Naujienos kraunasi...

Milašius - apie naują formatą, Jonavos klubą ir LKL klubus tarptautinėse varžybose

Milašius - apie naują formatą, Jonavos klubą ir LKL klubus tarptautinėse varžybose
Antradienį po LKL valdybos posėdžio paaiškėjus, kad „Betsafe-LKL“ čempionate kitą sezoną rungtyniaus vienuolika komandų, o į pirmenybes bus priimta Jonavos „CBet“ ekipa, LKL prezidentas Remigijus Milašius spaudos konferencijoje atsakinėjo į jam užduotus klausimus.

Taip pat konferencijoje dalyvavo ir lygos varžybų direktorė Rasa Liuimienė.

Spaudos konferencijos pradžioje lygos prezidentas kalbėjo apie antradienį priimtus sprendimus.

„Buvo priimtas netradicinis, nestandartinis sprendimas dėl lygos plėtros. Šiais metais priimtas sprendimas – 11 komandų, o kitais metais bus 12 komandų, jei bus norinčių čia patekti – per NKL ar komerciniu būdu“, – teigė LKL vadovas.

„Trečio rato rungtynių burtai bus traukiami artimiausiu metu, paskelbsime ir sukviesime visus klubus, kad būtų nuspręstas namų aikštės trečiame rate klausimas“, – kalbėjo R. Liuimienė.

– Skelbiama, kad sprendimas priimtas vienbalsiai, bet ar tikrai lengva buvo priimti jį?

(R. L.) – Diskusijų ir nuomonių buvo daug ir vienu metu netgi atrodė, kad teks atidėti klausimo priėmimą, bet buvo rastas konsensusas, „Žalgiriui“ sutikus žaisti trečią ratą išvykoje ir tada visi pritarė 11 komandų formatui.

– Kaip praėjo Jonavos komandos licencijavimo procesas?

(R. L.) – Tik iškovojus NKL čempionų titulus, Jonavos komanda parodė rimtus ketinimus įžengti į klubų šeimą ir iškart ėmėsi iniciatyvos prašydami pateikti kriterijus, kad juos atitiktų. Jie pateikė prašymą ,viziją, strategiją, dokumentus, pagrindžiančius, kad jų finansinis pagrindas yra stabilus ir bus surinktas minimalus biudžetas. Jonavos klubą mato kaip bendruomenės, visos apskrities klubą, įtraukiant jaunuomenę, visuomenę ir politikus į jų veiklą, populiarinant pačią Jonavą. Jie rimtai nusiteikę ir esame tuo patenkinti.

– Ar „Žalgirio“ žaidimas išvykoje buvo vienintelis aistras kėlęs sprendimas?

(R. L.) – Pasirinkimas buvo tarp 10 ir 11 komandų. Šiemet vykusiuose LKL prezidento rinkimuose viena iš kertinių krypčių buvo lygos plėtra. Šiuo atveju didžioji dauguma klubų pritarė šiai vizijai. Šis žingsnis yra pirmasis link 12 komandų.

(R. M.) – Buvo klausimų, kad mums trūks žaidėjų, bet padarius analizę, matosi, kad turime daug jaunų žaidėjų, dublerių. „Neptūno“ dubleriuose yra puikūs žaidėjai, kurie gali papildyti LKL. Yra daug žvaigždučių, jie važiuos ir į kitus miestus, kad galėtų rasti laiko žaisti. Nekalbant apie „Žalgirį“, kuris turi daug puikių dublerių. Klubams yra puiki galimybė pasipildyti jaunąja karta. Vietos yra, bet klubai ir treneriai turi būti tuo suinteresuoti. Tie žaidėjai nebus brangūs.

11 komandų yra šiame pereinamame etape. Pagrindinis dalykas pagal FIBA, federacijos nuostatus yra sportinis principas. Pristatyta programa, vizija, mero Mindaugo Sinkevičiaus gražus požiūris. Prieš dvi savaites su juo kalbėjome ir man buvo gera girdėti, kaip jie mato klubo viziją. Bus dalininkai, direktoratas. Jau yra užuominų ir pirmų žingsnių, buvo malonu girdėti, ką jie pristatė.

– Ar gali lygoje būti dvi komandos su vienodais pavadinimas – „CBet“?

(R. L.) – Ne, taip būti negali, šis klausimas bus svarstomas artimiausiame posėdyje ir tikimės, kad bus pasiūlytas kitas pavadinimas.

(R. M.) – Kiek aš žinau, „CBet“ rinksis Jonavą.

–  Kada planuojate, kad blogiausia LKL komanda iškris iš lygos?

(R. M.) – 2024 metais. Marijampolė planuoja įgyvendinti arenos statybas po dviejų metų. Jie žemės sklypą turi, turi ir finansus, kaip ir Jonava. Randasi geroje vietoje, netoli Kauno, kuris yra krepšininkų donoras. Kitais metais mes turėsime, tikiuosi, 12 komandų. Salė bus baigta statyti ne vien Marijampolėje, bet ir Plungėje, ten visi laukia, kada atgims „Olimpas“. Jie finansiškai stiprūs ir yra galimybės atgimti. Mažeikiai yra įsivėlę į procedūrinius dalykus. Jiems sunku išeiti iš šios situacijos, tai biurokratinis dalykas. Arena bus didelė, yra finansinės galimybės. Yra žaidėjų, kurie gali valdyti tą klubą, jie mato viziją, kad Žemaitijoje yra potencialūs klubai. Nori ir Gargždai, kurie yra netoli Klaipėdos. Tai turtingas rajonas. Sportinis principas atsiras.

– Rudenį LKF prezidento rinkimai. Kokie jūsų planai?

(R. M.) – Jau antrus metus apie tai kalbama, bet šiandien galiu garsiai pasakyti, kad tikrai tuose rinkimuose nedalyvausiu. Man patinka tai, ką darau čia. Aš turėčiau pasiruošti aštuoniems metams ir daryti pokyčius vaikų ar moterų krepšinyje. Yra jauni žmonės, kurie gali tą padaryti. Jei būsiu reikalingas, esu pasiruošęs komandai, kuri formuojasi, padėti. Butautas formuoja grupę. Aš pats jį pasiūliau, todėl negaliu bėgti ir mesti. Tame gali dalyvauti ir Arvydas Sabonis. Bet tikrai nebūsiu prezidentu.

– Ar keisis KMT formatas?

(R. L.) – Jis keisis labai nežymiai. Iš viso dalyvaus 18 komandų – 11 LKL ir 7 NKL komandos. Pirmame etape bus du krepšeliai, kuriuose po 7 abiejų lygų komandas. Geriausia iš šiose porose laimėjusių komandų pateks į ketvirtfinalį, o likusios šešios komandos varžysis porose burtų keliu ir pateks į ketvirtfinalį, nuo tada sistema nepakitusi.

Buvo diskutuota apie kitus sprendimus, po poros metų pateiksime svarstyti variantą, kad finalo ketverto varžybos atkeliautų ir į mažesnius miestus – Uteną, Jonavą, Šiaulius. Svarstysime variantą, kad šeimininkai gautų kelialapį į finalo ketvertą, o likusios komandos ten patektų sportiniu būdu.

– Koks minimalus biudžetas ir kaip mažesniems klubams bus kompensuojamas sumažėjęs rungtynių skaičius?

(R. L.) – Valdyba jau praeitame posėdyje patvirtino, kad kitame sezone biudžetas turėtų būti ne mažesnis kaip 400 tūkst. eurų, o dar kitais metais – 600 tūkst.

Kalbant apie kompensavimą, yra įvairūs modeliai. Juos pristatysime vėliau, kitame etape. Bendrame skaičiuje, tų rungtynių skaičius ne tiek daug ir sumažėja.

(R. M.) – 400 tūkst. eurų yra minimalus biudžetas, bet niekas su tokiais biudžetais nežaidžia. Manau, kad kitais metais išvysite visai kitą kovą. Šie metai yra pandeminiai ir pakreipė mūsų krepšinį visai kita vaga. Dėl šito komandos buvo išbalansuotos. Lentelė yra įdomi ir niekas negali pasakyti, kas bus dešimtas, o kas  šeštas ar septintas. Einame į pabaigą su TV transliacijų sutartimis, bandysime užkurti mašiną. Jei valdyba nubalsuos už tą, ką esu sugalvojęs, bus įdomu. Visi suinteresuoti gauti daugiau. Keisis ir prizinio fondo skaičiai.

– Serijos buvo prailgintos, bet sakote, kad norite daugiau intrigos.

(R. L.) – Suprantame riziką, bet kito kelio nematome, nes turime įsipareigojimus komerciniams partneriams. Turime ištransliuoti tam tikrą skaičių rungtynių. Turime sugalvoti, kad visos rungtynės būtų svarbios ir įdomios. Numatėme įrankius, kuriuos pristatysime. Ilgindami serijas, mes galvojame ir kaip padaryti, kad serijos nebūtų nuobodžios ir komandos kautųsi, o ne tiesiog atliktų formalumus.

– Ar turite naujienų dėl LKL klubų dalyvavimo tarptautinėse varžybose?

(R. M.) – Čempionų lygoje viena vieta priklauso „Rytui“, kuris automatiškai turi vieta. Viena vieta suteikiama per mūsų atkrintamąsias. Pagal balus esame praradę antrą vietą. Jie domisi, kokia komanda galėtų ateiti sportiniu principu ir kad arena atitiktų reikalavimus. Gali būti įvairių dalykų. Eurolygoje „Žalgiris “turi licenciją, o Europos taurėje Panevėžys nelabai gali pretenduoti į trijų metų sutartį, bet bandome gauti licenciją Lietuvos komandai. Neaišku, koks bus ketvertukas, bet yra reikalavimai. Yra klubų, kurie norėtų dalyvauti FIBA taurėje.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinusi "Juventus" nugalėjo "Šiaulius"
Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinusi "Juventus" nugalėjo "Šiaulius"
Utenos „Juventus“ (22-13) ekipa išsaugojo šansus iškovoti trečiąją vietą „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone.Žydrūno Urbono auklėtiniai
Gražiausias balandžio momentas - vadovėlinė "Šiaulių" ataka
Gražiausias balandžio momentas - vadovėlinė "Šiaulių" ataka
„Betsafe-LKL“ pirmenybėse prabėgo paskutinis pilnas reguliariojo sezono mėnuo – balandis, o jau netrukus komandos startuos atkrintamosiose varžybose. Tačiau prieš tai LKL.lt
Mėnesio MVP tapęs Kupšas: vis dar turiu rezervų
Mėnesio MVP tapęs Kupšas: vis dar turiu rezervų
2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ reguliarusis sezonas artėja link finišo, o lemiamai jo stadijai ruošiasi ir vis įspūdingesnius skaičius čempionate renkantis Utenos „Juventus“
Itin svarbiame mūšyje - prieniškių pergalė Pasvalyje
Itin svarbiame mūšyje - prieniškių pergalė Pasvalyje
Prienų „Cbet“ (14/20) komanda „Betsafe-LKL“ mače parodė charakterį, surengė puikią atkarpą ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir taip dėjo pamatus pergalei.Manto Šerniaus auklėtiniai
Kaune - užtikrinta "Žalgirio" pergalė
Kaune - užtikrinta "Žalgirio" pergalė
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė dar vieną užtikrintą pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate. Šį kartą „Žalgirio“ arenoje kauniečiai rezultatu
Pralaimėjimų seriją "Juventus" nutraukė įveikdama "Dzūkiją"
Pralaimėjimų seriją "Juventus" nutraukė įveikdama "Dzūkiją"
Šeštadienį Utenoje aikštės šeimininkai iškovojo 21-ąją pergalę šio sezono „Betsafe-LKL“ čempionate.Žydrūno Urbono vadovaujami Utenos „Juventus“
Fatališku spurtu prieniškius sulaužęs "Rytas" pasiekė sezono rekordą
Fatališku spurtu prieniškius sulaužęs "Rytas" pasiekė sezono rekordą
Vilniaus „Rytas“ (24/7) pralaimėjo principinę dvikovą prieš Kauno „Žalgirį“, tačiau netruko reabiliuotis.Lietuvos vicečempionai namuose 99:63 (21:18, 18:14,
"Žalgiris" užsitikrino LKL reguliaraus sezono nugalėtojo vardą
"Žalgiris" užsitikrino LKL reguliaraus sezono nugalėtojo vardą
Kauno „Žalgiris“ (29/3) pasiekė eilinę pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir taip galutinai įsitvirtino pirmoje turnyro lentelės vietoje.Martino Schillerio
Gecevičius patyrė traumą
Gecevičius patyrė traumą
Utenos „Juventus“ ekipa paskelbė, kad traumą patyrė ir iš rikiuotės iškrito Martynas Gecevičius. Žaidėjui įplyšo blauzdos raumuo, o dėl šios traumos žaidėjas
Šukiui trumpinamas diskvalifikacijos terminas
Šukiui trumpinamas diskvalifikacijos terminas
Kovo 29 d. Lietuvos krepšinio lyga nusprendė, kad vykusiose „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse tarp „Ryto“ ir Juventus“ komandų, teisėjai suklydo blogai įvertindami
Kovoje dėl 3 vietos "Lietkabelis" užtikrintai įveikė "Juventus"
Kovoje dėl 3 vietos "Lietkabelis" užtikrintai įveikė "Juventus"
Svarbią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelis“ (21/11), kuris namuose 98:86 (22:13, 20:23, 28:20, 28:20) susitvarkė su turnyro
"Vienas ant vieno" - "Neptūno" žaidėjai spėliojo vienas kito statistiką
"Vienas ant vieno" - "Neptūno" žaidėjai spėliojo vienas kito statistiką
LKL TV rubrikoje „Vienas ant vieno“ sudalyvavo Klaipėdos „Neptūno“ duetas – Benas Griciūnas ir Džiugas Slavinskas.Jiedu spėliojo, kuris iš jų yra surinkęs didesnius
Milašius - apie naują formatą, Jonavos klubą ir LKL klubus tarptautinėse varžybose
Milašius - apie naują formatą, Jonavos klubą ir LKL klubus tarptautinėse varžybose
Antradienį po LKL valdybos posėdžio paaiškėjus, kad „Betsafe-LKL“ čempionate kitą sezoną rungtyniaus vienuolika komandų, o į pirmenybes bus priimta Jonavos „CBet“
LKL valdyba nubalsavo - kitą sezoną čempionate rungtyniaus 11 komandų
LKL valdyba nubalsavo - kitą sezoną čempionate rungtyniaus 11 komandų
Antradienį paaiškėjo, kad „Betsafe-LKL“ čempionate kitą sezoną rungtyniaus vienuolika komandų.Taip buvo nuspręsta LKL valdybos balsavime, kuriame svarstytas kito sezono čempionate
Panevėžyje – nuostabus Vilio kėlinys ir kėdainiečių triumfas
Panevėžyje – nuostabus Vilio kėlinys ir kėdainiečių triumfas
Kiek netikėtą pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate šeštadienio vakarą iškovojo Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (9-23).Mariaus Kiltinavičiaus
Namų sienų neapgynę "Juventus" turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą
Namų sienų neapgynę "Juventus" turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą
Šeštadienį Utenoje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Vilniaus iškovojo 23-čiąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Vilniaus „Ryto“ (23/6)
Proveržio sezoną baigęs Žemaitis: esu labai dėkingas Antanui Sireikai
Proveržio sezoną baigęs Žemaitis: esu labai dėkingas Antanui Sireikai
Šis 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ sezonas artėja prie pabaigos, komandos pasitinka lemiamą sezono stadiją ir kovoja dėl galutinės rikiuotės turnyro lentelėje. Tiesa, vienas būtent
Butkevičius "Dainų testo" iššūkyje: Dovis yra lietuviškos estrados gerbėjas
Butkevičius "Dainų testo" iššūkyje: Dovis yra lietuviškos estrados gerbėjas
„Dainų testo“ rubrikoje, kurios dalyviai spėlioja lietuviškų dainų atlikėjus, savo jėgas išmėgino Vilniaus „Ryto“ duetas – Arnas Butkevičius ir Dovis
Uostamiestyje - itin svarbi "Neptūno" pergalė
Uostamiestyje - itin svarbi "Neptūno" pergalė
Ketvirtadienio vakarą Klaipėdoje vykusiose rungtynėse, uostamiesčio krepšininkai iškovojo 10-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Tomo Gaidamavičiaus vadovaujami Klaipėdos
"Nesportinis klausimas": LKL arbitrai atsakinėjo į aistruolių klausimus
"Nesportinis klausimas": LKL arbitrai atsakinėjo į aistruolių klausimus
LKL TV pristato naują rubriką „Nesportinis klausimas“. Joje rubrikos pašnekovai atsakinės į klausimus, kuriuos jiems užduos „Betsafe-LKL“ „Facebook“ puslapio
Fantastika: Fridrikssonas surinko 51 naudingumo balą, o "Šiauliai" kyla į septintą vietą
Fantastika: Fridrikssonas surinko 51 naudingumo balą, o "Šiauliai" kyla į septintą vietą
Trečiadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionate itin svarbią pergalę namuose iškovojo „Šiaulių“ (11/19) komanda. Antano Sireikos vadovaujama ekipa po atkaklios
Schilleris: jei nepriimčiau "Žalgirio" pasiūlymo, būčiau visiškas bailys, negalėčiau gerbti savęs
Schilleris: jei nepriimčiau "Žalgirio" pasiūlymo, būčiau visiškas bailys, negalėčiau gerbti savęs
Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Martinas Schilleris pastaraisiais mėnesiais laikė ne vieną sunkų debiutinio sezono Eurolygoje egzaminą. 38-erių austras praėjusią vasarą priėmė
Vieną po kitos statistines viršūnes užkariaujantis Lukauskis: nesakau, kad nebenoriu žaisti
Vieną po kitos statistines viršūnes užkariaujantis Lukauskis: nesakau, kad nebenoriu žaisti
Sekmadienį „Betsafe-LKL“ rungtynėse tarp Prienų „CBet“ ir „Šiaulių“ krito dar vienas ilgai gyvavęs rekordas. Į pirmąją vietą pagal per visą lygos istoriją
Gecevičius – apie stiprią "Juventus" rūbinę, karjeros pabaigą ir Graikijoje praleistus metus
Gecevičius – apie stiprią "Juventus" rūbinę, karjeros pabaigą ir Graikijoje praleistus metus
LKL TV kanale – interviu su Utenos „Juventus“ snaiperiu Martynu Gecevičiumi.32-ejų taikliarankis pokalbio pradžioje įvardino, kuo kitų komandų kontekste šiemet išsiskiria
Giedraičio tolimas šūvis su pražanga – įdpūdingiausias LKL momentas
Giedraičio tolimas šūvis su pražanga – įdpūdingiausias LKL momentas
„Betsafe-LKL“ čempionate prabėgo dar viena įspūdingų epizodų nepagailėjusi savaitė. Pristatome jums labiausiai išsiskyrusių momentų penketuką.Rinkinį pradeda Kauno „Žalgirio“
Masiulio vedamas "Lietkabelis" palaužė "Pieno žvaigždes"
Masiulio vedamas "Lietkabelis" palaužė "Pieno žvaigždes"
Panevėžio „Lietkabelio“ (20-10) komanda galingai pradėjo ketvirtą kėlinį ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) namų rungtynėse 98:90 (27:26, 19:24, 21:19, 31:21)
Ilgai be tritaškių gyvenęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Ilgai be tritaškių gyvenęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Kauno „Žalgirio“ (24/3) komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ketvirtąkart sezone 88:72 (17:16, 21:15, 26:20, 24:21) svečiuose įveikė Klaipėdos „Neptūną“
"Šiauliai" apmaudžiai pralaimėjo trilerį Prienuose
"Šiauliai" apmaudžiai pralaimėjo trilerį Prienuose
Prienų „CBet“ (12-18) komanda atlaikė pakilusių varžovų šturmą, sumetė lemiamus metimus ir „Betsafe-LKL“ mače iškovojo sunkią pergalę namuose, kur 90:89

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime