Naujienos kraunasi...

Kreišmontas – apie netikėtą Maksvyčio skambutį bei proveržio sezoną

Kreišmontas – apie netikėtą Maksvyčio skambutį bei proveržio sezoną
LKL nuotr.
„Betsafe-LKL“ čempionate vyksta paskutinės intriguojančios dvikovos dėl čempiono titulo bei bronzos. Praėjusį sezoną tarp keturių geriausių komandų buvo jonaviečiai, kuriems truko labai nedaug, jog iškovotų bronzinius medalius.

Šiame sezone Jonavos „CBet“ reguliariame sezone liko 7-oje turnyrinės lentelės vietoje ir susitiko su 2 vietą užėmusiais Vilniaus „Ryto“ krepšininkais. Savo pasirodymą atkrintamosiose Jonavos klubas baigė anksti: ketvirtfinalio serijoje iki dvejų pergalių nusileido sostinės ekipai (Vilniuje 77:110 ir Jonavoje 90:96).

Šiemet vyriausiajam strategui Virginijui Šeškui nepavyko nuvesti savo komandos taip toli, tačiau prie trenerio sistemų puikiai atsiskleidė antrus metus Jonavoje rungtyniaujantis Lukas Kreišmontas.

Plungėje gimęs L. Kreišmontas šį sezoną tapo vienu svarbiausių krepšininkų Jonavos ekipos rotacijoje. Puolėjas komandoje pagal bendrai sužaistas minutes buvo trečias ir vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 25,5 minutės, pelnydavo 6,9 taško, atkovodavo 3,9 kamuolio bei rinkdavo po 9 naudingumo balus.

LKL akademija powered by Citadele pakalbino proveržio sezoną sužaidusį Jonavos klubo puolėją. Krepšininkas pabaigęs sezoną daug laiko poilsiui neturėjo ir dabar lieja prakaitą Lietuvos rezervinėje rinktinėje.

– Sezonas su Jonavos ekipa jau pasibaigė. Tad koks įsimintiniausias momentas buvo šiame sezone ir kurios rungtynės įsiminė labiausiai?

– Sezonas buvo labai sunkus ir sudėtingas su daugybe pasikeitimų, bet manau vienas iš įsimintiniausių momentų buvo, kai FIBA Europos taurės turnyre savo grupėje užėmėme pirmąją vietą ir patekome į kitą etapą. Žinoma, kitas etapas susiklostė ne taip, kaip tikėjomės, bet vis tiek manau, kaip pirmas kartas europiniame turnyre, Jonavos komandai buvo įsimintinas.

– Išsiskiriate savo energija gynyboje. Prieš ką šiame sezone buvo sudėtingiausia gintis?

– Negalėčiau išskirti kažkokio vieno žaidėjo. „Betsafe-LKL“ yra daug gerų žaidėjų, bet turbūt sunkiausiai gintis prieš legionierius, nes dauguma jų turi stiprius individualius įgūdžius, todėl vienas prieš vieną izoliacijoje tikrai turi pranašumų.

– Kas labiausiai jus žavi žaidžiant Jonavos klube?

– Vienareikšmiškai fanai. Jie visada kartu. Nesvarbu, kur mes žaisime, didesnė ar mažesnė grupelė atvažiuoja ir palaiko mus, o namų rungtynėse jie kuria tikrai fantastišką atmosferą. Visi jie fantastiniai žmonės, kurie ne tik palaiko aikštelėje, bet padeda ir gyvenime. Tikrai su kai kuriais fanais turiu artimą ryšį, galima sakyti, tapome gerais draugais. Naudodamasis proga noriu jiems tarti didelį ačiū už palaikymą viso sezono metu, ypač žinant, koks šis sezonas mums buvo sunkus.

– Kokių svarbių pamokų išmokote žaisdamas pas trenerį Virginijų Šeškų?

– Treneris Virginijus Šeškus tikrai išskirtinė asmenybė. Sunku net dabar įvardinti, bet dabar labiausiai kas ateina į galvą, yra varžovų derinių analizavimas. Varžovų išmušimas nuo komandinio žaidimo, derinių nutraukimas anksčiau laiko. Aišku, puolime jis turi begalo daug įdėjų bei įvairių vadinamų krepšinio triukų.

– Šiemet sezono eigoje „CBet“ keitėsi daug žaidėjų. Vieni komandos nariai palikdavo ekipą, kiti naujokai sezono viduryje atvykdavo. Kaip sekėsi pristaikyti prie tokių komandos pasikeitimų?

– Iš tiesų sunku. Manau, kad bet kuriai komandai tiek daug pasikeitimų labiau būtų pakenkę, nei padėję. Mes, žaidėjai, stengdavomės susitaikyti ir dirbti savo darbą. Ne visada bus taip, kaip nori ir galvoji. Mums, kaip žaidėjams, irgi naudinga patirtis yra mokytis prisitaikyti prie tokių pokyčių.

– Ar turite kokių nors herojų ar įkvėpėjų krepšinio pasaulyje, kurie motyvuoja jus?

– Didžiausia motyvacija man yra artimųjų palaikymas. Dėl jų norisi stengtis dar labiau ir nenuvilti, nes žinau, kaip stipriai dėl manęs jie jaudinasi bei nori, kad man viskas pasisektų. Turiu labai palaikančią ir mylinčia draugę, kuri mane stumia į priekį, džiaugiasi, kai man sekasi, palaiko, kai nesiseka. Esu labai dėkingas jai. Taip pat tėveliai, brolis, seneliai, kurie mane stipriai palaiko. Esu visiems jiems dėkingas, nes šitie žmonės ir yra mano įkvėpimas ir motyvacija.

– Su kokiu kitu krepšininku palygintumėte savo žaidimo stilių? O gal į kažkurį žaidėją bandote lygiuotis?

– Nežinau, nelabai į kažkurį žaidėją lygiuojuosi, dauguma man sako, kad esu panašus į Matą Jogėlą. Sako, kad iš išvaizdos mes panašūs, o dėl žaidimo stiliaus dauguma lygina su Arnu Butkevičiumi. Gal dėl to, kad daugiau darbo atliekame gynyboje, dėl tų statistikoje nevedamų dalykų.

– Neseniai gavote pakvietimą į Lietuvos rezervinę rinktinę. Ar tikėjotės šio pakvietimo? Kaip reagavote?

– Tiesa sakant, nelabai tikėjausi, bet kai treneris Kazys Maksvytis paskambino, labai nustebau. Paklausė, ar nesu nieko nesuplanavęs ir kad norėtų matyti mane rezervinėje rinktinėje. Iškart pasakiau – jei būsiu sveikas bei neturėsiu jokių traumų, tai būsiu. Smagu, kai nelieki nuošalyje ir tave pastebi.

– Ką Jums reiškia būti Lietuvos rinktinės dalimi, net ir rezervinėje komandoje?

– Man nesvarbu ar tai būtų rezervinė rinktinė, pagrindinė ar 3x3 rinktinė, ar dar tai kokia nors. Tu važiuoji atstovauti savo šaliai, kurioje tu gimei ir augai. Tai didelė garbė.

– Ko tikitės pasisemti iš rezervinės Lietuvos rinktinės?

– Daugiau patirties, kito žaidimo stiliaus, nes čia daug patyrusių trenerių. Taip pat treneriai, kurie patys kažkada žaidė aukštame lygyje ir matė daug šilto ir šalto. Stengiuosi imti viską, ką jie pataria ir moko.

– Anksčiau jaunimo rinktinėse esate žaidęs su Augustu Marčiulioniu, Ąžuolu Tubeliu bei Mareku Blaževičiumi. Ar su jais ir palaikote artimiausią ryšį Lietuvos rezervinėje rinktinėje?

– Su visais vyrukais sutariame gerai. Neišskirčiau, kad su jais palaikau artimiausią ryšį. Taip, turime bendrų prisiminimų ir juokelių iš jaunimo rinktinių.

– Kuris Lietuvos rezervinės rinktinės krepšininkas triukšmingiausias rubinėje?

– Gal ne kiek triukšmingiausias, bet daugiausiai istorijų turintis – Eimantas Bendžius. Jis yra vyriausias tarp mūsų, daugiausiai parirties turintis ir daug visko matęs. Jo labiausiai įdomu klausytis ir, žinoma, jis turi gerą humoro jausmą, kurį karts nuo karto pademonstruoja.

– Nemaža dalis jaunimo dabar keliasi į Ameriką ar kitas užsienio organizacijas. Ar pats svarstėte persikelti svetur? O gal jau turėjote kažkokių pasiūlymų?

– Pasiūlymų į Ameriką turėjau, kai man buvo 16-17 metų, bet tada pasirinkau Klaipėdą. Anksčiau turėjau pasiūlymų išvykti į užsienį, bet vis dėlto likau Lietuvoje. Dabar turiu sutartį su Jonava, o kaip bus ateityje – nežinau. Žinoma, norėčiau save išmėginti ir užsienyje.

– Sužaidėtė savo proveržio sezoną ir pasirašėte naują sutartį su Jonavos klubu. Ar jau galvojate apie naujo sezono pradžią ir galbūt apie dar labiau išaugusį savo vaidmenį Jonavos ekipoje?

– Kol kas apie sezono pradžią dar negalvoju. Dabar esu rezervinėje rinktinėje, tai visą koncentraciją skiriu čia. Apie vaidmenį Jonavoje viskas priklausys nuo manęs, kaip aš atrodysiu, kaip atvažiuosiu pasiruošęs po vasaros. Aišku, priklausys ir tai, kaip treneris mane matys komandoje, ko iš manęs norės. Tikiuosi, kad kitas sezonas bus geresnis nei praeitas tiek man asmeniškai, tiek komandiškai.

– Kokius planus esate nusimatęs vasarai?

– Pirmiausiam po rezervinės rinktinės porą savaičių norėsiu pailsėti nuo krepšinio, prasivalyti galvą, o paskui toliau kibti į darbus.

– Kokia jūsų yra mėgstamiausia vieta ar veikla atsipalaiduoti ir pailsėti nuo krepšinio?

– Laiko praleidimas su draugais, šeima. Taip pat mėgstu poilsį gamtoje bei žvejybą.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Garastas – apie pamainą Maksvyčiui ir užsienietį prie rinktinės vairo
Garastas – apie pamainą Maksvyčiui ir užsienietį prie rinktinės vairo
Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas Vladas Garastas mano, jog bet kokios kalbos apie užsienietį prie rinktinės vairo yra šalies krepšinio pralaimėjimas, rašo
Vokiečiai ir ispanai šventė pergales draugiškose rungtynėse
Vokiečiai ir ispanai šventė pergales draugiškose rungtynėse
Penktadienį geriausios pasaulio krepšinio rinktinės toliau ruošėsi kitą savaitę prasidėsiančioms Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Pergales kontrolinėse rungtynėse skynė Ispanijos
Puertorikiečiai neprilygo australams
Puertorikiečiai neprilygo australams
Lietuvos krepšininkus patiesusi Puerto Riko rinktinė patyrė antrą nesėkmę paeiliui besiruošiant Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Nelsono Colono vadovaujama komanda penktadienį 75:90
"Neptūnui" į Europos turnyrą teks brautis per Ispanijos klubą
"Neptūnui" į Europos turnyrą teks brautis per Ispanijos klubą
Praėjusį sezoną šeštą vietą LKL čempionate užėmęs Klaipėdos „Neptūnas“ šį rudenį bandys prasibrauti į FIBA Europos taurės turnyrą.Uostamiesčio atstovai
"Šiauliuose" – rezervinės rinktinės narys, "Žalgirio" sistemos auklėtinis
"Šiauliuose" – rezervinės rinktinės narys, "Žalgirio" sistemos auklėtinis
„Šiaulių“ marškinėlius apsivilks iš Aukštaitijos atvykstantis 25-erių metų gynėjas Marius Valinskas. Su rezervinėjė Lietuvos rinktinėje šiemet rungtyniavusiu
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos biure lankėsi vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis. Po susitikimo su LKF vadovais, treneriui padėkota už darbą trijų
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino serbas
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino serbas
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ pasirašė sutartį su 211 cm ūgio vidurio puolėju Dimitrije Nikoličius. Paskutinius tris sezonus 26-erių metų amžiaus aukštaūgis praleido
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Trečią pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle prieš olimpinių žaidynių krepšinio turnyrą pasiekė pagrindinė favoritė JAV rinktinė, rašo Krepšinis.lt.Steve’o
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
Klaipėdos „Neptūno” komandą stiprina Nathanas Johnsonas jaunesnysis, su kuriuo sudarytas kontraktas vieneriems metams. Uostamiesčio klubas baigė komplektaciją gynėjų grandyje. 2023-2024
Dar vieno klubo netekusi LKL patvirtino kito sezono čempionato formatą
Dar vieno klubo netekusi LKL patvirtino kito sezono čempionato formatą
Trečiadienį įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdis, kuriame buvo svarstomi „Betsafe-LKL“ čempionato sistemos pokyčiai, iš lygos pasitraukus Pasvalio „Pieno
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas ir toliau lipdo komandą artėjančio sezono kovoms. Aukštaitijos klubą papildė 198 cm ūgio puolėjas Dominicas Greenas. „Uniclub
Su Puerto Riku vargę graikai: nenuostabu, kad jie įveikė Lietuvą
Su Puerto Riku vargę graikai: nenuostabu, kad jie įveikė Lietuvą
Po sunkios pergalės prieš Puerto Riką, Graikijos rinktinės strategas Vassilis Spanoulis išreiškė pagarbą varžovui bei teigė, jog šie neatsitiktinai žais olimpinėse
Šalies vadovas – drąsiai apie krepšinio rinktinę ir natūralizaciją: liberaliai žiūrėčiau į tai
Šalies vadovas – drąsiai apie krepšinio rinktinę ir natūralizaciją: liberaliai žiūrėčiau į tai
Antradienį vidurdienį iškilmingame renginyje geriausius šalies atletus į svarbiausią ketverių metų sporto renginį išlydėjo LR Prezidentas Gitanas Nausėda, sulaukęs klausimų
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Margiris Normantas dar bent vienerius metus gins Vilniaus „Ryto“ komandos garbę. Iki liepos mėnesio vidurio turėjęs galimybę išvykti į kitą krepšinio klubą, 27-erių gynėjas
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ tęsia komandos komplektacijos darbus. Aukštaitijos klubą papildė praėjusį sezoną Lietuvoje rungtyniavęs L.J. Thorpe‘as. Utenos
"Rytas" triumfuoja: džiaugiamės, kad pavyko pasiekti susitarimą su Masiuliu
"Rytas" triumfuoja: džiaugiamės, kad pavyko pasiekti susitarimą su Masiuliu
Vilniaus „Rytas“ išsaugojo vieną iš čempioniškos komandos puolėjų – Gytį Masiulį. 26-erių krepšininkas ir toliau gins juodai baltai raudonų garbę.„Džiaugiamės,
Šeškus atsisveikino su "CBet", Jonavos klubas turi naują trenerį
Šeškus atsisveikino su "CBet", Jonavos klubas turi naują trenerį
Jonavos „CBet” komanda pristato naująjį komandos vyr. trenerį. Virginijų Šeškų pakeis iš Šilutės kilęs 41-erių krepšinio specialistas Mantas Šernius. Pastaruosius
"Pieno žvaigždės" paliko LKL
"Pieno žvaigždės" paliko LKL
Liepos 15 dieną Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubas Lietuvos krepšinio lygai oficialiai pranešė, kad, susidūręs su iššūkiais surinkti reikalingą minimalų
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: startavo išankstinė bilietų prekyba į rungtynes "Žalgirio" arenoje
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: startavo išankstinė bilietų prekyba į rungtynes "Žalgirio" arenoje
Pirmadienį Eurolyga oficialiai paskelbė 2024–2025 m. sezono turnyro tvarkaraštį. Kauno „Žalgiris“ sezoną pradės spalio 3 d. susitikimu namuose su „FC Barcelona“
Jokičius pranoko Wembanyamą, serbai užtikrintai laimėjo Prancūzijoje
Jokičius pranoko Wembanyamą, serbai užtikrintai laimėjo Prancūzijoje
Solidžia pergale pasirengimo ciklą olimpinėms žaidynėms pradėjo Serbijos rinktinė. Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai išvykoje 79:67 pranoko Vincento Collet treniruojamą Prancūzijos nacionalinę
Pasaulio čempionai surikiavo sudėtį olimpinėms žaidynėms
Pasaulio čempionai surikiavo sudėtį olimpinėms žaidynėms
Vokietijos krepšinio rinktinės strategas Gordonas Herbertas pasirinko 12 krepšininkų, kurie sieks medalių olimpiniame Paryžiuje, rašo Krepšinis.lt.Lyginant su pergalingu
Lavrinovičius iš "Žalgirio" persikėlė į "Lietkabelį"
Lavrinovičius iš "Žalgirio" persikėlė į "Lietkabelį"
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ tęsia sudėties komplektaciją 2024-25 m. sezonui – į Aukštaitiją atvyksta Danielius Lavrinovičius. Su aukštaūgiu sudaryta dvejų metų
"Wolves" turi dar vieną naujoką
"Wolves" turi dar vieną naujoką
Ketverius metus „Šiauliuose“ praleidęs vilnietis Danielius Baslykas grįžta į gimtąjį miestą ir kitą sezoną atstovaus Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komandai. Su 197
Maksvytį užstojęs kapitonas optimistiškai žvelgia į ateitį: pergalių badas nutrūks
Maksvytį užstojęs kapitonas optimistiškai žvelgia į ateitį: pergalių badas nutrūks
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sugrįžo į Vilnių po nesėkmės olimpinėje atrankoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai lemiamoje akistatoje nusileido Puerto Rikui ir praleis jau antras žaidynes
Blaževičius – apie grįžimo į Lietuvą privalumus bei trūkumus ir naujai užgimusį Vilniaus derbį
Blaževičius – apie grįžimo į Lietuvą privalumus bei trūkumus ir naujai užgimusį Vilniaus derbį
Kitą sezoną Vilniaus „Wolves Twinsbet“ marškinėlius apsivilksiantis vidurio puolėjas Marekas Blaževičius į Lietuvą grįžta po dvejų Santjago de Kompostelos „Obradoiro
LKF prezidentas vardino kandidatus perimti rinktinės vairą: Jasikevičius yra numeris vienas
LKF prezidentas vardino kandidatus perimti rinktinės vairą: Jasikevičius yra numeris vienas
Po nesėkmės olimpinėje atrankoje, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas teigė dar nekalbėjęs su Kaziu Maksvyčiu dėl jo ateities rinktinėje, tačiau įvardijo,
Jaunimu tikintis Marčiulionis turi patarimų šalies krepšiniui
Jaunimu tikintis Marčiulionis turi patarimų šalies krepšiniui
„Nepriversime greičiau bėgti Mariaus Grigonio“, – tvirtina olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis, vertinęs Lietuvos krepšinio rinktinės pasirodymą Puerto Rike,
Marekas grįžta į Lietuvą – gins "Wolves" garbę
Marekas grįžta į Lietuvą – gins "Wolves" garbę
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komandos priekinę liniją papildė iš Ispanijos į Lietuvą sugrįžtantis 211 cm ūgio vidurio puolėjas Marekas Blaževičius. Sostinės klubas su aukštaūgiui

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime