Naujienos kraunasi...

Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)

Autorius: Aistė Labinaitė, "Vakaro žinios".
Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)
Sauliaus Čirbos nuotr.
Gintarė Petronytė 13 metų krimto legionierės duoną. 33 metų 195 cm ūgio vidurio puolėja sėmėsi patirties, žaidė aukščiausiame lygyje, atstovavo pajėgiausioms komandoms ir pažino ne viena šalį. Tačiau ateina laikas, kai nei geriausi kontraktai, nei palankiausios sąlygos tavęs nebegali sulaikyti užsienyje. Ateina laikas, kai sprendimą apie tolesnę karjerą padiktuoja širdis. Taip G.Petronytė grįžo į Lietuvą ir nuo šiol krepšininkė gins Vilniaus „Kibirkšties" klubo garbę.

Rugpjūčio 8 d. Vilniaus klubas oficialiai pranešė, jog viena geriausių Lietuvos krepšininkių G.Petronytė po dešimtmečio vėl žais „Kibirkštyje". Vidurio puolėja užsienyje rungtyniauja nuo 2009 m. Tiesa, 2011-2012 m. sezone, kuomet atstovavo Polkovicės CCC (Lenkija), krepšininkė buvo grįžusi ir į gimtinę. Tuomet gruodį ji nutraukė sutartį su Lenkijos klubu ir prisijungė prie „Kibirkšties". Tačiau neilgai trukus vidurio puolėja vėl pakėlė sparnus ir tęsė legionierės karjerą. Per visus tuos metus lietuvė žaidė ir Stambulo „Galatasaray" (Turkija), ir Antakijos „Homend" (Turkija), ir Krokuvos „Wisla Can-Pack" (Lenkija), ir Neapolio „Saces Mapei" (Italija), ir Mersino BSB (Turkija). O paskutinė jos stotelė buvo vėlgi Italijoje. 2019-2022 m. mūsiškė atstovavo Venecijos „Umana Reyer" komandai. G.Petronytė per karjerą išbandė jėgas ir Eurolygoje, ir Europos taurės turnyre.

„Visada svajojau grįžti į Lietuvą ir prisidėti prie moterų krepšinio atgimimo. Labai gerai atsimenu, kaip Vilniaus „Teo" žaidė dėl patekimo į finalinį Eurolygos ketvertą ir arenoje sostinėje nebuvo laisvų vietų. Visą laiką norėjau, kad visos mergaitės matytų tai, ką mačiau aš ir, ką matė mano komandos draugės, nes mes turėjome į ką lygiuotis. Dabar daugybę metų nebuvo į ką lygiuotis ir nebuvo komandos, žaidžiančios aukščiausiame lygyje, žaidžiančios Europoje. Man visą laiką buvo liūdna ir gaila. Mano didžiausia siekiamybė, mano noras, svajonė, kad ta komanda grįžtų, - „Kibirkšties" klubo pranešime buvo cituojama G.Petronytė. - Grįžti į „Kibirkštį" tikrai reiškia labai daug, nes čia yra mano širdis, čia yra mano namai ir man yra gera. Visos pergalės pačios saldžiausios ir mylimiausios yra Lietuvoje, tiek su Lietuvos rinktine, tiek žaidžiant už Lietuvos klubus."

Ne paslaptis, jog geriausia šalies metų krepšininke ne kartą išrinktą puolėją apsispręsti paskatino ir Vilniaus klubo sugrįžimas į Europos taurę. Mūsų sostinė septynerius metus neturėjo komandos, rungtyniaujančios Senajame žemyne. Lietuvos čempionės į šio turnyro reguliarųjį sezoną žengs tiesiausiu keliu kartu su 37 klubais, o dar 10 klubų prisijungs po atrankos. 48 reguliariojo sezono ekipos buvo padalytos į 12 grupių po 4 komandas. Mūsiškės pateko į F grupę. Ten jau laukia Tel Avivo „Maccabi" (Izraelis) ir Dėro „Uni Gyor" (Vengrija). Dar viena varžovių komanda paaiškės po atrankos.

- Ar sunku buvo apsispręsti, ar ilgai galvojote apie karjeros pasukimą į Lietuvą? - „Vakaro žinios" paklausė Gintarės Petronytės.

- Tikrai reikėjo laiko. Nes po praėjusio sezono norėjau pabūti visiškai ramiai, išsivėdinti galvą ir apie nieką negalvoti. Tikėjausi, kad sprendimas apie ateitį ateis natūraliai. Taigi šiek tiek reikėjo laiko susidėlioti visas mintis. Tiesiog dariau taip, kaip jautė širdis. Priėmiau šį sprendimą ir dabar esu labai laiminga.

- Ar „Umana Reyer" nesistengė jūsų išlaikyti, ar sulaukėte pasiūlymų iš kitų šalių klubų?

- Pasiūlymų tikrai buvo. Taigi man tiesiog viduje reikėjo apsispręsti, ar dar noriu kažkur važiuoti ir toliau bastytis už namų sienų, ar aš noriu grįžti ir man jokie kiti pasiūlymai net neįdomūs. Viską viduje susidėliojau ir supratau, jog jokia kita vieta nebus geresnė už Lietuvą. Tiesiog tai jaučiau tuo metu ir todėl buvo daug lengviau apsispręsti.

- Kokie „Kibirkšties" pasiūlymai, ar tas faktas, kad sugrįžtama į kovas Europoje, labiausiai prisidėjo prie sprendimo priėmimo?

- Pradėjome kalbėtis ir pamačiau, kad klubas eina teisinga linkme, viskas daroma profesionaliau nei buvo. Iš tiesų „Kibirkštis" man visą laiką buvo labai svarbi. Visada norėjau, kad Lietuva turėtų stiprią moterų krepšinio komandą. Nes, kai augau, mačiau ir turėjau į ką lygiuotis. Visada sostinėje buvo pati stipriausia komanda su geriausiomis žaidėjomis. O pastaruosius keletą metų nebuvo tokios ryškios ekipos. Tačiau, matau, kad dabar dėliojami teisingi žingsniai. Man patiko visos jų idėjos ir mintys, kaip žingsnis po žingsnio grąžinti tai, kas ir turi čia būti. Norėjau prie to prisidėti ir būti to dalimi.

- Legioniere buvote daugiau nei dešimtmetį, ką tie metai jums davė kaip krepšininkei, kaip asmenybei?

- Jie davė žiauriai daug. 13 metų žaidžiau užsienyje, skirtingose šalyse, skirtinguose klubuose, pas skirtingus trenerius, skirtingose kultūrose. Tie metai suformavo požiūrį į pasaulį, į viską dabar žiūriu daug paprasčiau. Anksčiau ieškodavau problemų ten, kur jų nebūdavo. Žinoma, daug kur buvo sunku. Mačiau, kaip sunku ir blogai gali būti. Tačiau dabar į tai žiūriu tiesiog paprasčiau. Jaučiuosi sukaupusi patirtį ir kaip žmogus. Išėjimas iš komforto zonos davė tikrai labai daug.

- Kiek jums pažįstamos „Kibirkšties" žaidėjos ir vyriausias treneris Gitautas Kievinas?

- Žinoma, iš matymo visas merginas žinau (šypsosi). Tačiau pažįstu tikrai ne visas,o tik kelias - vyresnes žaidėjas. Būdama užsienyje visada sekdavau komandos pasirodymus. Pas šį trenerį žaidusi nesu, bet pažįstu jį iš senų laikų. Manau, tikrai bus įdomu.

- Kaip vertinate komandos galimybes Europos taurės turnyre?

- Sunku pasakyti, nes į Europos taurę „Kibirkštis" grįš po nemažos pertraukos. Grupė tikrai nelengva, varžovės laukia pajėgios. Tos komandos turi daug legionierių. Tačiau mes irgi stengsimės nenusileisti, kovosime. Labai norime bent jau iš grupės išeiti. Aišku, viskas priklausys, kaip susilipdys mūsų komanda. Tačiau tikrai važiuosime kovoti.

- Sakote, jog „Kibirkštis" eina teisingu keliu, pati esate žaidusi ir Eurolygoje, kaip manote, per kiek laiko galima „užaugti" ir iki šio turnyro?

- Žinoma, viskam reikia laiko. Tačiau viskas priklausys nuo to, kaip susižais komanda. Jeigu bus rezultatai, ateis ir finansai. Mums labai reikia visų pagalbos. Reikia, kad kuo daugiau žmonių būtų suinteresuoti padėti komandai pakilti. Visi kartu turime rodyti gerus rezultatus. Tuomet tikėsimės pagalbos iš aplinkos ir tada bus daug lengviau žengti didesnius žingsnius į priekį. Dabar norime apšilti Europos taurės turnyre, o paskui grąžinti komandą į Eurolygą. Eigoje matysime, ar tam prireiks metų, ar kelių.

- Prisistatydama visuomenei, kaip nauja „Kibirkšties" narė, minėjote, jog norite prisidėti prie moterų krepšinio Lietuvoje atgimimo. Tačiau juk sakoma, kad vienas lauke - ne karys. Tikite, jog galbūt jūsų pavyzdžiu paseks ir kitos po pasaulį išsibarsčiusios mūsų krepšininkės?

- Vienas lauke - tikrai ne karys. Reikia komandos. Jokiame krašte vienas žmogus neišspręs visų problemų. Turi būti komanda, žaidėjos turi sulipti. Kartais, kai atsiranda komandinis ryšys, komandinis žaidimas, jis gali nugalėti daug didesnį talentą. Tai yra svarbiausia. Mūsų komandoje didelę branduolio dalį sudarys lietuvės krepšininkės. Manau, taip kolektyvui sulipti turėtų būti daug lengviau. Kaip seksis kartu išeiti į aikštelę ir rodyti rezultatą, matysime. Tačiau bus labai įdomu. Kalbant apie kitas veteranes, žaidžiančias užsienyje, manau, jos tikrai irgi gali grįžti į Lietuvą. Atsiradus galimybėms, geroms sąlygoms, manau, tikrai apie tai susimąstytų ne viena. Juk visos esame lietuvės. Aišku, nenoriu kalbėti už kitas, tačiau namai tikrai traukia.

- Tikite, jog žaidimas Europos taurės turnyre išjudins ir sirgalius, jų susirinks daugiau, pakels moterų krepšinio populiarumą šalyje?

- Labai tikiuosi ir labai to noriu. Tai yra vienas iš didžiausių tikslų. Mes puikiai žinome, jog kai būna rezultatai, ateina ir žiūrovai. Visiems reikia pergalių. Bandysime viską daryti, kad jų būtų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Kibirkštyje" – dar vienas sugrįžimas: į sostinę grįžta rezultatyvių perdavimų asė
"Kibirkštyje" – dar vienas sugrįžimas: į sostinę grįžta rezultatyvių perdavimų asė
Vilniaus „Kibirkšties“ gretose – dar vienas sugrįžimas. Po metų pertraukos į Lietuvos čempionių ekipą grįžta ilgametė sostinės klubo įžaidėja Justina Kraujūnaitė.J.
Į Europos turnyrą bei "Jeep" areną grįžtanti "Kibirkštis" nusiteikusi rimtai: susigrąžino ir rinktinės puolėją
Į Europos turnyrą bei "Jeep" areną grįžtanti "Kibirkštis" nusiteikusi rimtai: susigrąžino ir rinktinės puolėją
Vilniuje – dar vienas galingas ėjimas. Į „Kibirkštį“ po ketverių metų pertraukos grįžta ilgametė sostinės klubo žaidėja, Europos taurės laimėtoja, viena perspektyviausių
Antroji moterų rinktinės pergalė prieš Izraelį – dramatiška
Antroji moterų rinktinės pergalė prieš Izraelį – dramatiška
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sėkmingai užbaigė trumpą kontrolinių rungtynių ciklą, ruošiantis lapkritį laukiančioms atrankos į Europos čempionatą kovoms.Rimanto Grigo
Moterų rinktinė sutriuškino Izraelio krepšininkes
Moterų rinktinė sutriuškino Izraelio krepšininkes
Nė karto neleidusi varžovėms pirmauti Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo pergalę draugiškose rungtynėse su Izraelio krepšininkėmis.Rimanto Grigo auklėtinės
Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)
Krepšininkės širdyje uždegta kibirkštis (interviu)
Gintarė Petronytė 13 metų krimto legionierės duoną. 33 metų 195 cm ūgio vidurio puolėja sėmėsi patirties, žaidė aukščiausiame lygyje, atstovavo pajėgiausioms komandoms ir pažino ne
Triumfas Vilniuje: viena geriausių Lietuvos krepšininkių Petronytė žais "Kibirkštyje"
Triumfas Vilniuje: viena geriausių Lietuvos krepšininkių Petronytė žais "Kibirkštyje"
Lietuvos moterų krepšinyje – išskirtinė naujiena. Aukščiausio lygio patirtį sukaupusi Gintarė Petronytė po dešimties metų grįžta rungtyniauti į Lietuvą ir atstovaus
Iš debiutančių į favorites: kaip "Kibirkštis" sugebėjo įšokti į olimpinių žaidynių lenktynes?
Iš debiutančių į favorites: kaip "Kibirkštis" sugebėjo įšokti į olimpinių žaidynių lenktynes?
Lietuvos moterų rinktinė šį savaitgalį pratęs kovą FIBA „Women’s Series“ turnyre – liepos 30-31 dienomis Vilniaus „Kibirkšties“ klubas kausis Prahoje
Lietuvos čempionės sužinojo savo varžoves Europos taurės varžybose
Lietuvos čempionės sužinojo savo varžoves Europos taurės varžybose
Penktadienį Miunchene ištraukti 2022-2023 m. sezono Europos taurės burtai. Po penkerių metų pertraukos į turnyrą grįžusios Lietuvos čempionės sužinojo savo varžoves.Prieš burtų
Lietuva po penkerių metų pertraukos grįžta į Europos moterų klubinį krepšinį
Lietuva po penkerių metų pertraukos grįžta į Europos moterų klubinį krepšinį
Lietuvos moterų krepšinio klubas po 5 metų pertraukos grįžta į tarptautinę sceną – Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ gavo garantuotą vietą Europos taurės reguliariajame
Vilnietės apgynė Lietuvos čempionių titulą
Vilnietės apgynė Lietuvos čempionių titulą
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės apgynė Moterų lygos A diviziono čempionių vardą. Gitauto Kievino vadovaujama komanda trečiose finalo rungtynėse „Jeep“
Vilnietės žengė antrą žingsnį čempionių titulo link
Vilnietės žengė antrą žingsnį čempionių titulo link
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkes nuo ginamo Moterų lygos A diviziono čempionių titulo skiria viena pergalė.Gitauto Kievino vadovaujama komanda antrajame finalo mače
Dviženklį deficitą panaikinusios vilnietės Lietuvos pirmenybių finalą pradėjo pergale
Dviženklį deficitą panaikinusios vilnietės Lietuvos pirmenybių finalą pradėjo pergale
Pirmoje mačo pusėje atsiliekančiųjų vaidmenyje buvusi Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ sugebėjo pergale pradėti Moterų lygos A diviziono finalą.Gitauto Kievino ir Sandros Linkevičienės
Lietuvos rinktinės kapitonė žais Europos taurės turnyro finale
Lietuvos rinktinės kapitonė žais Europos taurės turnyro finale
Gintarės Petronytės atstovaujamas Venecijos „Umana Reyer“ klubas trečią kartą istorijoje pateko į Europos taurės varžybų finalą.Burže (Prancūzija) vykstančiame finalo ketverto
"Kibirkštis-MRU" finale po atkaklios kovos nusileido Eurolygos komandai
"Kibirkštis-MRU" finale po atkaklios kovos nusileido Eurolygos komandai
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ Baltijos lygos finale kibo į atlapus Eurolygoje kovojančiai Rygos TTT komandai, kuriai atstovauja Daugilė Šarauskaitė.Gitauto Kievino auklėtinės
Vilnietės su Šulske priešakyje žengė į Baltijos lygos finalą
Vilnietės su Šulske priešakyje žengė į Baltijos lygos finalą
Gabrielės Šulskės vedama Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ žengė į Baltijos lygos finalą.Gitauto Kievino auklėtinės Jonavoje vykstančio finalo ketverto pusfinalyje 64:57 (16:12,
Po istorinio pasiekimo – į medalių dalybas Baltijoje: iššūkiai mums patinka
Po istorinio pasiekimo – į medalių dalybas Baltijoje: iššūkiai mums patinka
Baltijos čempionate atėjo lemiamų kovų metas – finalo ketvertas Jonavoje.Šeštadienį nuo 14 val. pusfinalyje susidurs dvi Lietuvos komandos. Antroje vietoje reguliarųjį sezoną
Dėl europinių moterų krepšinio titulų liko grumtis viena lietuvė
Dėl europinių moterų krepšinio titulų liko grumtis viena lietuvė
Gintarė Petronytė vis dar pretenduoja į trofėjų tarptautinėje arenoje. Lietuvos rinktinės vidurio puolėjos atstovaujamas Venecijos „Umana Reyer“ klubas antro pagal pajėgumą Europos
Baltijos lygos finalo ketvertas vyks Jonavoje
Baltijos lygos finalo ketvertas vyks Jonavoje
Baltijos lygos finalo ketvertas po dvejų metų pertraukos vėl vyks Lietuvoje. Keturios stipriausios pirmenybių komandos šįkart kovo 26-27 dienomis kausis Jonavoje.Finaliniame turnyre varžysis
Karalienės taurės finale vilnietės įveikė kaunietes
Karalienės taurės finale vilnietės įveikė kaunietes
„Neodenta Karalienės taurės“ turnyro čempionų titulą apgynė Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ klubas. Didžiajame finale „Kibirkštis-MRU“ 66:47 (10:13,
Lenkes sutriuškinusi Jocytės ekipa – finalo ketverte
Lenkes sutriuškinusi Jocytės ekipa – finalo ketverte
Justės Jocytės atstovaujama Vilerbano ASVEL komanda pateko į FIBA Europos taurės finalo ketverto varžybas.Prancūzijos klubas atsakomajame susitikime namie 78:54 (18:19, 30:16, 19:3, 11:16) sutriuškino
Jocytės ekipa pirmąjį Europos taurės ketvirtfinalio mačą sužaidė lygiosiomis
Jocytės ekipa pirmąjį Europos taurės ketvirtfinalio mačą sužaidė lygiosiomis
Justės Jocytės atstovaujama Vilerbano ASVEL komanda FIBA Europos taurės ketvirtfinalio pirmąsias rungtynes sužaidė lygiosiomis.Prancūzijos klubas trečiadienį Lenkijoje mače prieš Liublino
Tauta pasirinko: Valančiūnas ir Petronytė – 2021 metų geriausieji
Tauta pasirinko: Valančiūnas ir Petronytė – 2021 metų geriausieji
Lietuvos rinktinių aukštaūgiai triumfavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) kartu su degalinių tinklu „EMSI” organizuotuose geriausių 2021-ųjų metų Lietuvos krepšininko
"Tiesiog neuždengiama" – Lietuvos rinktinės gynėja sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių
"Tiesiog neuždengiama" – Lietuvos rinktinės gynėja sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių
Moterų FIBA Europos taurės aštuntfinalio pirmose rungtynėse įspūdingą pasirodymą surengė 32-ejų Kamilė Nacickaitė, atstovaujanti Ankaros „Nesibe Aydin“ (Turkija) klubui. Aštuntfinalio
"Kibirkštis-MRU" nugalėjo Europos taurės komandą
"Kibirkštis-MRU" nugalėjo Europos taurės komandą
„Kibirkšties-MRU“ komanda nudžiugino gausiai Mykolo Romerio universiteto didžiojoje salėje susirinkusius sirgalius. Antradienį vilnietės 71:64 (13:10, 17:19, 26:8 23:23) įveikė
"Kibirkštis-MRU" pergalingai atidarė EWBL turą Vilniuje
"Kibirkštis-MRU" pergalingai atidarė EWBL turą Vilniuje
Lietuvos sostinėje sausio 10 dieną startavo trijų dienų Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turas. Gitauto Kievino ir Sandros Linkevičienės treniruojamos vilnietės 70:59 (17:17, 23:16,
Jocytės komanda antrą kartą sumindė turkes ir pateko į aštuntfinalį
Jocytės komanda antrą kartą sumindė turkes ir pateko į aštuntfinalį
Viesulu į moterų Europos taurės aštuntfinalį įsiveržė Justės Jocytės atstovaujama Vilerbano ASVEL komanda.Prancūzijos klubas namie net 99:46 (37:10, 24:11, 20:14, 18:11) nepasigailėjo
Jocytės komanda atkrintamąsias varžybas pradėjo triuškinančia pergale
Jocytės komanda atkrintamąsias varžybas pradėjo triuškinančia pergale
Įspūdinga pergale FIBA Europois moterų taurės atkrintamosiose varžybose startavo Justės Jocytės atstovaujama Vilerbano ASVEL komanda.Prancūzijos klubas Turkijoje 110:63 (25:20, 31:18, 28:11, 26:14)
Sostinės krepšinis vienijasi: "Sieksime užtikrinti sklandžią integraciją", – pasakė Gudelis
Sostinės krepšinis vienijasi: "Sieksime užtikrinti sklandžią integraciją", – pasakė Gudelis
Šią savaitę Vilniaus „Rytas“ po savo sparnu priėmė ir oficialiai tapo Vilniaus „Kibirkšties“ klubo dalininku. Nuo šiol „Rytui“ priklausys pusė

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (1530) 09.21 20:45
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime