NKL: įtempta lyderių dvikova, "Ryto" jaunimo pergalė ir "Neptūno" dublerių nesėkmė

V.Kuralavičiaus nuotr.
VIKINGLOTTO-NKL lyderių dvikovoje – Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (32-7) pergalė.

Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 91:81 (25:25, 33:19, 14:28, 19:9) pranoko „Telšius“ (31-8) ir tapo vienvaldžiais pirmenybių lyderiais. Tarpusavio seriją šiame sezone marijampoliečiai laimėjo 3-1.

Mačo nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kai rungtynėms artėjant į pabaigą sėkmingiau sužaidė „Sūduva-Mantinga“.

Iš pradžių Šarūnas Beniušis atliko sėkmingą reidą krepšio link, o kiek vėliau sugriebė kamuolį puolime ir, likus 2 minutėms, įvertė taškus iš po krepšio bei padidino marijampoliečių pranašumą iki 5 taškų – 84:79.

Neilgai trukus Gintautas Matulis atliko verpstę, o prasidėjus paskutinei mačo minutei galutinę vinį įkalė Aurimas Kieža, kuris smeigė tritaškį ir padidino „Sūduvos-Mantingos“ persvarą iki 8 taškų – 89:81.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs Edvinas Jezukevičius pelnė 18 taškų (1/2 dvit., 3/5 trit., 7/7 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 pražangas, sykį suklydo bei surinko 21 naudingumo balą.

Marijampoliečiai iš pradžių į priekį šovė galingai sužaidę antrojo kėlinio pabaigą. Gintautas Matulis įkrovė iš viršaus, Šarūnas Beniušis pelnė taškus su pražanga, Justinas Jogminas smeigė tritaškį, o „Sūduva-Mantinga“ spurtavo 13:4 bei įgijo 14 taškų persvarą – 58:44.

Vis tik telšiškiai sugebėjo atsitiesti po ilgosios pertraukos. Gytis Sirutavičius bei Rytis Biliartas realizavo po dvitaškį, tuomet G. Sirutavičius realizavo baudas, Tomas Rimša smeigė tritaškį ir sumažino „Telšių“ deficitą iki minimumo – 66:67.

Telšiškiai šiek tiek geriau sužaidė ketvirčio pabaigą ir prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui rezultatas jau buvo lygus (72:72).

„Telšiai“: Ignas Razutis (3/6 trit., 9 rez. perd.) ir Gytis Sirutavičius (5/6 dvit.) po 18, Rytis Biliartas 15 (7/13 dvit.), Tomas Rimša 10.

„Sūduva-Mantinga“: Justinas Jogminas (3/4 dvit., 3/5 trit.) ir Edvinas Jezukevičius (3/5 trit.) po 18, Šarūnas Beniušis 16 (6/8 dvit.).

E. Tubutis padėjo „Perlui“ apginti namų tvirtovę

Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) iškovojo Vilniaus „Perlas“ (16-23), kuris namuose 102:97 (22:26, 23:19, 29:30, 28:22) nugalėjo Joniškio „Delikateso“ (17-22) krepšininkus.

Nors lemiamą ketvirtį „Perlas“ pradėjo su minimaliu atsilikimu (74:75), ir po dviejų kėlinio minučių atsilikinėjo 78:80, Vilniaus krepšininkai spurtavo 15:4 ir pirmavo jau 9 taškais – 93:84.

Likus minutei ir 14 sekundžių „Perlui“ buvo pavykę įgauti 11 taškų persvarą (100:89), tačiau greitai „Delikatesas“ deficitą sumažino iki 5 taškų – 95:100.

Per likusias 12 mačo sekundžių Augustas Marčiulionis ir Rokas Ulvydas apsikeitė taikliomis baudomis, o „Ryto“ dubleriai šventė pergalę.

Absoliutus „Perlo“ lyderis buvo Einaras Tubutis, kuris per 34 minutes pelnė 23 taškus (3/6 dvit., 4/9 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 37 naudingumo balus.

„Perlas“: Einaras Tubutis 23 (4/9 trit., 11 atk. kam., 5 rez. perd., 5 išprov. praž., 37 naud. bal.), Simas Jarumbauskas 21 (6 atk. kam., 8 klaid.), Augustas Marčiulionis 17 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 klaid.), Jokūbas Rubinas 14, Ignas Juškevičius 10 (6 atk. kam.).

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius ir Giedrius Stankevičius (6 atk. kam.) po 18, Mantvydas Žukauskas 11 (5 rez. perd.).

Kovoje iki paskutinių sekundžių – „Šilutės“ pergalė prieš „Neptūną-Akvaservis“

Nelengvą pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) pasiekė vieni turnyrinės lentelės lyderių, „Šilutės“ (27-12) krepšininkai.

Kęstučio Mačijausko auklėtiniai ketvirtadienio vakarą išvykoje 80:77 (14:22, 31:18, 11:15, 24:22) parklupdė Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (22-17) ekipą.

Iki lemiamo kėlinio pabaigos žaisti likus 36 sekundes Luko Kreišmonto dvitaškis su pražanga šeimininkų deficitą nukirpo iki minimalaus – 74:75.

Savo atsaką rengusi „Šilutė“ sudegino 22 atakos sekundes, tačiau tuomet tritaškį smeigė Andrius Gaidys, taip svečiams vėl sukurdamas 4 taškų persvarą – 78:74.

Žaisti likus 6 sekundes Herkus Kumpys pataikė vieną baudos metimą, o netrukus „Šilutei“ suklydus, pataikė dar dvi baudas ir klaipėdiečių atsilikimas vėl buvo minimalus – 77:78.

Visgi žaisti likus 3 sekundes A. Gaidys nuo baudų metimų linijos neklydo ir šilutiškių pergalę įtvirtino – 80:77.

Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo Ernestas Sederevičius, kuris per 27 minutes pelnė 11 taškų (5/6 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, vieną kamuolį perėmė, blokavo varžovo metimą ir iš viso surinko 23 efektyvumo balus.

„Neptūnas-Akvaservis“: Herkus Kumpys 24, Vytautas Šarakauskas 14 (11 atk. kam.), Matas Vaitkus 9, Adomas Sidarevičius 8, ..., Deividas Rasys 3 (8 atk. kam.).

„Šilutė“: Simonas Serapinas 20, Modestas Paulauskas 13 (7 atk. kam.), Andrius Gaidys 12, Linas Lekavičius ir Ernestas Sederevičius (6 atk. kam., 4 rez. perd., 23 naud. bal.) po 11.

„Palangos Kuršių“ pergalei Tauragėje prireikė pratęsimo

Pergalę per pridėtą laiką Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) iškovojo „Palangos Kuršiai“ (18-20), kurie išvykoje 96:95 (21:17, 17:29, 22:23, 20:11, 16:15) nugalėjo Tauragės krepšinio klubo (8-30) krepšininkus.

Iki pratęsimo pabaigos likus 51 sekundei „Kuršiai“ pirmavo dviem taškais (91:89) ir tauragiškių padėtį dar labiau pablogino taikliais baudų metimais – 93:89.

Oskaras Pleikys po pusės minutės pataikė vieną iš dviejų baudų, Mindaugas Reminas atsakė tuo pačiu, o Ernestas Serkevičius, likus 14 sekundžių, šovė iš toli ir iki minimalaus sumažino „Kuršių“ pranašumą – 93:94.

Po dviejų sekundžių M. Reminas išprovokavo varžovo pražangą ir realizavo du baudų metimus, o likus 6 sekundėms E. Serkevičius netaikliai atakavo iš toli – palangiškiai pirmavo 96:93.

Nors Rokas Bendikas atkovojo kamuolį puolime ir paskutinėmis mačo akimirkomis pataikė dvitaškį iš po krepšio, to nepakako, kad tauragiškiai išlygintų rezultatą – „Kuršiai“ šventė pergalę.

Naudingiausiai svečių gretose rungtyniavo ir komandą į pergalę atvedė Karolis Sapiega, per 23 minutes pelnęs 10 taškų (4/5 dvit., 2/3 baud. met.), atkovojęs 8 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei taip užfiksavęs 23 balų efektyvumą.

Tuo metu šeimininkų komandoje geriausiai atrodė E. Serkevičius, kuris per 39 minutes įmetė 32 taškus (3/8 dvit., 6/14 trit., 8/12 baud. met.) ir surinko 23 naudingumo balus.

Tauragės krepšinio klubas: Ernestas Serkevičius 32 (6/14 trit., 23 naud. bal.), Oskaras Pleikys (18 atk. kam.), Karolis Babkauskas (7 rez. perd.) ir Arminas Bergaudas (8 atk. kam.) po 13, Liudas Valantinas 11, Justinas Bardauskas 9.

„Palangos Kuršiai“: Mindaugas Reminas 25, Quincy Tayloras 19 (6 rez. perd., 5 atk. kam.), Taurantas Tamošiūnas 15, Laurynas Liučinskas 14 (12 atk. kam.), Karolis Sapiega 10 (8 atk. kam., 23 naud. bal.), ..., Luka Zaharijevičius 5 (8 atk. kam.).

Kovoje dėl 12-osios vietos – itin svarbi „Ežerūno“ pergalė

Kovoje dėl vietos atkrintamosiose itin svarbią pergalę iškovojo Molėtų „Ežerūnas“ (15-22), kuris namuose 76:71 (18:21, 19:14, 18:13, 21:23) palaužė „Jonavą“ (14-23).

Prieš šį susitikimą abi komandos turėjo po 14 pergalių ir dalijosi 12-13 vietomis. Į atkrintamąsias varžybas pateks 12 stipriausių komandų, o šiems dviem klubams lieka sužaisti po tris susitikimus.

Tiesa, „Jonava“ išlaikė svarbų kozirį – jeigu šie klubai surinks po lygiai pergalių, tuomet aukštesnę vietą užims Nerijaus Zabarausko auklėtiniai.

Per likusius tris mačus „Jonava“ namie žais su Tauragės krepšinio klubu ir Mažeikių „Ereliais“, o išvykoje susidurs su Šilalės „Lūšimi“.

Tuo metu „Ežerūnas“ namie priims „Palangos Kuršius“, o svečiuose kovos su Tauragės krepšinio klubu bei „Gargždais“.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms „Ežerūnas“ buvo priekyje 13 taškų persvara (71:58), bet „Jonava“ dar atkūrė intrigą.

Kahlilas Thomasas pelnė penkis taškus iš eilės, Modestas Žaunieriūnas pridėjo dvitaškį ir likus 82 sekundėms „Jonava“ priartėjo iki 65:72.

Ignas Lukošius pataikė abi baudas, bet K. Thomasas pelnė dar keturis taškus iš eilės ir likus 13 sekundžių atsilikimą sumažino iki 5 taškų (69:74).

Galiausiai Martynui Linkevičiui buvo skirta nesportinė pražanga, o po dviejų taiklių „Ežerūno“ baudų nugalėtojas tapo aiškus.

„Ežerūnas“: Vytautas Saulis 20 (7/8 metimai), Ignas Lukošius 15 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Ignas Bilinskas ir Tauras Ulevičius (10 rez. perd.) po 10, Tautvydas Vyšniauskas ir Dominykas Zupkauskas po 8.

„Jonava“: Kahlilas Thomasas 26 (11/16 dvit., 13 atk. kam.), Modestas Žaunieriūnas 21 (9/14 metimai), Martynas Linkevičius (7 atk. kam.) ir Justas Vazalis po 8.

„Gargždai“ svečiuose sutriuškino „Lūšį“

VIKINGLOTTO-NKL pergalę išvykoje iškovojo „Gargždai“ (19-19), kurie 88:62 (17:11, 24:11, 23:11, 24:29) susitvarkė su Šilalės „Lūšimi“ (10-27). Pastaroji buvo laimėjusi dukart iš eilės.

Sėkmingai mačą pradėjusi „Lūšis“ pirmavo 9:5, bet tuomet „Gargždai“ spurtavo 12:0 ir jau buvo priekyje 17:9.

Antrąjį kėlinį Deividas Anužis pradėjo dviem dvitaškiais, Ernestas Jonkus pridėjo tritaškį ir svečiai pabėgo 24:11. Po dviejų kėlinių „Gargždai“ buvo priekyje 41:19 ir daugiau rungtynėse intrigos nebuvo.

„Gargždai“ vertėsi be savo lyderio Manto Ruikio.

Laurynas Mikalauskas surinko dvigubą dublį: pelnė 11 taškų ir atkovojo 14 kamuolių.

„Lūšis“: Mindaugas Čepauskas 22 (9/14 metimai, 7 atk. kam.), Eimantas Žilius 13 (7 atk. kam.), Justas Košys 9.

„Gargždai“: Rimantas Daunys 18, Ernestas Jonkus 16 (6/7 metimai), Jonas Dumašius 12 (6 rez. perd.), Laurynas Mikalauskas 11 (14 atk. kam.), Deividas Anužis 10.

Akistatos su sūnumi laukiantis Urbonas: jis man sakė: atvažiuosite, gausite malkų
„Šiaulių“ komanda išgyvena sudėtingą savaitę: pirmadienį sužaistos rungtynės su Kėdainiu „Nevėžiu-Optibet“, o dabar prieš akis – kovos su Vilniaus
Jurbarke vos neprisižaidusi "Kretinga" finalą pradėjo pergale
Prasidėjusiame „7bet-NKL“ didžiajame finale plonu ledu vaikščiojusi „Kretinga“ įsirašė pirmąją pergalę. Arimanto Mikaločiaus kariauna išvykoje 87:78
LKL paskelbė atkrintamųjų varžybų datas
Iki „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono pabaigos liko mažiau nei mėnesis, per šį laiką galutinai paaiškės komandų rikiuotė reguliariajame sezone bei sužinosime
78 naudingumo balus surinkęs puolėjų duetas atvedė "Olimpą" į pergalę mažojo finalo starte
„7bet-NKL“ mažojo finalo starte pirmąjį žingsnį bronzos medalių link žengė žvėriškus pasirodymus surengęs Palangos „Olimpo“ puolėjų tandemas ir kompanija. Sandžio
Urbonas registruotas pagrindinėje "Ryto" komandoje (Žibėno komentaras)
Pirmadienio popietę Vilniaus „Rytas“ pasidalino naujienomis – prie pagrindinės komandos sudėties LKL kovoms prisijungs FIBA jaunimo Čempionų lygos MVP – Ignas Urbonas.Šį
"Žalgiris" ir trečią kartą nukovė "Rytą", šįkart – užtikrintai
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko jau trečioji grandų akistata, kurią ir vėl laimėjo Kauno „Žalgiris“ (22-2).Andrea Trinchieri auklėtiniai namie 92:78 (27:22,
Kaip su "Real", taip ir su "Rytu": "Žalgirio" fanai iššlavė visus bilietus
Trečiasis šio sezono LKL grandų mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ krepšininkų sekmadienį vyks sausakimšoje arenoje, rašo Krepšinis.lt.„Antras
Iš arčiau: 3 įdomūs faktai apie "Žalgirio" ir "Ryto" susitikimą
„Betsafe-LKL“ čempionate laukia paskutinis reguliaraus sezono derbio mūšis, kuriame šį sekmadienį Kauno „Žalgiris“ (21-2) namuose priims svečių, Vilniaus
Svarbiausius derbio akcentus minėjęs Birutis: kiekvienas turime suprasti, jog sezonas nesibaigė
Kauno „Žalgiris“ uždarė sezoną Eurolygoje ir gali pilnai koncentruotis „Betsafe-LKL“ batalijoms.Artimiausias kauniečių mačas laukia jau šį sekmadienį, kuomet
Trečią sykį Marijampolėje laimėjusi "Kretinga" dramatiškai prasibrovė į finalą
10-oje vietoje reguliarųjį sezoną baigusi „Kretinga“ pratęsė pasakišką žygį atkrintamosiose ir žengė į „7bet-NKL“ finalą. Arimanto Mikaločiaus vyrai išvykoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Delininkaitis – apie Jurbarko spartiečius, didžiausią motyvatorių ir varžovą Seibutį
Antrąjį sezoną „Jurbarko-Kario“ marškinėlius vilkintis Tomas Delininkaitis krepšinio aikštelėje puikiai atspindi antrąją komandos pavadinimo dalį. Už kelių
Prireiks lemiamo pusfinalio mačo: "Sūduva-Mantinga" užtikrintai pranoko kretingiškius
Dar viena „7bet-NKL“ pusfinalio pora pasiekė maksimalią intrigą. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ svečiuose 71:55 (22:9, 13:10, 14:15, 22:21) įveikė „Kretingą“
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
Be gailesčio: turkus sutriuškinęs "Ryto" jaunimas triumfavo Čempionų lygos finale
Vengrijos mieste Debrecine vykusio FIBA Čempionų lygos jaunimo turnyro finale įspūdingai triumfavo Vilniaus "Ryto" krepšininkai.Andriaus Šležo auklėtiniai 98:62 (25:19, 15:11,
Itin permainigame bei rezultatyviame mūšyje Vilniuje – "Ryto" pergalė prieš "Lietkabelį"
Kardinaliai skirtingomis rungtynių pusėmis pažymėtame mače – jubiliejinė Vilniaus „Ryto“ (20-4) pergalė „Betsafe-LKL“ čempionate.Giedriaus Žibėno
Serijos rezultatą Marijampolėje dramatiškai persvėrusi "Kretinga" priartėjo prie finalo
„Kretinga“ po skaudžios nesėkmės reabilitavosi ir vėl persvėrė „7bet-NKL“ pusfinalio seriją savo naudai. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje  82:78 (22:18,
Siaubingai startavęs "Ryto" jaunimas atsitiesė ir pateko į Čempionų lygos turnyro finalą
Vilniaus "Ryto" talentai Vengrijos mieste Debrecene vykstančiame FIBA Čempionų lygos jaunimo turnyre prasibrovė į finalą.Andriaus Šležo auklėtiniai po permainingos kovos 83:76
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Sausakimšame Kretingos sporto centre "Sūduva-Mantinga" nupūtė žemaičius
Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje
"Ryto" jaunimas tiesiog sutrypė "Promitheas" bendraamžius
Vilniaus "Ryto" (2-0) talentai Vengrijos mieste Debrecene vykstančio FIBA Čempionų lygos jaunimo turnyro anrajame mače tiesiog sutrypė varžovus iš Graikijos.Andriaus Šležo
Urbono sūnaus vedamas "Ryto" jaunimas Čempionų lygo turnyro starte nukovė šeimininkus
Vilniaus "Ryto" (1-0) talentai pergalingai pradėjo Vengrijos mieste Debrecene vykstantį FIBA Čempionų lygos jaunimo turnyrą.Andriaus Šležo auklėtiniai 77:66 (25:16, 28:12, 20:14,
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
"Rytas" Normanto sugrįžimą pažymėjo pergale Kėdainiuose
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače favorito etiketę pateisinti pavyko Vilniaus „Rytui“ (19-4). Sostinės ekipa išvykoje užtikrintai 88:79 (21:19,
Staigmenos NKL pusfinalyje tęsiasi: kretingiškiai atėmė namų pranašumą iš marijampoliečių
Vieną staigmeną po kitos „7bet-NKL“ ir toliau kuria „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai pusfinalio starte panaikino dviženklį deficitą ir išvykoje 67:64 (13:16,
Principinėje kovoje – „Ryto“ pergalė Panevėžyje
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko principinė akistata, kurią svečiuose 89:77 (17:18, 26:22, 20:16, 26:21) laimėjo Vilniaus „Rytas“ (18-4). Giedriaus Žibėno
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
NKL pusfinalių prognozės: Maksvytis mato autsaiderių finalą
Intriguojančios Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) atkrintamųjų kovos nenustoja stebinti komandų sirgalių, o prieš naują etapą garsūs Lietuvos krepšinio žmonės tradiciškai

Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07