NKL: čempionų pergalė Vilniuje, pirmasis debiutantų triumfas ir žalgiriečių vargai su baltarusiais

K.Bakūno nuotr.
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (5-0) Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTO-NKL) ir toliau neklumpa.

Šįkart Povilo Šakinio auklėtiniai Vilniuje 80:73 (19:14, 27:13, 20:20, 14:26) įveikė vietos „Perlo“ (3-3) ekipą.

Didžiąją darbo dalį marijampoliečiai padarė įspūdingai sužaisdami antrąjį kėlinį, kurį laimėjo 27:13 ir ilgąją pertrauką išėjo turėdami solidų 19 taškų pranašumą (46:27).

Visą ketvirtąjį kėlinį svečius vijęsi vilniečiai atsilikimą iki vienženklio sumažinti sugebėjo tik paskutinę minutę.

Marijampolės komanda po šio savaitgalio tapo vienintelė, kuri dar nepatyrė pralaimėjo. Iki šios savaitės nesėkmių nebuvo patyrusi ir „Šilutė“.

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis (7 atk. kam.) ir Erikas Jermolajevas (7 atk. kam.) po 16, Augustas Marčiulionis 10 (4 atk. kam., 3 per. kam., 4 kld.), Einaras Tubutis 7 (7 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 18 (4 atk. kam.), Martynas Zigmantavičius 12 (4 atk. kam., 8 rez. perd.), Jonas Zakas, Justinas Jogminas (7 atk. kam.) ir Edvinas Jezukevičius po 11, Julius Liesis 10.

„Lūšis“ pirmąją pergalę iškovojo Palangoje

VIKINGLOTO-NKL debiutantė Šilalės „Lūšis“ (1-5) iškovojo pirmąją pergalę. Išvykoje „Lūšies“ krepšininkai po atkaklios kovos 85:83 (22:21, 21:18, 22:23, 20:21) įveikė „Palangos Kuršius“ (1-5).

Palangos komandai tai buvo penktasis pralaimėjimas iš eilės.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 4 minutes „Lūšis“ pirmavo 9 taškais (75:66), bet „Palangos Kuršiai“ sugebėjo spurtuoti 8:2 ir priartėti iki 3 taškų deficito (74:77).

Trys taškai komandas skyrė ir priešpaskutinę minutę, bet tuomet Eimantas Žilius pataikė pirmąją baudą, antrąją prametė, bet kamuolį sugriebęs Valdas Undraitis pridėjo dvitaškį ir „Lūšis“ įgijo 6 taškų pranašumą.

Aido Viskonto ir Quincy Tayloro dvitaškiai Palangos ekipos deficitą dar sumažino iki 3 taškų, bet V. Undraitis atsakė taikliomis baudomis. Quincy Tayloro tritaškis paskutinėmis sekundėmis situacijos nepakeitė ir pergalę šventė „Lūšis“.

„Palangos Kuršiams“ tik 6 minutes padėjo Augustinas Jankaitis, kuris patyrė traumą ir mačo nebetęsė. Vidurio puolėjas įmetė 4 taškus.

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 26 (9/16 dvit., 5 atk. kam.), Robertas Keliačius 19 (7/9 metimai), Aidas Viskontas 10, Mindaugas Reminas 9, Karolis Sapiega 8.

„Lūšis“: Valdas Undraitis 20, Eimantas Žilius 17 (8 atk. kam.), Vidas Veryga 12 (6/6 dvit.), Raimondas Matutis 11, Modestas Jurkaitis 10.

„Žalgiris-2“ namuose išvargo pergalę prieš Minsko ekipą

Kauno „Žalgiris-2“ Nacionalinės krepšinio lygos („VIKINGLOTTO-NKL“) ir Baltarusijos turnyre namuose 66:63 (17:18, 19:16, 9:13, 21:16) įveikė Minsko „Cmoki-2“ ekipą.

Atkakliose rungtynėse nugalėtojas sprendėsi tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Likus žaisti 43 sekundes „Cmoki-2“ aukštaūgis Mikita Balabanas pataikė du baudų metimus, sumažindamas kauniečių persvarą iki minimalios (63:64).

„Žalgiris-2“ ekipai persvaros padidinti savo atakoje nepavyko, tačiau 4 sekundėms likus  Giedrius Bergaudas blokavo lemtingu galėjusį tapti varžovo metimą, atsikovojo kamuolį bei taikliais baudų metimais įtvirtino kauniečių pergalę.

„Žalgiris-2“: Karolis Babušis 15, Justinas Ramanauskas (9 rez. perd.) ir Mantas Rubštavičius (5 rez. perd.) po 10, Giedrius Bergaudas (7 atk. kam.) ir Paulius Murauskas po 8.

„Cmoki-2“: Aleksejus Navoičykas 20 (4 rez. perd.), Uladzimiras Krysevičius 19 (9 atk. kam.), Ramanas Hestsas 10.

Naudingiausias karjeros rungtynes sužaidęs Ignas Razutis „Telšius“ traukė į pergalę

Penktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTO-NKL) iškovojo „Telšių“ (5-1) ekipa, kuri išvykoje 87:79 (19:17, 23:27, 23:20, 22:15) įveikė „Gargždus“ (2-3).

Svečiai iš Telšių lemiamą spurtą surengė iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes.

Ignas Razutis atseikėjo du tritaškius, taškus su varžovo pražanga pridėjo Ovidijus Kaminskis, o Tomo Rimšos pataikytas dvitaškis iš viso telšiškiams sukūrė 8 taškų pranašumą (83:75). „Gargždai“ per likusią minutę intrigos grąžinti nesugebėjo.

Nugalėtojų ekipoje įspūdingas rungtynes sužaidė Ignas Razutis. Gynėjas per 32 aikštėje praleistas minutes pelnė 26 taškus (7/7 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 4 kamuolius  atliko 9 rezultatyvius perdavimus, taip pat 4 kamuolius perėmė.

Jis surinko 43 naudingumo balus ir užfiksavo savo karjeros rekordą.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 18, Laurynas Mikalauskas 13 (11/12 baud. met., 9 atk. kam., 7 kld.), Jonas Dumašius 12 (5 rez. perd.), Ernestas Jonkus 11 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Laurynas Lučinskas ir Deividas Anužis (5 rez. perd.) po 8.

„Telšiai“: Ignas Razutis 26 (4 atk. kam. 9 rez. perd., 4 per. kam., 43 naud. bal.), Tomas Rimša 20 (8 atk. kam.), Mindaugas Norkus 15 (7 atk. kam., 4 kld.), Mindaugas Stašys 12.

Tauragės ekipa pasiekė ketvirtąją pergalę paeiliui

Namuose žaidęs Tauragės krepšinio klubas (4-1) VIKINGLOTO-NKL pasiekė pergalę 91:80 (30:17, 18:21, 23:17, 20:25) prieš Mažeikių „Erelius“ (2-3).

Tai ketvirtoji Tauragės ekipos pergalė iš eilės.

Jau pirmajame kėlinyje namuose žaidę tauragiškiai po Ernesto Serkevičiaus baudų metimų įgijo dviženklę persvarą – 25:15.

Trečiajame kėlinyje svečiai po Augustino Venckaus tritaškio buvo sumažinę atsilikimą iki 5 (43:48), tačiau likusią kėlinio dalį užtikrintai laimėję Tauragės krepšinio klubo krepšininkai prieš lemiamą ketvirtį turėjo solidų pranašumą – 71:55.

Ketvirtajame kėlinyje „Ereliai“ kelis kartus buvo sumažinę atsilikimą iki vienženklio, bet rimtesnio pasipriešinimo nesukėlė ir šeimininkai šventė užtikrintą pergalę – 91:80.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo netoli dvigubo dublio likęs Karolis Babkauskas, kuris per 37 minutes pelnė 12 (4/6 trit.) taškų, atliko 9 rezultatyvius perdavimus taip pat atkovojo 4 kamuolius bei mačą baigė fiksuodamas 25 naudingumo balų rodiklį.

Tauragės krepšinio klubas: Deividas Keburys 21, Tadas Sebežiovas 17, Rytis Biliartas 14 (11 atk. kam.), Ernestas Serkevičius 13, Karolis Babkauskas 12 (9 rez. perd., 25 naud. bal.).

Ereliai: Augustinas Venckus 18, Mantvydas Staniulis 16 (8 rez. perd.), Erikas Jakštys 14, Dovydas Daubaris 12.

„Ežerūnas“ per kėlinį panaikino 14 taškų deficitą ir įveikė „Vytį“

Antrąją pergalę VIKINGLOTO-NKL iškovojo įspūdingai mačo pabaigoje rungtyniavęs Molėtų „Ežerūnas“ (2-4).

Molėtiškiai savo aikštėje 79:76 (14:20, 22:28, 19:21, 24:7) įveikė Šakių „Vytį“ (1-5), kuris pralaimėjo penktąjį kartą iš eilės.

Po trečiojo kėlinio „Vytis“ pirmavo 14 taškų persvara (69:55), bet tuomet „Ežerūnas“ pakilo į kovą, kuri baigėsi pergale.

Mantas Šerkšnas pataikė dvitaškį, Dominykas Zupkauskas – tritaškį, Justas Šukelis ir Rokas Juokinis pridėjo dar po dvitaškį ir po atkarpos 9:0 „Ežerūnas“ priartėjo 64:69.

Gabrielius Čelka likus 6 minutėms smeigė tritaškį ir „Vyčiui“ suteikė 8 taškų persvarą, o likus 3,5 min. svečiai dar pirmavo 7 taškais.

Tuomet R. Jokonis įmetė dvitaškį, Dominykas Zupkauskas surinko tris taškus, o Mantas Šerkšnas pataikė visas tris baudas ir „Ežerūnas“ jau pirmavo 77:76.

„Vytis“ užpulti nesugebėjo, todėl likus 5 sek. turėjo prasižengti. D. Zupkauskas įmetė abi baudas, o lemiamas G. Čelkos tritaškis nelietė krepšio.

„Ežerūnas“ vertėsi be Igno Lukošiaus, o „Vytis“ – be Marijaus Užupio, Pauliaus Beliavičiaus, Šarūno Vingelio, Aurelijaus Pukelio, Karolio Kokoškos ir Evaldo Džiaugio.

„Ežerūnas“: Dominykas Zupkauskas 19 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Mantas Šerkšnas 18, Rokas Jukonis 14 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Justas Šukelis 13, Dominykas Bučas 12.

„Vytis“: Domantas Vilys 18, Gabrielius Čelka 17 (5/6 trit.), Paulius Semaška 13 (1/10 trit.), Rokas Stankevičius 11, Laurynas Miknevičius 9, Justas Sakalauskas 8 (8 atk. kam.).

Joniškyje – dramatiška „Jonavos“ pergalė

„Jonavos“ (2-3) ekipa iškovojo antrąją pergalę VIKINGLOTO-NKL. Nerijaus Zabarausko auklėtiniai svečiuose 83:81 (15:25, 21:19, 24:20, 23:17) įveikė Joniškio „Delikateso“ (1-5) ekipą.

Pirmoje rungtynių pusėje geriau atrodė „Delikateso“ krepšininkai, kurie, vedami Eimanto Stankevičiaus ir Šarūno Valuntos, jau pirmajame kėlinyje susikrovė 10 taškų pranašumą (25:15), kurį antrojo kėlinio metu varžovams leido sumažinti tik iki 8 (44:36).

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai: Kahlilas Thomasas pelnė 8 taškus iš eilės, po tris taškus pridėjo Nojus Pankratjevas ir Justas Vazalis, o „Jonavos“ ekipą nuo varžovų skyrė vos 2 taškai (53:55). Grąžinta intriga laikėsi iki pat rungtynių pabaigos.

Likus rungtyniauti 17 sekundžių Justo Vazalio taiklūs baudų metimai „Jonavos“ komandą nuo varžovų nutolino per 3 taškus (82:79).

„Delikateso“ ekipa taip pat atsakė taikliais Airido Giedraičio baudų metimais. Šeimininkai buvo priversti varžovus stabdyti pražangomis. Ir nors Justas Vazalis pataikė tik vieną baudą (83:81), „Delikatesas“ per likusias 5 sekundes užpulti nesugebėjo.

„Delikatesas“: Giedrius Stankevičius (12 atk. kam.) ir Eimantas Stankevičius po 17, Šarūnas Valunta 16, Mantvydas Žukauskas 11 (4 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.), Andrius Globys 8 (9 atk. kam.).

„Jonava“: Ianas Gardeneris 19 (4 rez. perd.), Kahlilas Thomasas 17 (9 atk. kam., 4 per. kam.) Modestas Žaunieriūnas 15, Nojus Pankratjevas 13, Justas Vazalis 12.

78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai
Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Per pratęsimą "Atletą" patiesęs "Perlas" pirmą kartą žais ketvirtfinalyje
Išlikimo rungtynėse paskutinį bilietą į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį pačiupo Vilkaviškio „Perlas“. Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje
Dviženklį pranašumą išbarstę žalgiriečiai itin apmaudžiai baigė pasirodymą NKL
Įspūdingą charakterį parodžiusi ir veteranų vedama „Kretinga“ eliminavo praėjusio sezono „7bet-NKL“ čempionus. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 87:83 (25:21,
"Delikatesas" dramatiškai iškopė į ketvirtfinalį, "Perlas" išlygino serijos su "Atletu" rezultatą
Joniškio „Delikatesas“ dramatiškai įšoko į „7bet-NKL“ ketvirtfinalio traukinį. Žilvino Petraičio auklėtiniai svečiuose 81:80 (22:15, 25:23, 18:18, 16:24)

Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07