-erių
"Žalgirio" gretas papildęs Tubelis: dar kartą atsiprašau visų, kuriuos įžeidžiau
"Žalgirio" gretas papildęs Tubelis: dar kartą atsiprašau visų, kuriuos įžeidžiau
Naujasis Kauno „Žalgirio“ puolėjas Ąžuolas Tubelis, sulaukęs susidomėjimo iš „Žalgirio“ ir galiausiai išsprendęs sutarties nutraukimo niuansus su savo buvusia
Blykstelėjęs Jakučionis surengė vieną geriausių savo pasirodymų "Heat" gretose
Blykstelėjęs Jakučionis surengė vieną geriausių savo pasirodymų "Heat" gretose
Praėjusias rungtynes praleidęs Kasparas Jakučionis grįžo ant parketo ir iškart tapo antru rezultatyviausiu savo komandos žaidėju NBA Vasaros lygos akistatoje, rašo Krepšinis.lt.Las
Sūnus paklydėlis grįžta namo: Lillardas keliasi į "Trail Blazers"
Sūnus paklydėlis grįžta namo: Lillardas keliasi į "Trail Blazers"
Neseniai darbą praradęs Damianas Lillardas grįžta ten, kur viskas ir prasidėjo – amerikietis keliasi į komandą, kurioje praleido daugiau nei dešimtmetį, rašo Krepšinis.lt.35-erių
Lietuviai neturėjo vargo su slovėnais ir pateko į Europos čempionato pusfinalį
Lietuviai neturėjo vargo su slovėnais ir pateko į Europos čempionato pusfinalį
Puikią pergalę U20 Europos čempionate iškovojo Lietuvos jaunimo rinktinė. Dariaus Songailos auklėtiniai ketvirtfinalyje įtikinamai 85:67 (27:17, 23:24, 15:18, 20:8) nugalėjo Slovėnijos krepšininkus
"Rytas" išsaugojo vieną lyderių
"Rytas" išsaugojo vieną lyderių
Vilniaus „Rytas“ pratęsė bendradarbiavimą su vienu pagrindinių komandos žaidėjų – Gyčiu Radzevičiumi. Klubas ir 30-ąjį gimtadienį šiandien švenčiantis krepšininkas
"Lietkabelyje" – daug patirties Europoje sukaupęs amerikietis
"Lietkabelyje" – daug patirties Europoje sukaupęs amerikietis
2025-26 m. besiruošiantis Panevėžio „Lietkabelis“ sulaukė dar vieno naujoko – sudaryta sezono trukmės sutartis su amerikiečiu Trey’umi Drechselu.Pastaruosius du sezonus
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: pirmieji į Kauną atvyks čempionai (startavo išankstinė bilietų prekyba)
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: pirmieji į Kauną atvyks čempionai (startavo išankstinė bilietų prekyba)
Eurolyga paskelbė 2025–2026 m. sezono turnyro tvarkaraštį. Sezonas startuos vadinamąja dviguba savaite ir Kauno „Žalgirio“ išvyka į Monaką spalio 1 d., o spalio 3
"Neptūne" – atletiškas Čekijos ir Kanados pilietybes turintis aukštaūgis
"Neptūne" – atletiškas Čekijos ir Kanados pilietybes turintis aukštaūgis
Klaipėdos „Neptūno” centru tapo Kanados ir Čekijos pilietybes turintis Jamesas Karnikas, kuris su uostamiesčio klubu pasirašė vienerių metų kontraktą. 206 cm ūgio aukštaūgis
Eurolygos naujokė svarstė Walkerio kandidatūrą
Eurolygos naujokė svarstė Walkerio kandidatūrą
Praėjusį sezoną Kauno „Žalgirio“ gretose rungtyniavęs Lonnie Walkeris buvo sulaukęs susidomėjimo iš Eurolygoje debiutuosiančio Tel Avivo „Hapoel“ klubo, rašo
"Žalgirio" ėjimams – aiškus įvertinimas ir klaustukų keliančios pavardės: Maneką irgi visi aukštino
"Žalgirio" ėjimams – aiškus įvertinimas ir klaustukų keliančios pavardės: Maneką irgi visi aukštino
Kauno „Žalgiris“ artėja prie komplektacijos pabaigos, už kurią organizacijai Jonas Vainauskas skyrė aštuonetą, rašo Krepšinis.lt.Vyras mano, kad kauniečiai potencialiai
Žalgiriečių vedami 20-mečiai patiesė lenkus ir žengė toliau
Žalgiriečių vedami 20-mečiai patiesė lenkus ir žengė toliau
Dariaus Songailos vadovaujama Lietuvos 20-mečių rinktinė pergalingai pradėjo Europos čempionato atkrintamąsias varžybas. Dariaus Songailos auklėtiniai aštuntfinalyje 84:73 (16:20, 20:17,
"Rytą" paliko kapitonas, veikiausiai kelsis į Ispaniją
"Rytą" paliko kapitonas, veikiausiai kelsis į Ispaniją
„Rytas“ atsisveikina su komandos kapitonu Margiriu Normantu. Su klubu glaudžiai susijęs vilnietis per visus šiuos metus, praleistus ginant sostinės klubo spalvas, tapo svarbia organizacijos
Gudaitis pratęsė kontraktą su "Rytu"
Gudaitis pratęsė kontraktą su "Rytu"
Vilniaus „Rytas“ ir Artūras Gudaitis tęsia bendrą darbą – nei klubas, nei žaidėjas nepasinaudojo sutartyje numatyta galimybe ją nutraukti po sezono. Tai reiškia, kad vienas
Micičius keliasi pas Eurolygos debiutantus ir turės vieną didžiausių algų klubo istorijoje
Micičius keliasi pas Eurolygos debiutantus ir turės vieną didžiausių algų klubo istorijoje
Eurolygą sudrebino didelė naujiena. Eurolygoje debiutuosianti Tel Avivo „Hapoel“ ekipa į savo gretas pasikvietė Vasilije Micičių, rašo Krepšinis.ltIzraelio Klubas su serbu
Vilniečiai įtikinėjo IShowSpeed, kad "Rytas" yra geriausias Lietuvoje: atsaką pateikė "Žalgiris"
Vilniečiai įtikinėjo IShowSpeed, kad "Rytas" yra geriausias Lietuvoje: atsaką pateikė "Žalgiris"
Antradienį į Vilnių atvyko viena žinomiausių šių laikų socialinių tinklų žvaigždė IShowSpeed, kuris kelioms valandoms tapo pagrindiniu apkalbų objektu visoje šalyje, rašo
Masiuliui ir naujoms "Žalgirio" smegenims – liaupsės: trenerių štabas buvo išskirtinai silpnas
Masiuliui ir naujoms "Žalgirio" smegenims – liaupsės: trenerių štabas buvo išskirtinai silpnas
Joną Vainauską pozityviai nuteikia pertvarkomas Kauno „Žalgirio“ trenerių štabas ir Kazio Maksvyčio tapimas dešiniąja Šarūno Jasikevičiaus ranka Stambulo „Fenerbahče“
Blaževičius karjerą tęs Turkijoje, rungtyniaus Čempionų lygoje
Blaževičius karjerą tęs Turkijoje, rungtyniaus Čempionų lygoje
Šiuo metu Druskininkuose su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine plušantis Marekas Blaževičius klubinę karjerą pratęs Turkijoje, rašo Krepšinis.lt.Antradienį vakare
Sirvydžiui "Žalgiris" buvo vienintelis variantas: nematau tikslo keisti komandą kas metus
Sirvydžiui "Žalgiris" buvo vienintelis variantas: nematau tikslo keisti komandą kas metus
Po laimėto Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo užsienyje atostogavęs Deividas Sirvydis spėjo ir padirbėti su asmeniniu treneriu, o pirmadienį prisistatė į nacionalinės rinktinės stovyklą
"Žalgiris" pranešė apie dviejų žaidėjų išsaugojimą
"Žalgiris" pranešė apie dviejų žaidėjų išsaugojimą
Laurynas Birutis ir Dovydas Giedraitis toliau rungtyniaus Kauno „Žalgiryje“. Lietuvos čempionų ir krepšininkų sutartyse įsigaliojo vadinamieji pliusai, kurie L.Birutį išlaikys
Eurolygos duris pravėrė NBA čempionas ir Kėdainiuose tobulėjęs italas, Bookeris keliasi į Milaną
Eurolygos duris pravėrė NBA čempionas ir Kėdainiuose tobulėjęs italas, Bookeris keliasi į Milaną
Eurolygos klubai tęsia tarpsezonio darbus – turnyro duris pravėrė NBA čempionas ir Kėdainiuose pamatus dėjęs talentas, o Milano ekipa pasikvietė dar vieną veteraną, rašo Krepšinis.lt.Bolonijos
"Žalgiris" pradėjo partnerystę su garsia danų bendrove
"Žalgiris" pradėjo partnerystę su garsia danų bendrove
Praėjusį rudenį šiemet 100 metų jubiliejų mininti danų bendrovė „Bang & Olufsen“ ir nuo 1993-ųjų metų oficialiais jų atstovais mūsų šalyje esanti, gerą dizainą
Kulboka grįžta į Graikiją bei lieka rungtyniauti Europos taurėje
Kulboka grįžta į Graikiją bei lieka rungtyniauti Europos taurėje
Vilniaus "Wolves Twinsbet" sustabdžius veiklą, laisvųjų agentų rinkoje atsirado nemažai pajėgių lietuvių.Naują darbovietę rado rankomis su Salonikų "Aris" klubu sukirtęs
Buzelis – rezultatyviausias "Bulls" gretose, Jakučionis nekilo nuo "Heat" suolo
Buzelis – rezultatyviausias "Bulls" gretose, Jakučionis nekilo nuo "Heat" suolo
Matas Buzelis solidžiai prisidėjo prie Čikagos „Bulls“ (1-2) pirmosios pergalės NBA Vasaros lygoje: „buliai“ 114:105 (32:18, 25:35, 28:28, 29:24) pranoko Indianos „Pacers“
"Žalgirio" dėmesį patvirtinęs Jokubaitis užminė mįslę dėl ateities: išgyvenome karą
"Žalgirio" dėmesį patvirtinęs Jokubaitis užminė mįslę dėl ateities: išgyvenome karą
Panašu, kad Rokas Jokubaitis kels sparnus į kitą Eurolygos komandą. Tai nebyliai patvirtinęs įžaidėjas kartu aptarė Kauno „Žalgirio“ susidomėjimą, bėgimą iš karo
Kurtinaitis – apie visą karjerą propoguotą 2x2 stilių bei Valančiūno ir Jokubaičio svarbą
Kurtinaitis – apie visą karjerą propoguotą 2x2 stilių bei Valančiūno ir Jokubaičio svarbą
Lietuvos rinktinė susirinko į pirmąją treniruočių stovyklą Druskininkuose. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pradeda pasiruošimą rugpjūčio 27–rugsėjo 14 d. vyksiančiam Europos krepšinio
"Neptūno" atakoms diriguos iš Vokietijos grįžtantis Velička
"Neptūno" atakoms diriguos iš Vokietijos grįžtantis Velička
Klaipėdos „Neptūnas” sudarė kontraktą su į Lietuvą rungtyniauti grįžtančiu Arnu Velička. Su gynėju pasirašyta vienerių metų sutartis. Praėjusiame sezone kaunietis

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (244) 05.06 11:14
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime