Naujienos kraunasi...

Netrukus 43-iąjį gimtadienį švęsiantis ir karjerą tęsti galvojantis Lukauskis: "Rytui" lengvai pergalės neatiduosimLietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) startavo ketvirtfinalių etapas ir nuo pat pirmos dienos intrigą išvydome ne tik tarp turnyro lentelės kaimynų, bet ir visiškai priešingose pusėse buvusių klubų.

Vilniaus „Ryto“ ir Alytaus „Dzūkijos“ mačas tris kėlinius buvo labai atkaklus ir tik pabaigoje Giedriaus Žibėno auklėtiniai įrodė pranašumą prieš ekipą, užėmusią 8 vietą reguliariajame „Betsafe-LKL“ sezone.

Vienu iš „Dzūkijos“ lyderių buvęs Mindaugas Lukauskis teigia, kad nekantravo pradėti atkrintamąsias, kurios įneša papildomų emocijų.

Tuo tarpu kalbėdamas apie savo komandos pasirodymą sostinėje, vyriausias lygos žaidėjas sako, jog nustebęs nebuvo.

„Jei nesitikėsi, pakabink sportbačius ant vinies ir eik dirbti kitur. Turi tikėtis, turi norėti nugalėti. Jei to nebus, kam tada žaisti? Aišku, niekas mūsų nevertina, užėmėme 8 vietą, bet mes eisime kovoti, nieko lengvai neatiduosime, o kaip gausis, taip gausis“, – prieš antrąjį ketvirtfinalio serijos mačą užtikrintas yra M.Lukauskis.

Rungtynės Alytuje vyks gegužės 3 dieną, 18 val. 

Šį sezoną veterano statistika yra absoliučiai neveteraniška. „Betsafe-LKL“ vidurkiai siekia 12,2 taško, 4,2 atkovoto kamuolio, 1,5 rezultatyvaus perdavimo bei 12,8 naudingumo balų. M.Lukauskis ant parketo praleidžia net po 30 minučių – tai šeštas aukščiausias rodiklis lygoje.

„Šioje komandoje žaidžiu daug, išmetu daug metimų – man tai leidžiama. Taip ir taškai renkasi lengviau“, – LKL.lt svetainei sako jis.

LKL.lt pateikia pokalbį su „Dzūkijos“ vedliu apie atkrintamųjų seriją, ištvermę ir kol kas neplanuojamą karjeros pabaigą.

– Savaitgalio rungtynėse „Dzūkijos“ komanda solidžiai pasirodė sostinėje, nors „Rytas“ ir laimėjo reguliarųjį „Betsafe-LKL“ sezoną. Ar taip sau ir sirgaliams įrodėte, kad galite sujudėti ir prieš pajėgiausias lygos ekipas?

– Galime pajudėti prieš visus, tikrai neblogai žaidėme. Pralaimėjome per dvi minutes ketvirtajame kėlinyje, kai padarėme kelias klaidas ir leidome varžovams nubėgti į greitą puolimą. Iki tol laikėmės gerai, aišku, buvo klaidelių ir puolime, ir gynyboje. „Rytas“ mus nužudė per kelias minutes, tačiau niekas nėra prarasta. Reikia toliau kovoti ir žiūrėsime, tikrai nesiruošiame nieko atiduoti lengvai. Kovosime tiek, kiek galėsime, bandysime laimėti.

– Kas leido Alytaus klubui kovoje laikytis tris kėlinius?

– Net nežinau, gal „Rytas“ mūsų neįvertino. Mes ruošėmės rungtynėms, treneris sudėliojo planelį, juo vadovavomės ir žaidėme. Aišku, jie pataikė 2 tritaškius iš 20. Mes nejaučiame jokio spaudimo, jiems atsakomybė didesnė – gal tai ir lėmė. Jei būtume geriau kovoję dėl kamuolių, gal vėl būtų viskas kitaip.

– Prieš ketvirtfinalio seriją patys tikėjotės, jog galite taip solidžiai atrodyti prieš sostinės ekipą?

– Jei nesitikėsi, pakabink sportbačius ant vinies ir eik dirbti kitur. Turi tikėtis, turi norėti nugalėti. Jei to nebus, kam tada žaisti? Aišku, niekas mūsų nevertina, užėmėme 8 vietą, bet mes eisime kovoti, nieko lengvai neatiduosime, o kaip gausis, taip gausis.

– Kuomet paaiškėjo, kad „Rytas“ nugalėjo reguliariajame „Betsafe-LKL“ sezone, kaip reagavote? Ar tai atrodė palankesnis, ar nepalankesnis varžovas nei Kauno „Žalgiris“, o gal nebuvo skirtumo?

– Manau, kad skirtumo nėra. Kaip sakoma: niekada nesirink varžovo. Yra kaip yra. Jei nori kažką pasiekti, turi nugalėti bet ką, ar žaisdamas su tais, ar kitais. Abi šios komandos geros, su abejomis reikia žaisti. Nemanau, kad kažkas gali būti parankesnis.

– Ar kovojimas atkrintamosiose prieš savo buvusią ekipą įneša papildomų emocijų?

– Tos emocijos visada yra. Visų pirma – čia atkrintamosios, sezono finišas, tai visai kitos emocijos nei reguliariajame sezone. Plius, buvusi komanda. Nors ne visai, nes žaidžiau ne „Ryte“, o „Lietuvos ryte“. Čia dvi skirtingos ekipos, tik iš mano miesto, kuriame gyvenu daug metų.

Pernai nepavyko sudalyvauti atkrintamosiose dėl koronaviruso, dabar žaidžiu ir mėgaujuosi. Atkrintamosios visada įneša daugiau emocijų ir noro.

– Nors sakote, kad tai lyg dvi skirtingos ekipos, tačiau atvykus į „Ryto“ areną jaučiate, kaip sirgaliai atiduoda duoklę jums ar jūsų komandos draugui Artūrui Jomantui?

– Tikrai tai jaučiu. Su sirgaliais pasisveikini, pašneki, kažkas palaiko daugiau, kažkas mažiau. Malonu, tikrai malonu. Vilniui atidaviau 9 metus, nemažai pasiekiau čia, smagu, kad prisimena.

– Pastarosiomis savaitėmis turėjote nemažą krūvį, jis nusimato ir toliau. Kaip sekasi tvarkytis su įtemptu tvarkaraščiu?

– Truputį sunku, nežinau, kodėl taip išsidėliojo, nes viskas sukrito į vieną vietą. Matyt, nebuvo kitų galimybių. Ką padarysi, eini ir žaidi. Su tokiu tvarkaraščiu kinta visa rutina. Turint vieną mačą per savaitę ar žaidžiant kas kelias dienas, viskas yra kitaip.

Kai mačai retesni, turi daugiau poilsio, treniruotės tampa įvairesnės, įtraukiama daugiau fizinio pasirengimo, o kuomet žaidi kas 2–3 dieną, lieka tik vaizdo peržiūros, metimai ir taktikų aiškinimasis. Nieko jau neprisportuosi, ką pasiruošei prieš sezoną ir jo eigoje, tą atsineši į atkrintamąsias. Fizinį krūvį susirenki rungtynėse, o treniruotėms lieka daugiau taktiniai momentai.

– Kartais vyksta diskusijos, kas leidžia rodyti tokį gerą žaidimą: ar pats esate tokios geros formos, ar „Betsafe-LKL“ pajėgumas tapo mažesnis. Kokia jūsų nuomonė?

– Man gal nereikėtų vertinti (Šypsosi). Aš žaidžiu, jaučiu malonumą, man tai patinka. Kol man leidžia kūnas ir galimybės, tol tą ir darau. Nemanau, kad „Betsafe-LKL“ pasilpnėjo. Pažiūrėkite, kokia kova vyko tarp komandų nuo 3 iki 10 vietų. Visos kovoja. Anksčiau būdavo labiau išreikšta tai, kad „Rytas“ ir „Žalgiris“ visur nuvažiavę visus nušluodavo. Dabar laikai pasikeitė, nebėra to, kad šios komandos prieš visus laimėtų. Tai rodo, kad visos kitos ekipos pasistiebė į priekį. Nemanau, kad lyga susilpnėjusi – gal tik kažkiek, bet turnyrinė lentelė to nerodo.

– Pačiam tai solidžiausias sezonas pagal skaičius nuo 2013–2014 m. Šis faktas bent kažkiek stebina jus patį?

– Viskas priklauso, kokioje komandoje žaidi, pas kokį trenerį ir kokioje sistemoje. Tie dalykai reiškia daug, nes kiekvienas treneris turi savo filosofiją, o kiekvienas žaidėjas pas jį turi savo užduotis. Šioje komandoje žaidžiu daug, išmetu daug metimų – man tai leidžiama. Taip ir taškai renkasi lengviau.

Esu buvęs komandose, kur gauni kitas užduotis ir jas darai. Kai neturi galimybių tiek metimų mesti, kai turi daugiau gynybinių užduočių, statistikoje tai atsispindi. Palyginus ankstesnių ir šių metų statistinį vidurkį, kiek metimų metu, skirtumas yra. Tik aš to nesureikšminu. Pas kiekvieną trenerį turi skirtingas užduotis ir tai normalu.

– Be bendro pasimėgavimo krepšiniu ar turite papildomą motyvaciją ir dėl to, kad prieš kone dvigubai jaunesnius žaidėjus dar galite pademonstruoti savo aukštą lygį tiek mačuose, tiek treniruotėse?

– Ne visada jaunimas tai nori pasiimti. Tu gali sakyti, daryti, rodyti, bet jei žmogui pro vieną ausį įėjo, kitą – išėjo, matai, kad neverta to daryti.

Nėra keista, kad tai neužgauna jaunų žmonių ambicijų?

– Čia reikėtų jų klausti, gal tai ir užgauna, nežinau (Šypsosi). Reikėtų žiūrėti, kas pas jaunuosius talentus dedasi galvoje.

– Galima numanyti, kad toks puikus jūsų sezonas dar įžiebs norą pratęsti karjerą bent metams.

– Mintyse sukasi variantai, bet noriu pabaigti šį sezoną, pailsėti, nes metai buvo nelengvi, o paskui matysime. Norėti yra viena, bet kitas klausimas, ar bus kur žaisti. Praeitis byloja, jog ateina rugpjūtis, rugsėjis, o komandos nėra. Visi apeliuoja į amžių, bet niekas nežiūri, kiek traumų esi turėjęs ir kokia tavo fizinė būklė. Sako: oi, 40, 41, 42 metai. Anksčiau ar vėliau komandėlė atsirasdavo, tada eini ir sportuoji.

Nėra, kad vasarą aš sėdžiu ir laukiu, kada ateis pasiūlymas. Aš sportuoju didžiąją dalį vasaros, mano poilsis – aktyvus, negaliu gulėti lovoje, nes su trimis sūnumis lovoje nepagulėsi. Yra šeima, visiems reikia dėmesio, o po to prisideda ir treniruotės, tad į komandą prisijungi jau kažkiek pasiruošęs. Žiūrėsiu, pamąstysiu. Jei bus variantų – svarstysiu.

– Pačiam keista, kad net sužaidus gerą sezoną klubai prisibijo rašytis sutartis su jumis ir labiau žiūri į pasą nei žaidimą?

– Taip jau yra, Lietuva maža, visi ekspertai. Eina kalbos, vieniems tu patinki, kitiems – ne. Kam nepatinki, tie gali prikalbėti dalykų, kurie eina toliau iš lūpų į lūpas. Kai kurie mūsų treneriai labai dalinasi informacija, teko girdėti nemažai dalykų apie save. Nieko, vis tiek kažkada vis kažkas atsiranda. Kas mane pažįsta, žino, kaip yra iš tiesų, o kam nepatinku, tas kai ką pagražina ir prasideda kalbos „metai, metai...“ Toks gyvenimas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Rytas" išlaikė amerikietį įžaidėją: esame kone įsitikinę, kad jo žaidimo kreivė kils
"Rytas" išlaikė amerikietį įžaidėją: esame kone įsitikinę, kad jo žaidimo kreivė kils
Vilniaus „Ryto“ gretose kitą sezoną ir toliau matysime 24-erių įžaidėją R.J. Cole'as. Amerikietis su klubu praėjusią vasarą pasirašė sutartį pagal formulę „1+1“,
"Wolves" išlaikė vieną iš lyderių
"Wolves" išlaikė vieną iš lyderių
Legionierius iš JAV Tre‘Shawnas Thurmanas ir toliau vilkės Vilniaus „Wolves Twinsbet“ klubo marškinėlius. 28-erių 201 cm ūgio puolėjas padėjo parašą ant naujos
Oficialu: su sugrįžimu į "Žalgirį" sietas Jokubaitis pasirinko kitą Eurolygos klubą
Oficialu: su sugrįžimu į "Žalgirį" sietas Jokubaitis pasirinko kitą Eurolygos klubą
Rokas Jokubaitis antradienį oficialiai išsiskyrė su „Barcelona“, o trečiadienį Europos krepšinį jau sudrebino jo sprendimas, kur žaisti toliau, rašo Krepšinis.lt.Nepaisant
"Nevėžio" gretas sustiprino amerikietis snaiperis
"Nevėžio" gretas sustiprino amerikietis snaiperis
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ gynėjų grandį stiprina ne tik Europoje, bet ir profesionaliame krepšinyje debiutuosiantis 23 metų amerikietis Josephas Girardas III. Paskutinius penkerius
Oficialu: "Žalgirį" palikęs Hayesas sudarė sutartį su Eurolygos klubu
Oficialu: "Žalgirį" palikęs Hayesas sudarė sutartį su Eurolygos klubu
Kaip jau rašėme, Kauno "Žalgirio" gretose Kevarriusą Hayesą keičia dukart Eurolygos čempionas Bryantas Dunstonas.Tačiau dvejus metus Lietuvoje praleidęs amerikietis ir toliau rungtyniaus
Jokubaitis išsiskyrė su "Barca", bet rungtyniaus ne Kaune
Jokubaitis išsiskyrė su "Barca", bet rungtyniaus ne Kaune
„Barcelona“ oficialiai paskelbė, kad nutraukė sutartį su lietuviu Roku Jokubaičiu, kuris Ispanijos klube praleido trejus metus, rašo Krepšinis.lt.Klubas pranešė, kad
"Raptors" atleido Vezenkovą, Eurolygos žvaigždė grįš į sau įprastą aplinką
"Raptors" atleido Vezenkovą, Eurolygos žvaigždė grįš į sau įprastą aplinką
Bulgarijos krepšinio superžvaigždė Saša Vezenkovas neužsibuvo NBA lygoje bei grįš rungtyniauti į Europą.Praėjusiame sezone atletas išbandė jėgas Domanto Sabonio atstovaujamoje
Po kalbų apie rinktinės išgertuves – LKF prezidento reakcija ir pažadas
Po kalbų apie rinktinės išgertuves – LKF prezidento reakcija ir pažadas
Žurnalistas Andrius Tapinas TV laidoje „Laikykitės ten“ ir savo feisbuko profilyje tvirtino, kad Lietuvos krepšinio rinktinė Puerto Rike piktnaudžiavo alkoholiu, rašo Krepšinis.lt.„Kai
Žibėnas lieka prie "Ryto" vairo, jam talkins ir tie patys bendražygiai
Žibėnas lieka prie "Ryto" vairo, jam talkins ir tie patys bendražygiai
Naujam sezonui besiruošiančiam Vilniaus „Ryto“ klubui ir toliau vadovaus nepakitęs trenerių štabas. „Betsafe-LKL“ titulą su komanda nukalęs Giedrius Žibėnas
Serbijoje daugėja lietuvių: į šią šalį keliasi ir "Lietkabelio" aukštaūgis
Serbijoje daugėja lietuvių: į šią šalį keliasi ir "Lietkabelio" aukštaūgis
Serbija tapo patraukliu objektu Lietuvos krepšininkams, šioje šalyje rungtyniaus jau penktas tautietis, tik jis nedalyvaus ir Adrijos lygos kovose.Džiugas Slavinskas paliko Panevėžio
Durantas palinkėjo buvusiam žalgiriečiui praverti NBA duris
Durantas palinkėjo buvusiam žalgiriečiui praverti NBA duris
Blauzdos traumą besigydantis ir kol kas JAV rinktinei nepadedantis Kevinas Durantas šiltais žodžiais atsiliepė apie Nigelą Hayesą-Davisą, kuris dalyvauja JAV nacionalinės komandos treniruočių
Dončičių lietuviu pavadinęs NBA čempionas: kodėl žaidžiame su Sudanu, o ne Lietuva?
Dončičių lietuviu pavadinęs NBA čempionas: kodėl žaidžiame su Sudanu, o ne Lietuva?
Legendinis NBA krepšininkas Paulas Pierce’as apipylė Lietuvą gražiais žodžiais, tačiau ilgametis Bostono „Celtics“ puolėjas šiek tiek susipainiojo – Luka Dončičių
Vėl dėjimais stebinęs Jokubaitis – vienas "Knicks" lyderių paskutinėse rungtynėse
Vėl dėjimais stebinęs Jokubaitis – vienas "Knicks" lyderių paskutinėse rungtynėse
Pasirodymą 2024 metų NBA vasaros lygoje Rokas Jokubaitis pabaigė sėkmingu žaidimu. 23-ejų lietuvio spindesys padėjo Niujorko „Knicks“ (2-3) komandai 90:82 (18:21, 25:17, 24:22, 23:22)
Buzelis efektingai baigė prisistatymą NBA vasaros lygoje
Buzelis efektingai baigė prisistatymą NBA vasaros lygoje
Čikagos „Bulls“ sirgalius džiuginantis Matas Buzelis prisistatymą NBA vasaros lygoje Las Vegase baigė dar vienu solidžiu pasirodymu, ašo Krepšinis.lt.Lietuvis buvo vienas
JAV žvaigždynas tik paskutinėmis sekundėmis palaužė sudaniečius
JAV žvaigždynas tik paskutinėmis sekundėmis palaužė sudaniečius
Iš pirmo ryškumo NBA žvaigždžių suburta JAV krepšinio rinktinė netikėtai susidūrė su didelėmis problemomis žaidžiant draugiškas rungtynes prieš Pietų Sudaną,
Milaknis sėkmingai debiutavo naujajame amplua – pateko į atkrintamąsias
Milaknis sėkmingai debiutavo naujajame amplua – pateko į atkrintamąsias
Trijulių krepšinyje save nusprendęs išbandyti Artūras Milaknis sėkmingai debiutavo tarptautiniame turnyre Kosove. 38-erių snaiperis su Marijampolės „Mantinga“ pasiekė „Pristina
Vienas Serbijos rinktinės bei "Partizan" lyderių keliasi į Rusiją
Vienas Serbijos rinktinės bei "Partizan" lyderių keliasi į Rusiją
Sugebėjimais gynyboje pastaraisiais metais sublizgėjęs Aleksa Avramovičius nutarė iškeisti žaidimą Eurolygoje į kruvinus milijonus okupantų šalyje, rašo Krepšinis.lt.Serbijos
Milaknis dar nekabina sportbačių ant vinies
Milaknis dar nekabina sportbačių ant vinies
Jau šį savaitgalį Prištinoje (Kosovas) Lietuvos 3x3 krepšinio aistruolių laukia ypatingas įvykis. Trijulių krepšinyje debiutuos legendinis snaiperis Artūras Milaknis.
Buzelis džiugino įspūdingais dėjimais, Jokubaitis solidžiai skirstė perdavimus
Buzelis džiugino įspūdingais dėjimais, Jokubaitis solidžiai skirstė perdavimus
Šių metų NBA naujoko Mato Buzelio atstovaujamas Čikagos „Bulls“ klubas vasaros lygoje pasiekė antrąją pergalę. Lietuvio ekipa po pratęsimo 103:99 (24:17, 34:25, 18:26, 20:28,
"Žalgirio" vyrams teks sunkiai lenkti nugaras – laukia NBA maratonui prilygstantis sezonas
"Žalgirio" vyrams teks sunkiai lenkti nugaras – laukia NBA maratonui prilygstantis sezonas
„Mūsų noras – mažinti rungtynių skaičių. Deja, nesame labai girdimi, nes mūsų balsas LKL valdyboje tik vienas ir daug įtakos neturime“, – dar prieš penkerius metus
"Neptūnui" į Europos turnyrą teks brautis per Ispanijos klubą
"Neptūnui" į Europos turnyrą teks brautis per Ispanijos klubą
Praėjusį sezoną šeštą vietą LKL čempionate užėmęs Klaipėdos „Neptūnas“ šį rudenį bandys prasibrauti į FIBA Europos taurės turnyrą.Uostamiesčio atstovai
"Šiauliuose" – rezervinės rinktinės narys, "Žalgirio" sistemos auklėtinis
"Šiauliuose" – rezervinės rinktinės narys, "Žalgirio" sistemos auklėtinis
„Šiaulių“ marškinėlius apsivilks iš Aukštaitijos atvykstantis 25-erių metų gynėjas Marius Valinskas. Su rezervinėjė Lietuvos rinktinėje šiemet rungtyniavusiu
"Real" pratęsė kontraktą su kapitonu
"Real" pratęsė kontraktą su kapitonu
Madrido "Real" klubas paskelbė apie kontrakto pratęsimą su komandos legenda jau tapusiu Sergio Llullu.Ispanijos čempionai su 36-erių veteranu sudarė dar dvejų metų trukmės sutartį.Ispanas
"Crvena Zvezda" su Giedraičiu žais draugiškame turnyre Rusijoje
"Crvena Zvezda" su Giedraičiu žais draugiškame turnyre Rusijoje
Į rinktinės dvyliktuką nepatekęs Rokas Giedraitis pratęsė sutartį su Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipa, su kuria Eurolygos sezonui ruošis Maskvoje, rašo Krepšinis.lt.Serbijos
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos biure lankėsi vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis. Po susitikimo su LKF vadovais, treneriui padėkota už darbą trijų
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino serbas
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino serbas
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ pasirašė sutartį su 211 cm ūgio vidurio puolėju Dimitrije Nikoličius. Paskutinius tris sezonus 26-erių metų amžiaus aukštaūgis praleido
NBA vasarotojai iš Lietuvos žaidė rezultatyviai ir vylėsi užsilikti
NBA vasarotojai iš Lietuvos žaidė rezultatyviai ir vylėsi užsilikti
Rokas Jokubaitis ir Mantas Rubštavičius sužaidė geriausias savo rungtynes NBA Vasaros lygoje ir dviženkliu rezultatyvumu prisidėjo prie komandų pergalių, rašo Krepšinis.lt.Niujorko
"Žalgirio" agentas: kodėl buvo pakviestas Dunstonas?
"Žalgirio" agentas: kodėl buvo pakviestas Dunstonas?
Kauno „Žalgirio“ klubas trečiadienį oficialiai paskelbė apie pasirašytą sezono trukmės sutartį su dukart Eurolygos čempionu Bryantu Dunstonu.Apie aukštaūgio prisijungimo

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime