RKL starte - įspūdinga atidarymo dvikova, trijų pratęsimų trileris ir du metus laukta pergalė

Autorius: Vaidas Indriliūnas.
Kamilės Linkevičiūtės nuotr.
Penktadienio vakarą pakilo jubiliejinio, penkioliktojo Malsena-Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionato uždanga ir jau pirmąjį savaitgalį buvo sužaistos net 25 rungtynės. Nuobodu tikrai nebuvo, nes buvo galima pamatyti tiek įspūdingą atidarymo renginį, tiek trijų pratęsimų trilerį, tiek du metus lauktas pergales.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Svarbiausia savaitgalio dvikova vyko penktadienio vakarą Klaipėdoje, kur Michealsen sporto centre vyko RKL naujojo sezono atidarymo šventė, o pirmąsias rungtynes žaidė vietos „LCC tarptautinio universiteto“ (0-2) studentai ir „Kelmės“ (2-0) ekipa.

Bene pusės tūkstančio sirgalių minios palaikomi LCC studentai didžiąją rungtynių dalį buvo priekyje, o antrojo kėlinuko pabaigoje net turėjo triuškinamą 15 taškų pranašumą (44:29).

Vis tik, Vytauto Padgurecko treniruojama svečių komanda nepalūžo, apkarpė turėtą deficitą ir lemiamame kėlinuke jau alsavo varžovams į nugaras.

Likus žaisti 50 sek. aikštės šeimininkai dar turėjo saugią penkių taškų persvarą (78:73). Tačiau tuomet „Kelmės“ snaiperis Aivaras Kvedaravičius smeigė tritaškį ir apkarpė svečių deficitą iki dviejų taškų (76:78).

Kitoje atakoje LCC ekipos vidurio puolėjas Daumantas Mikštas prametė iš po krepšio, vėliau Nikola Pavic prašovė iš toli, o likus žaisti 3 sek. varžovus už neišnaudotas progas dar vienu tritaškiu nubaudė jau minėtas A.Kvedaravičius.

Per likusį susitikimo laiką aikštės šeimininkai dar galėjo išsigelbėti, kuomet sėkmingai „sulaužęs varžovų čiurnas“ puikią progą metimui susikūrė N.Pavic, tačiau jo metimas skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Kelmės“ pergalę rezultatu 79:78.

Nugalėtojų komandos treneris V.Padgureckas pasibaigus dvikovai teigė: „Vienu metu varžovai buvo pagavę gerą bangą, pataikė keletą tritaškių iš šiek tiek atitrūko. Tačiau dėl to nedarėme problemos, žaidėme savąjį žaidimą ir panaikinome turėtą deficitą.

Susitikimo pabaigoje agentavome, kad reikia aštrinti žaidimą, o gavosi taip, kad žmogus atsilaisvino, gavo kamuolį ir pataikė du labai svarbius tritaškius.“

Tuo tarpu „LCC tarptautinio universiteto“ vairininkas Marius Tamolis buvo nusiminęs, tačiau tikėjo šviesia komandos ateitimi: „Negali būti patenkintas. Buvo ir gerų momentų, ir blogų, tačiau rezultatas – neigiamas, tad nėra ko čia džiaugtis. Labai apmaudu, nes paleidom pergalę iš rankų. O pritrūko visko – sėkmės, nesusikalbėjimo. Daug dalykų susidėjo.

Nepaisant pralaimėjimo galiu sakyti, kad kol kas matau daugiau pliusų nei minusų. Visada norisi laimėti pirmas rungtynes, tačiau žaidimas šiuo metu yra pernelyg banguotas.

Paleidom pradžią, tačiau sugebėjome sugrįžti ir net įgyti didžiulę persvarą, tačiau susitikimo pabaigoje sugebėjome ir išsimušti iš vėžių. Kita vertus, vaikinai demonstruoja didžiulį norą, stengiasi, tad tikiu, jog ateityje viskas bus gerai.“

TRIJŲ PRATĘSIMŲ TRILERIS. Sekmadienio popietę rungtynės kaip reikiant užsitęsė Anykščiuose, kur nugalėtojui išaiškinti prireikė net trijų (!) pratęsimų.

Po apylygės pirmosios susitikimo dalies trečiajame kėlinuke svečiuose žaidusi Prienų „CBet“-KKSC (2-0) pabėgo ir įgijo dviženklę persvarą (51:39).

Tačiau baltos vėliavos nekėlusi Anykščių KKSC-„Elmio“ (0-2) komanda sugebėjo likviduoti turėtą deficitą ir po fantastiškai sužaistos lemiamo kėlinuko pabaigos sugebėjo išplėšti papildomas penkias minutes vilties (68:68).

Tačiau viskas tuo nesibaigė. Tiek per pirmą, tiek per antrą pratęsimą nugalėtojas nepaaiškėjo ir tik trečiojoje papildomoje atkarpoje „CBet“-KKSC vyrai sugebėjo įgyti trapią persvarą bei laimėti įspūdingą trilerį rezultatu 100:98.

FORTŪNOS NUSKRIAUSTI. Labiausiai Fortūnos nuskriausta komanda galima laikyti Vilniaus „Steko-Rivilės“ (0-2) kolektyvą, kuris stipriausiame A divizione debiutavo dvejomis apmaudžiomis nesėkmėmis.

Penktadienio vakarą vilniečiai savo aikštėje 79:80 nusileido „Tauragės“ (2-0) atstovams, o šeštadienį, taip pat minimalia persvara 78:79 turėjo pripažinti Vilkaviškio „Perlo“ (1-0) pranašumą.

Įdomu tai, jog penktadienį paskutinę dvikovos sekundę „Steko-Rivilės“ ekipa pataikė pergalę galėjusį išplėšti metimą. Tačiau teisėjai užfiksavo Remigijaus Suginto pražangą puolime, tad taškai nebuvo įskaityti, o nuaidėjus finalinei sirenai pergalę šventė „Tauragės“ garbę ginantys krepšininkai.

PER PLAUKĄ.  Per vieną metimą nuo RKL visų laikų rezultatyvumo rekordo penktadienio vakarą atsidūrė Vytauto Didžiojo universiteto (2-0) ekipa, kuri savo aikštėje net 82 taškų persvara rezultatu 135:53 palaužė pirmenybių debiutantus Ignalinos „Vilkakalnio“ (0-2) krepšininkus.

Šiame sezone B divizione lygių veikiausiai neturėsianti VDU komanda kėsinosi į visų laikų RKL rekordą, tačiau liko per plauką nuo jo. Daugiausiai per vienerias rungtynes taškų įmetusios komandos titulas lieka Šilalės „Lūšies“ rankose.

Dabartiniai RKL čempionai 2018 m. vasario 24 d., tuomet dar B diviziono akistatoje pelnė net 137 taškus, kuomet rezultatu 137:40 sumindė „Lietkabelio-2“ ekipą.

ILGAI LAUKTA PERGALĖ. Beveik 2 metai. Tiek „Jonavos-2“ (1-1) komandos sirgaliams reikėjo laukti, kol jų palaikoma komanda iškovos pergalę RKL pirmenybėse.

Pastaruosius du sezonus A divizione žaidusi ekipa nerado sau vietos elito grupėje ir vieną po kito rinko pralaimėjimus. Pastarąjį kartą jonaviečiai pergalę šventė dar 2017 metų gruodžio 09 d., kuomet savo aikštėje 97:81 įveikė „Biržų-KKSC“ kolektyvą ir iškovojo vienintelę pergalę 2017-2018 m. sezone.

Paskui sekė net 18 pralaimėjimų serija, dar 30 pralaimėtų rungtynių 2018-2019 m. pirmenybėse, kol pagaliau penktadienį, jau varžantis B divizione buvo iškovota pergalė.

Tą pavyko padaryti akistatoje su Anykščių KKSC-„Elmio“ komanda, kuri buvo įveikta ganėtinai užtikrintai rezultatu 62:46.

(NE)TIKĖTUMAS. Per visą praėjusį sezoną Kauno r. „Omegos“ (0-2) ekipa patyrė vos 5 nesėkmes ir  pirmąjį varžybų etapą baigė būdama 3 pozicijoje.

Vėliau sekė „sausai“ pralaimėta ketvirtfinalio serija būsimai čempionei „Lūšies“ komandai, o šį savaitgalį dar du pralaimėjimai naujo sezono starte.

Penktadienį „Omega“ rezultatu 70:78 pripažino „Kretingos“ (1-1) pranašumą, o šeštadienį 74:76 nusileido „Kelmės“ (2-0) krepšininkams.

Pastarųjų kelių sezono favoritams sezono startas susiklostė daugiau nei (ne)tikėtai, tad jei Evaldo Dainio auklėtiniai vis dar turi ambicijų, išvados turi būti padarytos nedelsiant.

NUSTEBINO. Maloniai sezono starte nustebino Plungės „Olimpo“ (1-1) garbę ginantis jaunimas, kuris savaitgalį patyrė vieną nesėkmę ir šventė vieną pergalę.

Praėjusiame sezone „Olimpo“ ekipa užėmė aukštą ketvirtą poziciją, tačiau vasarą pasikeitė Plungės komandos vadovybė, ekipą paliko net keletas startinio penketuko žaidėjų, o komandą papildė jaunimas, kuris pernai gindamas „Plungės sporto ir rekreacijos centro“ garbę B divizione nepasiekė nė vienos pergalės.

Tačiau panašu, jog pokyčiai didesnės žalos nepadarė. Anaiptol, nauji vėjai į komandos rūbinę atpūtė šviežios energijos, kuri įkvėpė jaunimą ambicingiems tikslams.

Penktadienio vakarą „olimpiečiai“  tik po atkaklios kovos 74:76 nusileido turnyro lentelės lyderiams „Biržų-KKSC“ (2-0) krepšininkams, o šeštadienį svečiuose visus nustebino „ant menčių“ paguldydami Akmenės r. „Patriots-Cemento“ krepšininkus – 80:74. Pradžia tikrai įkvepianti.

SAVAITGALIO SKAIČIAI. Daugiausia taškų pirmajame ture pelnė Vytauto Didžiojo universiteto (2-0) ekipa (135), mažiausiai (29) varžovams įrideno Ignalinos „Vilkakalnio“ komanda.

Didžiausiu skirtumu pergalę šventė Kauno „Žalgirio-3“ (1-1) krepšininkai net 96 taškų skirtumu rezultatu 125:29 sutriuškinę jau minėtą „Vilkakalnio“ ekipą.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausiu pirmojo savaitgalio krepšininkus tapo „Tauragės“ garbę ginantis Ignas Juškevičius, kurios per dvejas savaitgalio rungtynes pelnė po 23 taškus, atkovojo po 13,5 atšokusio kamuolio ir rinko po 34,5 naudingumo balo!

RKL ketvirtfinalio starte – favoritų nesėkmės
Balandžio 13 dieną Nostra.lt-RKL čempionate įvyko trys atkrintamųjų susitikimai bei startavo A diviziono ketvirtfinalio etapas.A divizionas„Tauragė“ parklupdė reguliaraus sezono nugalėtojusSkambia
Principiniame derbyje – išskirtinė atmosfera, lankomumo rekordas ir žalgiriečių triumfas
Balandžio 12 dieną Nostra.lt-RKL pirmenybėse įvyko du atkrintamųjų susitikimai.A divizione santykius išsiaiškino Kauno „Žalgirio-3“ ir Vilniaus „Ryto-MRU“ ekipos.
RKL: žalgiriečiai sutriuškino "Ryto" jaunimą, Prienuose – Šeškaus benefisas ir drama su pratęsimu
Balandžio 10 dieną Nostra.lt-RKL pirmenybėse įvyko trys atkrintamųjų susitikimaiA divizionasDramatiškai triumfavęs Prienų klubas – A diviziono ketvirtfinalyjeDidelę intrigą serijoje
Fenomenaliai žaidęs Delininkaitis nužudė "Olimpą" – į finalą žengė "Jurbarkas"
Fenomenalus Tomo Delininkaičio pasirodymas nukalė „Jurbarkui-Kariui“ bilietą į „7bet-NKL“ finalą. Povilo Valaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (20:19, 14:13,
Veteranų Delininkaičio, Lukauskio ir Šarakausko vedami jurbarkiečiai išplėšė lemiamą mačą
Veteranų trijulės traukiamas „Jurbarkas-Karys“ išplėšė lemiamą „7bet-NKL“ pusfinalio serijos mačą. Povilo Valaičio auklėtiniai namuose 71:69 (22:21,
RKL: "Raseiniai" ir "Tauragė" – ketvirtfinalyje, Prienų klubas išplėšė lemiamas rungtynes
Balandžio 6 dieną Nostra.lt-RKL čempionate įvyko šeši atkrintamųjų susitikimai.A divizionas„Raseiniai“ ir „Tauragė“ įveikė aštuntfinalio barjerąTrečiąją
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs "Olimpas" – per žingsnį nuo finalo
Didžiausią sezono pergalę iškovojęs Palangos „Olimpas“ atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ finalo. Palangiškiai namie 92:63 (28:20, 23:18, 24:13, 17:12) be
Pabaigoje išsigelbėjęs "Olimpas" Jurbarke dramatiškai išlygino pusfinalio seriją
Paskutiniame kėlinyje į lemiamą šturmą pakilęs Palangos „Olimpas“ triumfavo dramatišku stiliumi. Sandžio Buškevico auklėtiniai išvykoje 95:89 (20:16, 20:21,
Žalgiriečiai aštuntfinalio starte sutriuškino "Ryto" jaunimą
Nostra.lt-RKL čempionate tęsiasi aštuntfinalio etapas. Kovo 28 dieną pirmenybėse įvyko pirmoji Kauno „Žalgirio-3“ ir Vilniaus „Ryto-MRU“ atkrintamųjų akistata bei
Runkausko tritaškių fiestą atlaikę jurbarkiečiai atėmė namų pranašumą iš "Olimpo"
Intriguojantis „7bet-NKL“ pusfinalio startas prasidėjo taškų lenktynėmis, kuriose pranašesnis buvo „Jurbarkas-Karys“. Povilo Valaičio auklėtiniai 100:94 (25:24,
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Lemiamose rungtynėse "Delikatesą" pervažiavęs "Olimpas" pateko į pusfinalį
Lemiamose penktose „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos rungtynėse triumfavo Palangos „Olimpas“. Reguliariojo sezono nugalėtojai namų tvirtovėje 98:70 (23:14, 23:22, 24:15, 28:19)
"Olimpas" išplėšė lemiamą mačą, "Perlas" per pratęsimą laimėjo Marijampolėje
„7bet-NKL“ atkrintamųjų ketvirtfinalyje Palangos „Olimpas“ pasiekė žūtbūtinę pergalę. Sandžio Buškevico vyrai Joniškyje 93:68 (32:14, 19:24, 19:11,
"Olimpas" turėjo vargti prieš penkiese likusį "Delikatesą", "Kretinga" – per žingsnį nuo pusfinalio
Sausakimšame Kretingos sporto centre „Kretinga“ sukūrė dar vieną stebuklą ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio. Arimanto Mikaločiaus kariauna namie
Sensacijos NKL: "Kretinga" laimėjo Telšiuose, "Delikatesas" išvykoje sutriuškino "Olimpą"
Žvėriškais veteranų pasirodymais pažymėtose rungtynėse tikrą sensaciją pateikė „Kretinga“. Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai išvykoje 100:92 (26:24, 30:20, 11:15, 16:24,
Didžiajame LSKL finale - VDU ir KTU ekipos
Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) didįjį finalą žengė dvi Kauno ekipos - daugkartiniai lygos čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai ir po septynerių
Karalienės taurę pirmąkart laimėjo "Neptūnas-Amberton", "Kibirkščiai" – bronza
Pirmą kartą „SMART WAY Karalienės taurės” istorijoje čempionėmis tapo Klaipėdos „Neptūnas-Amberton”. Martyno Airošiaus auklėtinės finale Vilniuje 84:62 (20:20,
Vainauskas: stengiuosi nesikišti, tačiau duodu individualius patarimus savo žaidėjams
Devintoji serialo „Tikslo link. Olimpas“ serija „Atvertos galimybės“ pasakoja apie studentų krepšinį ir Palangos „Olimpo“ bei Kauno kolegijos bendrystę. Klubo
LSKL pusfinaliuose - dviženklės persvaros: įtampa keliasi į Klaipėdą ir Kauną
Viena koja į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) didįjį finalą žengė daugkartiniai lygos čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai.
Vainauskas: kad  "Žalgiris" visose grandyse yra patraukliausias klubas jaunimui – abejonių nėra
Vainauskas: kad "Žalgiris" visose grandyse yra patraukliausias klubas jaunimui – abejonių nėra
Jauni, talentingi, tobulėjantys sulig kiekviena savaite, todėl pavojingiausi paskutinėje sezono stadijoje – Kauno „Žalgirio“ dubleriai tai įrodė praėjusiais metais, tapdami Nacionalinės
"Sūduva-Mantinga" nutraukė fantastinę "Olimpo" seriją
„7bet-NKL“ sezono finišo tiesiojoje pergalę pasiekė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (29-8), kuri namų tvirtovėje 80:76 (9:19, 21:17, 24:19, 26:21) parklupdė Palangos
Žinomos LSKL pusfinalio poros: čempionams svilo padai ir per paskutinį kėlinį sukratė 45 taškus
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate sužaistos atsakomosios ketvirtfinalio dvikovos ir paaiškėjo visos pusfinalio dalyvės. Užtikrinčiausiai kelialapį į pusfinalį
Dramoje su pratęsimu "Olimpas" laimėjo reguliarųjį sezoną (rezultatai)
Plonu ledu vaikščiojęs Palangos „Olimpas“ (31-5) dramatiškai pratęsė pergalių seriją „7bet-NKL“ pirmenybėse. Pajūrio komanda namuose 95:92 (26:15, 18:24, 14:18,
LSKL: kauniečių pergalės bei Vilniuje paskutinę sekundę išplėštas pratęsimas
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate sužaistos dar dvejos rungtynės: daugkartiniai lygos čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai išvykoje rezultatu
20 titulų su VDU iškovojęs strategas: dabartinis "Žalgiris" įveiktų auksinį 80-ųjų
Jūsų dėmesiui – naujausia Lietuvos krepšinio federacijos laida „Energija pergalėms“, kurią pristato kompanija „Elektrum“.Laidoje svečiuojasi ilgametis Vytauto
LSKL čempionams ir vicečempionais svilo padai: išsikapstyta paskutinėmis sekundėmis
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate šįkart pergales šventė visi trys praėjusio sezono medalininkai: čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai
Žalgiriečiai laimėjo išvykoje ir be pagrindinių žaidėjų, lyderių dvikovą laimėjo "Telšiai"
10 pergalę „7bet-NKL“ sezone pasiekė Kauno „Žalgiris-2“ (10-6), kuris išvykoje 79:68 (15:23, 18:13, 19:15, 27:17) įveikė „Jurbarką-Karį“ (10-7).Kauniečių
VDU suplukę bėgo į dušą, vicečempionams – antausis Klaipėdoje ir pirmoji Vilnius TECH pergalė
Daugkartiniams Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionams dvikova namuose prieš Kauno kolegijos (KK) studentus susiklostė ne taip, kaip jie planavo – teko dėl pergalės

Krepšinio torentai (220) 10.22 16:33
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07