Naujienos kraunasi...

Karjeros sezoną žaidžiantis Jogėla: norėčiau save išbandyti aukštesniame lygyje

Karjeros sezoną žaidžiantis Jogėla: norėčiau save išbandyti aukštesniame lygyje
Matas Jogėla skaičiuoja ketvirtą savo sezoną Klaipėdos „Neptūne“ ir jau gali būti vadinamas klubo senbuviu, nors jam tik 24-eri.

Vis tik savo potencialą pilnai M.Jogėla ėmė rodyti tik šį sezoną, tapęs vienu iš esminių „Neptūno“ vedlių. „Betsafe-LKL“ jo skaičiai siekia 12,3 taško, 5,1 atkovoto kamuolio, 2,1 rezultatyvaus perdavimo ir 13,9 naudingumo balo per 25 minutes.

Kodėl lūžio metai atėjo tik dabar, M.Jogėlai atsakyti sunku.

„Aš pasitikiu savimi, visada savimi pasitikėjau, net kai būdavo sunkių momentų. Nori ar nenori, išgirsti, ką žmonės šneka: talentingas vaikis, bet stovi vietoje, nesistengia. Taip nebuvo niekada, kad nedirbčiau ar nesistengčiau. Kažkada turėjo ateiti momentas, kai pasimatys rezultatas“, – LKL.lt svetainei sakė jis.

LKL.lt pateikia interviu su Klaipėdos ekipos puolėju apie pasitikėjimą, Mindaugą Brazį, „Neptūno“ tikslus ir ateities planus.

– Prieš porą dienų pasiekėte svarbią pergalę prieš kėdainiškius, šiuo metu kiekvienos rungtynės „Neptūnui“ (13-15) – itin svarbios, norint žengti į atkrintamąsias, kadangi esate septinti. Ar dabartinėje sezono stadijoje jaučiate didesnę atsakomybę ir įtampą?

– Dabar kiekvienos rungtynės svarbios, ir tos su „Nevėžiu-Optibet“, ir su „Šiauliais“. Esame kaimynai, kaunamės dėl atkrintamųjų. Nežinau, ar yra jaudulio, tiesiog stengiamės, einame žaisti, treneris mus motyvuoja prieš kiekvieną kovą. Pastarojo mačo pradžia nebuvo gera, vėliau gavome daug barti per ilgąją pertrauką, tad išėjome visai kitokie į trečią kėlinį.

– Kaip manote, ar „Neptūnas“ yra arti maksimalaus savo potencialo?

– Net nežinau, turime tikrai daug talento puolime, turime ir gintis galinčių žaidėjų. Sunku pasakyti. Sezono pradžia mums nebuvo lengva, pralaimėjome tuos mačus, kuriuos turėjome laimėti. Manau, kad dabar žaidžiame tikrai neblogai. Dabar – svarbiausios rungtynės, reikia žaisti dar geriau, norint patekti į atkrintamąsias ir pakovoti dėl šeštos vietos.

– Kaip keistai tai beskambėtų, jums 24-eri ir jau esate „Neptūno“ senbuvis. Kuo šis sezonas jums kitoks, lyginant su trimis praeitais?

– Šiais metais mane tikrai daug kas vadina senbuviu, nors esu jaunas. Sunku pasakyti, kuo šis sezonas išskirtinis, gal labiausiai tuo, kad turiu didesnį vaidmenį, daugiau žaidžiu, esu labiau išnaudojamas, manimi pasitiki komandos draugai bei treneriai.

– Kaip manote, kodėl būtent šis sezonas jums tapo lūžio metais?

– Nežinau, tiesiog reikėjo laukti, gal taip man buvo sudėliota. Aišku, turėjau sunkesnių sezonų, buvo ir traumelių, gal tai trukdydavo. Šiemet viskas eina gerai, daug ką reiškia pasitikėjimas iš komandos draugų, trenerių. Daug reiškia, kai įkrenta sunkesni metimai, aikštelėje jautiesi laisviau, žiūrovai mėgaujasi, o pats pasitiki savimi labiau.

– Ar per praėjusius trejus metus buvo momentų, kai pasitikėjimo savimi stigo?

– Ne, aš pasitikiu savimi, visada savimi pasitikėjau, net kai būdavo sunkių momentų. Nori ar nenori, išgirsti, ką žmonės šneka: talentingas vaikis, bet stovi vietoje, nesistengia. Taip nebuvo niekada, kad nedirbčiau ar nesistengčiau. Kažkada turėjo ateiti momentas, kai pasimatys rezultatas.

– Ar tokios kalbos jus skaudino?

– Nekreipdavau dėmesio į tokius dalykus, žinojau, ką turiu daryti, dariau savo darbą ir viskas.

– Galbūt buvo etapas, kai būtumėte svarstęs, kad metas „Neptūną“ iškeisti į kokią kitą organizaciją?

– Gal po pirmo sezono buvo minčių, turėjau kelis pasiūlymus, bet sulaukiau didelio pasitikėjimo iš „Neptūno“, kuris žadėjo svarbų vaidmenį. Viskas taip nesigavo, kaip tikėjausi, o kodėl, atsakyti sunku.

– Kuris šių ketverių metų periodas jums buvo sunkiausias emociškai?

– Praeito sezono pradžia man buvo labai sunki, bet turiu gerus žmones aplink: draugus, šeimą, brolį, draugę. Jie mane visada palaikė maksimaliai, kad galvos nenuleisčiau. O ir pats nesu psichologiškai labai silpnas, kad po penkerių nesėkmingų rungtynių nuleisčiau galvą. Ne, einu dirbti toliau, dirbu papildomai, tai duoda vaisių, tik gal ne iškart, kaip matome dabar, po kelerių metų.

– Kokia yra jūsų papildomo darbo rutina, kiek laiko papildomai praleidžiate treniruotėse?

– Turiu savo rutiną. Visada atvykstu maždaug valandą prieš treniruotę, atlieku metimus, pastiprinu kūną, mobilumą. Prieš rungtynes irgi ateinu anksčiau, prasimankštinu ir susimetu savo metimus. Toks darbas visada, tik per laisvą dieną stengiuosi atsistatyti po rungtynių.

– Kiek didelis emocinis ramstis jums yra brolis Tauras?

– Pasiskambiname po kiekvienų rungtynių. Gal kai jis žaidė užsienyje, tai darėme ne po kiekvieno mačo, bet dabar bendraujame nuolat, abu rungtyniaujame „Betsafe-LKL“. Tauras žaidęs geruose klubuose, tikrai jo paklausiu patarimų, kurių jis gali duoti. Smagu turėti brolį, kuris žaidžia profesionaliai.

– Minėjote, kad jaučiate trenerių pasitikėjimą. Ar galima sakyti, kad Mindaugas Brazys – strategas, kuris jumis tikėjęs yra labiausiai?

– Jau ir pernai, kai jis atvyko su Adomaičiu, pradžioje buvo sunkiau, bet vėliau aš įsivažiavau ir gale sezono žaidžiau neblogai. Laisvas metimas, prasiveržimas, įkirtimas – mėgstu tokį laisvesnį žaidimą, greitą puolimą, dėjimus iš viršaus. Šiemet Brazys įpūtė dar pasitikėjimo, jis visada ragina pasitikėti savo metimais, perdavimais, gynyba. Mindaugas stato daugiau žaidimo ant manęs nei tai buvo daroma pastaruosius keletą metų, daugiau pažaidžiu nugara į krepšį, ko nebūdavo anksčiau. Aišku, sutvirtėjau vasarą, įdėjau darbo – daug dalykų susideda.

– Ar daug panašumų yra Brazio ir Adomaičio žaidime?

– Iš taktinės pusės tikrai nedaug kas pasikeitė, bet čia normalu. Jie dirbo kartu, dėliodavosi derinius, schemas kartu. Brazys kaip asistentas dirbęs aukštame lygyje, analizavo ne vieno gero specialisto žaidimą, tad idėjų jis turi.

– Galbūt yra trenerių, su kuriais dirbote anksčiau, bet iki šiol palaikote didelį ryšį ir sulaukiate palaikymo?

– Dabar sunku pasakyti, gal išskirčiau Valdą Chomičių. Kuomet pirmą savo sezoną „Betsafe-LKL“ žaidžiau „Dzūkijoje“, su juo neblogai susibendravome, jis mane vis pasveikina po gerų rungtynių, parašo, o susitikus visada pasikalbame. Jis drąsina mane imtis dar daugiau iniciatyvos, smagu tai girdėti.

– Buvęs jūsų komandos draugas Martynas Mažeika dabar darbuojasi „Neptūno“ vadovybėje. Kokių naujų jo pusių atradote?

– Su juo trejus metus buvome komandos draugais, jis buvo tikras kapitonas, motyvuodavo, jo patirtis – didelė. Martynas yra labai stilingas žmogus (Juokiasi). Jis visada ateidavo pasipuošęs į rungtynes, dabar irgi tai daro. O visa kita likę taip pat: jis motyvuoja mus, pasikalba su kiekvienu žaidėju, padrąsina. Martynas – geras bičas. Manau, jis labai padės Klaipėdos krepšiniui.

– Martynui „Neptūnas“ visada nuoširdžiai rūpėjo ir rūpi iki šiol. Kaip manote, ar šis faktorius yra kertinis, tikintis, kad Klaipėdos krepšinis kils į aukštesnį lygį?

– Daug šansų, kad taip nutiks. Martyną čia pažįsta visi, gerbia visi, jis važinėja po renginius, mokyklas, bando pritraukti daugiau sirgalių į rungtynes. Mažeika daug atidavęs klubui ir rodo, kaip jam rūpi Klaipėdos krepšinis. Toks jo žingsnis – svarbus Klaipėdai.

– Kaip pats žiūrite į savo ateitį „Neptūne“: ar ilgametę karjerą čia norisi tęsti, ar kaip tik norisi išbandyti kažką naujo?

– Dabar sunku pasakyti, nenoriu šnekėti apie ateitį svarbiausiu sezono metu. Reikia kovoti dėl kiekvienos pergalės, koncentruojuosi į kitą mačą, o ne ateitį. Noriu padėti „Neptūnui“ užimti kuo aukštesnę vietą ir jei pavyks žengti į atkrintamąsias, ten pakovoti dėl ketverto.

– O kam teiktumėte prioritetą: „Betsafe-LKL“ ar užsienio rinkai, kurios dar niekada nebandėte?

– Norėčiau save išbandyti aukštesniame lygyje: Čempionų lygoje ar Europos taurėje. Pažiūrėsime, kaip viskas susidėlios po sezono.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Gebeno komanda neišlaikė karališkojo iššūkio, Jogėla ir Sajus šventė pergalę
Gebeno komanda neišlaikė karališkojo iššūkio, Jogėla ir Sajus šventė pergalę
Penktadienio vakare Ispanijos čempionato aikštėse pasirodė net trys lietuviai. Pergalę su „Breogan“ ekipa pasiekė Matas Jogėla ir Martynas Sajus, o skaudų antausį nuo karališkojo
"Šiauliai" savo gerbėjų akivaizdoje palaužė "Neptūną"
"Šiauliai" savo gerbėjų akivaizdoje palaužė "Neptūną"
„Šiauliai“ (1-1) savo sirgalius pradžiugino pirma pergale naujajame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone. Namuose pavyko 90:82 (30:25, 18:17, 16:24, 26:16)
Sedekerskio klubas pranoko Sajaus ir Jogėlos ekipą
Sedekerskio klubas pranoko Sajaus ir Jogėlos ekipą
Ispanijos pirmenybių pirmajame ture susidūrė komandos, kuriose rungtyniauja trys krepšininkai iš Lietuvos.Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" išvykoje 88:79
Tritaškių šou surengęs "Neptūnas" parbloškė "Lietkabelį"
Tritaškių šou surengęs "Neptūnas" parbloškė "Lietkabelį"
Šeštadienio vakarą Klaipėdoje oficialiai prasidėjo 31-asis „Betsafe-LKL“ sezonas, kuriame pergalingai startavo Klaipėdos „Neptūnas“ (1-0).Tritaškiais
Naujasis jonaviečių kapitonas: turėjome sunkų pasiruošimą, tačiau komanda po truputį lipdosi
Naujasis jonaviečių kapitonas: turėjome sunkų pasiruošimą, tačiau komanda po truputį lipdosi
Jau šiandien Jonavos sporto arenoje pradėsime naująjį „Betsafe-LKL” sezoną dvikovoje su Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ krepšininkais. Apie laukiančią akistatą,
Garasto taurę iškovojo finale "Neptūną" įveikę "Wolves"
Garasto taurę iškovojo finale "Neptūną" įveikę "Wolves"
Vilniaus „Wolves“ komanda iškovojo pirmąjį jauno klubo istorijoje trofėjų. Ado Juškevičiaus, surinkusio 27 taškus, vedami Vilkai uostamiestyje į viršų kėlė
"Neptūno" gretose – Lenkijoje siautėjęs gynėjas
"Neptūno" gretose – Lenkijoje siautėjęs gynėjas
Į uostamiestį atvyksta patyręs 30-ies metų gynėjas iš JAV, Sterlingas Gibbsas. Su amerikiečiu sudaryta vienerių metų sutartis. 2022-2023 m. sezone legionierius rungtyniavo kaimyninės
Masiulio vedamas "Rytas" sutriuškino "Gargždus", "Neptūnas" nusileido mažeikiškiams
Masiulio vedamas "Rytas" sutriuškino "Gargždus", "Neptūnas" nusileido mažeikiškiams
Vilniaus „Rytas“ pradėjo kontrolinių rungtynių maratoną. Rugpjūčio 26 d. Druskininkuose vilniečiai susitiko su Gargždų miesto komanda. Rezultatu 101:78 (29:12, 22:18, 22:24, 28:24)
"Neptūnas" bandomajam laikotarpiui pasikvietė Pacevičių
"Neptūnas" bandomajam laikotarpiui pasikvietė Pacevičių
Klaipėdos „Neptūnas“ į savo sudėtį bandomajam laikotarpiui pasikvietė 26-erių metų 205 cm ūgio puolėją Martyną Pacevičių. Uostamiesčio klubas pasilieka galimybę pratęsti
"Neptūno" gretas papildė ACB lygoje rungtyniavęs vengras
"Neptūno" gretas papildė ACB lygoje rungtyniavęs vengras
Klaipėdos „Neptūnas“ pasipildė talentingu vengru Zsomboru Maronka, kuris nuomos pagrindais, vieneriems metams, atvyksta iš Badalonos „Joventut“ komandos. 2022 m. balandį
"Neptūno" priekinę liniją sustiprino Nyderlandų lygos finalo serijos MVP
"Neptūno" priekinę liniją sustiprino Nyderlandų lygos finalo serijos MVP
Į uostamiestį atvyksta praėjusiame sezone Nyderlandų-Belgijos (BNXT) pirmenybių čempionu tapęs ir naudingiausiu Nyderlandų lygos finalo žaidėju pripažintas Tommy Rutherfordas.  Amerikietis
Pirmieji atsisveikinimai: Maksvytis ėmėsi karpyti rinktinės kandidatų sąrašą (komentaras)
Pirmieji atsisveikinimai: Maksvytis ėmėsi karpyti rinktinės kandidatų sąrašą (komentaras)
Po repeticijos Kaune su Gruzijos krepšininkais Lietuvos rinktinės vairininkas Kazys Maksvytis turėjo naujienų dėl savo ekipos sudėties, rašo Krepšinis.lt.Pasibaigus netikėtai
Netikėtoje pozicijoje išbandytas Jogėla – apie Maksvyčio sprendimą ir jaudulį
Netikėtoje pozicijoje išbandytas Jogėla – apie Maksvyčio sprendimą ir jaudulį
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nesunkia pergale pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš pasaulio čempionatą, o vienu įdomiausiu vakaro akcentu tapo trenerio Kazio Maksvyčio
Vokietijoje sėkmingai rungtyniavęs Sargiūnas velkasi "Neptūno" marškinėlius
Vokietijoje sėkmingai rungtyniavęs Sargiūnas velkasi "Neptūno" marškinėlius
Klaipėdos „Neptūnas“ pasirašė dvejų metų sutartį su Ignu Sargiūnu.Į uostamiestį atvyksta praėjusiame sezone Vokietijos aukščiausioje lygoje rungtyniavęs gynėjas.
Songaila paskelbė tris žaidėjus, kurie jungiasi prie pagrindinės rinktinės
Songaila paskelbė tris žaidėjus, kurie jungiasi prie pagrindinės rinktinės
Pirmadienio vakarą Alytuje rezervinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužaidė paskutines, trečiąsias, kontrolines rungtynes su Jordanijos atstovais, rašo Krepšinis.lt.Vienu
Sajus grįžta į ACB lygą, rungtyniaus kartu su Jogėla
Sajus grįžta į ACB lygą, rungtyniaus kartu su Jogėla
Martynas Sajus vėl rungtyniaus Ispanijos aukščiausioje lygoje, kurioje jau žaidė su Manresos BAXI marškinėliais 2020-2021 metų sezone.Apie kontraktą su Kauno "Žalgirio"
"Neptūnas" sudarė ilgalaikę sutartį su vienu dublerių komandos lyderių
"Neptūnas" sudarė ilgalaikę sutartį su vienu dublerių komandos lyderių
Klaipėdos „Neptūnas“ pasirašė trejų metų sutartį su klaipėdiečiu Matu Repšiu. Praėjusiame sezone Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandai atstovavęs
Vienas naudingiausių LKL žaidėjų – pirmasis "Neptūno" naujokas
Vienas naudingiausių LKL žaidėjų – pirmasis "Neptūno" naujokas
„Neptūno“ komandą papildys praėjusiame sezone Lietuvoje jau rungtyniavęs Timas Lambrechtas, su kuriuo pasirašyta vienerių metų sutartis.2022-2023 m. Betsafe-LKL sezone belgas vilkėjo
Didžiausią pažangą padariusiu žaidėju pripažintas Jogėla keliasi į Ispaniją
Didžiausią pažangą padariusiu žaidėju pripažintas Jogėla keliasi į Ispaniją
Proveržio sezoną turėjęs ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) didžiausią pažangą padariusiu žaidėju pripažintas Matas Jogėla pradės legionieriaus karjerą.24-erių metų 201 cm ūgio
Gailius lieka ištikimas "Neptūnui"
Gailius lieka ištikimas "Neptūnui"
Klaipėdos „Neptūnas“ oficialiai pratęsė sutartį su komandos simboliu jau tapusiu ir kapitono pareigas užimančiu Deividu Gailiumi. Klaipėdietis 2022/2023 m. „Betsafe-LKL“
Paaiškėjo LKL finalo MVP, sezono simbolinis penketas bei metų treneris
Paaiškėjo LKL finalo MVP, sezono simbolinis penketas bei metų treneris
Sekmadienį Vilniuje, Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje nusileido jubiliejinio trisdešimtojo 2022-2023 m. „Betsafe-LKL“ sezono uždanga.Per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją
"Neptūno" kapitonas pratęsė sutartį su Klaipėdos klubu
"Neptūno" kapitonas pratęsė sutartį su Klaipėdos klubu
Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė sutartį su komandos kapitonu Deividu Gailiumi. Klaipėdietis 2022-2023 m. „Betsafe-LKL“ sezone rinko po 13,5 taško, atkovojo po 3,7
Įspūdžiai iš "Žalgirio" arenos: ką finale palaiko Kulboka bei kokią gumą kramto Songaila
Įspūdžiai iš "Žalgirio" arenos: ką finale palaiko Kulboka bei kokią gumą kramto Songaila
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą pažymėjo laimėdami pirmąsias „Betsafe-LKL“ finalo serijos rungtynes prieš Vilniaus „Rytą“ (108:93).
Rubštavičius prieš seriją su "Cbet": prieš juos labai sunku žaisti
Rubštavičius prieš seriją su "Cbet": prieš juos labai sunku žaisti
Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai pradeda kovas dėl Betsafe-LKL pirmenybių bronzos medalių – jau rytoj, gegužės 31 d. (trečiadienį) panevėžiečiai namuose priims
Nelengvą pergalę Klaipėdoje iškovojęs "Rytas" – pirmasis pusfinalio dalyvis
Nelengvą pergalę Klaipėdoje iškovojęs "Rytas" – pirmasis pusfinalio dalyvis
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi atkrintamosios, kuriose paaiškėjo pirmasis pusfinalio dalyvis. Vilniaus „Rytas“ išvykoje 95:91 (26:21,
"Rytas" tik per pratęsimą palaužė traumų ir pražangų išretintą "Neptūną"
"Rytas" tik per pratęsimą palaužė traumų ir pražangų išretintą "Neptūną"
Su ugnimi žaidęs Vilniaus „Rytas“ sunkiai, bet pergalingai startavo „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio serijoje.Giedriaus Žibėno auklėtiniai namų tvirtovėje tik
Šeškaus kariauna atkrintamosiose startavo Alytuje nukaudama Kemzūros "vilkus"
Šeškaus kariauna atkrintamosiose startavo Alytuje nukaudama Kemzūros "vilkus"
Jonavos „CBet“ komanda pateikė savotišką staigmeną Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalio serijos starte.Virginijaus Šeškaus auklėtiniai
Pergalingai Klaipėdoje finišavę "Wolves" užsitikrino trečiąją vietą
Pergalingai Klaipėdoje finišavę "Wolves" užsitikrino trečiąją vietą
„Betsafe-LKL“ reguliarųjį sezoną pergalingai užbaigė Alytaus „Wolves“ (23-10) krepšininkai.Kęstučio Kemzūros auklėtiniai išvykoje be didesnio vargo 104:75 (31:24,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (212) 06.29 11:10
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime