Naujienos kraunasi...

Paryžiaus link veda Lietuvos mėgėjų krepšinio legenda (straipsnis)

Paryžiaus link veda Lietuvos mėgėjų krepšinio legenda (straipsnis)
Dainius Novickas daugybę metų yra mėgėjų lygų žvaigždė, per vienerias rungtynes įmetęs net 152 taškus. Jis yra vienas 3×3 krepšinio Lietuvoje pradininkų, atkakliai siekiančių, kad ši sporto šaka sulauktų deramo dėmesio. Nors pats buvo krepšinio savamokslis, o vidurinėje net nepatekdavo į mokyklos rinktinę, dabar 43 metų D.Novickas dirba su profesionalais ir Lietuvos vyrų bei moterų 3×3 rinktines tikisi nuvesti iki 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių.

Kai 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių atrankoje Lietuvos vyrų 3×3 rinktinė liko vos per vieną tolimą metimą su bauda nuo pusfinalio, o drauge – ir nuo galimybės pasirodyti žaidynėse, kurios trijulių krepšiniui buvo debiutinės, D.Novickas per naktį nesudėjo bluosto. Mintyse atsukinėjo kiekvieną tų dramatiškų rungtynių su latviais epizodą ir bandė įsivaizduoti, ar galėjo būti kitaip.

Tas pralaimėjimas latviams tada atrodė lyg tragedija. O latviai vėliau Tokijuje tapo pirmaisiais istorijoje 3×3 krepšinio olimpiniais čempionais.

Tačiau praėjusio olimpinio ciklo pradžioje iš viso atrodė nerealu, kad lietuviai turėtų bent menkiausią galimybę pabandyti pakliūti į Tokiją, mat ciklui įpusėjus vyrai buvo vos ketvirtame pasaulio reitingo dešimtuke. Moterys tada net nebuvo klasifikuotos.

Situacija pasikeitė vos per metus kitus, o trijulių krepšinio didžiausias aistruolis D.Novickas dabar kalba ne tik apie tai, kad Paryžiuje tikrai galėtų žaisti ne tik vyrų trijulių, bet net ir moterų 3×3 rinktinė, nors Lietuvai atstovaujančios krepšininkės olimpinėse žaidynėse dar niekada nedalyvavo.

Lietuvos trijulių rinktinių treneris D.Novickas sugebėjo pasiekti, kad praėjusį sezoną mūsų šalies 3×3 krepšinis baigtų pirmoje pasaulio reitingo vietoje ir dabar abiejų lyčių rinktinės vertinamos kaip grėsmingos varžovės.

D.Novickas (viduryje) dirba su abiejų lyčių bei įvairių amžiaus grupių 3×3 rinktinėmis ir svajoja, kad tiek vyrai, tiek moterys žaistų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse (FIBA nuotr.)

Latviai pasiuntė linkėjimų

Olimpiniais čempionais Tokijuje tapę latviai vaizdo įraše asmeniškai perdavė linkėjimus ir D.Novickui – senam bičiuliui iš Lietuvos, su kuriuo susipažino 3×3 krepšinio turnyruose. Kadaise Dainius ir pats juose žaisdavo, išmaišė aplinkines šalis, laimėjo ne vieną titulą ir susirado galybę draugų.

Viskas pasikeitė, kai trijulių krepšinis tapo olimpine sporto šaka: tada atsirado ir pinigų jai, ir užsidegimo siekti olimpinių kelialapių. Tačiau traukinys jau buvo nuvažiavęs pernelyg toli, nors vyrų rinktinė vis dėlto sugebėjo prasibrauti į Tokijo žaidynių atranką, o čia ir iki sėkmės nedaug pritrūko.

„Mes nuolat turėjome 3×3 krepšinio entuziastų, Lietuvos trijulių krepšinio komandos net laimėdavo ankstesnius, pagal kitokias taisykles vykdavusius pasaulio čempionatus. Bet ši sporto šaka laikėsi tik dėl pačių krepšininkų noro žaisti.

Jei ne savanoriškai 3×3 krepšiniui susibūrusi Šakių „Gulbelės“ komanda, prieš Tokiją, matyt, net apie olimpinę atranką nebūtume galėję svajoti. Bet po truputį viskas įsibėgėjo – pradėti rengti šalies trijulių čempionatai, esame kviečiami į įvairaus lygio turnyrus“, – pasakoja D.Novickas.

Rinktinių sudėtis – kol kas neaiški

Po praėjusio sezono Lietuva pirmauja pasaulio reitinge, nes visų amžiaus grupių rinktinėms buvo skirta pakankamai dėmesio. Vyrų ir vaikinų iki 23 m. reitinguose Lietuva antra. Moterų – dešimta, merginų iki 23 m. – trečia, prasčiau sekėsi tik vaikinams ir merginoms iki 18 m.

Netrukus prasidės naujas trijulių krepšinio sezonas, o jei šiam pasibaigus Lietuva pasaulio reitinge išsaugos lyderės pozicijas, savo reitinge aukščiau esanti rinktinė – vyrų arba moterų – turės garantuotą kelialapį į Paryžiaus žaidynes.

Jei tokio negaus, teks brautis per atranką, kurios sistema iki galo dar neaiški, tačiau aišku viena: ateinantį sezoną būtina dalyvauti kuo daugiau turnyrų ir rinkti reitingo taškus – ne tik komandinius, bet ir asmeninius, mat į žaidynes galėtų vykti tik reitinguoti krepšininkai.

Lietuvos trijulių vyrų rinktinė jau turi kelialapius į pasaulio ir Europos čempionatus, moterų – tik į pasaulio, o dėl galimybės žaisti Europos čempionate teks kovoti atrankoje. Vyrai dar planuoja klubų turnyrus, tokiuose pat moterų turnyruose paprastai dalyvauja trijulių rinktinės žaidėjos.

O toje 3×3 moterų rinktinėje – tradicinio krepšinio rinktinės kandidatės Kamilė Nacickaitė, Eglė Zabotkaitė, Livija Sakevičiūtė, Justė Jocytė.

„Kai pradėjau jas kalbinti žaisti ir trijulių krepšinį, kai kurios iš pradžių dar muistėsi, bet nuvykome į pirmuosius turnyrus – ir visos pamatė, kaip rimtai vertinamas 3×3 krepšinis, nes čia žaidžia pajėgiausios pasaulio krepšininkės. Visos jos rungtyniauja Eurolygoje ar bent jau Europos taurės turnyre. Tad dabar siekiame, kad kai kurios mūsų rinktinės kandidatės bent jau žaistų viename kitame turnyre ir patektų į reitingą, mat visos supranta, kad su tradicinio krepšinio rinktine patekti į žaidynes neturi jokių šansų, o su trijulių krepšinio komanda tai yra realu“, – tvirtina D.Novickas.

Su vyrais šiek tiek kitaip. Žvaigždės vis dar teikia pirmenybę didžiajam krepšiniui, kuriame uždirba milijonus. Tačiau į trijulių krepšinį ateina vis daugiau pajėgių profesionalų iš didžiojo krepšinio, tik jiems nuolat tenka spręsti klausimą, kaip suderinti ir viena, ir kita, mat susikerta abiejų šakų turnyrų sezonai.

Kai kurie krepšininkai jau svarsto į sutartis su krepšinio klubais įtraukti sąlygą, kuri suteiktų jiems galimybę išvykti į svarbiausius 3×3 turnyrus.

Pagrindiniame olimpinės 3×3 rinktinės Paryžiaus žaidynių kandidatų sąraše – kol kas Aurelijaus Pukelio, Dariaus Tarvydo, Šarūno Vingelio ir Igno Razučio pavardės. Olimpinės pamainos sąraše – dar 18 krepšininkų. Ir nė vienas jų, pasak D.Novicko, rinktinėje neturi garantuotos vietos, mat viską lems ir sportinė forma, ir rezultatai.

Bendrakursiai – žinomi atletai

Pats D.Novickas krepšinio pagrindų mokėsi savarankiškai, bet pradėjęs žaisti vos 21-erių greitai tapo vienu garsiausių mėgėjų krepšinio žaidėjų Lietuvoje. Atletišku vaikinu domėjosi LKL klubai, bet profesionaliu krepšininku Dainius taip ir netapo.

Nuo pat pradžių D.Novicką žavėjo ne tik tradicinis, bet ir greitesnis, dinamiškesnis ir gal net daugiau fizinių pastangų reikalaujantis trijulių krepšinis. Šiame krepšinyje neveikia įprastos šio žaidimo schemos, nėra laiko rengti pozicinio puolimo, o apsiginti nuo varžovo atakos dažniausiai turi savarankiškai, nesitikėdamas komandos draugo pagalbos.

Nors nesimokė net krepšinio mokykloje, trijulių krepšinio Lietuvoje puoselėtojas D.Novickas tapo visų šios sporto šakos rinktinių treneriu.

„Iš pradžių net pačiam buvo baugu, nes atrodė, kaip aš – savamokslis – aiškinsiu profesionalams?! Bet su visais greitai radau bendrą kalbą, rinktinėse nuotaika – visada puiki, nė karto negirdėjau patyčių ar purkštavimų, ką aš ten veikiu.

Jonas Mačiulis – Eurolygos čempionas, Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas su Lietuvos vyrų rinktine – baigdamas karjerą irgi žaidė trijulių krepšinį. Puikiai sutariame, tad kartą jis prasitarė: „Tik du žmones girdėjau taip staugiančius. Vienas iš jų esi tu.“ Tačiau visi supranta, kad balsą pakeliu tik dėl bendro tikslo, kad laimėtume“, – juokiasi D.Novickas.

Kad įgytų statusą patvirtinantį diplomą, Dainius įstojo į Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademiją ir dabar yra Fizinio ir sveikatos ugdymo studijų programos antrakursis. Tarp jo kurso draugų – aibė žinomų atletų: 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas irkluotojas Saulius Ritteris, šiuo metu pajėgiausia Lietuvos plaukikė Kotryna Teterevkova, Dakaro ralio vienišių motociklininkų klasės laimėtojas Arūnas Gelažninkas.

Tačiau D.Novickas ir pats skaito paskaitas trijulių krepšinio rinktinių treneriams, nes dauguma jų tik pradeda pažintį su šia sporto šaka. Pats jis nuolat palaiko ryšį su olimpinės čempionės Latvijos rinktinės treneriais ir žaidėjais, tad neretai su savo krepšininkais dalyvauja šios rinktinės treniruotėse.

O štai serbai D.Novicko į savo stovyklas neįsileidžia. Jų motyvas krepšinio savamoksliui iš Lietuvos buvo pats geriausias komplimentas: „Tu ir taip esi per geras.“

3×3 krepšinio pasaulio reitingas

Federacijų

Bendras: 1. Lietuva, 2. Rusija, 3. Nyderlandai

Vyrų: 1. Serbija, 2. Lietuva, 3. Latvija

Moterų: 1. Vokietija, 2. Prancūzija, 3. Lenkija, … 10. Lietuva

Vaikinai iki 23 m.: 1. Mongolija, 2. Lietuva, 3. Egiptas

Merginos iki 23 m.: 1. Nyderlandai, 2. Mongolija, 3. Lietuva

Vaikinai iki 18 m.: 1. Rusija, 2. Kirgizija, 3. Estija, … 22. Lietuva

Merginos iki 18 m.: 1. Vokietija, 2. Uzbekija, Dominikos Respublika

* * *

Klubų reitinge aukščiausiai iš lietuvių pakilę Šakių (6 vieta) ir Vilniaus (13) atstovai.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Lietuvos trijulių rinktinės išvyko kovoti dėl medalių pasaulio čempionate (komentarai)
Lietuvos trijulių rinktinės išvyko kovoti dėl medalių pasaulio čempionate (komentarai)
Lietuvos trijulių rinktinės pasitinka didžiausią sezono iššūkį – šiandien tiek vyrų, tiek moterų ketvertukai su trenerių komanda išskrido į Belgiją, kur antradienį
Aukščiausius tikslus trijulių rinktinėms keliantis Novickas: kuo sunkiau – tuo mums geriau
Aukščiausius tikslus trijulių rinktinėms keliantis Novickas: kuo sunkiau – tuo mums geriau
Ši savaitė – istorinė Lietuvos trijulių krepšiniui. Birželis – labai svarbus mėnesis įvairaus amžiaus Lietuvos 3×3 rinktinėms, tad Druskininkų sporto centre pluša
Paryžiaus link veda Lietuvos mėgėjų krepšinio legenda (straipsnis)
Paryžiaus link veda Lietuvos mėgėjų krepšinio legenda (straipsnis)
Dainius Novickas daugybę metų yra mėgėjų lygų žvaigždė, per vienerias rungtynes įmetęs net 152 taškus. Jis yra vienas 3×3 krepšinio Lietuvoje pradininkų, atkakliai siekiančių,
NBA superžvaigždė Embiidas pildo dokumentus Prancūzijos pilietybei gauti
NBA superžvaigždė Embiidas pildo dokumentus Prancūzijos pilietybei gauti
Vienas iš trijų kandidatų į šio sezono NBA naudingiausio žaidėjo (MVP) titulą 28-erių metų 213 cm ūgio Joelis Embiidas pradėjo procedūras, reikalingas norint gauti Prancūzijos
Paaiškėjo LKL snaiperio konkurse profesionalams iššūkį mesiantis mėgėjas
Paaiškėjo LKL snaiperio konkurse profesionalams iššūkį mesiantis mėgėjas
Šeštadienio popietę prekybos centre Vilnius Outlet paaiškėjo Lietuvos krepšinio lygos organizuoto konkurso „Betsafe Vienas šūvis'22“
3×3 septyniolikmečių rinktinė Europos taurėje siurprizo nepateikė
3×3 septyniolikmečių rinktinė Europos taurėje siurprizo nepateikė
Lietuvos 3×3 septyniolikmečių vaikinų rinktinė pasirodymą FIBA 3×3 U17 Europos taurės turnyre baigė grupių etape.Nojaus Lebsko, Vinco Pakalniškio ir Nojaus Radžiaus atstovaujami
Latviams nusileidusi Lietuvos 3x3 rinktinė olimpiadoje nežais
Latviams nusileidusi Lietuvos 3x3 rinktinė olimpiadoje nežais
Austrijos mieste Grace vykstančiame olimpiniame trijulių krepšinio atrankos turnyre kelialapio į Tokijo žaidynes nepavyko iškovoti Lietuvos komandai.Lietuvių žygis nutrūko ketvirtfinalyje,
Auksinį tašką sumedžioję lietuviai žais olimpinės 3x3 atrankos turnyro ketvirtfinalyje
Auksinį tašką sumedžioję lietuviai žais olimpinės 3x3 atrankos turnyro ketvirtfinalyje
Graco mieste Austrijoje vykstančio atrankos į Tokijo olimpines žaidynes 3x3 turnyro B grupės ketvirtose rungtynėse Lietuvos trijulių rinktinė 22:12 nugalėjo Pietų Korėjos ekipą ir pateko į
Lietuvos 3x3 rinktinė olimpinėje atrankoje itin dramatiškai palaužė belgus
Lietuvos 3x3 rinktinė olimpinėje atrankoje itin dramatiškai palaužė belgus
Lietuvos 3×3 rinktinė šeštadienį pratęsė savo pasirodymą Austrijoje vykstančiame olimpinės atrankos turnyre. Lietuviai trečiose B grupės rungtynėse 17:16 nugalėjo Belgijos
3x3 rinktinė olimpinėje atrankoje po dramatiškos kovos nusileido amerikiečiams
3x3 rinktinė olimpinėje atrankoje po dramatiškos kovos nusileido amerikiečiams
Lietuvos 3×3 rinktinė Austrijoje vykstančiame olimpinės atrankos turnyre po dramatiškos kovos turėjo pripažinti Jungtinių Amerikos Valstijų ekipos pranašumą – 20:21.Lietuvos
Lietuvos 3x3 rinktinė olimpinį atrankos turnyrą pradėjo triuškinančia pergale
Lietuvos 3x3 rinktinė olimpinį atrankos turnyrą pradėjo triuškinančia pergale
Lietuvos 3×3 rinktinė pergalingai pradėjo Austrijoje vykstantį olimpinį atrankos turnyrą. Pirmose B grupės rungtynėse lietuviai 21:9 nugalėjo Kazachstano krepšininkus.Lietuvos rinktinėje
"Juventus" puolėjas dėl olimpinės vilties aukos LKL pusfinalį
"Juventus" puolėjas dėl olimpinės vilties aukos LKL pusfinalį
Antradienį paaiškėjo, kurie Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinės kandidatai kitą savaitę vyks į Gracą (Austriją), kur gegužės 26-30 dienomis mėgins Lietuvai iškovoti kelialapį
Lietuvos trijulių rinktinė pasirodymą "United League Europe 3×3" turnyre baigė pusfinalyje
Lietuvos trijulių rinktinė pasirodymą "United League Europe 3×3" turnyre baigė pusfinalyje
Utenos „Juventus“ žaidėjų pagrindu sudaryta Lietuvos trijulių rinktinė Sankt Peterburge vykstančiame „United League Europe 3×3“ turnyre pasirodymą baigė pusfinalyje.Vytauto
3x3 rinktinė kontrolinių turnyrų maratoną pradėjo pralaimėjimu rusams ir pergale prieš prancūzus
3x3 rinktinė kontrolinių turnyrų maratoną pradėjo pralaimėjimu rusams ir pergale prieš prancūzus
Utenos „Juventus“ žaidėjų pagrindu sudaryta Lietuvos trijulių rinktinė pradėjo pasirodymą Sankt Peterburge vykstančiame „United League Europe 3×3“ turnyre.Vytauto
3×3 rinktinės stovykloje – bekompromisė kova net treniruočių metu (trenerių komentarai)
3×3 rinktinės stovykloje – bekompromisė kova net treniruočių metu (trenerių komentarai)
Anykščiuose stovyklaujanti Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinė nuo pat sekmadienio pluša komandinėse treniruotėse.Trečiadienio vakarinė treniruotė buvo kiek kitokia. Jos metu
Į olimpiadą besitikintis patekti Novickas: visi esame iš tos pačios 3×3 krepšinio šeimos
Į olimpiadą besitikintis patekti Novickas: visi esame iš tos pačios 3×3 krepšinio šeimos
Sekmadienį Anykščiuose susirinkę į 3×3 krepšinio rinktinės stovyklą, visi jos atstovai – tiek krepšininkai, tiek treneriai – nieko nelaukdami kibo į darbus
Sparnus išskleidusi "Gulbelė" šiandien kovos dėl "Europe Masters" titulo (komentarai)
Sparnus išskleidusi "Gulbelė" šiandien kovos dėl "Europe Masters" titulo (komentarai)
Pastarosiomis savaitėmis Vengrijos mieste Debrecene vykstantys FIBA 3x3 Pasaulio turo etapai žymi naujojo trijulių krepšinio sezono startą.Pirmajame iš trijų, šią savaitę vykstančių
 3x3 krepšinio bumas Lietuvoje: diskusijos dėl vyrų rinktinės sudėties ir noras suburti moterų komandą
3x3 krepšinio bumas Lietuvoje: diskusijos dėl vyrų rinktinės sudėties ir noras suburti moterų komandą
Lietuvoje ir visame pasaulyje kaip ant mielių populiarėja 3×3 krepšinis, kuris jau yra tapęs olimpine sporto šaka. Mūsų šalies trijulių krepšinio atstovai turi gerą
D.Novickas apie "Hoptrans 3x3": šešios komandos galėtų važiuoti į pasaulinius turus (trečiojo etapo tvarkaraštis)
D.Novickas apie "Hoptrans 3x3": šešios komandos galėtų važiuoti į pasaulinius turus (trečiojo etapo tvarkaraštis)
Šį ketvirtadienį Palangoje prasidės trečiasis „Hoptrans 3x3“ turnyro atrankos etapas, po kurio paaiškės aštuonios ekipos, paskutinį liepos savaitgalį kovosiančios
Pasaulio čempionate spręsis Lietuvos likimas, startuos ir Europos žaidynės
Pasaulio čempionate spręsis Lietuvos likimas, startuos ir Europos žaidynės
Birželio 21 dieną (penktadienį) Amsterdame vykstančiose FIBA 3×3 krepšinio pasaulio pirmenybėse spręsis „BalPol“ Lietuvos rinktinės likimas dėl patekimo į atkrintamąsias,
Pasaulio čempionato starte Lietuvos 3x3 rinktinė įveikė prancūzus ir nusileido slovėnams
Pasaulio čempionato starte Lietuvos 3x3 rinktinė įveikė prancūzus ir nusileido slovėnams
Pergale Pasaulio 3×3 krepšinio čempionatą pradėjo Lietuvos rinktinė. Pirmose C grupės rungtynėse Paulius Beliavičius, Marijus Užupis, Šarūnas Vingelis ir Evaldas Džiaugys
Lietuvos 3×3 rinktinė išvyko į Pasaulio čempionatą
Lietuvos 3×3 rinktinė išvyko į Pasaulio čempionatą
Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinė pirmadienį išvyko į Nyderlandų sostinę Amsterdamą, kuriame vyks 2019-ųjų metų 3×3 krepšinio Pasaulio čempionatas.Antradienį prasidėsiančiame
Netrukus paaiškės, kuri komanda atstovaus Lietuvai Pasaulio 3x3 čempionate
Netrukus paaiškės, kuri komanda atstovaus Lietuvai Pasaulio 3x3 čempionate
Kovo 24-ąją Garliavos sporto ir kultūros centre finišuos dar 2018-ųjų metų rudenį prasidėjęs „Hoptrans Winter Open“ 3×3 krepšinio žiemos sezonas, susidėjęs iš
Mėgėjų krepšinio legenda D.Novickas: gatvės krepšinis - mieliausias širdžiai
Mėgėjų krepšinio legenda D.Novickas: gatvės krepšinis - mieliausias širdžiai
Naujienos apie Lietuvos atvirojo 3×3 krepšinio čempionato startą greitai pasklido po Lietuvą bei kaimynines šalis, tačiau pirmiausiai didelio džiaugsmo tokios naujienos suteikė

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (979) 08.14 05:59
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime