Olimpinė svajonė sudužo: atrankos finale triumfavo Slovėnija (pasitraukė Maskoliūnas)

Lietuvos rinktinei nepavyko pratęsti nuo 1992-ųjų besitęsusios dalyvavimo olimpinėse žaidynėse tradicijos.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16) po atkaklios kovos nusileido Luka Dončičiaus vedamai Slovėnijos rinktinei ir liko be kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje apie savo sprendimą pasitraukti iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų paskelbė Darius Maskoliūnas.

Varžovus į pergalę atvedė trigubą dublį surinkęs jų lyderis L. Dončičius. NBA superžvaigždė pelnė 31 tašką, atkovojo 11 kamuolių ir išdalino 13 rezultatyvių perdavimų. Iš viso jo sąskaitoje – net 42 naudingumo balai.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo Jaka Blažičiaus vedami slovėnai, po pirmųjų penkių minučių pirmavę 16:11. Baigiantis pirmajam kėliniui, lietuvių deficitas jau buvo dviženklis – 18:28. Vis tik po minutės pertraukėlės šeimininkai atsilikimą kiek aptirpdė – 24:28.

Jau pirmosiomis antrojo ketvirčio sekundėmis lietuviai rezultatą persvėrė – 30:28, tačiau didesnio pranašumo susikrauti iškart nepavyko. Paskutinėmis pirmosios mačo dalies akimirkomis rezultatą išlygino Manto Kalniečio tritaškis – 52:52.

Po ilgosios pertraukos slovėnus į priekį truktelėjo net trys aukštaūgių realizuoti tolimi metimai – jie pirmavo 61:52. Likus pustrečios minutės trečiajame kėlinyje, lietuviai dviženklį deficitą sumažino iki 2 taškų – 69:71. Bet kėlinio pabaiga sėkmingesnė buvo svečiams – prieš lemiamą ketvirtį jie buvo priekyje 80:69.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje slovėnai tęsė savo spurtą – 85:69. Pakilti į lemiamą šturmą bandę lietuviai rungtynių eigos jau nepakeitė – nusileista 85:96.

Lietuva: Arnas Butkevičius, Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis po 14, Eimantas Bendžius 11, Marius Grigonis 10, Domantas Sabonis 9.

Slovėnija: Luka Dončičius 31, Vlatko Čančaras 18, Jaka Blažičius 16, Mike’as Tobey 13, Klemenas Prepeličius ir Zoranas Dragičius po 7.

Ispanams pavyko pristabdyti Dončičių, bet Slovėnija ir toliau šluojasi pergales
Nors Lukai Dončičiui šįkart teko ne mėgautis krepšiniu, o kentėti, Tokijo olimpinių žaidynių grupių etapą efektingai uždariusiose rungtynėse Slovėnija (3/0) palaužė Ispaniją
Tobulėti Kaune sieksiantis Nebo: "Žalgiris" užaugina žaidėjus
Artėjantį sezoną Kauno „Žalgirio“ klubo sirgalius įspūdingais dėjimais ir kova abejose aikštės pusėse žada džiuginti 24 metų 206 cm ūgio amerikietis Joshas Nebo, kuris praėjusiais
Dončičiaus fenomenas: 48 pelnyti taškai ir Slovėnijos rinktinės triumfas
Svajonių debiutas olimpinėse žaidynėse. 22 metų Luka Dončičius pelnė 48 taškus ir padėjo Slovėnijos nacionalinei ekipai Tokijo olimpiados starte 118:100 sutriuškinti pasaulio vicečempionus
"Žalgiris" arti susitarimo su 7-uoju NBA naujokų biržos šaukimu
Kauno „Žalgiris“ artėja prie susitarimo su NBA gerbėjams puikiai pažįstamu įžaidėju. Kaip skelbia interneto portalas basketnews.lt, Lietuvos čempionų sudėtį artimiausiu metu turėtų
Oficialu: kapitonas Butkevičius lieka "Ryte"
Vilniaus „Ryto“ komanda oficialiai paskelbė, jog sostinės ekipai ir toliau atstovaus komandos kapitonas Arnas Butkevičius.Puolėjas praėjusį sezoną „Betsafe-LKL“ pirmenybėse
Oficialu: Jokubaitis palieka Kauną ir keliasi į "Barcelona"
Kauno „Žalgiryje“ užaugęs Rokas Jokubaitis pradeda naują savo karjeros etapą ir pirmą kartą paragaus legionieriaus duonos. Oficialiai paskelbta, kad R.Jokubaitis sudarė 4 metų sutartį
Naujo karjeros iššūkio laukiantis Giffey: nėra daug tokių vietų kaip "Žalgiris"
Šį mėnesį pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis Vokietijos krepšinio rinktinės puolėjas Nielsas Giffey ne ką mažiau laukia ir naujo karjeros iššūkio –
Pagaliau draugiškame turnyre laimėjo ir JAV rinktinė, australai žiauriai triuškino varžovus
Antradienį naktį JAV krepšinio rinktinė 108:80 (33:19, 25:23, 23:20, 27:18) sutriuškino Argentiną bei po dviejų pralaimėjimų pasiekė pirmą pergalę kontrolinių rungtynių cikle.Tuo
LKF nusprendė skirti labai solidžią sumą trenerių paskatinimui
Antradienį Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo sprendžiami svarbiausi einamieji klausimai.Po jo LKF Prezidentas Arvydas Sabonis pasidžiaugė,
Švedas atmetė kinų pasiūlymus ir kartu su Grigoniu vilkės CSKA marškinėlius
Didžiausia Rusijos krepšinio žvaigždė 32 metų Aleksejus Švedas sutiko grįžti į Maskvos CSKA ir artimiausiau metu pasirašys sutartį su sostinės klubu, skelbia „Sport
Dar vienas sukrėtimas JAV rinktinei: pralaimėjo ir Australijai
Tokijo olimpinėms žaidynėms besirengianti JAV krepšinio rinktinė pralaimėjo jau antras kontrolines rungtynes paeiliui.Savaitgalį netikėtai nusileidusi Nigerijai, šį kartą Grego Popovichiaus
Giannnio šou įkvėpė "Bucks" – finale lipa "Suns" ekipai ant kulnų
Jei Giannis Antetokounmpo ir toliau taip žais, NBA finalo vakarėlis dar tik prasideda. Trečiose NBA finalo serijos rungtynėse Greak Freak pelnė 41 tašką ir padėjo „Bucks“ sekmadienį
Pasaulio jaunimo čempionato finalo dramą laimėjo amerikiečiai
Latvijoje sekmadienio vakarą baigėsi pasaulio jaunimo (U-19) krepšinio čempionatas, kurio finale JAV rinktinė 83:81 (21:19, 16:23, 22:22, 24:17) palaužė Prancūzijos ekipą, rašo Krepšinis.lt.Lemiamu
Jaunimas pasirodymą pasaulio čempionate baigė nusileisdami per pratęsimą (Petrausko video komentaras)
Lietuvos devyniolikmečių rinktinė pralaimėjimu baigė pasirodymą pasaulio čempionate Latvijoje. Rungtynėse dėl 5-os vietos Gedimino Petrausko auklėtiniai po pratęsimo 81:86 (17:23, 17:10, 18:17,
Nigerija šokiravo krepšinio pasaulį – svečiuose parklupdė JAV rinktinę su Durantu
Pasiruošimą Tokijo žaidynėms dabartiniai olimpiniai čempionai JAV krepšininkai pradėjo patirdami sensacingą nesėkmę.Greggo Popovichiaus diriguojami amerikiečiai Las Vegase, Nevadoje,
Ispanijos rinktinė antrą kartą įveikė Prancūziją
Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošiančios Ispanija ir Prancuzijos rinktinės antrą kartą iš eilės išbandė jėgas draugiškose rungtynėse. Antrą pergalę tarpusavio
Užsidėkite akinius nuo saulės: Giannis nėrėsi iš kailio, bet kelią NBA finale įpusėjo "Suns"
Milvokio „Bucks“ klubui nepavyko išpešti naudos iš vizito Finikse. Vietos „Suns“ krepšininkai laimėjo ir antrąsias NBA finalo rungtynes savoje arenoje,
Ispanijos rinktinė į olimpiadą keliaus be susižeidusio aukštaūgio
Ispanijos puolėjas Juancho Hernangomezas kontrolinėse rungtynėse su Prancūzija patyrė traumą, dėl kurios praleis Tokijo olimpines žaidynes. Minesotos „Timberwolves“ puolėjui išniro
"Žalgirio" strategas – apie naujokus, žaidėjų rinką bei atostogas
Kauno miesto gatvėmis vaikščiojantis vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris net ir tarpsezonio metu neturėtų stebinti krepšinio sirgalių. Trumpai su šeima
Kada ir vėl išvysime žaidžiančią Lietuvos krepšinio rinktinę?
Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyras Lietuvos krepšininkams baigėsi nesėkmingai. Kaune vykusių varžybų finale Dariaus Maskoliūno treniruoti lietuviai 85:96 nusileido Slovėnijai
Ant parketo grįžo Giannis, bet NBA finalo kelyje į priekį išsiveržė "Suns"
NBA finale pirmosiose rungtynėse Finikso „Suns“ 118:105 (30:26, 27:23, 35:27, 26:29) įveikė Milvokio „Bucks“ ir serijoje iki 4-ių pergalių pirmauja 1-0.Po kelio traumos į
Į olimpiadą žengė serbus palaužę italai bei brazilus nugalėję vokiečiai
Bukmekerių prognozes paneigę Italijos rinktinės krepšininkai po 17 metų pertraukos sugrįžta į olimpines žaidynes. Atrankos turnyro vykusio Belgrade finale italai 102:95 (28:22,
Lietuvos rinktinei nepavyko pratęsti nuo 1992-ųjų besitęsusios dalyvavimo olimpinėse žaidynėse tradicijos.Dariaus Maskoliūno auklėtiniai 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16) po atkaklios kovos nusileido
Giannio paslaugų neprireikė: "Bucks" įveikė "Hawks" ir žengė į NBA finalą
Didžiajame NBA finale susigrums Finikso „Suns“ ir Milvokio „Bucks“ komandos. Tai paaiškėjo šeštadienį Atlantoje, kur „Bucks“ be savo traumuoto
Neįtikėtinas scenarijus už Atlanto: Satoransky metimas sudaužė Kanados olimpinę svajonę
Kanados rinktinę ištiko Kroatijos krepšininkų likimas. Viena iš keturių olimpinės atrankos turnyrų šeimininkių dėl kelialapio į Tokijo žaidynes finale nekovos.Kanados
Kalnietis nusiteikęs kovingai: slovėnų nebijome, eisime kautis dėl kelialapio
Vienu iš olimpinės atrankos turnyro Kaune pusfinalio pergalės kalviu tapęs Mantas Kalnietis stebėjosi, kodėl pirmoje dvikovos dalyje nesigynė taip, kaip po didžiosios pertraukos ir pasiuntė
Lietuvos rinktinė – olimpinio atrankos turnyro finale
Lietuvos rinktinei liko paskutinis žingsnis link Tokijo olimpinių žaidynių.Lietuviai šeštadienį 88:69 (23:19, 23:26, 16:6, 26:18) po atkaklios kovos įveikė Lenkijos nacionalinę ekipą
Beržininkaitis apie lenkų lyderį Ponitką: nežinau kito tokio žaidėjo, kuris reikalautų tiek daug dėmesio gynyboje
Lietuvos rinktinė pasitinka kol kas svarbiausią vasaros savaitgalį.Šeštadienį lietuviai olimpinės atrankos pusfinalyje susikaus su Lenkijos nacionaline ekipa. Nugalėtojas keliaus į