Naujienos kraunasi...

Pasikeitusi FIBA strategija: kaip nuožmų konkuravimą pakeitė vienybės idėja

Autorius: Martynas Bendikas, Krepšinis.lt.


2015-2017 metai krepšinio pasaulyje buvo pažymėti aršiu Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) ir Eurolygos konfliktu dėl vietos po saule. Tvirtai atsilaikiusi Eurolyga savo pozicijų klubiniame krepšinyje neužleido, o grasinimais besisvaidžiusi FIBA nurimo ir susitelkė į darbus. Pastarieji ketveri metai žymi iki tol neregėtą FIBA plėtrą, kurią užtikrino strateginio vystymo planavimas, rašo Krepšinis.lt.

2016 metais FIBA įsteigė naują klubinį turnyrą Čempionų lygą, į kurį mėgino pervilioti Eurolygos klubus. Kai šis planas žlugo net ir nesuveikus grasinimams suspenduoti Eurolygos klubų šalių federacijas, FIBA atsitraukė ir susitaikė su tuo, kad FIBA organizuojami krepšinio turnyrai pagal prestižiškumą išliks trečioje ir ketvirtoje lentynose.

Bent kuriam laikui. Gegužės 11-12 dienomis Vilniuje lankysis FIBA komercijos vystymo vadovas Gustavo Arellano, kuris skaitys pranešimą konferencijoje LOGIN. Prieš konferenciją venesuelietis sutiko DELFI papasakoti apie FIBA plėtrą, o trumpai atsakė ir į klausimą apie jau septintą sezoną gyvuojančio Čempionų lygos turnyro ambicijas.

„FIBA Čempionų lyga auga kiekvieną sezoną, turnyras pamažu randa savo vietą klubiniame krepšinyje, krepšinio rinkoje. Tikslas yra tobulinti turnyrą kiekvienais metais, priimti vis daugiau klubų, didinti piniginius prizus. Turnyras dar yra jaunas, augti dar tikrai yra kur. Taip, mes negalime lygintis su Eurolyga, tačiau net ir nebandome to daryti. Tai dvi skirtingos organizacijos, turinčios skirtingus tikslus“, – sako G. Arelllano.

FIBA komercijos vystymo vadovas atskleidė, kad naujus tikslus ir naują veiklos strategiją FIBA sukūrė bei pradėjo įgyvendinti 2019 metais. Organizacijos vizija tapo siekis suvienyti ir padidinti krepšinio bendruomenę. Anot specialisto, nuoseklaus darbo rezultatai dabar yra akivaizdūs, o tai skatina nesustoti ir plėtoti veiklą toliau.

Trys FIBA strateginio vystymo ramsčiai

G. Arellano pasakoja, kad 2019-2023 metais FIBA turėjo nusistačiusi tris strateginio vystymo ramsčius, o juos jungianti idėja yra noras, kad krepšinio šeima būtų didelė ir vieninga. Pirmasis ramstis – nacionalinių krepšinio federacijų įgalinimas.

„Per pastaruosius ketverius metus daug darbo padarėme strategiškai ir praktiškai remdami nacionalines federacijas. Tai darėme tam, kad jos galėtų vystytis geriau, būti profesionalios, turėtų strateginį planavimą. Suteikėme įrankius, kurie leido tapti federacijoms geresnėmis organizacijomis. FIBA yra stipri tiek, kiek yra stiprios jos narės“, – teigia pašnekovas.

Padarę ryškų progresą, FIBA atstovai neketina sustoti – ateityje su federacijomis bus dirbama dar glaudžiau.

„Būdami savotiškais mentoriais, šiuo metu vienu ar kitu būdu jau esame nušlifavę 60-ies nacionalinių federacijų veiklą. Tai didelis pasiekimas. Norime nesustoti ir pakelti visa tai į dar aukštesnį lygį. Dabar turime sukūrę naują programą, kurios dėka vykstame į šalis nares, dirbame kartu, diegiame strateginį planavimą ir vertiname, kaip jis yra įgyvendinamas.“

Antrasis FIBA strateginio vystymo ramstis yra moterų krepšinio plėtra: „Tobuliname moterų krepšinio turnyrus, kuriame patogesnius varžybų kalendorius, kuriame naujas platformas galių moterims suteikimui krepšinyje, įskaitant ne tik trenerių ar teisėjų kursus, bet ir veiklą už krepšinio aikštės ribų: skatiname moteris mokytis krepšinio vadybos ir siekti vadovaujančių pozicijų. Čia taip pat padarėme didelį progresą.“

Trečiasis ramstis – skaitmenizacija. Būtent apie šią sritį G. Arellano skaitys pranešimą konferencijoje LOGIN. „Around the World: The Journey of eFIBA“ pranešimo metu svečias papasakos apie kuriamą e-krepšinio discipliną.

Naujas FIBA verslo modelis

Kalbant apie trečiąjį FIBA strateginio vystymo ramstį, G. Arellano prabyla apie verslą ir pajamas. FIBA atstovas atskleidžia, kad skaitmenizacijos būtinybę diktuoja rinkos pokyčiai, prie kurių privalu prisitaikyti siekiant įgyvendinti savo tikslą suvienyti ir didinti krepšinio šeimą.

„Vystome FIBA, e-krepšinį todėl, nes šiais laikais krepšinis nėra tik krepšinis ar 3x3 krepšinis. E-krepšinis jau tampa formalia disciplina, dirbame su to reglamentavimu, daug bendradarbiaujame su „NBA 2K“ žaidimo kūrėjais kurdami platformą, kuri tampa realybe. Organizuosime FIBA e-krepšinio turnyrus, kurie bus papildomas FIBA pajamų šaltinis.“

Anot G. Arellano, FIBA pakeitė mąstymą ir krepšinio rinkos suvokimą. Anksčiau laukę kol krepšinio gerbėjai ateis pas juos, dabar FIBA atstovai suprato, kad būtent jie turi patys belstis į gerbėjų duris.

„FIBA verslo modelis iki šiol buvo labai tradicinis – turime pasaulinius partnerius, turime TV transliacijų teises. Tai tampa FIBA pagrindinėmis pajamomis. Dabar šalia to norime eiti pas vartotoją, suteikti jam kuo daugiau turinio, užpildyti rinkoje esančią paklausą. Siekiame kuo geriau suprasti, kaip galime nuveikti kuo daugiau krepšinio labui“, – sako pašnekovas.

Skaitmenizacijos srityje FIBA bando daryti proveržį ir per transliacijas bei komunikaciją. Buvo sukurta nemokamos prenumeratos platforma „Courtside 1981“, gerokai aktyvesnė tapo FIBA veikla socialiniuose tinkluose „Youtube“, „Twitter“, „Instagram“, „Facebook“.

„Sukūrėme transliacijų platformą, kuri padeda sirgaliams turėti patogią prieigą prie krepšinio. Idėja – būti šaltiniu žmonėms ieškant bet kokios informacijos apie krepšinį: tiek vaizdo medžiagos, tiek statistikos. Tai pirmas toks modernus produktas, atliepiantis vartotojų paklausą. Labai svarbu ir bendruomenės telkimas, darome tai socialiniuose tinkluose, mūsų komunikacija plečiasi“, – dėsto G. Arellano.

„Tie, kas seka FIBA komunikacijos kanalus ilgą laiką, gali pastebėti, kad dabar jau nesame tik į savo veiklą susikoncetravusi korporacija, publikuojame ne tik informaciją apie FIBA. Esame sutelkę dėmesį į krepšinio gerbėjus. Savo prekinį ženklą pozicionuojame kaip „krepšinio šventę“, todėl dabar mūsų paskyrose galite rasti viską, kas susiję su krepšiniu: NBA, Eurolyga, jaunimo krepšinis, linksmybės ir viskas, kas gali būti įdomu krepšinio mylėtojams. Tai leido padidinti sekėjų skaičių du-tris kartus visose mūsų paskyrose.“

Kviečia lietuvius į Filipinus

Nuoseklios FIBA plėtros rezultatus bus galima įvertinti ir artėjančiose planetos pirmenybėse. 2023 metų pasaulio čempionatas Japonijoje, Indonezijoje ir Filipinuose, pasak G. Arellano, savo kokybe pranoks visus anksčiau vykusius rinktinių krepšinio turnyrus.

„Jau 2019 metais Kinijoje turėjome labiausiai pažengusį krepšinio turnyrą FIBA istorijoje. Visa tai, ką matėtėte Kinijoje, šių metų čempionate matysite dar aukštesniame lygyje. Televizijos eterio produktas bus geresnis nei bet kada anksčiau: naujos kameros, daugiau analizės ir kitų inovacijų“, – žada G. Arellano.

Vis dėlto lietuvius pašnekovas ragina koncentruotis ne į TV transliacijas. Jis pastebi, kad tokia krepšinio tauta kaip Lietuva savo rinktinės kovas čempionate aktyviai seks bet kokiu atveju, o geriausias būdas palaikyti savo komandą yra buvimas arenoje.

„Lietuviams papildomos motyvacijos domėtis krepšinio čempionatu nereikia, todėl mano pagrindinė rekomendacija jiems yra atvykti į Manilą ir pamatyti viską savo akimis. Tai bus itin aukšto lygio turnyras, kuriame varžysis itin aukšto lygio komandos. Palaikyti savo šalį tokiame turnyre bus nuostabi patirtis. Praėjusių metų Europos čempionatas buvo puikus apšilimas, pamatėme ten daug įspūdingų rungtynių, tai buvo degustacinis mėginys to, ką pamatysime pasaulio pirmenybėse šiemet“, – sako G. Arellano.

Pašnekovas priduria, kad po šio čempionato FIBA pradės dėlioti naują strateginio vystymo planą.

„Kursime naujus vystymosi ramsčius ateinančių ketverių metų laikotarpiui. Turime tęsti pradėtus darbus, stiprinti tai ką jau padarėme ir padaryti dar daugiau. Nenorime kopijuoti to, ką jau padarėme, žengsime tolesnius žingsnius į priekį ir plėsimės toliau.“

Gustavo Arellano pasirodys šių metų LOGIN konferencijos scenoje. Didžiausiame Baltijos šalyse inovacijų ir progresp festivalyje – 250 pranešėjų, penkios turinio salės ir temos, kurios aktualios kiekvienam. LOGIN konferencija – jau gegužės 11–12 dienomis.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Kariniauską praradę "Wolves" turėjo vargo su mažeikiškiais
Kariniauską praradę "Wolves" turėjo vargo su mažeikiškiais
Vilniaus „Wolves“ (3-0) komanda lieka nenugalima Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Kęstučio Kemzūros auklėtiniai savo tvirtovėje 84:74 (31:15, 14:19, 20:24,
Oreliko lyderystės užkurtas "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Oreliko lyderystės užkurtas "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (2-1) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paliko be pergalių Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0-3).Roberto Štelmaherio
Kulboka po operacijos praleis visą sezoną
Kulboka po operacijos praleis visą sezoną
Arnoldui Kulbokai buvo atlikta kelio operacija, kuri reikalaus ilgos reabilitacijos. Slobožanskės „Prometey“ klubo prezidentas Volodymyras Dubinskiy pranešė, kad lietuviui teks praleisti
"Panathinaikos" su Grigoniu žengė į finalą, kuriame laukia "Olympiakos" ir Brazdeikis
"Panathinaikos" su Grigoniu žengė į finalą, kuriame laukia "Olympiakos" ir Brazdeikis
Atėnų „Panathinaikos“ su Mariumi Grigoniu pateko į Graikijos Supertaurės finalą, kuriame laukia amžinųjų varžovų – Pirėjo „Olympiakos“ iššūkis, rašo
"Barceloną" nuo sensacingo pralaimėjimo Ispanijoje išgelbėjo tik sėkmė
"Barceloną" nuo sensacingo pralaimėjimo Ispanijoje išgelbėjo tik sėkmė
„Barcelona“ (2-0) su Roku Jokubaičiu turėjo stebuklingai gelbėtis, kad Ispanijos pirmenybių antrame ture negautų naujokų antausio, rašo Krepšinis.lt.Rogerio Grimau auklėtiniai
Keliauk kaip žalgirietis: sirgaliai į Eurolygos rungtynes kviečiami skristi tuo pačiu lėktuvu
Keliauk kaip žalgirietis: sirgaliai į Eurolygos rungtynes kviečiami skristi tuo pačiu lėktuvu
Visus bilietus į Eurolygos startą „Žalgirio“ arenoje iššlavę Kauno „Žalgirio“ sirgaliai komandą gali palaikyti ne tik namuose, bet ir išvykose. Tuo ir
"Rytas" pristatė biudžetą, užmetė meškerę ir aptarė naują kaimyną: kol kas džentelmeniškas
"Rytas" pristatė biudžetą, užmetė meškerę ir aptarė naują kaimyną: kol kas džentelmeniškas
Permainos sostinės krepšinio žemėlapyje – kur kas ryškesnės nei Vilniaus „Ryto“ buhalterijoje, kurioje, lyginant su praėjusiu sezonu, vienodą lygį išlaikė
Auklėtinių atsipalaidavimu ir atkarpa 0:17 nepatenkintas Maksvytis: pernai to nebūdavo
Auklėtinių atsipalaidavimu ir atkarpa 0:17 nepatenkintas Maksvytis: pernai to nebūdavo
Iš po išvykos į Kiprą sugrįžęs Kauno „Žalgiris“ pergalingai tęsė kelią LKL čempionate, kai 79:69 įveikė Utenoje šeimininkavusius „Juventus“ krepšininkus.
Blaževičius buvo tarp rezultatyviausių, jo klubas – per žingsnį nuo Čempionų lygos
Blaževičius buvo tarp rezultatyviausių, jo klubas – per žingsnį nuo Čempionų lygos
Rezultatyviai žaisdusio Mareko Blževičiaus atstovaujamam klubui liko vienas žingsnis iki patekimo į FIBA Čempionų lygą.Santjago de Kompostelos "Obradoiro" Antalijoje 74:66 (22:21, 10:19,
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Žalgiris" iškovojo pergalę Utenoje
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Žalgiris" iškovojo pergalę Utenoje
Kauno „Žalgiris“ (2-0) ketvirtadienio vakarą Utenoje iškovojo antrąją pergalę naujajame „Betsafe-LKL“ sezone.Kazio Maksvyčio kariauna išvykoje 79:69 (15:17,
Šią vasarą "Crvena zvezda" papildęs Teodosičius: to laukiau labai ilgai
Šią vasarą "Crvena zvezda" papildęs Teodosičius: to laukiau labai ilgai
Milošas Teodosičius pirmą kartą po 17-os metų pertraukos apsistojo savo tėvynės klube – kitą sezoną praleis Belgrado „Crvena zvezda“ gretose, rašo Krepšinis.lt.Šis
Eurolygos rekordas: "Partizan" pardavė daugiau nei 16 tūkst. sezono abonementų
Eurolygos rekordas: "Partizan" pardavė daugiau nei 16 tūkst. sezono abonementų
Belgrado „Partizan“ ketvirtadienį paskelbė apie įspūdingą pasiekimą – pardavė 16,124 sezono abonementus, o tai reiškia, kad sausakimša arena Eurolygos namų rungtynėse
Lietuvą kompiuterizavęs Kurtinaitis: Tarybų Sąjungoje apie tokią naujovę mažai kas žinojo
Lietuvą kompiuterizavęs Kurtinaitis: Tarybų Sąjungoje apie tokią naujovę mažai kas žinojo
Spalio 17 d. kinuose pasirodys dokumentika „Bilietas. The Ticket“ apie legendinę 1979–1989 m. Kauno „Žalgirio” komandą ir jos kovas prieš Maskvos CSKA. Filme prisimenamos
Pasaulio čempionate nusvilę graikai nori rengti olimpinę atranką
Pasaulio čempionate nusvilę graikai nori rengti olimpinę atranką
Graikijos krepšinio federacija (HBF) nenori, kad šios šalies rinktinė praleistų artėjančias olimpines žaidynes. Kadangi pasaulio čempionate bilieto į Paryžių graikai neiškovojo,
Gagičius: turėjome nepaprastą sezoną, kai išspyrėme "Žalgirį", dabar "Wolves" turi didelių planų
Gagičius: turėjome nepaprastą sezoną, kai išspyrėme "Žalgirį", dabar "Wolves" turi didelių planų
Legionierius iš Serbijos Džordže Gagičius tebelaukia savo debiuto vilkint Vilniaus „Wolves“ marškinėlius. Tarpsezoniu gauta čiurnos trauma dar neleido 210 cm ūgio milžinui
Po milžiniškų trišalių mainų Lillardas Milvokyje suvienys jėgas su Antetokounmpo
Po milžiniškų trišalių mainų Lillardas Milvokyje suvienys jėgas su Antetokounmpo
NBA superžvaigždė Damianas Lillardas trišalių mainų būdu keliasi į Milvokio „Bucks“ ir suvienys jėgas su Gianniu Antetokounmpo, skelbia Adrianas Wojnarowski iš ESPN.Į
Tiesa ar drąsa: kokias gėdingiausias akimirkas atskleidė Maksvytis ir "Žalgirio" amerikietis
Tiesa ar drąsa: kokias gėdingiausias akimirkas atskleidė Maksvytis ir "Žalgirio" amerikietis
Kiekvienais metais prieš Eurolygos sezono pradžią vykstanti tradicinė media diena ir šįkart neaplenkė Kauno „Žalgirio“ žaidėjų. Kauniečius „Žalgirio“ arenoje
Brazdeikis praleis pirmą sezono turnyrą – turi grįžti į Kauną, stabdo ir trauma
Brazdeikis praleis pirmą sezono turnyrą – turi grįžti į Kauną, stabdo ir trauma
Igno Brazdeikio debiuto Pirėjo „Olympiakos“ komandoje dar teks palaukti – krepšininkas praleis artėjantį Graikijos Supertaurės turnyrą, rašo Krepšinis.lt.Gazzetta.gr
Ketverius metus Eurolygoje žaidęs slovėnas baigia karjerą būdamas vos 26-erių
Ketverius metus Eurolygoje žaidęs slovėnas baigia karjerą būdamas vos 26-erių
Slovėnijos krepšininkas Žanas Markas Šiško nusprendė baigti karjerą sulaukęs vos 26-erių, rašo Krepšinis.lt.Apie tai iš pradžių paskelbė slovėno atstovaujamo
"Juventus" komplektaciją baigė Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės aukštaūgis
"Juventus" komplektaciją baigė Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės aukštaūgis
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komanda užbaigė komplektacijos darbus. Aukštaitijos klubą papildė Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės puolėjas Ajdinas Penava.Su 206
Varžovus tiesiog sumindęs Blaževičiaus klubas priartėjo prie Čempionų lygos
Varžovus tiesiog sumindęs Blaževičiaus klubas priartėjo prie Čempionų lygos
Antalijoje vykstančiame atrankos į FIBA Čempionų lygą pirmajame etape triuškinančią pergalę iškovojo Mareko Blaževičiaus atstovaujama komanda.Santjago De Kompostelos "Obradoiro"
Atamanas dalino pažymius savo auklėtiniams: Grigonis – tarp vidutiniokų
Atamanas dalino pažymius savo auklėtiniams: Grigonis – tarp vidutiniokų
Per tradicinę Eurolygos žiniasklaidos dieną Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) klubo krepšininkai buvo paprašyti imituoti firminį savo trenerio Ergino Atamano gestą –
Eurolygos klubo ir buvusio žalgiriečio viražai – žaidė Rusijoje, pozavo turistinėse vietose
Eurolygos klubo ir buvusio žalgiriečio viražai – žaidė Rusijoje, pozavo turistinėse vietose
Eurolygoje besivaržanti Stambulo „Fenerbahče“ praėjusį savaitgalį keliavo į Rusiją, kur varžėsi su vietos klubais dėl VTB taurės, rašo Krepšinis.lt.Buvęs žalgirietis
 Dviženklę persvarą vėjais paleidę Šeškaus kariai liko be Čempionų lygos
Dviženklę persvarą vėjais paleidę Šeškaus kariai liko be Čempionų lygos
Greta LKL prizininkų pakylos praėjusį sezoną užbaigusiam Jonavos „CBet“ klubui nepavyko prasimušti į FIBA Čempionų lygą, rašo Krepšinis.lt.Antalijoje startavusio
Pirmą interviu su OLY apranga davęs Brazdeikis: čia atiduosiu savo širdį ir sielą
Pirmą interviu su OLY apranga davęs Brazdeikis: čia atiduosiu savo širdį ir sielą
Dar šį savaitgalį Kauno „Žalgiriui“ priklausęs Ignas Brazdeikis jau apsivilko naujojo klubo Pirėjo „Olympiakos“ aprangą, rašo Krepšinis.lt.Iš Kipro
Žinomas graikas peikia Brazdeikio perėjimą: ieškojo medaus, gavo braškių uogienę
Žinomas graikas peikia Brazdeikio perėjimą: ieškojo medaus, gavo braškių uogienę
Igno Brazdeikio perėjimas į Pirėjo „Olympiakos“ Graikijoje sutiktas ne tik su optimizmu, rašo Krepšinis.lt.Vieno didžiausių ir įtakingiausių šalies sporto naujienų
Panašumų su Maksvyčiu radęs Šeškus būtų nieko prieš išbandyti jėgas rinktinėje
Panašumų su Maksvyčiu radęs Šeškus būtų nieko prieš išbandyti jėgas rinktinėje
Betsafe-LKL TV krepšinio aistruoliams naujajame sezone ir vėl pateiks daug turinio su įvairiomis lygos asmenybėmis, o pirmuoju pašnekovu šįkart tapo Jonavos „CBet“
Likus daugiau nei dviem savaitėms, "Žalgiris" išpardavė visus bilietus į Eurolygos rungtynes
Likus daugiau nei dviem savaitėms, "Žalgiris" išpardavė visus bilietus į Eurolygos rungtynes
Kauno „Žalgirio“ gerbėjai nuo pat sezono pradžios tęsia praėjusio sezono tradicijas ir šluoja bilietus į Eurolygos namų rungtynes „Žalgirio“ arenoje.Praėjusiame

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (212) 06.29 11:10
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime