Naujienos kraunasi...

L.Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J.Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų

L.Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J.Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų
Linas Kunigėlis ir Jonas Valančiūnas. Dviejų uteniškių draugystė gimė Lietuvos krepšinio rinktinėje dar 2011-aisiais, o po septynerių metų virto ir bendru projektu – pradėta JV paramos fondo ir paauglių dienos namų „Išvien“ veikla. Dabar koja kojon dėl bendro tikslo žengiantys vyrai ketina išleisti ir jaunimui skirtą knygą.

„Aš tikiuosi, kad jeigu ji padės bent keliems paaugliams atsakyti į rūpimus klausimus ar priimti teisingus pasirinkimus – tai reikš, kad buvo verta“, – akcentavo krepšinio komentatorius L. Kunigėlis.

2017 metų gegužę J. Valančiūnas įkūrė savo vardo paramos fondą, o jau po pusantrų metų netoli jo lankytos Vilniaus krepšinio mokyklos, Birželio 23-iosios gatvėje, duris atvėrė ir paauglių dienos namai „Išvien“.

„Mūsų tikslas – suteikti paaugliams pasitikėjimą ir tikėjimą, kad viskas yra įmanoma“, – pabrėžė L. Kunigėlis.

Jis kartu su JV ir fondo direktore Lina Gedmintiene turi tikslą ateityje tokius namus atidaryti ir kituose šalies miestuose. Vis tik artimiausias trijulės žingsnis – knyga, kuri knygynų lentynose pasirodys vasaros pabaigoje.

Be edukacinės naudos visiems Lietuvos paaugliams ir jų tėvams, ši knyga suteiks ir finansinę naudą dienos namams „Išvien“ – dalis gautų pajamų už knygos pardavimus keliaus į JV paramos fondo sąskaitą.

„Knygoje bus galima sužinoti tam tikrų dalykų, kurių Jonas iki šiol nebuvo viešinęs apie savo vaikystę, jaunystę ir paauglystę – koks jis buvo mokykloje, koks buvo namuose, kaip mama jį augino, kokius zbitkus krėtė mokykloje. Tai bus knyga, skirta kiekvienam vaikui, kiekvienam paaugliui: norime parodyti, kad visiems tokios situacijos nutinka, visi tą patį jaučia, – pasakojo L. Kunigėlis. – Keičiasi kartos, bet problemos, su kuriomis susiduria bręstantis jaunimas, nelabai keičiasi.“

 

Jonas Valančiūnas per paauglių dienos namų atidarymą / FOTO: JV paramos fondas

Tiek apie šią knygą, tiek apie Jono sprendimą įkurti savo vardo paramos fondą, tiek apie paauglių dienos namų misiją – išsamus pokalbis su Jono Valančiūno paramos fondo projektų vadovu L. Kunigėliu.

– Būti vienoje komandoje su sportininku, o ypač tokio ryškumo kaip Jonas Valančiūnas – reikalingas nemažas įdirbis, kad įgauti pasitikėjimą ir pradėti bendradarbiavimą. Ar galite papasakoti, nuo ko viskas prasidėjo?

– Nebuvo nieko ypatingo, kadangi aš dirbau Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje. Jonas pirmą kartą prie rinktinės prisijungė prieš „baisųjį“ 2011 metų Europos čempionatą, kuris vyko Lietuvoje, o su metais rinktinėje tarpusavio ryšys užsimezgė. Be to, mes abu esame iš Utenos. Trečias dalykas – Jono, kaip žmogaus, asmeninės savybės. Po truputį susipažinau ir pamačiau, kad tai yra žmogus, kurio visiškai nepakeitė nei šlovė, nei garbė, nei milijonai – kas atsitinka neretam atletui. Man tai labai imponavo.

O vėliau natūraliai atėjo momentas, kuomet su Jonu sėdėjome ir išsikalbėjome. Dar kartu su mumis buvo Aidas Buzelis (Lietuvos krepšinio rinktinės masažuotojas – aut. past.), kuris taip pat labai daug prisidėjo, kad šis projektas įgytų apčiuopiamą pavidalą. Jonas pats buvo išreiškęs mintį, kad jau laikas Lietuvoje pradėti daryti kažką gero, kad reikia grąžinti duoklę tėvynei.

Man iš pradžių tai buvo netikėta, nes galvojau, kad aš būsiu tas, kuris jam pasiūlys tokią idėją. Tačiau jis greičiau pats pradėjo brandžiai, pilietiškai ir atsakingai mąstyti. Tuomet Jonas mane supažindino su Lina, fondo direktore, mūsų dinamitu (juokiasi). Visi kartu pasikalbėjome, susidėliojome planus ir pajudėjome.

– Noras grąžinti duoklę tėvynei iš niekur nekyla. Tokiam sprendimui įtakos turėjo NBA žaidėjų pavyzdžiai, o galbūt paties Jono asmeninės patirtys?

– Žinoma, geriausia būtų to paklausti Jono, kas jam tą idėją subrandino, kad ji įgytų pavidalą. Bet, be abejo, kai žaidi NBA – matai žmones, kurie dalyvauja paramos veiklose. Lietuvoje taip pat yra tokių projektų pavyzdžių – aišku, galbūt ne tiek, kiek norėtųsi, nes kalbame ne tik apie sporto, bet ir apie verslo pasaulį. Nors visuomenė bręsta, eina ta linkme… Įtakos tokiam sprendimui taip pat turėjo ir paties Jono savybės… Man jis patinka kaip žmogus, jo požiūris… Dabar madinga sakyti – jo moralinis kompasas teisingai nustatytas (šypsosi). Manau, kad viskas po truputį susidėjo.

– Daugumos sportininkų ar verslininkų, įkūrusių fondus, pagrindinis žvilgsnis krypsta į ligonius, vaikus ar našlaičius. O kaip atsirado paauglių kryptis, kodėl Jonui rūpi būtent jie?

– Visi nuopelnai atitenka Linai – ji viską sugalvojo. Kai Jonas pasakė „kuriam fondą, darom gerus darbus“, aš irgi galvojau apie vaikų namus, našlaičius, globą ir panašiai. Bet kai susitikome su Lina, ji man nušvietė realią situaciją – aš tikrai nežinojau, kad su vaikų namais, našlaičiais mūsų šalyje yra daugmaž gerai, o kritinė situacija yra su paaugliais. Juk paauglystė yra tas periodas, kuomet ką į paauglį įdėsi – toks iš jo pilietis ir išaugs. Kaip aš sakau – gatvė visada turės ką pasiūlyti. Ir pakankamai patrauklių dalykų daugumai paauglių. Todėl Lina ir sako: „Ten, kur galvoji, kad yra problema, ji nėra tokia baisi, kad reikėtų visą energiją mesti, o su paaugliais bėda yra“.

Tuo metu prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja dirbo tokia Marija, kurią Lina pažinojo. Mes visi susitikome, pakalbėjome ir ji labai palaikė mūsų idėją bei ją papasakojo Daliai. Prezidentė kaip tik buvo projekto „Už saugią Lietuvą“ iniciatorė ir globėja – taip Jonas atsidūrė tame projekte: apsilankė prezidentūroje, gražiai tarpusavyje pabendravo, išgėrė arbatos. Ir nuo to viskas išsirutuliojo – pradėjome ieškoti patalpų nuomai, finansavimo ir visų kitų dalykų.

– Paauglių dienos namams – jau daugiau nei vieneri metai, tačiau daug kam vis dar kyla klausimas: „Ką gi jie ten veikia?“ Jūs, kaip komunikacijos žmogus, kaip visuomenei paaiškintumėte fondo ir dienos namų veiklą?

– Geras klausimas, bet paaiškinti nėra sudėtinga. Paaugliai ateina į namus, kuriuose žino, kad jais bus pasirūpinta, kad turės galimybę netrukdomi paruošti namų darbus, kad galės gauti pramogų, pasportuoti, pažiūrėti filmą ar kartas nuo karto nueiti į kokį nors renginį. Tai – tarsi užklasinė veikla, kuria norima parodyti, kad, nepaisant visų problemų namų aplinkoje, viskas yra įmanoma ir galima viską pasiekti. Daugybė žmonių, kažką pasiekusių gyvenime – jeigu atidžiau panagrinėsime jų biografijas, taip pat rasime, kad nebuvo jiems dažniausiai taip lengva ir paprasta. Ypatingai būdami paaugliais jie susidurdavo su tam tikrais iššūkiais, kurie yra universalūs. Mūsų tikslas – suteikti paaugliams pasitikėjimą ir tikėjimą, kad viskas yra įmanoma.

– Nors J. Valančiūnas didžiąją metų dalį būna kitapus Atlanto, net ir jam fiziškai nebūnant Lietuvoje – namai funkcionuoja. Tad koks visgi yra Jono vaidmuo šiame fonde ir šiuose namuose? Žinoma, be to, kad jis yra įkūrėjas.

– Visų pirma – didžiulis autoritetas vaikams: kaip jis sportuoja, kaip jis elgiasi gyvenime. Žinoma, sezono metu jo prisijungimas prie tiesioginės veiklos yra ganėtinai ribotas, bet kai sugrįžta vasarą – čia jau visai kita istorija, nes pasipila reikalų. Visgi kas labai džiugu – jis pats atvažiuoja po kelis kartus į dienos namus, pabendrauja su paaugliais. Ir visa tai daro ne kaip privalomą dalyką, o todėl, kad jam nuoširdžiai rūpi. Jis Lietuvoje tikrai turi veiklos, tačiau apsilankęs dienos namuose jis užsibūna ir po kelias valandas. Ir vaikams yra labai svarbu pamatyti, kad Jonas nėra toks, kokius įsivaizduojame ir piešiame, mūsų supratimu, turtingus žmones.

Per vasarą Jonas fondo labui spėja nuveikti dar daugiau darbų, nes be tiesioginio finansinio indėlio į fondo veiklą, jis dar leidžia naudoti savo įvaizdį mūsų rėmėjams – be visų šių reikalingų pinigų namai kokybiškai nefunkcionuotų ir aukštame lygyje neišsilaikytų.

Taip kad Jonas vasarą dirba dvigubą darbą – ir pats bendrauja su vaikais, ir dar dalyvauja keliose akcijose, filmavimuose, fotosesijose. Vėliau, visus metus, galime matyti Joną mūsų partnerių reklamose. Už šias kampanijos Jonas pats negauna nė centro – viskas keliauja tiesiai į jo paramos fondą.

– Pakalbėkime apie tą piniginę pusę. Visi galvoja, kad jeigu tai – J. Valančiūno fondas, tai jis siunčia milijonus ir fondas iš to gyvena. Tačiau akivaizdu, kad viskas vyksta toli gražu ne taip. Kaip gi iš tikrųjų atrodo ta finansinė piramidė?

– Į viešąjį požiūrį nesiplėsiu – jis yra toks, koks yra, mes jo nepakeisime. Čia yra Jono sunkiai uždirbami pinigai ir taip, jis duoda solidžią pinigų sumą – padengia apie trečdalį mums reikalingo metinio biudžeto. Geras dalykas dar yra tas, kad NBA žaidėjų asociacija skatina tokius projektus, todėl jie projektą taip pat paremia tam tikra pinigų suma, jeigu jų žaidėjas vysto panašią veiklą ar Amerikoje, ar savo gimtojoje šalyje. Su šia pagalba mes susirenkame dar apie 30 procentų lėšų, o visa kita – ieškome tiesiogiai bendraudami su įmonėmis, su verslo struktūromis. Turime keletą labai super gerų partnerių. Yra dar ir visų kitų dalykų – nevyriausybinės organizacijos, kaip pavyzdžiui Skandinavijos fondai, kurie skiria nemenkas pajamas panašiems projektams, todėl bandome ir mes rašyti prašymus. Kartais pavyksta, kartais nelabai – bet po truputį mokomės.

– Turime fondo įkūrėją ir globėją Joną, turime direktorę Liną, o kokios yra jūsų pareigos ir veikla?

– Mano tikslas – kad Jonas atvykęs vasarą įvykdytų mano paruoštus ir sutartus planus ir kad jam išvažiavus mes būtume ramūs, jog turėsime pakankamai lėšų, kaip aš mėgstu sakyti, visam sezonui (šypsosi). Panašia veikla aš užsiimdavau dirbdamas Lietuvos krepšinio federacijoje, todėl man tai nėra nauja – tik vietoje dvylikos žmonių man dabar reikia suganyti vieną. O tai yra kur kas paprasčiau (juokiasi). Sezono metu bendrauju su įvairiomis įmonėmis, kurios, mano nuomone, galbūt matytų prasmę dalyvauti tokioje visuomenei reikalingoje veikloje – kartais pavyksta pasiekti tą susitarimo tašką, kartais ne. Bet čia kaip ir su visais projektais gyvenime. Kas mane džiugina – kad įvyko pakankamai ženklus pokytis įmonių mentalitete – per pastaruosius dvejus metus pastebėjau pasikeitimą į gerąją pusę.

Pirmasis mūsų partneris buvo LIDL. Kai nuvykau derėtis dėl sąlygų, jų požiūris mane pribloškė, nes aš nesu girdėjęs tokio nesavanaudiško, nesiekiančio kažkokio konkretaus reklaminių kampanijų tikslo – organizacijoje yra supratimas, kad turi kažką duoti. Ir šiam tikslui jie yra pasirinkę kryptis, todėl aš buvau labai nudžiugintas, kuomet jie nusprendė į savo visuomeninę veiklą įtraukti ir mus. Bet vėliau pastebėjau, kad jau ir Lietuvos įmonių požiūris pradeda keistis. Po truputį. Norėtųsi, aišku, sparčiau – kad tas dalijomosi virusas būtų labiau užkrečiamas.

Visgi galiu pasakyti, kad dabar viskas eina į teigiamą pusę. Dabar bendradarbiaujame ir su pora lietuviškų partnerių, kurie nedrasko plaukų bandydami Joną turėti pačiais įvairiausiais maksimaliais būdais – jie supranta, kad Jono įvaizdis galėtų padėti jų versle, todėl, žinoma, komunikacija būna ištransliuojama. Tačiau pats suvokimas, kad tai yra ne reklaminė sutartis, o parama geram darbui – jau atsiranda kaip viena prioritetinių priežasčių, kodėl jie ir pradeda veiklą su mumis.

– Kiekviena įmonė, klubas, bendruomenė – visi turi savo tikslus. O kaip atrodyto fondo ir dienos namų vizija ateinantiems penkeriems metams?

– Mes iškart buvome nusibrėžę penkmečio, o galbūt net dešimtmečio planą. Ne konkrečiai su datomis ir pasiektais tikslais, bet planas buvo aiškus: pradedame nuo vieno dalyko, darome ir išmokstame pamokas – tikiu, kad Lina per šį laiką jau yra susirinkusi krūvą metodinės medžiagos kas veikia, kas neveikia, kur yra geri pavyzdžiai, kur kažką galbūt reikėtų keisti, ieškoti kitų būdų, kaip su paaugliu dirbti, kaip su juo bendrauti, kaip prie jo prieiti.

O tolimesnis tikslas – kad tokių paauglių dienos namų atsirastų daugiau, kad Vilniuje nebūtų vienintelis, kuris priima ribotą skaičių žmonių. Yra idėja panašų dalyką padaryti Utenoje, o kitas variantas – tai padaryti ir Kaune. Žinoma, be vietinės valdžios paramos būtų sunki. Pavyzdžiui dabar esame lengvatinėmis sąlygomis gavę patalpas iš Vilniaus miesto savivaldybės. Patalpos yra labai svarbus dalykas. Brangus dalykas, o pinigai nesimėto.

Yra padarytas krizių žemėlapis, kuriame kiekvienas rajonas buvo įvertintas tam tikru balų skaičiumi pagal savo lygį su vaikų priežiūra. Tame žemėlapyje kai kurie rajonai atrodo gana solidžiai, o kai kurie – prasčiau. Tad maksimalus tikslas – padėti tiems rajonams.

– O kaip jūs, kalbėdami su rėmėjais ar savivaldybėmis, įvardinate savo darbo rezultatus?

– Už rezultatus, ir tiesiogine, ir perkeltine prasme, atsakinga yra Lina ir jos kolektyvas. Jie kiekvieną dieną dirba su paaugliais ir mato jų bendravimo bei elgesio pokyčius. Čia yra tie pagrindiniai rezultatai. Svarbiausia – padėti paaugliui, kai jis susiduria su tam tikrais sunkumais. Jam nereikia moralizuoti, jo nereikia mokyti, dažniausiai su juo tereikia kalbėtis. Bet čia jau Linos, ne mano išmintis (šypteli).

– Šiuo metu baigiate rašyti knygą. Paintriguokite visuomenę – kas čia per knygą, ką joje bus galima sužinoti ir pamatyti?

– Sužinoti ir pamatyti bus galima tam tikrų dalykų, kurių Jonas iki šiol nebuvo viešinęs apie savo vaikystę, jaunystę ir paauglystę – koks jis buvo mokykloje, koks buvo namuose, kaip mama jį augino, kokius zbitkus krėtė mokykloje. Tai bus knyga, skirta kiekvienam vaikui, kiekvienam paaugliui: norime parodyti, kad visiems tokios situacijos nutinka, visi tą patį jaučia. Kaip pavyzdys: Jonas savo laiku jautė ir nepriteklių, kai pradėjo sportuoti ir neturėjo madingų drabužių, todėl gaudavo šiokių tokių patyčių iš aplinkinių. Keičiasi kartos, bet problemos, su kuriomis susiduria bręstantis jaunimas, nelabai keičiasi.

– Galima sakyti, kad ši knyga – kaip papildoma edukacinė priemonė tam, ką jau dabar atlieka fondo veikla?

– Taip, užklasinio ugdymo priemonė. Sakyčiau, kad ir tėvams reikėtų atkreipti dėmesį į šią knyga. Rodant tokius pavyzdžius, kokį mes matome Jono asmenyje, galima padėti paaugliui, kai jis atsiduria savęs paieškose, kai atsiranda įvairių pagundų. Aš pats prisimenu save paauglystėje – tiek visko norėdavosi išbandyti ir atrodydavo, kad tėvai nieko nesupranta. O dabar, kai esi suaugęs, supranti, kad – nė velnio. Geri pavyzdžiai turėtų įkvėpti.

– Bet apie tai paaugliams ir vaikams kalba visa aplinka – tėvai, broliai, seserys, seneliai, mokytojai, tačiau jie vis tiek nesiklauso. Ar tas autoriteto turėjimas padės paaugliams perteikti esminę šios knygos žinutę?

– Nenoriu sakyti, kad ši knyga padarys perversmą. Ne. Aš tikiuosi, kad jeigu ji padės bent keliems paaugliams atsakyti į rūpimus klausimus ar priimti teisingus pasirinkimus – tai reikš, kad buvo verta.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Buzelis džiugino įspūdingais dėjimais, Jokubaitis solidžiai skirstė perdavimus
Buzelis džiugino įspūdingais dėjimais, Jokubaitis solidžiai skirstė perdavimus
Šių metų NBA naujoko Mato Buzelio atstovaujamas Čikagos „Bulls“ klubas vasaros lygoje pasiekė antrąją pergalę. Lietuvio ekipa po pratęsimo 103:99 (24:17, 34:25, 18:26, 20:28,
Garastas – apie pamainą Maksvyčiui ir užsienietį prie rinktinės vairo
Garastas – apie pamainą Maksvyčiui ir užsienietį prie rinktinės vairo
Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentas Vladas Garastas mano, jog bet kokios kalbos apie užsienietį prie rinktinės vairo yra šalies krepšinio pralaimėjimas, rašo
NBA vasarotojai iš Lietuvos žaidė rezultatyviai ir vylėsi užsilikti
NBA vasarotojai iš Lietuvos žaidė rezultatyviai ir vylėsi užsilikti
Rokas Jokubaitis ir Mantas Rubštavičius sužaidė geriausias savo rungtynes NBA Vasaros lygoje ir dviženkliu rezultatyvumu prisidėjo prie komandų pergalių, rašo Krepšinis.lt.Niujorko
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Trečią pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle prieš olimpinių žaidynių krepšinio turnyrą pasiekė pagrindinė favoritė JAV rinktinė, rašo Krepšinis.lt.Steve’o
Jokubaitis sukūrė du įspūdingus momentus, Buzelis – vėl rezultatyviausias
Jokubaitis sukūrė du įspūdingus momentus, Buzelis – vėl rezultatyviausias
Toliau puikų žaidimą NBA vasaros lygoje demonstruoja Matas Buzelis. „Bulls“ (1-2) naujokas tapo rezultatyviausiu komandoje, bet Čikagos klubas 77:85 (31:17, 13:21, 20:24, 13:23) nusileido
Šalies vadovas – drąsiai apie krepšinio rinktinę ir natūralizaciją: liberaliai žiūrėčiau į tai
Šalies vadovas – drąsiai apie krepšinio rinktinę ir natūralizaciją: liberaliai žiūrėčiau į tai
Antradienį vidurdienį iškilmingame renginyje geriausius šalies atletus į svarbiausią ketverių metų sporto renginį išlydėjo LR Prezidentas Gitanas Nausėda, sulaukęs klausimų
Skaudi netektis krepšinio pasaulyje: mirė Joe Bryantas
Skaudi netektis krepšinio pasaulyje: mirė Joe Bryantas
Antradienį krepšinio pasaulį pasiekė liūdnos naujienos – 69-erių mirė buvęs krepšininkas Joe Bryantas, legendinio Kobe Bryanto tėvas, rašo Krepšinis.lt.Pasak „The
Buzelį sutikę broliai Saboniai jam rėžė: tavęs reikia rinktinėje
Buzelį sutikę broliai Saboniai jam rėžė: tavęs reikia rinktinėje
Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo narys Tautvydas Sabonis šią vasarą pasinaudojo galimybe pasisemti krepšinio paslapčių už Atlanto. Žalgirietis stažuojasi Denverio
NBA vasaros lygoje – puolime sprogęs Buzelis
NBA vasaros lygoje – puolime sprogęs Buzelis
Įspūdingą pasirodymą NBA vasaros lygoje surengė Matas Buzelis. Lietuvis tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju, bet jo atstovaujama Čikagos „Bulls“ (1-1) nusileido „Golden State
Jokubaitis solidžiai prisistatė NBA Vasaros lygoje, Rubštavičiui stigo taiklumo
Jokubaitis solidžiai prisistatė NBA Vasaros lygoje, Rubštavičiui stigo taiklumo
NBA vasaros lygoje pirmąsias rungtynes žaidė Rokas Jokubaitis: jo atstovaujama Niujorko „Knicks“ 90:94 (12:23, 28:24, 23:20, 27:27) nusileido Šarlotės „Hornets“ pajėgoms,
"Bulls" su rezultatyviu Buzeliu pergalingai pradėjo vasaros lygą
"Bulls" su rezultatyviu Buzeliu pergalingai pradėjo vasaros lygą
11-uoju 2024 m. naujokų biržos šaukimu pasirinktas Matas Buzelis debiutavo NBA vasaros lygoje. Lietuvio atstovaujama Čikagos „Bulls“ komandą tarpsezonio pirmenybes pradėjo 96:89
Paaiškėjo NBA vidurio sezono grupės: laukia Valančiūno ir Buzelio akistata
Paaiškėjo NBA vidurio sezono grupės: laukia Valančiūno ir Buzelio akistata
Pernai NBA lygoje įvesta vidurio sezono lyga pradeda antruosius gyvavimo metus. Šeštadienį paaiškėjo komandų grupinis išsidėstymas, rašo Krepšinis.lt.30 NBA
Shaqas: Penny rodė rezultatus nuo pirmos dienos, Kobe prireikė ne vienerių metų
Shaqas: Penny rodė rezultatus nuo pirmos dienos, Kobe prireikė ne vienerių metų
Vienas geriausių visų laikų vidurio puolėjų, Šlovės muziejaus narys Shaquille'as O'Nealas sulygino dvi praeities NBA žvaigždes, su kuriomis teko kartu rungtyniauti – Anfernee
Maksvytį užstojęs kapitonas optimistiškai žvelgia į ateitį: pergalių badas nutrūks
Maksvytį užstojęs kapitonas optimistiškai žvelgia į ateitį: pergalių badas nutrūks
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sugrįžo į Vilnių po nesėkmės olimpinėje atrankoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai lemiamoje akistatoje nusileido Puerto Rikui ir praleis jau antras žaidynes
"Juventus" vadovas – apie vasaros darbus, tikslus ČL ir Valančiūną Utenos klube
"Juventus" vadovas – apie vasaros darbus, tikslus ČL ir Valančiūną Utenos klube
Aktyviai vasaros darbus pradėjęs Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas jau suformavo artėjančio sezono komandos branduolį.  Aukštaitijos komandos vairą šią
Maksvyčio įpėdinius vardinęs olimpinis prizininkas po Kurtinaičio citatos tik nusišypsojo
Maksvyčio įpėdinius vardinęs olimpinis prizininkas po Kurtinaičio citatos tik nusišypsojo
Pirmadienio „Krepšinio zona“ laidoje Rimas Kurtinaitis, paklaustas apie galimą Kazio Maksvyčio įpėdinį, gana rimtai ištarė Tomo Pačėso pavardę.„Turi būti toks,
Chrisas Paulas įvardijo NBA žaidėją, prie kurio visiems tenka prisitaikyti
Chrisas Paulas įvardijo NBA žaidėją, prie kurio visiems tenka prisitaikyti
NBA superžvaigždė, vienas geriuausių šio šimtmečio atakų organizatorių bei San Antonijaus "Spurs" naujokas Chrisas Paulas negailėjo pagyrų savo naujajam komandos draugui
Gelbės Lietuvos krepšinį? Dviems talentams prognozuojami šaukimai NBA naujokų biržoje
Gelbės Lietuvos krepšinį? Dviems talentams prognozuojami šaukimai NBA naujokų biržoje
Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė dar vieną nusivylimą olimpinėje atrankoje ir antrą kartą paeiliui liko be žaidynių. Kazio Maksvyčio auklėtiniai finale 68:79 nusileido Puerto Riko krepšininkams,
Balčiūnas svarsto naują rinktinės konceptą, bet atmeta abejones sistema: nėra reikalo kapituliuoti
Balčiūnas svarsto naują rinktinės konceptą, bet atmeta abejones sistema: nėra reikalo kapituliuoti
Pirmadienį Mindaugui Balčiūnui nepavyko numatytu metu išskristi iš San Chuano, o dėl nukelto skrydžio susijaukė ir visi grįžimo į Lietuvą planai.„Čia – mažos problemėlės.
Pokyčių laukiantis Kurtinaitis: yra daug klausimų ir noriu išgirsti atsakymus
Pokyčių laukiantis Kurtinaitis: yra daug klausimų ir noriu išgirsti atsakymus
„Net nežinau, ar pikta... Labiau liūdna. Vėl nepapuolėme į olimpines žaidynes. Kita vertus, galiu pasakyti, Puerto Rikas buvo vertesnis pergalės ir to kelialapio į Paryžių, pagal žaidimo
Anksti pasirodymą su rinktine baigęs Jokubaitis dalyvaus NBA Vasaros lygoje
Anksti pasirodymą su rinktine baigęs Jokubaitis dalyvaus NBA Vasaros lygoje
Anksti šią vasarą pasirodymą su rinktine baigęs Rokas Jokubaitis turi daugiau laisvo laiko bei išbandys jėgas NBA Vasaros lygoje Las Vegase.Barselonos "Barcelona" gynėjas
Eurolygos grandų viliotas pasaulio čempionas lieka NBA
Eurolygos grandų viliotas pasaulio čempionas lieka NBA
Vokietijos krepšinio žvaigždės Danielio Theiso nesuviliojo pasiūlymai iš Europos grandų ir jis lieka NBA lygoje.Krepšininkas pasirašė vienerių metų trukmės kontraktą
George'as – apie sprendimą palikti "Clippers": duokit man tai, ką gauna Kawhi
George'as – apie sprendimą palikti "Clippers": duokit man tai, ką gauna Kawhi
Kaip jau rašėme, nuo 2020-ųjų Los Andželo "Clippers" marškinėlius vilkėjęs Paulas George'as paliko Kalifornijos komandą ir persikėlė į Filadelfijos "76ers".Aiškindamas
Rubštavičius svariai pisidėjo prie "Lakers" sutriuškinimo
Rubštavičius svariai pisidėjo prie "Lakers" sutriuškinimo
Rubštavičius gavo progą pasižymėti antrajame NBA lygos San Fransiske mače bei svariai prisidėjo prie triuškinančios pergalės.Vietos "Golden State Warriors" (2-0) 92:68 (31:17,
Lietuviai neperžengė Puerto Riko barjero ir vėl liko be olimpiados
Lietuviai neperžengė Puerto Riko barjero ir vėl liko be olimpiados
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei nepavyko iškovoti kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes.Olimpinės atrankos finale Kazio Maksvyčio auklėtiniai 68:79 (19:19, 16:20, 15:23, 18:17)
Puerto Riko lietuvės užkariavo vietos žiniasklaidos dėmesį – antrosioms pusėms teko raukytis
Puerto Riko lietuvės užkariavo vietos žiniasklaidos dėmesį – antrosioms pusėms teko raukytis
„Du puertorikiečiai trokšta keršto prieš žmonas lietuves“ – skelbė Puerto Riko dienraštis „Primera Hora“.Jau 13 metų Karibų jūros saloje
Naujasis "Juventus" stategas stažuosis buvusiame Valančiūno klube
Naujasis "Juventus" stategas stažuosis buvusiame Valančiūno klube
Naujasis Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ vyr. treneris Vytautas Buzas stažuosis NBA klube. 36-erių lietuvis prisijungs prie Naujojo Orleano „Pelicans“ komandos NBA
"Wizards" oficialiai pristatė Valančiūną
"Wizards" oficialiai pristatė Valančiūną
Liepos 6 d. Vašingtono „Wizards“ oficialiai pristatė savo naujoką – komandą papildžiusį 32-ejų vidurio puolėją Joną Valančiūną, rašo Krepšinis.lt.Veteranas

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime