Naujienos kraunasi...

V.Šeškus apie trenerio darbą: iš vienos pusės tai meilė, iš kitos - vargas

V.Šeškus apie trenerio darbą: iš vienos pusės tai meilė, iš kitos - vargas
bcvilnius.lt
Dešimtmetį LKL dirbęs ir Prienų krepšinio simboliu vadinamas Virginijus Šeškus po 2018-2019 metų sezono Prienų „Skycop“ klube nusprendė pailsėti ir pasitraukė iš didžiojo krepšinio.

Atostogos ilgai netruko ir šių metų vasarą buvo paskelbta, jog 53-ejų strategas grįžta treniruoti bei perima Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujančios „Jonavos“ ekipos vairą.

„Iš vienos pusės tai yra mylimas darbas, iš kitos – vargas. Metus gyvenau kaip žmogus, bet pasiilgau to vargo, nervų eikvojimo“, – apie sugrįžimo kainą į trenerio pareigas kalbėjo praeityje du kartus Lietuvos krepšinio federacijos taurės (LKF) nugalėtoju tapęs strategas.

Gerais derybininko sugebėjimais ir neeiline iškalba visuomet pasižymėjęs V. Šeškus paskui save į komandą atsivedė būrį gerai žinomų ir praeityje pajėgiausiame Lietuvos krepšinio divizione LKL rungtyniavusių krepšininkų – Tomą Delininkaitį, Laimoną Kisielių, Darių Tarvydą, Igną Labutį, Giedrių Staniulį bei Gediminą Žalalį.

Paklaustas, kaip jam į Jonavą pavyko prisivilioti tokias garsias pavardes, vieną NKL čempionų titulą savo kolekcijoje turintis treneris teigė, jog jam padėjo ne kas kitas, o praeities ryšiai.

„Dauguma krepšininkų anksčiau buvo žaidę pas mane Prienuose. Žinoma, reikėjo suderinti detales dėl finansinių reikalų. Manau, kad pas mus atlyginimai, kaip NKL, nėra maži. Už juos tikrai galima skaniai pavalgyti“, – kalbėjo treneris.

Sugrįžimas į krepšinį Šeškui apkarto. Jo vadovaujami jonaviečiai sezoną pradėjo nesėkme Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyre prieš LKL rungtyniaujantį Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubą (77:89), o NKL sezono starte po atkaklios kovos nusileista „Šilutės“ krepšininkams (73:75).

Pasak trenerio, tai – vėlyvos komplektacijos ir trumpo pasirengimo pasekmės.

Šiandien, šeštadienį, „Jonava“ namie stos į kovą su Joniškio „Delikatesu“, o šias rungtynes tiesiogiai transliuos Info TV.

Svetainei „nklyga.lt“ į trenerio pareigas sugrįžęs Šeškus papasakojo apie sezono pradžią, neįprastas žaidėjų pozicijas, pagrindinius konkurentus kovoje dėl čempionų titulo bei pasiruošimą artėjančioms rungtynėms.

– Kaip vertinate komandos pasiruošimą sezonui?
– Galima vertinti dviprasmiškai. Sudėtinga buvo komandos komplektacija, kuri tęsiasi iki šiol ir vis dar ieškome pastiprinimo. Turėjome tik vieną rimtą treniruotę, nes kai susirinkome, treniruotis nebuvo kada, laukė draugiškas turnyras Jonavoje. Po to – KMT rungtynės su „Pieno žvaigždėmis“ ir mačas su „Šilute“. Per tokį tempą mes negalime pasidaryti normalios treniruotės, tačiau laukiame kitos savaitės pradžios, kai turėsime kelias laisvas dienas ir truputį galėsime padirbti.

– Kuriose pozicijoje dar norėtumėte pildytis?
– Mums labai trūksta įžaidėjo ir vidurio puolėjo. Kalbėsime su klubo vadovybe, galbūt bandysime pildytis jaunesniais žaidėjais, kad į komandą įneštų truputį energijos. Ypač reikalingas yra įžaidėjas. Mums trūksta aikštės generolo, kuris galėtų diriguoti komandai, nes dabar rungtynėse preliminarūs komandos įžaidėjai neatlieka nė vieno rezultatyvaus perdavimo, kas kitoms ekipoms labai lengvina žaidimą.

Žvalgomės užsienio rinkoje ir turime kelis neblogus pasiūlymus, tačiau viską stabdo pandemija. Jeigu norime atsivežti krepšininką iš JAV, kyla labai daug papildomų problemų dėl testų bei izoliacijos. Lieka Europa ir ieškome ten, bet neatmetame galimybės pasikviesti lietuvį. Norisi kuo lietuviškesnės komandos.

– Į krepšinį grįžote po metų pertraukos. Kaip jaučiatės vėl dirbdamas mylimą darbą?
– Iš vienos pusės tai yra mylimas darbas, iš kitos – vargas. Metus gyvenau, kaip žmogus, bet pasiilgau to vargo, nervų eikvojimo (juokiasi). Kai sezoną praleidi be krepšinio, reikia įsivažiuoti. Krepšininkams po traumų ir ilgesnės pertraukos be krepšinio taip pat reikia grįžti į vėžes. Mums, treneriams – ne išimtis.

– Komandos pagrindas – anksčiau LKL žaidę žinomi krepšininkai. Kaip pavyko juos prisivilioti?
– Dauguma krepšininkų anksčiau buvo žaidę pas mane Prienuose. Žinoma, reikėjo suderinti detales dėl finansinių reikalų. Manau, kad pas mus atlyginimai, kaip NKL, nėra maži ir už juos tikrai galima skaniai pavalgyti. Jie taip pat šiame tarpsezonyje nesulaukė daug pasiūlymų iš kitų ekipų ir dėl to nutūpė čia. Žinoma, pasikviesdami tokius pajėgius žaidėjus mes labai rizikavome, nes jeigu jie būtų gavę geresnių pasiūlymų, nežinau, ką būtų reikėję daryti. Kitos Nacionalinės krepšinio lygos komandos pradėjo komplektuotis anksčiau, o kadangi Lietuvos rinka maža, mums būtų tekę rankiotis likučius.

– Kai kurių žaidėjų kontraktai yra atviri ir gavę geresnį pasiūlymą jie galės išvykti. Kaip manote, kiek sezono eigoje kis komandos sudėtis?
– Nemanau, kad gali stipriai pasikeisti. Daugiausia, ką mes galime prarasti, yra vienas žaidėjas. Yra tų atvirų kontraktų, bet mes su krepšininkais kalbamės ir svarbiausia sudaryti geras sąlygas, kad jiems nereikėtų išvykti. Patys žaidėjai nelabai nori išvykti į užsienį dėl prastos koronaviruso situacijos. Jie patys supranta, kad Lietuva toli gražu nėra pati blogiausia vieta, kur šiais metais galima likti.

– Atsižvelgiant į blogėjančią pandemijos situaciją Lietuvoje, kiek jūs pats tikite sklandžiu sezonu be pertraukų?
– Aš manau, kad stipriai pablogėjus situacijai sezonas gali būti sustabdytas, tačiau ne ilgam – maždaug trims savaitėms. Mano nuomone, čempionatą turime užsibaigti, nes Lietuvoje situacija yra viena geresnių. Vyrų komandose nėra labai daug susirgimų. Aišku, rungtyniaujant NKL yra truputį sunkiau, jeigu kažkas atsitiktų.

Darytis testus kainuoja, komandoms tektų iš savo biudžetų juos pirkti, nors klubai ir taip neturi daug pinigų. LKL situacija kitokia, ten testų darymu pasirūpina lyga. Tačiau reikia tikėti, jog viskas bus gerai, nes jeigu netikėsime, nieko visai nesigaus.

– Ekipos branduolys – veteranai. Koks bus jūsų žaidimo braižas?
– Žinote, kaip Lietuvoje šneka. Šeškaus krepšinis – bėk ir mesk (juokiasi).

– Susikomplektavote ganėtinai vėlai. Kiek įtakos tai turi sezono pradžioje?
– Turi nemažai įtakos. Mūsų seneliams dar reikia laiko atsigauti. Kitų ekipų žaidėjai vasarą daugiau judėjo įvairiuose trys prieš tris turnyruose ir mažiau atitolo nuo krepšinio. O mūsiškiams dar reikės šiek tiek laiko pasiekti tą norimą formą. Tačiau visose lygose jaučiasi formos trūkumas: tiek LKL, tiek Eurolygoje pateikiama daug sensacijų, kas parodo užtrukusį pasiruošimą.

– Kada, jūsų manymu, bus galima išvysti tikrąjį komandos pajėgumą?
– Labai norėčiau tikėti, kad pirmąją lapkričio savaitę. Mums dar trūksta gerų dviejų savaičių.

– Darius Tarvydas, Gediminas Žalalis ir Laimonas Kisielius kol kas rungtyniauja per kelias pozicijas. Kaip jiems sekasi prisitaikyti prie šių sąlygų?
– Labai sunku. Dėl pasiruošimo stokos kol kas žaidžiame keliais deriniais, tačiau taip slankiojant žaidėjus per pozicijas, jiems vis tiek ganėtinai sudėtinga kaskart vis iš naujo adaptuotis. Daug kas nesigauna, o dabar kaip tik yra tokia situacija, kai mes negalime nieko sau leisti. Turime tik vieną išreikštą centrą – Giedrių Staniulį, tačiau jam sunkiai sekasi įsivažiuoti. Aikštelėje savo vietos taip pat neranda Ignas Labutis, todėl mums tenka ieškoti alternatyvų, kaitalioti pozicijas. Neturime jokio pasirinkimo.

– Naująjį NKL sezoną pradėjote pradėjote pralaimėjimu prieš „Šilutės“ ekipą. Ko jūsų manymu pritrūko iki pergalės?
– Rungtynių pabaigoje pritrūko šalto proto ir tikslumo. Šiandien apie tai kalbėjau su žaidėjais ir bendrai sutarėme, jog nesilaikėme rungtynių plano, o pabaigoje, turėdami persvarą, tiesiog nebegalėjome pataikyti. Komandos žino mūsų tikrąjį pajėgumą, galvoja, jog mes esame favoritai ir prieš mus žaidžia su didesne motyvacija nei įprastai, o mums dar reikia pasiekti tą lygį.

– Šeštadienį laukia rungtynės su Joniškio „Delikatesu“. Kokie bus pagrindiniai dvikovos akcentai?
– Joniškio komanda labai silpnai sužaidė pirmąsias sezono rungtynes, todėl vyrams akcentuoju, jog negalima atsipalaiduoti ir reikia žaisti savo žaidimą. Kadangi nespėjome pasiruošti sezonui, kiekvienos rungtynės mums yra gera treniruotė, nes turime kuo greičiau šlifuoti derinius ir eiti į priekį.

– Kokie tikslai šiame sezone yra keliami klubui?
– Pirminis tikslas –  finalo ketvertas, antrinis – laimėti lygą. Labai paprasta.

– Kokie yra jūsų pagrindiniai varžovai kovoje dėl čempionų titulo?
– Mano manymu, vieni iš pagrindinių konkurentų yra Šakių „Vytis“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Žinoma, nereikia nurašyti ir „Šilutės“, „Telšių“ bei „Gargždų“. Šiemet NKL lygis yra pakilęs ir gali nutikti visko.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Mažeikiai" į peržiūrą pasikvietė du krepšininkus
"Mažeikiai" į peržiūrą pasikvietė du krepšininkus
„Mažeikių“ klubas tęsia komplektaciją artėjančiam sezonui ir dabar į peržiūrą pasikvietė du žaidėjus.Žemaitijos ekipa paskelbė, jog šiuo metu peržiūroje dalyvauja Romeo
"Vytis" išsaugojo branduolį, brolių Lavrinovičių sudėtyje nėra
"Vytis" išsaugojo branduolį, brolių Lavrinovičių sudėtyje nėra
Dešimtąjį sezoną paeiliui „7bet-NKL“ pirmenybėse besivaržysiantis Šakių „Vytis“ išsaugojo praėjusių metų komandos branduolį.Klubas pranešė,
"Žalgirio" dubleriai draugiškas rungtynes baigė draugiškai
"Žalgirio" dubleriai draugiškas rungtynes baigė draugiškai
Kauno „Žalgiris-2“ sužaidė dar vieną kontrolinį susitikimą. Šį kartą rungtynės su Kauno rajono „Atleto“ komanda baigėsi lygiosiomis 77:77 (23:15, 15:20, 18:19,
LKL sezoną pasitinkant – kaip atrodys Šeškaus kariauna Jonavoje?
LKL sezoną pasitinkant – kaip atrodys Šeškaus kariauna Jonavoje?
Iki naujojo 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezono laiko lieka vis mažiau. Klubai atlieka paskutinius pasiruošimo sezonui darbus, baigia sudėties komplektacijas ir ruošiasi
Mažeikiuose – antroji "Telšių" pergalė pasiruošimo cikle
Mažeikiuose – antroji "Telšių" pergalė pasiruošimo cikle
Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL“) sezono kovoms besiruošiantys „Telšiai“ (2-0) iškovojo antrąją pergalę.Telšiškiai išvykoje
Žalgiriečiui atlikta pirmoji tokio tipo pėdos operacija Lietuvoje
Žalgiriečiui atlikta pirmoji tokio tipo pėdos operacija Lietuvoje
Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandos gynėjui Dominykui Stenioniui trečiadienį ,,Gijos Klinikoseˮ Kaune atlikta sudėtinga pėdos operacija. Operacijos prireikė dėl stresinio padikaulio
Prieš LKL sezono startą "Dzūkija" pralaimėjo Lekavičiaus vedamai NKL ekipai
Prieš LKL sezono startą "Dzūkija" pralaimėjo Lekavičiaus vedamai NKL ekipai
Jau sekmadienį Alytaus "Dzūkija" startuos LKL čempionate namų rungtynėmis prieš Šiaulių "Šiauliai-7bet", o paskutiniame kontroliniame mače sustikiko su NKL
"Atletą" papildė iš Vokietijos grįžęs Babkauskas ir dar trys gynėjai – iš NCAA, LKL ir NKL
"Atletą" papildė iš Vokietijos grįžęs Babkauskas ir dar trys gynėjai – iš NCAA, LKL ir NKL
Naujajam „7bet-NKL“ sezonui besiruošianti Kauno rajono „Atleto“ komanda pristatė pirmuosius savo žaidėjus.Klubas feisbuke skelbia, jog į „Atletą“ atvyksta
Iš "Ryto" dublerių į "Mažeikių" klubą keliasi puolėjas
Iš "Ryto" dublerių į "Mažeikių" klubą keliasi puolėjas
Vilniaus "Ryto" dublerių "Perlo-Energijos" gretose nepritapęs Robertas Subotkevičius keliasi į Mažeikius."Mažeikių" komanda pirmadienį oficialiai pranešė apie
Su "Žalgiriu" ilgalaikę sutartį sudaręs Vokietijos talentas: Kaune yra daug puikių dalykų
Su "Žalgiriu" ilgalaikę sutartį sudaręs Vokietijos talentas: Kaune yra daug puikių dalykų
Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniausiančioje Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje šiemet bus ir vienas legionierius – vasarą ilgalaikę sutartį su klubu
Atsinaujinę ir alkani – kaip vyksta "Žalgirio" dublerių pasirengimas sezonui
Atsinaujinę ir alkani – kaip vyksta "Žalgirio" dublerių pasirengimas sezonui
Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) Kauno „Žalgirio-2“ komandos laukia išbandymų kupinas sezonas. Stipriai atsinaujinę ir dalį lyderių į Lietuvos krepšinio lygos
"Mažeikių" vairas pereina iš olimpinio prizininko į M.Janiškos rankas
"Mažeikių" vairas pereina iš olimpinio prizininko į M.Janiškos rankas
Prie istorinio pavadinimo grįžęs Mažeikių "Mažeikiai" klubas pakeitė ir komandos vairininką.Vyriausiojo trenerio poste 1992 m. Barselonos olimpinį prizininką Darių Dimavičių pakeis
Pranašumo neišsaugoję "Žalgirio" dubleriai nusileido dar vienam LKL klubui
Pranašumo neišsaugoję "Žalgirio" dubleriai nusileido dar vienam LKL klubui
Kauno „Žalgiris-2“ sužaidė dar vienerias kontrolines rungtynes su LKL klubu. Šį kartą jaunieji žalgiriečiai rezultatu 56:67 (16:13, 11:14, 17:23, 12:17) nusileido Alytaus „Dzūkijai“.Kauniečiai
Traumas patyrė į "Žalgirio" pagrindinę sudėtį įtrauktas Rubštavičius bei Stenionis
Traumas patyrė į "Žalgirio" pagrindinę sudėtį įtrauktas Rubštavičius bei Stenionis
Kauno „Žalgirio“ pagrindinė ir jaunimo komandos kuriam laikui prarado du perspektyvius gynėjus. Kartu su pagrindinės komandos krepšininkais pasiruošimą sezonui pradėję
Jaunieji žalgiriečiai nepasipriešino LKL klubui
Jaunieji žalgiriečiai nepasipriešino LKL klubui
Kauno „Žalgiris-2“ pasirengimo cikle patyrė nesėkmę prieš LKL rungtyniaujantį Kėdainių „Nevėžį-Optibrt“. Jaunieji žalgiriečiai išvykoje pralaimėjo rezultatu
"Neptūno" simboliu tapęs Galdikas persikėlė į "Gargždus"
"Neptūno" simboliu tapęs Galdikas persikėlė į "Gargždus"
Klaipėdos "Neptūnas" trečiadienį oficialiai atsisveikino su ilgamečiu komandos aukštaūgiu bei simboliu spėjusiu tapti Simu Galdiku.Tą pačią dieną paskelbta, kad klaipėdietis
Po sėkmingo sezono vilnietis Gaidys grįžta į Šilutę
Po sėkmingo sezono vilnietis Gaidys grįžta į Šilutę
„Šilutė“ paskelbė, jog į komandą grįžta atakų organizatorius Andrius Gaidys.„Šilutė“ paskelbė, jog į komandą grįžta atakų organizatorius Andrius Gaidys.26-erių
"Žalgirio" jaunimas po atkaklios nusileido pirmą kontrolinį mačą sužaidusiems prieniškiams
"Žalgirio" jaunimas po atkaklios nusileido pirmą kontrolinį mačą sužaidusiems prieniškiams
Pasirengimą sezonui pradėję „Žalgiris-2“ krepšininkai sužaidė dar vienerias kontrolines rungtynes. Vytauto Pliaugos auklėtiniai po atkaklios kovos rezultatu 80:84 (18:28, 18:11,
Į "Telšius" atvyksta Stanionis
Į "Telšius" atvyksta Stanionis
Naujam „7bet-NKL“ sezonui sudėtį burianti praėjusio sezono vicečempionė „Telšių“ ekipa pasistiprino patyrusiu gynėju. Klubas feisbuke skelbia, jog į Žemaitiją atvyksta
Iš Islandijos lygos grįžęs šiaulietis apsivilks "Telšių" marškinėlius"
Iš Islandijos lygos grįžęs šiaulietis apsivilks "Telšių" marškinėlius"
Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL“) vicečempionai „Telšiai“ sulaukė antrojo naujoko šią vasarą.Žemaičių ekipos gretose kitame sezone rungtyniaus
Iš Prancūzijos – į gimtuosius Mažeikius
Iš Prancūzijos – į gimtuosius Mažeikius
Mažeikių klube – seniai matytas veidas. „Ereliai“ paskelbė pasikvietę Mindaugą Motuzą, kuris komandoje paskutinį kartą žaidė 2015-aisiais.25-erių 202 cm ūgio puolėjas pastaruosius
NKL tritaškių konkurso finale "Vyčio" atstovas įveikė triskart LKL geriausią snaiperį
NKL tritaškių konkurso finale "Vyčio" atstovas įveikė triskart LKL geriausią snaiperį
Savaitgalį Gargžduose įvyko „7bet-NKL Vasaros snaiperis 2021“ konkursas, kuriame triumfavo Šakių „Vyčio“ gynėjas Paulius Beliavičius.Jis finale įveikė „Gargždų“
"Žalgirio" dubleriai kontrolinių rungtynių ciklą pradėjo pralaimėjimu Vokietijos klubui
"Žalgirio" dubleriai kontrolinių rungtynių ciklą pradėjo pralaimėjimu Vokietijos klubui
Artėjančiam „7bet-NKL“ sezonui besiruošianti Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipa sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes.Vytauto Pliaugos auklėtiniai namuose 53:73
Po devynerių metų užsienyje rungtyniauti į Lietuvą grįžo patyręs kaunietis
Po devynerių metų užsienyje rungtyniauti į Lietuvą grįžo patyręs kaunietis
Nuo 2012-ųjų Lietuvoje nerungtyniavęs Vidmantas Užkuraitis sugrįžo į gimtinę ir kitą sezoną gins Palangos „Kuršių“ garbę, tokią informaciją feisbuke paskelbė klubas.Praėjusį
Pirmasis "Telšių" naujokas – vienas "Kuršių" lyderių
Pirmasis "Telšių" naujokas – vienas "Kuršių" lyderių
Žemaitijos sostinės komanda pasipildė pirmuoju naujoku šią vasarą. „Telšių“ garbę kitame sezone gins 22-ejų metų gynėjas Mantvydas Žukauskas.193 cm ūgio krepšininkas
Žalgirietis Babušis tapo "ereliu"
Žalgirietis Babušis tapo "ereliu"
Naujam „7bet-NKL“ sezonui besiruošianti Mažeikių „Erelių“ ekipa pasipildė perspektyviu gynėju. Į Žemaitijos klubas atvyksta 21-erių Karolis Babušis.Praėjusius
Triskart LKL snaiperių konkurso nugalėtojas – NKL tritaškių turnyro dalyvių sąraše
Triskart LKL snaiperių konkurso nugalėtojas – NKL tritaškių turnyro dalyvių sąraše
Prieš šeštadienį Gargžduose vykstantį „7bet-NKL Vasaros snaiperis 2021“ konkursą paaiškėjo visi jo dalyviai.Konkurse dalyvaus tik 2020-2021 m. sezone žaidę
Vaitelis ir Serapinas – apie "Neptūno" jaunimo ugdymą
Vaitelis ir Serapinas – apie "Neptūno" jaunimo ugdymą
Grįžkime į netolimą praeitį. Kovo mėnesio 20-ąją dieną baigiasi Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ sezonas, kur ketvirtfinalio serijoje, rezultatu 2:3 buvo nusileista vieniems lygos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime