Naujienos kraunasi...

Kertinė pusfinalio dvikova: Teodosičius prieš Kalnietį (analizė)

Kertinė pusfinalio dvikova: Teodosičius prieš Kalnietį (analizė)
Kol visa Serbija šlovina savo rinktinės generolą Milošą Teodosičių, o Lietuvos krepšinio gerbėjai susiima už galvų Mantui Kalniečiui paleidus tritaškį, išsamiau paanalizavus šių dviejų įžaidėjų statistiką ir įtaką komandos žaidimui paaiškėja, kad lietuvis ne tiek jau ir daug nusileidžia tiesioginiam savo šio vakaro oponentui.

Nors tiek per draugiškas rungtynes, tiek ir grupių etape Rygoje buvo daug kalbama apie tai, kad beveik visą praėjusį sezoną dėl traumų praleidęs Kalnietis vis dar neatgavo sportinės formos, pagrindinis rinktinės įžaidėjas neabejotinai yra vienas svarbiausių komandos ramsčių.

Pagal aikštelėje praleidžiamas minutes (33.6) Mantas ne tik yra neabejotinas rinktinės lyderis – pagal šią statistikos kategoriją jis užima trečiąją vietą tarp visų čempionato žaidėjų. Daugiau laiko aikštelėje už lietuvį praleisdavo tik Izraelio rinktinės lyderiai Omris Casspi ir Galis Mekelis. Turint omenyje, kad jų vedama rinktinė neturėjo tokio ilgo atsarginių žaidėjų suolelio, šie rodikliai neturėtų stebinti.

Tuo tarpu Teodosičius gauna kur kas daugiau poilsio laiko nei Lietuvos rinktinės atakų organizatorius. Nors savo komandoje jis taip pat yra lyderis pagal aikštelėje praleidžiamas minutes (27.6), Serbijos rinktinės treneris Aleksandras Džordževičius gali sau leisti prabangą ilgiau palaikyti komandos lyderį ant atsarginių suolelio, nes jį sėkmingai gali pakeisti tiek Stefanas Markovičius (vidutiniškai žaidžiantis po 22 minutes), tiek Nemanja Nedovičius (20 min.).

Nieko nuostabaus, kad ir lažybų bendrovės, lygindamos žaidėjus šioje statistikos kategorijoje, favoritu laiko Kalnietį – TonyBet lažybų tarpininkų skaičiavimais, tikimybė, kad Kalnietis žais ilgiau yra gerokai didesnė – 75%.

Nors krepšinio ekspertai sutartinai teigia, kad Teodosičius turi fenomenalų aikštės matymą ir puikiai skirsto kamuolius savo komandos draugams, Kalnietis šiuo aspektu, nors serbui ir neprilygsta, tačiau nusileidžia labai nežymiai.

Niekas dar nespėjo pamiršti fakto, kad būtent Lietuvos rinktinės atakų dirigentas buvo pirmasis šiame čempionate pagerinęs rezultatyvių perdavimų rekordą, kuomet nelemtame mače su belgais jų atliko 13. Tiesa, jau po dviejų dienų tas pats Teodosičius rungtynėse su Turkija rekordą pakartojo, o mače prieš Lietuvą Čekijos rinktinės įžaidėjas Tomašas Satoranskis jį dar pagerino net 15 kartų tiksliai asistuodamas komandos draugams.

Būtent šie trys žaidėjai pagal rezultatyvius perdavimus pirmauja ir bendroje čempionato įskaitoje – Teodosičius užima pirmąją vietą (8.3), nors Kalnietis su 7.9 perdavimo atsilieka labai nežymiai ir žengia trečias. Mače su Serbija taip pat tikimasi geresnio Serbijos rinktinės įžaidėjo pasirodymo – tikimybę, kad Teodosičius atliks daugiau tikslių perdavimų TonyBet vertina 62.5%.

Tame pačiame mače su turkais Teodosičius pademonstravo ir neįtikėtinas kamuolio branginimo savybes – per 30 minučių jis nepadarė nė vienos klaidos. Prie 13 perdavimų tose rungtynėse jis pridėjo ir 17 taškų. Vidutiniškai per vieną Europos čempionato mačą Teodosičius prarandą po 2.1 kamuolio. Tuo tarpu Kalnietis klysta dažniau – po 3.1 karto per rungtynes ir apskritai yra daugiausiai kamuolių šiose pirmenybėse praradęs žaidėjas (22).

Vis dėlto, čia verta prisiminti faktą, kad Kalnietis yra ir vienas daugiausiai laiko aikštėje praleidžiančių žaidėjų (235) tarp visų čempionato dalyvių, o turint omenyje tai, kad įžaidėjo rankose kamuolys dažniausiai praleidžia ir daugiausiai laiko, kaltinti Kalniečio neapdairumu nederėtų. Vis dėlto, tikimybė, kad ir šio vakaro mače mūsiškis suklys daugiau, didesnė – 57%.

Nors dažnai sakoma, kad pagrindinė įžaidėjų užduotis – vadovauti puolimui ir skirstyti kamuolius komandos draugams, tiek Teodosičius tiek ir Kalnietis savo komandose yra ir vieni rezultatyviausių žaidėjų. Serbijos rinktinės atakų organizatorius jau savo sąskaitoje turi du dvigubus dublius, tuo tarpu lietuvis – tik vieną. Tiesa, kai komandoje yra pagal šią kategoriją antrą vietą čempionate užimantis Jonas Valančiūnas (4) ir Jonas Mačiulis (3), Kalniečio indelio per daug ir nepasigendama.

Su 12.4 taško vidurkiu Todosičius yra trečias rezultatyviausias žaidėjas savo komandoje, tuo tarpu po 10 taškų metantis Kalnietis – ketvirtas. Bendrai „iš žaidimo“ abu atakų organizatoriai pataikė tiek pat metimų – po 27, tiesa, serbas daug dažniau ir taikliau meta nuo baudų linijos – 23/25 prieš 8/12.

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet Kalnietis geriau meta iš toli – 24.2% taiklumas prieš Teodosičiaus 23.3%. Ilgokai strigęs mūsiškio taikiklis pagaliau susiderino mače su italais, kuomet jis pataikė du labai svarbius tolimus metimus. Visgi – tikimybė, kad Serbijos rinktinės įžaidėjas dvikovoje su Lietuva surinks daugiau taškų už savo tiesioginį oponentą – didesnė – 64.5%.

Vien jau sprendžiant iš aikštėje praleidžiamo abiejų žaidėjų laiko yra aišku, kad tiek Kalnietis, tiek Teodosičius yra ypač svarbus, jei ne patys svarbiausi žaidėjai savo komandose. Taip, statistiniai Teodosičiaus rodikliai šiek tiek geresni, vyriausiasis rinktinės treneris akcentuoja ir tai, kad įžaidėjas yra lyderis ne tik aikštėje, bet ir rūbinėje, o tai yra dar svarbiau kai žaidėjas turi valdyti komandą.

Tačiau Lietuvos rinktinės žaidimą be Kalniečio įsivaizduoti taip pat būtų sunku – nors jis ir nėra toks rezultatyvus kaip jo tiesioginis oponentas, tačiau gebėjimas skirstyti perdavimus komandos draugams – esminis komandinio lietuvių žaidimo elementas. Taip, pernai be Kalniečio žaidusi rinktinė pasaulio čempionate užėmė aukštą ketvirtąją vietą, tačiau įžaidėjo pozicija visų pirmenybių metu buvo didžiausias Jono Kazlausko galvos skausmas.

Viena aišku – Lietuvos ir Serbijos rinktinių žaidimas labai daug priklauso nuo to kaip jam vadovauja vieni geriausių šio čempionato įžaidėjų. Statistika rodo, kad Teodosičius lenkia savo varžovą beveik visose kategorijose, tačiau faktas, kad jis gauna ir gerokai daugiau poilsio minučių. Kalnietis lygiaverčio dublerio neturi, todėl jam tenkanti našta – gerokai sunkesnė.

Komentuoti
antasulc2015-09-18 18:49:27 Cituoti
Ch. z., gal ir tiktų įskaityti, kai po neginčijamai gero paso, kaltas gaunantis kamuolį. Bet šiuo atveju kils diskusijos dėl paso "gerumo" nustatymo. Tikiu, kad prieš įvedant šią statistikos kategoriją buvo apgalvoti variantai.:)
MrVycka2015-09-18 15:13:42 Cituoti
>> antasulc:
nu tai nesugraibo ir pas juos, ir bet kurioje kitoje rinktinėje ar klube, tai ką siūlai? išvis išbraukti asistus iš statistikos kategorijos ar užskaityti kaip asistą, jei kažkas nesugraibė?
antasulc2015-09-18 15:06:12 Cituoti
ką čia, bl., lyginti? Kai Kalnietis atlieka puikų pasą kokiam nors Javtokui, kuriam belieka įdėti, o šis nesugraibo kamuolio ir neįmeta, tai ką, pasas nerezultatyvus? Kvaila skaičiavimo sistema!
Puslapiai: 1
Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Pasiūlymų treniruoti jau sulaukęs Kalnietis turi kategorišką nuomonę dėl vietos palubėse (Maksvyčio, Šaškaus komentarai)
Pasiūlymų treniruoti jau sulaukęs Kalnietis turi kategorišką nuomonę dėl vietos palubėse (Maksvyčio, Šaškaus komentarai)
Ne vieną vakarą Lietuva stingo prie televizorių ekranų, akimis rydama Manto Kalniečio paleistą kamuolį, kurio skrydis lemdavo laimę arba prapultį visai šaliai. Ilgai nedvejojęs paskutinį
Kalniečio atsisveikinimo mače – pralaimėjimas Šeškaus kariaunai
Kalniečio atsisveikinimo mače – pralaimėjimas Šeškaus kariaunai
Sekmadienio vakarą Kaune vykusį atsisveikinimą su legendiniu šalies krepšininku Mantu Kalniečiu sensacingai sugadino Jonavos „CBet“ (10-6).Virginijaus Šeškaus
Kalniečio reakcija į karjeros epizodus – nuo dėjimų iki "Ant tėvo dalgio ašmenų"
Kalniečio reakcija į karjeros epizodus – nuo dėjimų iki "Ant tėvo dalgio ašmenų"
Ilgametis Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės atakų organizatorius Mantas Kalnietis sekmadienio vakarą padės tašką įspūdingoje profesionalo karjeroje.Prieš
Nelinksmi ant atsarginių suolo energija tryškusio Kalniečio žingsniai OAKA arenos rūbinės link
Nelinksmi ant atsarginių suolo energija tryškusio Kalniečio žingsniai OAKA arenos rūbinės link
Ketvirtadienio vakarą OAKA arenoje vykusiose Eurolygos 21-ojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ (12-9) krepšininkai 65:89 (24:19, 18:8, 16:37, 7:25) neatsilaikė prieš Atėnų
Kalniečio finišas: didėjantis ažiotažas ir laukianti atsisveikinimo ceremonija
Kalniečio finišas: didėjantis ažiotažas ir laukianti atsisveikinimo ceremonija
Sausio 29-osios „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Jonavos „CBet“ klubų bus paskutinės karjeroje ilgamečiui žalgiriečiui Mantui Kalniečiui.36
Pirmasis Kalniečio treneris pasidalino vaizdo įrašu iš Manto vaikystės: ačiū geriausiam mano krepšininkui
Pirmasis Kalniečio treneris pasidalino vaizdo įrašu iš Manto vaikystės: ačiū geriausiam mano krepšininkui
„Dar ir dabar prisimenu pirmus tavo žingsnius A. Sabonio krepšinio mokykloje, K. Baršausko gatvėje. Tu net nežaidei. Tik stovėjai eilėje. Ir net ne pirmas“, – jautriame
Kalnietis priėmė sprendimą – jau šį mėnesį sužais paskutines karjeros rungtynes
Kalnietis priėmė sprendimą – jau šį mėnesį sužais paskutines karjeros rungtynes
Kauno „Žalgirio“ simboliu bėgant metams tapęs ir meilę klubui viešai nekart deklaravęs Mantas Kalnietis deda tašką profesionalo karjeroje. 36 metų 196 cm ūgio gynėjas
Traumą patyrė Kalnietis, su "Bayern" nerungtyniaus ir Cavanaugh
Traumą patyrė Kalnietis, su "Bayern" nerungtyniaus ir Cavanaugh
Penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkų laukia Eurolygos 15-ojo turo rungtynės su Miuncheno „Bayern“ komanda, kurias žalgiriečiai pasitinka praretėjusia sudėtimi.Susitikimą
Iš rikiuotės iškrito dar du "Žalgirio" žaidėjai
Iš rikiuotės iškrito dar du "Žalgirio" žaidėjai
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį pradės „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono antrojo rato kovas. „Žalgirio“ arenoje vyksiančioms rungtynėms su Pasvalio
Karštas vakaras "Žalgirio" arenoje: Kalniečio dukrų pristatytos rungtynės bei vaikų dienos užkulisiai
Karštas vakaras "Žalgirio" arenoje: Kalniečio dukrų pristatytos rungtynės bei vaikų dienos užkulisiai
Penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai stojo į kovą su Milano „EA7 Emporio Armani“ komanda sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje. Penktosios žalgiriečių
Kalnietis patyrė traumą, penktadienio mačui bus registruojamas Giedraitis
Kalnietis patyrė traumą, penktadienio mačui bus registruojamas Giedraitis
Eurolygos rungtynėms su Milano „EA7 Emporio Armani“ komanda besiruošiantis Kauno „Žalgiris“ prarado vieną krepšininką. Iš rikiuotės iškrito treniruotėje
Kalnietis: įspūdis yra neblogas, bet Eurolygoje reikalingos pergalės, to ir trūksta
Kalnietis: įspūdis yra neblogas, bet Eurolygoje reikalingos pergalės, to ir trūksta
Antradienio vakarą „Žalgirio“ arenoje vyks tikra krepšinio fiesta – Kauno „Žalgiris“ žais pirmąsias namų rungtynes su Bolonijos „Virtus Segafredo“
Ne visos sudėties darbus pradėję žalgiriečiai: iššūkių – ne vienas, bet bandome prisitaikyti
Ne visos sudėties darbus pradėję žalgiriečiai: iššūkių – ne vienas, bet bandome prisitaikyti
Kiek daugiau nei pusė būsimo sezono Kauno „Žalgirio“ klubo sudėties krepšininkų trečiadienį susirinko į pirmą oficialią treniruotę, ruošiantis 2022–2023 m. sezonui.Prieš
Kalnietis: vasarą pavyko atstatyti tas bėdas, kurios mane kamavo visus metus
Kalnietis: vasarą pavyko atstatyti tas bėdas, kurios mane kamavo visus metus
Kiek daugiau nei pusė būsimo sezono Kauno „Žalgirio“ klubo sudėties krepšininkų trečiadienį susirinko į pirmą oficialią treniruotę, ruošiantis 2022–2023 m. sezonui.Prieš
Žalgiriečiai pradėjo treniruotes, Jankūnas iškilmingai perleido spintelę Kalniečiui
Žalgiriečiai pradėjo treniruotes, Jankūnas iškilmingai perleido spintelę Kalniečiui
Trečiadienį treniruotes pradėjo prieš tai įvairius sveikatos testus sėkmingai atlikę Kauno "Žalgirio" krepšininkai.Kol vyriausiasis komandos treneris Kazys Maksvytis dirba
T.Sabonis – apie lūkesčius iš Kalniečio, "Žalgirio" aukštaūgius bei "switch-all" gynybą
T.Sabonis – apie lūkesčius iš Kalniečio, "Žalgirio" aukštaūgius bei "switch-all" gynybą
Kauno „Žalgirio“ klubo artėjančio sezono sudėties dėlionėje liko surasti paskutines detales. Vykstant intensyvioms deryboms su kandidatais, „Žalgirio“ arenos treniruočių
"Retro Jankio" žaidimo epizodai: nustebęs Marekas, negailestingas Kalnietis ir šilti Ulanovo žodžiai
"Retro Jankio" žaidimo epizodai: nustebęs Marekas, negailestingas Kalnietis ir šilti Ulanovo žodžiai
Pirmadienio vakaras „Žalgirio“ arenoje Pauliui Jankūnui gali tapti išskirtinis. 18-tą sezoną „Žalgirio“ klube žaidžiančiam kauniečiui mažojo LKL finalo serijos
Rubrikoje "Atgal į mokyklą" Jankūną sutikęs Kalnietis: lengvas varžovas
Rubrikoje "Atgal į mokyklą" Jankūną sutikęs Kalnietis: lengvas varžovas
LKL TV rubrikoje „Atgal į mokyklą“ savo jėgas išmėgino Kauno „Žalgirio“ duetas – Paulius Jankūnas ir Mantas Kalnietis.Žaidimo dalyviai bandė prisiminti
Kalniečio pasakojimas, Jankūno sūnų įspūdžiai ir legendos prisipažinimas
Kalniečio pasakojimas, Jankūno sūnų įspūdžiai ir legendos prisipažinimas
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ skambiai trinktelėjo durimis paskutinėse Eurolygos sezono rungtynėse bei fantastiška pergale po pratęsimo prieš Belgrado „Crvena
Kalniečiui sėkmingai atlikta čiurnos operacija
Kalniečiui sėkmingai atlikta čiurnos operacija
Ketvirtadienį Kaune esančiose „Gijos Klinikose“ Kauno „Žalgirio“ gynėjui Mantui Kalniečiui sėkmingai atlikta čiurnos operacija. Operaciją atliko ortopedas traumatologas
#60SecondsWithZalgiris. Kalnietis su Washingtonu Nidoje arba negyvenamoje saloje
#60SecondsWithZalgiris. Kalnietis su Washingtonu Nidoje arba negyvenamoje saloje
„Žalgiris TV“ ir rubrika #60SecondsWithZalgiris vėl beldžiasi į Kauno „Žalgirio“ aistruolių ekranus bei pristato dar vieną naują epizodą.Šį kartą vienos seniausių
Spaudimą jautęs Zdovcas: mėgavausi žaidimu iš šono (Kalnietis bus operuojamas)
Spaudimą jautęs Zdovcas: mėgavausi žaidimu iš šono (Kalnietis bus operuojamas)
Citadele Karaliaus Mindaugo taurė (Citadele KMT) baigėsi, o čempionu trečią kartą iš eilės tapo Kauno „Žalgiris“, finale nesunkiai peržengęs Panevėžio „Lietkabelio“
Kalniečio įgarsinti Eurolygos rungtynių užkulisiai: dar keli metai ir jis bus… Uch
Kalniečio įgarsinti Eurolygos rungtynių užkulisiai: dar keli metai ir jis bus… Uch
Antradienį „Žalgirio“ arenoje vykusiose Eurolygos rungtynėse Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Mantas Kalnietis dėl traumos buvo priverstas stebėti įvykius iš šalies,
Tankiau plakti pradės ne vieno krepšinio gerbėjo širdis: sukurtas Kalniečiui skirtas vaizdo klipas
Tankiau plakti pradės ne vieno krepšinio gerbėjo širdis: sukurtas Kalniečiui skirtas vaizdo klipas
Sunku tuo patikėti, bet Mantas Kalnietis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje debiutavo prieš 15 metų – 2006-aisiais, kai jam pačiam tebuvo 19-a. Taip pat sunku patikėti ir tuo,
Ant Manto dalgio ašmenų: 15 nemirtingų rinktinės metų su lietuviškuoju Dankanu Maklaudu
Ant Manto dalgio ašmenų: 15 nemirtingų rinktinės metų su lietuviškuoju Dankanu Maklaudu
Sunku tuo patikėti, bet Mantas Kalnietis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje debiutavo prieš 15 metų – 2006-aisiais, kai jam pačiam tebuvo 19-a.Taip pat sunku patikėti ir tuo,
Kalnietis padėjo tašką rinktinėje
Kalnietis padėjo tašką rinktinėje
Mantas Kalnietis baigia savo erą Lietuvos krepšinio nacionalinėje komandoje, pranešė Kauno "Žalgiris", kuriame karjerą pradėjo bei šiuo metu rungtyniauja atakų organizatorius.Pirmą
Nuostabiai žaidęs Olisevičius su pergale sveikino Teodosičiaus kariauną
Nuostabiai žaidęs Olisevičius su pergale sveikino Teodosičiaus kariauną
Osvaldas Olisevičiaus Italijos Legabasket pirmenybėse sužaidė dar vienas įsimintinas rungtynes, tačiau lietuvio vedama Emilijos Redžo "Unahotels" (6/8) turėjo pripažinti šalies
Žalgiriečiams nuotaiką kėlė Jasikevičius (Zdovco, Kalniečio, Blaževičiaus komentarai)
Žalgiriečiams nuotaiką kėlė Jasikevičius (Zdovco, Kalniečio, Blaževičiaus komentarai)
Nors ir žaidė be grupės itin svarbių krepšininkų, „Barcelonos“ komanda vėlų penktadienio vakarą visiems pademonstravo, kodėl šiuo metu Eurolygos turnyro lentelėje užima

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (175) 02.16 20:51
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime