Naujienos kraunasi...

Kartu su "Neptūnu" kylanti Gabalytė – žaidžiančios vyr. trenerės discipliną ir įkvepiančius rezultatus

Autorius: Lukas Malinauskas.
Kartu su "Neptūnu" kylanti Gabalytė – žaidžiančios vyr. trenerės discipliną ir įkvepiančius rezultatus
"Neptūno" nuotr.
Pakilimą „Huawei Moterų lygoje“ fiksuojantis Klaipėdos „Neptūnas“ pagreitį įgavo vyr. trenerio postą sukrėtus permainoms. Komandai iš pradžių suspendavus, o vėliau nutraukus darbą su Daliumi Ubartu, klubo vairą perėmė Andra Gabalytė, kuri „Neptūną“ atvedė į šešias pergales per aštuonis susitikimus.

Dvi iš jų prieš Kauno „Aistes-LSMU“ – ypatingos reikšmės. Pirmoji tapo istorine, prieš kaunietes laimėjus pirmąkart apskritai, o antroji leido įgyti persvarą prieš „Šiaulius“ kovoje dėl trečiosios vietos.

Palyginimui, nuo sezono pradžios vadovavusio D. Ubarto „Neptūnas“ per lygiai tokią pat atkarpą laimėjo keturissyk.

„Aišku, pirmiausia džiugina pergalės, nes tai tikrai pakelia komandos dvasinę būseną, – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ sakė A. Gabalytė. – Taip pat didžiuojuosi merginomis, kurios rodo charakterį, norą dirbti treniruotėse ir laimėti. Tikiuosi, kad sėkmė ir toliau lydės mus šį sezoną, ir pasieksime gerų rezultatų.“

Žaidžiančiosios trenerės pareigas antrąjį sezoną iš eilės einanti A. Gabalytė per pastaruosius du mėnesius pagerino 2019-2020 m. asmeninį rezultatą, kada jos treniruotas „Neptūnas“ iki sezono sustabdymo buvo laimėjęs keturiskart per 11 turų.

Klaipėdos klubas tada jau gerokai atsilikęs nuo antrosios pozicijos ir grumėsi dėl trečiosios vietos. Šiemet situacija – žymiai geresnė.

„Neptūnas“ (10-6) prieš „Šiaulius“ (9-9) pirmauja viena pergale, tarpusavio pranašumu ir yra sužaidęs dvejomis rungtynėmis mažiau. Klaipėdietės paskutine triuškinama pergale (79:58) prieš „Aistes-LSMU“ (11-4) įgijo serijos persvarą po keturių ratu, bet atsilieka vienu laimėjimu. Be to, Roko Kondratavičiaus vadovaujama liko sužaisti vienu maču daugiau.

Klaipėdos klubas dalimi ant A. Gabalytės pečių laikosi ne tik vadovaujant šalia šoninės linijos, bet ir siekiant sukontroliuoti žaidimą aikštėje.

Net 19-ąjį sezoną rungtyniaujanti klaipėdietė vidutiniškai išdalija po 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir pagal šį rodiklį „Huawei Moterų lygoje“ yra trečioje pozicijoje. 

Nepailstanti A. Gabalytė šį sezoną žaidžia po 29 minutes, pelno po 8,4 taško, atkovoja po 5,8 ir perima po 1,5 kamuolio bei generuoja po 12,5 naudingumo balo.

„Neptūno“ per likusius keturis reguliariojo sezono turus laukia du mūšiai su nepralaimėjusia Vilniaus „Kibirkštimi-MRU“ ir po akistatą su LCC tarptautiniu universitetu bei Vilniaus „Kibirkštimi-VKM“.

Apie „Neptūno“ pakilimą, vienybę komandoje, trenerės profilį ir geležinę ištvermę A. Gabalytė bendravo su tinklalapiu „Moterulyga.lt“.

– Kaip jums pavyko suvienyti komandą?
– Pakeitimai būna dvejopi – arba į gerą pusę, arba į blogą. Džiaugiuosi, jog viskas pakrypo gera linkme. Jaučiu panelių pasitikėjimą, kas kaip trenerei šiuo atveju yra labai džiugu. Su pasitikėjimu gali padaryti tikrai daug. Tai – komandos varikliukas: tiek pasitikėjimas viena kita, tiek puiki atmosfera viduje. Esame vieninga komanda ir treniruočių procese, ir už jo ribų. Panelės susibūrė kaip į kumštį. Negali norėti nieko daugiau.

– Kiek jums, kaip pradedančiajai trenerei, nesėkmingas pirmosios sezono pusės etapas padėjo pasimokyti iš komandoje buvusios situacijos?
– Labiausiai mokausi iš savosios patirties, žaidžiau tikrai ne pas vieną trenerį, praėjau netrumpą kelią ir turiu nemažą bagažą. Prieš trenerės karjeros pradžią sau buvau pasidariusi sprendimus, kokio trenerio savybės man patinka, o kokio nepatinka. Visgi tai – moterų krepšinis, mūsų psichologija šiek tiek skiriasi nuo vyrų. Dabar būdama trenere stengiuosi vadovautis savo įžvalgomis, ką pati gavau iš savo trenerių.

– Kaip jūs įsivaizduojate savo, kaip trenerės, profilį ir darbo metodiką?
– Supratau viena – rėkimai, grasinimai, epitetai prie gero nepriveda. Tokia yra mano nuomonė, bet kiekvienas treneris – savotiškas. Nieko nesakau, rėkimais galima pasiekti (rezultatą), bet kokia visa to kaina? Man labiau priimtina disciplinuota metodika, kai aiškiai yra išsakoma, ko tikiesi iš žaidėjų, bendrai iš komandos ir kokie yra tikslai. Ir prie viso to prisideda sunkus darbas. Mano tokie prioritetai, kuriais norisi vadovautis. Žinoma, psichologija visada turi savo įtaką, reikia žinoti, kaip prieiti prie kiekvienos žaidėjos. Tai nėra lengva, man patirties dar reikia, bet sulig kiekviena diena stengiuosi nuveikti kažką gero – mokaisi ir tobulėji. 

– Turnyrinėje lentelėje pavyko įsitaisyti trečioje pozicijoje, kuri pusfinalio serijoje suvestų su Kauno „Aistėmis-LSMU“. Prieš kaunietes laimėjote paskutinius du kartus. Kiek komandą įkvepia tokie rezultatai?
– Kai ruošėmės rungtynėms su „Šiauliais“ ir „Aistėmis-LSMU“, sakiau panelėms, jog tai – pačios svarbiausios mūsų kovos pastaruoju metu, nes tai lėmė mūsų turnyrinės lentelės vietą. Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ – puikiai sukomplektuota komanda ir kad jai įkąstume, turėtume sužaisti nerealias rungtynes, o jos – pačias blogiausias. Suprantame situaciją ir trečioji vieta įkvepia, jog mes turime realesnį šansą kovoti dėl aukštesnių vietų.

Kiekviena tokia pergalė kiekvienai žaidėjai ir bendrai komandai prideda ir pasitikėjimo, ir motyvacijos. Kiekviena pamato, jog yra realu ir įmanoma laimėti prieš „Aistes-LSMU“. Ypač sezonui artėjant link pabaigos, mums tai suteikia papildomą postūmį. Aišku, tik toliau sunkiai dirbant šį sezoną galime kažką pasiekti.

– Nuo sezono vidurio sužibo Dalia Donskichytė, Ligita Tamutytė taip pat tapo tvirtu ramsčiu. Kas jus maloniai stebina iš jūsų auklėtinių?
– Manęs nestebina, kadangi su Ligita esame žaidusios ne vieną sezoną, Dalią irgi pažinojau iš anksčiau, teko žaisti prieš ją, kitos taip pat yra puikiai žinomos žaidėjos. Galbūt su Gintare (Paulauskaite) neteko žaisti, bet prieš ją žaidžiau. Tikrai žinojau visų panelių pliusus, o kad kažkas labai nustebintų, tai ne, nes visada tikėjau, kad jos gali. Kartais tereikia atvesti jas į tą kelią – aiškų žaidimo braižą ir tiesiog pasitikėjimą. Kai pasitikimi savimi, jauti pasitikėjimą iš komandos ir trenerių, gali verstis kalnus. Mūsų rotacija nėra didelė. Kažkiek galima įžvelgti ir pliusų, ir minusų. Šiai dienai įžvelgsiu pliusus, nes panelės žino, jog žais, galbūt nejaučia spaudimo, kad nepasisekus reikės sėdėti ant suoliuko.

– Ką jūs nuo savęs siekiate kas kartą įnešti į komandos žaidimą, kai peržengiate šoninę liniją ir nebeliekate stebėtojos vaidmenyje?
– Pirmiausia, ramybę, nes kartais iš didelio jaunystės noro gali ir perdegti, ir atsiranda vaikiški sprendimai. Pati puikiai suprantu tai ir prisimenu save (tokio amžiaus). Bet norisi brandesnio mūsų žaidimo, protingesnio krepšinio, todėl stengiuosi kiek įmanoma to reikalauti tiek treniruotėse, tiek rungtynėse. 

– Kalbant apie jūsų asmenines minutes aikštėje, rungtyniaujate minute daugiau nei pernai (2019-2020 m. – vid. po 28 min., 2020-2021 m. – po 29 min.). Kaip jaučiatės, kai tenka kartais žaisti net virš 30 minučių?
– Visada jaučiausi puikiai (šypteli). Nesakau, kad yra lengva – tikrai ne visada. Gal reikės pradėti žaisti mažiau, bet visuomet buvau maksimalistė… Matyt, tas vis dar manęs neapleidžia. Galbūt kitą sezoną apskritai nebeteks žaisti, reikės perleisti minutes kažkam kitam. Aišku, atsistatymas nebėra toks greitas, reikia daugiau laiko. Kūnas, kaip sakau, dar nebyra, todėl tikrai galiu tuo pasidžiaugti. 

– Kaip jūs vertinate savo progresą vyr. trenerės pareigose, kurias einate antrąjį sezoną?
– Pirmo sezono pradžia buvo tikrai stresinė, kadangi niekada nebuvau trenere. Prisipažinsiu, buvo nemažas stresiukas: kaip pavyks susidėlioti darbus, susitvarkyti. Šis sezonas jau buvo žymiai ramesnis, žinojau, kaip dėliotis planus, treniruotes. Tobulėti dar yra labai daug kur ir žinau savo silpnąsias vietas. Kai nėra didelės patirties, ypač stresinėse situacijose, tada pamatai save, reikia ir greitų sprendimų priėmimo. Bet vėlgi, tai ateina su patirtimi. Prie viso to, dar žaidžiu, todėl veikia ir nuovargis, ir kartais nebebūna adekvataus mąstymo. Manau, viskas bus paprasčiau, jeigu taip atsitiks, ko dar nežinau – kai būsiu tik trenerė. Tada dar geriau viskas matysis ir bus žymiai lengviau tobulėti, kai atlieki tik tas pareigas.

– „Neptūno“ rotacija laikosi ant kelių pagrindinių žaidėjų. Kiek esate patenkinta jaunų žaidėjų įtraukimu į organizaciją?
– Šiai dienai tikrai nėra lengva ir nesakysiu, jog esu patenkinta situacija. Klaipėdoje atsidaro dar viena moterų lygos komanda, kurios sudėtis yra sudaryta iš jaunų žaidėjų, o jos yra paimtos iš sporto mokyklos. Todėl mes turime tik kelias žaidėjas iš krepšinio mokyklos. Situacija nėra lengva, su žaidėjomis tikrai nėra paprasta ir šiaip merginų krepšinyje nėra galimybių pasirinkti tos pagalbos. Klausimas, kaip viską spręsime. Sezono pradžioje tuo užsiėmė Dalius Ubartas, kuris domėjosi šia situacija, todėl nelabai galiu komentuoti dėl šio sezono. Bendrai kalbant, krepšinį lankyti norinčių mergaičių nėra daug, taip pat iš kurių galėtum gauti pastiprinimą, o prie viso aukščiausioje lygoje žaidžia dar viena miesto komanda. Tai dar labiau mažina galimybes.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Lipkevičius: Lietuvoje turi gerbti visus varžovus; Janavičius: pernai jautėme, kad galėjome daugiau
Lipkevičius: Lietuvoje turi gerbti visus varžovus; Janavičius: pernai jautėme, kad galėjome daugiau
Šeštadienį prasideda ilgai lauktas naujasis 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas. Dvejomis rungtynėmis – Pasvalyje ir Panevėžyje – startuos jau 29-as
"Neptūno" legenda Mažeika turi motyvacijos grąžinti klubą ten, "kur jis turi būti"
"Neptūno" legenda Mažeika turi motyvacijos grąžinti klubą ten, "kur jis turi būti"
Iki „Betsafe-LKL“ sezono likus vienai dienai, LKL.lt lygos aistruoliams pristato interviu su vis dar žaidžiančia Klaipėdos „Neptūno“ legenda – Martynu Mažeika.36-erių
"Neptūną" Latvijoje tolimomis bombomis sudaužė Krestinino klubas
"Neptūną" Latvijoje tolimomis bombomis sudaužė Krestinino klubas
Labai skambų antausį draugiškose rungtynėse patyrė Latvijoje viešintys Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai.Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 67:94 (13:28, 18:13, 19:25,
"Neptūnas" namie nusileido legionierių vedamai "Dzūkijai"
"Neptūnas" namie nusileido legionierių vedamai "Dzūkijai"
Klaipėdoje ketvirtadienį draugiškame susitikime susidūrė naujajam Lietuvos krepšinio lygos ("Betsafe-LKL") besiruošiančios komandos.Alytaus "Dzūkija" po atkaklios
"Neptūnas" triuškinamai pralaimėjo Rygoje
"Neptūnas" triuškinamai pralaimėjo Rygoje
Triuškinamą nesėkmę kontrolinėse rungtynėse Latvijoje patyrė Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai.Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 57:77 nepasipriešino Janio Gailičio
Atsinaujinęs "Neptūnas" – kokia Klaipėdos ekipa mėgins susigrąžinti prarastas pozicijas?
Atsinaujinęs "Neptūnas" – kokia Klaipėdos ekipa mėgins susigrąžinti prarastas pozicijas?
„Betsafe-LKL“ komandoms susirinkus į treniruočių stovyklas ir pamažu ruošiantis naujajam sezonui, LKL.lt tęsia visų pirmenybių ekipų apžvalgą – praėjusio sezono rezultatus,
"Neptūno" simboliu tapęs Galdikas persikėlė į "Gargždus"
"Neptūno" simboliu tapęs Galdikas persikėlė į "Gargždus"
Klaipėdos "Neptūnas" trečiadienį oficialiai atsisveikino su ilgamečiu komandos aukštaūgiu bei simboliu spėjusiu tapti Simu Galdiku.Tą pačią dieną paskelbta, kad klaipėdietis
"Neptūnas" pasikvietė aukštaūgį bei pristatė naujas aprangas
"Neptūnas" pasikvietė aukštaūgį bei pristatė naujas aprangas
Klaipėdos „Neptūno“ priekinę liniją sustiprino Dovydas Romančenko, su kurio sudaryta vienerių metų sutartisNuo 2017 metų, 23 amžiaus, sunkiojo krašto puolėjas atstovavo „Neptūno“
"Neptūno" vadovas atskleidė likusią skolą, dėkojo savivaldybei bei pasisakė dėl komplektacijos
"Neptūno" vadovas atskleidė likusią skolą, dėkojo savivaldybei bei pasisakė dėl komplektacijos
Išsaugojęs branduolį, pasistiprinęs keliais naujokais ir į ateitį pozityviai žvelgiantis Klaipėdos „Neptūnas“ pasiruošęs patriukšmauti artėjančiame Lietuvos
LKL paskelbė tvarkaraštį, "Žalgirio" ir "Ryto" akistata – tik lapkritį
LKL paskelbė tvarkaraštį, "Žalgirio" ir "Ryto" akistata – tik lapkritį
Iki naujojo „Betsafe-LKL“ sezono likus kiek daugiau nei mėnesiui, paaiškėjo čempionato tvarkaraštis.Kadangi šiemet lygoje rungsis 11 ekipų, 2021-2022 m. sezone bus
Stankevičius neberungtyniaus "Neptūne"
Stankevičius neberungtyniaus "Neptūne"
Klaipėdos „Neptūnas“ atsisveikino su praėjusiame sezone klubo garbę gynusiu 25-erių 207 cm ūgio Giedriumi Stankevičiumi.Į uostamiestį žaidėjas persikėlė praėjusią vasarą
Želionis grįžta į "Neptūną"
Želionis grįžta į "Neptūną"
Klaipėdos „Neptūnas“ tęsia komplektacijos darbus.Pirmadienį klaipėdiečiai paskelbė, kad į klubą sugrįžta 2017-18 m. sezone komandai atstovavęs Edgaras Želionis.32 m. 207
"Neptūnas" atsisveikino su Šauliu
"Neptūnas" atsisveikino su Šauliu
Klaipėdos „Neptūno“ komanda nusprendė atsisveikinti su praėjusiame sezone ekipai atstovavusiu gynėju Evaldu Šauliu.28-erių 191 cm ūgio krepšininkas atstovaudamas
"Neptūną" papildė Julius Jucikas
"Neptūną" papildė Julius Jucikas
Klaipėdos „Neptūnas“ tęsia komandos komplektavimo darbus. Ekipa pranešė, jog į klubą atvyksta Julius Jucikas. Krepšininkas praėjusį sezoną atstovavo Utenos
"Neptūno" pergalė: Jogėla lieka Klaipėdoje
"Neptūno" pergalė: Jogėla lieka Klaipėdoje
Klaipėdos „Neptūno“ klubas tęsia tarpsezonio darbus. Komandoje dar bent vienam sezonui lieka Matas Jogėla, skelbiama oficialioje klubo „Facebook“ paskyroje.Su 23 metų
"Neptūnas" išlaikė savo simbolį
"Neptūnas" išlaikė savo simbolį
Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė bendradarbiavimą su vienu klubo simbolių spėjusiu tapti Martynu Mažeika.Su 36-erių gynėju buvo pasirašyta vienerių metų sutartis.„Atstovauti
Už nekorektiškus plakatus – bauda "Neptūno" klubui
Už nekorektiškus plakatus – bauda "Neptūno" klubui
Lietuvos krepšinio lyga skyrė Klaipėdos „Neptūnui“ 500 eurų piniginę baudą už šio klubo sirgalių ketvirtfinalio rungtynėse išskleistus plakatus su nekorektiškais
Lyderio pastangų nepakako: uostamiestyje triumfavęs "Lietkabelis" pasiekė pusfinalį
Lyderio pastangų nepakako: uostamiestyje triumfavęs "Lietkabelis" pasiekė pusfinalį
Betsafe-LKL“ ketvirtfinaliuose favoritai ir toliau tvarkosi užtikrintai. Panevėžio „Lietkabelis“ tapo trečiuoju pusfinalio dalyviu.Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 94:78
Per akimirką nuo sensacijos: "Lietkabelis" paskutinę sekundę įveikė "Neptūną"
Per akimirką nuo sensacijos: "Lietkabelis" paskutinę sekundę įveikė "Neptūną"
Ketvirtadienį Panevėžyje įvyko dar viena „Betsafe-LKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų kova.Ketvirtfinalyje ginklus surėmė 3-čiąją vietą reguliariajame sezone užėmęs Panevėžio
"Neptūno" strategas tikisi duoti gerą kovą "Lietkabeliui"
"Neptūno" strategas tikisi duoti gerą kovą "Lietkabeliui"
Pakiliai reguliariojo sezono pabaigą sužaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ pagerino savo poziciją turnyrinės lentelės vietoje ir į atkrintamąsias eina prasklaidę debesis po sezono, kuris
Dramoje dėl 6 vietos - du pratęsimai ir "Neptūno" pergalė
Dramoje dėl 6 vietos - du pratęsimai ir "Neptūno" pergalė
Nors ketvirtame kėlinyje atrodė, kad „Šiauliai“ (12/23) yra arti pergalės, prireikė net dviejų pratęsimų ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse
Pristatytas naujasis "Neptūno" direktorius
Pristatytas naujasis "Neptūno" direktorius
Prieš keletą mėnesių iš Klaipėdos „Neptūno“ direktoriaus pareigų pasitraukė Vilius Sukonas. Stojus nežinomybei ir nusivylimui dėl pastarojo atsistatydinimo, Klaipėdos
"Neptūno" krepšininkai rinko prasčiausią komandos vairuotoją ir didžiausią pedantą
"Neptūno" krepšininkai rinko prasčiausią komandos vairuotoją ir didžiausią pedantą
LKL TV rubrikoje „Minutės pertraukėlė“ įvardinti labiausiai pagal tam tikrus kriterijus išsiskiriančius komandos žaidėjus mėgino Klaipėdos „Neptūno“ atstovai –
Echodo rekordas padėjo nutraukti pergalingą "Neptūno" seriją
Echodo rekordas padėjo nutraukti pergalingą "Neptūno" seriją
Klaipėdos „Neptūnui“ (13/22) buvo labai reikalinga pergalė, norint dar pakilti „Betsafe-LKL“ turnyro lentelėje, bet jos pasiekti nepavyko.Vilniuje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai
Vaikystę prisiminęs N.Giga: mama visada būdavo šalia
Vaikystę prisiminęs N.Giga: mama visada būdavo šalia
LKL TV Motinos dienos proga parengė reportažą su Klaipėdos „Neptūno“ aukštaūgiu Norbertu Giga.Krepšininkas interviu pasakojo apie savo ryšį su mama ir labiausiai
"Lietkabelį" įveikęs "Neptūnas" pateko į atkrintamąsias
"Lietkabelį" įveikęs "Neptūnas" pateko į atkrintamąsias
Klaipėdos „Neptūnas“ (13/21) užsitikrino vietą „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 83:73 (16:17, 25:19, 24:19, 18:18) palaužė
"Neptūno" sąskaitoje - labai svarbi pergalė Alytuje
"Neptūno" sąskaitoje - labai svarbi pergalė Alytuje
Klaipėdos „Neptūnui“ (12/21) labai svarbios pergalės, norint įsitvirtinti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamųjų aštuonete.Tai pavyko padaryti
Jogėla - apie karjeros pradžią, ankstyvą pažintį su traumomis ir "Neptūno" sezoną
Jogėla - apie karjeros pradžią, ankstyvą pažintį su traumomis ir "Neptūno" sezoną
LKL TV interviu rubrikoje žiūrovų šįkart laukia trumpas pašnekėsys su Klaipėdos „Neptūno“ puolėju Matu Jogėla.Atletiškumo nestokojančiam uostamiesčio krepšininkui

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime