Naujienos kraunasi...

Rezultatyvių perdavimų rekordininku tapęs Janavičius: dar gerinsiu, o vėliau stebėsiu

Rezultatyvių perdavimų rekordininku tapęs Janavičius: dar gerinsiu, o vėliau stebėsiu
Pastaraisiais metais Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sirgaliai galėjo įprasti, kad į įvairių rekordų lyderio poziciją vis įžengdavo Mindaugas Lukauskis, tačiau vienu aspektu veteranas buvo aplenktas pats.

Klaipėdos „Neptūno“ komandos gynėjas Žygimantas Janavičius praeitose „Betsafe-LKL“ rungtynėse tapo visų laikų daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiu lygos žaidėju. Jo sąskaitoje šiuo metu 1369 rezultatyvūs perdavimai.

Antrojoje vietoje liko minėtas M.Lukauskis – 1365 perdavimai.

Ž.Janavičius šypsosi – jo kolega dar gali turėti motyvacijos jį aplenkti, tačiau pats jis nesiruošia užleisti pasiektos pozicijos. Bent kol kas. Labai malonu būtų užkelti kartelę ir ją vėliau perleisti jaunajai kartai, sako Ž.Janavičius, skaičiuojantis tryliktą sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate.

Beje, tam, kad užfiksuotų šį rekordą, jam prireikė 346 rungtynių, kai tuo tarpu antroje vietoje esantis M.Lukauskis yra sužaidęs kone dvigubai daugiau – 674. Trečias šioje grafoje Robertas Giedraitis (1303 perdavimai), ketvirtas – vis dar karjerą tęsiantis Artūras Jomantas (1233), penktas – Rolandas Skaisgirys (1035).  

Iš karjerą „Betsafe-LKL“ tęsiančių žaidėjų į dešimtuką taip pat patenka Mindaugas Girdžiūnas – 7 vieta ir 981 rezultatyvūs perdavimai, bei Martynas Gecevičius – 8 vieta ir 905 rezultatyvūs perdavimai.

„Labai džiaugiuosi ir lauksiu, seksiu, žiūrėsiu, kaip koks jaunuolis pagerins mano rekordą. Vis tiek visi rekordai griūva, norėčiau turėti galimybę tam žmogui vėliau paskambinti ir pasveikinti, kai jis tai padarys“, – šypsojosi LKL.lt svetainei interviu davęs Ž.Janavičius.

– Žygimantai, ar žinojote, kad šiuo metu jums priklauso daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusio „Betsafe-LKL“ žaidėjo titulas? – LKL.lt paklausė „Neptūno“ gynėjo.

– Tiksliai nesekiau, kada tai pasieksiu, bet preliminariai žinojau. Jau pernai mačiau, kad šį sezoną tai turėčiau pasiekti. Smagu, aišku, viskas keičiasi, rezultatyvių perdavimų traktavimas taip pat, rungtynių sužaista nemažai – jau daug metų esu lygoje. Tikrai labai smagu, kai prisidedi prie istorijos.

– Esate vienas iš nedaugelio žaidėjų, kuris sugebėjo bent kažkurioje grafoje aplenkti legendinį Mindaugą Lukauskį.

– Man tekę žaisti su Mindaugu, žinant jį, aš baigsiu karjerą, o jis mane aplenks (Juokiasi). Smagu, kad pavyko aplenkti buvusį komandos draugą. Aišku, rekordą dar bandysiu pagerinti, o vėliau stebėsiu, kas aplenks mane.

– Kas pačiam kaip žaidėjui su metais yra maloniau – rinktis taškus pačiam ar atiduoti gražų perdavimą komandos draugui?

– Krepšinis toks sportas, kur kiekvienas turi atlikti savo darbą. Visiems patinka pelnyti taškus, bet turi atrasti savo stipriąsias savybes, kurios bus naudingos komandai. Man nepavyko tapti taškų rinkėju. Aišku, renkant taškus žaidybinė kreivė ir pasitikėjimas kyla, tada atsiranda ir perdavimai, bet labiau save matau kaip kūrėją, kuris eina į baudos aikštelę ir turi nusimesti kamuolį. Mano toks darbas ir iš jo tikrai galima užsivesti.

– Minite, kad šiuo metu suvokiate, jog svarbiausia daryti, kas pavyksta geriausiai. O būnant jaunesniu, kuomet pelnyti taškai atrodo svarbesni, buvo nesunku susitaikyti su role, kad tai nebus pagrindinis jūsų ginklas?

– Ypač atėjus į aukštesnį lygį iš jaunimo, kur mesdavai daugiau taškų, tai aišku sunku. Net ir dabar tų taškų norisi, nes jie padeda užsivesti labiau. Turi būti visur harmonija: yra taškų rinkėjai, yra perdavinėtojai, bet jaunam būnant tikrai yra sunkiau galvoti, kaip atiduoti perdavimą kitam. Normalu, visi taškų nori (Šypsosi).

– Kas buvo jūsų guru, iš kurių mokėtės, kaip skirstyti perdavimus kuo efektyviau ir įspūdingiau?

– Nuo ankstyvo amžiaus Šarūnas Jasikevičius man buvo autoritetas kaip žaidėjas, kaip asmenybė, charizmatiškas. Vėliau susidūriau su daug žaidėjų, su kuriais žaidžiau, mačiau, stebėjau, daug krepšinio žiūrėjau – ne tik Lietuvoje. Tas pats Gintaras Kadžiulis man padarė didelę įtaką kaip žaidėjas, atrodė, ir vyresnis, ir kažką skauda, bet iš savęs vis tiek reikalauja maksimumo ir duoda patarimų.

– Kaip kiekvieną sezoną sekasi užmegzti naujus ryšius su aukštaūgiais ir ar su metais bei patirtimi ši užduotis lengvėja? Ypač, kai tenka rungtyniauti su centrais, su kuriais tekę susidurti anksčiau.

– Pavyzdžiui, teko žaisti su Simu Galdiku, su juo turėjome ryšį, jis jau žinojo mane, kada eiti per apačią, kada statyti užtvarą. Šiemet su Benu gerai susideriname, su Juliumi dar ieškome ryšio, nes viskas priklauso, kaip tu padarysi perdavimą, kada jis pastatys užtvarą, turi būti tarpusavio supratimas, kada kas ko nori. Treniruotėse dirbame, kad turėtume gerą ryšį.

– Ar yra aukštaūgis, su kuriuo turėjote ypatingai gerą ryšį, kuomet jautėte vienas kitą iš pusės žvilgsnio ar žodžio?

– Sunku viską prisiminti, teko susidurti su Lavrinovičiais ir rinktinėje, ir komandose, manau, jie tie žaidėjai, kurie darė puikų darbą, net tuo metu nebūdami karjeros pike. Būdavo, pykdavau, kad jie nepastato užtvarų, jie – kad neatiduodu anksčiau perdavimo, su jais ir sudėtinga, ir lengva, nes jie jaučia, kada pasileisti, o kada popinti. Jie jaučia, kur turi būti, tau belieka atiduoti perdavimą. Jie tie centrai, kur daro viską. Gaila, kad man su jais teko žaisti jau čia, Lietuvoje, o ne tada, kai buvo top lygio žaidėjai.

– Koks karjeros rezultatyvus perdavimas pačiam yra įstrigęs į atmintį iki šiol kaip įspūdingiausias – ar savo grožiu, ar taškų svarba?

– Prisimenu pirmas rungtynes Eurolygoje, Atėnuose, prasiveržiau ar pro Fotsį, ar pro Alvertį, daviau perdavimą Lorenui Woodsui, o jis dėjo iš viršaus. Geras prisiminimas, čia buvo 2008 metai, pirmos Eurolygos rungtynės ir toks įsimintinas momentas.

– Skaičiuojate 13-tą sezoną „Betsafe-LKL“, koks jis kol kas jums?

– 13 blogas skaičius (Juokiasi). Asmeniškai sezonas prasidėjo gana sunkiai, turėjau nugaros problemų, žaidžiau su vaistais, buvo sunku, bet jau kelias rungtynes esu pagavęs ritmą, ko noriu iš savęs, ko nori treneris iš manęs, bandau tai daryti. O komandiškai pasakyti sunku. Rezultatas nėra atspindintis situaciją: žaidėme su „Žalgiriu“, „Rytu“, „Lietkabeliu“ – galime ir norime su jais kovoti, bet tie pralaimėjimai nėra tie, kurie mus mestų žemyn. Turime komandų, su kuriomis galime kovoti. Aišku, norėtųsi, kad žaidimas būtų geresnis: kartą, atrodo, žaidžiame puikiai, o po to krentame į duobę, atrodo, net nežaidžiame. Net ir rungtynių metu sugebame pirmauti ir paleisti mačą, norėtųsi to išvengti. Kaip ir pernai sezonas pradžioje buvo sudėtingas, taip ir dabar. Tas pats „Betsafe-LKL“ dabar toks, kur visos komandos gali žaisti, nori žaisti ir gali prieš kiekvieną laimėti.

– „Betsafe-LKL“ kol kas esate laimėję vienerias rungtynes iš penkerių, „Citadele-KMT“ pirmajame etape – trejas iš ketverių. Ko labiausiai reikia, kad daugiau laimėjimų pasiektumėte ir „Betsafe-LKL“?

– Taip, rezultatai skirias, bet matome tvarkaraštį. Galėjome sukovoti geriau su „Lietkabeliu“, ir tuo pačiu „Rytu“, gal net galėjome laimėti. Rezultatas ne toks, koks galėtų būti, bet kartu ir nėra labai blogas, nes žaidėme su geriausiomis komandomis. Turime tikslą pirmiausiai apsižaisti turnyro lentelės gretutines ir žemesnes komandas, nes norime būti kuo arčiau ketverto.

– Komandoje turite nemažai ne tik patyrusių veidų, kaip, pavyzdžiui, jūs, Deividas Gailius ar Martynas Mažeika, bet ir jaunųjų žaidėjų. Kokia yra tokios sudėties specifika?

– Tai kiekvienos komandos pasirinkimas. Matome, kad „Neptūnas“ kelerius metus bando integruoti savo piramidės žaidėjus ir bando juos įdiegti į sistemą šalia vyresnių. Čia jų strategija ir požiūris. Treniruotėse ar rūbinėje nėra hierarchijų, kad vyresni spaudžia jaunimą – visi sutariame gerai, bandome atlikti darbą, vienas kitam padėti. Yra sakoma: jaunimo laikas dar ateis. Jų laikas yra dabar. Jie bando mums kasti į užpakalius, atimti iš mūsų minutes, taip mes ir stumiame vienas kitą į priekį.

– „Neptūne“ esate tris sezonus paeiliui – žaidėjams tai yra nemažai. Kas paskatino taip ilgai užsibūti uostamiestyje?

– Prieš pandemiją susitarimas buvo vienoks, ir dabar įdomu, kaip būtų pasibaigęs tas sezonas, nes žaidėme neblogą krepšinį, Čempionų lygoje pritrūko vienos pergalės prieš Stambulo „Bešiktaš“, kad eitume į kitą etapą, „Betsafe-LKL“ buvome maždaug ketvirti, žaidėme gerai, buvo gerai ir man asmeniškai. Pernai sezonas buvo pandeminis, su komanda turėjome prakentėti, ir finansavimas buvo prastesnis, ir tikslai – žemesni. Priėmėme sprendimą, kad bandysime siekti tikslų kartu, esu patenkintas, bandau padaryti viską dėl komandos, o ji tiki manimi bei kitais žaidėjais. Man čia patinka. Gal dabar nėra geriausi „Neptūno“ laikai, kaip anksčiau, žaidžiant Eurolygoje ar Čempionų lygoje, bet siekiame atsispirti ir žiūrėti į priekį. Pernai tikslai buvo išlikti „Betsafe-LKL“, o šiemet jau norime žvalgytis į ketvertą. Buvau „Žalgiryje“, kai tapome čempionais, esu iškovojęs ir sidabrą, o bronzos karjeroje taip ir nepasiekiau – norėtųsi iškovoti gal ir aukštesnę vietą, bet pirminis tikslas toks, kad norisi būti bent tretiems.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Wolves" išlaikė vieną iš lyderių
"Wolves" išlaikė vieną iš lyderių
Legionierius iš JAV Tre‘Shawnas Thurmanas ir toliau vilkės Vilniaus „Wolves Twinsbet“ klubo marškinėlius. 28-erių 201 cm ūgio puolėjas padėjo parašą ant naujos
"Nevėžio" gretas sustiprino amerikietis snaiperis
"Nevėžio" gretas sustiprino amerikietis snaiperis
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ gynėjų grandį stiprina ne tik Europoje, bet ir profesionaliame krepšinyje debiutuosiantis 23 metų amerikietis Josephas Girardas III. Paskutinius penkerius
Žibėnas lieka prie "Ryto" vairo, jam talkins ir tie patys bendražygiai
Žibėnas lieka prie "Ryto" vairo, jam talkins ir tie patys bendražygiai
Naujam sezonui besiruošiančiam Vilniaus „Ryto“ klubui ir toliau vadovaus nepakitęs trenerių štabas. „Betsafe-LKL“ titulą su komanda nukalęs Giedrius Žibėnas
Serbijoje daugėja lietuvių: į šią šalį keliasi ir "Lietkabelio" aukštaūgis
Serbijoje daugėja lietuvių: į šią šalį keliasi ir "Lietkabelio" aukštaūgis
Serbija tapo patraukliu objektu Lietuvos krepšininkams, šioje šalyje rungtyniaus jau penktas tautietis, tik jis nedalyvaus ir Adrijos lygos kovose.Džiugas Slavinskas paliko Panevėžio
"Žalgirio" vyrams teks sunkiai lenkti nugaras – laukia NBA maratonui prilygstantis sezonas
"Žalgirio" vyrams teks sunkiai lenkti nugaras – laukia NBA maratonui prilygstantis sezonas
„Mūsų noras – mažinti rungtynių skaičių. Deja, nesame labai girdimi, nes mūsų balsas LKL valdyboje tik vienas ir daug įtakos neturime“, – dar prieš penkerius metus
"Neptūnui" į Europos turnyrą teks brautis per Ispanijos klubą
"Neptūnui" į Europos turnyrą teks brautis per Ispanijos klubą
Praėjusį sezoną šeštą vietą LKL čempionate užėmęs Klaipėdos „Neptūnas“ šį rudenį bandys prasibrauti į FIBA Europos taurės turnyrą.Uostamiesčio atstovai
"Šiauliuose" – rezervinės rinktinės narys, "Žalgirio" sistemos auklėtinis
"Šiauliuose" – rezervinės rinktinės narys, "Žalgirio" sistemos auklėtinis
„Šiaulių“ marškinėlius apsivilks iš Aukštaitijos atvykstantis 25-erių metų gynėjas Marius Valinskas. Su rezervinėjė Lietuvos rinktinėje šiemet rungtyniavusiu
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino serbas
"Nevėžio" priekinę liniją sustiprino serbas
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ pasirašė sutartį su 211 cm ūgio vidurio puolėju Dimitrije Nikoličius. Paskutinius tris sezonus 26-erių metų amžiaus aukštaūgis praleido
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
Klaipėdos „Neptūno” komandą stiprina Nathanas Johnsonas jaunesnysis, su kuriuo sudarytas kontraktas vieneriems metams. Uostamiesčio klubas baigė komplektaciją gynėjų grandyje. 2023-2024
Dar vieno klubo netekusi LKL patvirtino kito sezono čempionato formatą
Dar vieno klubo netekusi LKL patvirtino kito sezono čempionato formatą
Trečiadienį įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdis, kuriame buvo svarstomi „Betsafe-LKL“ čempionato sistemos pokyčiai, iš lygos pasitraukus Pasvalio „Pieno
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas ir toliau lipdo komandą artėjančio sezono kovoms. Aukštaitijos klubą papildė 198 cm ūgio puolėjas Dominicas Greenas. „Uniclub
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Margiris Normantas dar bent vienerius metus gins Vilniaus „Ryto“ komandos garbę. Iki liepos mėnesio vidurio turėjęs galimybę išvykti į kitą krepšinio klubą, 27-erių gynėjas
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ tęsia komandos komplektacijos darbus. Aukštaitijos klubą papildė praėjusį sezoną Lietuvoje rungtyniavęs L.J. Thorpe‘as. Utenos
"Rytas" triumfuoja: džiaugiamės, kad pavyko pasiekti susitarimą su Masiuliu
"Rytas" triumfuoja: džiaugiamės, kad pavyko pasiekti susitarimą su Masiuliu
Vilniaus „Rytas“ išsaugojo vieną iš čempioniškos komandos puolėjų – Gytį Masiulį. 26-erių krepšininkas ir toliau gins juodai baltai raudonų garbę.„Džiaugiamės,
Šeškus atsisveikino su "CBet", Jonavos klubas turi naują trenerį
Šeškus atsisveikino su "CBet", Jonavos klubas turi naują trenerį
Jonavos „CBet” komanda pristato naująjį komandos vyr. trenerį. Virginijų Šeškų pakeis iš Šilutės kilęs 41-erių krepšinio specialistas Mantas Šernius. Pastaruosius
"Pieno žvaigždės" paliko LKL
"Pieno žvaigždės" paliko LKL
Liepos 15 dieną Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubas Lietuvos krepšinio lygai oficialiai pranešė, kad, susidūręs su iššūkiais surinkti reikalingą minimalų
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: startavo išankstinė bilietų prekyba į rungtynes "Žalgirio" arenoje
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: startavo išankstinė bilietų prekyba į rungtynes "Žalgirio" arenoje
Pirmadienį Eurolyga oficialiai paskelbė 2024–2025 m. sezono turnyro tvarkaraštį. Kauno „Žalgiris“ sezoną pradės spalio 3 d. susitikimu namuose su „FC Barcelona“
Lavrinovičius iš "Žalgirio" persikėlė į "Lietkabelį"
Lavrinovičius iš "Žalgirio" persikėlė į "Lietkabelį"
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ tęsia sudėties komplektaciją 2024-25 m. sezonui – į Aukštaitiją atvyksta Danielius Lavrinovičius. Su aukštaūgiu sudaryta dvejų metų
"Wolves" turi dar vieną naujoką
"Wolves" turi dar vieną naujoką
Ketverius metus „Šiauliuose“ praleidęs vilnietis Danielius Baslykas grįžta į gimtąjį miestą ir kitą sezoną atstovaus Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komandai. Su 197
Blaževičius – apie grįžimo į Lietuvą privalumus bei trūkumus ir naujai užgimusį Vilniaus derbį
Blaževičius – apie grįžimo į Lietuvą privalumus bei trūkumus ir naujai užgimusį Vilniaus derbį
Kitą sezoną Vilniaus „Wolves Twinsbet“ marškinėlius apsivilksiantis vidurio puolėjas Marekas Blaževičius į Lietuvą grįžta po dvejų Santjago de Kompostelos „Obradoiro
Marekas grįžta į Lietuvą – gins "Wolves" garbę
Marekas grįžta į Lietuvą – gins "Wolves" garbę
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komandos priekinę liniją papildė iš Ispanijos į Lietuvą sugrįžtantis 211 cm ūgio vidurio puolėjas Marekas Blaževičius. Sostinės klubas su aukštaūgiui
"Juventus" vadovas – apie vasaros darbus, tikslus ČL ir Valančiūną Utenos klube
"Juventus" vadovas – apie vasaros darbus, tikslus ČL ir Valančiūną Utenos klube
Aktyviai vasaros darbus pradėjęs Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas jau suformavo artėjančio sezono komandos branduolį.  Aukštaitijos komandos vairą šią
Kulinarinis meistriškumas: "Žalgiris" bendradarbiaus su "Lietuvos kepėju"
Kulinarinis meistriškumas: "Žalgiris" bendradarbiaus su "Lietuvos kepėju"
„Lietuvos kepėjas“, bendradarbiaujant su legendiniu Kauno „Žalgirio“ klubu, sukūrė išskirtinio skonio pyragą, kuris papildys „Žalgirio“ licencinių produktų
"Wolves" sustiprino antras rezultatyviausias Čempionų lygos žaidėjas
"Wolves" sustiprino antras rezultatyviausias Čempionų lygos žaidėjas
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ klubas atakų organizavimą patikės 183 cm ūgio gynėjui Anthony Cowanui. Su 26 m. įžaidėju pasirašyta vienerių metų sutartis.Pastaruosius porą sezonų
"Rytą" palikęs Uleckas jungiasi prie "Šiaulių" (trenerių komentarai)
"Rytą" palikęs Uleckas jungiasi prie "Šiaulių" (trenerių komentarai)
Komplektacijos darbus tęsiantys „Šiauliai“ į savo gretas pasikvietė 24-erių metų gynėją Luką Ulecką. Su triskart LKL čempionu sudaryta vienerių metų sutartis.„Į Šiaulius
Mažeikiuose – puolėjas iš Estijos
Mažeikiuose – puolėjas iš Estijos
Komplektacijos darbus tęsianti Mažeikių „M Basket-DELAMODE“ komanda sulaukė papildymo iš Estijos. Prie komandos jungiasi 27-erių 200 cm ūgio puolėjas Mihkelas Kirvesas. Su krepšininku
Naujasis "Juventus" stategas stažuosis buvusiame Valančiūno klube
Naujasis "Juventus" stategas stažuosis buvusiame Valančiūno klube
Naujasis Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ vyr. treneris Vytautas Buzas stažuosis NBA klube. 36-erių lietuvis prisijungs prie Naujojo Orleano „Pelicans“ komandos NBA
"Žalgiryje" sezoną baigęs amerikietis karjerą tęs Italijoje
"Žalgiryje" sezoną baigęs amerikietis karjerą tęs Italijoje
Jau po Eurolygos sezono pabaigos prie Kauno "Žalgirio" prisijungęs Demetre'as Riversas grįžta rungtyniauti į Italiją.Praeitą sezoną Skafačio "Givova" ekipoje pradėjęs

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime