Naujienos kraunasi...

Radzevičius prieš finalo startą: teks kautis, vietomis gal ir muštis

Radzevičius prieš finalo startą: teks kautis, vietomis gal ir muštis
LKL nuotr.
Ketvirtadienį „Betsafe-LKL“ čempionate – ilgai lauktas finalo serijos startas. Akis į akį tiesioginėje kovoje dėl aukso pirmą kartą lygos istorijoje susikaus Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Didžiojo finalo serijos pirmąsias rungtynes nuo 18:30 val. Tiesiogiai galite stebėti BTV televizijoje, taip pat naujos kartos televizijoje Go3.

Reguliariojo sezono nugalėtojai „Ryto“ krepšininkai pusfinalyje 3:1 perkopė Šiaulių klubo barjerą. Lietkabelis tokiu pačiu rezultatu nugalėjo ir pirmą kartą istorijoje dar pusfinalio etape eliminavo Kauno „Žalgirį“.

Finalo serijoje laukia mažiausiai ketverios, daugiausiai – septynerios rungtynės. Prieš pirmąją finalo serijos akistatą LKL.lt kalbėjosi su vienu „Ryto“ klubo lyderių Gyčiu Radzevičiumi. Puolėjas patikino, kad čempionų titulo laukia itin sunki kova ir negailėjo pagyrų būsimam varžovui.

„Niekas tikrai nenorės užleisti savo vietos, juk iki čempionų titulo lieka tik vienas žingsnis. Bus tikrai didelė kova, galbūt vietomis labai gražaus krepšinio ir nepavyks demonstruoti, nes teks kautis, vietomis gal ir muštis“, – šypteli G. Radzevičius.

Plačiau apie dabartinį „Ryto“ paveikslą, pergalingą pusfinalio seriją ir būsimą finalą su „Lietkabeliu“ – interviu:

– Pergalei pusfinalyje jūsų komandai prireikė ketverių rungtynių. Kaip vertinate pasirodymą žygyje iki finalo?

– Serija tikrai buvo sunki. Šiauliai – puiki komanda, turinti daug individualiai stiprių žaidėjų, ypač tą matome sezono pabaigoje, kai to reikia labiausiai. Varžovas tikrai atrodė neblogai, serijoje lengvų rungtynių nebuvo. Aišku, visada norisi išvengti pralaimėjimų, bet net ir ta nesėkmė Šiauliuose mus, manau, tik dar labiau motyvavo. Pamatėme, kur klystame, kur reikia pasitempti, ir žinojome, kad norime seriją pabaigti kuo greičiau.

– Sakote, kad buvo nelengva. Ar tokios kovos ir tikėjotės?

– Mes tokios kovos ir tikėjomės. Žinojome Šiaulių komandą, ji tokia, kokia yra dabar – sezono finiše – yra pati pavojingiausia. Džiugu, kad susitelkėme ir iškovojome vietą finale. Tai yra svarbiausia.

– Prieš akis – svarbiausios kovos „Ryto“ klubui ne tik šiemet, bet ir apskritai per kelis pastaruosius metus. Jūsų akimis, kokios emocinės ir fizinės būsenos komanda pasitinka finalą?

– Visada galima kažkur pasitempti, tikrai niekas nežaidžia idealiai. Matome, kad yra vietų, ties kuriomis tikrai galima padirbėti. Kita vertus, tobulų komandų nėra. Reikia spjauti per petį, kad finalo seriją pasitinkame be rimtesnių traumų, visi yra pasiruošę kovai ir, visų pirma, jai nusiteikę. Tai, kad esame sveiki, yra be galo svarbu. Komandai turėti visus sveikus žaidėjus yra milžiniškas pliusas. Kitaip turi žaisti ne savo pozicijose, tausoti jėgas ateičiai, bet tuo pačiu žaisti didesniu krūviu ir laukti grįžtančių.

– Kiek įtakos finalo startui turės tai, kad jūs seriją pradedate turėdami ilgiau laiko poilsiui?

– Didelės įtakos grafikas neturi. Mes turime lygiai viena diena daugiau laiko, todėl esminio skirtumo tai tikrai nesudaro. Faktas, kad finalo serijai turi pasiruošti tinkamai, bet net neabejoju, kad tiek mes, tiek varžovas, tą ir padarė.

– „Lietkabelis“ eliminavo daugkartinį čempioną „Žalgirį“, nemaža dalis krepšinio bendruomenės dabar būtent Panevėžio klubą laiko ir finalo favoritu. Ką tokios kalbos reiškia patiems žaidėjams?

– Tai labai individualu. Vieną tokie pagyrimai tikrai gali paveikti neigiamai ir pakišti koją, kitą – kaip tik pakelti į dar aukštesnį lygį. Pasitikėjimas savo jėgomis labai svarbu, bet tai yra kiekvieno žaidėjo galvoje, kiekvienas su dėmesiu tvarkosi skirtingai.

– Jums irgi teko susidurti su panašia situacija, kai prieš Citadele KMT finalo ketvertą, ar prieš antrąsias sezono rungtynes su „Žalgiriu“, buvote laikomi favoritais. Kaip tada reagavote į kalbas?

– Nuo kalbų visiškai atsiriboti yra neįmanoma, todėl faktas, kad kažkiek tos išankstinės nuomonės žaidėjus veikia. Kita vertus, reikia suprasti, kad tai tik kažkieno nuomonė. Turi suprasti, kad tu esi krepšininkas ir tau nutiks visko – bus ir skambių pergalių, bus ir labai skaudžių pralaimėjimų. Jeigu girdi, kad esi autsaideris, tave tai turi motyvuoti įrodyti, kad yra kitaip.

– Jūs pats asmeniškai jau spėjote „Rytą“ pamatyti visokį – tiek iškovojantį daug pergalių, tiek krentantį į duobę, tiek dabar, esantį „Betsafe-LKL“ finale. Kaip jūsų akimis pastaruoju metu keitėsi komanda?

– Kas tikrai jaučiasi, tai stabilumas komandoje. Pasikeitus trenerių štabui atsirado šioks toks lengvumas ir, svarbiausia, aiškumas. Tikime vienas kitu, o komandą ypač įkvepia tos geros atkarpos, kai pasieki daug pergalių iš eilės. Tokių atkarpų pas mus tikrai būna, todėl ir pasitikėjimo savimi atsiranda daugiau.

– Ar dabartinis „Rytas“ stipresnis, nei pernai?

– Pamatysime po serijos. Jeigu tapsime čempionais, reiškia stipresnis. Darbai dar toli gražu nebaigti.

– Ką jums reiškia tapti reguliariojo sezono nugalėtoju? Tai suteikia papildomo pasitikėjimo savimi, ar atkrintamosiose viskas pamirštama?

– Vaizdas turnyro lentelėje aišku džiugina. Juk tu kovoji visą sezoną ir labai nori būti pirmas. Reikia pasidžiaugti, kai pavyksta tą padaryti, bet prasidėjus atkrintamosioms, galvoje vėl sukasi kitos mintys, noras dar ir dar kartą įrodyti, kad gali būti aukščiausiai.

– Turbūt didžiausias to privalumas – namų aikštelės pranašumas?

– Tai tikrai labai svarbu. Žaisdamas namie, prie savo triukšmingų sirgalių, tu jauti stiprias emocijas ir labai nenori jų nuvilti. Aišku, reikia suprasti, kad visa kova vis tiek vyksta aikštėje, nesvarbu kokioje. Eini ir kauniesi, tikrai neskaičiuoji namų, ar bet kokio kito pranašumo.

– Ką galite pasakyti apie dabartinį „Lietkabelį“?

– „Lietkabelis“ – labai stabili komanda. Juk ir treneris (Nenadas Čanakas – aut.). Čia dirba jau ketverius metus, jis išlaiko aiškų ir stipriai nesikeičiantį komandos braižą, turi planą, turi idėjų. Natūralu, kad kuo daugiau laiko tas pats treneris dirba su žaidėjais, tuo jiems lengviau suprasti sistemą. Kartu tai ir labai atletiška, fiziška komanda. Žaidžia agresyviai, ties pražangos riba. Tiek puolime, tiek gynyboje, visada siūlo kontaktą ir rimtą kovą. Tai komanda, kuri labai užaugo nuo sezono pradžios. Dabar tai tikrai solidi komanda.

– Kokios būna rungtynės su „Lietkabeliu“? Kam jūsų komanda privalo pasiruošti?

– Šios akistatos ir buvo ir bus labai fiziškos. Daug kontakto, daug tiesioginės ir netiesioginės kovos. Niekas niekam nenori nusileisti. Tai dabar – finalo serijoje – jausis kaip niekada stipriai. Niekas tikrai nenorės užleisti savo vietos, juk iki čempionų titulo lieka tik vienas žingsnis. Bus tikrai didelė kova, galbūt vietomis labai gražaus krepšinio ir nepavyks demonstruoti, nes teks kautis, vietomis gal ir muštis.

– Kur, jūsų akimis, šioje finalo serijoje „Rytas“ turi pranašumą?

– Mūsų stiprybė yra komandiškumas. Neturime vieno išreikšto lyderio, kone kiekvienose rungtynėse komandą į priekį gali timptelti kitas žmogus. Jei ne tavo diena – žinai, kad bus tokių, kuriems sekasi. Gerai, kai turime kuo vienas kitą pakeisti ir papildyti.

– Komanda dar turi neišnaudotų ir neatskleistų kozirių?

– Turime ir privalome juos atrasti. Juk serija – mažiausiai ketverios rungtynės. Be netikėtų pasirodymų ar užslėptų kozirių čia turbūt nieko nenuveiksi. Finalo serija yra ilga ir joje būtinas visų indėlis. Vieną dieną vieno, kitą – kito. Nėra ko laukti, dabar turime tuos kozirius ir ištraukti.

– Nepaisant to, kaip pasibaigs finalas. Šį sezoną vertinate teigiamai?

– Dabar įvertinti neįmanoma. Po finalo viskas bus labai aišku.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgiris" užtikrintai pranoko "Rytą", iki titulo – viena pergalė
"Žalgiris" užtikrintai pranoko "Rytą", iki titulo – viena pergalė
„Betsafe-LKL“ didžiojo finalo serijoje per žingsnį nuo čempionų žiedų atsidūrė Kauno „Žalgiris“.Kazio Maksvyčio kariauna namuose 95:80 (27:22, 20:20, 27:16, 21:22)
Blaškosi ar maištauja? Kai Brazdeikis aikštėje, "Žalgirio" varžovai puotauja
Blaškosi ar maištauja? Kai Brazdeikis aikštėje, "Žalgirio" varžovai puotauja
Vienu Kauno „Žalgirio“ lyderių turėjęs būti Ignas Brazdeikis sezono finišo tiesiojoje išsikvėpė, rašo Krepšinis.lt.Iggy per lemiamas LKL kovas – pusfinalio
"Rytas" – "Žalgiris" teisėjų akimis: arbitrais patenkintas Maskoliūnas bei Krapiko raminimas
"Rytas" – "Žalgiris" teisėjų akimis: arbitrais patenkintas Maskoliūnas bei Krapiko raminimas
„Betsafe-LKL“ čempionate prasidėjo svarbiausių dvikovų metas. Antroje didžiojo finalo akistatoje Vilniaus „Rytas“ savo namų arenoje užtikrintai 94:71 nugalėjo Kauno „Žalgirį“
Komandos atsiprašęs ir Šeškui nusilenkęs Garrettas: neperbėgti į "Wolves" buvo geriausias sprendimas
Komandos atsiprašęs ir Šeškui nusilenkęs Garrettas: neperbėgti į "Wolves" buvo geriausias sprendimas
Šių metų Karaliaus Mindaugo taurės sidabro medalius jau iškovojęs „Cbet“ klubas iš bjauriojo ančiuko, tik pernai pirmą kartą įkrypavusio į LKL kiemą, virto gražuole
Iš "Ryto" sirgalių – kaltinimai "Žalgirio" klubui
Iš "Ryto" sirgalių – kaltinimai "Žalgirio" klubui
Tikėtina, kad trečiąsias „Betsafe-LKL“ finalo rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebės rekordinės žiūrovų gretos, rašo Krepšinis.lt.Trečiadienį po vidurdienio
Reakcijos iš auklėtinių laukiantis Krapikas: turime prezentuoti save kaip Eurolygos aštuoneto komandą
Reakcijos iš auklėtinių laukiantis Krapikas: turime prezentuoti save kaip Eurolygos aštuoneto komandą
Kauno „Žalgirio“ komanda gavo skaudų šaltą dušą sostinėje, kur Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo serijos antrosiose rungtynėse net 71:94
Apie kylančią kaklaraiščio kainą užsiminęs Šeškus: turėčiau pinigų, išlaikyčiau visus (Čanakui – gėda)
Apie kylančią kaklaraiščio kainą užsiminęs Šeškus: turėčiau pinigų, išlaikyčiau visus (Čanakui – gėda)
Pirmadienio vakarą Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje paskutinį kartą šiame sezone skambėjo garsioji skanduotė „Visi už „Lietkabelį“, nors pastarajam ir priklausys
"Lietkabelis" neapgynė savo tvirtovės nuo Šeškaus kariaunos
"Lietkabelis" neapgynė savo tvirtovės nuo Šeškaus kariaunos
Jonavos „CBet“ komanda išleido pergalę iš rankų antrajame mažojo finalo serijos mače, vis tik tai Virginijaus Šeškaus kariaunos nepalaužė.Jonavos ekipa svečiuose
LKL paskelbė geriausių arbitrų dešimtuką
LKL paskelbė geriausių arbitrų dešimtuką
„Betsafe-LKL“ finalinių kovų įkarštyje paaiškėjo geriausių lygos teisėjų dešimtukas, kuris buvo sudarytas apklausus lygos komandų vyr. trenerius, rungtynių inspektorius
Šiandien – paskutinės "Lietkabelio" šio sezono rungtynės Panevėžyje
Šiandien – paskutinės "Lietkabelio" šio sezono rungtynės Panevėžyje
Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai tęsia kovas dėl Betsafe-LKL bronzos medalių.Pirmajame mažojo finalo serijos mače panevėžiečiai namuose patyrė nesėkmę, tačiau
"Žalgirio" sirgalių raginimas ir komandai, ir saviškiams: pats titulas į rankas neįkris
"Žalgirio" sirgalių raginimas ir komandai, ir saviškiams: pats titulas į rankas neįkris
Kauno „Žalgirio“ aktyviausia „Green White Boys“ tribūna ragina saviškius ir komandą susiimti po šeštadienį visomis prasmėmis prasto pasirodymo sostinėje,
Į lyderių daržą akmenį metusį Maksvytį nustebino vienas dalykas: buvo labai keista
Į lyderių daržą akmenį metusį Maksvytį nustebino vienas dalykas: buvo labai keista
Kazys Maksvytis užkimusiu balsu ir liūdnu veidu ieškojo katastrofiško Kauno „Žalgirio“ pasirodymo priežasčių antrose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos
Prie karščiausių Europos taškų savą areną priskyręs Žibėnas: drąsiai sakau, "Rytas" pradėjo finalą
Prie karščiausių Europos taškų savą areną priskyręs Žibėnas: drąsiai sakau, "Rytas" pradėjo finalą
„Betsafe-LKL“ didžiojo finalo serijoje čempionų titulą ginantis Vilniaus „Rytas“ įspūdingu būdu atstatė pusiausvyrą. Giedriaus Žibėno kariauna savo sirgalių apsuptyje
Sostinės sirgalių apsuptyje "Rytas" su trenksmu atstatė lygybę finalo serijoje
Sostinės sirgalių apsuptyje "Rytas" su trenksmu atstatė lygybę finalo serijoje
„Betsafe-LKL“ didžiajame finale čempionų titulą ginantis Vilniaus „Rytas“ šeštadienį serijoje įspūdingu būdu atstatė pusiausvyrą.Giedriaus Žibėno
Lekavičiaus delno įspaudas įamžintas "McDonald‘s žvaigždžių alėjoje"
Lekavičiaus delno įspaudas įamžintas "McDonald‘s žvaigždžių alėjoje"
Žalgirietiška tradicija tęsiasi – šiemet dar vienas „Žalgirio“ krepšinio komandos narys paliko savo delno įspaudą „McDonald‘s žvaigždžių alėjoje“.
"Lietkabelio" kroatas atsiprašė už pasipiktinimą sukėlusį poelgį po pergalės Jonavoje
"Lietkabelio" kroatas atsiprašė už pasipiktinimą sukėlusį poelgį po pergalės Jonavoje
Panevėžio „Lietkabelio“ kroatas Željko Šakičius viešai atsiprašė už savo poelgį po rungtynių su Jonavos „Cbet“, rašo Krepšinis.lt.Penktadienį
"Ryto" treneris: atkrintamosiose reikia turėti labai trumpą atmintį
"Ryto" treneris: atkrintamosiose reikia turėti labai trumpą atmintį
Po dvejų metų pertraukos į „Betsafe-LKL“ finalus sugrįžo amžinų priešininkų dvikova, o jau per artimiausią savaitę paaiškės, kas kels į viršų nugalėtojų
Po nervų karo Šeškus prabilo apie skaudžią vagystę Jonavoje
Po nervų karo Šeškus prabilo apie skaudžią vagystę Jonavoje
Jonavos „CBet“ bronzinėje kovoje buvo arti antrosios pergalės, tačiau įspūdingą charakterį demonstravęs Panevėžio „Lietkabelis“ 88:87 (23:27, 22:25, 13:15, 30:20) palaužė
LKL bronzinės serijos rezultatas tapo lygus tik po šūvio paskutinę sekundę
LKL bronzinės serijos rezultatas tapo lygus tik po šūvio paskutinę sekundę
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi bronzos siekiančių ekipų dvikova. Jonavos „CBet“ savo arenoje 87:88 (27:23, 25:22, 15:13, 20:30) dramatiškai
Žibėnas pageidauja "išdidesnio" žaidimo: labiausiai nepatiko kūno kalba
Žibėnas pageidauja "išdidesnio" žaidimo: labiausiai nepatiko kūno kalba
„Varžovai nenustebino – nustebino mūsiškiai“, – po 93:108 Kauno „Žalgiriui“ pralaimėto pirmojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo veiksmo pyko Vilniaus
"Žalgirio" herojus Butkevičius – apie savo šou, Fosterio stabdymą ir sentimentus "Rytui"
"Žalgirio" herojus Butkevičius – apie savo šou, Fosterio stabdymą ir sentimentus "Rytui"
Arnas Butkevičius statistiškai sužaidė geriausias rungtynes vilkint Kauno „Žalgirio“ marškinėlius, o puolėjo pavyzdžiu pasekę likę žalgiriečiai užtikrinta pergale
"Senus metodus" turėjęs pasitelkti Maksvytis nesibaimina "Jeep" arenos: žaidėme ir triukšmingesnėse
"Senus metodus" turėjęs pasitelkti Maksvytis nesibaimina "Jeep" arenos: žaidėme ir triukšmingesnėse
Vos antrą kartą šiame sezone šimto taškų ribą peržengęs Kauno „Žalgiris“ kaip reikiant apvelėjo šonus titulą ginančią Vilniaus „Rytui“ Lietuvos
Net 108 taškus suvertęs "Žalgiris" pergalingai startavo LKL finale
Net 108 taškus suvertęs "Žalgiris" pergalingai startavo LKL finale
Kauno „Žalgiris“ pergale savo teritorijoje pradėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo seriją ir 108:93 (26:21, 20:25, 34:25, 28:22) palaužė Vilniaus „Rytą“.Antroje
Butkevičius: "Ryto" žaidimo vienas prieš vieną apribojimas bus kertinis dalykas serijoje
Butkevičius: "Ryto" žaidimo vienas prieš vieną apribojimas bus kertinis dalykas serijoje
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą po sezono pertraukos vėl stos į kovą „Betsafe-LKL“ finalo serijoje. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai priims
Pirmąjį LKL čempiono žiedą medžiojantis Maksvytis tikisi pateisinti favorito etiketę
Pirmąjį LKL čempiono žiedą medžiojantis Maksvytis tikisi pateisinti favorito etiketę
Išaušo pirmoji vasaros diena, o „Betsafe-LKL“ čempionate tai reiškia didžiojo finalo startą.Ketvirtadienio vakarą Nemuno saloje prasideda serija, kurios kaina –
"Juventus" pradėjo ateinančio sezono dėlionę
"Juventus" pradėjo ateinančio sezono dėlionę
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komanda pradėjo savo artėjančio sezono komplektacijos dėlionę. 2023/2024 metų sezone Aukštaitijos klubo marškinėlius ir toliau
Iš prognozių pasišaipęs ir į patirtą traumą ranka numojęs Šeškus: gal tai – geras ženklas?
Iš prognozių pasišaipęs ir į patirtą traumą ranka numojęs Šeškus: gal tai – geras ženklas?
Pusfinalio seriją su Vilniaus „Rytu“ klaikiu pataikymu iš toli pradėję Jonavos „CBet“ krepšininkai (per pirmas dvejas rungtynes – vos 9 taiklūs iš
Bronzinį šansą užuodžiantis Šeškus pasidalino finalo prognoze: toje salėje "Žalgiriui" bus žiauriai sunku
Bronzinį šansą užuodžiantis Šeškus pasidalino finalo prognoze: toje salėje "Žalgiriui" bus žiauriai sunku
Paskutines pusfinalio rungtynes 29 taškų skirtumu pralaimėjęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ slogiai pradėjo ir mažojo finalo iki trijų pergalių seriją su Jonavos „CBet“,

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (177) 05.21 07:28
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime