Naujienos kraunasi...

Petrauskas prieš ketvirtfinalį: "Žalgiryje" gali rasti silpną vietą, bet ar sugebėsi ja pasinaudoti?

Petrauskas prieš ketvirtfinalį: "Žalgiryje" gali rasti silpną vietą, bet ar sugebėsi ja pasinaudoti?
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ Betsafe-LKL pirmenybių reguliarųjį sezoną užbaigė 8-oje vietoje ir atkrintamosiose susitiks su Kauno „Žalgiriu“.

Šį sezoną Lietuvos čempionai yra bene geriausiai pažįstamas varžovas Pasvalio klubui – keturis kartus komandos susitiko LKL reguliariajame sezone bei du sykius kovėsi Citadele-KMT ketvirtfinalyje.

Prieš laukiantį atkrintamųjų startą „Pieno žvaigždžių“ vairininkas Gediminas Petrauskas pripažino, jog užimta 8-oji pozicija – mirties nuosprendis, o serijai su „Žalgiriu“ auklėtinių papildomai motyvuoti nereikia.

„Trenerio darbas yra motyvuoti, paruošti, bet kartais man atrodo reikia, kad žaidėjai patys suprastų, jog jie dirba mylimą darbą už didelius pinigus, – kalbėjo G. Petrauskas. – Žinome kitų komandų pavyzdžių, kur vėluoja algos, bet jie jaučia malonumą ir kartais perspaudimas daro meškos paslaugą. Manau, kad žaidėjai patys supranta, jog motyvacijos žaisti prieš „Žalgirį“ negali trūkti. Gali pritrūkti meistriškumo, įgūdžių, sugebėjimų, bet noro tikrai negali trūkti.“

– Pirmiausia, treneri, bendrai apie sezoną. Šiemet žaidėte naujoje realybėje – žiūrovai arenoje buvo tik sezono pradžioje ir pabaigoje, nuolat buvo nukelinėjamos rungtynės, vienas po kito sekė koronaviruso atvejai. Kaip sekėsi prisitaikyti prie viso to?
– Žinote, krepšinis visada yra žaidžiamas dėl žiūrovų, jų palaikymas visada yra svarbiausias. Šį sezoną neteko žaisti pilnoje arenoje ir faktas, jog tai atsiliepia krepšiniui, azartui. Vėlgi, šio dalyko negali kontroliuoti.

Su koronaviruso padariniais kiekviena komanda susidūrė ir skirtingai iš to išlipo. Mes nesame ta komanda, kuriai gerai susidėliojo COVID-19 apraiškos. Gruodžio mėnesį, kai papuolėme į ligos bangą, labai ilgai nesusigrąžinome iki tol rodyto krepšinio. Kai komandos į sezono pabaigą gerino krepšinį, mes ne tik, kad negerinome, bet ir demonstravome jį blogesnį.

– Sezono metu komandą paliko trys žaidėjai, atvyko keturi, tačiau stabilumo komandoje, lyginant su pastaraisiais sezonais, atrodė daugiau. Ar galima sakyti, jog vasaros komplektacija buvo pavykusi?
– Rezultatai rodo, kad ne. Visada su klubo vadovais kalbamės apie komplektaciją ir pasiliekame galimybę sezono metu stiprintis, tai vieno žaidėjo papildymas iš to gaunasi. Dėl žaidėjų keitimo, tai mes turime kažką daryti ir šiemet norėjome išlaikyti kuo daugiau žaidėjų. Tiek Edgars Lasenebergs, tiek Zigmars Raimo kainos ir kokybės santykiu nebuvo blogi žaidėjai, nes net ir iš NKL krepšininko už tuos pinigus mes paimti ir gauti tokią naudą negalėjome. 

Labiausiai nuliūdino Andreja Milutinovičiaus pasirodymas. Pradėjo jis labai neblogai, bet vėliau su kiekvienu mėnesiu jo pasitikėjimas ir sportinė forma krito, todėl teko atsisveikinti.

– Karolis Giedraitis buvo paskolintas Vilniaus „Ryto“, jog greičiau tobulėtų. Kaip vertinate jo progresą?
– Gerai vertinu. Karolis vis turėjo smulkių traumų ir tai apsunkino jo pasirodymą ir darė įtaką stabilumui. Bet šiaip, labai džiaugiamės juo ir esame patenkinti.

– Kalbant apie kitus tris naujokus – Yannicką Franke'as, Edgarą Želionį ir Steveną Haney. Kaip jiems sekėsi įsilieti į komandą?
– Skirtingai. Edgaras greitai įėjo, bet gavus fizinio krūvio sportinė forma krito, o dabar vėl rodo brandesnį krepšinį, yra geriau pasiruošęs. Vėlgi, mikrotraumos trukdo visą sezoną – tai kelis, tai čiurna. Nelabai jų gali kontroliuoti ir tai neleido jam iki galo atsiskleisti.

Yannickas ir Stevenas atvyko geros formos, nes prisijungė iš kitų komandų. Stevenui buvo sunkiau, nes dėl mūsų traumų virtinės jis neturi stabilios pozicijos – pradžioje žaidė antru numeriu, o dabar – ketvirtu. 

Kalbant apie Franke'ą, tai mes žinojome, koks jis yra. Jis yra dar pridėjęs, lyginant koks buvo prieš dvejus metus, esame juo patenkinti, bet individualūs žaidėjų pasirodymai nieko nereiškia, kai komanda yra tokioje situacijoje.

– Prieš sezoną keitėte žaidimo stilių, įsigydami veteraną Branko Mirkovičių. Kiek pasiteisino toks sprendimas ir kokį įspūdį paliko šis veteranas?
– Mes imdami Branko žinojome pliusus ir minusus, bet yra tų dalykų, kurių negali pasverti. Čia gal ir yra aukšto meistriškumo trenerio, aukšto lygio klubo darbas žinoti bei užtikrinti, kad komandoje būtų charakterius atitinkantys žaidėjai. Branko, kaip žaidėjas, pateisino lūkesčius 100 procentu, jo darbo etika yra pavyzdys visiems mūsų komandoje, bet manau, kad buvo tam tikrų nesulipimų tarp žaidėjų, todėl tiek jis, tiek visa komanda negalėjo atskleisti viso savo potencialo.

– Sezono metu neišvengėte bangavimų – vieną dieną nugalimas „Rytas“, po savaitės pralaimima Klaipėdos „Neptūnui“ ir taip, atrodo, visą sezoną. Ko komandai trūko, įgaunant stabilumą?
– Manau, kad tas sezonas buvo labai sunkus ir permainingas. Skirtingose situacijose būdavo skirtingi pralaimėjimai. Mes kažkaip mobilizuodavomės, kai vienas žaidėjas būdavo traumuotas, rasdavome vienybę, norą, kur vienas už kitą stengiasi. O kartais atrodo, jog turėdami visą sudėtį išeiname į aikštelę ir visi žaidžia pavieniais veiksmais. Kartais labai skaudus vaizdas ir skaudžiausia, kai tu, būdamas treneris, žinai komandos potencialą ir, iš vienos pusės, nesugebi išspausti, o, iš kitos pusės, įrodyti žaidėjams, kad jie kartu gali kažką nuveikti. Nereikia svaigti apie medalius, bet tikrai galėjome patriukšmauti.

Atrodė, jog kai laikėmės 5-oje vietoje, plaukėme – vienas rungtynes geriau, kitas prasčiau, bet laikėmės. Nebuvome alkani lipti aukščiau ir norėti daugiau.

– Kas nutiko, jog ketvirtąjį reguliariojo sezono ratą užbaigėte septyniais pralaimėjimais paeiliui?
– Nenorėčiau labai atskleisti komandos vidaus ar tikrų pasekmių. Esu suaugęs žmogus ir suprantu, kas bebūtų komandoje, yra atsakingas treneris. Aš pirmiausia norėčiau žiūrėti į save, padariau daug klaidų. Yra daug momentų, dar iki ketvirtojo rato nesugebėjau įtikinti komandos, kad galime kartu kažką nuveikti, tam tikrose rungtynėse blogi sprendimai žaidėjų rotacijoje. Čia yra daug niuansų, bet faktas, jog didžiausia kaltė – mano.

– Dabar, kaip jau esate pats sakęs, atkrintamosioms pasirašėte mirties nuosprendį, laukia „Žalgiris“. Kaip bandysite įpūsti auklėtiniams tikėjimo, jog įmanoma pasikandžioti su Lietuvos čempionais?
– Trenerio darbas yra motyvuoti, paruošti, bet kartais man atrodo reikia, kad žaidėjai patys suprastų, jog jie dirba mylimą darbą už didelius pinigus. Žinome kitų komandų pavyzdžių, kur vėluoja algos, bet jie jaučia malonumą ir kartais perspaudimas daro meškos paslaugą. Manau, kad žaidėjai patys supranta, jog motyvacijos žaisti prieš „Žalgirį“ negali trūkti. Gali pritrūkti meistriškumo, įgūdžių, sugebėjimų, bet noro tikrai negali trūkti.

– Tai bus jau septintas ir aštuntas kartas, kuomet sezone susitiksite su žalgiriečiais. Kur šį sezoną „Žalgiris“ yra pavojingiausias ir kurią dvikovą išskiriate kaip labiausiai pavykusią iki šiol?
– Apie dvikovas tikrai neatsiminsiu, nes visos jos yra pralaimėtos. Kalbant apie „Žalgirį“, kai tu tiek kartu su juo žaidi, nebegalvoji apie praėjusių metų „Žalgirį“, orientuojasi į šį sezoną. Jie turi tą derinį, žaidėjų po krepšiu – Joffrey Lauvergne'ą, Augustine'ą Rubitą ir Paulių Jankūną, kuris žaidžia gerą sezoną. Kai jis gauna minučių LKL, daug duoda „Žalgiriui“. Jie taip pat turi gynėjus, metikus ir, žinote, „Žalgiris“ yra „Žalgiris“. Gali rasti silpną vietą, bet ar sugebėsi ja pasinaudoti, čia jau kitas klausimas.

– Tai jums jau ketvirtasis sezonas Pasvalyje. Kokia didžiausią pamoką šiemet išmokote?
– Daug tų pamokų kiekvienais metais gauni ir nesvarbu, ar tu Pasvalyje, ar kažkur kitur. Kiekvienais metais susiduri su tam tikromis situacijomis. Gavau pamokų šiemet labai stiprių ir tokių spyrių į minkštą vietą, bet tegul tos pamokos lieka man ir svarbu nekartoti tų klaidų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Mače Kėdainiuose – 42-ejų Lukauskio karjeros rezultatyvumo rekordas
Mače Kėdainiuose – 42-ejų Lukauskio karjeros rezultatyvumo rekordas
Mindaugas Lukauskis per du su puse kėlinio surinko 25 taškus ir iš viso pelnęs 33 taškus pagerino dar 2001 metais fiksuotą savo karjeros rezultatyvumo rekordą. Vis dėlto, vienas
Skučas apie "Pieno žvaigždžių" situaciją: laukia kažko – stebuklo turbūt
Skučas apie "Pieno žvaigždžių" situaciją: laukia kažko – stebuklo turbūt
2 pergalės ir 9 nesėkmės – taip atrodo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipos startas šio sezono „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Šiuo metu komanda yra priešpaskutinėje
Būdamas vos 32-ejų napilin iškeliavo buvęs "Ryto" legionierius iš Serbijos
Būdamas vos 32-ejų napilin iškeliavo buvęs "Ryto" legionierius iš Serbijos
Atėnų AEK krepšinio klubas sekmadienio vakarą pranešė tragišką žinią. Būdamas 32-ejų metų amžiaus anapilin iškeliavo Serbijos krepšininkas Stevanas Jelovacas.
Strelnieko, Ulanovo ir Minioto vedamas "Žalgiris" nukovė "Lietkabelį"
Strelnieko, Ulanovo ir Minioto vedamas "Žalgiris" nukovė "Lietkabelį"
Sekmadienį „Betsafe-LKL“ čempionate Jure Zdovco vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ (10-1) rezultatu 84:70 (18:15, 19:16, 28:20, 19:19) įveikė Panevėžio „Lietkabelio“
"Rytas" su grįžusiais Kariniausku ir Leissneriu bei snaiperiu tapusiu Butkevičiumi sutriuškino "Neptūną"
"Rytas" su grįžusiais Kariniausku ir Leissneriu bei snaiperiu tapusiu Butkevičiumi sutriuškino "Neptūną"
Po rinktinių pertraukos į kovas grįžęs Klaipėdos „Neptūnas“ (2-6) nesugebėjo mesti rimtesnio iššūkio Vilniaus „Rytui“ (9-1) jų tvirtovėje.Traumas išsigydžiusių
Šeškaus ir Sireikos auklėtinių dvikovą Jonavoje laimėjo "Šiauliai"
Šeškaus ir Sireikos auklėtinių dvikovą Jonavoje laimėjo "Šiauliai"
Eimantas Stankevičius su tritaškių serija sužibėjo ketvirtame kėlinyje, o ji dėjo pamatus „Šiaulių-7bet“ (7-4) pergalei Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Antano
"Pieno žvaigždės" neturėjo vilčių prieš svečius iš Utenos
"Pieno žvaigždės" neturėjo vilčių prieš svečius iš Utenos
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) užtikrintą pergalę pasiekė Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (8/3) komanda, svečiuose 90:76 (19:13, 22:19, 22:21, 27:23)
Canka palieka Kėdainius ir vyksta į Krasnodarą, nors nuoma turėjo baigtis vasarą
Canka palieka Kėdainius ir vyksta į Krasnodarą, nors nuoma turėjo baigtis vasarą
Vasarą pasibaigti turėjusi nuomos sutartis tarp Kėdainių „Nevėžio-Optibet“, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ bei krepšininko Abramo Canka nutraukiama ankščiau termino.Devyniolikametis
Sireika: kiekvieną kartą brendi į naują vandenį ir nežinai, koks dugnas bus
Sireika: kiekvieną kartą brendi į naują vandenį ir nežinai, koks dugnas bus
Septyni skaudūs pralaimėjimai iš eilės ir tik tuomet iškovotos dvi pergalės – taip lygiai prieš metus atrodė „Šiaulių-7bet“ rezultatai „Betsafe-LKL“
LKL Top 10: šiauliečių "alley-oopų" gausa ir laurus susižėręs Kljajičiaus dėjimas
LKL Top 10: šiauliečių "alley-oopų" gausa ir laurus susižėręs Kljajičiaus dėjimas
„Betsafe-LKL“ čempionate prabėgus lapkričio mėnesiui, buvo išrinkti dešimt gražiausių mėnesio epizodų.Rinkinyje – net trys „Šiaulių-7bet“
"Žalgiris" nukovė lietuviškąją "Baskonia" ir iškovojo trečią pergalę Eurolygoje
"Žalgiris" nukovė lietuviškąją "Baskonia" ir iškovojo trečią pergalę Eurolygoje
Kauno "Žalgirio" (3-10) krepšininkai savo sirgalių akivaizdoje sumedžiojo trečiąją pergalę šiame Eurolygos sezone.Jure Zdovco auklėtiniai po atkaklios kovos 72:68 (21:19,
Pagarbiai apie "Žalgirį" atsiliepęs Spahija sieks nuvilti vietos publiką: nesu pralaimėjimų treneris
Pagarbiai apie "Žalgirį" atsiliepęs Spahija sieks nuvilti vietos publiką: nesu pralaimėjimų treneris
Į Lietuvą atvyko ją neblogai pažįstantis Nevenas Spahija, kuriam sentimentus turėtų jausti sostinės krepšinio gerbėjai. Dabartinis Vitorijos „Baskonia“ (4/8) strategas 2005-2006
Beržininkaitis – apie grįžimą į "Žalgirį", Motiejūno skambutį ir Jonavos klubo poziciją
Beržininkaitis – apie grįžimą į "Žalgirį", Motiejūno skambutį ir Jonavos klubo poziciją
Kauno „Žalgirio“ klube aštuonerius metus iki vasarą įvykusio persikėlimo į Jonavos „CBet“ ekipą dirbęs treneris Evaldas Beržininkaitis trečiadienio vakarą vėl
"Juventus" sustiprino priekinę liniją
"Juventus" sustiprino priekinę liniją
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ ekipoje – papildymas aukštaūgių grandyje. Prie komandos prisijungė 25 metų 204 cm ūgio krepšininkas Tomas Zdanavičius. Su
LKL mėnesio MVP tapęs Staniulis: gaunu daug pasitikėjimo iš trenerio, kol kas neblogai sekasi
LKL mėnesio MVP tapęs Staniulis: gaunu daug pasitikėjimo iš trenerio, kol kas neblogai sekasi
„Betsafe-LKL“ čempionate prabėgus lapkričiui, buvo išrinktas naudingiausias mėnesio krepšininkas. Šįkart juo tapo „Šiaulių-7bet“ komandos aukštaūgis
"Nevėžio" gretose – patyręs snaiperis iš Kroatijos
"Nevėžio" gretose – patyręs snaiperis iš Kroatijos
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ sudėtį papildė 31-metų kroatas Svenas Smajlagičius. Šį sezoną 196 cm ūgio gynėjas pradėjo rungtyniaudamas Liublianos
Lauvergne jau grįžo į Kauną ir pradėjo treniruotis
Lauvergne jau grįžo į Kauną ir pradėjo treniruotis
"Žalgiris" trečiadienį pranešė, kad vienas komandos lyderių Joffrey Lauvergne jau grįžo į Kauną ir pradėjo palengva treniruotis.Prancūzas traumą patyrė jau antrojo Eurolygos
Į "Žalgirį" grįžtantis Beržininkaitis keičia užsieniečius asistentus
Į "Žalgirį" grįžtantis Beržininkaitis keičia užsieniečius asistentus
Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos trenerių štabe – permainos. Abipusiu sutarimu ekipą paliekančius Arnę Woltmanną ir Stefaną Grasseggerį keičia į Kauną sugrįžtantis
Skambiai pristatytas Prienų naujokas palieka Lietuvą: karjerą tęs Ispanijoje
Skambiai pristatytas Prienų naujokas palieka Lietuvą: karjerą tęs Ispanijoje
Bilbao „Basket“ klubas praneša, jog komandą papildė vos prieš dvi savaites prie Prienų „Labas GAS“ ekipos prisijungęs Stefanas Peno.Lapkričio 17-ą Prienų ekipa
"Žalgirio" arena nuo šiol – nedūdavimo zona
"Žalgirio" arena nuo šiol – nedūdavimo zona
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje priims Vitorijos „Baskonia“ komandą ir sieks trečiosios pergalės Eurolygoje. Pirmosios žiemos
Sugrįžimui besiruošiantis Jomantas – apie stebėjimą iš šalies: su kauke ypač sunku
Sugrįžimui besiruošiantis Jomantas – apie stebėjimą iš šalies: su kauke ypač sunku
52 sekundės – tiek šį sezoną truko Artūro Jomanto pasirodymas aikštėje Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Pirmąjį savo mačą puolėjas sužaidė spalio
"Šiauliai" pasispildė perspektyviu jaunuoliu
"Šiauliai" pasispildė perspektyviu jaunuoliu
„Šiaulių-7bet“ vyrų krepšinio komandoje patirtį kaups antrasis krepšinio akademijos „Saulė“ ir Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinis, turėsiantis
Apie karjeros pabaigą paskelbė su "Žalgiriu" Eurolygos bronzą iškovojęs slovėnas
Apie karjeros pabaigą paskelbė su "Žalgiriu" Eurolygos bronzą iškovojęs slovėnas
Šarūno Jasikevičiaus treniruojamame Kauno „Žalgiryje“ sėkmingai žaidęs gynėjas iš Slovėnijos Beno Udrihas oficialiai baigė profesionalo karjerą.2018-aisiais metais su
Čeponis ir Tiškevičius apie pirmąjį LKL ratą: kas labiausiai nustebino bei realiausi kandidatai į MVP?
Čeponis ir Tiškevičius apie pirmąjį LKL ratą: kas labiausiai nustebino bei realiausi kandidatai į MVP?
Prasidėjus FIBA atrankos į Pasaulio taurę „langui“, pasibaigė pirmasis „Betsafe-LKL“ ratas. Nors ne visos ekipos dar yra sužaidusios 10 mačų, turnyro lentelėje jau ryškėja
"Žalgiris" krito prieš Šaro kariauną
"Žalgiris" krito prieš Šaro kariauną
Dviejų iš eilės laimėtų Kauno „Žalgirio“ Eurolygos rungtynių serija nutrūko Barselonoje. Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje rezultatu 73:96 (17:24, 21:28, 20:23, 15:21)
Kelių lyderių netekusiam Jasikevičiui daro įspūdį atsitiesęs "Žalgiris": "užšokome" ne geriausiu metu
Kelių lyderių netekusiam Jasikevičiui daro įspūdį atsitiesęs "Žalgiris": "užšokome" ne geriausiu metu
Penktadienio vakarą Barselonoje Šarūnas Jasikevičius ir jo treniruojami Eurolygos lyderiai egzaminuos vienus iš turnyro ausaiderių, į Kataloniją atvykstančių iš Kauno. Šaras
Vilniaus savivaldybė išdalijo milijonus sporto projektams, daugiausia lėšų – "Rytui"
Vilniaus savivaldybė išdalijo milijonus sporto projektams, daugiausia lėšų – "Rytui"
Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį paskelbė 2022-2024 metų biudžeto lėšomis finansuojamų aukšto meistriškumo sporto projektų konkurso rezultatus.Viso vyrų ir moterų
Ar Jasikevičius pergudraus buvusius savo auklėtinius?
Ar Jasikevičius pergudraus buvusius savo auklėtinius?
Į pirmąją vietą Eurolygoje vėl pakilusi Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ penktadienį namie egzaminuos dvi pergales iš eilės iškovojusį, bet vis dar

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime