Naujienos kraunasi...

Petrauskas prieš ketvirtfinalį: "Žalgiryje" gali rasti silpną vietą, bet ar sugebėsi ja pasinaudoti?

Petrauskas prieš ketvirtfinalį: "Žalgiryje" gali rasti silpną vietą, bet ar sugebėsi ja pasinaudoti?
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ Betsafe-LKL pirmenybių reguliarųjį sezoną užbaigė 8-oje vietoje ir atkrintamosiose susitiks su Kauno „Žalgiriu“.

Šį sezoną Lietuvos čempionai yra bene geriausiai pažįstamas varžovas Pasvalio klubui – keturis kartus komandos susitiko LKL reguliariajame sezone bei du sykius kovėsi Citadele-KMT ketvirtfinalyje.

Prieš laukiantį atkrintamųjų startą „Pieno žvaigždžių“ vairininkas Gediminas Petrauskas pripažino, jog užimta 8-oji pozicija – mirties nuosprendis, o serijai su „Žalgiriu“ auklėtinių papildomai motyvuoti nereikia.

„Trenerio darbas yra motyvuoti, paruošti, bet kartais man atrodo reikia, kad žaidėjai patys suprastų, jog jie dirba mylimą darbą už didelius pinigus, – kalbėjo G. Petrauskas. – Žinome kitų komandų pavyzdžių, kur vėluoja algos, bet jie jaučia malonumą ir kartais perspaudimas daro meškos paslaugą. Manau, kad žaidėjai patys supranta, jog motyvacijos žaisti prieš „Žalgirį“ negali trūkti. Gali pritrūkti meistriškumo, įgūdžių, sugebėjimų, bet noro tikrai negali trūkti.“

– Pirmiausia, treneri, bendrai apie sezoną. Šiemet žaidėte naujoje realybėje – žiūrovai arenoje buvo tik sezono pradžioje ir pabaigoje, nuolat buvo nukelinėjamos rungtynės, vienas po kito sekė koronaviruso atvejai. Kaip sekėsi prisitaikyti prie viso to?
– Žinote, krepšinis visada yra žaidžiamas dėl žiūrovų, jų palaikymas visada yra svarbiausias. Šį sezoną neteko žaisti pilnoje arenoje ir faktas, jog tai atsiliepia krepšiniui, azartui. Vėlgi, šio dalyko negali kontroliuoti.

Su koronaviruso padariniais kiekviena komanda susidūrė ir skirtingai iš to išlipo. Mes nesame ta komanda, kuriai gerai susidėliojo COVID-19 apraiškos. Gruodžio mėnesį, kai papuolėme į ligos bangą, labai ilgai nesusigrąžinome iki tol rodyto krepšinio. Kai komandos į sezono pabaigą gerino krepšinį, mes ne tik, kad negerinome, bet ir demonstravome jį blogesnį.

– Sezono metu komandą paliko trys žaidėjai, atvyko keturi, tačiau stabilumo komandoje, lyginant su pastaraisiais sezonais, atrodė daugiau. Ar galima sakyti, jog vasaros komplektacija buvo pavykusi?
– Rezultatai rodo, kad ne. Visada su klubo vadovais kalbamės apie komplektaciją ir pasiliekame galimybę sezono metu stiprintis, tai vieno žaidėjo papildymas iš to gaunasi. Dėl žaidėjų keitimo, tai mes turime kažką daryti ir šiemet norėjome išlaikyti kuo daugiau žaidėjų. Tiek Edgars Lasenebergs, tiek Zigmars Raimo kainos ir kokybės santykiu nebuvo blogi žaidėjai, nes net ir iš NKL krepšininko už tuos pinigus mes paimti ir gauti tokią naudą negalėjome. 

Labiausiai nuliūdino Andreja Milutinovičiaus pasirodymas. Pradėjo jis labai neblogai, bet vėliau su kiekvienu mėnesiu jo pasitikėjimas ir sportinė forma krito, todėl teko atsisveikinti.

– Karolis Giedraitis buvo paskolintas Vilniaus „Ryto“, jog greičiau tobulėtų. Kaip vertinate jo progresą?
– Gerai vertinu. Karolis vis turėjo smulkių traumų ir tai apsunkino jo pasirodymą ir darė įtaką stabilumui. Bet šiaip, labai džiaugiamės juo ir esame patenkinti.

– Kalbant apie kitus tris naujokus – Yannicką Franke'as, Edgarą Želionį ir Steveną Haney. Kaip jiems sekėsi įsilieti į komandą?
– Skirtingai. Edgaras greitai įėjo, bet gavus fizinio krūvio sportinė forma krito, o dabar vėl rodo brandesnį krepšinį, yra geriau pasiruošęs. Vėlgi, mikrotraumos trukdo visą sezoną – tai kelis, tai čiurna. Nelabai jų gali kontroliuoti ir tai neleido jam iki galo atsiskleisti.

Yannickas ir Stevenas atvyko geros formos, nes prisijungė iš kitų komandų. Stevenui buvo sunkiau, nes dėl mūsų traumų virtinės jis neturi stabilios pozicijos – pradžioje žaidė antru numeriu, o dabar – ketvirtu. 

Kalbant apie Franke'ą, tai mes žinojome, koks jis yra. Jis yra dar pridėjęs, lyginant koks buvo prieš dvejus metus, esame juo patenkinti, bet individualūs žaidėjų pasirodymai nieko nereiškia, kai komanda yra tokioje situacijoje.

– Prieš sezoną keitėte žaidimo stilių, įsigydami veteraną Branko Mirkovičių. Kiek pasiteisino toks sprendimas ir kokį įspūdį paliko šis veteranas?
– Mes imdami Branko žinojome pliusus ir minusus, bet yra tų dalykų, kurių negali pasverti. Čia gal ir yra aukšto meistriškumo trenerio, aukšto lygio klubo darbas žinoti bei užtikrinti, kad komandoje būtų charakterius atitinkantys žaidėjai. Branko, kaip žaidėjas, pateisino lūkesčius 100 procentu, jo darbo etika yra pavyzdys visiems mūsų komandoje, bet manau, kad buvo tam tikrų nesulipimų tarp žaidėjų, todėl tiek jis, tiek visa komanda negalėjo atskleisti viso savo potencialo.

– Sezono metu neišvengėte bangavimų – vieną dieną nugalimas „Rytas“, po savaitės pralaimima Klaipėdos „Neptūnui“ ir taip, atrodo, visą sezoną. Ko komandai trūko, įgaunant stabilumą?
– Manau, kad tas sezonas buvo labai sunkus ir permainingas. Skirtingose situacijose būdavo skirtingi pralaimėjimai. Mes kažkaip mobilizuodavomės, kai vienas žaidėjas būdavo traumuotas, rasdavome vienybę, norą, kur vienas už kitą stengiasi. O kartais atrodo, jog turėdami visą sudėtį išeiname į aikštelę ir visi žaidžia pavieniais veiksmais. Kartais labai skaudus vaizdas ir skaudžiausia, kai tu, būdamas treneris, žinai komandos potencialą ir, iš vienos pusės, nesugebi išspausti, o, iš kitos pusės, įrodyti žaidėjams, kad jie kartu gali kažką nuveikti. Nereikia svaigti apie medalius, bet tikrai galėjome patriukšmauti.

Atrodė, jog kai laikėmės 5-oje vietoje, plaukėme – vienas rungtynes geriau, kitas prasčiau, bet laikėmės. Nebuvome alkani lipti aukščiau ir norėti daugiau.

– Kas nutiko, jog ketvirtąjį reguliariojo sezono ratą užbaigėte septyniais pralaimėjimais paeiliui?
– Nenorėčiau labai atskleisti komandos vidaus ar tikrų pasekmių. Esu suaugęs žmogus ir suprantu, kas bebūtų komandoje, yra atsakingas treneris. Aš pirmiausia norėčiau žiūrėti į save, padariau daug klaidų. Yra daug momentų, dar iki ketvirtojo rato nesugebėjau įtikinti komandos, kad galime kartu kažką nuveikti, tam tikrose rungtynėse blogi sprendimai žaidėjų rotacijoje. Čia yra daug niuansų, bet faktas, jog didžiausia kaltė – mano.

– Dabar, kaip jau esate pats sakęs, atkrintamosioms pasirašėte mirties nuosprendį, laukia „Žalgiris“. Kaip bandysite įpūsti auklėtiniams tikėjimo, jog įmanoma pasikandžioti su Lietuvos čempionais?
– Trenerio darbas yra motyvuoti, paruošti, bet kartais man atrodo reikia, kad žaidėjai patys suprastų, jog jie dirba mylimą darbą už didelius pinigus. Žinome kitų komandų pavyzdžių, kur vėluoja algos, bet jie jaučia malonumą ir kartais perspaudimas daro meškos paslaugą. Manau, kad žaidėjai patys supranta, jog motyvacijos žaisti prieš „Žalgirį“ negali trūkti. Gali pritrūkti meistriškumo, įgūdžių, sugebėjimų, bet noro tikrai negali trūkti.

– Tai bus jau septintas ir aštuntas kartas, kuomet sezone susitiksite su žalgiriečiais. Kur šį sezoną „Žalgiris“ yra pavojingiausias ir kurią dvikovą išskiriate kaip labiausiai pavykusią iki šiol?
– Apie dvikovas tikrai neatsiminsiu, nes visos jos yra pralaimėtos. Kalbant apie „Žalgirį“, kai tu tiek kartu su juo žaidi, nebegalvoji apie praėjusių metų „Žalgirį“, orientuojasi į šį sezoną. Jie turi tą derinį, žaidėjų po krepšiu – Joffrey Lauvergne'ą, Augustine'ą Rubitą ir Paulių Jankūną, kuris žaidžia gerą sezoną. Kai jis gauna minučių LKL, daug duoda „Žalgiriui“. Jie taip pat turi gynėjus, metikus ir, žinote, „Žalgiris“ yra „Žalgiris“. Gali rasti silpną vietą, bet ar sugebėsi ja pasinaudoti, čia jau kitas klausimas.

– Tai jums jau ketvirtasis sezonas Pasvalyje. Kokia didžiausią pamoką šiemet išmokote?
– Daug tų pamokų kiekvienais metais gauni ir nesvarbu, ar tu Pasvalyje, ar kažkur kitur. Kiekvienais metais susiduri su tam tikromis situacijomis. Gavau pamokų šiemet labai stiprių ir tokių spyrių į minkštą vietą, bet tegul tos pamokos lieka man ir svarbu nekartoti tų klaidų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Iš Echodo lūpų – įspėjimas kolegoms: pataria neprasidėti su buvusiu agentu
Iš Echodo lūpų – įspėjimas kolegoms: pataria neprasidėti su buvusiu agentu
Martynas Echodas prabilo apie karčią bendradarbiavimo patirtį su buvusiu agentu Šarūnu Broga.Anot aukštaūgio, jam atstovavęs agentas jį terorizavo absurdiškais prašymais
Prie "Ryto" vairo liekantis Žibėnas: sezono metu "B tribūna" suorganizavo kelis siurprizus
Prie "Ryto" vairo liekantis Žibėnas: sezono metu "B tribūna" suorganizavo kelis siurprizus
Pasibaigus Vilniaus „Ryto“ krepšinio sezonui, paskutiniame „Iš arti“ epizode sostinės ekipos nariai atvirai papasakojo apie per šiuos metus išmoktas
Sedekerskis: "Žalgiris" užtildė kritikus ir parodė, kad yra elitinė komanda
Sedekerskis: "Žalgiris" užtildė kritikus ir parodė, kad yra elitinė komanda
Jau pasibaigusiame Eurolygos sezone Vitorijos „Baskonia“ klubui atstovaujantis lietuvis Tadas Sedekerskis atrado savo vietą po saule ir, įrodęs savo vertę gynyboje treneriui Duško
Panevėžio savivaldybė pasveikino "Lietkabelį" bei įteikė čekį
Panevėžio savivaldybė pasveikino "Lietkabelį" bei įteikė čekį
Ketvirtadienį Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė „Lietkabelio“ klubo krepšininkus, trenerius bei vadovus, padėkojo už puikius rezultatus ir miesto bendruomenės vardu
"Žalgirio" amerikiečiai linksmai susikovė "Legionierių teste"
"Žalgirio" amerikiečiai linksmai susikovė "Legionierių teste"
LKL TV rubrikoje „Legionierių testas“ susirungė du Kauno „Žalgirio“ užsieniečiai – Augustine'as Rubitas bei ryškų pėdsaką Kaune palikęs ir su komanda
Kaip ir buvo spėjama: Marčiulionis palieka "Rytą" ir keliasi į NCAA
Kaip ir buvo spėjama: Marčiulionis palieka "Rytą" ir keliasi į NCAA
Nuo mažens Vilniuje augęs ir „Ryto“ krepšinio sistemoje tobulėjęs Augustas Marčiulionis priėmė sprendimą kelti sparnus už Atlanto. Ateinantį sezoną 19-metis krepšininkas
"Juventus" direktorius mano, kad be žaidėjų netekčių sezonas galėjo baigtis kitaip (interviu)
"Juventus" direktorius mano, kad be žaidėjų netekčių sezonas galėjo baigtis kitaip (interviu)
Utenos „Juventus“ komanda pasibaigusiame „Betsafe-LKL“ sezone užėmė ketvirtąją vietą, o Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) turnyre iškovojo bronzos medalius.Reguliariajame
Čanakas lieka prie "Lietkabelio" vairo, įvardinti ir sutartis su Panevėžio klubu turintys žaidėjai
Čanakas lieka prie "Lietkabelio" vairo, įvardinti ir sutartis su Panevėžio klubu turintys žaidėjai
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas vasaros darbus pradeda nuo sutarties pratęsimo su vyriausiuoju treneriu Nenadu Čanaku, kuris komandai vadovaus dar mažiausiai vienerius metus.N.Čanakas
Lietuvos jaunimo rinktinė dar kartą patiesė latvius (video komentarai)
Lietuvos jaunimo rinktinė dar kartą patiesė latvius (video komentarai)
Lietuvos jaunimo (U19) rinktinė tęsia pasiruošimą pasaulio čempionatui. Gedimino Petrausko auklėtiniai Kėdainiuose vykusiose kontrolinėse rungtynėse 79:67 (20:9, 24:20, 17:18, 18:20) antrąkart
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
"Žalgirio" sirgaliams prisistatęs Cavanaugh: noriu aptarti su treneriu, ko jis tiksliai nori iš manęs
Kauno „Žalgirio“ klubas turi pirmą sezono naujoką. Nuo kito sezono žaliai baltų garbę gins amerikietis Tyleris Cavanaugh, su kuriuo Lietuvos čempionai pasirašė sutartį pagal
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
Valinskas – apie sugrįžusius žiūrovus, ateitį Panevėžyje ir žmogišką Čanaką
„Bzz! Pokalbiai“ rubrikoje Paulius Vaitiekūnas šįkart „CityBee“ automobiliu vežė Panevėžio „Lietkabelio“ gynėją Paulių Valinską.Pokalbio pradžioje
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
"Žalgirio" treneris papasakojo apie pergalių šventimą bei ateities viziją
Pirmąjį sezoną Kauno „Žalgirio“ gretose pergalingai užbaigęs vyriausiasis treneris Martinas Schilleris džiaugiasi iškovotais trofėjais ir jau pasinėrė į pelnytų atostogų
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
LKL bronzinė serija baigta: "Lietkabelis" nepaliko vilčių "Juventus"
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone sužaistos paskutinės rungtynės.Įdomioje mažojo finalo serijoje triumfavo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris namuose 84:63
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
"Žalgiriui" dėkojantis Walkupas – apie turbulenciją, Šarą, Schillerį ir kita
Trejus metus Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs amerikietis Thomasas Walkupas savo karjeros etapą užbaigė susižerdamas naudingiausio LKL finalo serijos žaidėjo laurus ir palikdamas Kauną
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
P.Valinskas prieš lemiamą mūšį: jei liksime be bronzos – mums tai fiasko
2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas baigiasi. Penktadienio vakarą Panevėžyje bus sužaistos paskutinės sezono rungtynės, kuriose paaiškės trečiąją vietą iškovojusi
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
LKLs finalas – mikrofonus segėjusių teisėjų akimis
Vykusiame „Betsafe-LKL“ finale Kauno „Žalgiris“ įveikė Vilniaus „Rytą“ ir 11-ąjį kartą iš eilės tapo „Betsafe-LKL“ čmpionais.Tuo, kad
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu
Grigonis filmo "New reality" premjeroje: ėjau skiepytis su mintimi, kad kažkam galiu tapti pavyzdžiu (4)
Šią savaitę Kauno „Žalgirio“ klubas čempionišku akcentu užbaigė sezoną, per kurį virš žalgiriečių galvų visą laiką kybojo COVID-19 ligos grėsmė. Išskirtinio
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Savo komandą dievais titulavęs "Juventus" treneris kalbėjo ir apie LKL demonus
Trečiame kėlinyje švarką aikštėje palikęs Žydrūnas Urbonas juokavo per likusį rungtynių laiką, kurį praleido jau rūbinėje, spėjęs išsirengti nuogai.Bene įsimintiniausiose
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Kosminėse rungtynėse "Juventus" be jėgų ir trenerio išplėšė lemiamą bronzinę kovą
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažasis finalas tapo tikru intriguojančiu trileriu.Ketvirtosiose serijos rungtynėse Utenos „Juventus“ liko be trenerio Žydrūno
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Nuo žaidėjų iki Motiejūno bei sirgalių: Schilleris dėkojo už palaikymą neeiliniame sezone
Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris išties neturi pagrindo liūdėti: laimėti visi titulai vietiniame fronte, o Eurolygoje klubas iki paskutinių turų kovojo dėl vietos
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
"Žalgiris" pratęsė sutartį su dar vienu svarbiu žaidėju
Vos pasibaigus „Betsafe–LKL“ finalo serijai, kurioje dar kartą triumfavo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, buvo pratęsta sutartis su dar vienu šio sezono žalgiriečiu.Kiek
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
"Šiauliai" siūlys savivaldybei skirti daugiau pinigų klubui
Tiesioginės feisbuko transliacijos metu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius ir Šiaulių miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas
Itoudis – apie M.Jamesą, šaltą halę, lažybas su R.Javtoku ir "Žalgirį"
Itoudis – apie M.Jamesą, šaltą halę, lažybas su R.Javtoku ir "Žalgirį"
Kalbai pasisukus apie geriausius krepšinio trenerius Europoje, Dimitrio Itoudžio pavardė sąrašo viršuje atsiranda greitai. Dukart Eurolygos čempionas su Maskvos CSKA klubu ir nuolatinis
Efektingai "Rytą" sutikę sirgaliai: jei reikės, titulo lauksime dar 11 metų
Efektingai "Rytą" sutikę sirgaliai: jei reikės, titulo lauksime dar 11 metų
Į sostinę po pasibaigusios „Betsafe-LKL“ finalo serijos grįžę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sulaukė geros šimtinės sirgalių palaikymo. „B Tribūna“
Triumfuojantys žalgiriečiai: Grigonio linkėjimai "Rytui", Blaževičiaus padėka ir jūra sirgalių
Triumfuojantys žalgiriečiai: Grigonio linkėjimai "Rytui", Blaževičiaus padėka ir jūra sirgalių
„Sezonas buvo sunkus, bet dar sunkesnis jums, nes jūsų nebuvo arenoje. Ši iškovota taurė jūsų! Jūs suteikiate jėgų ir esate tai, dėl ko mes žaidžiame, ačiū!“, –
Su Kaunu atsisveikinantis Hayesas: laikas čia buvo nuostabus
Su Kaunu atsisveikinantis Hayesas: laikas čia buvo nuostabus
Nigelas Hayesas pirmadienio vakarą, komandos draugams švenčiant „Betsafe–LKL“ čempionų titulą, rūbinėje ramiai šypsojosi į ūsą. Antrą sezoną Lietuvoje užbaigęs
Apie kito sezono planus prabilęs Schilleris paminėjo ir Kalnietį; Žibėnas: sezonas buvo "wow"
Apie kito sezono planus prabilęs Schilleris paminėjo ir Kalnietį; Žibėnas: sezonas buvo "wow"
Kauno „Žagirio“ klubas vienuoliktą kartą iš eilės iškovojo „Betsafe-LKL“ čempionų titulą. Serijoje iki trijų pergalių sausu rezultatu 3:0 žalgiriečiai įveikė
Nieko netikėto: Lietuvos čempionu vėl tapo "Žalgiris"
Nieko netikėto: Lietuvos čempionu vėl tapo "Žalgiris"
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ finalo serijoje pasiekė trečią pergalę ir iškovojo jau vienuoliktą Lietuvos čempionų titulą iš eilės.

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime