Naujienos kraunasi...

Komentatoriai tikisi nuožmios "Ryto" ir "Lietkabelio" kovos: reikės penkerių rungtynių

Komentatoriai tikisi nuožmios "Ryto" ir "Lietkabelio" kovos: reikės penkerių rungtynių
"Lietkabelio" nuotr.
„Betsafe-LKL“ čempionate antradienį startuoja antroji pusfinalio serija. Sostinėje kovą dėl bilieto į pirmenybių didįjį finalą pradės Vilnaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Tiesioginę rungtynių transliaciją nuo 18.30 val. stebėkite per BTV televiziją.

Jei pirmojoje pusfinalio poroje tarp Kauno „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ jėgų pusiausvyra aiškiai krypsta kauniečių naudai, tai Vilniaus ir Panevėžio ekipų kovoje ryškų favoritą išskirti kur kas sunkiau.

Apie tai daug pasako keturios šių komandų akistatos reguliariajame sezone, kuriose pasidalinta po 2 pergales. Paskutinįjį mačą 85:79 laimėjo panevėžiečiai, tokiu būdu pusfinalyje išvengdami Lietuvos čempionų barjero.

Itin nuožmios kovos prieš seriją tikėjosi LKL.lt kalbinti lygos komentatoriai – Karolis Tiškevičius, Vaidas Čeponis ir Benediktas Petkus.

„Abi komandos kiekvienoje pozicijoje turi viena kitai ką priešpastatyti, – nagrinėti įdomiausias mikrodvikovas ėmėsi K. Tiškevičius. – Andrew Goudelockas paskutinėse rungtynėse įmetė 22 taškus, bet lygiai taip pat ir „Lietkabelis“ savo gynėjų grandy turi tris žvėris, kurie atsveria „Ryto“ gynėjų grandį su Goudelocku priešaky. Čia lygybė.

Įdomi lengvųjų kraštų akistata. Vytenis Lipkevičius yra velniškai gudrus, gynybinis žaidėjas, galintis puikiai pataikyti iš toli. Arnas Butkevičius atletiškesnis, irgi gerai ginasi, bet viską sudėjus, galima dėti kone lygybės ženklą. Vidurio puolėjai irgi beveik broliai dvyniai – Ivanas Buva prieš Džordže Gagičių – irgi sunku įžvelgti pranašumų. Gytis Masiulis prieš Kristjaną Kitsingą – labai panašaus plano žaidėjai. Aš, tiesą sakant, neįžvelgiu netgi didelių skirtumų kiekvienoj grandy.“

„Panevėžiečių koziriu gali tapti ir Čanako sugebėjimas varžovams pateikti taktinių staigmenų. „Ryto“ pranašumas gali būti žaibiškos kontratakos, Goudelocko individualus meistriškumas, tolimi metimai. Vilniečiai turi daugiau gerų metikų nei panevėžiečiai“, – tam tikrų pranašumų tiek vienoje, tiek kitoje barikadų pusėje įžvelgė V. Čeponis.

LKL.lt pristato „Ryto“ ir „Lietkabelio“ pusfinalio serijos apžvalgą su trijų „Betsafe-LKL“ balsų komentarais.

„Lietkabelis“ po serijos su „Neptūnu“ turėjo devynias dienas poilsio, o „Rytas“ atkrintamąsias pradėjo tik prieš penkias dienas. Kam ir kodėl ši pertrauka labiau išeis į naudą?

K.T.: Viena vertus, vieni daugiau pailsėjo, galėjo daugiau laiko skirti treniruotėms ir, ko gero – kalbu apie „Lietkabelį“ – pasiruošimui žaisti prieš „Rytą“, nes manau, kad „Lietkabelis“ puikiai suvokė, kad tą ketvirtfinalį „Rytas“ vienokiu ar kitokiu būdu laimės. Ilgiau galėjo gvildenti varžovą.

Kita vertus, ką ten labai ruoštis, kai ir taip jau šį sezoną žaidei keturis kartus, vieni kitus žinai kaip nuluptus ir iš esmės nieko naujo nepasakysi nei savo krepšininkams, nei patys krepšininkai nieko naujo nesusigalvos.

„Rytas“ žaidė dvejas lengvas rungtynes su „Šiauliais“. Į jokį ypatingą ritmą neįėjo ir rimtų pratybų neturėjo. Nuovargiu to nepavadinsi. Nei viena, nei kita komanda dėl to jokio pranašumo neturi.

V.Č.: Sunku pasakyti. Viena vertus, panevėžiečiai geriau pailsėjo, turėjo daugiau laiko pasirengti pusfinaliui. Kita vertus, ilga pertrauka be rungtynių gali jiems šiek tiek pakišti koją, nes galima kuriam laikui prarasti varžybų ritmą. Vilniečiams šiokią tokią meškos paslaugą gali padaryti tai, kad jiems ketvirtfinalis su šiauliečiais buvo tarsi lengvas pasivaikščiojimas parke.

B.P.: Jei serijoj su „Rytu“ „Šiauliai“ būtų buvę pilnos sudėties, vilniečiams koją dabar galėtų kišti nuovargis, bet dabar, su visa meile ir pagarba „Šiauliams“, galima sakyti kad „Rytas“ turėjo gerą treniruotę.

„Lietkabelis“, suprantama, jog per tą ilgą laiką šiek tiek galėjo pamesti ritmą. Pliusai: proga išsilaižyti žaizdas ir traumas, poilsis po intensyvaus tvarkaraščio sezono pabaigoj.

Reguliariajame sezone komandos pasidalino po 2 pergales. Ką prieš pusfinalio seriją mums pasako pirmosios ketverios rungtynės?

K.T.: Keturios rungtynės ir buvo keturios skirtingos istorijos. Pirmame susitikime „Rytas“ dar buvo Donaldo Kairio komandai ir buvo ta liūdniausia „Ryto“ versiją šį sezoną. Kiti trys mačai jau vyko vadovaujant Žibėnui. Pirmas jų susitikimas buvo tada, kai aiškus favoritas buvo „Lietkabelis“ ir jie nežaidė pilna jėga. Nepilnos sudėties „Rytas“ laimėjo. Likę du mačai irgi buvo kitos istorijos.

Paskutinėse rungtynėse „Rytas“ laimėdamas galėjo pusfinalyje „Juventus“, o „Lietkabelis“ siekė išvengti „Žalgirio“. Tai visai skirtingo lygio motyvacija. „Lietkabeliui“ tai buvo išlikimo rungtynės, o „Rytui“ tai nebuvo gyvybės ir mirties klausimas. Kūno kalba irgi rodė, kad „Lietkabelis“ žymiai labiau norėjo tos pergalės. O dabar jau abiem komandoms tai bus „gyvenk arba mirk“ rungtynės.

Kas mane labiausiai intriguoja – tai, kad „Lietkabelis“ yra skirtinga komanda žaidžiant su pirmo ketverto komandomis ir kita komanda, žaidžiant prieš likusias lygos ekipas. Tas pirmasis „Lietkabelis“ yra visai kitos motyvacijos komanda ir mes negalėsim šitos serijos lyginti su keturiomis rungtynėmis iki atkrintamųjų, nes jos visos skirtingos ir nesulyginamos motyvacijos ir sudėties prasme.

V.Č.: Tarpusavio dvikovos reguliariajame sezone parodė, kad komandų jėgos apylygės. Kita vertus, daryti rimtų išvadų negalima. Juk „Lietkabelis“ sostinės ekipą pirmajame mače pranoko tuomet, kai „Rytą“ dar treniravo Donaldas Kairys. Atėjus Giedrius Žibėnui, vilniečių žaidimas radikaliai pagėrėjo. Na, o paskutinėse tarpusavio rungtynėse Vilniaus krepšininkams rezultatas jau nebuvo labai svarbus, nes jie jau negalėjo nei pakilti iš antrosios vietos, nei nukristi.

B.P.: Į tarpusavio rungtynes, manau, pernelyg žvalgytis nereikėtų, visgi abi komandos sezono eigoje išgyveno skirtingas atkarpas, kurioms įtakos turėjo pokyčiai klubuose, traumos, koronavirusas.

Kuris iš trenerių – Giedrius Žibėnas ar Nenadas Čanakas – darys didesnę įtaką savo komandos žaidimui? Kodėl?

K.T.: Šį sezoną Žibėnas laimi prieš Čanaką 2-1. Žibėnas yra žmogus, pažadinęs „Rytą“ ir krepšininkų miegojusias galimybes. Čanakas yra mums pažįstamas ir užsirekomendavęs treneris. Aš manau, kad tai puikių dviejų lygiaverčių trenerių akistata. Abu gudrūs, abu pademonstravę savo lygį. Kalbėti apie pranašumą sudėtinga. Kaip ir komandos, taip ir treneriai – kone lygiaverčiai.

V.Č.: Abu treneriai žaidimui darys didelę įtaką. Manau, kad Čanakas už Žibėną kiek stipresnis taktiškai, o pastarasis serbą kiek pranoksta sugebėjimu nuteikti žaidėjus kovai. Mano nuomone, Čanako svarba bus didesnė, nes „Lietkabelis“ turi truputį silpnesnę sudėtį, trumpesnį atsarginių žaidėjų suolą. Tuomet stratego įtaka ypač svarbi.

B.P.: Nesinori nuvertinti kurio nors trenerio. Ne pati lengviausia „Lietkabelio“ serija su „Neptūnu“ Čanakui turėtų pridėti papildomos motyvacijos, ieškant ką pasiūlyti varžovams, o nauja Žibėno sutartis gali įnešti šiek tiek ramybės „Ryto“ trenerių štabe.

Kurių žaidėjų mikrodvikovą bus įdomiausia stebėti? Kodėl?

K.T.: Nėra ypatingo, superįdomaus susitikimo, nes visi elementai yra vienodai įdomus, tolygūs. Man tai yra visiškai lygios komandos su labai panašaus pajėgumo krepšininkais kiekvienoje pozicijoje.

V.Č.: Įdomu bus stebėti įvairias mikrodvikovas. Pavyzdžiui, fiziškai labai galingų aukštaūgių Buvos ir Gagičiaus akistatą. Taip pat itin smalsu, ar solidus gynybos specialistas Vytenis Lipkevičius pristabdys Arną Butkevičių.

B.P.: Gagičius ir Buva – du individualiai stiprūs krepšininkai, kurių mikrodvikovai papildomo prieskonio prideda balkaniška krepšinio mokykla.

Serijos baigties spėjimas

K.T.: Vienintelis rezultatas, kuris nustebintų – 3:0 bet kurios komandos naudai. Tai būtų visiška sensacija, absoliutus netikėtumas. Pinigus statyčiau, kad reikės penkerių rungtynių. Prognozuodamas sakyčiau, kad bus 3:2, o kurios komandos naudai – neįsivaizduoju. Tai labai maži skirtumai. Gerai, kodėl gi ne, „Lietkabelis“ 3:2.

V.Č.: 3:2 laimės „Rytas“.

B.P.: „Rytas“ 3:2.

Kuris žaidėjas taps serijos MVP?

K.T.: Jei sakau, kad laimės „Lietkabelis“, sakau, kad serijos MVP – Margiris Normantas. Nes jis yra žmogus, kuris turi pykčio „Rytui“. Bent jau sportinio pykčio tai tikrai. Jis tai komandai buvo nereikalingas. Ji juo netikėjo. Šis Normanto sezonas yra kosminis, rodikliai dvigubai geresni nei bet kada anksčiau. Žaisti prieš „Rytą“ jam yra papildoma motyvacija, jis – vienas geriausiai besiginančių lygos gynėjų. Daug šnekam apie jo skaičius puolime, bet jis absoliučiai puikiai ginasi vienas prieš vieną, yra fiziškai sutvirtėjęs, puikiai skaito žaidimą. Jo rankų pilna visur, išmušinėja kamuolius. Manau, kad Normantas bus gal net svarbiausias „Lietkabelio“ žaidėjas šitoje serijoje.

V.Č.: Prognozuoju, kad serijos MVP bus Ivanas Buva.

B.P.: Ivanas Buva. Monstras, kuris iš visos sostinės komandos prieš „Lietkabelį“ fiksuoja geriausius skaičius.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Prie "Pieno žvaigždžių" vairo grįžta M.Šernius
Prie "Pieno žvaigždžių" vairo grįžta M.Šernius
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ artėjantį sezoną pasitiks su nauju vyriausiuoju treneriu.Pasvalio klubas į vyriausiojo trenerio kėdę pasikvietė Mantą Šernių. Su strategu pasirašyta
"Žalgiris" turi dar vieną naujoką – dėjimais ir blokais išsiskyrusį centrą
"Žalgiris" turi dar vieną naujoką – dėjimais ir blokais išsiskyrusį centrą
Kauno „Žalgirio“ priekinę liniją naujajame sezone sustiprins galingai Izraelio lygoje rungtyniavęs aukštaūgis. Lietuvos čempionai pagal formulę „1+1“ pasirašė
Į "Žalgirį" grįžta VTB lygos MVP bei Lietuvos rinktinės įžaidėjas Kalnietis
Į "Žalgirį" grįžta VTB lygos MVP bei Lietuvos rinktinės įžaidėjas Kalnietis
Sudėties komplektavimo darbus tęsiantis Kauno „Žalgirio“ klubas turi dar vieną naujieną – komandos marškinėlius ir vėl užsivilks Mantas Kalnietis. Su 34-erių kauniečiu
"Žalgirio" kapitonu liekantis Jankūnas: kartais turi visus suburti neoficialioje aplinkoje
"Žalgirio" kapitonu liekantis Jankūnas: kartais turi visus suburti neoficialioje aplinkoje
Kauno „Žalgirio“ simboliu per daugybę sezonų tapęs puolėjas Paulius Jankūnas ne tik sunkiai galėtų suskaičiuoti visus su komanda iškovotus titulus, bet ir metus, kai užima
"Nevėžio" vyr. treneriu tapo "Pieno žvaigždžių" vairą palikęs Petrauskas
"Nevėžio" vyr. treneriu tapo "Pieno žvaigždžių" vairą palikęs Petrauskas
Po beveik dešimties metų pertraukos prie Kėdainių miesto komandos vairo grįžta 36-erių metų specialistas Gediminas Petrauskas. Paskutinius tris su pusę sezono kaunietis buvo Pasvalio
Panevėžys švenčia: "Lietkabelis" oficialiai liko Europos taurės turnyre
Panevėžys švenčia: "Lietkabelis" oficialiai liko Europos taurės turnyre
Penktadienį Europos taurės organizatoriai paskelbė komandų sąrašą, kurios kitą sezoną dalyvaus turnyre.Antrus metus iš eilės antrajame pagal pajėgumą Senojo žemyno klubiniame
"Žalgiris" pristatė ir antrą naujoką legionierių
"Žalgiris" pristatė ir antrą naujoką legionierių
Kauno „Žalgirio“ ekipa tęsia komandos komplektavimo darbus. Lietuvos čempionų garbę naujajame sezone gins puolėjas Nielsas Giffey. Su neseniai 30-metį atšventusiu 200 cm ūgio
Agentūra kontratakuoja: neigia supykdyto Echodo teiginius
Agentūra kontratakuoja: neigia supykdyto Echodo teiginius
Ketvirtadienį Martynas Echodas prabilo apie karčią bendradarbiavimo patirtį su buvusiu agentu Šarūnu Broga, o penktadienį iš „East Players“ agentūros gautas atsakymas,
Iš Echodo lūpų – įspėjimas kolegoms: pataria neprasidėti su buvusiu agentu
Iš Echodo lūpų – įspėjimas kolegoms: pataria neprasidėti su buvusiu agentu
Martynas Echodas prabilo apie karčią bendradarbiavimo patirtį su buvusiu agentu Šarūnu Broga.Anot aukštaūgio, jam atstovavęs agentas jį terorizavo absurdiškais prašymais
Prie "Ryto" vairo liekantis Žibėnas: sezono metu "B tribūna" suorganizavo kelis siurprizus
Prie "Ryto" vairo liekantis Žibėnas: sezono metu "B tribūna" suorganizavo kelis siurprizus
Pasibaigus Vilniaus „Ryto“ krepšinio sezonui, paskutiniame „Iš arti“ epizode sostinės ekipos nariai atvirai papasakojo apie per šiuos metus išmoktas
Panevėžio savivaldybė pasveikino "Lietkabelį" bei įteikė čekį
Panevėžio savivaldybė pasveikino "Lietkabelį" bei įteikė čekį
Ketvirtadienį Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė „Lietkabelio“ klubo krepšininkus, trenerius bei vadovus, padėkojo už puikius rezultatus ir miesto bendruomenės vardu
"Žalgirio" amerikiečiai linksmai susikovė "Legionierių teste"
"Žalgirio" amerikiečiai linksmai susikovė "Legionierių teste"
LKL TV rubrikoje „Legionierių testas“ susirungė du Kauno „Žalgirio“ užsieniečiai – Augustine'as Rubitas bei ryškų pėdsaką Kaune palikęs ir su komanda
Kaip ir buvo spėjama: Marčiulionis palieka "Rytą" ir keliasi į NCAA
Kaip ir buvo spėjama: Marčiulionis palieka "Rytą" ir keliasi į NCAA
Nuo mažens Vilniuje augęs ir „Ryto“ krepšinio sistemoje tobulėjęs Augustas Marčiulionis priėmė sprendimą kelti sparnus už Atlanto. Ateinantį sezoną 19-metis krepšininkas
"Juventus" direktorius mano, kad be žaidėjų netekčių sezonas galėjo baigtis kitaip (interviu)
"Juventus" direktorius mano, kad be žaidėjų netekčių sezonas galėjo baigtis kitaip (interviu)
Utenos „Juventus“ komanda pasibaigusiame „Betsafe-LKL“ sezone užėmė ketvirtąją vietą, o Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) turnyre iškovojo bronzos medalius.Reguliariajame
Čanakas lieka prie "Lietkabelio" vairo, įvardinti ir sutartis su Panevėžio klubu turintys žaidėjai
Čanakas lieka prie "Lietkabelio" vairo, įvardinti ir sutartis su Panevėžio klubu turintys žaidėjai
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas vasaros darbus pradeda nuo sutarties pratęsimo su vyriausiuoju treneriu Nenadu Čanaku, kuris komandai vadovaus dar mažiausiai vienerius metus.N.Čanakas
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
Kauno „Žalgirio“ klubas turi pirmą sezono naujoką. Nuo kito sezono žaliai baltų garbę gins amerikietis Tyleris Cavanaugh, su kuriuo Lietuvos čempionai pasirašė sutartį pagal
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
„Bzz! Pokalbiai“ rubrikoje Paulius Vaitiekūnas šįkart „CityBee“ automobiliu vežė Panevėžio „Lietkabelio“ gynėją Paulių Valinską.Pokalbio pradžioje
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
Pirmąjį sezoną Kauno „Žalgirio“ gretose pergalingai užbaigęs vyriausiasis treneris Martinas Schilleris džiaugiasi iškovotais trofėjais ir jau pasinėrė į pelnytų atostogų
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone sužaistos paskutinės rungtynės.Įdomioje mažojo finalo serijoje triumfavo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris namuose 84:63
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
Trejus metus Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs amerikietis Thomasas Walkupas savo karjeros etapą užbaigė susižerdamas naudingiausio LKL finalo serijos žaidėjo laurus ir palikdamas Kauną
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas baigiasi. Penktadienio vakarą Panevėžyje bus sužaistos paskutinės sezono rungtynės, kuriose paaiškės trečiąją vietą iškovojusi
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
Vykusiame „Betsafe-LKL“ finale Kauno „Žalgiris“ įveikė Vilniaus „Rytą“ ir 11-ąjį kartą iš eilės tapo „Betsafe-LKL“ čmpionais.Tuo, kad
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu (4)
Šią savaitę Kauno „Žalgirio“ klubas čempionišku akcentu užbaigė sezoną, per kurį virš žalgiriečių galvų visą laiką kybojo COVID-19 ligos grėsmė. Išskirtinio
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Trečiame kėlinyje švarką aikštėje palikęs Žydrūnas Urbonas juokavo per likusį rungtynių laiką, kurį praleido jau rūbinėje, spėjęs išsirengti nuogai.Bene įsimintiniausiose
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažasis finalas tapo tikru intriguojančiu trileriu.Ketvirtosiose serijos rungtynėse Utenos „Juventus“ liko be trenerio Žydrūno
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris išties neturi pagrindo liūdėti: laimėti visi titulai vietiniame fronte, o Eurolygoje klubas iki paskutinių turų kovojo dėl vietos
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
Vos pasibaigus „Betsafe–LKL“ finalo serijai, kurioje dar kartą triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, buvo pratęsta sutartis su dar vienu šio sezono žalgiriečiu.Kiek
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
Tiesioginės feisbuko transliacijos metu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius ir Šiaulių miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime