Naujienos kraunasi...

Sunkesnio finalo laukiantis Giedraitis: šį sezoną "Rytas" yra stipresnis už "Žalgirį"

Sunkesnio finalo laukiantis Giedraitis: šį sezoną "Rytas" yra stipresnis už "Žalgirį"
LKL nuotr.
3:1 – taip baigėsi „Betsafe-LKL“ pusfinalio serija tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“. Jei kažkas prieš sezoną būtų sakęs, jog rezultatas nusimato toks, patikėjusių tuo ko gero būtų vienetai.

Vis tik viso sezono metu savimi tikėjo „Lietkabelio“ vyrai, demonstravę solidų žaidimą tiek vietiniame, tiek tarptautiniame fronte.

„Jau kai žaidėme su „Žalgiriu“ paskutines reguliaraus sezono rungtynes, įveikėme juos nemažu skirtumu. Tada supratome, jog šansai pusfinalyje irgi yra dideli“, – LKL.lt svetainei sakė Dovydas Giedraitis.

Jaunasis „Lietkabelio“ talentas su nekantrumu laukia finalo serijos ir galimybės pasiekti istorinį titulą savo neilgoje karjeroje. Nors D.Giedraitis yra tarp pretendentų į labiausiai patobulėjusio „Betsafe-LKL“ žaidėjo prizą, to jis nesureikšmina – svarbiausia laimėti titulą, sako jis.

„Rytas“ reguliarų sezoną baigė pirmoje vietoje, tai rimtas pasiekimas. Finalas, be abejo, bus sunkesnis, nes varžovų komanda susižaidusi, neturėjusi pasikeitimų, gal tai jiems padės“, – varžovų privalumus vardino jis.

Vis tik Panevėžys pasiruošęs kautis iki galo.

„Esame labai lygios komandos. Daug ką reikš psichologiniai dalykai, ar kažkuri komanda nesulūš vienu ar kitu momentu. Mažos detalės nulems šią seriją“, – mano D.Giedraitis.

„Betsafe-LKL“ finalo serija startuos jau ketvirtadienį, 18.30 val., sostinėje. Rungtynes transliuos BTV televizija ir Go3.

– Kokios „Lietkabelio“ ekipos nuotaikos artėjant „Betsafe-LKL“ finalui?

– Nuotaikos geros, emocija – gera, bet turime išlikti susikaupę, dar nieko tokio nenuveikėme. Susikaupę laukiame artėjančių rungtynių.

– Kiek didelė šventė Panevėžiui buvo patekimas į „Betsafe-LKL“ finalą?

– Šventė tikrai didelė, vis tik „Žalgiris“ į finalą nepateko pirmąkart istorijoje, o tai įvyko dėl „Lietkabelio“ ekipos. Manau, žmonėms šventė didelė, tačiau ją galima padaryti dar didesne, jei įveiksime „Rytą“ finale.

– Eliminuoti žalgiriečius pasitaiko ne kasdien, ar jums tai bene džiugiausia karjeros akimirka?

– Manau, kad ne tik man, bet ir kitiems žaidėjams įveikti „Žalgirį“ serijoje yra kažkas tokio, kas neįvyksta kasmet. Ypač kalbu apie lietuvius, nes manau, kad kiekvieno iš jų tikslas yra nugalėti „Žalgirį“. Šis pasiekimas smagus visiems.

– Kaip šios pusfinalio serijos metu auginote pasitikėjimą savimi? Nes kraujo skonį pajutote nuo pirmo susitikimo.

– Jau kai žaidėme su „Žalgiriu“ paskutines reguliaraus sezono rungtynes, įveikėme juos nemažu skirtumu. Tada supratome, jog šansai pusfinalyje irgi yra dideli. Po pirmų rungtynių, be abejo, nuotaikos nebuvo geros, visi viduje buvome pikti, kad pralaimėjome, nors, manyčiau, turėjome laimėti. Dėl to gavosi, kad energija su kiekvienomis rungtynėmis augo ir laimėjome seriją 3:1.

– Galima sakyti, kad apmaudus pralaimėjimas serijos pradžioje jums kažkiek pravertė emociškai, įpūtęs sportinio pykčio?

– Be abejo, kiekvienas po tų rungtynių ėmėme galvoti, ką galėjome padaryti kitaip, kad nebūtų reikėję žaisti lemiamų atakų, kad skirtumas būtų didesnis, gal galėjome būti atidesni ar kažką sužaisti geriau. Gerai, kad nepalūžome po tų rungtynių ir kaip tik turėjome geresnę energiją vėliau.

– Ar buvo daug jaudulio prieš paskutinį serijos mačą namuose? Kai lieka žingsnis iki tikslo, atrodo, atsiranda galimybė perdegti.

– Jaudulio buvo daugiau nei visada, ypač pradžioje, manau, tai matėsi. Pradėjome rungtynes blogai – 0:8. Susirinko daug sirgalių, pirmąkart tiek šį sezoną, tad jautėsi ir kitokia atmosfera. Jaudulys tikrai jautėsi, bet svarbiausia, kad nepasimetėme, išlikome kartu ir nuvažiavome į pergalę.

– Ar nebuvo pačiam keista dėl to, kad „Žalgiris“ net išgyvenimo mūšyje nemetė didesnio iššūkio?

– Nežinau, paskutiniu metu „Žalgiriui“ trūko energijos, susižaidimo. Vis tik trečias treneris per sezoną yra daug. Galbūt treneriai nespėjo pritaikyti savų sistemų. Manau, kad didžiąja dalimi susitvarkėme patys, demonstravome savo žaidimą ir nesitaikėme prie „Žalgirio“. Bandėme daryti, kad kauniečiai taikytųsi prie mūsų.

– Kaip manote, ar „Betsafe-LKL“ finalas nusimato sunkesnis nei pusfinalis?

– „Rytas“ reguliarų sezoną baigė pirmoje vietoje, tai rimtas pasiekimas. Finalas, be abejo, bus sunkesnis, nes varžovų komanda susižaidusi, neturėjusi pasikeitimų, gal tai jiems padės. Nepaisant to, turime žaisti savo žaidimą, nesitaikyti prie jų ir, manau, viskas bus gerai.

– Kas bus svarbiausia, norint serijoje nugalėti vilniečius?

– Labai svarbus bus pirmasis mačas, vis tik žaisime ASG arenoje, o ne „Jeep“ arenoje. Galima sakyti, kad abi komandos žais lyg išvykoje, nes „Rytas“ treniruojasi mažesnėje arenoje. Pavykus iškovoti pergalę pirmame mače, tai būtų didelis pliusas mums. Turime laikytis žaidybinio plano, rodyti savo žaidimą – daug labai nereikia.

– Minėjote arenų skirtumus: ar žaidimas ASG arenoje svečiams didelis privalumas, kuomet jie vyksta į Vilnių?

– Skirtumas yra, nes „Jeep“ arenoje erdvė mažesnė, sirgaliai sėdi arčiau, labiau iš vienos pusės. ASG arenoje jie yra didesnėje erdvėse ir sėdi iš visų pusių, kaip ir „Cido“ arenoje. Manau, kad mums yra geriau, kad pirmąjį mačą žaisime ASG arenoje.

– Kokių privalumų prieš „Rytą“ gali turėti panevėžiečiai?

– Ryškios persvaros neišskirčiau, nes esame labai lygios komandos. Daug ką reikš psichologiniai dalykai, ar kažkuri komanda nesulūš vienu ar kitu momentu. Mažos detalės nulems šią seriją.

– Yra nuomonių, jog „Lietkabeliui“, kuris pusfinalyje eliminavo čempionus, pralaimėjus finale, tai būtų itin prasta sezono pabaiga. Ar sutinkate, kad nepasinaudojimas tokiu šansų būtų itin apmaudus Panevėžio ekipai?

– Geriau tokių dalykų nesulaukti, laimėti ir viskas (Šypsosi). Nugalėjome „Žalgirį“, bet reguliariame sezone „Rytas“ buvo pirmoje vietoje, tai daug ką pasako, kad gal šį sezoną „Rytas“ yra stipresnis už „Žalgirį“. Turime ateiti, padaryti darbą, kad nebūtų jokių kalbų.

– Kaip pats vertinate savo progresą šio sezono metu?

– Buvo visko, ir gerų momentų, ir blogesnių, bet treneris manimi pasitikėjo, tai man davė daug. Jis ir dabar manimi pasitiki, tad stengiuosi išnaudoti minutes ir daryti tai, ko treneris prašo. Man asmeniškai sezonas neblogas, bet noriu iš savęs išspausti daugiau, o kaip gausis, pažiūrėsime per likusią seriją.

– Kur jaučiatės patobulėjęs labiausiai?

– Kai Radičevičius buvo iškritęs iš rikiuotės, nemažai žaidžiau įžaidėjo pozicijoje. Dabar solidžiau jaučiuosi šioje pozicijoje. Komandoje nėra vieno išskirtinio lyderio, kaskart sužaisti gali kitas, tad taip tampu dar labiau komandiniu žaidėju.

– Smagu, kad esate tarp pretendentų į labiausiai patobulėjusio „Betsafe-LKL“ žaidėjo prizą?

– Aš į tokius dalykus nesikoncentruoju, beveik nesureikšminu jų, nes krepšinis komandinis sportas, individualūs laimėjimai nelabai ką reiškia. Smagu, kad mane pamini, bet tikslas vienas – laimėti „Betsafe-LKL“. O kiti apdovanojimai – malonus bonusas.

– Kiek patirties ir brandos šiemet pasisemsite iš tokių įdomių ir intriguojančių atkrintamųjų?

– Manau, kad daug, nes žaidžiame prieš labai pajėgias komandas, Europos taurėje taip pat žaidėme su „Virtus“, kuri tapo čempione. Patirtis – neįtikėtina, tikiuosi, pasiimsiu iš to maksimumą ir man tai padės karjeroje.

Visą sezoną „Lietkabelio“ sirgaliai ne taip aktyviai palaikė komandą „Cido“ arenoje, bet pagaliau sulaukėte jų minios pastarosiose rungtynėse. Kokios emocijos, pagaliau pajutus, ką reiškia pilna „Cido“ arena?

– Žaisti buvo labai smagu, bet, kaip minėjau, jautėsi jauduliukas. Jei išlaikysime tokią pat atmosferą viso finalo metu, viskas bus labai gerai. Dėl tokių arenų žaidžiame, kuo daugiau sirgalių ateis palaikyti, tuo komandai seksis geriau.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Šiaulius" palieka aukščiausias Lietuvos krepšininkas
"Šiaulius" palieka aukščiausias Lietuvos krepšininkas
Aukščiausias Lietuvos krepšinio lygos krepšininkas Jonas Paukštė po dviejų sezonų Šiauliuose palieka Saulės miesto komandą. „Šiaulių“ krepšinio
"Šiauliai" sužinojo FIBA verdiktą – žais Čempionų lygos atrankoje
"Šiauliai" sužinojo FIBA verdiktą – žais Čempionų lygos atrankoje
Kaip reikiant šį sezoną patriukšmavęs Šiaulių „Šiaulių“ klubas sulaukė žinių iš FIBA Čempionų lygos turnyro organizatorių.Pusfinalį tiek LKL čempionate,
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių komandoje – NCAA riungtyniavęs lietuvis (Mačiulio komentaras)
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ toliau tęsia komandos komplektavimo darbus. Komandos sudėtį  papildė 24-erių metų, 203 cm ūgio puolėjas Justinu Marcinkevičiumi, su kuriuo pasirašyta
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Jonavoje sezoną užbaigęs Zdanavičius keliasi į lietuvių pamėgtą Slovakijos klubą
Praėjusį sezoną Islandijoje pradėjęs bei žiemos pradžioje į Lietuvą grįžęs Tomas Zdanavičius vėl rungtyniaus užsienyje.Vilnietis pasirašė su vienu garsiausių Slovakijos krepšinio
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Stenionis į "Žalgirio" sistemą negrįš – įspūdingo metimo autorius lieka "Nevėžyje"
Sausio pabaigoje Kauno "Žalgiris" paskolino dublerių komandai atstovavusį Dominyką Stenionį Kėdainių "Nevėžis-Optibet" klubui.Pasibaigus sezonui "Žalgiris" nusprendė
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Šiauliuose sezoną baigęs Sanonas keliasi į Europos taurėje debiutuosiantį Ukrainos klubą
Sezoną Šiaulių "Šiauliai-7bet" komandoje užbaigęs Issufas Sanonas karjerą tęs gimtosios Ukrainos ekipoje.2018 metais NBA naujokų biržoje Vašington "Wizards"
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Janavičius: galbūt dauguma norėjo, kad laimėtų "Žalgiris", bet man svarbiausia, kad būtų intriga
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) vasaros stovykloje apsilankė daugiausiai rezultatyvių perdavimų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) istorijoje atlikęs Žygimantas Janavičius.Praėjusį
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
LKL finalo serijos paskutinės rungtynės – teisėjų akimis
Vilniaus „Rytas“ turėjo galimybę savo tvirtovėje iškovoti „Betsafe-LKL“ titulą ir tai sėkmingai padarė.Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje
Veteranas M. Gasolis padėjo Žironos klubui sugrįžti į ACB
Veteranas M. Gasolis padėjo Žironos klubui sugrįžti į ACB
37-erių metų Marcas Gasolis sugrįžo rungtyniauti į Ispanijos antrąjį divizioną, kad išvestų savo buvusią karjeros saulėtekio komandą į aukščiausiąją lygą ir tai įgyvendinti
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Į gimtinę grįžęs "Lietkabelio" treneris: serbai Lietuvoje kenčia nuo antirusiškos isterijos
Lietuvos krepšinio vicečempionų Panevėžio „Lietkabelio“ komandos vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas grįžo į gimtinę ir pasidalino savo sezono įspūdžiais serbiškos
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Problemų asistuoti Maksvyčiui nematantis Žibėnas: vardan tos Lietuvos mes tikrai nieko vienas nuo kito neslėpsime
Geriausias šio sezono LKL treneris Giedrius Žibėnas šiemet neturėjo progos šalia šoninės linijos pasigalynėti su Kaziu Maksvyčiu. Pastarasis girgždančio Kauno „Žalgirio“
Vilnių paliekantis Buva: nuo pirmos dienos tikėjau, kad galime laimėti titulą
Vilnių paliekantis Buva: nuo pirmos dienos tikėjau, kad galime laimėti titulą
Du sezonus Vilniuje praleidęs ir 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono naudingiausiu žaidėju tapęs Ivanas Buva palieka sostinę – Vilniaus „Rytas“ skiriasi su
"Šiauliai" išsiskyrė su gynėju
"Šiauliai" išsiskyrė su gynėju
„Šiaulių“ krepšinio klubas pasinaudojo sutartyje numatyta galimybe ir nusprendė nebepratęsti sutarties su Ernestu Jonkumi. Įžaidėjas geltonuosius marškinėlius vilkėjo
"Lietkabelis" lieka Europos taurėje, debiutuos Rygoje žaisiantys Ukrainos čempionai
"Lietkabelis" lieka Europos taurėje, debiutuos Rygoje žaisiantys Ukrainos čempionai
Ketvirtadienį paaiškėjo 2022-2023 metų sezono Europos taurės dalyvės. Bolonijos „Virtus“, Belgrado „Partiza“ ir Valensijos „Basket“ persikėlus į Eurolygą,
"Ryto" aukcione parduoto LKL čempionų žiedo kaina šoktelėjo 100 kartų
"Ryto" aukcione parduoto LKL čempionų žiedo kaina šoktelėjo 100 kartų
Dar šios savaitės pradžioje Vilniaus „Ryto“ komanda iškilmingoje ceremonijoje gavo LKL aukso žiedus. Vieną iš jų klubas pardavė aukcione už keturženklę sumą.Beveik
Žibėti Vilniuje ir toliau pasiryžęs Žibėnas "Ryto" kartelę nori pakelti dar aukščiau (akiratyje – ir buvusių varžovų žaidėjai)
Žibėti Vilniuje ir toliau pasiryžęs Žibėnas "Ryto" kartelę nori pakelti dar aukščiau (akiratyje – ir buvusių varžovų žaidėjai)
Nuo beveik niekam negirdėto asistento ir laikinojo trenerio – iki ilgametę sausrą Vilniuje žaibiškai nutraukusio ir šlovę pelniusio stratego. Tokį kelią Giedrius Žibėnas sukorė
LKL sezono MVP bei "Ryto" atakų lyderis karjerą tęs Japonijoje
LKL sezono MVP bei "Ryto" atakų lyderis karjerą tęs Japonijoje
Pirmą kartą karjeroje čempionu tapęs Vilniaus "Ryto" atakų lyderis Ivanas Buva karjerą tęs labai toli nuo Lietuvos.Kroatas 15min.lt sporto redaktoriui Kęstui Rimkui prasitarė, kad keliasi
Butkevičius gali apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Butkevičius gali apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Lietuvos čempionu bei finalo MVP tapęs Vilniaus "Ryto" kapitonas Arnas Butkevičius netrukus gali apsivilkti Kauno "Žalgirio" marškinėlius.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas
Išdalinti LKL apdovanojimai: metų treneris – Žibėnas, finalo MVP – Butkevičius
Išdalinti LKL apdovanojimai: metų treneris – Žibėnas, finalo MVP – Butkevičius
2021-2022 metų sezono „Betsafe-LKL“ čempionams Vilniaus „Ryto“ krepšininkams, treneriams ir personalo nariams pirmadienį įteikiami čempionų žiedai, iškilmingoje
Maksvytis: pasakysiu, kad "Žalgirio" kėdė yra žymiai karštesnė nei rinktinės
Maksvytis: pasakysiu, kad "Žalgirio" kėdė yra žymiai karštesnė nei rinktinės
„Beviltiškas „Žalgirio“ pralaimėjimas“, „istorinė nesėkmė“, „amžiaus fiasko“, „didžiausia visų laikų LKL sensacija“ – tokios
Lavrinovičiai prieš paskutinį savo šokį: galvojome, užsidirbsime pinigų ir nieko nebeveiksime, bet mes – ne tokie žmonės
Lavrinovičiai prieš paskutinį savo šokį: galvojome, užsidirbsime pinigų ir nieko nebeveiksime, bet mes – ne tokie žmonės (1)
Broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai savo profesionalų karjerą pradėjo prieš jau beveik 25-erius metus, kai 1997-ųjų rudenį su Alytaus „Alitos“ klubo
LKL debiutantai pristatė pirmąjį naujoką
LKL debiutantai pristatė pirmąjį naujoką
LKL čempionate debiutuosiantis "Gargždų" klubas penktadienį oficialiai pristatė pirmąjį naujoką.Juo tapo kretingiškis Aurimas Urbonas praėjusį sezoną  vilkėjęs Marijampolės
"Lietkabelį" pasveikinusi miesto savivaldybė įteikė ir solidų čekį
"Lietkabelį" pasveikinusi miesto savivaldybė įteikė ir solidų čekį
Šiandien Dailės galerijoje buvo priimti „Lietkabelio“ krepšininkai, jų treneriai, klubo vadovai ir įteiktos padėkos už Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)
Pristatyti LKL čempionų žiedai, jų įteikimą bei kitų nominacijų apdovanojimus transliuos tiesiogiai
Pristatyti LKL čempionų žiedai, jų įteikimą bei kitų nominacijų apdovanojimus transliuos tiesiogiai
2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ čempionams Vilniaus „Ryto“ krepšininkams, treneriams ir personalo nariams, pirmadienį bus įteikti čempionų žiedai.Žiedus kuriantys PREMIÈRE
Buva: šį titulą skiriu savo idealui Petrovičiui
Buva: šį titulą skiriu savo idealui Petrovičiui
Vilniaus „Rytas“ savo tvirtovėje iškovojo „Betsafe-LKL“ titulą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje 79:76 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“
Maksvytis: Eurolygoje galbūt reiktų daugiau legionierių, žiūrint į Lietuvos krepšinį – daugiau lietuvių
Maksvytis: Eurolygoje galbūt reiktų daugiau legionierių, žiūrint į Lietuvos krepšinį – daugiau lietuvių
Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis jau kibo į ankstyvuosius pasiruošimo naujajam sezonui darbus bei kartu su klubo vadovybe darbuojasi vasaros žaidėjų
LKL finalus stebėjo daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų
LKL finalus stebėjo daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų
Antradienį Vilniaus „Rytas“ savo tvirtovėje iškovojo „Betsafe-LKL“ titulą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai pilnoje „Jeep“ arenoje 79:76 įveikė
Gražiausius LKL finalų momentus sukūrė čempionai
Gražiausius LKL finalų momentus sukūrė čempionai
Portalas LKL.lt lygos aistruoliams pristato paskutinį šio sezono gražiausių momentų rinkinį, kuriame – epizodai iš „Betsafe-LKL“ didžiojo ir mažojo finalų serijų.Penketuką

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime