NKL: debiutantai startavo patiesdami vicečempionus (visi rezultatai, aprašymai)

Aivaras Kvedaravičius
Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) krepšinis po labai ilgos pertraukos sugrįžo į Tauragę, o šios šventės proga Tauragės krepšinio klubas (1-0) padovanojo savo sirgaliams pergalę.

Pirmenybių debiutantai pirmosiose sezono rungtynėse namuose 78:74 nugalėjo vicečempioną Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ (0-1).

Beveik tris kėlinius komandos kovėsi taškas į tašką. Besibaigiant trečiajam ketvirčiui tauragiškiai netgi atsilikinėjo 34:41.

Visgi tuomet šeimininkai laimėjo atkarpą 23:6 ir prasidėjus ketvirtajam kėliniui patys jau turėjo dviženklę persvarą 57:47.

Paskutiniosiomis susitikimo akimirkomis dabartiniai Mezon-NKL vicečempionai dar mėgino išsigelbėti – po tritaškį pataikę Mindaugas Stašys ir Mantas Šerkšnas priartino juos 74:76.

Laiko išsigelbėti svečiams nebeliko. Paskutinėmis sekundėmis baudos metimus realizavę Tauragės krepšininkai nuskambėjus finalinei sirenai šventė istorinę pergalę.

Tauragės KK: Tadas Sebežiovas 21, Paulius Morkeliūnas 15, Aivaras Kvedaravičius 11 (6 rez. perd.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Mantas Šerkšnas 17, Mindaugas Stašys 14, Ignas Ramašauskas 9.

100 taškų pelnęs „Vytis“ sezoną pradėjo triuškinama pergale

Edvinas Jezukevičius iki rungtynių pabaigos likus kelioms minutėms jau prašėsi keitimo, tačiau daugiau stabdymų nebebuvo. Išbuvęs aikštėje iki mačo pabaigos, Jezukevičius tritaškiu pelnė 100-ąjį tašką ir taip vainikavo pirmąją Šakių „Vyčio“ (1-0) pergalę Mezon NKL sezone.

Aurimo Jasilionio treniruojamas klubas savų žiūrovų akivaizdoje 100:62 (28:12, 24:14, 20:13, 28:23) neturėjo vargo su Molėtų „Ežerūnu“ (0-1).

Pirmuosius „Vyčio“ taškus naujajame sezone tritaškiu pelnė Gytis Radzevičius. Sužaidus 7 minutes šakiečiai turėjo minimalią persvarą (9:8), tačiau Aurelijus Pukelis, Jezukevičius ir Paulius Beliavičius surinko po 5 taškus, Šarūnas Vingelis pridėjo du tritaškius, o „Vytis“ po spurto 25:6 nutolo 20 taškų atstumu (34:14).

Antrajame kėlinyje „Vytis“ ir toliau didino persvarą, o ketvirčio pabaigoje, pirmąjį kartą pasižymėjus jauniesiems Justui Sakalauskui Ir Juliui Daugėlai, „Vyčio“ persvara buvo dviguba – 52:26.

Trečiajame ketvirtyje „Vytis“ nemažino apsukų ir įpusėjus kėliniui išlaikė dvigubą pranašumą (64:32). Netrukus Šakių komandos treneris Aurimas Jasilionis į aikštę išleido tris jaunuosius komandos krepšininkus – Sakalauską, Daugėlą ir Marką Užukauską.

Ketvirtajame kėlinyje į aikštę sugrįžo pagrindiniai krepšininkai, kurie padėjo pranašumą padidinti iki 38 taškų.

Šiose rungtynėse „Vytis“ vienu metu buvo pataikęs net 10 tritaškių iš 12 bandymų (81,8 proc.), tačiau antroje susitikimo pusėje tolimų šūvių pataikymas šiek tiek suprastėjo iki 58 proc. (14/24).

Antrąsias sezono rungtynes „Vytis“ žais jau rytoj, šeštadienį. Šakiečiai Kaune 16 val. susitiks su vietos KTU krepšininkais.

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius 19 (5/8 dvit., 3/4 trit.), Karolis Babkauskas (4 rez. perd.) ir Paulius Beliavičius po 12, Brianas Wanamakeris 11, Šarūnas Vingelis ir Gytis Radzevičius po 10.

„Ežerūnas“: Jonas Zakas 24 (9/13 dvit.), Karolis Lukošiūnas 11 Eimantas Narušis 7.

„Žalgirio“ dubleriai namuose palaužė „Palangą“

Antrąją pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezono starte įsirašė Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda. Tomo Masiulio auklėtiniai penktadienį savo aikštėje 75:71 (25:19, 15:18, 17:21, 18:13) po atkaklios kovos palaužė „Palangos“ (0-1) atletus Tadu Pažėra priešakyje.

Jam pataikius vieną baudą ketvirtojo kėlinio pradžioje, rungtynių rezultatas tapo lygus 59:59. Tada svečiai per pusketvirtos minutės nepelnė nė taško, Vitalijus Kozys žalgiriečiams surinko šešis ir jie atitrūko 68:59.

Likus žaisti 11 sekundžių, Pažėra dar sykį realizavo vieną baudą ir „Palangos“ deficitas siekė vos du taškus – 71:73.

Tuomet po minutės pertraukėlės pražanga sustabdytas Ignas Sargiūnas prie baudų metimų linijos neklydo bei padvigubino „Žalgirio-2“ persvarą – 75:71. Lemiamoje atakoje Augusto Šuliausko tolimas metimas tikslo nepasiekė ir finalinė sirena skelbė pergalę kauniečių startą namų arenoje.

Palangos klubą paskui save tempęs Pažėra per 36 minutes pelnė 22 taškus (5/11 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 9/11 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius bei 4 kartus suklydo.

„Žalgiris-2“: Ignas Sargiūnas 15, Lukas Uleckas 12, Vitalijus Kozys 9, Matas Jogėla 9, Rokas Jokubaitis 9.

„Palanga“: Tadas Pažėra 22, Jonathanas Walteris 13, Modestas Paulauskas 11, Nerijus Barauskas 11.

Dramoje Vilniuje – „Perlo“ triumfas ir 28 taškus surinkusio KTU atstovo solo šou

Dramatiška pergale žygį naujajame Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezone pradėjo Vilniaus „Perlo“ (1-0) ekipa. Arvydo Gronskio treniruojami jaunuoliai namuose 96:92 (29:23, 22:19, 20:29, 25:21) palaužė Martyno Zigmantavičiaus vedamus Kauno KTU (0-1) atstovus ir atidarė pergalių sąskaitą.

Ketvirtojo kėlinio viduryje dvitaškį pataikęs Julius Kigas buvo padidinęs svečių persvarą iki keturių taškų – 83:79, bet vėliau tas pats Kigas prametė iš vidutinio nuotolio, o kitoje atakoje suklydo.

Arnas Beručka per tą atkarpą pelnė keturis taškus paeiliui, Lukas Kvedaravičius smeigė tritaškį ir „Perlas“ persvėrė rezultatą savo naudai – 86:83.

Prasidėjus paskutinei minutei, Medas Kuprijanovas išlygino rezultatą – 90:90. Į tai Martynas Maskolaitis atsakė tritaškiu, o likus žaisti 3 sekundes rezultatyviausias rungtynių žaidėjas Martynas Zigmantavičius išprovokavo pražangą ir ją pavertė dviem taškais – 93:92.

Po minutės pertraukėlės KTU ekipa greitai prasižengė prieš Martyną Maskolaitį, kuris prie baudų metimų linijos neklydo ir įtvirtino sostinės komandos pranašumą – 95:92. Karolis Kokoška lemiamu metu iš toli nepataikė ir „Perlas“ šventė pergalę.

Zigmantavičius per 35 minutes pelnė 28 taškus (5/9 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 9/11 baudos), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei išprovokavo 9 pražangas.

„Perlas“: Arnas Beručka 23, Martynas Maskolaitis 20 (8 atk. kam.), Aistis Pilauskas 14, Lukas Kvedaravičius 13.

KTU: Martynas Zigmantavičius 28 (9 rez. perd.), Julius Kigas 15, Medas Kuprijanovas 11.

„Sūduva-Mantinga“ titulo gynybą pradėjo pergale prieš Jonavą

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (1-0) titulo gynybą 2017-2018 metų sezone pradėjo pergale namuose.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai pirmose sezono rungtynėse namie 91:78 (27:22, 23:12, 19:21, 22:23) nugalėjo Jonavos komandą (0-2) ir čempionate įsirašė pirmąją pergalę.

Laimėdama Marijampolės ekipa svečius iš Jonavos paliko be pergalių.

Intriga šiose rungtynėse gyvavo iki trečiojo kėlinio vidurio, kai Jonavos komandos legionierius Nnaebuka Anyaroah pataikė iš toli ir sušvelnino savo komandos atsilikimą iki keturių taškų (49:53).

Vis tik netrukus marijampoliečiai trumpą atkarpą laimėjo 7:2 ir vėl kiek atsiplėšė (60:51). Vėliau Nerijaus Zabarausko kariauna dar kartą sumažino deficitą, tačiau aikštės šeimininkai ketvirtį laimėjo pelnydami devynis taškus be jokio atsako, ir taip susigrąžino dviženklę persvarą (69:55).

Ketvirtasis kėlinys komandoms tebuvo formalumas. Jonava susitikime daugiau taip ir nesumažino skirtumo, kad į rungtynes sugrįžtų intriga, o „Sūduvos-Mantingos“ treneris Vaišvila Suvalkijoje debiutavo pergale.

Šiose rungtynėse Marijampolės klubas didžiąją rungtynių dalį vertėsi vos septynių žaidėjų pagalba. Robertas Subotkevičius rungtyniavo vos 4 minutes.

Sunkiausiai sulaikomas šįkart buvo „Sūduvos-Mantingos“ aukštaūgis Antanas Udras, pelnęs 22 taškus (8/9 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud. met.) ir atkovojęs 8 kamuolius.

Kitas rungtynes Marijampolės ekipa žais Tauragėje, kur šeštadienį susitiks su vietos ekipa.

„Sūduva-Mantinga“: Antanas Udras 22 (8 atk. kam.), Andrius Aleksandrovas ir Ignas Labutis po 14, Rokas Stankevičius 13, Žygimantas Šimonis 11.

Jonava: Nnebuka Anyaroah 21, Martynas Pacevičius 11, Lukas Grabauskas ir Mykolas Dieninis po 9.

„Telšiai“ atidarė namų areną triuškinančia pergale

Praėjusį sezoną Mažeikiuose savo namų rungtynes žaidę „Telšiai“ (1-0) oficialiai debiutavo naujojoje savo miesto arenoje.

Galingai Mezon-NKL čempionatą pradėję Augenijaus Vaškio auklėtiniai 74:53 (15:13, 22:11, 15:17, 22:12) sutriuškino Joniškio „Delikatesą“ (0-1).

Šeimininkai į priekį pradėjo bėgti antrajame kėlinyje, kai po laimėtos atkarpos 18:6 nutolo 32:19.

Užtikrintai Telšių ekipa žaidė ir po ilgosios pertraukos. Puikiai žaidęs Erikas Kubilius vedė ją į priekį bei ketvirtajame kėlinyje leido įgyti jau triuškinančią persvarą.

Joniškio klubo neišgelbėjo net ir įspūdingas Ryčio Biliarto žaidimas. 202 cm ūgio krepšininkas per 39 minutes pelnė 21 tašką (10/17 dvitaškiai) ir atkovojo 16 kamuolių.

„Telšiai“: Erikas Kubilius 22 (10 atk. kam.), Osvaldas Mačernis ir Kajus Okmanas po 12.

„Delikatesas“: Rytis Biliartas 21 (16 atk. kam.), Žilvinas Petraitis 10, Mantvydas Žukauskas ir Benius Urbonavičius po 6.

Per kėlinį 37 taškus pelniusi „Šilutė“ įveikė „Erelius“

Įspūdingai rungtynėse startavusi „Šilutė“ (1-0) pergalingai pradėjo naująjį Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezoną. Ji savo aikštėje 89:80 (37:19, 19:20, 20:31, 13:10) įrodė pranašumą prieš Mažeikių „Erelius“ (0-1).

Pirmojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis (10:10), tačiau savų sirgalių akivaizdoje žaidę Šilutiškiai užkūrė pirtį svečiams iš Mažeikių ir žaibiškai spurtavo 27:9, palikdami „Erelius“ užnugaryje. Pirmasis ketvirtis baigėsi šeimininkams pirmaujant ašuoniolikos taškų skirtumu (19:37).

Antrąjį kėlinį „Šilutė“ pradėjo padidindama pranašumą iki 22 taškų (41:19). Iki pirmosios rungtynės pusės likus žaisti keturias minutes, komandas tebeskyrė milžiniška persvara (51:30), tačiau mažeikiškiai surengė 7:0 atkarpą ir sumažino atsilikimą iki keturiolikos (51:37).

Po ilgosios pertraukos Taurantas Tamošiūnas tolimu metimu atstatė šeimininkams dvidešimt taškų persvarą (59:37). „Ereliai“ palaipsniui pradėjo mažinti deficitą, Mindaugo Remino bei Ričardo Verbicko šou trečiajame kėlinyje ištirpdė svečių atsilikimą iki šešių taškų (70:76).

Paskutiniajame kėlinyje „Šilutės“ legionieriai atstatė pranašumą iki vienuolikos, tačiau Aurimo Urbono, Ričardo Verbicko tritaškiai bei Dariaus Marcinkevičiaus du taškai priartino mažeikiškius per vieną metimą - 78:81. Šilutiškių sėkmingesnė rungtynių pabaiga lėmė šeimininkų pergalę rezultatu 89:80.

„Šilutė“: Justas Nausėdas 21, Taurantas Tamošiūnas 19, Modestas Žaunieriūnas 17, Evaldas Džiaugys 11, Oetjenas Brownas 8.

„Ereliai“: Ričardas Verbickas ir Mindaugas Reminas po 15, Aurimas Urbonas 12, Tomas Zdanavičius 10, Darius Marcinkevičius 9.

Buškevico nestebina Delininkaičio ir Lukauskio forma: jie laukia tokių serijų
Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią
Lukauskio ir Delininkaičo vedami jurbarkiečiai po dramatiškos kovos tapo paskutiniais pusfinalio dalyviais
Lemiamą patirties ir jaunystės kovą laimėjęs „Jurbarkas-Karys“ tapo paskutiniu „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviu. Septyniese žaidę Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 98:94
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
Vilio pabaigoje traukiami marijampoliečiai palaužė "Perlą" ir prasibrovė į pusfinalį
Trečiajame kėlinyje atsiplėšusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žengė į „7bet-NKL“ pusfinalį. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 76:69 (16:15, 14:16, 19:12,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Vytis-VDU" visgi laimėjo ir lemiamą mačą žais Jurbarke
Charakterį parodęs Šakių „Vytis-VDU“ išplėšė dar bent vienerias „7bet-NKL“ atkrintamųjų rungtynes. Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 94:89 (30:18,
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
Dramatiškai laimėję jurbarkiečiai priartėjo prie Finalo ketverto
„7bet-NKL“ atkrintamosiose lygos debiutantas „Jurbarkas-Karys“ dėjo dar vieną žingsnį pusfinalio link. Povilo Valaičio auklėtiniai namų tvirtovėje 104:98 (24:22, 20:19,
Žemaičių magija tęsiasi: dramatiškai telšiškius palaužiusi "Kretinga" – pirmoji pusfinalio dalyvė
Šio „7bet-NKL“ sezono atkrintamosiose „Kretinga“ daro stebuklus. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 73:71 (13:19, 19:19, 21:18, 20:15) ketvirtfinalyje eliminavo
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Marijampoliečiai užtikrintai startavo ketvirtfialyje, jurbarkiečiai dramatiškai krito per pratęsimą
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pergale startavo „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Tomo Gaidamavičiaus kariauna namų tvirtovėje 77:65 (26:14, 20:20, 18:12, 13:19) įveikė
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Per pratęsimą "Atletą" patiesęs "Perlas" pirmą kartą žais ketvirtfinalyje
Išlikimo rungtynėse paskutinį bilietą į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį pačiupo Vilkaviškio „Perlas“. Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje
Dviženklį pranašumą išbarstę žalgiriečiai itin apmaudžiai baigė pasirodymą NKL
Įspūdingą charakterį parodžiusi ir veteranų vedama „Kretinga“ eliminavo praėjusio sezono „7bet-NKL“ čempionus. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 87:83 (25:21,
"Delikatesas" dramatiškai iškopė į ketvirtfinalį, "Perlas" išlygino serijos su "Atletu" rezultatą
Joniškio „Delikatesas“ dramatiškai įšoko į „7bet-NKL“ ketvirtfinalio traukinį. Žilvino Petraičio auklėtiniai svečiuose 81:80 (22:15, 25:23, 18:18, 16:24)
"Ryto" dublerių sezoną užbaigė per pratęsimą sostinėje triumfavęs "Vytis-VDU"
Dar vienas Tito Januševičiaus rezultatyvus pasirodymas padėjo Šakių „Vyčiui-VDU“ žengti į ketvirtfinalį. Šakiškiai sostinėje 110:100 (26:24, 16:23, 30:24,
Titulo gynyba tęsiasi: "Žalgirio" dubleriai Kretingoje išplėšė lemiamą mačą
„7bet-NKL“ atkrintamosios įgauna pagreitį, o jose žūtbūtinę pergalę pasiekė Kauno „Žalgiris-2“. Titulą ginantys Vytauto Pliaugos auklėtiniai aštuntfinalyje svečiuose 88:72 (25:16,
"Atletas" neįtikėtinu spurtu atėmė aikštės pranašumą iš "Perlo", "Delikatesas" išlygino serijos rezultatą
Paskutiniame kėlinyje atsibudęs Kauno r. „Atletas“ iškovojo pirmąją pergalę „7bet-NKL“ aštuntfinalyje. Remigijaus Bardausko kariauna išvykoje 83:75 (13:25,
NKL atkrintamosios: žalgiriečiai prarado namų pranašumą, "Ryto" dubleriai krito Šakiuose
„7bet-NKL“ aštuntfinalio etape – pirmoji staigmena. Žemesnę vietą reguliariajame sezone užėmusi „Kretinga“ išvykoje 67:64 (19:12, 13:15, 16:14,
Vainauskas: stengiuosi nesikišti, tačiau duodu individualius patarimus savo žaidėjams
Devintoji serialo „Tikslo link. Olimpas“ serija „Atvertos galimybės“ pasakoja apie studentų krepšinį ir Palangos „Olimpo“ bei Kauno kolegijos bendrystę. Klubo
NKL aštuntfinalio starte – pergalė nepadoriu skirtumu
Tadas Rinkūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes, o Ukmergės „Stekas“ įsirašė lengvą pergalę „7bet-NKL“ aštuntfinalio starte. Ukmergiškiai savo aikštėje
Aiškios visos NKL aštuntfinalio poros
Pasibaigus Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) reguliariojo sezono kovoms, paaiškėjo visos aštuntfinalio poros.40 ture buvo sužaistos šešerios rungtynės, kuriose
Žalgiriečius įveikę "Telšiai" užsitikrino antrą vietą, "Ryto" ir Neptūno" dubleriai patyrė nesėkmes
30 pergalė „Telšiams“ (30-8) užtikrino antrąją vietą „7bet-NKL“ reguliariajame sezone. Povilo Šakinio kariauna išvykoje 79:65 (16:18, 22:16, 21:16, 20:15)
"Sūduva-Mantinga" nutraukė fantastinę "Olimpo" seriją
„7bet-NKL“ sezono finišo tiesiojoje pergalę pasiekė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (29-8), kuri namų tvirtovėje 80:76 (9:19, 21:17, 24:19, 26:21) parklupdė Palangos
Dramoje su pratęsimu "Olimpas" laimėjo reguliarųjį sezoną (rezultatai)
Plonu ledu vaikščiojęs Palangos „Olimpas“ (31-5) dramatiškai pratęsė pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Pajūrio komanda namuose 95:92 (26:15, 18:24, 14:18,
Žalgiriečiai nusileido marijampoliečiams, "Ryto" jaunimas nukovė autsaiderius
Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (28-7) ekipa, vedama Egidijaus Dimšos, laimėjo 28 kartą šiame „7bet-NKL“ sezone. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai savo aikštėje
Žalgiriečiai dramatiškai pralaimėjo, "Ryto" ir "Neptūno" dublerių mūšyje triumfavo klaipėdiečiai
5 pralaimėjimų seriją „7bet-NKL“ sezone nutraukęs Vilkaviškio „Perlas“ (17-18) namie 73:70 (21:22, 13:20, 18:13, 21:15) dramatiškai palaužė Kauno „Žalgirį-2“
Žalgiriečiai pratęsė "Vyčio-VDU" nesėkmių seriją
Š akių „Vytis-VDU“ (15-17) toliau neišbrenda iš nesėkmių ruožo. „7bet-NKL“ čempionate šakiškiai išvykoje 87:94 (16:25, 26:22, 17:22,