Naujienos kraunasi...

Kartu su "Neptūnu" kylanti Gabalytė – žaidžiančios vyr. trenerės discipliną ir įkvepiančius rezultatus

Autorius: Lukas Malinauskas.
Kartu su "Neptūnu" kylanti Gabalytė – žaidžiančios vyr. trenerės discipliną ir įkvepiančius rezultatus
"Neptūno" nuotr.
Pakilimą „Huawei Moterų lygoje“ fiksuojantis Klaipėdos „Neptūnas“ pagreitį įgavo vyr. trenerio postą sukrėtus permainoms. Komandai iš pradžių suspendavus, o vėliau nutraukus darbą su Daliumi Ubartu, klubo vairą perėmė Andra Gabalytė, kuri „Neptūną“ atvedė į šešias pergales per aštuonis susitikimus.

Dvi iš jų prieš Kauno „Aistes-LSMU“ – ypatingos reikšmės. Pirmoji tapo istorine, prieš kaunietes laimėjus pirmąkart apskritai, o antroji leido įgyti persvarą prieš „Šiaulius“ kovoje dėl trečiosios vietos.

Palyginimui, nuo sezono pradžios vadovavusio D. Ubarto „Neptūnas“ per lygiai tokią pat atkarpą laimėjo keturissyk.

„Aišku, pirmiausia džiugina pergalės, nes tai tikrai pakelia komandos dvasinę būseną, – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ sakė A. Gabalytė. – Taip pat didžiuojuosi merginomis, kurios rodo charakterį, norą dirbti treniruotėse ir laimėti. Tikiuosi, kad sėkmė ir toliau lydės mus šį sezoną, ir pasieksime gerų rezultatų.“

Žaidžiančiosios trenerės pareigas antrąjį sezoną iš eilės einanti A. Gabalytė per pastaruosius du mėnesius pagerino 2019-2020 m. asmeninį rezultatą, kada jos treniruotas „Neptūnas“ iki sezono sustabdymo buvo laimėjęs keturiskart per 11 turų.

Klaipėdos klubas tada jau gerokai atsilikęs nuo antrosios pozicijos ir grumėsi dėl trečiosios vietos. Šiemet situacija – žymiai geresnė.

„Neptūnas“ (10-6) prieš „Šiaulius“ (9-9) pirmauja viena pergale, tarpusavio pranašumu ir yra sužaidęs dvejomis rungtynėmis mažiau. Klaipėdietės paskutine triuškinama pergale (79:58) prieš „Aistes-LSMU“ (11-4) įgijo serijos persvarą po keturių ratu, bet atsilieka vienu laimėjimu. Be to, Roko Kondratavičiaus vadovaujama liko sužaisti vienu maču daugiau.

Klaipėdos klubas dalimi ant A. Gabalytės pečių laikosi ne tik vadovaujant šalia šoninės linijos, bet ir siekiant sukontroliuoti žaidimą aikštėje.

Net 19-ąjį sezoną rungtyniaujanti klaipėdietė vidutiniškai išdalija po 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir pagal šį rodiklį „Huawei Moterų lygoje“ yra trečioje pozicijoje. 

Nepailstanti A. Gabalytė šį sezoną žaidžia po 29 minutes, pelno po 8,4 taško, atkovoja po 5,8 ir perima po 1,5 kamuolio bei generuoja po 12,5 naudingumo balo.

„Neptūno“ per likusius keturis reguliariojo sezono turus laukia du mūšiai su nepralaimėjusia Vilniaus „Kibirkštimi-MRU“ ir po akistatą su LCC tarptautiniu universitetu bei Vilniaus „Kibirkštimi-VKM“.

Apie „Neptūno“ pakilimą, vienybę komandoje, trenerės profilį ir geležinę ištvermę A. Gabalytė bendravo su tinklalapiu „Moterulyga.lt“.

– Kaip jums pavyko suvienyti komandą?
– Pakeitimai būna dvejopi – arba į gerą pusę, arba į blogą. Džiaugiuosi, jog viskas pakrypo gera linkme. Jaučiu panelių pasitikėjimą, kas kaip trenerei šiuo atveju yra labai džiugu. Su pasitikėjimu gali padaryti tikrai daug. Tai – komandos varikliukas: tiek pasitikėjimas viena kita, tiek puiki atmosfera viduje. Esame vieninga komanda ir treniruočių procese, ir už jo ribų. Panelės susibūrė kaip į kumštį. Negali norėti nieko daugiau.

– Kiek jums, kaip pradedančiajai trenerei, nesėkmingas pirmosios sezono pusės etapas padėjo pasimokyti iš komandoje buvusios situacijos?
– Labiausiai mokausi iš savosios patirties, žaidžiau tikrai ne pas vieną trenerį, praėjau netrumpą kelią ir turiu nemažą bagažą. Prieš trenerės karjeros pradžią sau buvau pasidariusi sprendimus, kokio trenerio savybės man patinka, o kokio nepatinka. Visgi tai – moterų krepšinis, mūsų psichologija šiek tiek skiriasi nuo vyrų. Dabar būdama trenere stengiuosi vadovautis savo įžvalgomis, ką pati gavau iš savo trenerių.

– Kaip jūs įsivaizduojate savo, kaip trenerės, profilį ir darbo metodiką?
– Supratau viena – rėkimai, grasinimai, epitetai prie gero nepriveda. Tokia yra mano nuomonė, bet kiekvienas treneris – savotiškas. Nieko nesakau, rėkimais galima pasiekti (rezultatą), bet kokia visa to kaina? Man labiau priimtina disciplinuota metodika, kai aiškiai yra išsakoma, ko tikiesi iš žaidėjų, bendrai iš komandos ir kokie yra tikslai. Ir prie viso to prisideda sunkus darbas. Mano tokie prioritetai, kuriais norisi vadovautis. Žinoma, psichologija visada turi savo įtaką, reikia žinoti, kaip prieiti prie kiekvienos žaidėjos. Tai nėra lengva, man patirties dar reikia, bet sulig kiekviena diena stengiuosi nuveikti kažką gero – mokaisi ir tobulėji. 

– Turnyrinėje lentelėje pavyko įsitaisyti trečioje pozicijoje, kuri pusfinalio serijoje suvestų su Kauno „Aistėmis-LSMU“. Prieš kaunietes laimėjote paskutinius du kartus. Kiek komandą įkvepia tokie rezultatai?
– Kai ruošėmės rungtynėms su „Šiauliais“ ir „Aistėmis-LSMU“, sakiau panelėms, jog tai – pačios svarbiausios mūsų kovos pastaruoju metu, nes tai lėmė mūsų turnyrinės lentelės vietą. Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ – puikiai sukomplektuota komanda ir kad jai įkąstume, turėtume sužaisti nerealias rungtynes, o jos – pačias blogiausias. Suprantame situaciją ir trečioji vieta įkvepia, jog mes turime realesnį šansą kovoti dėl aukštesnių vietų.

Kiekviena tokia pergalė kiekvienai žaidėjai ir bendrai komandai prideda ir pasitikėjimo, ir motyvacijos. Kiekviena pamato, jog yra realu ir įmanoma laimėti prieš „Aistes-LSMU“. Ypač sezonui artėjant link pabaigos, mums tai suteikia papildomą postūmį. Aišku, tik toliau sunkiai dirbant šį sezoną galime kažką pasiekti.

– Nuo sezono vidurio sužibo Dalia Donskichytė, Ligita Tamutytė taip pat tapo tvirtu ramsčiu. Kas jus maloniai stebina iš jūsų auklėtinių?
– Manęs nestebina, kadangi su Ligita esame žaidusios ne vieną sezoną, Dalią irgi pažinojau iš anksčiau, teko žaisti prieš ją, kitos taip pat yra puikiai žinomos žaidėjos. Galbūt su Gintare (Paulauskaite) neteko žaisti, bet prieš ją žaidžiau. Tikrai žinojau visų panelių pliusus, o kad kažkas labai nustebintų, tai ne, nes visada tikėjau, kad jos gali. Kartais tereikia atvesti jas į tą kelią – aiškų žaidimo braižą ir tiesiog pasitikėjimą. Kai pasitikimi savimi, jauti pasitikėjimą iš komandos ir trenerių, gali verstis kalnus. Mūsų rotacija nėra didelė. Kažkiek galima įžvelgti ir pliusų, ir minusų. Šiai dienai įžvelgsiu pliusus, nes panelės žino, jog žais, galbūt nejaučia spaudimo, kad nepasisekus reikės sėdėti ant suoliuko.

– Ką jūs nuo savęs siekiate kas kartą įnešti į komandos žaidimą, kai peržengiate šoninę liniją ir nebeliekate stebėtojos vaidmenyje?
– Pirmiausia, ramybę, nes kartais iš didelio jaunystės noro gali ir perdegti, ir atsiranda vaikiški sprendimai. Pati puikiai suprantu tai ir prisimenu save (tokio amžiaus). Bet norisi brandesnio mūsų žaidimo, protingesnio krepšinio, todėl stengiuosi kiek įmanoma to reikalauti tiek treniruotėse, tiek rungtynėse. 

– Kalbant apie jūsų asmenines minutes aikštėje, rungtyniaujate minute daugiau nei pernai (2019-2020 m. – vid. po 28 min., 2020-2021 m. – po 29 min.). Kaip jaučiatės, kai tenka kartais žaisti net virš 30 minučių?
– Visada jaučiausi puikiai (šypteli). Nesakau, kad yra lengva – tikrai ne visada. Gal reikės pradėti žaisti mažiau, bet visuomet buvau maksimalistė… Matyt, tas vis dar manęs neapleidžia. Galbūt kitą sezoną apskritai nebeteks žaisti, reikės perleisti minutes kažkam kitam. Aišku, atsistatymas nebėra toks greitas, reikia daugiau laiko. Kūnas, kaip sakau, dar nebyra, todėl tikrai galiu tuo pasidžiaugti. 

– Kaip jūs vertinate savo progresą vyr. trenerės pareigose, kurias einate antrąjį sezoną?
– Pirmo sezono pradžia buvo tikrai stresinė, kadangi niekada nebuvau trenere. Prisipažinsiu, buvo nemažas stresiukas: kaip pavyks susidėlioti darbus, susitvarkyti. Šis sezonas jau buvo žymiai ramesnis, žinojau, kaip dėliotis planus, treniruotes. Tobulėti dar yra labai daug kur ir žinau savo silpnąsias vietas. Kai nėra didelės patirties, ypač stresinėse situacijose, tada pamatai save, reikia ir greitų sprendimų priėmimo. Bet vėlgi, tai ateina su patirtimi. Prie viso to, dar žaidžiu, todėl veikia ir nuovargis, ir kartais nebebūna adekvataus mąstymo. Manau, viskas bus paprasčiau, jeigu taip atsitiks, ko dar nežinau – kai būsiu tik trenerė. Tada dar geriau viskas matysis ir bus žymiai lengviau tobulėti, kai atlieki tik tas pareigas.

– „Neptūno“ rotacija laikosi ant kelių pagrindinių žaidėjų. Kiek esate patenkinta jaunų žaidėjų įtraukimu į organizaciją?
– Šiai dienai tikrai nėra lengva ir nesakysiu, jog esu patenkinta situacija. Klaipėdoje atsidaro dar viena moterų lygos komanda, kurios sudėtis yra sudaryta iš jaunų žaidėjų, o jos yra paimtos iš sporto mokyklos. Todėl mes turime tik kelias žaidėjas iš krepšinio mokyklos. Situacija nėra lengva, su žaidėjomis tikrai nėra paprasta ir šiaip merginų krepšinyje nėra galimybių pasirinkti tos pagalbos. Klausimas, kaip viską spręsime. Sezono pradžioje tuo užsiėmė Dalius Ubartas, kuris domėjosi šia situacija, todėl nelabai galiu komentuoti dėl šio sezono. Bendrai kalbant, krepšinį lankyti norinčių mergaičių nėra daug, taip pat iš kurių galėtum gauti pastiprinimą, o prie viso aukščiausioje lygoje žaidžia dar viena miesto komanda. Tai dar labiau mažina galimybes.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Neptūno" krepšininkai rinko prasčiausią komandos vairuotoją ir didžiausią pedantą
"Neptūno" krepšininkai rinko prasčiausią komandos vairuotoją ir didžiausią pedantą
LKL TV rubrikoje „Minutės pertraukėlė“ įvardinti labiausiai pagal tam tikrus kriterijus išsiskiriančius komandos žaidėjus mėgino Klaipėdos „Neptūno“ atstovai –
Echodo rekordas padėjo nutraukti pergalingą "Neptūno" seriją
Echodo rekordas padėjo nutraukti pergalingą "Neptūno" seriją
Klaipėdos „Neptūnui“ (13/22) buvo labai reikalinga pergalė, norint dar pakilti „Betsafe-LKL“ turnyro lentelėje, bet jos pasiekti nepavyko.Vilniuje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai
Vaikystę prisiminęs N.Giga: mama visada būdavo šalia
Vaikystę prisiminęs N.Giga: mama visada būdavo šalia
LKL TV Motinos dienos proga parengė reportažą su Klaipėdos „Neptūno“ aukštaūgiu Norbertu Giga.Krepšininkas interviu pasakojo apie savo ryšį su mama ir labiausiai
"Lietkabelį" įveikęs "Neptūnas" pateko į atkrintamąsias
"Lietkabelį" įveikęs "Neptūnas" pateko į atkrintamąsias
Klaipėdos „Neptūnas“ (13/21) užsitikrino vietą „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 83:73 (16:17, 25:19, 24:19, 18:18) palaužė
"Neptūno" sąskaitoje - labai svarbi pergalė Alytuje
"Neptūno" sąskaitoje - labai svarbi pergalė Alytuje
Klaipėdos „Neptūnui“ (12/21) labai svarbios pergalės, norint įsitvirtinti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamųjų aštuonete.Tai pavyko padaryti
Jogėla - apie karjeros pradžią, ankstyvą pažintį su traumomis ir "Neptūno" sezoną
Jogėla - apie karjeros pradžią, ankstyvą pažintį su traumomis ir "Neptūno" sezoną
LKL TV interviu rubrikoje žiūrovų šįkart laukia trumpas pašnekėsys su Klaipėdos „Neptūno“ puolėju Matu Jogėla.Atletiškumo nestokojančiam uostamiesčio krepšininkui
"Vienas ant vieno" - "Neptūno" žaidėjai spėliojo vienas kito statistiką
"Vienas ant vieno" - "Neptūno" žaidėjai spėliojo vienas kito statistiką
LKL TV rubrikoje „Vienas ant vieno“ sudalyvavo Klaipėdos „Neptūno“ duetas – Benas Griciūnas ir Džiugas Slavinskas.Jiedu spėliojo, kuris iš jų yra surinkęs didesnius
Lenktynės dėl LKL atkrintamųjų: savo spėjimus pateikė žurnalistai
Lenktynės dėl LKL atkrintamųjų: savo spėjimus pateikė žurnalistai
„Betsafe-LKL“ čempionate artėja lemiamų reguliariojo sezono kovų metas.Kol kas vietą ketvirtfinalyje užsitikrino tik keturi  klubai – Kauno „Žalgiris“ (26-3),
Uostamiestyje - itin svarbi "Neptūno" pergalė
Uostamiestyje - itin svarbi "Neptūno" pergalė
Ketvirtadienio vakarą Klaipėdoje vykusiose rungtynėse, uostamiesčio krepšininkai iškovojo 10-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Tomo Gaidamavičiaus vadovaujami Klaipėdos
Kievinas: mano tikslas buvo, kad trofėjai grįžtų į mano miestą Vilnių
Kievinas: mano tikslas buvo, kad trofėjai grįžtų į mano miestą Vilnių
2014 metai – tai buvo paskutinieji metai, kai Vilniaus „Kibirkštis“ kėlė į viršų dar tuo metu Lietuvos moterų lygos (LMKL) titulą. Praėjo kone septyneri metai, kuomet
Ilgai be tritaškių gyvenęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Ilgai be tritaškių gyvenęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Kauno „Žalgirio“ (24/3) komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ketvirtąkart sezone 88:72 (17:16, 21:15, 26:20, 24:21) svečiuose įveikė Klaipėdos „Neptūną“
"Juventus" laimėjo paskutinių sekundžių trilerį Klaipėdoje
"Juventus" laimėjo paskutinių sekundžių trilerį Klaipėdoje
Trečiadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionate dramatišką devynioliktąją sezono pergalę iškovojo Utenos „Juventus“ (19-10) komanda. Uteniškiai išvykos
Kėdainiuose – užtikrinta šeimininkų pergalė prieš "Neptūną"
Kėdainiuose – užtikrinta šeimininkų pergalė prieš "Neptūną"
Džiugus vakaras Kėdainiuose – taip galima apibūdinti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynes, kuriose „Nevėžis-Optibet“ (8-20) užtikrintai 88:77 įveikė
"Neptūnas" pasirašė sutartį su perspektyviu klaipėdiečiu
"Neptūnas" pasirašė sutartį su perspektyviu klaipėdiečiu
Klaipėdos „Neptūnas“ pasirašė ilgalaikę sutartį su perspektyviu klaipėdiečiu Kristupu Keiniu.2004 m. gimęs žaidėjas praėjusiame sezone atstovavo Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“
Kapitono vedamas "Lietkabelis" sunkiai palaužė "Neptūną"
Kapitono vedamas "Lietkabelis" sunkiai palaužė "Neptūną"
Panevėžio „Lietkabelis“ (18/9) įsirašė dar vieną pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Kapitono Vytenio Lipkevičiaus vedami Nenado Čanako auklėtiniai namuose 82:77 (25:17,
Gailius – apie išsiskyrimą su vokiečiais, dabartinį "Neptūną" ir tikslus likusiam sezonui
Gailius – apie išsiskyrimą su vokiečiais, dabartinį "Neptūną" ir tikslus likusiam sezonui
Ilgametis Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjas Deividas Gailius dar sykį apsimovė gimtojo miesto komandos marškinėlius. Po nesėkmingai susiklosčiusio trumpo karjeros etapo Vokietijoje,
Į "Neptūną" grįžusio Gailiaus baudos metimas išplėšė pergalę prieš kėdainiečius
Į "Neptūną" grįžusio Gailiaus baudos metimas išplėšė pergalę prieš kėdainiečius
Deividas Gailius sugrįžo į Klaipėdą ir tai padarė su trenksmu.Jis tapo „Neptūno“ (9/17) lyderiu ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) namų rungtynėse baudos
Prakeiksmas nutrauktas: "Kibirkštis-MRU" tapo Lietuvos čempione po 7 metų pertraukos
Prakeiksmas nutrauktas: "Kibirkštis-MRU" tapo Lietuvos čempione po 7 metų pertraukos
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ nutraukė titulų badą „Huawei Moterų lygoje“. Gitauto Kievino auklėtinės klampiose ketvirtose finalo rungtynėse Klaipėdoje 61:52 (10:9,
Rima Daunienė: krepšinis teka mano gyslomis (interviu)
Rima Daunienė: krepšinis teka mano gyslomis (interviu)
Gimtajame Panevėžyje moterų krepšinį puoselėjanti Rima Daunienė su pasididžiavimu stebi po „Huawei Moterų lygos“ žemėlapį pasklidusias auklėtines. Šį sezoną dėmesys
Į "Neptūną" grįžta Gailius
Į "Neptūną" grįžta Gailius
Klaipėdos „Neptūnas“ artimiausiu metu sulauks pastiprinimo. Į komandą grįžta klaipėdietis Deividas Gailius. 2020-2021 m. sezoną Bonos „Telekom Baskets“ pradėjęs D.Gailius
"Neptūne" užfiksuotas COVID-19 atvejis pakeitė 4 LKL rungtynių datas
"Neptūne" užfiksuotas COVID-19 atvejis pakeitė 4 LKL rungtynių datas
Dėl užfiksuoto  teigiamo COVID-19 ligos atvejo Klaipėdos „Neptūno“ komandoje bei siekiant išvengti COVID-19 viruso tolimesnio plitimo komandų tarpe, yra nukeliamos 2020-2021
"Neptūno" pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta "Kibirkštis-MRU" (komentarai)
"Neptūno" pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta "Kibirkštis-MRU" (komentarai)
Klaipėdos „Neptūno“ sezono pasaka tęsiasi. Andros Gabalytės vadovaujamas uostamiesčio klubas „Huawei Moterų lygos“ pirmose finalo rungtynėse Vilniuje 72:69 (20:8, 14:24,
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Kievinas – apie grėsmingą "Neptūną", nueitą kelią iki finalų ir darbo malonumą
Kai Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda 2014-aisiais paskutinį kartą į viršų kėlė Lietuvos čempionių trofėjų, dabartinis jos strategas Gitautas Kievinas buvo ką tik
"Šiauliai" tiesiog sumindė svečius iš Klaipėdos
"Šiauliai" tiesiog sumindė svečius iš Klaipėdos
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sekmadienį vyko vienintelis mačas, kuriame didesnės intrigos žiūrovai nesulaukė.„Šiaulių“ (7/18) ekipa namuose 99:68
Jocytės komanda Eurolygos ketvirtfinalį pradėjo triuškinamu pralaimėjimu
Jocytės komanda Eurolygos ketvirtfinalį pradėjo triuškinamu pralaimėjimu
Pirmose moterų Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse skaudžiai nudegė Vilerbano „LDLC ASVEL Feminin“ komanda, kuriai atstovauja Justė Jocytė.Valery Demory auklėtinės trečiadienį Vengrijoje
"Neptūnas" sensacingai eliminavo kaunietes – Moterų lyga turės naujas čempiones
"Neptūnas" sensacingai eliminavo kaunietes – Moterų lyga turės naujas čempiones
„Huawei Moterų lyga“ turės naujas čempiones. Klaipėdos „Neptūnas“ antrose pusfinalio rungtynėse savo aikštėje 73:59 (28:17, 13:15, 20:20, 12:7) pranoko Kauno
Vienuoliktą pergalę iš eilės iškovojęs "Rytas" pasiekiė šio sezono rekordą
Vienuoliktą pergalę iš eilės iškovojęs "Rytas" pasiekiė šio sezono rekordą
Šeštadienio vakarą Klaipėdoje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Vilniaus pratęsė savo pergalių seriją „Betsafe-LKL“ čempionate.Giedriaus Žibėno vadovaujami Vilniaus
Į "Neptūną" grįžęs Dorsey – apie svetingą Lietuvą, tamsiausius karjeros laikus ir potraukį futbolui
Į "Neptūną" grįžęs Dorsey – apie svetingą Lietuvą, tamsiausius karjeros laikus ir potraukį futbolui
Klaipėdos „Neptūnas“ šį 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezoną pradėjo kaip lietuviškiausia komanda. Pusę sezono Klaipėdos klube nerungtyniavo nė vienas

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime