Naujienos kraunasi...

R.Grajauskas - apie NBA mainų karuselę, laisvųjų agentų rinką ir komentavimą

Autorius: Erikas Petrikas, SKM.
R.Grajauskas - apie NBA mainų karuselę, laisvųjų agentų rinką ir komentavimą
S.Čirbos nuotr.
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) stovyklos toliau vaikams neleidžia nuobodžiauti. Šįkart į legendinę Lazdynų vidurinę mokyklą atvyko Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) DELFI.TV komentatorius Rokas Grajauskas, su kuriuo kiekvienas NBA rungtynes stebėti yra kur kas įdomiau. Taip pat kartu su R. Grajausku į šią stovyklą atvyko Vilniaus „Ryto“ jaunasis talentas, buvęs SKM žaidėjas – Marek Blaževič.

Po smagaus laiko praleidimo su vaikais – R. Grajauskas sutiko pakalbėti su SKM.LT ir prisiminė įdomiausias rungtynes, pasakė kelis patarimus, kurie yra naudingi komentuojant rungtynes bei papasakojo apie praėjusius mainus stipriausioje pasaulio lygoje.

Kaip jūsų vertėjo, aktoriaus, teatro studijos vadovo gyvenime atsirado komentavimas?

– Nuo pat vaikystės įsivaizdavau, jog norėčiau komentuoti ir tada, kai atsirado galimybė, tai ta galimybe suskubau pasinaudoti. Laimėjau Viasat Sport Baltic komentatoriaus konkursą, kurio prizas buvo vieną kartą pakomentuoti futbolo rungtynes kartu su Gediminu Reklaičiu.

Pakomentavome futbolą, jam visai patiko, buvo smagu dirbti, o galiausiai po daugmaž mėnesio man paskambino tas pats G. Reklaitis ir paklausė ar vis dar ieškau komentatoriaus darbo, nes Sport 1 ieško komentatoriaus, o aš atsakiau žinoma. Komentuojant Sport 1 įtikau tiems žmonėms, tad taip viskas ir prasidėjo.

Kai pradėjote komentuoti – ar turėjote kokį nors komentatoriaus pavyzdį, į kurį lygiavotės?

– Faktiškai visi, kas komentavo nuo tų laikų, kuomet aš buvau mažas. Tiek Linas Kunigėlis, tiek Robertas Petrauskas, tiek Tautvydas Meškonis. Vaikystėje man atrodė, jog tas, kuris bėgioja, žaidžia yra kietas, tačiau tas, kuris kalba, kuris viską žino, tai tas yra dievas šitoje sferoje. Dėl to visi tie žmonės, kurie komentavo nuo 1993 iki 2003 man padarė vienokią ar kitokią įtaką.

Kuo skiriasi komentavimas NBA rungtynių nuo tarkime Eurolygos, Europos taurės rungtynių?

– Skiriasi meistriškumai, greičiai, bet ir pati atmosfera yra kitokia. NBA yra labiau šou produktas ir komentuodamas NBA gali įdėti daugiau entuziazmo, kuris tinka tai atmosferai, bet pavyzdžiui netinka tai pačiai Eurolygai. Jeigu taip pat it NBA komentuotum Eurolygos rungtynes, atrodytų, jog kažkas prasilenkia, nesusiderina, tad NBA tuo atžvilgiu yra man mielesnis, artimesnis krepšinis.

Pats labai aktyviai domitės NBA virtuve, kas būtent jus taip žavi apie NBA? Ir kuo ši lyga prikausto eilinį žiūrovą?

– Viskas. Tai yra pajėgiausia krepšinio lyga ir ten žaidžia talentingiausi krepšininkai. Aš suprantu NBA skeptikus, kurie labiau vertina Eurolygos krepšinį arba tarptautinį, rinktinių krepšinį, bet NBA yra melodrama, kuri tęsiasi visus metus ir tuo pačiu viskas, kas vyksta informacijos prieinamumo, pateikimo atžvilgiu yra patogiai pasiekiama ir labai patogiai priimama.

Nors ir dabar sezonas nebevyksta, tačiau NBA toliau vyksta milijonas dalykų. NBA tas produktas, kuris prikausto dėmesį 11 mėnesių per metus.

Per visą gyvenimą tikriausiai teko komentuoti daug rungtynių, kokias rungtynes išskirtumėte, kurias labiausiai patiko komentuoti? Kodėl?

– Svarbių futbolo rungtynių neteko komentuoti, tiesa Olandijos lygoje buvo labai įdomi situacija, kuomet Amsterdamo „Ajax“ pirmavo visą sezoną, bet paskutinėse rungtynėse su Dutenhemo „De Graffshap“ ir „PSV“ laimėjo savo paskutiniąsias rungtynes, tad paskutinėmis minutėmis viskas apsivertė ir visgi „PSV“ tapo čempionais.

Iš krepšinio labiausiai įsiminė 2016 metų NBA finalai, kurie buvo nežmoniški. Mirsiu, nepamiršiu, kaip viskas šiuose finaluose viskas klostėsi (šypsosi).

Dar man įsiminė 2016 m. rungtynės, kuomet Stephenas Curry pataikė vos ne iš vidurio, išlygino 12 taiklių tritaškių rekordą ir išplėšė savo komandai pergalę.

Ar buvo įvykęs kažkoks nemalonus dalykas komentuojant rungtynes – nerišli kalba, nusikeikimas?

– Šitokių dalykų būna visada, kadangi komentavimas yra improvizacija, o viena iš improvizacijos taisyklių yra, kad nėra tokio dalyko kaip klaida, yra tiesiog neteisingas interpretacijos išsprendimas, tad jeigu kažką pasakai ne taip, tai visada gali išsukti, išvinguriuoti taip, kad viskas būtų logiška.

Viena situacija buvo šiemet, kuomet su vienu kolega komentavome rungtynes neišsijungė mikrofono ir tiesiai į eterį pasakė „Klay Thompson game“ ir nieko tame nieko blogo, necenzūrinio nebuvo, bet tai tiesiog išėjo į tiesioginį eterį, nors nenorėjo to skirti tiesioginiam eteriui.

Lietuvos komentatorių rinką po truputį įeina jaunimas. Kokių patarimų galėtumėte skirti jaunuoliams, kurie galbūt svajoja būti krepšinio, ar bet kokio kito sporto komentatoriais?

– Siūlyčiau vengti klišinių frazių, nes pas mus yra labai daug negyvai įsiėdusių eilučių, kurias vartoja visi. Pavyzdžiui „atsidaro savo taškų sąskaitą“ – yra milijonas daugiau būdų pasakyti, kaip žaidėjas pelnė pirmuosius savo taškus, bet visi kartoja šią frazę. Visose situacijose, kai kažkas ateina į galvą – paieškoti būdų, kaip kitaip išreikšti mintį nei tos frazės, kurios yra vartojamos visada.

Ar nustebino, jog Deividas Sirvydis buvo pakankamai aukštai pašauktas antrajame draftų rate?

– Taip, nustebino. Iš tikrųjų nesitikėjau, bet būtent tą akimirką, kai žiūrėjau draftus buvo tokia nuojauta, kad nejaugi taip aukštai pašaukė. Nepilnai minutei apsidžiaugiau, jog jis žais Dalase, tačiau, kai sužinojau, jog žais Detroite, tai, manau, jam bus sunku, nes pačiame Detroite irgi yra sudėtinga situacija.

„Pistons“ yra įstrigusi pačiame viduriuke – jie nėra pakankamai gera komanda, kad kovotų dėl čempionų titulų, tačiau nėra ir tokia prasta komanda, kuri gautų aukštus šaukimus ir gautų kažkokio papildomo talento. Tuo pačiu Detroito ekipa neturi pinigų algų biudžete, tad tai neleidžia prisivilioti žvaigždžių.

Labai sunku prognozuoti, kaip bandys Detroito komanda išspręsti šią situaciją, tačiau tikėkimės, kad Deividas, kurį taip aukštai pašaukė, gaus G lygos (dukterinė NBA lyga – aut. past.) patirties ir tuo pačiu, jog vieną dieną įsitvirtins Detroito „Pistons“ – būtų labai smagu.

Ar Anthony Daviso mainai į „Lakers“ iškart padarė Los Andželo komandą viena favoričių Vakarų konferencijoje?

– „Lakers“ komandai kol kas dar trūksta kelių domino detalių, kurios nukris laisvųjų agentų rinkoje. Daug yra komandų, kurios gali aplenkti „Lakers“, bet iš esmės taip – Los Andželo komanda neturėjo kitų būdų prisivilioti kitokių žvaigždžių, nors ir jie turi vietos algų biudžeto erdvėje.

Vis dėlto niekas nesiveržia žaisti Los Andžele, kadangi ten yra labai neaiški situacija su klubo valdyba, neaiškūs organizacijos priimami sprendimai, neaišku, kas išvis vadovauja šiai organizacijai – ar tai Jeanie Buss, ar tai generalinis vadybininkas Rob Pelinka, ar Kurtas Rambisas su žmona, kuri turi specialiai sugalvotas pareigas – projektų koordinatorius.

„Lakers“ reikėjo atlikti šiuos mainus. Mano manymu – tai teisingas sprendimas, tačiau „Lakers“ atidavė labai daug ateities šaukimų, labai stipriai rizikuoja, kadangi LeBronas Jamesas neeina jaunyn, o Anthony Davisas pastaruosius du sezonus sužaidė be didelių traumų, tačiau per visą karjerą turėjęs daug sveikatos problemų, tad užmauti čempionų žiedų neketinčiau, bet dabar yra didesni šansai laimėti nei prieš atliekant mainus.

Kaip manote, koks gali būti netikėčiausias NBA laisvojo agento ėjimas šią vasarą?

– Sunku pasakyti, tačiau būtų labai netikėta, jei Kawhi Leonardas nueitų į komandą, su kuria jis nebuvo visiškai siejamas, su kuria jis neturėtų jokių sąsajų – pavyzdžiui Orlando „Magic“ ar kažkas panašaus.

Manau, jog tų netikėtumų ar taip, ar taip bus. Viskas pamažu aiškėja, dėliojasi, bet šita vasara ir ateinantis sezonas bus pagaliau žvėriškai įdomus, kadangi nebus aišku, kuri komanda turi didžiausius šansus tapti čempionais.

Kaip vertinate SKM darbą?

– Sveikinimai laimėjus pirmąją vietą berniukų reitinge, šaunuoliai! Viskas gerai atrodo. Smagu, jog vaikai turi kuo užsiimti, gali tuo užsiimti saugioje aplinkoje ir tuo pačiu tobulėti ne tik kaip būsimieji sportininkai, bet ir kaip žmonės, kaip kolektyvo dalis, kaip bendruomenės dalis, o tokios stovyklos yra labai sveikintina iniciatyva ir aš labai palaikau tokio pobūdžio stovyklas bei tokius renginius, susitikimus su svečiais.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Denveryje – išvarytas Jokičius ir sausai laimėta "Suns" serija; "Nets" prarado Irvingą ir vėl pralaimėjo
Denveryje – išvarytas Jokičius ir sausai laimėta "Suns" serija; "Nets" prarado Irvingą ir vėl pralaimėjo
NBA atkrintamųjų antrą etapą be didesnių problemų įveikė Finikso „Suns“, kuri svečiuose 125:118 (28:22, 35:33, 33:28, 29:35) pranoko Denverio „Nuggets“ ir laimėjo seriją
George'as su Leonardu sumetė pusę "Clippers" taškų ir nutildė "Jazz"
George'as su Leonardu sumetė pusę "Clippers" taškų ir nutildė "Jazz"
Los Andželo „Clippers“ krepšininkai antrą seriją iš eilės pradėjo atsilikdami 0:2 ir antrą kartą iš eilės mėgina išsikapstyti iš savo pačių išsikastos
Du žaidėjai pelnė kone 80 proc. taškų, "Bucks" dūrė atgal, "Jazz" didina atotrūkį
Du žaidėjai pelnė kone 80 proc. taškų, "Bucks" dūrė atgal, "Jazz" didina atotrūkį
Milvokio „Bucks“ sušvelnino NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijos rezultatą (1-2), namuose 86:83 (30:11, 15:31, 22:23, 19:18) palaužę Bruklino „Nets“ krepšininkus.Šeimininkai
Geriausiai besiginančiu NBA krepšininku trečiąkart pripažintas Gobertas
Geriausiai besiginančiu NBA krepšininku trečiąkart pripažintas Gobertas
Dar vienas europietis sulaukė svaraus NBA ekspertų įvertinimo: Jutos „Jazz“ aukštaūgis, prancūzas Rudy Gobertas trečią kartą karjeroje pripažintas geriausiai besiginančiu lygos
Jokičiaus kariauna sugėrė dar vieną "Suns" smūgį (incidento video)
Jokičiaus kariauna sugėrė dar vieną "Suns" smūgį (incidento video)
NBA Vakarų konferencijos pusfinalyje Finikso „Suns“ 123:98 (25:21, 27:21, 34:25, 37:31) antrąkart pranoko Denverio „Nuggets“ ir serijoje iki 4-ių pergalių priekyje 2-0.Nugalėtojų
Permainos palies ir Sabonį: "Pacers" atleido rūbinės nesuvaldžiusį strategą
Permainos palies ir Sabonį: "Pacers" atleido rūbinės nesuvaldžiusį strategą
Indianos „Pacers“ klubas nusprendė atsisveikinti su vos sezoną dirbusiu vyriausiuoju treneriu Nate'u Bjorkgrenu, skelbia ESPN žurnalistas Adrianas Wojnarowskis.Nepaisant geriausio Domanto
Pripažinimas: trečią kartą iš eilės naudingiausias NBA žaidėjas – europietis
Pripažinimas: trečią kartą iš eilės naudingiausias NBA žaidėjas – europietis
Nikola Jokičius sulaukė garbingiausio karjeros įvertinimo. Denverio „Nuggets“ atstovas iš Serbijos turėtų būti paskelbtas naudingiausiu šio sezono NBA lygos krepšininku,
NBA konferencijų pusfinaliai: "76ers" atsitiesė, "Jazz" startavo dramatiška pergale
NBA konferencijų pusfinaliai: "76ers" atsitiesė, "Jazz" startavo dramatiška pergale
NBA čempionate Rytų konferencijos pusfinalio antrose rungtynėse Filadelfijos „76ers” namie 118:102 (33:20, 24:35, 34:29, 27:18) įveikė Atlantos „Hawks“ ir išlygino serijos
"Baskonia" pasiryžusi išlaikyti Giedraitį: jam nevertėtų pasiduoti NBA vilionėms
"Baskonia" pasiryžusi išlaikyti Giedraitį: jam nevertėtų pasiduoti NBA vilionėms
Vitorijos „Baskonia“ nenori skirtis su savo lyderiais, tarp kurių yra ir lietuvis Rokas Giedraitis. Klubo vadovas Felixas Fernandezas pažymi, jog 28-erių snaiperis yra laimingas baskų krašte
J.Williamsas: Durantas sakė, kad nedrįsčiau jo lyginti su Gianniu – tai kažkas asmeniško
J.Williamsas: Durantas sakė, kad nedrįsčiau jo lyginti su Gianniu – tai kažkas asmeniško
Buvęs ilgametis NBA žaidėjas, o šiuo metu ESPN ekspertas Jay Williamsonas papasakojo, kaip lygos žvaigždė ir Bruklino "Nets" puolėjas Kevinas Durantas jam griežtai uždraudė jį
Karnišovas ir "Bulls" taikosi į buvusį "Žalgirio" gynėją
Karnišovas ir "Bulls" taikosi į buvusį "Žalgirio" gynėją
Čikagos „Bulls“ domisi Eurolygos sezono ir finalo ketverto naudingiausiu krepšininku Vasilije Micičiumi.Anot serbų krepšinio portalo „Mozzart Sport“, „Bulls“
"Nets" įjungė aukščiausią pavarą ir sumindė "Bucks", "Suns" įveikė 'Nuggets"
"Nets" įjungė aukščiausią pavarą ir sumindė "Bucks", "Suns" įveikė 'Nuggets"
NBA Rytų konferencijos pusfinalio antrosiose rungtynėse Bruklino „Nets“ namų arenoje net 125:86 (36:19, 29:22, 30:24, 30:21) sutriuškino Milvokio „Bucks“ ekipą bei serijoje
Atkrintamosiose spindėjusio Dončičiaus sezonas baigtas: lemiamame mače triumfavo "Clippers"
Atkrintamosiose spindėjusio Dončičiaus sezonas baigtas: lemiamame mače triumfavo "Clippers"
NBA atkrintamųjų pirmo etapo lemiamose rungtynėse Los Andželo „Clippers“ namų arenoje 126:111 (35:38, 35:24, 30:23, 26:26) įveikė Dalaso „Mavericks“ ir seriją iki 4-ių
Dončičius: nekenčiu pralaimėjimų, mums moka už pergales – neįvykdėme užduoties
Dončičius: nekenčiu pralaimėjimų, mums moka už pergales – neįvykdėme užduoties
Dalaso "Mavericks" atakų organizatorius bei lyderis Luka Dončičius pripažino, kad antras pralaimėjimas iš eilės NBA lygos pirmajame atkrintamųjų varžybų etape jam buvo itin skausmingas.Praėjusiame
"Hawks" ant Youngo sparnų nuskriejo į pirmą pergalę NBA Rytų pusfinalyje
"Hawks" ant Youngo sparnų nuskriejo į pirmą pergalę NBA Rytų pusfinalyje
Sekmadienio vakarą startavo ir antrojo NBA Rytų konferencijos pusfinalio tarp Filadelfijos „76-ers“ ir Atlantos „Hawks“ klubų.Pirmą vietą Rytuose reguliariajame sezone užėmę
Vienas "Timberwolves" lyderių išvyko atlikti jam dar prieš sezoną paskirtos laisvės atėmimo bausmės
Vienas "Timberwolves" lyderių išvyko atlikti jam dar prieš sezoną paskirtos laisvės atėmimo bausmės
Vienas Minesotos "Timberwolves" lyderių Malikas Beasley nuteistas 120 dienų laisvės atėmimo Henepino apygardos pataisos namuose.Krepšininkas buvo leista atlikti bausmę po šio
"Nets" neteko Hardeno, bet ir su buvusiu CSKA lyderiu aplaužė ragus "Bucks"
"Nets" neteko Hardeno, bet ir su buvusiu CSKA lyderiu aplaužė ragus "Bucks"
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį startavo NBA Rytų konferencijos pusfinalio tarp Bruklino „Nets“ ir Milvokio „Bucks“ serija.Ją pergale 115:107 (30:32,
Brazdeikio atstovaujamas klubas išsiskyrė su treneriu
Brazdeikio atstovaujamas klubas išsiskyrė su treneriu
Priešpaskutinę vietą NBA Rytų konferencijoje šiemet užėmęs Orlando „Magic“ klubas nutarė atsisveikinti su savo vyriausiuoju treneriu Steve'u Cliffordu.Pranešama,
MVP laikus prisiminęs Kawhi užgožė Dončičių, "Mavs" ir "Clippers" stos į lemiamą mūšį
MVP laikus prisiminęs Kawhi užgožė Dončičių, "Mavs" ir "Clippers" stos į lemiamą mūšį
Dalaso „Mavericks“ ir Los Andželo „Clippers“ grumtynėse dėl patekimo į NBA Vakarų konferencijos pusfinalį prireiks visų septynerių rungtynių.Dalase vykusiose šeštose
Legendinis Magicas nenorėtų, kad Schroderis liktų "Lakers" gretose
Legendinis Magicas nenorėtų, kad Schroderis liktų "Lakers" gretose
Los Andželo "Lakers" legenda Magicas Johnsonas pasisakė apie prieš šį sezoną komandą papildžiusį atakų organizatorių iš Vokietijos Dennisą Schroderį, kuris tarpsezonyje
Pangosas delsia priimti "Zenit" pasiūlymą, nes laukia skambučių iš NBA
Pangosas delsia priimti "Zenit" pasiūlymą, nes laukia skambučių iš NBA
Kanadietis Kevinas Pangosas neskubės pratęsti sutarties su Sankt Peterburgo „Zenit“, nes nepraranda vilties persikelti į NBA lygą.„Zenit“ klubas iškart po pasirodymo
LeBronas: "Lakers" buvo visomis prasmemis išsekę po "burbulo" ir trumpo tarpsezonio
LeBronas: "Lakers" buvo visomis prasmemis išsekę po "burbulo" ir trumpo tarpsezonio
NBA lygos superžvaigždė LeBronas Jamesas papasakojo, kodėl čempionų titulą gynę Los Andželo "Lakers" krepšininkai patyrė fiasko šiame sezone.Šiąnakt Franko Vogelio
LeBrono apmaudas: NBA čempionai eliminuoti jau pirmame atkrintamųjų etape
LeBrono apmaudas: NBA čempionai eliminuoti jau pirmame atkrintamųjų etape
Vos septintą kartą per visą NBA istoriją titulą gynusi ekipa sudėjo ginklus pačioje atkrintamųjų varžybų pradžioje. Los Andželo „Lakers“ sezoną užbaigė nesėkmė namuose prieš
Permainingoje NBA atkrintamųjų serijoje "Jokeris" juokėsi paskutinis
Permainingoje NBA atkrintamųjų serijoje "Jokeris" juokėsi paskutinis
NBA Vakarų konferencijos ketvirtfinalio pradžioje vytis varžovus turėjęs Denverio „Nuggets“ klubas užbaigė seriją antra pergale iš eilės ir žengė į pusfinalį.Michaelo Malone'o
Lillardas – geriausias komandos draugas, penketuke – buvęs žalgirietis
Lillardas – geriausias komandos draugas, penketuke – buvęs žalgirietis
Portlando "Trail Blazers" lyderis Damianas Lillardas gavo Twymano-Stokeso apdovanojimą, kuris skiriamas geriausiam komandos draugui NBA lygos sezone.Iš kiekvienos konferencijos buvo nominuota
36-erių Ch.Paulas atsisakė milžiniško kontrakto kitam sezonui
36-erių Ch.Paulas atsisakė milžiniško kontrakto kitam sezonui
Finikso "Suns" atakų organizatorius Chrisas Paulas atsisakė žaidėjo opcijos kontrakto pratęsimui kitam sezonui, kad galėtų sudaryti ilgalaikę sutartį.36-erių veteranas atsisakė 44,2
Garnettas apie trenerio darbą "Celtics": "O ne! Mane atleistų pirmą savaitę"
Garnettas apie trenerio darbą "Celtics": "O ne! Mane atleistų pirmą savaitę"
NBA legenda bei lygos čempionas 2008 metais "Celtics" gretose Kevinas Garnettas kategoriškai pasisakė prieš galimybę dirbti treneriu Bostono klube."O ne! Po velnių, tikrai
Valančiūno sezonas baigėsi Jutoje, "Mavs" išsiveržė į priekį, "76ers" ir "Hawks" – kitame etape
Valančiūno sezonas baigėsi Jutoje, "Mavs" išsiveržė į priekį, "76ers" ir "Hawks" – kitame etape
Memfio „Grizzlies“ gynybos bastionai griuvo pirmajame kėlinyje, kai varžovams leido pelnyti beveik pusšimtį taškų, o rungtynes trečiadienį Jutoje 110:126 (27:47, 24:28,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime