LKL savaitės apžvalga: įspūdingas "Neptūno" pasiekimas ir G.Petrausko išvarymas

Klaipėdos „Neptūno“ trečias sprigtas Kauno „Žalgiriui“ bei užfiksuotas 17 metų lygoje nematytas pasiekimas, emocijos Pasvalyje bei staigus Gedimino Petrausko išvarymas, pratęsimu paženklinta drama Prienuose, autsaiderių mače triumfavę „Šiauliai“, uteniškių šeimininkavimas Panevėžyje, komandų sudėčių korekcijos bei atskleistas Šiaulių klubo biudžetas – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios savaitės žaidėju tapo sezono rungtynes sužaidęs Vilniaus „Ryto“ aukštaūgis Martynas Echodas.

Sostinės ekipa Pasvalyje triumfavo 99:83, o vidurio puolėjas pelnė 19 taškų (6/8 dvit., 7/7 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 32 naudingumo balus.

21-erių centras pergalingame mače užfiksavo asmeninius šio sezono rekordus pelnytų taškų ir efektyvumo balų grafose.

Mėnesio MVP. Naudingiausiu vasario mėnesio krepšininko laurus susižėrė Alytus „Dzūkijos“ aukštaūgis Keremas Kanteris.

Turkas skambiai debiutavo „Betsafe–LKL“ čempionate – per dvejas sužaistas rungtynes vasario mėnesį vidutiniškai rinko po 25 taškus, 9 atkovotus kamuolius 31 naudingumo balą.

Dvikovoje su Kauno „Žalgiriu“ K. Kanteris pelnė 31 tašką bei užfiksavo naują šio sezono lygos rezultatyvumo rekordą. Aukštaūgis surinko 40 naudingumo balų, taip pakartodamas Klaipėdos „Neptūno“ įžaidėjo Lorenzo Williamsui priklausantį geriausią sezono rezultatą.

Įspūdingas „Neptūno“ pasiekimas. Klaipėdos „Neptūnas“ (18-5) išlieka neįmenama mįsle Kauno „Žalgiriui“ (20-3). Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje „Švyturio“ arenoje 81:71 pranoko kauniečius bei iškovojo jau trečiąją pergalę prieš „Žalgirį“ šį sezoną.

Paskutinį kartą Kauno ekipa tai pačiai komandai tris kartus reguliariajame sezone buvo pralaimėjusi 2001 – 2002 metų sezone, kuomet kauniečius ant menčių guldė Jono Kazlausko treniruojamas Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Sekmadienio dvikovoje „Neptūnas“ pirmavo nuo pirmųjų minučių, o po dviejų kėlinių turėjo dviženklę persvarą – 48:37.

Laimono Kisielius sudėtingas tritaškis trečiojo ketvirčio pabaigoje padidino šeimininkų pranašumą iki 14 taškų, tačiau kėlinį „Žalgiris“ uždarė dviem taikliais Leo Westermanno ir Edgaro Ulanovo tolimais metimais.

Nors lemiamo ketvirčio viduryje, po Brandono Davieso taškų, žalgiriečiai deficitą prikirpo iki 4 (64:68), tačiau į tai „Neptūnas“ atsakė sėkmingu spurtu 9:1, o rungtynių baigtis tapo aiški.

Trenerio išvarymas bei nutrūkusi „Pieno žvaigždžių“ serija. Martyno Echodo vedamas Vilniaus „Rytas“ (17-5) išvykoje 99:83 įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (13-10) bei nutraukė pastarųjų 6 pergalių seriją.

Pastarąjį kartą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse pasvaliečiai pralaimėję buvo prieš kiek daugiau nei du mėnesius – gruodžio 29-ąją. Simboliška, tačiau tuomet „Pieno žvaigždžių“ trijų pergalių žygį užbaigė tas pats „Rytas“.

Šeštadienio mače netrūko emocijų – antrajame kėlinyje, po šeimininkams užfiksuotos pražangos, nusivylęs „Pieno žvaigždžių“ strategas Gediminas Petrauskas spyrė į kėdę bei iš arbitrų sulaukė antrosios techninės pražangos. Tai jam kainavo tiesų kelią į rūbinę.

Po šio epizodo šeimininkai ėmė strigti, o po dviejų kėlinių jų atsilikimas pasiekė 9 taškus – 46:55. „Ryto“ pranašumas po ilgosios pertraukos tik didėjo, o prieš lemiamą ketvirtį Dainiaus Adomaičio kariauna jau buvo atitolusi per 19 taškų – 79:60.

Nesėkme pasibaigusiame susitikime „Pieno žvaigždes“ labai stabdė netaiklūs baudų metimai, kurių realizavo vos 23 iš 38 (60 proc.).

Fantastiškas „Skycop“ sugrįžimas bei pergalė per pratęsimą. Lentelės kaimynių dvikovoje Prienų „Skycop“ (8-15) panaikino 17 taškų deficitą bei per pratęsimą 83:82 įveikusi Alytaus „Dzūkiją“ (7-15) nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

Stipriai rungtynes pradėję alytiškiai antrajame kėlinyje, po taiklaus Keremo Kanterio metimo, buvo įgiję 17 taškų pranašumą (39:22), tačiau jis greitai ėmė tirpti.

Susitikimo pabaigoje jau priekyje buvo „Skycop“, tačiau tuomet penkis taškus iš eilės pelnė „Dzūkijos“ puolėjas Mindaugas Sušinskas bei išvedė svečius į priekį (76:75).

„Skycop“ puolėjas Vytenis Lipkevičius pataikė vieną baudos metimą bei išplėšė pratęsimą. Prasidėjus paskutinei pratęsimo minutei Alytaus komandos gynėjas Dominykas Domarkas pataikė vieną baudą bei vėl išvedė svečius į priekį, tačiau galutinį žodį tarė „Skycop“ žaidėjas Arnas Labuckas, realizavęs abu baudų metimus.

Autsaiderių mūšis Kėdainiuose. Niekas nenori būti paskutine „Betsafe–LKL“ komanda. „Šiauliams“ (4-19) užteko 7 žaidėjų rotacijos, kad išvykoje 85:76 patiestų Kėdainių „Nevėžį (4-19) bei išsilygintų su jais pagal pergalių ir pralaimėjimų balansą.

Kėdainiečių gretose lyderių vaidmens ėmėsi amerikiečiai krepšininkai – Adonte Parkeris ir Zaidas Hearstas kartu pelnė 41 tašką, tačiau iš žaidimo išmetė net 43 metimus – daugiau nei puse visos komandos – 75.

Po trijų kėlinių „Šiaulių“ persvara siekė 2 taškus – 62:60. Ketvirtojo kėlinio viduryje Kristupas Žemaitis pataikė tritaškį ir padidino svečių pranašumą iki 5 taškų – 71:66.

Dvikovos pabaigoje „Nevėžį“ skandino netaiklūs legionierių metimai, o Kėdainių komandai tai buvo jau penktoji iš eilės nesėkmė „Betsafe–LKL“ čempionate.

Ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės Dariaus Dimavičiaus auklėtiniai patyrė ketvirtadienį, kuomet namuose 80:97 nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“.

Aukštaitijos ekipa į Kėdainius atvyko nukraujavusi – rungtyniauti negalėjo Stefanas Sinovecas, Marko Čakarevičius, Simas Jasaitis bei Karolis Giedraitis.

Solidžiai rungtynes pradėjęs „Nevėžis“ pirmoje susitikimo dalyje turėjo dviženklę persvarą, o į ilgąją pertrauką nusinešė 7 taškų persvarą – 46:39.

Vis dėlto kėdainiečiai subyrėjo antroje mačo pusėje, kurią „Lietkabelis“ laimėjo net 58:34.

Panevėžyje šeimininkavusi „Juventus“. Išretėjusiomis gretomis žaidžiančiam Panevėžio „Lietkabeliui“ (14-9) sunku buvo atsistatyti iki sekmadienio rungtynių namuose su Utenos „Juventus“ (9-14), kuriai nusileido 74:89.

Nors S. Sinovecas grįžo į rikiuotę, tačiau sekmadienio mače 8 žaidėjų rotaciją naudojęs „Lietkabelis“ sunkiai spėjo pagal varžovų pasiūlytą rungtynių tempą.

„Juventus“ antrąjį ketvirtį laimėjo 30:16 bei į ilgąją pertrauką nusinešė dviženklę persvarą – 48:36.

Nenado Čanako kariauna trečiajame kėlinyje deficitą buvo prikirpusi iki 6 taškų (50:56), tačiau tuomet sulaukė dar vieno sėkmingo „Juventus“ spurto 16:8, po kurio uteniškiai sėkmingai nužygiavo iki pat rungtynių pabaigos.

Svečius iš Utenos į pergalę vedė 19 taškų pelnęs ir 7 rezultatyvius perdavimus atlikęs Kenny Gainesas.

Sudėčių korekcijos. Po rinktinių pertraukos sugrįžę „Betsafe–LKL“ klubai prieš 23-ojo turo kovas spėjo įregistruoti tris naujus žaidėjus.

„Ryto“ gretose iki sezono galo bus 20-metis aukštaūgis Einaras Tubutis, šį sezoną buvęs vienas Vilniaus „Perlo“ lyderių. NKL pirmenybėse 207 cm ūgio žaidėjas rinko po 9,5 taško, atkovojo po 7,6 kamuolio bei blokavo po 1,6 metimo.

E. Tubutis spėjo debiutuoti sostinės ekipoje – Pasvalyje ant parketo klaipėdietis praleido beveik 7 minutes, pelnė 2 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius bei surinko 2 naudingumo balus.

Panevėžio „Lietkabelis“ įregistravo perspektyvų panevėžietį Giną Mulevičių. Prieš tris dienas 19-ąjį gimtadienį paminėjęs puolėjas irgi spėjo debiutuoti „Betsafe–LKL“ čempionate. Dvikovoje su „Nevėžiu“ G. Mulevičius taškų nepelnė, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, dukart prasižengė bei surinko -2 naudingumo balus.

Atakuojančio gynėjo poziciją sustiprino įsigijęs penktą rezultatyviausią šio sezono NKL žaidėją Haroldą Saprykiną.

Antroje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje 23-ejų gynėjas rinko po 16,3 taško, tačiau šeštadienio mače su „Šiauliais“ jis ant parketo dar nepasirodė.

„Šiaulių“ biudžetas. Šiaulių miesto savivaldybės tarybai patvirtinus 2019 m. miesto biudžetą, „Šiaulių” klubo vadovas Mindaugas Žukauskas ir laikinai savivaldybės administracijai vadovaujantis Gintautas Sitnikas pasirašė lėšų naudojimo sutartį, kurios pagrindu klubą 2019 metais pasieks 350 tūkst. eurų savivaldybės parama, kuri bus skirta tiek šiuo metu vykstančiam, tiek būsimam komandos sezonui.

Klubo biudžetas 2018-2019 metų sezone sieks 710 tūkst. eurų. Savivaldybės dalis jame sumažėjo. Jei ankstesnį sezoną ji sudarė kone pusę visų surinktų pajamų – 49 proc., tai šio sezono biudžete miesto parama sudarys 39 proc. viso biudžeto.

Vaitkus – apie sezoną Kėdainiuose bei kitą trenerio Petrausko pusę
„Betsafe-LKL“ reguliarusis sezonas nenumaldomai artėja prie pabaigos, tad komandos siekia pasinaudoti paskutinėmis progomis pagerinti savo pozicijas turnyrinėje lentelėje. Viena iš
Ilgai prieš NBA lyderius pirmavę „Pelikanai“ pametė plunksnas pasodinę Valančiūną
Trečią nesėkmę iš eilės NBA lygoje patyrė Naujojo Orleano „Pelicans“ (26-21) vyrai, kurie išvykoje 112:118 (36:25, 24:25, 27:31, 25:37) neatsilaikė prieš absoliučius
"Nevėžio" pergalėmis neskubantis džiaugtis Petrauskas nori tikėti, kad tai – lūžio taškas
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ komanda šį sezoną pasitiko visiškai atsinaujinusi. Treneris Gediminas Petrauskas neslepia – tai buvo didelis iššūkis, norint,
Sabonio komandos draugas sušveitė 12 tritaškių, lietuvis taip pat netylėjo
Užtikrinta pergale NBA čempionate džiaugėsi Sakramento „Kings“ (15-9) krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.Mike'o Browno auklėtiniai namuose 125:104 (35:23, 27:27,
"Pelikanai" be lyderio neturėjo jokių šansų prieš "Timberwolves" pajėgas
Pakiliai sezoną pradėjusi Naujojo Orleano „Pelicans“ (4-4) svečiuose 101:122 (24:28, 20:44, 24:25, 33:25) nusileido Minesotos „Timberwolves“ (5-2) bei patyrė trečią nesėkmę
Maksvytis: buvo gera treniruotė; Petrauskas: analizuosime situaciją, skaičiuosime sekundes
Kauno „Žalgiris“ pradėjo „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias 90:71 nugalėdamas Kėdainių „Nevėžį-Optibet“, o treneris Kazys Maksvytis pabrėžė, kad ši pergalė
Apie "Žalgirį" atkrintamosiose klaustas "Nevėžio" strategas neleido Čeponiui užbaigti sakinio
Pirmadienio vakaras virto tikra švente Kėdainiuose: „Nevėžis-Optibet“ klubas po penkerių metų pertraukos pateko į „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias, rašo Krepšinis.lt.Pirmadienį
"Žalgiris" užtikrintai laimėjo Pasvalyje
Kauno „Žalgirio“ (24-4) komanda be didelių staigmenų pratęsė pergalių seriją „Betsafe-LKL“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 88:61 (24:15, 19:15, 25:17, 20:14)
"Pieno žvaigždės" sukomplikavo prieniškių padėtį (trenerių komentarai)
„Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės apačios komandų akistatoje svarbią pergalę šventė Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (7-20).Ramūno Cvirkos auklėtiniai išvykoje
Penktas kartas nemelavo – "Neptūnas" pirmą sykį šį sezoną palaužė CBet"
Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) sekmadienio vakarą pasiūlė dar vieną puikiu reginiu virtusį susitikimą. Klaipėdos „Neptūnas“ (11-13) savo arenoje po
"Žalgiris" nepaliko vilčių Prancūzijos čempionams
Kauno „Žalgirio“ (15-13) krepšininkai iškovojo ir antrą pergalę dvigubos Eurolygos savaitės metu. Kazio Maksvyčio auklėtiniai pilnoje „Žalgirio“ arenoje rezultatu
Maksvytis ir po triuškinančios pergalės turėjo prie ko prikibti – išskyrė du dalykus
Po „Žalgirio“ daugiau nei įtikinančios pergalės Kėdainiuose šeštadienį Kauno ekipos strategas Kazys Maksvytis pirmiausiai prabilo apie tai, kas jam nepatiko auklėtinių
Taškų lenktynėse "Lietkabelis" dramatiškai nukovė kėdainiškius (komentarai)
Dramatiškos rungtynės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) antradienį vyko Panevėžyje, kur vietos „7bet-Lietkabelis“ (12-8) rezultatu 111:108 (30:31, 23:19,
Žibėnas žėrė kritikos teisėjams: taip būti negali; priekaištų arbitrams turėjo ir Petrauskas
Vilniaus „Ryto“ krepšininkai išlipo sausi iš upės. Sostinės atstovai atsakomosiose Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėse „Jeep“ arenoje
Išankstinių Parkerio perspėjimų dėl "Žalgirio" žaidimo kokybės ASVEL žaidėjai neišgirdo
Vilerbano ASVEL (3/4) komanda Eurolygos rungtynes namie Kauno „Žalgiriui“ pralaimėjo 17 taškų – pačiu didžiausiu skirtumu, kokiu nuo svečių atsiliko vėlų ketvirtadienio
Po niukso sostinėje Žibėnas kalbėjo apie veidrodžius, o Petrauskas negalėjo patikėti stebuklu
„Varžovai gražiai žaidė, išnaudojo visas progas, kai reikia – apsigynė, kai reikia – laimėjo tuos 50 prie 50 kamuolius. Tikrai pelnyta jų pergalė. Bandžiau komandą perspėti
Neišlaikė ir Atamanas: atmosfera Tbilisyje yra labai prasta
Neišlaikė ir Atamanas: atmosfera Tbilisyje yra labai prasta (1)
Turkijos rinktinė Europos krepšinio čempionate startavo sunkia pergale prieš Juodkalniją, tačiau turkų vyriausias treneris Erginas Atamanas po rungtynių neslėpė nusivylimo. Tiesa,
Ir puolime, ir gynyboje žibėjęs Jokubaitis – vienas "Barca" pergalės kalvių
Eurolygoje ketvirtfinalio seriją išlyginti leidusi Roko Jokubaičio atstovaujama Barselonos "Barcelona" (24-7) Ispanijos pirmenybėse neturėjo vargo su autsaideriais.Šarūno Jasikevičiaus
Maskvytis prie "Žalgirio" vairo debiutavo nelengva pergale Kėdainiuose (komentarai)
Kazys Maksvytis debiutavo prie Kauno „Žalgirio“ (23-3) ekipos vairo, o jo auklėtiniai „Betsafe-LKL“ išvykos mače 72:64 (19:16, 15:13, 20:14, 18:21) nelengvai įveikė
Petrauskas – apie kriptovaliutas: žinau, tik tiek, jog kažkas kažką kažkur kasa
2021-2022 m. „Betafe-LKL“ čempionato sezone, Lietuvos krepšinio lyga kartu su Citadele banku pristato tęsia rubriką „Finansiniai patarimai su“.Citadele bankas domėjosi,
Solidus Valančiūno žaidimas neišgelbėjo "Pelicans" mūšyje su lyderiais
Naujojo Orleano „Pelicans“ (28/41) namuose 115:131 (29:33, 30:34, 26:31, 30:33) nusileido NBA lyderei Finikso „Suns“ ekipai (55/14) bei patyrė 5-ą nesėkmę per pastarąsias šešerias
Lietuviškoji „Baskonia“ neišlipa iš duobės – Tel Avive liko per metimą nuo pergalės
Nukeltose Eurolygos rungtynėse antradienį Tel Avivo „Maccabi“ (12-13) savo aikštėje po atkaklios kovos 94:93 (28:27, 28:23, 15:27, 23:16) įveikė Vitorijos „Baskonia“
Žibėnas: labai patiko žaidėjų požiūris; Petrauskas: nesukontroliavome nieko
Giedriaus Žibėno treniruojamas Vilniaus „Rytas“ (17-3) kurį laiką pajautė varžovų pasipriešinimą, tačiau galiausiai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
"Labas Gas" šturmą atlaikęs "Neptūnas" nutraukė pralaimėjimų seriją
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) po 4 dienų pertraukos ir vėl ginklus surėmė Klaipėdos „Neptūnas“ (8/11) bei Prienų „Labas GAS“ (1/19).Šįkart
Rezultatyvus Grigonis neišgelbėjo CSKA nuo dramatiškos nesėkmės
Dramatišką ir labai svarbią pergalę Eurolygos reguliariajame sezone iškovojo Stambulo "Anadolu Efes" (11/11) ekipa.Dėl vietos atkrintamosiose kovojantis Turkijos klubas svečiuose
Amžinų varžovų akistatoje - subyrėjęs "Pao" ir "Olympiacos" triumfas
Septynioliktojo Eurolygos reguliaraus sezono turo rugtynėse ginklais žvangino du amžini varžovai - Atėnų "Panathinaikos" (4/13) ir Pirėjo "Olympiacos" (12/5).Graikijos grandų
"Žalgiriui" netikęs Mudiay debiutavo "Kings" gretose (rezultatai)
Trečiadienį naktį pirmą kartą po beveik pusantrų metų pertraukos NBA lygoje žaidė Emmanuelis Mudiay, kuris debiutavo Sakramento „Kings“ gretose. Jo atstovaujama ekipa (13/30) namuose
Juškevičius sužaidė sezono mačą, o Maksvyčio kariauna išbarstė 20 taškų pranašumą
Beveik viso susitikimo metu pirmavę bei 20 taškų pranašumą trečiajame kėlinyje turėję Kazio Maksvyčio auklėtiniai VTB Vieningoje lygoje nusileido Europos taurės A grupės lyderiams.Ado

Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07