Naujienos kraunasi...

Normantas prieš finalo pakartojimą: man principų prieš panevėžiečius nėra, gal yra jiems

Normantas prieš finalo pakartojimą: man principų prieš panevėžiečius nėra, gal yra jiems
LKL nuotr.
Vilniaus „Ryto“ ekipa šią savaitę užbaigė sezoną Čempionų lygoje ir pasisėmusi daug reikšmingų pamokų dabar koncentruosis į kovas „Betsafe-LKL“ fronte.

Šiuo metu sostinės (17-5) ekipa yra antra „Betsafe-LKL“ pirmenybėse ir nusileidžia tik Kauno „Žalgiriui“ (19-4), kurį pati nugalėjo dukart. Dabar vilniečių kelyje laukia praėjusių metų finalo pakartojimas – akistata su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“ (15-8).

„Ryto“ kapitonas Margiris Normantas prieš šį susitikimą pagyrė varžovus už gerą pasirodymą Europos taurėje ir pripažino, kad lengvos akistatos nebus. Maža to, panevėžiečiai šį sezoną kartą vilniečius jau įveikė „Betsafe-LKL“, o taip pat – Citadele KMT mažajame finale.

„Šios rungtynės bus tokios pat kaip visos, nors taip, norime juos nugalėti, nes jie tai padarė dukart šiais metais. Eisime laimėti. Man asmeniškai su panevėžiečiais principų nėra, gal jiems yra“, – šypsojosi M.Normantas savo interviu LKL.lt portalui.

Rungtynių pradžia – šeštadienį, 17 valandą, jas stebėti galėsite per BTV ir Go3.

LKL.lt pristato pokalbį su M.Normantu – apie šio sezono pamokas, sunkių mačų patirtį, emociškai svarbias pergales prieš žalgiriečius, kapitono vaidmenį ir Gedimino Oreliko indėlį panevėžiečių žaidimui.

– Prabėgo kelios dienos nuo tarptautinio sezono finišo, ar jau kiek atslūgo neigiamos emocijos po rungtynių su Manresos klubu?

– Aišku, truputį liūdna, bet nieko nepadarysi. Iki tol per daug prisidirbome, nekreipėme dėmesio į tai, kaip per daug pralaimėjome Manresoje. Patys prisidirbome – patys ir gavome. Gynybos šį sezoną stokojame, tad taip ir gavosi.

– Ar pirmąsyk gyvenime susidūrėte su situacija, kuomet paskutinės minutės metu dar galėjote gelbėtis metimais į savo krepšį, rezultato lyginimu tyčia ir pan.?

– Aš tai nemėgstu tokių dalykų. Suprantu, kad rezultatai yra rezultatai, bet ši taisyklė sportinio principo neprideda. Norisi patekti į kitą etapą, bet aš manau, kad šią taisyklę reikia naikinti, ypač kai viskas sprendžiasi skirtumais, kovojant mažoje grupėje.

– Nors tikslo Čempionų lygoje nepasiekėte, likote trečioje vietoje su daugiausiai pergalių – 3. Ar pasirodymas šiame turnyre įkvepia kažkiek optimizmo likusiai sezono daliai?

– Pasirodymas nebuvo nei blogas, nei geras – per vidurį, patenkinamas. Geras pasirodymas būtų geriausių aštuonetas. Gerai tai, kad bent viltis buvo iki paskutinių rungtynių, bet ir tiek.

– Jau būtų sunku suskaičiuoti, kiek atsakingų rungtynių šį sezoną turėjote: tiek Citadele KMT, tiek tarptautiniame fronte. Ar iš jų galima pasiimti realios patirties, ar kiekvienas mačas – kita istorija?

– Šis dalykas tikrai geras, nes po kiekvienų tokių rungtynių augi: kaip treneris, kaip žaidėjas, kaip komanda. Galvoju, kad tai visai nebloga patirtis. Su kiekvienomis tokiomis rungtynėmis atsiranda ramybė, tik gal praeitose rungtynėse vėl ją pamatėme, ramybės kažkiek pritrūko. Dabar gavome dar pamokų, gerai, mokomės iš to.

– Kalbant apie atsakomybę, ją ypatingą šį sezoną jaučiate ir pats – tapote „Ryto“ kapitonu. Kas pasikeitė perėmus kapitono raištį?

– Kažkiek jaučiasi kita atsakomybė. Esu ekspresyvus žmogus, tad kaip kapitonas – gal kiek nestandartinis. Visi įsivaizduoja, kad jis galbūt turi būti ramus, aš toks nesu. Vis tik ir pats tapau kažkiek ramesnis, gal ir branda jau atėjo (Šypsosi). Tai prisidėjo prie mano asmenybės formavimosi. O kas dėl komandos, kartais tam tikrais momentais reikia solidžiau ir užtikrinčiau pasirodyti, reikia neparodyti, kad bijai – standartiniai dalykai, bet svarbūs.

– Ar savo karjeroje turėjote kokį ryškų kapitono pavyzdį, į kurį norėjote lygiuotis?

– Oi, ne, vieno žmogaus niekada nebuvo, žiūrėjau daug pavyzdžių, tiek krepšinyje, tiek futbole, tiek kituose sportuose. Iš kiekvieno gali pasiimti dalelę, o taip pat mokaisi ir iš savų klaidų. Nesu iš tų, kurie žiūri, ką jie šneka, kad žinočiau, ką sakyti man. Pats bandau tai išreikšti savaip, nesu kalbininkas ir motyvuotojas, manau, kad su didelėmis kalbomis galiausiai gali visus užknisti (Šypsosi).

– Ar buvo rungtynės, prieš kurias ar po kurių reikėjo ypatingo pokalbio su „Ryto“ komanda būtent kaip kapitonui?

– Rungtynių neišskirčiau, bet po kiekvieno sunkaus periodo tarpusavyje kalbėdavomės – mintis išdėstydavo vienas, kitas, trečias. Tai suartina komandą, imi įsivaizduoti, ką galvoja kiti. Aišku, gal mažiau, bet to kažkiek reikia ir po geresnių periodų, kad sugrįžtumei į realybę ir nebūtų po to einančio pralaimėjimo prieš „Nevėžį-Optibet“ (Juokiasi). Būna taip jau, kad kai sekasi gerai, tave kažkas nuleidžia ant žemės. Reikia stengtis nusileisti be tų pralaimėjimų.

– Vienas sudėtingesnių momentų jums buvo Citadele KMT finalo ketvertas. Ar nesėkmė jame stipriai supurtė „Rytą“?

– Nežinau dėl kitų, bet man asmeniškai buvo sunku, priėmiau tai kaip spyrį į užpakalį, jog reikia neatsipalaiduoti. Galbūt pagalvojome, kad mums visai neblogai sekasi, nesustovėjome prieš Jonavos gynybą, nors patekimas į finalą buvo mūsų tikslas minimum.

– „Rytas“ šį sezoną po ilgos pertraukos kaunasi su „Betsafe-LKL“ čempiono statusu. Galima justi, kad ekipos į kovas su jumis eina su dar didesne motyvacija?

– Nežinau, „Rytą“ nugalėti norėjo visada, nėra didelio išskirtinumo. Šiemet gal tik prisidėjo daugiau, kadangi esame faktiniai čempionai. Žmonės nori mus įveikti, parodyti, kad esame tokie ar anokie, ir viskas. Labai normalu. Plius, ir „Betsafe-LKL“ lygis kiek paaugo, yra nemažai simpatiškų komandų, jaunų neblogų žaidėjų.

– Jei smūgių turėjote nemažai, gerų momentų irgi netrūko. Pavyzdžiui, dukart „Betsafe-LKL“ įveikėte Kauno „Žalgirį“. Ar toks dalykas įkvepia pačią komandą labiau tikėti savimi?

– Čia yra įvairių aspektų. „Žalgiris“ praeitais metais, faktas, buvo silpnesnis, o kaip yra šiemet, tai gal esame jiems iš dalies neparankesni. Gal ir dvejos Eurolygos rungtynės buvo faktorius, gal po jų jie nesusikaupė prieš mus. Bet faktas tas, kad dukart laimėjome, smagu dėl to, tikiuosi, kad tai pridės pasitikėjimo ateityje.

– Kiek sunku buvo tvarkytis su Jarviso Williamso situacija, kuomet buvote šioje tokioje nežinomybėje: tai žaidėjas suspenduotas, tai grįžta, tai jo nebėra vėl?

– Sunku buvo dėl žaidimo niuansų, mums tiesiog trūko tvirto, kovojančio kūno toje pozicijoje, kuris sustovėtų gynyboje. Daug plėstis nebesinori, čia jo reikalai, nors, faktas, peraugo ir į komandos reikalus, nebuvo gerai. Jau paliekame viską praeityje. Atėjo naujas žmogus, gal viskas bus gerai.

– Kaip į „Rytą“ įsilieja du nauji papildymai – Justinas Gorhamas ir Kendale‘as McCullumas?

– Tikiuosi, kad jie įsilies lengvai, dar reikia laiko. Jie žaidžia tokiu laisvu stiliumi, kokį propaguojame ir mes, plius, yra neblogi gynyboje: vienas neblogai spaudžia, kitas neblogai kovoja dėl kamuolių bei šoka, o ir kūnas didelis – tas gerai.

– „Rytas“ sezono eigoje priėmė gana netradicinį sprendimą – dar sausį pratęsė sutartį su Giedriumi Žibėnu. Žvelgiant iš žaidėjų pusės, ar toks vadovybės parodytas pasitikėjimas treneriu daugiau jo prideda ir visai komandai?

– Manau, kad komandai tame nėra jokio faktoriaus, nebent kažkam, kas turi kontraktus kitiems metams. Daugiau jo galbūt yra pačiam treneriui, kuris jaučia užtikrintumą, gali dėliotis mintis į priekį, reikia klausti jo. Nežinau, kaip kitiems žaidėjams, bet man asmeniškai tai nekeičia nieko.

– Šeštadienį laukia rungtynės su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“ – praėjusių metų finalininku. Kiek principų „Rytui“ yra šioje akistatoje?

– Šios rungtynės bus tokios pat kaip visos, nors taip, norime juos nugalėti, nes jie tai padarė dukart šiais metais. Eisime laimėti. Man asmeniškai su panevėžiečiais principų nėra, gal jiems yra.

– Panevėžio ekipa rodo labai sėkmingą žaidimą Europos taurėje, ar jus kažkiek stebina tokia jų dabartinė forma?

– Šaunuoliai, su mažesniu nei kitų komandų biudžetu jie išlaiko sistemą, susigrąžino Oreliką, kuris turi gerą IQ, gerą galvą, jis yra jungtis tarp darbininkų ir taškų rinkėjų. Manau, kad tai nebloga komandėlė, bus reikalų su jais. Šaunuoliai, kad jiems taip sekasi tarptautiniame fronte, o „Betsafe-LKL“ pažiūrėsime, kaip čia bus.

– Ir iš šio sezono, ir pernai metų finalo patirties galima sakyti, kad Gediminas Orelikas yra vienas svarbiausių žmonių „7bet-Lietkabelyje“, kurį reikia sustabdyti, norint laimėti?

– Taip, kaip ir sakau, jis svarbi jungiamoji dalis, jis gali ir pakurti, ir įmesti, ir žino, kaip atsistoti, nors gynyboje ir nėra toks vikrus. Taip pat ir Lipkevičius, Maldūnas – jie turi neblogą darbininkų branduolį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Net 108 taškus suvertęs "Žalgiris" pergalingai startavo LKL finale
Net 108 taškus suvertęs "Žalgiris" pergalingai startavo LKL finale
Kauno „Žalgiris“ pergale savo teritorijoje pradėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo seriją ir 108:93 (26:21, 20:25, 34:25, 28:22) palaužė Vilniaus „Rytą“.Antroje
Butkevičius: "Ryto" žaidimo vienas prieš vieną apribojimas bus kertinis dalykas serijoje
Butkevičius: "Ryto" žaidimo vienas prieš vieną apribojimas bus kertinis dalykas serijoje
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą po sezono pertraukos vėl stos į kovą „Betsafe-LKL“ finalo serijoje. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai priims
Pirmąjį LKL čempiono žiedą medžiojantis Maksvytis tikisi pateisinti favorito etiketę
Pirmąjį LKL čempiono žiedą medžiojantis Maksvytis tikisi pateisinti favorito etiketę
Išaušo pirmoji vasaros diena, o „Betsafe-LKL“ čempionate tai reiškia didžiojo finalo startą.Ketvirtadienio vakarą Nemuno saloje prasideda serija, kurios kaina –
"Juventus" pradėjo ateinančio sezono dėlionę
"Juventus" pradėjo ateinančio sezono dėlionę
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komanda pradėjo savo artėjančio sezono komplektacijos dėlionę. 2023/2024 metų sezone Aukštaitijos klubo marškinėlius ir toliau
Iš prognozių pasišaipęs ir į patirtą traumą ranka numojęs Šeškus: gal tai – geras ženklas?
Iš prognozių pasišaipęs ir į patirtą traumą ranka numojęs Šeškus: gal tai – geras ženklas?
Pusfinalio seriją su Vilniaus „Rytu“ klaikiu pataikymu iš toli pradėję Jonavos „CBet“ krepšininkai (per pirmas dvejas rungtynes – vos 9 taiklūs iš
Bronzinį šansą užuodžiantis Šeškus pasidalino finalo prognoze: toje salėje "Žalgiriui" bus žiauriai sunku
Bronzinį šansą užuodžiantis Šeškus pasidalino finalo prognoze: toje salėje "Žalgiriui" bus žiauriai sunku
Paskutines pusfinalio rungtynes 29 taškų skirtumu pralaimėjęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ slogiai pradėjo ir mažojo finalo iki trijų pergalių seriją su Jonavos „CBet“,
Permainingame kovos dėl bronzos starte – Šeškaus karių pergalė Panevėžyje
Permainingame kovos dėl bronzos starte – Šeškaus karių pergalė Panevėžyje
Dramatiška pergale kovą dėl Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bronzos pradėjo Jonavos „CBet“ komanda.Didžiąją laiko dalį tvirtai pirmavę Virginijaus
"Žalgirio" varikliukui – LKL "Fair Play" apdovanojimas
"Žalgirio" varikliukui – LKL "Fair Play" apdovanojimas
„Betsafe-LKL“ sezonas pasiekė visišką kulminaciją – keturios geriausios čempionato komandos netrukus pradės žiedų ir medalių dalybas, o lyga, bendradarbiaudama kartu su
Pirmoji LKL kova dėl bronzos – "Laveros" ir "Statybos" susirėmimas
Pirmoji LKL kova dėl bronzos – "Laveros" ir "Statybos" susirėmimas
1993 metų balandžio 22 dieną aštuonių stipriausių Lietuvos krepšinio komandų – Kauno „Žalgirio“, „Atleto“, „Drobės“, Vilniaus „Statybos“,
Panevėžiečių pranašumą pripažinęs Šeškus: labai smagu, kai prognozes gali paneigti
Panevėžiečių pranašumą pripažinęs Šeškus: labai smagu, kai prognozes gali paneigti
Jonavos „CBet“ komanda šį sezoną jau padarė didelį darbą, kuomet Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalyje eliminavo Alytaus „Wolves“
Rubštavičius prieš seriją su "Cbet": prieš juos labai sunku žaisti
Rubštavičius prieš seriją su "Cbet": prieš juos labai sunku žaisti
Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai pradeda kovas dėl Betsafe-LKL pirmenybių bronzos medalių – jau rytoj, gegužės 31 d. (trečiadienį) panevėžiečiai namuose priims
Apie Lietuvos rinktinę prabilęs Ulanovas: nieko čia nebepadarysi (sulaukė žiūrovų replikų)
Apie Lietuvos rinktinę prabilęs Ulanovas: nieko čia nebepadarysi (sulaukė žiūrovų replikų)
„Ule, ark už rinktinę, o ne čia“, – sekmadienį skriejo replikos iš tribūnų Kauno „Žalgirio“ kapitono Edgaro Ulanovo, svilinusio Panevėžio „Kalnapilio“
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Artėjančio sezono "Žalgiris" pildosi – pratęsta sutartis su dar vienu aukštaūgiu
Kiek anksčiau sutartį su Rolandu Šmitu pratęsęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas artėjantiems metams išsaugojo dar vieną krepšininką.Kaune kartu su R.Šmitu
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
"Žalgiris" gerokai anksčiau laiko grąžino pandemijos laiku paimtą paskolą
Gerų rezultatų tiek krepšinio aikštėje, tiek už jos ribų šį sezoną pasiekęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas grąžino 2021 metais paimtą 2 mln. eurų
Prisegtas mikrofonas: Davisono įspūdžiai paskutiniame mače prieš "Žalgirį"
Prisegtas mikrofonas: Davisono įspūdžiai paskutiniame mače prieš "Žalgirį"
Laukiant mažojo ir didžiojo „Betsafe-LKL“ finalų, prisiminkime ne taip seniai vykusį ketvirtfinalio etapą, kuriame pirmą kartą po ketverių metų pertraukos rungtyniavo Kėdainių „Nevėžis-Optibet“.Atkrintamosiose
Žvilgsnį į finalą metęs Maksvytis: kartais "Žalgiris" pralaimi, bet tikiuosi, kad ne šiemet
Žvilgsnį į finalą metęs Maksvytis: kartais "Žalgiris" pralaimi, bet tikiuosi, kad ne šiemet
Sekmadienio Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje baigėsi LKL pusfinalio serija tarp vietos „7bet-Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtose
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
"Žalgiris" sutriuškino "Lietkabelį" Panevėžyje bei žengė į finalą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paaiškėjo, kokiomis poromis komandos dalinsis medalių komplektus.Kauno „Žalgiris“ pusfinalių etapą išvykoje uždarė
Paskelbtas LKL finalų tvarkaraštis
Paskelbtas LKL finalų tvarkaraštis
Kauno „Žalgiriui“ uždarius pusfinalio seriją su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“, tapo aiškios ne tik didžiojo ir mažojo finalų poros, bet ir abiejų serijų iki trijų
Maldūnas: kai žaidžiame savo arenoje viskas yra daug lengviau
Maldūnas: kai žaidžiame savo arenoje viskas yra daug lengviau
Penktadienį Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Betsafe-LKL pusfinalio serijoje ir taip ją sugrąžino į Panevėžį – ketvirtasis
Balsą ant žaidėjų rūbinėje pakėlęs Maksvytis: nesu patenkintas – komanda nežaidžia
Balsą ant žaidėjų rūbinėje pakėlęs Maksvytis: nesu patenkintas – komanda nežaidžia
Į savo areną po ilgokos pertraukos dėl čia vykusio Eurolygos finalo ketverto turnyro grįžęs Kauno „Žalgiris“ vietinių sirgalių nepradžiugino, rašo Krepšinis.lt.Žalgiriečiai
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
"Lietkabelis" laimėjo trilerį Kaune ir pratęsė sezoną
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pusfinalių kovos tęsiasi.Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ išsigelbėjo gyvybiškai svarbiame mače, išvykoje
"Papasakok apie tai plačiau": Sireika ir jo karjeros vingiai
"Papasakok apie tai plačiau": Sireika ir jo karjeros vingiai
Penktadienį „Šiaulių“ klubo istorijoje baigėsi ilgas ir spalvingas etapas – vyr. trenerio postą paliko ilgametis ekipos treneris Antanas Sireika.Didžiąją dalį savo karjeros
Sireika palieka "Šiaulių" vyr. trenerio postą
Sireika palieka "Šiaulių" vyr. trenerio postą
„Nieko nėra amžino ir nieko nėra neįmanomo“, – šypteli vienas žymiausių krepšinio veidų Lietuvos istorijoje.Po 45 metų vyr. trenerio poste, iš kurių
Lemiamą „CBet“ šturmą atlaikęs „Rytas“ žengė į finalą
Lemiamą „CBet“ šturmą atlaikęs „Rytas“ žengė į finalą
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pirmuoju finalo dalyviu užtikrintai tapo Vilniaus „Rytas“. Sostinės ekipa savo arenoje 90:85 (16:22, 26:16, 29:22,
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
17 taškų deficitą panevėžiečių tvirtovėje panaikinęs "Žalgiris" – viena koja finale
Didelį deficitą Panevėžyje panaikinusiam Kauno „Žalgiriui“ liko vienas žingsnis iki sugrįžimo į „Betsafe-LKL“ finalą.Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje
Žalgiriečiai išbandė naujai įrengtus "Dariaus ir Girėno teniso kortus"
Žalgiriečiai išbandė naujai įrengtus "Dariaus ir Girėno teniso kortus"
Aktyviai laisvalaikį leidžiantys kauniečiai ir miesto svečiai nuo šiol turės dar vieną puikią vietą, kurioje galės praleisti savo laisvalaikį ir sportuoti – Kauno „Žalgirio“
Jonavoje laimėjęs "Rytas" – per žingsnį nuo finalo
Jonavoje laimėjęs "Rytas" – per žingsnį nuo finalo
Vilniaus „Ryto“ komanda žengė antrąjį žingsnį link Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo.Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 82:67 (21:25, 22:16, 18:10,
"Žalgiris" pergalingai pradėjo pusfinalio seriją
"Žalgiris" pergalingai pradėjo pusfinalio seriją
Nelengva pergale Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį pradėjo Kauno „Žalgiris“, kuris Garliavoje 69:58 (23:15, 15:14, 16:20, 15:9) nugalėjo Panevėžio

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime