Spurtą 22:0 surengę lietuviai pusfinalyje po pratęsimo įveikė Rusiją

FIBA nuotr.
Ketvirtajame kėlinyje per 5 minutes spurtą 15:0 surengusi Remigijaus Bradausko treniruojama Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė FIBA Challenger turnyro A grupės pusfinalyje nustebino net visko mačiusius – po pratęsimo rezultatu 79:84 (19:20, 21:15, 22:12, 9:25, 8:13) patiesė bendraamžius iš Rusijos.

Likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes ketvirtajame kėlinyje lietuviai turėjo 15 taškų deficitą (71:56), tačiau surengė spurtą 15:0, taip išlygindama rezultatą (71:71). Pratęsimo pradžioje ir toliau dominavusi Lietuvos šešiolikmečių rinktinė nutolo iki 7 taškų (71:78), taip bendrą spurto rezultatą padidindama net iki 22:0.

Visgi bendraamžiai iš Rusijos priartėjo (78:80), o likus žaisti 22 sekundes pratęsime lietuviai turėjo 3 taškų pranašumą (79:82). Per likusį laiką rusai stebuklo nesukūrė ir fantastišką pergalę šventė lietuviai – 79:84

Jau rytoj lietuviai žais finale – A grupės mūšyje dėl 1-osios vietos Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė susitiks su Prancūzijos ir Rumunijos poros laimėtoju.

Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinės gretose 19 taškų pelnė ir 16 kamuolių atkovojo Ernestas Matulevič, Petras Padegimas pridėjo 17 taškų, Kristupo Kepežinsko (9 rez. perd) ir Justo Žiubrio sąskaitose po 15 taškų.

Mačą sėkmingai pradėję lietuviai dar prieš įpusėjant kėliniui susikrovė 7 taškų pranašumą (10:17). Vis tik rusai atsakė spurtu 9:3 ir sumažino skirtumą tarp komandų iki minimumo (19:20).

Antrajame ketvirtyje Rusijos rinktinė netruko išsiveržti į priekį (26:25) ir net nutolti iki 7 taškų ribos (39:32). Kiek skirtumą sumažinę lietuviai prieš ilgąją pertrauką atsiliko 5 taškais (40:35).

Į aikštelę žengę lietuviai trečiajame kėlinyje stipriai strigo – 18:5 spurtą surengę rusai turėjo net 18 taškų persvarą (58:40). Po trijų kėlinių Lietuvos šešiolikmečių rinktinė turėjo 15 taškų deficitą (62:47).

Lemiame rungtynių kėlinyje vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė – likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes ketvirtajame ketvirtyje komandas skyrė 15 taškų (71:56), tačiau tuomet lietuviai surengė įspūdingą spurtą 15:0 ir po Ernesto Matulevič dvitaškio išlygino rezultatą (71:71). Lemiamos atakos nebuvo sėkmingos nei vienai komandai – po 40 minučių esantis lygus rezultatas pareikalavo pratęsimo (71:71).

Pratęsime lietuviai tęsė savo spurtą iki 22:0, taip nutoldami iki 7 taškų žymos (71:78). Per likusį laiką Lietuvos šešiolikmečių rinktinė iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir šventė įspūdingą pergalę – 79:84.

Pirmosiose turnyro rungtynėse (rugpjūčio 16 d.) Lietuvos šešiolikmečių rinktinė nusileido rusams (65:73), antrajame mače (rugpjūčio 17 d.) užtikrintai įveikė rumunus (71:52), o trečiajame pripažino prancūzų pranašumą (63:71).

Kartu su U16 vaikinų rinktinės vyriausiuoju treneriu R. Bradausku darbuojasi treneriai Ignas Pagalys ir Karolis Čyžius, fizinio pasirengimo treneris Jurgis Gurevičius bei kineziterapeutė Austėja Miniotaitė.

FIBA Challenger turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. U16 vaikinų turnyras vykta 4 Europos miestuose, kuriuose rungiasi 31 komanda.

Lietuviai rungtyniauja Skopjės mieste Šiaurės Makedonijoje, taip pat turnyrai vyksta Sofijoje (Rumunija), Novi Sade (Serbija) ir Prištinoje (Kosovas).

Revoliucija Europoje? NBA pradėjo derybas su FIBA dėl pozicijų Senajame žemyne
NBA pradėjo pirmuosius darbus, jog netolimoje ateityje Senajame žemyne turėtų savo klubinių komandų turnyrą, praneša skirtingi šaltiniai.Ispanijos dienraštis „Marca“
Lietuva bendrame FIBA 3×3 pasauliniame reitinge pakilo į pirmąją vietą
Atnaujintame FIBA 3×3 bendrame vyrų ir moterų rinktinių pasauliniame reitinge pakilo į pirmąją vietą – tai aukščiausia vieta per visą šalies istoriją.Šiuo metu
Mozgovo agentas papasakojo apie ruso karjeros ateitį
Į Rusijos rinktinę grįžusio veterano Timofejaus Mozgovo agentas Stanislavas Ryžovas papasakojo apie savo kliento karjeros ateitį."Timofejus treniruojasi su Andrejaus Malcevo treniruojama "Chimki"
Finansinį krachą patyręs "Chimki" klubas įregistruotas Superlygoje
Finansinę krizę patyręs  Rusijos krepšinio grandas Maskvos srities "Chimki" klubas penktadienį oficialiai paskelbė 2021-2022 metų sezone dalyvausiantis šalies antrojoje
Kirilenko: kiekvienas mūsų klubas turi rasti 15-20 minučių rusui žaidėjui
Rusijos krepšinio federacijos prezidentas Andrejus Kirilenka paragino šalies klubus suteikti 15-20 minučių žaidimo vietiniams jauniems krepšininkams, o jaunimui patarė nebijoti
Rusijos žvaigždė Švedas: perspėjau Kirilenką ir Bazarevičių, kad rinktinėje nebežaisiu
Rusijos krepšinio superžvaigždė Aleksejus Švedas kategoriškai atsakė į "Match TV" klausimą, ar dar apsivilks rinktinės marškinėlius."Nesvarstoma. Perspėjau
Tautų lygos finale vaikinai krito finale, merginos pasirodė kukliau
Penktajame FIBA 3×3 Tautų lygos „U21“ konferencijos etape Lietuvos 3×3 U21 rinktinėms sekėsi skirtingai – vaikinai finale nusileido čekams, o merginos užėmė 5-ąją
Lietuvos vaikinų ir merginų rinktinės – FIBA 3×3 Tautų lygos čempionės
Jau penktajame FIBA 3×3 U23 Tautų lygos čempionų titulus užsitikrinusios Lietuvos 3×3 U23 vaikinų ir merginų rinktinės apsukų nemažino ir šeštajame etape – vaikinai
Šešiolikmečiai finale nusileido prancūzams, tačiau užsitikrino vietą pasaulio čempionate
Šeštadienio vakarą finišavo FIBA Challenger turnyras. Remigijaus Bardausko treniruojama Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė turnyro finale 57:51 (15:2, 14:21,
Ketvirtajame kėlinyje per 5 minutes spurtą 15:0 surengusi Remigijaus Bradausko treniruojama Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė FIBA Challenger turnyro A grupės pusfinalyje nustebino
Šešiolikmečiai turėjo pripažinti prancūzų pranašumą
Trečiosiose FIBA Challenger turnyro rungtynėse Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinei sėkmės pritrūko – Remigijaus Bardausko auklėtiniai 71:63 (17:10, 13:20, 20:16, 21:17)
FIBA Challenger turnyre šešiolikmečiai sutriuškino rumunus
Po dramatiškos vakarykštės nesėkmės FIBA Challenger turnyre Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė atsitiesė. Remigijaus Bradausko kariauna 71:52 (17:10, 20:22, 26:7,
Šešiolikmečiai turnyrą pradėjo pralaimėjimu rusams
FIBA Challenger turnyrą pradėjusi Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė patyrė nesėkmę. Remigijaus Bardausko auklėtiniai pirmadienio vakarą 65:73 (10:12, 15:17, 22:23, 18:21)
Rusai išmesti už olimpinio krepšinio turnyro borto, italai įveikė puertorikiečius
Vos vienu laipteliu už Lietuvos rinktinę FIBA reitinge žemiau esantiems Rusijos krepšininkams nesėkmingai susiklostė olimpinės atrankos turnyras Splite.Pirmame ture 64:72 neatsilaikę prieš
Rusijos rinktinės strategą sužavėjo Lietuvos nacionalinės ekipos "dydis"
Po pralaimėjimo kontrolinėse rungtynėse lietuviams, taip pat olimpinei atrankai besirengiančios Rusijos nacionalinės ekipos strategas Sergejus Bazarevičius neslėpė sutikęs kol kas pajėgiausią
Lietuvos rinktinė nukovė rusus
Lietuvos vyrų rinktinė tęsia pasirengimą olimpiniam krepšinio atrankos turnyrui. Mūsų šalies nacionalinė komanda antradienį (birželio 22 d.) Kaune susitiko su Rusijos ekipa ir nugalėjo
Paskelbta, kurie žaidėjai praleis šios dienos rungtynes su Rusija (Kalniečio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šį vakarą „Žalgirio“ arenose sužais antrąsias kontrolines rungtynes šiame pasiruošimo etape. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai
Netrukus su Lietuva susitiksiantys rusai įtikinamai įveikė turkus (laimėjo ir serbai bei italai)
FIBA Olimpiniam atrankos turnyrams besirengiančios komandos aštrina ginklus kontrolinėse rungtynėse. Šeštadienį pergales iškovojo Serbijos, Italijos ir Rusijos nacionalinės
FIBA prezidentas sustabdė įgaliojimus dėl seksualinio priekabiavimo skandalo
Nominalus Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) vadovas Hamane Niangas laikinai pasitraukė iš pareigų, kol bus vykdomas seksualinio priekabiavimo jo gimtinėje Malyje tyrimas.Žmogaus
Olimpiniam atrankos turnyrui besirengiantys lenkai nusileido rusams
Lenkijoje „Energia“ taurės finale sekmadienį jėgas išbandė šios šalies rinktinė ir Rusijos nacionalinė komanda. Susitikimą 78:63 (8:14, 22:19, 28:19, 20:11) laimėjo
 Į Tokijo žaidynes nusitaikiusi Rusijos rinktinė varžovus surakino geležinėje gynyboje
Rusijos krepšinio rinktinė pergalingai startavo Glivicėje, Lenkijoje, vykstančiame kontroliniame keturių komandų turnyre.Rusai pusfinalyje net 69:42 (20:8, 13:10, 22:9, 14:15) nepasigailėjo
Gomelskis: jei vertinti rinktines, Rusijos krepšinis degraduoja
Garsus Rusijos komentatorius bei sporto analitikas Vladimiras Gomelskis įvertino dabartinį savo šalies krepšinio lygį.Vienas eksperto tinklalapio lankytojų paklausė, ar Rusijos krepšinis
Europos jaunimo čempionatus pakeis alternatyvūs turnyrai
Šiandien vykusiame FIBA valdybos posėdyje buvo nuspręsta, jog vasarą vietoje Europos jaunimo krepšinio čempionatų vyks U16, U18, U20 amžiaus grupių „Challenger“ turnyrai.
FIBA apsisprendė: Čempionų lygos finalai vyks Rusijoje
2020-2021 m. FIBA Čempionų lygos laimėtojai paaiškės Rusijos mieste Žemutiniame Naugarde.Jame gegužės 5-9 dienomis bus surengtas lygos finalo aštuoneto turnyras, į kurį pateko komandos
Ypatinga garbė: FIBA Šlovės muziejų papildys vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) kaip ir kasmet paskelbė 12 asmenybių, kurios bus inauguruotos į Šlovės muziejų.Tarp naujokų atsidūrė ir legendinio Lietuvos krepšininko
Europos čempionas Šabalkinas po konflikto su taksi vairuotoju pakliuvo medikų globon
2007 metų Europos čempionas Rusijos rinktinės gretose Nikita Šabalkinas atsidūrė medikų globoje po to, kai Maskvos centre jį partrenkė automobilis.Incidentas įvyko pėsčiųjų perėjoje,
Atnaujintame FIBA reitinge vyrų rinktinė išlaikė turėtą poziciją
FIBA atnaujino pasaulio krepšinio rinktinių reitingą po trečiojo FIBA ​​žemyninės taurės kvalifikacinių varžybų lango. JAV išlaikė aukščiausią vietą reitinge, o į
Kirilenka apgailestauja dėl Eurolygos užsispyrimo: būtų idealu, jei rinktinėse žaistų geriausieji
Rusijos krepšinio federacijos prezidentas Andrejus Kirilenka pasidžiaugė savo šalies nacionalinės ekipos sėkme atrankoje į 2022 metų Europos čempionatą, tačiau atkreipė dėmesį,