Naujienos kraunasi...

Ukrainos krepšinio vilkui norisi staugti: toks jausmas, kad karas visiems – pelningas reikalas

Autorius: Mindaugas Augustis, DELFI.


Aleksandras Volkovas lietuviams visada buvo pirmiausia aršus Kauno „Žalgirio“ konkurentas, tarpusavio mūšiuose tempdavęs Kijevo „Budivelnik“ ar Maskvos CSKA. Bet Rusijos invazija į Ukrainą perstumdė barikadas. Pats nuo rusiškos raketos nukentėjęs legendinis ukrainiečių aukštaūgis dabar kreipiasi į visą pasaulį, prašydamas taikos savo šaliai, rašo Krepšinis.lt.

„Čia pabuvęs pasijaučiau 20 metų jaunesnis. Tikiu, kad po dvejų metų blogiau nebus, ir Ukraina surengs geriausią Europos čempionatą istorijoje“, – 2013-aisiais viešėdamas Liublianoje, sakė A. Volkovas.

Tuometis Ukrainos krepšinio federacijos (FBU) prezidentas į sidabrą Jono Kazlausko treniruotai Lietuvos rinktinei atnešusias pirmenybes Slovėnijoje atkako su diplomatine misija – reklamuoti 2015 metais šešiuose Ukrainos miestuose turėjusį įvykti kitą žemyno čempionatą.

Per specialų renginį finalo dieną „Stožice“ arenoje A. Volkovas pristatė oficialų būsimo turnyro logotipą, apdalino žurnalistus juo papuoštais suvenyrais.

Tik pastarieji veikiai tapo kolekcine retenybe – po penkių mėnesių „žalieji žmogeliukai“ okupavo Krymą, Donbase prasidėjo sekinantis karas su separatistais, o Europos čempionatas buvo iškeltas į kitas valstybes.

Po dešimties metų – 2025-aisiais – skola turėjo būti grąžinta. Ukrainiečiai jau nebekalbėjo apie „geriausią čempionatą istorijoje“. Vis dėlto planavo surengti vienos iš pirmo etapo grupių varžybas.

Tačiau atėjo 2022-ųjų vasaris, ir dangus virš Ukrainos vėl paraudo nuo liepsnų.

„Nežinau, ką ir pasakyti... Tokia likimo ironija“, – atsiduso A. Volkovas.

Antrą sykį Rusijos puolimas nuvijo nuo Ukrainos Europos pirmenybes – nors Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) sako pasiryžusi laukti iki ateinančio lapkričio vildamasi, jog situacija šalyje normalizuosis, beveik akivaizdu, kad jai vėl teks ieškoti naujų šeimininkų.

„Ar mėginsime trečią kartą? Nežinau. Mes nepasiduodame, stengsimės iki pabaigos, bet reikia išspręsti daugybę klausimų – turiu omenyje visą šalį. Pirma reikia ją apginti, išsaugoti, o tada mes, krepšinio atstovai, turėsime bandyti atkurti kažkokią sistemą, kad krepšinis Ukrainoje nemirtų, išgyventų šį karą“, – į miglotą ateitį žvelgė A. Volkovas.

Delfi dabartinį FBU garbės prezidentą užkalbino šeštadienio rytą pakeliui į Vilniaus rotušę.

58-erių Seulo olimpinis čempionas kartu su kolegomis iš viso žemyno skubėjo į FIBA Europos padalinio („FIBA Europe“) generalinės asamblėjos posėdį.

Ant rotušės laiptų A. Volkovas pasirodė vienas paskutinių – Lietuvoje vis dar puikiai atpažįstamą 208 cm ūgio buvusį puolėją pristabdo kiekviename žingsnyje.

Daug kas nori juokais papriekaištauti už nepamirštamą tritaškį per Arvydo Sabonio rankas Kauno sporto halėje. O dabar – dar ir padrąsinti.

Rusijos bombos A. Volkovą užklupo Kijeve. Ukrainos sostinėje jis praleido 45 karo dienas, o socialiniuose tinkluose šmėkštelėjo nuotrauka, kurioje Saša užfiksuotas su maskuojančių spalvų uniforma, greta pasidėjęs šaunamąjį ginklą.

Vis dėlto balandį dukart pasaulio vicečempionas iškeliavo į JAV pas ten gyvenančias dukras.

Dabar Ukrainos krepšinio pažiba reziduoja Atlantoje – toje pačioje, kurioje 1989 metais pradėjo savo traumų užtemdytą karjerą NBA lygoje.

Prieš palikdamas tėvynę, A. Volkovas pasirūpino savo remiamos krepšinio akademijos auklėtiniais. Pagelbėjo ir A. Sabonis, ir kitas buvęs bendražygis SSRS rinktinėje Šarūnas Marčiulionis, įkurdinę būrį vaikų Lietuvoje.

Tačiau tai – paguodos lašas Ukrainos kančių jūroje, į kurią A. Volkovas mintimis dar kartą įbrido duodamas interviu Delfi.

– Ar galite bent įsivaizduoti, kaip ir kada visa ši suirutė baigsis?Delfi paklausė A. Volkovo

– Sunku suprasti. Žinote, nelengva tikėtis taikos, kai iš visų pusių sklinda tokia karinga retorika. Toks jausmas, kad karas visiems – pelningas reikalas, tik Ukraina atsidūrusi netinkamu laiku netinkamoje vietoje ir dėl to kenčia. Kiekvieną dieną žūsta mūsų žmonės, jaunuoliai, griaunama infrastruktūra, ir tai jau nieko nebejaudina. Lyg čia būtų kompiuterinis žaidimas ar kino filmas, o ne realus pasaulis.

Bet iš tikrųjų kiekvieną dieną tėvai, artimieji, bičiuliai turi gedėti naujų aukų, išgyventi naujas netektis. Tikiuosi, kad pasauliniai lyderiai, didžiosios valstybės pagaliau rimtai įvertins padėtį ir susitars, kaip iš jos išeiti – ne kariaujant, o kokiomis nors kitomis priemonėmis. Antraip viskas gali tęstis be pabaigos.

Aš, aišku, didžiuojuosi ukrainiečiais, mūsų kariuomene ir paprastais žmonėmis – kaip visi susivienijo, kaip priešinasi okupantams. Nesitikėjau, jog taip bus. Bet reikia, kad pasaulis peržiūrėtų šią situaciją. Žinoma, ačiū visiems, kurie padeda Ukrainai, tačiau norėtųsi tikėtis veiksmų, vedančių į žudynių sustabdymą. Nes kol kas visa šalis pamažu griaunama – griaunama tai, ką mes statėme, ką statė mūsų tėvai ir seneliai.

– Tiesa ar legenda, kad jūsų šeimos namas Černigove dar karo pradžioje buvo sunaikintas per bombardavimą?

– Ten buvo du butai, kuriuose gyveno mano tėvai. Vėliau jie priklausė man, viename jų pastaruoju metu gyveno mano teta. Ir į tą namą iš tiesų pataikė raketa, sunaikino. Na, kaip sunaikino – viską apvertė aukštyn kojomis, išgriovė duris, išdaužė langus. Šiuo metu mano kaimynai ten bando tvarkytis – siunčiu jiems pinigus, o jie remontuoja.

– Kalbant apie krepšinį, Rusijos krepšinio federacijos prezidentas Andrejus Kirilenka prieš kelias dienas pareiškė, neva rusai patys nusprendę šiemet nebedalyvauti tarptautinėse varžybose – ne dėl politinių, o dėl saugumo ir logistikos iššūkių. Kaip jūs vertinate tokius žodžius?

– Ką čia komentuoti... Deja, kažkada draugiška buvusi šalis dabar gyvena tarsi alternatyvioje Visatoje. Susigalvoja kažkokias priežastis, paskui įtiki jomis. Ir tai vyksta visais lygiais. Juk visa Rusijos televizija, žiniasklaida trimituoja, kad Ukrainoje vyksta kažkokia išvadavimo operacija, tik nutyli, kiek sielvarto ji atneša žmonėms. Aišku, kiekvienoje šalyje yra problemų, bet mes nieko neprašėme, kad ateitų pas mus ir išlaisvintų nuo nežinia ko.

– A. Kirilenka keliolika metų žaidė NBA, gyveno JAV – daugeliui iki šiol jis atrodė komunikabilus, vakarietiškai mąstantis vaikinas. Ar dar esate išlaikę kokius nors santykius po to, kai prasidėjo karas?

– Ne, šiandien jokių santykių tarp mūsų nebėra. Bet žinote, daug tokių normalių vaikinų ten yra. Daug žmonių Rusijoje nesuvokia, kas čia vyksta. Skambina, palaiko, bet patys kažko bijo, todėl sėdi ir tyli. Kita vertus, daug ir tokių, kuriuos paveikė propaganda, jie viskuo tiki. Deja, tokiems atrodo, kad Rusija viską daro teisingai.

– Nemanote, kad FIBA – o taip pat ir kitos sporto šakos – suspenduoti turėtų ne tik rusų komandas ir sportininkus, bet pirmiausia Rusijos nacionalinių federacijų narystę?

– Nežinau. Kaip suprantu, viskas remiasi į Olimpinę chartiją, pagal kurią sporto federacijos yra apolitiškos organizacijos ir taip toliau. Todėl Tarptautinis olimpinis komitetas, kuris nustatė sankcijų toną visoms sporto šakoms, turbūt įvertino, jog toks suspendavimas teisiškai būtų sunkiai įgyvendinamas.

Jei atvirai, aš neįsivaizduoju, kaip rusai grįš į tarptautinę sporto areną. Taip, dauguma sportininkų – normalūs žmonės, supranta, kas dedasi. Tačiau tokiomis aplinkybėmis Rusijos ir Baltarusijos dalyvavimas tarptautinėse varžybose – neįsivaizduojamas.

Rusai į Vilnių neatvyko

Neįsivaizduoja Rusijos bei Baltarusijos pagrindiniuose krepšinio turnyruose ir FIBA.

Praėjusią savaitę tiek ji, tiek Vilniuje penktadienį posėdžiavusi „FIBA Europe“ valdyba pratęsė sankcijas agresorių atstovams.

Rugsėjį Europos vyrų čempionate rusus pakeis Juodkalnija, o pasaulio moterų pirmenybėse – Puerto Rikas. Rusija ir Baltarusija eliminuotos iš 2023-iųjų planetos čempionato atrankos, jaunimo ir 3x3 krepšinio turnyrų, kito sezono vyrų Čempionų lygos ir FIBA Europos taurės varžybų, moterų Eurolygos ir Europos taurės turnyro.

Vis dėlto A. Kirilenkos vadovaujama Rusijos krepšinio federacija (RFB) lieka FIBA nare. Tiesa, šeštadienį Vilniuje vykusioje „FIBA Europe“ generalinės asamblėjos sesijoje Rusijos atstovų nebuvo.

Lietuvos sostinėje susirinko per šimtą delegatų iš 42 šalių, tarp jų – buvę įžymūs krepšininkai Jorge Garbajosa (Ispanija), Nikola Pekovičius (Juodkalnija), Stojko Vrankovičius (Kroatija), įtakingi Jeanas-Pierre‘as Siutat (Prancūzija), Ingo Weissas (Vokietija).

Vilnių taip pat aplankė FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis ir prezidentas Hamane Niangas, „FIBA Europe“ vykdantysis direktorius Kamilis Novakas ir prezidentas Turgay Demirelis.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Odomas: Kobe visą laiką kalbasi su manimi, daug ką pasako
Odomas: Kobe visą laiką kalbasi su manimi, daug ką pasako
Skandalingoji buvusi NBA žvaigždė Lamaras Odomas papasakojo, jog iki šiol negali susitaikyti su savo bičiulio bei buvusio komandos draugo, Los Andželo "Lakers" legendos Kobe Bryanto
Buvęs žalgirietis Landale'as keliasi į "Suns"
Buvęs žalgirietis Landale'as keliasi į "Suns"
Antrą kartą per tris dienas išmainytas buvęs žalgirietis Jockas Landale'as karjerą tęs Finikso "Suns" komandoje.Australas NBA lygoje debiutavo "Spurs" gretose, tačiau
Shaqo ir Pippeno sūnūs buvo pastebimi pergalingame "Lakers" mače
Shaqo ir Pippeno sūnūs buvo pastebimi pergalingame "Lakers" mače
Šiąnakt San Fransiske startavusioje Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vasaro lygoje įvyko du susitikimai.Los Andželo "Lakers" net 100:66 (29:17, 22:10, 19:14, 30:25)
Seniai nerungtyniavusi Valančiūno komandos žvaigždė pasirašys maksimalų kontraktą
Seniai nerungtyniavusi Valančiūno komandos žvaigždė pasirašys maksimalų kontraktą
Kaip ir buvo tikėtasi, Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždė bei Jono Valančiūno komandos draugas Naujojo Orleano "Pelicans" gretose Zionas Williamsonas sukirto rankomis
Lietuvos septyniolikmečiai pasaulio čempionate startavo dramatiška pergale priš šeimininkus ispanus
Lietuvos septyniolikmečiai pasaulio čempionate startavo dramatiška pergale priš šeimininkus ispanus
Šeštadienį Malagoje prasidėjusiame pasaulio jaunių vaikinų (U 17) čempionate dramatiška pergale startavo Lietuvos rinktinė.Remigijaus Bardausko auklėtiniai po įnirtingos kovos
Durantas gali tapti Valančiūno komandos draugu
Durantas gali tapti Valančiūno komandos draugu
Keletas komandų gali susigrumti dėl Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superžvaigždės bei Bruklino "Nets" lyderio Kevino Duranto, kuris neseniai paprašė būti išmainomas.Kaip
Tiek negavo net LeBronas – "Cavaliers" pasirašys su gynėju didžiausią kontraktą klubo istorijoje
Tiek negavo net LeBronas – "Cavaliers" pasirašys su gynėju didžiausią kontraktą klubo istorijoje
Klivlando "Cavaliers" atakų organizatorius Dariusas Garlandas pasirašys naują kontraktą maksimaliomis sąlygomis, ESPN pranešė krepšininko agentas Richas Paulas.Atletas
"Panathinaikos" milžinas gali grįžti į NBA – pas tautietį Giannį
"Panathinaikos" milžinas gali grįžti į NBA – pas tautietį Giannį
2021 metų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionas Milvokio "Bucks" klubas nagrinėja variantą su kontrakto pasiūlymu vienam Atėnų "Panathinaikos" lyderių Georgiui
Buvęs Tubelių bendraklubis teisinasi: LeBronas – didis žaidėjas, tiesiog negaliu sakyti, kad kažkas geresnis už mane
Buvęs Tubelių bendraklubis teisinasi: LeBronas – didis žaidėjas, tiesiog negaliu sakyti, kad kažkas geresnis už mane
Kaip jau rašėme, Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje Indianos "Pacers" aukštu šeštuoju šaukimu pasirinko buvusį Ąžuolo ir
"Rytas" toliau stiprina priekinę liniją – Vilniuje rungtyniaus Masiulis
"Rytas" toliau stiprina priekinę liniją – Vilniuje rungtyniaus Masiulis
Aiškus dar vienas krepšininkas Vilniaus „Ryto“ stovykloje. Vilniečiai pasirašė dvejų metų sutartį su praėjusį sezoną Ispanijoje rungtyniavusiu Gyčiu Masiuliu.  Kauno
Pirmasis "Lietkabelio" naujokas – Radičevičių keičiantis Peno
Pirmasis "Lietkabelio" naujokas – Radičevičių keičiantis Peno
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda turi pirmąjį naujoką – juo tapo įžaidėjas.Vienerių metų sutartis pasirašyta su 24 metų 201 cm ūgio Stefanu Peno. Gynėjas gimė Belgrade
"Lietkabelį" palikęs Kalaitzakis karjerą tęs "Panathinaikos" ekipoje
"Lietkabelį" palikęs Kalaitzakis karjerą tęs "Panathinaikos" ekipoje
Panevėžio „Lietkabelyje“ puikų sezoną sužaidęs Panagiotis Kalaitzakis grįžta į gimtinę. 23-ejų krepšininkas pasirašė ilgalaikę sutartį su Atėnų „Panathinaikos“
Rungtynių Bulgarijoje MVP išrinktas Grigonis
Rungtynių Bulgarijoje MVP išrinktas Grigonis
Į sunkią pergalę išvykoje prieš bulgarus Lietuvą vedė gynėjai – Marius Grigonis ir Ignas Brazdeikis. Po mačo komandos vyr. treneris Kazys Maksvytis „Go3 rungtynių MVP“
Su "Žalgiriu" susitaręs aukštaūgis jėgas išbandys NBA Vasaros lygoje
Su "Žalgiriu" susitaręs aukštaūgis jėgas išbandys NBA Vasaros lygoje
Kaip jau rašėme, Kauno "Žalgirio" priekinę liniją netrukus turėtų sustiprinti Kevarriusas Hayesas.Denverio "Nuggets" paskelbtoje sudėtyje NBA Vasaros lygos kovoms yra
Dorsey sprendžia, ar "Oly" marškinėlius iškeisti į Turkijos čempionų
Dorsey sprendžia, ar "Oly" marškinėlius iškeisti į Turkijos čempionų
Sėkmingą sezoną su Pirėjo "Olympiacos" komanda turėjęs amerikietis Tyleris Dorsey sprendžia, ar tęsti karjerą šioje ekipoje, ar vis dėlto pakeisti darbovietę.Pranešama,
JAV krepšininkai išvengė nemalonumų Puerto Rike
JAV krepšininkai išvengė nemalonumų Puerto Rike
Atrankoje į 2023 metų Pasaulio taurės čempionatą dar vieną pergalę įsirašė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė (4 pergalės/1 pralaimėjimas). Amerikiečiai D grupės rungtynėse
Petersas iš lietuviškosios "Baskonia" už solidų atlyginimą keliasi į Pirėją
Petersas iš lietuviškosios "Baskonia" už solidų atlyginimą keliasi į Pirėją
Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos "Baskonia" komandą palikęs Alecas Petersas ilgai be darbo nebuvo."Eurohoops.net" praneša, kad amerikietis netoli
Puolimu suabejojęs Maksvytis: kritiniu momentu galima pasitikėti Brazdeikiu (Iggy komentaras)
Puolimu suabejojęs Maksvytis: kritiniu momentu galima pasitikėti Brazdeikiu (Iggy komentaras)
Ketvirtame kėlinyje dviženkliu skirtumu atsilikusi Lietuvos krepšinio rinktinė grėsmingai krypo iš kurso, kurio uoliai laikosi šiame pasaulio čempionato atrankos cikle.Vis dėlto
Pavyzdinės lietuvių serijos vos nesugadino Eurolygos žvaigždės siautulys Bulgarijoje (čekai įveikė bosnius)
Pavyzdinės lietuvių serijos vos nesugadino Eurolygos žvaigždės siautulys Bulgarijoje (čekai įveikė bosnius)
Lietuvos krepšinio rinktinė toliau žygiuoja be kluptelėjimų pirmame pasaulio čempionato atrankos etape. Penktą pergalę iš eilės Kazio Maksvyčio auklėtiniai penktadienį nugvelbė
NBA nugriaudėjo skambūs mainai – Gobertas paliko "Jazz"
NBA nugriaudėjo skambūs mainai – Gobertas paliko "Jazz"
Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pirmąją laisvųjų agentų rinkos atidarymo dieną nugriaudėjo ir skambūs mainai, kurių epicentre atsidūrė Prancūzijos krepšinio žvaigždė
Migla išsisklaidė: "Žalgiris" pasirašė dviejų metų sutartį su Butkevičiumi
Migla išsisklaidė: "Žalgiris" pasirašė dviejų metų sutartį su Butkevičiumi
Ateinančio sezono Kauno „Žalgirio“ sudėtyje jau antrasis naujokas. Prie sutartį su klubu sudariusio Lauryno Biručio prisijungė dar vienas lietuvis Arnas Butkevičius.Lietuvos vyrų krepšinio
Buvusio LKL žaidėjo vedami ukrainiečiai į pergalių kelią grįžo Rygoje (būsimi lietuvių varžovai papildė sąskaitą)
Buvusio LKL žaidėjo vedami ukrainiečiai į pergalių kelią grįžo Rygoje (būsimi lietuvių varžovai papildė sąskaitą)
Tėvynę griaunantis karas nesutrukdė Ukrainos krepšinio rinktinei pasiekti revanšą prieš Gruzijos nacionalinę komandą pasaulio čempionato atrankos varžybose, rašo Krepšinis.lt.Namų
"Fenerbahče" pasiūlė kontraktą NBA čempionu tapusiam Bjelicai
"Fenerbahče" pasiūlė kontraktą NBA čempionu tapusiam Bjelicai
Stambulo "Fenerbahče" prarado dvi savo ryškiausias žvaigždes – Janą Vesely ir Nando Dde Colo, tačiau demonstruoja ryžtą suburti itin galingą sudėtį.Skelbiama, kad Turkijos
"Virtus" dominantis buvęs "Žalgirio" milžinas į Europą grįžti neketina
"Virtus" dominantis buvęs "Žalgirio" milžinas į Europą grįžti neketina
Hjustono "Rockets" naujokas Bobanas Marjanovičius neketina grįžti į Europą, kur pradėjo savo karjerą.Anksčiau buvo pasirodę pranešimų, kad veteraną savo gretose nori matyti
Pirmasis "Ryto" komplektacijos ėjimas – Echodas sugrįžta į Vilnių
Pirmasis "Ryto" komplektacijos ėjimas – Echodas sugrįžta į Vilnių
Vilniaus „Rytas“ žengė pirmą žingsnį formuojant puolėjų liniją kitam sezonui. „Ryto“ marškinėlius ir vėl užsivilks ketverius metus sostinės klubo vardą gynęs
Birutį gyręs Maksvytis – apie būtinybę sustabdyti bulgarų lyderius ir varžovų braižą
Birutį gyręs Maksvytis – apie būtinybę sustabdyti bulgarų lyderius ir varžovų braižą
Lietuvos krepšininkai penktadienį ir pirmadienį žais dvejas 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionato atrankos varžybų rungtynes su Bulgarija (išvykoje) ir su Čekija (namuose
"Žalgiris" susitarė su Jasikevičiaus kariauną palikusiu latviu
"Žalgiris" susitarė su Jasikevičiaus kariauną palikusiu latviu
Kauno "Žalgiris" atsisveikino su nusivylimu tapusiu Janiu Strelnieku, tačiau kitą sezoną savo sudėtyje vi tiek turės latvį.Kaip praneša "Eurohoops" redaktorius Aris Barkas,
"Žalgirį" palikęs Nebo oficialiai tapo "Maccabi" žaidėju (trenerio bei krepšininko komentarai)
"Žalgirį" palikęs Nebo oficialiai tapo "Maccabi" žaidėju (trenerio bei krepšininko komentarai)
Kaip jau rašėme, vienas Kauno "Žalgirio" lyderių Joshas Nebo susitarė su Tel Avivo "Maccabi" dėl kontrakto, o penktadienį Izraelio klubas tai patvirtino oficialiai.Pirmadienį

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime